iilt Nieuws. Directe belasting inplaats van crisisheffingen De Indische defensie onder de loupe Tragisch einde van jonge levens Langendijker Groentencentrale Leger en vloot onder één bevel hebber? Kostenverdeeling tusschen Nederland en Indië. Een vrouwelijke burgerwacht. Verhouding tusschen direc tie en personeel van de R.P.M. Gisteren behandelde de Volksraad te Ba tavia de begrooting van het departement van Oorlog. De heer Kruyne (V.C.) noemt de uitbrei ding van de defensie verblijdend. De vader- landsche club is wel tevreden, doch niet voldaan. Spr. meent, dat het met het oog op de samenwerking gewenscht is, dat le ger en vloot onder één bevelhebber komen. De heer van Ardenne (l.E.V.) dringt op nieuw aan op completccring van de weer macht. Spr. acht een fabriek voor gifgas gen ook voor Indië noodzakelijk. Verder vindt hij de promotie in het leger te traag. Hij bepleit een wit uitgaanstenue ook voor korporaals en manschappen. De heer Prawoto (Vereeniging van In- heemsche bestuursambtenaren) bespreekt n eventucele invoering van een beperkte in- hecmsche militie. De heer Iskandar Di Nata acht de verdeeling van de kosten van defen sie tusschen Nederland en Indië on billijk. Het overgroote deel moet door Nederland worden gedragen. De heer Jahja (Nationalist) bepleit de op name van een grooter contingent Miangka- bauers in de weermacht. De heer van Lonkhuyzen (S.S.P.) bepleit een horinstelling van de stafmuziek, waar bij de heer Kerstens (I.K.P.) zich aansluit. Mevrouw Razoux Schultz geeft de wijze aan, waarop in meerdere mate vrouwen in de defensie kunnen worden ingeschakeld. Zij bepleit echter geen dienstplicht voor vrou wen. De vorming van een vrouwe lijke burgerwacht zou kunnen wor den bevorderd. De heer van Helsdingcn (C.S.P.) acht het verwijt, voorkomende in het afdeelingsver- slag, als zou een rechtsch kabinet de defen- siebelangcn vcrwaarloozen, onjuist. Hij vraagt voorts wat het standpunt der regee ring ten aanzien van een inhcemsche mili tie is. Begrooting van marine. De Volksraad gaat dan over tot le behan deling van de begrooting van het departe ment van marine. De heer Roep (P.E.B.) miste in de uit spraak van de zaak-van der Wijck noode een woord van hulde aan den marconist. De heer van Lonkhuyzen bepleit bevorde ring van een redelijken arbeidstijd op zee. Bij de koopvaardij is deze dikwijls onrede lijk. Spr. legt een staatje over, bij de K.P.M. opgemaakt. Spr. wijst er op, dat het onder zoek in zake de „van d. Wijck" ramp merk waardige bijzonderheden opleverde. De heer van £rdenne wijst erop, dat de kwestie van een nieuwen kruiser nog steeds in het brandpunt der be langstelling staat. De heer Pronk (Econ.groep) zal in ver trouwen de beantwoording van de opmer kingen over de zaak- „van der Wijck" aan de regeering overlaten. Voorzoover bet K.P.M.-conflict betreft, merkt spr. op, dat een eenzijdige wilsoplegging, zooals deze verondersteld werd door den heer Kerstens, bij de K.P.M. niet bestaat, de directie welke de verantwoordelijkheid heeft, moet toch in laatste instantie beslissen. De directie heeft geen bezwaar tQgen overleg, doch overleg be- tcaientniet dat wenschen welke onaanvaard baar worden geacht, toch moeten worden uitgevoerd. De K.P.M. maakte een depres sie door, zooals nimmer tevoren cn toch hield zij het gchcele personeel in dienst. Dit personeel bleef zoozeer intact, dat van de opleving dadelijk kon worden geprofiteerd. Dat in die moeilijke jaren niet zooveel aan dacht aan overleg kon worden besteed, zal ieder weldenkend mcnsch begrijpen. In haar bijna vijftigjarig bestaan heeft de K.P.M. steeds de belangen van het personeel voor oogen gehouden. De Chr.-Historische Unie bepleit; GROOTE GEZINNEN ZIJN THANS ZWAAR BELAST. Op de zomerconferentie van de Chr.-His torische Unie, welke thans te Lunteren ge houden wordt, heeft ir. M. D. Smits, inspec teur van den Landbouw te Sommelsdijk, gisteren de bespreking van 't landbouwrap- port der Unie ingeleid met een rede, waar aan wij het volgende ontleenen: De heele crisis-regeling komt er op neer, dat de consumenten van botere, margarine en spijsvetten de melkveehouders voor hun geheele melkproductie moeten helpen aan een loonenden prijs. Tegen deze regeling nu meent de land- bouwcommissie uit de Chr.-Hist. Unie be zwaren te moeten maken en wel gedeeltelijk uit utiliteitsoverwegingen. Men kan aannemen, dat de in standhouding der veehouderij voor zoover die voorziet in de binnen- landsche behoefte een belang is voor den consument. Maar de in standhouding van al wat daar bo ven uitgaat is geen belang van den consument, als zoodanig, maar een algemeen Ncderlandsch belang. Door de samenkoppeling van deze hete rogene zaken wordt een verband gelegd, dat niet bestaat en hierdoor worden groote onbillijkheden begaan, o.a. worden juist de groote gezinnen het zwaarst belast voor een zaak van algemeen belang. Wanneer de instandhouding van onze export-productie wordt gedra gen door de algemeene middelen, zullen de prijzen voor zuivel, mar garine en vetten niet onbelangrijk kunnen worden verminderd, waar door de kosten van levensonderhoud zullen dalen. De handel en de industrie zullen veel grootere bewegingsvrijheid kunnen krijgen, het crisisapparaat zal \oor deze materie kunnen worden ingekrompen, vérschilleude zeer impopulaire maatregelen zullen kun nen verdwijnen, terwijl het binnenlandsch gebruik door de lagere prijzen zeer belang rijk zal toenemen, waardoor de verliezen op den export belangrijk minder zullen worden. Hiertegenover staat een verhpoging der belastingen, maar de totale druk op de maatschappij wordt belangrijk minder dan thaus. Dezelfde principieele gedachte is het. die de landbouwcommissie afwijzend doet staan tegen het geheele stelsel, dat belichaamd is in het landbouwcrisisfouds. Bij den aanvang der crisisbeinocienis vonden heffingen plaais op import-produc ten, welke ieder voor zich dienden om steun te verleenen aan het overeenkomstige in- landsche product. Lr was dus een duidelijk verband tusschen heffing en bestemming en de grootte der heffing was evenredig aan de steunbehoeite voor liet betrokken product. Toen dit principe verlaten werd om plaats te maken voor de fondsvorming, was dit verband verdwenen. Er Is in 't algemeen reeds alle re den op te komen tegen een con sumptie-belasting voor maatregelen welke dienen in het algemeen be lang, nog meer is dat hier het ge val, waar bij deze belastingen, mede werking en controle der Staten-Ge- neraal tot een uiterst minimum zijn beperkt. Kind onder vallende schuifdeur gedood. Gisterenochtend om tien uur was het tweejarige, dochtertje van den timmerman P. Smid, wonende te Glanerbrug bij Oude Pckela dat met haar moeder logeerde bij de familie J. Smid, koster bij de Gere formeerde Kerk te Oude Pckela, in een der lokalen van de kerk aan het spelen met een schuifdeur, die zij heen en weer bewoog. Plotseling liep de deur uit de katrollen, viel omver en kwam hoven op het kind terecht, dat op slag gedood werd. Kindje verdronken. Woensdagavond omstreeks zeven uur is in de sloot de Maandagsche Watering, nabij de ouderlijke woning te Noordwijkerhout, het zeventien maanden oude dochtertje van de familie A. van den Nieuwendijk ver dronken. De kleine werd vooroverliggende in de sloot gevonden door haar broertje, die direct zijn moeder waarschuwde. De le vensgeesten waren toen reeds geweken. Schipperskind verdronken. Gisterenochtend om negen uur is het vier-jarige zoontje van den schipper G. de Waal uit Werkendam, die met zijn schip in de Ringvaart te Aalsmeer ligt, in een onbe waakt oogenblik te water geraakt cn ver dronken. Eenigen tijd later is het lijkje opgeghaald Door vrachtauto overreden Jongeman ernstig gewond. Te kwart voor zes is gisterenmiddag op den Spaarndammerdirk, hoek Hem weg. te Amsterdam, een 17-jarige bankwerker, die per rijwiel op weg was naar zijn woning, door een vrachtauto overreden. Dc jonge man. die plotseling van achter een autobus te voorschijn was gekomen, tengevolge waarvan de chauffeur van de vrachtauto, welke van dc tegenovergestelde richting kwam, niet meer bijtijds kon remmen, liep zeer ernstige verwondingen op. Toen hij in een ambulanccauto van den G. G. cn G. 1). werd gedragen, was hij bewusteloos. In zorgwekkende» toestand is hij in het Wil- helmina-gasthuis opgenomen. CONCERT VAN SCHAGENS HARMONIE KAPEL. Het is altijd weer een verkwikkende ge beurtenis, zoo'n concert van Schagen's Harmoniekapel in den muziektuin. Zelfs op een druilerigen zomeravond. Ondanks de motregen die gestaag neer- drupt, hebben zich gisterenavond toch nog een paar honderd menschcn naar den tuin begeven om te genieten van de muziek. Het programma biedt elck wat wils. Het is prettig, dat er zoo'n oude bekende als Strauss' Donau-vvals op voorkomt, en de Perzische Markt van Ketelby, die het altijd weer doet. Doch ook de „Lustspiel Ouver ture' van Kéler Bcla en „Untcr dem Dop- pel Adler'een marsch van J. F. Wagner, worden met dankbaar applaus begroet. Wij hebben, om des tijds wille, slechts een gedeelte van het concert kunnen bijwonen. Lr werd opgewekt gemusiceerd en het pu blick toonde zich voldaan. Wij wenschen echter èn de kapel èn de luisteraars een wat zomerscher sfeer toe een volgende keer, want een openlucht concert kan de echte zomcravondzoeltc maar noode missen MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien voor dezen tijd was goed; er waren ongeveer 60 stuks aan gevoerd. De handel was trekkend; de vraag de vorige weken, hoogste noteering 39 ets. In massa werd f 295 besteed door den heer Jb. Covers, Alkmaar. Het was een koe afkomstig van den heer G. Schoorl, Eeni- genburg. Pri£en van f 2S0 en f 265 werden eveneens besteed. Door een erkend koopman werd beweerd, dat de prijzen hoog zijn; dc handel was uitstekend; de boeren vragen zoo hoog! Dan is het één het gevolg van het ander. Veel melkkoeien aangevoerd, de prijzen werden sinds lang niet zoo hoog ge noteerd, f 310. De handel was goed. Dc hoog ste noteering maakte de heer R. Schoen, die weer beste Groninger koeien had aange voerd. Dc handel in gcldekocien was kalm, de prijzen waren echter hoog. De aanvoer van pinken was niet te groot; deze werden door. den heer P. Keijzer, Wie- ringen, duur verkocht; hoogste noteering f HO per stuk. Het waren clan ook pinken met schets, aangevoerd door den bekenden koopipan, den heer P. Hoek, Winkel. Nuchtere kalveren, handel vlug. duur. Veel paarden werden er dc laatste mark ten aangevoerd; de handel erin was goed. De. paarden zijn duur. noteering f 500, maar later op den dag bleek er nog te zijn besteed f 550, maar er weid er bij vermeld, dat het dier dezen dag niet werd verkocht. Hieruit blijkt, dat de paarden heel duur zijn. De handel in vette schapen was vlug, hier waren veel menschcn voor, hoogste noteering f 30.—. Oude slachtschapen tot f 32.handel vlug. Dc handel in magere schapen was goed. Lammeren vlug, duur. Alzoo was het in de sohapcmvcreld zeer gunstig. Vette varkens: aardige verhoogirig van prijs-,tot 29% cts.j'lang geleden, dat wij dat. noteerden! Biggen duur, handel kalm. Dc 7-weckschc biggen 1015 gld; '10- wcekschc 15—20 gld. Schrammen heel duur; noteering 2540 gld. Dat de schapen hier gewild zijn, kan bewijzen het feit, dat de heer S. v. Kla- renbergen, Dokkum, 80 schapen voor de weide, dus schapen, die nog moeten wor den vet geweid, voor f 25 per stuk van den heer J. Veerman alhier, kocht. Toch wel eigenaardig, dat Friezen hier in Schagen koopen. Handel in bokken en geiten goed, kippen, konijnen en lammeren bij 't oude, handel goed. Over het geheel genomen was er een goede stemming op deze markt; er was flinke aanvoer en ook aardig bezoek voor den tijd van het jaar. SCHAGEN NIEUWS Programma voor Zondag a.s. D.T.S. I—SCHAGEN I 3 uur. Vertrek 2 uur per rijwiel. D. Arnoldus. A. de Wit H. Middelbeek. A. Slikker, S. Grootes, J. Weeland. D. Schoorl, M. Slikker, J. Peetoom, L. Schoorl, J. Zonnenberg. Res. J. Steen, P. Boontjes. Ledenvergadering op Woensdag 11 Aug. '37 ten huize van den heer Raven 's avonds 8.30. Agenda: Opening. Notulen en mededee- lingen. Ingekomen stukken. Jaarverslag Sccr., Jaarverslag Penningm. Jaarverslag E. C. Verkiezing Voorzitter, Secretaris, Pen ningmeester. Verkiezing andere 4 bestuurs leden. Verkiezing E.C. Rondvraag en slui ting. Voorstellen voor deze vergadering kunnen ingediend worden 2 dagen voor de vergade ring bij C. Keijzer, Lauriestr. 20, Schagen. THEATER ROYAL. Meisjes in Uniform. Wij mogen de directie van het Theater Royal wel dankbaar zijn, dat zij ons Zater dag en Zondag a.s. de wedervertooningen brengt van de beroemde film „Meisjes in Uniform", welke destijds niets minder dan een sensatie in de filmwereld beteekende. Niet in 't minst om de eerlijke en zuivere overgave waarmee dit werk door de vrou welijke regisseur Leontine Sagan, onder toezicht van Carl Fröhlióh werd gemaakt. Dit was nu eens een film, die zonder de gebruikelijke bombast de wereld in werd gezonden en ziet, het publiek bleek de stille kracht, die van dit werk uitging onmiddellijk te ontdekken, zoodat de film tegen alle verwachting in een succes werd, zonals men in jaren niet had beleefd. Het prachtige eenvoudige spel van de twee later zoo bekend geworden actrices, Dorothea Wieck en Hertha Thiele, makei; de film onvergetelijk. Ilertha Thiele als het verweesde kostschoolmeisje en Dorothea Wieck als Ieerares aan die kostschool, twee elkaar begrijpende wezens. De strijd die de Ieerares moet voeren tegen ingekankerde wanbegrippen van directrice cn mede- leeraressen is prachtig uitgebeeld, de ver houding van de kinderen op die kostschool onderling is eveneens uitstekend naar vo ren gebracht. Het meest opvallende is, dat de film, die toch reeds jaren geleden werd opgeno men, thans nog uitstekend in de meer cn meer moderniscercnde richting past en al len, die de film gaan zien, zullen er zeer zeker diep van onder den indruk zijn. De les die de film inhoudt is er een om niet te vergeten. Voor menigeen zal deze reprise een sur prise zijn! ARR. RECHTBANK ALKMAAR. Buitengewone zitting. Gerard Janson, arbeider te Heiloo, de dief en insluiper in de boerderij van Jan Leeg water i. d. Boekelermccr, is tot 1 jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Janson heeft in middels een volledige bekentenis afgelegd en hieruit blijkt hoe gemeen cn lichtvaardig hij Spaans heeft beticht. Doodelijke val Gisterenmiddag om vier uur is op dc werf van Van Hattum en Blankevoort te Spaarn dam de 43-jarige werkman C. P. die schil dcrwerk verrichtte, op een hooge ladder, door onbekende oorzaak van een hoogte van vier meter gevalon. De man was op slag dood. Zijn stoffelijk overschot is naar het St. Elisabeth-gasthuis te Haarlem ver voerd. Het slachtoffer laat een vrouw en drie kinderen arht««\ Het 50-]arig bestaan der veiling in bestuursvergadering herdacht. Donderdagmiddag 3 uur kwam het be stuur der L.G.C. in het betaal kantoor bij een, ter herdenking van het 50-jarig be staan van het veilingswezen. Voorzitter, de heer S. de Boer, opende met een welkom en in het bijzonder dc hoeren Valstar en Kiemöller resp. voor zitter en secretaris van het Centraal Bu reau der Veilingen in Nederland, het ge meentebestuur van Broek op Langendijk, met secretaris Schelhaas, de heer IJtsma. samensteller van het Gedenkboek, de hoe ren Ootjcrs cn Klant. resp. vice-voorz. en secretaris der Prov. Commissie van Veilin gen in Noordholland en de heer Pastoor, betaalmeester der veiling. Dc zaal was met bloemen versierd, ter wijl mooie bloemstukken waren aangeboden door het Centraal Bureau, Koophandel cn den lieer Vijzelaar. Hoewol oorspronkelijk, met het oog op 't overlijden van Burgemeester Slot. besloten was het jubileum slechts te vieren door middel van een gedenkboek, heeft men later gemeend door den voorzitter in het veilinesgebouw een herdenkingsrede te moe ten doen uitspreken. Nu dus toch ruchtbaarheid aan de zaak was gegeven, heeft men gemeend thans het groote bestuur te moeten uitnoodigen tot een bijeenkomst, vandaar deze vergadering Ingekomen stukken en felicita. ties. Van de familie Slot een schrijven, waarin de dank werd uitgesproken dat uit piëteit tegenover den overledene, geen feestelijk heden werden gehouden. Van verschillende corporaties en perso nen waren verder felicitaties en gelukwen- srhon binnengekomen. Vervolgens werd door den Voorzitter de herdenkingsrede uitgesproken. Besloten werd dat aan ieder bestuurslid van elke vereeniging het gedenkboek zal worden uitgereikt. Tn verhand met de hoo ge kosten was men er van teruggeschrok ken alle leden een gedenkboek te geven. De heer Valstar achtte het gewenscht dat •vel ieder lid een exemplaar krijgt, daar het een geschiedenis is. Vooral voor dc ionge tuinders is het goed. dan weten ze eens wat voor moeite en strijd het gekost heeft om een behoorlijke organisatie tot stand te brengen. De lieer Ooijevaar steunt dit denkbeeld. Het bestuur zal het in overweging ne- nien. Hierna werd het woord verleend aan den heer Ooijevaar, als loco-burgemeester der gemeente, die in welgekozen bewoordingen bet belang der veiling naar voren brengt. Hij betreurt, dat het overlijden van Burge meester Slot zulk een donkere schaduw over het jubileum werpt, maar het feit als zoodanig blijft bestaan en wordt er niet minder om. Namens den Raad der gemeente Broek op Langendijk. wiens belangen meestal pa- ralel loopen met die der veiling, bood spr. de beste wenschen aan. Spr. ging de ontwikkeling na van het veilingswezen en wees op de goede samen werking tusschen L.G.C.-bestuuf en de ge meente. Spreker wijst op de slechte toestand in het tuindersbedrijf, doch hoopt op een spoe dig herstel. Voorzitter brengt dank voor de hartelijke woorden, namens het gemeentebestuur ge sproken. Dc heer Valstar, het woord verkrijgende, zegt als voorzitter van het Centraal Bureau zich geroepen gevoeld te hebben dezen dag naar Broek op Langendijk te komen, al is het dan dat op sobere wijze het 50-jarig bestaan der veiling wordt herdacht. Na mens het C. B. biedt spr. zijn hartelijke gc- lukwcnschen aan en zegt dat naar gewoon te steeds een terugblik gegeven wordt, wat zich hiel* heeft geculmineerd in een gedenk bock. Wat het veilingswezen betreft zijn er zoo weinig die het van den beginne af heb ben gekend. Spr. heeft aan dc wieg gestaan cn liet op zien groeien trots den tegenstand, welke men ondervond van den handel cn niet in het minst van dc tuinders zelf. Het was niet zoo gemakkelijk om van die oude gebruiken af te komen. Die pe riode is nu achter den rug. Toch mogen we die tijden niet vergeten. De toestand, die we nu meemaken, leidt er toe dat het ver- ecnigingslevcn heel anders is. Laten wij zorgen dat we voor onze kinderen een or ganisatie over laten die op pootftn staat. Spr. hoopt dat in de toekomst het de vei ling goed mag gaan cn geen ouderdomsge breken voorkomen, maar dat 'n krachtig or ganisaticlevcn mag blijven bestaan. Voorzitter dankt voor dc gesproken woor den. De heer C. Wagenaar brengt de gclukwen- schcn over namens Koophandel. Spr. memo reert verder eenige episoden uit zijn jeugd. Spr. eindigt met den wensch, dat de veiling nog jaren moge bestaan blijven. De hoer J. Ootjers brengt dank voor de uitnoodiging namens de Prov. Commissie en zegt dat zij ook met belangstelling dezen ilag hebben tegemoetgezien. We hebben ge hoord, zegt spr., van groei en bloei op vei linggebied. Maar van achteren bezien is het onbegrijpelijk dat het nog zoover is gekomen Menigmaal werden besluiten, die door onze mcnschen zelf waren genomen, min of meer weer verkracht. Spr. wensght een dronk te wijden aan de L.G.C. cn spreekt den wensch uit dat de samenwerking met den N.M.B. tot in lengte van dagen moge blijven bestaan in beider belang. De heer Stenrieberg spreekt, zijn waar deering uit voor wat de pioniers en het he- dendaagsche bestuur in het belang der vei ling hebben gedaan. De heer Ooijevaar zegt dank voor de ont vangen foto, geschonken aan het gemeente bestuur en spreekt tevens den wensch uit dat wanneer er een nieuwe voorzitter komt, deze en warm hart toegedragen wor de, om de belangen van den tuinbouw te dienen. Ook de heeren Valstar en Klant danken voor de foto. De heer Klant brengt persoonlijk en na mens 'de Prov. Coinm. dank. Spr. hoopt dat dit jubileum een stimulans zij om op den ingeslagen weg voort te gaan. De heer Quant brengt namens het Zuide lijk deel van Heerhugowaard zijn felicita ties over, terwijl dc heer C. Wagenaar nog hulde brengt aan den pionier J. Dirk-maat. die den stoot heeft gegeven tot de contante betaling. Waar niemand meer het woord verlangt, brengt voorz. dank voor de prettige wijze waarop men dezen middag is samengeweest tenvijl hij tenslotte den wensch uitspreekt dat dc komende tijd veel goeds moge bren gen. Den heer IJtsma werd nog dank ge bracht voor de samenstelling van het ge denkboek, waarna sluiting volgde. LANGENDIJK. De boonen-campagne is hier weer begon nen. Dat is vroeger dan gewoonlijk. Bij de firma Kramer, dc bekende inmaakfabriek, kwamen de eerste aanvoeren. Alvorens ze echter naar de fabriek worden gebracht, moeten ze worden afgehaald. Daarvoor was weer de noodige belangstelling. De arbei ders, van wie velen weer zonder werk zijn, kunnen nu* weer iets verdienen. Klein en groot kunnen nu weer aan den slag. Hoe meer boonen er komen hoe liever. Dan wordt er ten minste nog iets extra ver diend. ANNA PAULOWNA ZILVEREN JUBILEUM Donderdag herdacht de heer J. Koning den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. Na achter eenvolgens Schagen, Bovenkarspel en Wie- ringerwaard als standplaats te hebben ge had, is de heer K. sedert 11 jaar ploeg baas alhier. Nadat 's morgens een H. Mis uit dank baarheid was opgedragen, vervoegden zich omstreeks half elf de opzichter van weg en werken en de heeren W. Dekker, socr. van St. Raphael en de heeren J. A. Smit en W. Mevissen namens het stationpersoneel aan de woning van den jubilaris om hom per soonlijk geluk te wenschen. Het allereerst werd -het woord gevoerd door den opzichter van weg en werken die den wensch uit sprak dat de jubilaris nog vele jaren in het belang van do spoorwegen mocht werkzaam zijn. Spr. bood namens dc Ned. Spoorwegen een getuigschrift en namens het gezamen lijke personeel van weg cn werken en liet. station een rookstoel cn een bloemenmand aan. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door den heer W. Dekker, die namens St. Raphaël een rookstandaard aanbood. Er werden nog veel bloemstukken' thuis be zorgd terwijl velen blijken van belangstel ling gaven door den jubilaris persoonlijk te komen gclukwenschen. W1ERINGEN DEN OEVER. Aanbesteding. Dinsdag 17 Augustus a.s. zal door de di rectie van den Wieringermeerpolder in hel gebouw „de Unie" te Alkmaar worden aan besteed: Het opnefnen der aanwezige klinkerbe strating en het aanleggen van oen gewalste verharding met. grootere breedte op een ge dcelte van den Ulkeweg, lang 2,4 K.M. Een attentie voor Klink. Voor den wielrenner D. Klink, die zich deze week in Amsterdam van zijn sterkste zijde heeft laten kennen, hadden enkele be woners van den Gesterweg een eerepoort opgericht. ZUPE Woensdagmiddag, na afloop van de Raadsvergadering, hebben dc Raadsleden een bezoek gebracht aan het Tehuis voor Ouden van Dagen en Hulpbehoevenden „Buiten Zorg' alhier, oen inrichting, welke vanwege het Burgerlijk Armbestuur wordt bestuurd. De reden van dit bezoek is gele gen in het feit, dat dit „Tehuis" onlangs binnenshuis een belangrijke verbetering, tevens verfraaiing, heeft ondergaan, nl. nieuwe betimmering der slaapzalen, vaste waschtafels, douce-cel, nieuwe vloerbedek king, enz. Een en ander was met zorg uit gevoerd cn zag er keurig uit. Dc gezellig heid der vertrekken en het comfort is in deze reeds zoo goed hekend staande inrich ting waarop de gemeente Zijpe trotscli kan zijn aanmerkelijk verhoogd. W1ER1NGERMEER Ballonnetje gevonden. Woensdag werd op een der kavels een ballonetje gevonden afkomstig uit Leiden, en daar ook opgelaten. Overeenkomstig dc wensch, voorkomende op de aangehechte adreskaart, werd het geretourneerd aan den afzender. ALKMAAR De Steenenbrug gereed. Gistermiddag zijn de laatste beletselen een tweetal directiokeetjes weggeno men en is de Steenenbrug wel* geheel voor het verkeer opengesteld. Ook auto's kun nen er weer parkeeren. ?a 10 uuk's a/rondS totuur vóór zonsopgang tijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de koplichten als attentiesein! GELUIDSSIGNAAL VERBODEN ftj

Schager Courant | 1937 | | pagina 6