Plaatselijk Nieuws. WEK DE GAL IN UW LEVER OP Adviseur voor rij vaardigheid benoemd Veilig verkeer tot de gymnasiale afdeeling van het ge meentelijk Lyceum aldaar, bij te dragen. De Voorzitter doet voorlezing van het des betreffende verzoek van Den Helder en ver klaart, dat dit B. en W. alleszins billijk voor komt, waar ook bijgedragen wordt yoor de Rijksscholen. De heer Kuiken vraagt nadere inlichtin gen over het Gymnasium-onderwijs en .vraagt of dit nu wel noodig is. De Voorzitter: Ja, voor sommige vakken, als advocaat, predikant enz. is speciaal Gymnasium-onderwijs met oude talen noo dig. De heer Kuiken: Och daar hebben wc hier in den polder toch geen menschen .voor. Het overige gedeelte van den Raad blijkt niet van dit gevoelen, want het voorstel wordt z.li.s. aangenomen. Een verzoek 0111 ontheffing van school geld wordt daarna goedgekeurd. Wegens periodiek aftreden op 1 Juli wor den in de commissies tot wering van school verzuim benoemd: Voor Anna Paulowna: Jb. lïakcn, C. H. Geerligs, J. L. 11. Hazeloop, C. J. Mol, Joh. Koning, L. F. Schlaman, K. J. Kaan. Voor Breezand: G. van den Berg, G. Ver- gaaij, J. Ligteringen, J. van Neerden, A. B. Zelvelder, J. J. Jongejans, C. Staring. Vergoedingen aan bijzondere scholen. Ingevolge art. 101 der Lager Onderwijs wet 1920 dient de vergoeding over 1935, toe te kennen aan bijzondere scholen, vastge steld te worden. Deze worden als volgt toe gekend: R.K. School te Anna Paulowna (School I) f 1482.90, R.K. School te Breezand (School II) f 1254.94 en de Chr. School te Breezand f814.81. Dan de vaststelling van de vergoeding over 1935, toe te kennen voor den cursus van vervolgonderwijs aan de R.K. School I. Deze wordt vastgesteld op 1 153.94. Volgt de vaststelling van de driejaarlijk- sche afrekening van de vergoeding, ingev. art. 101 der L.O. Wet 1920, toekomende aan de R.K. School te Breezand. Blijkens deze afrekening moet de school f 154.44 in de gemeentekas terug storten, omdat de gemeente meer uitkeerde dan ge bruikt werd. De Voorzitter licht toe, dat bijzondere scholen bij een tekort niet meer van dc ge meente krijgen en bij een overschot dit aan de gemeente moeten terug betalen. Gemeenterekening 11936. Tenslotte wordt de gemeenterekening 1930 aangeboden. Bij de gewone dienst bedragen de inkomsten f 308.372.92, de uitgaven f 302.509.10, zoodat er een batig saldo is vaïi f 5.803.82. Bij de kapitaaldienst zijn de inkomsten 72.903.75, de uitgaven f 77.155.71; het na- dcclig saldo is dus f 4251.74. Rekening Burg. Uit onze omgeving BERGEN GESLAAGD Voor het praktijk-examen boekhouden is geslaagd onze plaatsgenoot, de lieer D. Klemkerk WERKVERSCHAFFING WIERINGERM. Maandag j.1. zijn voor het eerst een twaalf tal werkloozen uit deze gemeente in de cen tmie werkverschaffing in den Wieringer- meerpolder tewerkgesteld. Omtrent het transport van deze werkloo zen heeft de gemeente met cle gemeente Koedijk een gemeenschappelijke regeling getroffen.Om. half zes dds morgens ver trekken de arbeiders per autobus naar Kol- horn en komen om zes uur des avonds we der in Bergen terug. UITSLAG U.L.O. EXAMENS. Bij de j.1. gehouden U.L.O. examens zijn .15 candidatcn geëxamineerd waarvan 13 zijn geslaagd. De twee candidaten welke voor het examen zijn afgewezen waren opgegaan zonder toestemming van het hoofd der school. DE VERLICHTINGSAVOND. De jaarlijksehc Verlichtingsavond, georga niseerd door de V.V.V., behoort weer tot het verleden en begunstigd door prachtig en windstil weer hebben ook dit jaar weer duizenden genoten van Uit feest van licht en jolijt. Toen om ruim kwart over negenen de muziek van Bergeik s Harmonie van het re petitielokaal vertrok, veranderde al dade lijk het aspect in de overvolle lanen. Waren liet voordien rustig wandelende lieden, niet zoodia klonken de eerste tonen van den vroolijken marsch, waarmede de muziek haar rondgang inzette, of men zag een springende, dansende menigte. En naarma te het donkerder werd steeg de stemming. Wat de verlichting zelve betreft, daar aan was naar onze meening meer zorg be steed dan verleden jaar en er was ook vooral van particuliere zijde meer werk van gemaakt.- Eén der mooiste verlichtingen was wel die van dc Ruïnelaan. De Ruine, waarom heen tusschen het donkere geboomte slin gers van oranje gekleurde lampions waren vaangebracht, was in floodlight gezet, waar door het oude kerkgebouw een inderdaad sprookjCsachtigcn indruk maakte. Na dc Ruïnelaan noemen wij dadelijk de Stationsstraat en het gedeelte Breelaan tus schen Jan Oldcnburgiaan en Russenweg. De verlichting hier, verschilde weinig van die van verleden jaar. De Breelaan had we derom haar gigantische Japansclie poppen, in de Stationsstraat waren wederom de groote oranje kronen aangebracht. Ook de Jan Oldenburglaan en de lloflaan verdie nen vermelding. De Oude Linde prijkte wederom in haar ouden looi van oranje. Gelukkig dat Pension Zonncbij met z'n keurige tuin-illuminatie aan dit vrij don kere gedeelte nog wat fleur bracht. Bijzondere vermelding verdient de artis tieke wijze, waarop de tuin der firma de Wijs en Broers met aloude vetpotjes was verlicht. Onnoodig te zeggen, dat de feestvreugde voortduurde tot ver na middernacht, zelfs een regenbui, welke om elf uur de pret trachtte te verstoren, kon daarin niet sla gen. Bergen heeft op ongedrongen en prettige wijze feest gevierd, geen wanklank werd gehoord en daar dc maatregelen, getroffen door de politie uitnemend waren, had het geheel een ordelijk verloop. én U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal in de in gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is. wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischl Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. Armbestuur: ontvangsten en uitgaven ieder f 43.835.37 Subsidie uit de gemeentekas f 38.321.26 (1935 f 37.693.43). Rekening gein. grondbedrijf: Baten f 880.74 lasten f 6033.36. Nad. saldo f 5.152.62 Kapitaalsinkomsten f 18.811.09; kapitaals uitgaven f 28.220.72 zoodat ook hier een nadeel ig saldo is van f 9.409.63 In de commissie tot nazien der rekening worden benoemd dc beer Lubbert, v. d. Berg Dekker en Kuiken, die allen, op de heer Lubbert na (afwezig) hun benoeming aannemen. Rondvraag. De heer Dekker spreekt over hetver zoek van den Chr. Landarbeidersbond te Breezand om aldaar te mogen steunhalen. Volgens een brief van B. en W. zou dat dan weck om week te Anna Paulowna of Breezand kunnen geschieden. De lieer Dekker wil opmerken, dat het daarvoor te bestemmen lokaaltje te Bree zand in 't geheel niet geschikt is en dat bovendien de moeilijkheden door B. en W. verschoven worden. Het verzoek ging er n.1. om de oudere werkloozen een vermoei ende reis te besparen. De Voorzitter verklaart dat men geen twee ambtenaren kan aanstellen één voor Anna Paulowna en één te Breezand. B. en W. zullen de bezwaren echter nogmaals onder oogen zien en zeker is voorzitter met den lieer Dekker van oordeel, dat er voor de winter voor de oudere werkloozen een regeling moet worden getroffen om hun een koude en afmattende reis te besparen. De jongeren kunnen er echter wel tegen. Wethouder op 't Veld zegt nog, dat er geklaagd wordt over het innen van twee kwartalen schoolgeld tegelijk, Dit is voor veel menschen een bezwaar. Dc Voorzitter zegt toe, dat B. en W. deze kwestie zullen onderzoeken. Hierna sluiting. DE -KERMIS De vijfdaagsche kermis staat weer voor de deur, en gezien de hoeveelheid vermake lijkheden welke reeds lot 'n bezoek nooden kan het weer een gezellige kermis worden. Zweefmolen, draaimolen, luchtschommels, Cakewalk schiettent en meerdere gelegenhe den zullen weer aller belangstelling vragen. Voorts is volop gelegenheid tot dansen in de verschillende lokaliteiten. Iu „Cinema" de Haan worden verschillen de goede films gedraaid voorafgegaan door oen welverzorgd bijprogramma. (Zie de advertentie in dit blad). De nieuwe exploitant van Hotel de Haan, de, heer M. Engel zal tevens zijn en tree bij het publiek maken. Het is met deze kermis juist 27 jaar geleden dat zijn voor ganger nu wijlen de heer M. de Haan, deze loen verbouwde zaak opende, en wanneer op dc zelfde wijze wordt voortgegaan gcloo- vcn wij dat het ook hier wel zal gaan. Tenslotte kunnen de wielersportliefheb- bers op dc Wieringerbaan hun hart ophalen BURGERLIJKE STAND. (17 t. en m. 29 Juli 1937) Geboren: Geert, zoon van G. Nieland en A. Heikons; Jan zoon van M. Hegeman en M.M. dc Maesschalck; 7xTico Picter zoon van M. Niemvland en A. Kooij; Daniël zoon van P. J. Stoop en A. A. Musters; Klaas zoon van K. Bijlsma en T. Okkinga; Benjamin zoon van H. Attema en R. Kok; Albertus zoon van A. v. Dijken en G. v. Klinken; Geeskc dochter van H. I-leis en II. Heis. Ondertrouw: Gcene. Gehuwd: Gccne. Overleden: Geene. WERKLOOSHEID. Met de werkloosheid is het in deze ge meente op het oogenblik gunstig gesteld. Massa's arbeiders hebben werk gevonden in den Wicringermeerpoldcr in het land bouwbedrijf. In de centrale werkverschaffing in de Wie ringermeer is thans dan ook nog slechts een veertigtal arbeiders werkzaafn. Wel zijn nog eenige werkloozen werkzaam bij andere werkverschaffingsobjecten (b. v. Succesterrein) doch het is duidelijk dat dc toestand gunstig afsteekt bij eenige maan den geleden, temeer ook daar het aantal stempelaars zeer miniem is. HOOG BEZOEK Naar wij vernemen zal Z. H. Prins Chlchi- bu, een broeder van den Japanschen Kei zer, die een bezoek aan ons land brengt op Maandag 1 Augustus a.s. met zijn gemalin de Zuiderzeewerken komen bezichtigen. Politie. Verloren: een gummi kindercape. Inlichtingen bij den gemeente-bode. In een 8-tal bussen werd bij het Noord om gereden naar Schoorl. Over Bergen werd gc,reden naar Egmond aan Zee, waar do hoogste klassen zich vermaakten met poot jes-baden en de kleineren met spelletjes op liet strand. Hierna reed men naar het eind doel Bakkum. Omstreeks half acht werd weer ingestapt en over Hciloo cn Alkmaar huistoe gereden, waar men half negen arri veerde. NOORDSCHARWOUDE. Schoolfeest. Woensdag hebben de laagste klassen der R.K. Jongens- cn meisjesschool hun jaar- lijksch uitstapje gemaakt. Om ongeveer 9 uur vertrokken de bussen naar Schoorl, waar in dc speeltuin ieder zich vermaakte en dc inwendige mcnsch werd versterkt. Om 1 uur werd dc reis naar Bergen voortgezet., waar in Duinvermaak wederom gegeten en gedronken werd cn elke groep zich met eigen vermaak bezig hield, zooals duinen beklimmen, wandellochten, enz. Van hieruit vertrokken de eerste bussen om 6 uur weer naar Langendijk, nagcjuicht dooi1 de ach- terblijvcnden, die eenigen tijd later werden afgehaald. Liet het weer zich aanvankelijk van zijn slechte zijde zien doordat het 's morgens regende, het schoolfeest- werd gedurende den dag door mooi weer begunstigd. Onge lukken deden zich gelukkig niet voor. De vele bussen trokken overal veel be langstelling. Alle kinderen waren voldaan cn kunnen met genoegen terugzien op dit weer goed geslaagde schoolfeest, dank zij de goede zorgen van de schoolfeestcommissie. LANGENDIJK. De proefpolders zullen worden aangelegd. Naar wij vernemen, zullen de proefpol ders in het Gccstmerambacht worden aan gelegd. Het oorspronkelijke plan van den Westelijken polder zal worden uitgevoerd terwijl in de plannen van den Oostelijken polder, onder Zuidscharwoude, een wijzi ging wordt aangebracht. In plaats van 51M> II.A. wordt deze polder nu 3S H A. groot, terwijl daarvoor de landerijen zullen noo dig zijn van 68 eigenaren. Het ligt in de bedoeling, dezen polder in te dcelcn in 14 perceelen. Naar wij uit zeer betrouwbare bron ver nemen, zai een nieuwe weg worden aange legd tot de Lange balk, waar een laad- en losplaats zal worden gemaakt. Vermoedelijk wordt een sluisje gemaakt aan den Zuid kant van den polder. Een motorgemaaltje wordt geplaatst aan de Oostzijde. Het besluit, tot den aanleg van dezen Oostelijken polder is met algemeene stem men genomen, wordt ons medegedeeld. Tn verband met de nog te voeren actie lijkt het ons toe, dat aan verschillende in de vorige protestverpadering naar voren geko men wenschen en verlangens is tegemoet gekomen, want onder de leden van de commissie van advies waren eenigen, die het met deze wenschen eens waren. Nu dit besluit met algemeene stemmen is eono- men mag men dc gevolgtrekking maken, dat een cn ander ten genoege is geregeld. De electriiteitstarievcn aan den Langendijk. Rectificatie. In het in het nummer van Woensda" opge nomen verslag van de vergadering over de electricitcitstarieven zijn een paar storende fouten "cslopen. Na den zin: „TT'^rna berekende spr. de thans geldende tarieven" volgt: Wanneer de winsten de laatste zes jaren in het be drijf waren gebleven zouden de tarieven nu 2 ct. kunnen zijn, enz." Dit slaat echter niet op het G.E.B. alhier, doch op het bedrijf van dc gemeente Amsterdam, welke zin snede uit het verslag is gevallen. Verder wordt vermeld: De heer P. Volkei's zeide dat hij als gemeenteraadslid Oudkar- spcl vertegenwoordigde. Dit is niet juist, want de heer Volkers is geen remeenle- raadslid. Ilij heeft dan ook gezegd, dat hij een gemeenteraadslid van Oudkarspel ver tegenwoordigde. SINT PAN CR AS Ouden van Dagen er op uit. Den 27en Juli zijn de Ouden van Dagen uit deze gemeente er op uit. geweest. Het is een dag geworden waarop de menschen zeer veel genoten hebben. Met een drietal bussen van de HABO werd de tocht aange vangen. Langs den nieuwen weg en het Kanaal werd gereden naar de speeltuin „Dennenheuvel" te Huisduinen, de eerste pleisterplaats. De reis ging verder naar de Donkere Duinen, waar het mooie natuurschoon werd genoten. Het volgende deel van de reis was Wieringen, waar in Cinema De Haan een tweede kop koffie werd gedronken. Brood cn koffie gingen er best „in" cn liet gezel schap kreeg nog een mooie filmvoorstel ling toe, hetgeen zeer door de oudjes wercl gewaardeerd. Het dankwoord, dat tot den heer De Haan werd gericht, was dan ook zeker namens allen gesproken. Van hier vertrok men naar het monument op den Afsluitdijk, en weer de Wieringer- meer in, waar men in Hotel Smit pon vriendelijk onthaal vond. Door de Wierin- gerwaard en de Zij pc werd Camperduin on gezocht en over Schoorl naar Bergen ge reden. waar in de Bedriegertjes voor het laatst werd „opgestoken". Voldaan over het mooie uitstapje arri veerde men 's avonds weer in St. Panras. Het, initiatief tot liet oprichten van een afdeeling Schagcn en omgeving is dan ook van harte toe te juichen, en wij hopen, dat de heer Brugman daarbij op den steun van de betrokken burgemeesters en schoolhoof den zal kunnen rekenen. De schooljeugd komt dan vanzelf wel, te meer daar de Vereeniging zoogenaamde verkeersdagen uitschrijft, waarop de jon gens en meisjes hun vaardigheid kunnen toonen. Deze wedstrijden, waaraan mooie prijzen zijn verbonden, waren in andere plaatsen steeds een groot succes, door de oricineele wijze waarop ze waren georganiseerd. Wij hopen, dat dit mooie, opvoedende werk allcnvege steun mag ondervinden. UITSTAPJE VAN DE LEERLINGEN DER R. K. SCHOOL. Gisteren maakten de leerlingen van de R K. school alhier een pleiziertocht in de omgeving. Ongeveer 170 jongens en meisjes stapten des morgens met blijde gezicblen in de groote autobussen, waarin ze hun dagreisjes zouden maken. Eerst ging het nn-T Schoorl en vandaar naar Egmond aan Zoo. Pootjebaden en zwemmen vormden natuurlijk bet hoogte punt van de prei. Daarna reed de jeugd, alles onder de goede geleide van het on derwijzend personeel der school naar Hciloo, van waar uit men wandelend Alk maar bereikte. Tn Alkmaar werd natuurliik koers gezet naar de A kpni pn het Her tenkamp. De stad der Victorie was tevens de laatste nleisfernlaafs der uitgelaten jeugd, 's Avonds nm half acht werden de autobussen op de X'euwe Laaizijde in 8''ba gen uitgeladen. Het was een vroolijke thuiskomst. BRAND TIJDIG ONTDEKT Bij den heer J. Koster aan het Plantsowi- alhier ontstond gisteren een begin van brand, toen de heer K. zonder er verder op te letten een brandende sigaret in een afvalvat in zijn werkplaats wierp. Spoedig daarop nam hij evenwel rook waar cn toen ontdekte hij al gauw de plaats waar zich de vuurhaard bevond. Door di rect het vuur te blusscben en bel vat naar buiten te dragen, werd erger voorkomen. De schade had zich tot eenige brandgaten beperkt. Bij latere ontdekking zouden do gevolgen ongetwijfeld van ernstiger aard zijn geweest. DE TREKVOGELS Gisteren heeft de Vrijz, Herv. Jon club „De Trekvogels" onder leiding van Ds. Eikenia een uitstapje gemaakt naar Texel. Om 7 uur vertrokken zij per fiets naar Don Helder. Toen zij 'I Zand passeeerdan, regende hot zoo hard, dat ze wel even moes ten schuilen. Op Texel klaarde het weer al spoedig op en 's middags was het zelfs heerlijk. Na een flinke fietstocht werd het vliegveld bereikt. Dc jongens mochten een vliegtuig van binnen bekijken, ze zagen an dere Srhagers de lucht ingaan en weer neer dalen enhadden er zelf bok wel trek in. Maar dat ging natuurliik niet. Toen volgde een fietstocht naar de duinen, waar pen prettig uurtje werd doorgebracht, en daarna ging het via De Koog weer naar Oudoschüd. Het boottocht ie. met de Mars diep was nog mooier dan dat van 's morgens Van den Helder fietste de club over Huis duinen de donkere duinen, langs de rails naar Callanisoog en vandaar naar Scha gen Om half 10 gingen De Trekvogels uiteen, dankbaar voor den lijnen dag. ANNA PAULOWNA DUIVENSPORT De eerste wedvlucht van Altijd Verder met jonge duiven had plaats vanaf Ouden bosch (afstand 145 km.) De 118 vogels wei den óni' S u 13 gelost] Dc eerste duif is geconstateerd om 10 u. 32 m. 54 sec. cn vloog 1028 m. per minuut de laatste prijswinnende vogel, geconsta teerd om 10 u. 52 in. 47 sec. had een snel heid van 925 m. per minuut. Prijzen behaalden K. Koster: 1 en 22 met 36 punten, A. Liefhebber 2345—6—7 810—18 en 23 met 66 punten; G. dc Boe 9 11 en 13 met 56 punten; P. de Vries 12, 14 en 17 met 47 punten; N. Spigt 15 en 16 met 35 punten; J. J. Schenkels 20 en 24 met 21 punten. BOUWVERGUNNING B. cn W. verleenden vergunning aan W. Cornolissen voor den bouw van een woon huis aan den Stoom weg. WIERINGEN Nederl. Bond van Boerinnen e. a. Plattelandsvrouwen, afd. Wie- ringen. Bovengenoemde bond heeft voor haar le den op Vrijdag 10 September a.s. een reis georganiseerd naar de Beemster, die dan haar 325-jarig bestaan viert. De kosten _m deze tocht zijn f 2.25. Indien men 's avonds een revue wil bijwonen, moet er nog 75 ct. extra betaald worden. Het vertrek is be paald om 8.15 uur van Il.hoef. Opgave tot deelname moet geschieden voor 1 Aug. a.s. bij een der bestuursleden, alwaar men ook nadere inlichtingen kan verkrijgen. CINEMA DE HAAN. „De Geliefde Vagebond" en „Truxa". Dc serie buitengewone kermisvoorstellin- gen wordt in Cinema de liaan voortgezet met de vertooning van „De Geliefde Vage bond" op Zaterdag en Zondag 8 uur en „Truxa", op Maandag 8 uur, twee films van voortreffelijk gehalte. Eerstgenoemd werk vertoont ons onze oude vriend Maurice Chevalier, in een zeer onderhoudende film, een der eerste die hij na zijn terugkomst uit Amerika maakte. Hier is hij weer de vroolijke Parijschc jon gen, die met, een lach en een traan dc we reld verovert, ilij gaat op weg als straat muzikant, heeft de dolste ontmoetingen. Tegenslag en ontgoocheling beleeft hij, maar alles aanvaardt deze optimist van be roep met dezelfde blijmoedigheid, die den toeschouwer direct ontwapent cn hem in de beste fuif-stemming brengt. Een liedje hier en een liedje daar en het ijs tusschen Mau rice en zijn publiek is gebroken. Onweer staanbaar is het kleine jochie, Asticot,- die hem overal volgt, door dik en dun. Uit stekend zijn ook de vrouwelijke hoofdrollen, v. wie wij vooral Margaret Lockwood als Blanquette, het kleine, tcere zwerfstertje, met het groote hart, noemen. „Truxa' geeft" ons een verhaal uit het circusleven met alle spanning aan zulk een gegeven verbonden. Twee Truxas zijn er eigenlijk en deze omstandigheid is het, die de conflicten in de film schept en deze op moord cn doodslag laat uitloopen, als niet maar nee, dat willen wij niet ver raden. Behalve het goede spel der filmspe lers, kan men volop genieten van het knap pe werk der variété-artisten, die verbluffen de staaltjes van behendigheid laten zien. Zaterdag- cn Zondagmiddag 3 uur: Stan Laurel cn Oliver Hardy in het kostelijke filmwerk „Van kwaad tot eigor". WINKEL Een uitgebreid kermlsprogramma A.s. Zondag zal de Winkcler kermis weer een aanvang nemen, waarvoor een rijkelijk programma is vastgesteld. Zoo zal in zaal de Bruijn de balmuzick verzorgd worden door 't populaire orkest „de Jazz-Mixers", 0.1.v. Rein Bennibk, terwijl Maandagavond door de tooheelvereeniging O.K.K. uit Zuid scharwoude het schitterende blijsoel „Op afbetaling" opgevoerd zal worden. Dinsdag avond wordt een attractie-avond, o.a. hen gel- en dirigeerwedstrijden enz. In zaal Laan zal de hal muziek worden verzorgd door de bekende fam. Kos. Hier komt Maandagavond „Jong Leven" van Oudkarspel met het stuk „Polly Perkins". Dinsdagmiddag worden de volksspelen ge houden, terwijl 's avonds in zaal Laan ter afwisseling van Dijk's Volendammers zullen optreden. Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de geplaatste adv. in dit hl. Verleende vergunningen. Door B. en W. is vergunning verleend aan: de Coop. Zuivelfabriek te Lutjewinkel tot het bouwen van een garage; den heer C. van Stipriaan tot vernieuwing van zijn bestaande boerderij. Door hetzelfde college is vergunning verleend aan „Winkels Har monie" tot het verkoopen van speldjes op Zondag 1 Augustus a.s. CALLANTSOOG Gymnastiek-demons tralie. De door het bestuur der V.V.V. Callants- oog in samenwerking met dc hoeren G. Kleerekopcr te Amsterdam en S. Keesman te Schagcn, resp. leider van het Dames keurcorps van het K.N.G.V. te Amsterdam en van verschillende gymnastiekvereni gingen in onze omgeving, te organiseeren gymnastiekdemonstratie zal op Zaterdag 31 Juli a.s. plaats vinden. Het programma is met zorg samengesteld en zal veel van deze mooie tak van sport te genieten ge ven. Nu nog mooi weer cn dan alle sport liefhebbers naar Callantsoog Zaterdag. Na afloop is er nog een gezellig stukje dansmuziek en de prijzen zijn zeer laag gesteld. Zie voorts de advertentie in dit nummer. Politie. Verloren: een bruine portemonnaic met inhoud; een Lips-huissleutel. SINT MAARTEN Politic. Gevonden: een kaas en een pak cacao. LANGENDIJK Ontslag gevraagd. De heer Dullemond, leeraar aan de school voor vakonderwijs, afd. Langendijk, heeft als zoodanig eervol ontslag aangevraagd. Overdracht G.E.B. We vernemen, dat, eerlang weer aan do orde zal komen de overdracht van het G.E.B. aan het P.E.N., hoewel de concessie eerst in 1942 afloopt. ZUIDSCHARWOUDE. Op de voordracht. Mej. J. C. du Burck alhier komt voor op de voordracht voor onderwijzeres aan do op 10 Ocfohcr a.s. te openen o. 1. school te Sijhekarspel. BROEK OP LANGENDIJK. Voor het examen handelskennis 1. o. slaag de o.m. onze plaatsgenoot de heer P. J. G. Dij kern a. Schoolfeest. Begunstigd door mooi zomerweer werd door dc kinderen der Bijzondere school, na een periode van drie jaren, wederom een schoolfeest gehouden op j.1. Dinsdag. Opvolger van den heer Van den Bergh. Dc heer R. Brugman, directeur van de I-Ioornsche Crediet- en Effectenbank al hier, is benoemd tot adviseur voor rijvaar digheid in het district Schagcn. Op uïtnoodiging hadden een tweetal auto- mobiclzitters uit Schagcn gesoliciteerd naar de functie opengevallen door de over plaatsing van den heer Van den Bergh. Een van hen moest zich vrijwel onmid dellijk terugtrekken, doordat toevallig juist op dat moment zijn werkkring zich uitbreidde. De heer Brugman bleef dus' als eenige gegadigde over. De nieuwe functionnaris heeft ruim zes jaar lang als motorrijder cn laler als auto mobilist geleconheid te over gehad, om zich met de verkeersregelen vertrouwd te ma ken, zoodat mag worden aangenomen, dat zijn adviezen omtrent dc rijvaardigheid der candidaten deskundig en weloverwogen zullen zijn. Zeker een belangrijk ding in dezen tijd, waarin dc verkeersmoeilijkheden zich op stapelen cn de geschiktheid van den be stuurder van groot belang moet worden geacht! De heec Brugman, die niet als den heer Van den Bergh den geheelcn dag vrij over zijn tijd kan beschikken, zal Donderdag middags na 4 uur cn den geheelcn Zater dagmiddag voor het afnemen der examens reserveeren, terwijl het ook in zijn bedoe ling ligt enkele avonden daarvoor te be stemmen. Plannen tot oprichting van een vereeniging voor het vroegere kanton Scha gen. De nieuwe adviseur voor rijvaardigheid, de heer R. Brugman, vat zijn toekomstige taak ernstig op. hetgeen wel mag blijken uit het plan, dat hij koestert om den stoot te geven tot de oprichting van oen vereeni ging voor Veilig Verkeer in Schagen en wijde omgeving. Ten onrechte denkt men wel eens, dat deze nuttige vereeniging haar werkzaam heid beperkt tot het motorisch verkeer in dc groote steden. Het tegendeel is waar! Een veilig verkeer hangt immers niet uitsluitend af van den automobilist of motorrijder, ja. het, is zeer de vraag of de wielrijder en voetganger niet meer en ern stiger zondigen tegen de verkeersregels, dan do bestuurder van een motorrijtuig. Opvoeden over de geheele linie is dan ook de taak welke de vereeniging „Veilig Verkeer" zich stelt en zij begint daarmede bij de jeugd, die aanhoudend er op moet worden gewezen, hoe en waarom de ver keersregelen dienen te worden toegepast. En de ervaring leert, dat juist de jeugd ten platfclande in het algemeen zeer slecht op de hoogte is met deze regelen en hij een bezoek aan de groote steden, dikwijls grove feuten maakt.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7