Amerikaansche successen te Londen Een kleinere tarweoogst? Hoe de N.S.B. over een doode spreekt Een pootige hospita Nieuwe arrestaties in Rusland Duitsche pelgrims wel naar Rome Deel der Joden voor verdeeling van Palestina schitterende zaak in Aard appelen Groenten en Fruit Schager Roosjes rmieviii Varoff niet geplaatst, doch hij springt 4.27 M. Ruim 80.000 toeschouwers woonden in het White City Stadion te Londen de internati onale athletiekwedstrijden bij, welke zeer sterk bezet. war m. De Amerikaansche ploeg startte voor de eerste niaa] in Europa en deze ploeg was zoo sterk, dat de meeste over winningen door de Amerikanen werden be haald. Een zeer opmerkelijk resultaat werd in het, polsstokhoogspringen behaald. De bekende Amerikaansche athleet Varoff slaagde ei- niet. in over 3.95 nieter te komen, zoodat hij zich niet voor de finale kon plaatsen. Win naar werd de Oostenrijker Prpksch met 4.078 meter. Na dit nummer wilde Varoff toch toonen, dat hij beter kon. De lat werd op 4.25 meter gelegd en met gemak ging de Amerikaan er over heen. Precies nagemeten bedroeg zijn prestatie 4.27 meter, overigens voor hem een siechts matige verrichting; immers hij sprong meermalen over 4.40 meter. Ook het nummer 880 yards hardloopcn werd niet door een Amerikaan gewonnen. Robinson, die met een tijd van 1 min. 49,6 sec. wereldrecordhouder is op dezen afstand, moest de meerderheid erkennen van den Pool Kucharski, die met een tijd van 1 min. 52.8 sec. de eerste plaats bezette. Jimmy Johnsson, de Amerikaansche sprin ter, won de 100 yards en de 220 yards in respectievelijk 9,8 en 21,7 sec. Cornelius Johnson won het hoogspringen met 1.95 meter. De Zweedsche athleten kwamen goed voor den dag. Attervall won het speerwerpen met 07.31 meter, terwijl Bergh eerste werd in hel nummer kogelstooten met 15.05 nieter. Een verdienstelijke prestatie verrichtte de Estlnnder Toomsalu, die. bij het verspringen op 7.415 meter kwam. De Engelschc hordcnlooper Finlay won de 120 yards in 14.5 sec. Een zeer goeden tijd voor deze niet gemakkelijke baan. De Hon gaar Kovacs won de 440 yards horden in 54.8 sec. Engelsche overwinningen werden behaald op de 440 yards en den mijl. Roberts werd eerste op de 440 yards in 48.3 sec., terwijl Wooderson in 4 min. 15.8 sec. den mijl won. Op dit nummer was de bekende Amerikaan sche athleet. San Romani vijfde. De Engelschnian Ward werd winnaar op de drie mijlen in 14 min. 28.8 sec. Wielïennen Ronde van de Beemster De Rotterdammer Overweel wint het hoofdnummer. Gisteren werd de Ronde van de Deemster verreden onder groote belangstelling uit de omgeving. De uilslagen luidden: Nieuwelingen, afstand 77 K.M.: 1. J. Groo- tendorst, Amsterdam, tijd 2 uur 11 min. 14 sec.; 2. H. v.d. Vliet, Vught, 200 M.; 3. L. v. d. Lee, Amsterdam, 3 min.; 4. P. Kors Am sterdam; 5. D. Schellingcrhout, Zaandam; 6. F. Zoons, Den Helder; 7. D. v. d. Stroom, Zaandam, 8. A. B. v. Driel, Utrecht; 9. Th. Verhoeven, Utrecht; 10. C. Smit, Halfweg; 11. M. Lodewijks, Leiden; 12. S. J. de Jong, Leiden. Veteranen, afstand 55 K.M.: 1. M. Sluiter, tijd 1 uur 45 min. 29 sec.; 2. W. Ruiper, 3. B. Draaier, 4. W. Dompeling, allen bijeen. Amateurs en onafhankelijkcn, afstand 132 K.M.: 1. A. Overweel, Botterdam, tijd 3 uur 37 m. 6 sec.: 2. P. Terpstra, Amsterdam, 200 M.: 3. C. Medik, Amsterdam 1.5 min.; 4. H. Anneese, A'dam; 5. C. Wijdenes, Ou derkerk, beiden 500 M.; G. B. Boterman, Zaandam; 7. D. Veld, Alkmaar; 8. C. Wijn berg, A'dam; 9. J. Klinkhamer, Benncbrock 10. A. Kuiper, A'dam: 11. B. Duiker, A'dam; 12. Jaap Schipper, Beemster; 13. A. Andrios- sen, Leeuwarden; 14. Jan Jansen, A'dam. Mogelijke wijziging der regee- ringsvoorschriften. De inlandsche tarweoogst zal vrij aanzien lijk lager zijn dan die van vorig jaar. De officieele raming bedraagt 350.000 ton tegen 390.000 vorig jaar en 435.000 ton in 1935. Niet alleen is de uitzaai ruim 22.000 ha. kleiner dan vorig jaar (129 tegen 151.000 ha.), maar bovendien werd reeds in het. eerste kalender kwartaal de stand van de wintertarwe in 't algemeen ongunstig beoordeeld, terwijl de uitzaai van wintertarwe door de weersom standigheden werd vertraagd. Ten aanzien van den stand medio Juni werd onlangs door de Directie van den Land bouw medegedeeld, dat de wintertarwe vrij goed tot goed staat, maar dat in het al gemeen dit gewas hol staat. „Door gunstig weer in den zomer kan in den stand van do tarwe nog veel verbetering komen", werd er aan toegevoegd, maar dit gunstige weer heeft voor een deel op zich laten wachten. Het waardeeringscijfcr van den stand op 14 Juni bedroeg 65 tegen 73 als gemiddelde van de laatste 10 jaren. Er dient dus, zegt het Hdbld., ernstig te worden rekening gehouden met een nog kleineren mgst dan vorig jaar, zoodat de mo gelijkheid kan komen te bestaan, dat er niet voldoende voor maaldoeleitiden geschikte binnenlandsche tarwe aanwezig zal wjn, om het aan de meelfabrikanten voorgeschro'ven maalporcetitagc op 35 te houden. In dat geval zal de regeering twee din gen kunnen doen: le verlaging van het maalpercentage: 2e verruiming van het gebruik van niet aan het maalgebod onder worpen bloem (op 1 oogenblik 5% van den omzet van den bakker.) In verband hiermede deelt de Ned. Ver. van Meeiimportcurs ons mede, dat zij het volgende telegram aan minister Steen- berghe heeft gezonden: „Wanneer de lagere opbrengst van tarwe oogst 1937 aanleiding zou geven tot herzie ning van thans bestaande regelingen, ver zoeken wij Uwe Excellentie dringend onder volledige handhaving van ons request d.d. 9 Juli 1937 alleréérst een beduidende ver ruiming toe te staan van het gebruik dooi de bakkers van tarwebloem B, alvorens eventueel in verband met minder beschik bare inheemsche tarwe dan in de laatste paar jaren over te gaan tot eenc verlaging van iiet bijmengingspcrcontage. Door ver ruiming gebruik tarwebloem B kan niet alleen kleinere beschikbare hoeveelheid in heemsche tarwe worden gecompenseerd, doch zouden bovendien de betrokkenen bij den bloemimport voorloopig door een uiterst urgente werkverruiming in hun noodtoe stand worden geholpen, heigeen niet het geval is bij een evcntucele verlaging van het bijmengingspercentage." In het kringhuis der N.S.B. aan de Oranje Nassaulaan te Amsterdam bevindt zich, zegt. het. Vsbl., een bord, waarop me- dedeelingen geschreven worden. Toen de „Flamingo" omkwam, stond daarop het volgende te lezen: Vreeselijk ongeluk bij de K.L.M. Veertien dooden en een Jood. Vriendin van Prinses Juliana bijna verdronken Zaterdag is de 22-jarige mej. Penelope Maffey bij het zwemmen le Bompst (Oost- Duitschland nabij de Poolsche grens), waar zij vertoefde bij de prinses van Lippe-Bics- terfeid, de moeder van Prins Bernhard, bij na verdronken. Mej. Maffey is in het water bewusteloos geworden en men' slaagde er eerst, na gcruimen tijd in haar weer bij kennis te brengen. Mej. Maffey, dochter van een oud-gou verneur-generaal van den Soedan, heeft in TitoP kennis gemaakt, met Prinses Juliana en Prins Bernhard, toen het Prinselijke paar daar op zijn huwelijksreis vertoefde. Naar haar vader aan een Engelsch blad meedeelde, aldus de N. B. Ct„ stelt mej. Maffey zich voor binnenkort een bezoek aan Nederland te brengen. Zijn dorpsqenooten opgelicht Handelsreiziger eigent zich dui zenden guldens toe. Als verdacht van oplichting en valsehheid in geschrifte heeft de gemeentepolitie te Tegelen aangehouden den 35-jarigen han delsreiziger 1'". N.j woonachtig aldaar. De aangehoudene was daar in dienst van zijn schoonvader, den heer J. S., die daar ter plaatse een koffiebranderij exploiteert en als zeer solide bekend staat. N„ die als vertegenwoordiger dezer firma optrad, ge noot bij de clientèle dan ook een onbegrensd vertrouwen. Hiervan heeft hij op sluwe wijze gebruik gemaakt door tal van ingezetenen onder allerlei valsche voorwendsels voor aanzienlijke geldsbedragen op te lichten. Zekeren V. wist hij een spaarbank- hoekje waarop oen geldsbedrag van f3800 was ingeschreven te ontfutselen Met vaischelijk geleckcndo kwitan ties heeft N. kans gezien het spaar bankboekje te plunderen. Een ande re ingezetene is voor f 1600 benadeeld terwijl nog verscheiden anderen voor bedragen van f 100 tot f 1000 zijn gedupeerd. Het onderzoek wordt onder \-;>n inspecteur W. A. v. Vuuren met kracht voo t gezet. De aangehoudene is vonnoopig in t politiebureau opgesloten en zal na beëindi ging van het onderzoek ter beschikking van de justitie worden gesteld. Oneerlijk commensaal op de bon gebracht. Een vrouw, wier pension op de Wecs- perzijde tc Amsterdam gevestigd is, zag Zondagmorgen langs het Oosterpark een vroegcren pensiongast wandelen, die eeni- gen tijd geleden bij haar vandaan gegaan was met een croofc schuld eu d'c hovend' nog eenige klceren verduisterd had. Zij reed, aldus de Tel., naar den man toe en stapte van haar fiets. De oneerlijke gast schrok erg, toen hij zijn voormalige hospita zag en maakte aanstalten om weg te loo- pcn. Aanvankelijk slaagde de vrouw er in den inan te in timideeren door hem te doen ge- looven dat hij dooi- een rechercheur, die achter hen zou loopen, werd gadegesla gen. De vrouw beloofde hem de politic ei verder buiten te laten, als hij gewillig met haar mee ging en zorgde voor betaling van do achterstallige pensionschulden en voor terugbrenging van de gestolen klceren. Onderweg holde de man echter plotseling een zijstraat in, maar de hospita liet. haar buit zoo maar niet ontsnaopen. Zij stapte weer op haar fiets en reed den man even later omver. Een politieagent kwam op liet gebeurde af en weldra was do dief nu ge arresteerd. Met een overvalwagen - is hij naar het bureau Linnaeusstraat vervoerd. Bij het verhoor bleek dat men te doen had met iemand, die ook nog door ander hu- rcaux gezocht wordt wegens soortgelijke verduisteringen. Hij is ingesloten. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER" 27 JULI—3 AUG. 1937. NIEUWE ZAKEN: Wieringen: N.V. Wieringer Garnalen- en Vischincelrlrogerij in oprichting, Belt straat 31, Hippolytushocf. WIJZIGINGEN. Bergen: Garage N.V., Breelaan 3, be stuurswijziging. Wieringorwaard: Coop. Zuivelfabr. „De Volharding" G.A., Tweewegen A 106; bestuurswijziging. Zijpe: „De Passage", Burgcrvlotbrug 1354, café; bedrijf uitgebreid met: benzinepomp en servicestation. Spionnagevrees wordt aangewakkerd Te Moskou gaan geruchten over de arrestatie van generaal Sjriepin, den leider van de militaire organisatie der onafhankelijke luchtmacht. Deze luchtmacht bestaat uit eenheden, waarover het centrale commando zoo noodig direct het bevel kan voeren. Men spreekt eveneens over de ar restatie van generaal Pomerantsef, den directeur van de academie voor militaire luchtvaart. Men weet van de beide geperaals alleen, dat men ze in langen tijd niet gezien heeft. Dit is te Moskou op het oogenblik meer dan voldoende voor geruchten om trent arrestatie. Ook Bela Kim, de vroegere roode dictator van Honga rije, zou in hechtenis zijn genomen. De partij-vertegenwoordigers in het be stuur van het Moskousche instituut voor de luchtvaart dringen aan op het ontslag van den directeur van de acroclub van het in stituut. Schmidt en zijn „medeplichtigen" Visjenkof en Androegkievitsj. Zij worden be schuldigd van sabotage. Verder loopen er geruchten over zelfmoord van Lockianof, tweede secretaris van het uitvoerend comité van de Pan-Sowjettisti- sehe organisatie van jonge communisten bij de Komintern. De Prawda beschuldigt den directeur van hot tijdschrift de Jonge garde, Losjtiner en zijn hoofdredacteur er van vijanden des volks te zijn. Ook spreekt men over de ar restatie van Alexej Noyman, leider van de derde afdeeling van politieke zulten dat de relaties met Frankrijk behandelt bij het. com missariaat. van buitcnlandschc zaken en zijn vroegcren vico-directour Weinberg, dit} den gearresteerden Stern heeft vervangen als di recteur van de tweede afdecling van het bu reau voor politieke zaken met de Westelijke mogendheden dat de relaties met Duitsch- land behandelt. Aclie lef/en de Duitsche jeugd organisaties duurt voort,. Uit bevoegde Duitsche bron wordt mede gedeeld, dat geen enkel verbod is uitge vaardigd van katholieke Duitsche pelgrims tochten naar Rome". De politiemaatregelen hebben slechts het collectieve paspoort af geschaft, dat tot cHiswemr gehraikclijk -was, In het vervolg zullen pelgrims een per soonlijke paspoort moeten bezitten. Deze maatregel wordt gerechtvaardigd met de nieuwe voorschriften, welke bepalen, dat jonge Duitschers, die dienstplichtig zijn. voorzien van een machtiging van hot. reern teeringsbureaü tcnlaiui tc hegeven. Bovendien eischt de controle op de deviezen, dat in ieder pas poort het bedrag genoteerd wordt aan bui tcnlandschc deviezen en hotelbons, dat door ieder reiziger voor zijn vertrek wordt op genomen. Opnieuw jeugdorganisatie ver boden. De katholieke jeugdvereeniging van het aartsbisdom Paderbron is ontbonden cn haar bezittingen zijn verbeurd verklaard. Het heet, dat deze organisatie, die zich de sportbeoefening het kampeoren en wan del niarsch en ten doel stelde, de wel op de confessioneele jeugdvereenigingen heeft overtreden," TEGENSTANDERS VAN HET PLAN VERLIEZEN TERREIN. De 'eiders der meeste groepen, die op hel Zionisten-congres verte genwoordigd zijn, hebben, naar Uni ted Press verneemt, te kennen gege ven, dat zij op het congres, dat he den wordt geopend, vóór onderhan delingen over de verdeeling van Pa lestina zullen stemmen. De president van het congres, prof. dr. Chaim Weizmann zelf, plaatste zich aaif het hoofd van deze beweging, die wel is waar het bestaande verdeclingsplan niet wenscht te aanvaarden, doch die wil trachten door onderhandelingen te komen tot een plan, dat gunstiger is voor de Joden. De roden van de toenemende bctcckenis van de groep, die tot onderhandelen geneigd is, moet gezocht worden in de formeele me- dedeeling van liet Britsche departement van Koloniën, dat Engeland niet star blijft vast houden aan de voorwaarden van het be slaande verdeelingspian, maar bereid is over eventucclc wijzigingen te onderhandelen, zoolang aan het principe van een verdeeling wordt vastgehouden. In liet algemeen kan men zeggen, dat de- meerderheid der Zionistische leiders er thans als volgt over denkt.: Het verdeelingspian in zijn huidigen vorm is onaanvaardbaar. Het gaat echter niet aan de deur voor dit plan gesloten te houden, daar het mogelijk geschikt is om als basis te dienen voor verdere onderhandelingen. Onze souvereine staat, hoe klein die ook is, kan de kern zijn voor een verdere ontwikkeling. Dé Zionistische leiders staan goeddeels op timistisch tegenover de moeilijkheden, die zü niet onoverkomelijk achten. Gandhi wil een drooggelegd Brifsch-Indië Gandhi schrijft in het blad Ilarijan arti kelen over het werk dat den leiders van de congrespartij wacht nu zij in de provin ciale besturen niinisterfunctics zullen aan vaarden. Hij voorspelt daarin o.a. dat er binnen drie jaar een volledig drankverbod zal zijn in de provincies, waar het congres in de meerderheid is. Het Amerikaansch voorbeeld is voor Britsch-Inuië niet afschrikwekkend, aldus de N.R.Ct., omdat er hier slechts een min derheid zich aan drinkgewoonten overgeeft. Een drankverbod mag aanvankelijk geld kosten, ten slotte moet het de verdiensten en de koopkracht van de plattelandsbevol king verhoogen. SCHAGEN POSTDUIVENVEREENIGING. De Postduivenvereeniging „Het Oude Slot" hield Zondag 1 Aug. een vlucht van Vil voorde. De duiven waren om 11 uur in vrijheid gelaten. De eerste werd geconsta teerd om 16 uur 1 min. De uitslag was: H. Stcnk 1, 4, 7, 8, 11; C. de Jong 2; P. G. de Beer 3; H. Domper 5, 10; Bankert 9. HEER-HUGOWAARD A anbestedingsnieuws. Naar wij vernemen zal door de Nederland- sche Spoorwegen op 17 Augustus a.s. te Utrecht in het openbaar worden aanbesteed het afbreken van de woning no. 34 bij km 34.080, aan de lijn Den HelderAmsterdam, nabij het station Heerhugowaard. WIERINGERMEER Een goede vangst. Eenige personen, werkzaam aan het be drijf van den opzichter D. Feitsma, zagm kans een vijftal jonge bunzings te bemach tigen. En door het ongunstige seizoen en doordat de pupillen nog te klein waren voor eenige waarde, zullep ze gratis wor den afgestaan aan Artis. Ongunstige voorteekenen voor onze koolbouwers. Gezien de huidige stand van vele kool soorten, belooft de opbrengst zeer schraal te worden. Bladluis, draaihartigheid en rup sen bedreigen de groei in niet onbelangrijke mate. Bloedvergiftiging. Terwijl hij bezig was met de graanoogst, kreeg de heer P. Schooncveld een onbedui dend wondje aan zijn hand. Eenige tijd la ter moest hij zich door de hevige pijn on der medische behandeling stellen, waarbij bleek dat bloedvergiftiging was opgetreden. Te water geraakt. Maandag geraakte het 7-jarig zoontje der fam. Bckeiua aan de haven te Middcnmoer al spelende te water. In een minimum van tijd was de kleine beneden de oppervlakte cn mocht het gelukkig hcetcn dat. juist een aldaar liggende schipper den kleine met 'n haak uit het. .water vischte. Gelukkig liep het af met den schrik en een nat pak. Belangstelling voor onze polder kanalen. Onze polderkanalcn genieten bij de hen gelaars bijzondere belangstelling. Is het algemeen bekend, dat. onderscheidene Arn- sterdamsche hengelaars hier bijna dage lijks hun geluk beproeven, ook van uit Rotterdam brachten Zondag hengelaars een bezoek aan ons goed voorziene vischwater. Een bijna nationale belangstelling alzoo voor het beoefenen der vischsport in den polder. Demonstratie „All erop" graan- maai- en dorschmachines. Het was jammer, dat Maandag tijdens de demonstratie met de „All Crop" de zon hardnekkig schuil bleef achter een grauw wolkendek. Te pl.m. 11 uur werd de „All crop", voortbewogen door een Allis-Chal- mers nipsfrekker op een kavel znmergerst aan den Westerterpwcg in bedrijf gesteld voor een steeds irrooter wordend publiek. De All-crop heeft een snijbreedte van 4 voet in tegenstelling met de vroegere gedemon streerde Combine, welke een snijbreedte li ad van 14 voet. De canariteit is naar incn ons verzekerde, pl.m. 20 H.L. graan dorschen per uur, maaien inbegrepen. De graancombinc pl.m.. 60 H.L. Al is waar dat de „Allcrop" een gladdere stoppel aflevert dan vroegere „Combine", heide machines zullen praotisch hier voor alle granen nog niet. voldoen vanwege ons grillig klimaat. De machine leverde tijdens de demons!ra tio goed werk af. De demonstratie wordt nog eenige dagen voortgezet en dan onderbroken om in Gelderland te dcmonsfrecrcn, waarna men dan onnieuw met de „Allcrop" in den polder komt. Voor kijklustigen is er dus nog een kans. ÖW^KTIBERÏchten^SI BROEK OP LA.XGKXDIJK, 3 Augustus. Schotsche muizen 3.10—3.90, groeten 4— 4.40, r. duken 4.30. eigenh. 3.30—3.50, hl. dito 2.402.90, drielingen 1.702.10, zilver uien 1.40, driel. 4.40, zilvernep 8.609.10 peen 1.90, sperciehooncn 6.10—6.80, snijboo- ncn 4.80—11,80, tuinboonen 3.90, kroten 2.60-3. 16000 kg. Roode Kool 1—1.00 12000 kg. Wit te kool 90—1.50 24000 kg. Gele kool 1.50— 1.90; 36 kg. Druiven Alicant 40.20 Fran- kentfhaler 42.10 600 stuks Rloemkool 6 6,20 dito 2e soort 2—2.20 3200 kg. Tomaten A 5.10 B 5.70 C 4—4.30 CC 4 XOORDSCHARWOrnr.. 3 Augustus. Schotsche muizen 2.70—3.60, grooten 3.80 4-20, r. duken 4.104.20, eigenheimers 2.50 3.49, bi. dito 2.20—2.60, drielingen 1.30— 2.30, uien 44,20, drielingen 2.30—2.50, gele nep 5.407. zilveruien 1—1.30. Drielinge 2.80—3.10 Zilvernep 7.80—9.90 Sper eieboonen 5.907,10 Tuinboonen 2.503.50 Kroten 1.90-2.S0 Roode kool 1-1.90 Witte kool 1—1.40 WIXKEL, 2 Augustus. Abelen f 310. peren f 37, pruimen f 910, aalbessen f 520, kruisbessen f 3 4. frambozen f 9—10. peulen f 45.40, slaboonen f 4—4.30, snijboonen f 67. kool GO—DO ct. per 100 pond. Bloemkool f 12—14, •komkommers f 1—2.40 per 100 .pond* Te koop te Amsterdam, wegens ziekte, in volksbuurt. Omzet plm. f 1200.— f 1500.— per week. Flinke ver dienste. Zeer geschikt voor jonge lui. Eigenaar kan nog 6 maanden behulpzaam zijn met inwerken en inkoop op de markt. Koopsom met inbegrip van plm. f3000.- goederenvoorraad, f6500.- Brieven onder No. 3310, Bureau van dit blad. Te koop: een drachtige Zeug, bij A. van RIJSWIJK, St. Maar- lensvlotbrug. Te koop: WHIPPET 1930 prima staat f 145. CHEVROLET 1931 ongeschonden f 250.—, ook ruilen. Ruyghweg 38, Den Helder. Tel. 636. Nette Werkster gevraagd voor Vrijdags en Zaterdags, te Anna Paulowna. Br. lett. B, aan Slikker's Boekh., Anna Paulowna. Beste Biggen te koop aangeboden, bij J. P. SCHERMERHORN, Grasweg, Anna Paulowna. AMSTERDAM, 2 Augustus. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 420 vette koeien, waarvan de prijzen waren, le kw. 78—84 ct., 2c kw. 614—74 ct., 3e kw. 57—62 ct. per Kg. slaohtgcwicht; 95 melk en kalfkocicn f 185—250 por stuk, 88 vette kalveren: 2e*kw. 50—56 ct., 3c kw. 4650 ct. per Kg. levend gewicht; 95 nuchtere kalveren f 1116 per stuk, 110 schapen f 1935 per stuk, 507 varkens: vlceschvar- kens, wegende van 90110 Kg. 7273 ct.„ zware varkens 71 72 ct., vette varkens 70 71 ct. per Kg. slachtgewicht, 14 paarden f 170210 per stuk. Aangevoerd 1 wagon geslachte runderen uit Denemarken. Marktovcrzicht: Slachtrunderen ruimere aanvoer, handel niet vlug, constante prij zen. Melkkoeien ruimere aanvoer, stille handel. Vette kalveren matige aanvoer, handel zeer stug, dalende prijzen. Nuch tere kalveren minder aanvoer, vlugge handel vaste prijzen. Schapen en lammeren ruime aanvoer. Handel zeer gedrukt en vaste prijzen. Varkens ruimere zeer ge drukte handel, prijzen hoog. Paarden stille aanvoer. AMSTERDAM, 2 Augustus. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Per 100 kilo: Zeeuwsche eigenheimers 3.203.60, idem bl. eigenh. 33.20, poters 2.402.80. Z. honken 2.60 2.80 Andijker blauwe eigenh. 2.80-3.- An dijker blanke eigenheimers 33.20, idem muizen met pok 3.3.20 idem bonken met pok 2.70—2.80. idem poters 2.602.80, An dijker bonte eigenheimers 3.403.60, blau we poters 2.402.60, blanke poters 2.402.60, zandaardapelen I-Iillegom 3.60—4.40, Kat- wijker zandaardappelcn 45, Anna Pau lowna zandaardappelon 3.60—4.40, Wcst- landsclie blauwen 2.803.- idem eigenhei mers 3.203.40. Westl. poters 2.40—2.60. ROTTERDAM. 2 Augustus. Aanvoer: Totaal 1011 stuks, t.w.: 530 vette runderen, 180 vette kalveren, 5 nuch tere kalvcrch, 603 schapen en lammeren, 593 varkens. Prijzen per Kg.: vette koeien, 1e kw. 78 ct., 2e kw. 71 ct., 3e kw. 5464 ct., vette ossen 747054-64 ct., vette kalveren 1.05-95—75-85 ct., varkens (le vend gewicht) 00—p958 ct., schapen 50— 45—35 et., lammeren 625752 ct. Prijzen per stuk: schapen f 28—23—18, lammeren f 18—16—12, Overzicht: Vette koelen en ossen, aanvoer iets kleiner, handel lui, pril zon als vorigeg week Dinsdag, prima koe 84 ct., pr .os 80 et. Vette kalveren, aan voer korter, handel kalm, prijzen duurder prima kalf ging nog voor 1.15. Schapen en lammeren, aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel vlusr, prijshoudend. Varkens, aan voer iets ruimer, handel redelijk, hoogore prijzen, een enkel exompl. ging nog 1 cent boven not. Er werden eenige partijen schapen voor export verkocht. AMSTERDAM, 2 Augustus. Binnenlandsche Granen. Boerennotee- ring. Rogge f 8—8.25, wintergerst f 7.75—8, Chevalier gerst, f 8.25—8.75, haver f 7.25— 7.50. alles per 100 Kg., kanvijzaad f 11— 11,2.5, blauw maanzaad f 13.5014.50, alles per 50 Kg, ROTTERDAM. 2 Augustus. Vlasmarkt. Aanvoer: 400 Kg. blauw, schoon 70—80 ct., 200 Kg. Hollandsch geel 7080 ct. per Kg. De vraag ter beurze blijft bevredigend cn de prijzen kunnpn ongeveer gehandhaafd blijven. Alles werd verkocht. ALKMAAR. 2 Augustus. Aardappelen 2—3, aalbessen 612, andij vie 0.60—2.40, appelen 5—8, augurken 1— 11, bloemkool I 611, bloemkool II 1.50—4, bieten 1.60—2, doperwten 2—3.50, druiven f 2026. groene kool 1.60—2.40, kropsla 0.60 2.60, komkommers 1,503, meloenen 8 23, peren 3.50—4.50. prei 4.30—5.60, peter selie 0.501, perziken 4.508.50, postelein 0.22—0.42, peulen 2,50—6.50, rabarber 1.20— 1.60, roode kool 13. selderie 0.503.20, spinazie 0.180.30, snijboonen 2S, dubbele sperciehooncn S3—120. tuinboonen 50—75, tomaten 2—3.50, uien 2.60—5-30, wortelen 59, zwarte bessen f 33. WARMEXHUIZEX. 2 Augustus. Aanvoer: 11900 Kg. aardappelen: Schot sche muizen, grove f 4.10, eigenheimers f 2.20-3. PURMEREND. 3 Augustus. Veemarkt. Koeien, totaal 590 stuks: 245 vette koeien 6278 ct. per Kg., gelclekoeien f 160190 per stuk, melkkoeien f 150—280 p. stuk, 115 stieren 5262 ct. per Kg.. S paar den f 90180. 85 vette kalveren 30—00 ct. per Kg., 325 nuchtere kalveren f 716 per stuk, 217 vette varkens 28—31 ct. per Kg., 58 magere varkens f 18—32 per stuk, 345 biggen f 1422. 380 schapen f 15—32. 60 bokken f 4—15, 575 lammeren f 11—16 per stuk-

Schager Courant | 1937 | | pagina 5