RAAD ZIJPE Raad Paulowna gedurende acht jaren betalen f 446.51 per jaar. De heer Doedens spreekt een woord van dank tot het college van B. en W. de toe stand wordt beter en in de toekomst is de gemeente goedkooper uit. De heer Jansma spreekt zijn voldoening over de medewerking van den Polder uit. Het voorstel wordt hierna aangenomen onder dankzegging aan het Polderbestuur. Vastgesteld wordt,, nog een verordening voortvloeiende uit het Reglement Autover voer Personen. De rondvraag. Het woonwa- genvraagstuk. De heer Doedens wijst op het blijven staan in de gemeente van verschillende woonwagens, is het nog geen tijd om over te gaan tot het stichten van een woonwa genkamp? De Voorzitter antwoordt, dat moeilijk een terrein is te vinden en bovendien brengt instelling van zoo'n kamp consequenties met zich mede; er moet waterleiding ko men, W.C.'s stalling enz. De heer Doedens wijst op de last, welke door sommigen van de woonwagenbewoners wordt ondervonden. De heer v. d. Sluijs brengt in het midden, dat wanneer men een kamp inricht we een grootertoevloed van de woonwagens te wachten hebben. Mem kan ze beter laten doorrijden! De heer Doorn weet er niet veel van, maar spr. weet wel, dat men, wanneer dat geëischt wordt een kamp moet inrich ten. Spr. kent wel ex plaats voor zoo'n kamp. De Voorzitter zal daar gaarne kennis van nemen. De heer Doedens vraagt naar een voorstel om van de adviescommissie af te komen. De Voorzitter zegt. dat desbetreffende voorstellen door de leden ingediend kunnen worden. De Voorzitter is geen advocaat. De heer Doorn maakt er den Voorzitter op attent, dat het is voorgekomen, dat een kleine boer, voor een bedrag van f 27,85 aan fourage had gekocht van den korenmole naar Gerrit de Boer van St. Maartensbrug. Dit bedrag zou hij binnen drie maanden betalen. Hieraan kon door hem evenwel niet worden voldaan en men is overgegaan tot het nemen van Pruisische maatregelen. Men heeft beslag gelegd op zijn heele hebben en houden, waarvan de onkosten bedragen f 60. Spr. vraagt den Voorzitter, als bur gervader of deze zijn best kan doen dit te voorkomen en noemt het een schande, dat zoo met dezen kleinen boer is omgesprongen. Het betreft hier ook een belang van de groote groep van de kleine boertjes. Spr. kan geen woorden van afkeuring vinden, hij vindt het gewoonweg vreeselijk en wil dit geval daarom in de openbare vergadering naar voren brengen. De Voorzitter zegt zich het recht voor te behouden, hierop niet te antwoorden. Spr. kan niet optreden in'geschillen tusschen particulieren onderling, daarvoor heeft hij zijn eed afgelegd. Maar zegt spr., we zijn met deze zaak hezig en zullen trachten iets voor den betrokkene te doen, al kan spr. wel medcdeelcn, dat het voor drie-kwart eigen schuld is. Het maximum aantal werkloo- zen, dat in zorg mag worden ge houden, overschredenl De heer Veltman zegt, dat de minister heeft vastgesteld het aantal werkloozen, dat in zorg mag worden gehouden. Spr. is bang, dat dit maximum overschreden zal worden en wat dan? De Voorzitter antwoordt, dat er in zoo'n geval maatregelen moeten worden getrof fen; overigens is de regeling voor deze ge meente zeer gunstig. Op het oogenblik red den we ons best. De heer v. d. Sluijs deelt mede, dat de inspecteur hem heeft mede gedeeld, dat thans het maximum is overschreden; enkele menschen zul len moeten stempelen cn geen steun ontvangen. Men zal er wel op let ten, wélke menschen geen steun zul len krijgen. Straks wordt het B. A. met de ondersteuning belast en waar moet het dan heen! Het zou aanbeveling verdienen te trach ten het maximum verhoogd te krijgen. De Voorzitter: B. cn W. zullen het oog op deze zaak houden. De heer v. d. Sluijs vestigt er de aandacht op, dat slechts in het uiterste geval het B. A. zal kunnen bijspringen. Werk voor slooters. De heer Veltman wijst nog op den onhy- giënischcn toestand, waarin de sloot, vanaf het nieuwgebouwde postkantoor tot aan 't perceel van Rijswijk te Oudesluis verkeert. Het is gewenscht, dat deze sloot eruit gaat. De aandacht van het Polderbestuur zal op de kwestie worden gevestigd. Hierna volgt sluiting. Na Afloop der vergadering werd door den gemeenteraad een bezoek gebracht aan het Tehuis voor Ouden van Dagen en Hulpbe hoevenden „Buiten Zorg" bij De Stolpen. Ook burgemeester en secretaris krfoen tegenwoordig vergoe ding. De Schagerweg wordt beboseht? Waarom geen be planting te Oudesluis? In Oudesluis wonen* veel arbei ders, die in den omtrek werken. De heer Doorn wil bouwen, maar krijgt geen antwoord. Weldra weer een autobusdienst door de gemeente? De heer Dignum vindt een le gaat van f 300 niet te veell Stemming en herstemming. Sommige raadsleden wenschen geen socialistische onderwijze res! B. en W. vragen niet naar de politieke richting. Over afbreken en opbouwen. De heer Doorn kon nooit geen goed doen! Pruisische methoden in de Zij- pe. - Stijgende werkloosheid! Slechts in het uiterste geval zal het Burgerlijk Armbestuur de werkloozen kunnen helpen. De raad naar Buiten Zorg. Vergadering van den Raad op Woensdag 28 Juli 1937, 's middags om 2 uur. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart Kz burgemeester; Secretaris de heer J. A. de Boer. Afwezig de heer Bruin met kennisgeving van verhindering. Na opening volgt vaststelling van de no tulen van de vergaderingen van 23 Maart (onder een opmerking van den heer Velt man) en die van 24 Mei (onder een wijzi ging van den Voorzitter). Mededeelingen en ingekomen stukken. Medegedeeld wordt o.m. de beschikking van Ged. Staten tot nadere regeling der jaarwedden van de wethouders, waarhij de ze de wedden met f 5b verlaagden en be paalden op f 300, in afwijking van het ad vies van den Raad. De Voorzitter merkt nog op, dat het vreemd aandoet, dat in verband met deze verlaging de financieele toestand van de ge meente genoemd wordt. De heer Dignum: Hebben we dit te ne men? Dc Voorzitter zegt, dat in dit. geval Ged. Staten vaststellen; de raad kan slechts van advies dienen. De heer Dignum dacht, dat de Raad het salaris kon bepalen. De Voorzitter leest het betreffende wets artikel voor, waaruit anders blijkt. Dc heer Dignum zegt, dat deze verlaging tegen alles indruischt. Do Voorzitter vindt, het niet verstandig van het college van Gedeputeerden. Zoo'n besluit wekt de ontevredenheid op en werkt depri moerend. Zoo gaat het ook met de sa larissen van Burgemeesters en Secretaris sen. De heer Dignum zegt, dat er nog wel verschil is tusschen deze wedden en dc wet- houderssalarisssn. De Voorzitter antwoordt, dat dc wethou ders vergoedingen krijgen. Maar dat wor den de salarissen van Burgemeesters en Secretarissen ook. De heer Veltman: Ruil eens een jaar! De heer Dignum wil een protest doen hoo- ren. De Voorzitter ziet het nut hiervan niet in: bij de behandeling van dc begrooting 1938 zou tot verhooging besloten kunnen worden. Het voorstel Dignum, om te protestccrcn wordt in stemming gebracht en ^verworpen. Tegen zijn do heeren Doedens, Bos, Jansma, Veltman en Mevr. Vriesman—Slot: de wet houders onthouden zich van stemming. Besloten wordt hierna het advies van den Voorzitter op te volgen. T.a.v. dc rouleerregeling wordt medege deeld, dat deae door den Minister van So ciale Zaken op verzoek van B. en VV. zoo danig is gewijzigd, dat na September a.s. tegen 3 weken werkverschaffing 1 steun- week staat. (Bij de thans geldende regeling is de verhouding: 2 weken werkverschaf fing, 1 week steun). Inzake de aan te brengen beplanting langs len Schagerweg deelt de Voorzitter mede, dat na overleg met het Polderbestuur een desbetreffend voorstel wordt gedaan. Het wordt niet alleen opgaand hout cn laag hout. dus een boschjc. Bij wijze van proef wordt deze beplanting aangebracht: de totale kosten bedragen voor de gemeente en den Polder ieder f75.150.en f25.— voor onderhoud. De heer Doorn vraagt, wie de beplanting aanbrengt. De Voorzitter: Dc Polder. De heer Doom: Allemaal voor die hon derd gulden? De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Doorn vindt dat een mooi gebaar van den Polder. De beplanting zal worden aangebracht aan het einde van de bebouwde kom tot de coupure. De heer Veltman meent, dat men nu wel wat te ver gaat, hebossching is niet de be doeling geweest. Voorts had spr. graag ge zien, dat aan Oudesluis was gedacht. De heer v.d. Sluis zegt dat beplanting langs den Schagerweg al lang ter sprake is geweest. De heer Veltman heeft er nooit iets van gelezen. De heer v. d. Sluijs zegt, dat er ook nog geheime besprekingen bestaan. Dit was een geschikt stukje en het lag hij Schagerbrug. Dc heer Yoltinan: Toevallig... Spr. heeft dc aansluiting aan den Ruigeweg te Oude sluis op het oog gehad. De Voorzitter: Misschien komt die ook wel aan de beurt. De heer Veltman: Nou, nou, Schagerbrug, Schagerbrug Wat betreft de vraag van den heer Velt man inzake het woninggebrek te Oudesluis, wordt geantwoord, dat B. en W. niet is ge bleken, dat de arbeiders Oudesluis moesten verlaten; zij hebben Oudesluis verlaten en derhalve hebben B. en W. geen maatregelen genomen. De beer Veltman kan wel 5 gezinnen noe men, die Oudesluis moesten verlaten; spr. heeft de vraag gesteld, omdat indertijd is gezegd, dat* men de zaak aan het particulier initiatief moest overlaten. Altijd konden B. en W. dan nog ingrijpen. Er is nu gebleken, dat het zoo niet gaat. De heer Nannis zegt, dat toen men verle den jaar de nieuwe woningen bouwde, er slechts één aanvraag kwam en nog wel van buiten. Nadien zijn er vier gezinnen komen wonen. Dat er geen woningen leegstaan is hieraan te .wijten, dat dc arbeiders in Oude sluis veel in den omtrek werken. Kwamen er woningen, dan zouden ze waarschijnlijk toch nog door arbeiders van buiten worden betrokken. Overigens wijst spr. er op, dat er te St. Maartensbrug nog eenige gemeente- woningen leegstaan. De heer v. d. Sluijs meent, dat de heer Veltman ten onrechte de kwestie van het behoud van den derde: leerkracht erbij haalt; de heer Veltman bestrijdt dit weer. De heer Doorn vraagt of het zoo'n groot gevaar is, te Oudesluis een blokje wonin gen neer te zetten; spr. gelooft van niet. Hem wordt geen antwoord verstrekt. Inzake het herstel van den autobusdienst door Zijpe wordt nog medegedeeld, dat door de B. en W. van Zijpe en Wieringcr- waard in een conferentie met den Rijksin specteur van het verkeer de toezegging is verregen dat aan een autobusdienst dooi de gemeente weer aandacht zal moeten zal worden besteed. Men moet hier evenwel niet te vlug iets van venvachten. Het stre ven naar een geregeldcn dienst gaat met vele moeilijkheden gepaard. Voorts komen nog ter tafel diverse stuk ken als goedkeuringen van raadsbesluiten, aanneming van benoeming, proces-verbaal van kasverificatie, jaarverslagen, notulen van eenige vergaderingen, een dankbetui ging van de oudercommissie te Petten voor de toegekende toelage voor het behoud van de derde leerkracht. Eervol ontslag. Van den heer G. Anema kwam het ver zoek om eervol ontslag als onderwijzer aan de o. 1. school te Burgerbrug. Het verslag wordt eervol verleend, on der dankzegging voor de vele diensten dooi den betrokkene aan dc gemeente bewezen. Een zelfde verzoek zond de heer .Tb. Stins in en wel als stoker van de centrale ver warming in de o. 1. school te Schagerbrug. Als voren. N.a.v. een vraag van den lieer Jansma deelt de Voorzitter mede, dat de lieer Stins geen pensioen zal genieten. Vergoeding kosten van school bezoek. Behandeld worden verzoeken van J. de Jonge te Stolpen, G. de Graaf te St, Maar- tensvlotbrug en A. Zeeman te Kemsnier- brug om' vergoeding in de kosten' van schoolbezoek, als bedoeld in artikel 13, lc lid, der Lager onderwijswet 1920. Adressanten laten hunne kinderen onder wijs genieten aan de Chr. school te Scha- gen. Het vervoer geschiedt per autobus. Dc kosten bedragen f 63.48 per kind per jaar. B. cn W. stellen voor aan adressanten een tegemoetkoming toe tc kennen en wel als volgt: aan J. de Jonge (voor zijn zoon Klaas) f 50 met ingang van 28 Juni 1937; aan G. dc raaf G(voor zijn doJhfor Griet je) f 30, met ingang van 22 Dec. I937; aan A. Zeeman (voor zijn dochter Geer tje) f 50, met ingang van 27 Sept. 1037. Dc lieer Doorn vraagt of do zoon van den heer De Jonge niet per fiets naar school kan gaan; dat geeft een belangrijke bespa ring. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. de zeer jonge kinderen niet per fiets naar school willen laten gaan; als de kinderen ouder worden, wordt dat anders. De heer Doedens wil den heer Dc Graaf ook f 50.- geven. De heer Dignum zegt, dat wanneer dc ouders kunnen bijdragen, wij niet tc royaal niet het gemeentegeld mogen omspringen. Het voorstel-Doodens wordt dan afgewe zen met 9 tegen écn stem. De voorstellen van B. cn W. worden aan genomen. Aanvaarding legaat. Blijkens schrijven van den Notaris H. J. van Veen te Schagerbrug heeft wijlen M. Best aan de gemeente Zijpe gelcga'eerd een som van f 300 voor onderhoud van een graf op de algemecne begraafplaats te St, Maartensbrug. B. en W. stellen voor: le genoemd legaat, onder de daaraan ver bonden voorwaarden, te aanvaarden: 2c. het bedrag van f 300 te beleggen door inschrijving op een der Grootboeken van dc Ncdcrlandschc Schuld. Aldus wordt besloten. Dc heer Dignum vindt 300 gulden wel wat weinig! B. cu W. stellen voor een tweetal gemeen schappelijke regelingen aan te gaan inzake het gebruik van Hen destructor enz., niet de kringen Alkmaar cn Oudkarspel. Nadat de Voorzitter eenige toelichting heeft gegeven en inlichtingen verstrekt, wordt conform het voorstel van B. cn W. besloten. Belastingreclames. Vervolgens worden behandeld eenige ver zoeken om ontheffing van hondenbelasting en ontheffing van schoolgeld. Op al deze verzoeken wordt overeenkom stig de voorstellen van B en W. besloten. Wel merkt dc heer Veltman op, dat ver ordeningen geen rekening houden niet den cconomischcn toestand van een gezin, maar de Voorzitter antwoordt, dat men zich aan de voorschriften moet houden. Later moet blijken of een post oninbaar verklaard kan worden. Benoemingen. Volgt de benoeming van een lid van de Commissie van toezicht op de agentschap pen der arbeidsbemiddeling, ter voorzie ning in de vacature, ontstaan door het ver trek van II. Rlok. Door B. en W. is, in overleg met de in de ze gemeente bestaande afdeelingen van den Modernen Landarbeiriersbond, de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. P. van Dok, te Oudesluis; 2. W. Breed, te Burgerbrug. De heer Veltman zegt, dat het hem spijt, dat het advies van de Centrale Organisatie niet is ingewonnen. De Voorzitter wist niet dat zulks de ge woonte was; overigens raadt spr. den heer Veltman aan de kwestie bij zijn afdeeling te bespreken. Bij stemming worden 10 stemmen uitge bracht, elke candidaat verkrijgt 5 stemmen, herstemming moet dus volgen. De heer Nannis deelt nog mede, dat na gezamenlijk overleg van de afdeelingen goedgevonden is van Dok als 110. 1 te plaat sen. Bij herstemming verkrijgt W. Breed 6 stemmen, van Dok 4 stemmen, zoodat de heer Breed is benoemd. Voor de benoeming van een onderwijzer es aan de o. 1. school te Burgerbrug, ter voorziening in de vacature, ontslaan door het aan mej. Kuiper verleend eervol ont slag, is door B. en W. in overleg met den inspecteur van het L. O. cn na ingewonnen bericht van het Hoofd der school, de volgen de voordracht opgemaakt: 1. K. P. Klimp te Texel: 2. J. M. C. Boekhoff te Burgerbrug; 3. E. Looij te Amsterdam. 4. C. G. ter Burg te Schoorldam. De raad gaat in comitézitting, welke onge veer een half uur duurt. De heer Veltman zegt, na herope ning, dat 'n vraag aan de candida- ten gesteld wordt, niet ter zake die nende, nl. van welke politieke rich ting men is. Spr. hekelt het, dat men den can- didaten, wanneer deze zeggen de so cialistische richting te zijn toege daan, toevoegt: dan krijg je mijn stem nooit! De Voorzitter zegt, dat er van de zijde van B. en W. geen sprake is van een vragen naar de politieke richting, dat is nooit ge beurd ook. De heer Veltman heeft tot den Raad ge sproken, niet tot het college van B. cn W. Bij stemming verwerft Mej. Klimp 5 stem men, Mej. Boekhof 4 en Mej. Plooij 1 stem. Volgt tweede vrije stemming, waarbij Mej. Boekhof 6 stemmen verkrijgt. Mej. Klimp 4, zoodat eerstgenoemde is benoemd. Dc datum van indiensttreding wordt door B. en W. bepaald. Gewijzigd wordt de bcgrooting 1936. Rekeningen 1936. Aangeboden worden de diverse rekenin gen van den dienst 1936. De cijfers zijn: gcw. dienst: ontv. f 252.368.87, uitg. f 236.335.18, batig slot f 16.033 69. Ka- pitaahlicnst: batig slot f 888.72. Burgerlijk Armbestuur: ontvangsten f 41.375.34, uitga ven f 41.156.78, batig slot alzoo f 218.56. Algemeen Weeshuis: ontvangsten f 5.564.86, uitgaven f 5.313.49, batig slot derhalve f 251.37., De leden van den Raad, niet-wethouders, worden aangewezen om deze rekeningen na te zien. Vastgesteld wordt een instructie voor den conciërge van het raadhuis. Wordt, de regeling aangenomen, dan zal de gemeente niet duurder uit. zijn,, aldus de Voorzitter. Door spr. wordt dit ook aangetoond. Afbraak gedeelte kerk. B. cn W. stellen voor, over te gaan tot afbraak van het achterste gedeelte van de Ned. Herv. Kerk te Petten, zijnde eigen dom van de gemeente. Dit stuk vraagt namelijk veel onderhoud en door het houwen van oen muur wordt het dorpsbeeld niet geschaad, integendeel verfraaid. Bovendien kunnen oude men schen in werkverschaffing steenen gaan bikken. De kervoogdij ging in groote lijnen met het pian van B. en W. accoord, slechts wil men een aanbouwtje voor cathechisa- tielokaal. De heer Doorn kan geen heter advies ge ven, dan tegen het voorstel te stemme.i. Bij slooping maakt men een groote leclijke plaats open voor de begraafplaats. Sloopcn zal met groote onkosten genaard gaan en in dc toekomst kan men dc berging wel licht nog gebruiken. Spr. wil opbouwen, maar niet afbreken. De Voorzitter zegt. dat door het afbreken, de rest van de bouw beter tot haar recht komt. De heer Blom is het met don heer Doorn eens, spr. wil de kerk liever restaureeren Dan kan men het gedeelte later wel weer als gymnastieklokaal gebruiken. De lieer Jansma merkt op, dat de ge meente de boel heeft verwaarloosd en dan gaat het niet aan, nu het gedeelte af te breken. De Voorzitter: Dan had de Raad maar gelden beschikbaar moeten stellen. Dc heer Jansma doet nog een andere op lossing aan de hand: het afbreken mag wel goed door den opzichter bekeken worden. Voorts zal dc advies-commissie ook wel gehoord moet worden Dc Voorzitter deelt mede, dat B. en W. hier meer een principe-besluit wilden ne men. De heer Nannis wil opkomen tegen de bewering,, dat de gemeente de zaak slecht zou onderhouden. Wanneer er voorziertin gen worden getroffen en o*A»i »inr maan den later komt men en men ziet dat de ruiten zijn vernield.. Spr. wil een beroep doen op de burgerij van Petten om dc jeii"d beter aan banden te leggen. Dc heer Blom gelooft, dat wanneer het schouw goed in orde was, de jeugd niet baldadig zou zijn. Tenslotte wordt B. en W. opgedragen een begrooting tc maken van de kosten van restauratie en van de kosten van afbraak met houw van een lokaaltje. De Voorzitter zeet dat gerust in de krant mag komen, dat bij afbraak een harmo nisch geheel wordt verkregen, in tegenstel ling met de meening van den heer Doorn. Dc heer Doorn: Ja, wat ik zeg, is wel weer niet goed! Wegverbeterlng te 't Zand. B. en W. stellen voor over te gaan tot het verbeteren van den weg langs dc Oost zijde van het Nrd.-Holl. Kanaal te 't Zand en het onderhoud en beheer van dien weg over te dragen aan het Waterschap Zijpe en Ilazepolder. Het betreft hier een wegoppervlakte van 3250 M2, de kosten zullen bedragen over 1937 en 1938 f 3.03720. De gemeente zal den Polder ten behoeve van deze verbetering De eerste vrouw onder Anna Paulowna's vroede vaderen ge ïnstalleerd. Het aantal „In zorg" te houden werkloozen wordt verhoogd tot 25. De heer Hooimeijer wijst op het verschil tusschen „kan" en „zal". De heer Kuiken ziet de nood zaak van gymnastiekonderwijs niet in, Een subsidiemeeval lertje voor de gemeente en tegen vallertjes op de gemeentereke ning. Het reizen en trekken van stempelaars. Gistermiddag kwam de raad van Anna Paulowna te drie uur in openbare vergade ring bijeen. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burge meester; Secretaris de heer C. Keijzer. Afwezig de heer Lubbert met kennisge ving. Alvorens tot dc behandeling der agenda over te gaan wordt het nieuw benoemde raadslid, mevr. Borst-Liefhebber als zooda nig geinstalleerd. Bij het welkom tot den Raad begroet de Voorzitter in het hijzonder Mevr. Borst. Spr. beschouwt het als een historisch feit, dat. dc eerste vrouw in Anna Paulowna's raad haar intrede doet. Bij de vraag of mevr. Borst de eed of de belofte wilde afleggen, geeft mevr. Borst dc voorkeur aan de belofte. Dc Voorzitter verklaart dc beste verwach tingen van mevr. Borst te koesteren. Spr. heeft persoonlijk aan de werkzaamheden van mevr. Borst de aangenaamste herinne ringen. Mevr. Borst dankt den Voorzitter voor zijn hartelijke woorden en hoopt haar taak plichtsgetrouw temidden der heeren te zul len vervullen. Spreekster dankt den Raad voor de bloemen, die haar worden aange boden. Mededeelingen. Dc opdracht aan W. A. Hoep tot het ver richten van de werkzaamheden, verhonden aan de betrekking van gemeenteopzichter, is verlengd tot 1 Januari a.s. Voorzitter deelt mede, dat men wellicht op den duur zal moeten overgaan tot definitieve benoe ming. Bij beschikking van Gedeputeerde Staten dd. 23 Juni j.1. no. 151 is machtiging ver leend tol het doen van van de voor 1937 geraamde bedragen, met dien verstande, dat niet meer mag worden uitgegeven dan van de voor 1936 toegestane bedragen. De heer Kuiken vraagt of men nu min der mag gebruiken voor 1937. Dc Voorzitter verklaart, dat slechts mag worden gebruikt, zoolang de begroo ting nog niet door Ged. Staten is goedge keurd. De onderhavige mededeeling zal wel eens moeilijkheden opleveren in verband met onderhoudskosten. Bij brief dd. 23 Juni j.1. deelen Ged. Staten mede, dat geen bezwaar bestaat tegen het uitvoeren an de voorgestelde werkzaamhe den aan de woning bij school III. Voor kennisgeving aangenomen. Van den Rijksinspecteur voor de werk verschaffing is dd. 16 Juli j.1. bericht ont vangen, dat het aantal „in zorg" te houden werkloozen wordt verhoogd tot 25. Er zijn er 10 of 12, licht de Voorzitter toe. Dc heer Dekker: Bij een vorige brief was door de Rijksinspectie verzocht de werk loozen zooveel mogelijk in werkverschaf fing te plaatsen. Daar is toen vanaf gezien vanwege de buskosten. nu is er echter een werk in d'c Wieringermeer, dat per fiets te bereiken is. Het verdient dus aanbeveling, dc aandacht van de Rijksinspectie hierop te vestigen. De Voorzitter zegt zulks tóe. Wijziging Ambtenaren-reglement. Dc minister van Binncnlandsche Zaken hoeft bericht, dat het ambtenarenreglement van Anna Palowna ten aanzien van de rege ling bij overlijden en wachtgeld in gunsti- gen zin afwijkt van dat der Rijksambtena ren. In verband met de financieele toe stand der gemeente zou de minister dit reglement gewijzigd willen zien in overeen stemming met dc regeling voor Rijksamb tenaren. De Voorzitter licht toe, dat het advies der ambtenarenvercenigingen zooals te ver wachten was, afwijzend is. Toch zal men niet aan oen wijziging kunnen ontkomen, weshalve het wijzigingsbesluit aan den Raad wordt overgelegd De heer Hooimeijer leest in het door B. en W. voorgestelde wiizigingshesluit: Art. 18 ten 3e: Indien de overleden ambtenaar geen betrekkingen, als bedoeld in het tweede lid (waarhij bepaald is dat zoo spoedig mogelijk na het overlijden van don ambtenaar aan zijn weduwe of nage laten betrekkingen 6 weken salaris moet worden uitbetaald), nalaat, kén het daar- hedoelde bedrag door het bevoegd gezag geheel of ten deele worden uitgekeerd voor de betaling van dc kosten der laatste ziekte en der begrafenis, zoo de nalatenschap van den overledene voor dc betaling dier kosten ontoereikend is. De heer Hooimeijer zou met het oog op rechtmatige vorderingen van derden het woord kan veranderd willen zien in zal en maakt van deze meening een desbetref fend voorstel, dat gesteund en daarna ver worpen wordt met 46 stemmen. Het wijzigingsbesluit wordt daarna z. h. st. aangenomen. Opheffing onbewoonbaarverkla- ring. B. en W. stellen voor dc onbewoonbaar- verklaring van dc woning Lagedijk no. 9 van A. Raven op te heffen. De gebreken zijn volgens verklaring van den gemeenteop zichter in orde gekomen, op een kleinigheid na, die geen invloed heeft op de opheffing der onbewoonbaarverklaring. Conform het voorstel besloten. Vergunning aan autoverhuur ders. Aan de orde is dan dc vaststelling van een verordening voor beroep, bedoeld in de artikelen 13. 15, 17 en 18 van het Reglement Autovervoer personen. Het Reglement Autovervoer Personen (R.A.P.) bepaalt, dat vanaf 1 September do houders van verhuur-, en taxi-wagens een vergunning voor hun bedrijf moeten heb ben van 13. en W. Het R.A.P. voorziet te vens in een beroep op de Raad tegen een beslissing van B. en W. Bij de voorgestelde verordening is thans dc rechtsgeldige vorm bepaald. Conform het voorstel besloten. Bijdrage voor het Heldersche Lyceum. Voorgesteld wordt aan de gemeente Den Helder een bijdrage van f200 per leerling uit Anna Paulowna, welke is toegelaten

Schager Courant | 1937 | | pagina 6