De beteekenis van den H O. Polder voor llrlt Ernstig motorongeluk te Wassenaar De brand in de filmcabine te Helmond Auto-ongeluk te Zutphen Japansche prins op den Afsluitdijk Sportvliegtuig in brand geraakt Is de Javaan hokvast? Rijksweg Alkmaar -Velsen Jamboree Boerderijbrand te Nijmegen Wie'rijdster zwaar gewond Vader en zoon, op weg naar de Jamboree, zwaar gewond. Gisterenmiddag om half twaalf reed op den Rijksstraatweg bij den Deyl, te Was senaar, een uit de. richting Leiden komende personenauto, bestuurd door K, uit den Dolder, terwijl uit de tegenovergestelde rich ting de motorrijder G. uit Ginneken kwam met als duopassagier zijn zoontje, die op weg waren naar de Jamboree. G., die de van Zuylen van Nijeveltstraat wilde inrijden en hiertoe den straatweg moest, oversteken, zag de auto die rechts van den weg reed te laat en reed met groo- te vaart tegen deze op. Het rechterbeen van G. werd verbrijzeld, zijn zoontje liep een schedelbreuk op. Na dat dr. Weerenbeck de e ere te hulp had verleend werd G. per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, terwijl zijn zoontje door een juist passec- rende ziekenauto naar Bronovo te Den Haag werd gebracht. Motor en auto zijn zwaar beschadigd. Oorzaak thans vastgesteld. De Helmondsche commissaris van politie, de heer Loves, heeft een deskundige der afdeeling projectie en gcluidsfilmapparaten der Philipsfabrieken verzocht een rapport uit te brengen over de vermoedelijke oor zaak van de brand in de projectiecabine van het .Alcazartheater te Helmond op Vrijdag avond j.1. waarbij drie menschen den dood hebben gevonden. (Het. derde slachtoffer, de twaalfjarige v. d. M. is inmiddels aan de bekomen brandwonden overleden. Red.) Afgaande op den toestand in de cabine en op verschillende aanwijzingen is komen vast te staan dat de heer Tersteeg heeft nagelaten de gewone voorzorgsmaatregelen te nemen. De heer Tersteeg bleek n.1. bij het inzetten van de film het beeldvenster te hebben opengemaakt met het gevolg dat de lichtstraal van de reeds te voren ont stoken project.ielamp het filmbeeld gedu rende het inzetten belichtte. Toen nu door oververhittiing het celluloid vlam vatte bleef de brand niet tot enkele filmbeeldjes be paald, doch sloeg aanstond door naar de geheele film, waar de bovenste trommel van de filmrol niet was gesloten. Een en ander valt mede af te leiden uit het feit., dat in den ondersten trommel het begingedeelte van de film gevonden is met een afgebrand uiteinde. Jongeman doodgereden Ongeluk te Visvliet (Gr.) Gistermorgen is de ongeveer 23-jarige wiel rijder J. Wageman, wonende in Zwaag Westeinde aan den Frieschen straatweg onder Visvliet aangereden door een auto uit Groningen. De jongeman werd van zijn rijwiel geslingerd en bleef met ernstige ver wondingen op den weg liggen. Een dokter kon slechts den dood constateeren. Do man was gehuwd en vader van een kind. 80 MAN BIJ DE FORDFABRIEKEN ONTSLAGEN. Bij den aanvang der vacantic voor het personeel der Fordfabrieken te Amsterdam heeft de directie aan ongeveer 80 leden van het personeel ontslag aangezegd. Naar de directie heeft medegedeeld, is het niet uitgesloten dat deze arbeiders na verloop van tijd weder te werk zullen wor den gesteld, daar het ontslag verband houdt met den aanvang van een nieuw fabricage- program, dat tijdelijk de medewerking van een aantal arbeiders overbodig maakt. Hélène Cals overleden Tijdens haar verblijf te Rimini (Italië.) Zaterdag is te Rimini (Italië) waar zij tot het. ondergaan van een rustkuur met vacantie vertoefde, in den leeftijd van 30 jaar overleden, de bekende Nederlandsche zangeres I-Iélenc Treep-Cals. Hclenè Cals is te Amsterdam geboren. Zij genoot haar opleiding aan het conserva torium aldaar. De zangeres was zeer popu lair als soliste bij de A.V.R.O. en trad ook in het buitenland, laatstelijk in Duitsch- land, als opera-zangeres op. Zij was hoof dieera res voor solo-zang aan het conservatorium te Utrecht. Twee oude dames gewond. Zondagmiddag is op den Lochemschcn weg bij het 't Walien te Zutphen een auto ongeluk gebeurd. Door het springen van een band, verloor de bestuurder H. B. van een uit Hengelo (O) komende personenauto de macht over het stuur. De wagen kantelde en kwam op den kop in een langs den weg loopende droge sloot terecht. De bestuurder die zijn vrouw, zijn (30-jarige schoonmoeder, mevr. A. Steenbergcn-Tibbe, en haar moe der de 87-jarige wed. Tibbe-Selke, in den wagen zat kon, na verbonden te zijn, zijn reis vervolgen. Ook zijn vrouw kwam met den schrik vrij. De beide andere inzittende dames waren er ernstiger aan toe Op advies van een geneesheer zijn zij per ziekenauto naar het algemeen ziekenhuis te Zutphen vervoerd, waar zij met inwendige kneuzin gen zijn opgenomen. Hun toestand is ech ter naar omstandigheden redelijk wel. Kleermaker verduistert costuums De man is gearresteerd. De politie van het bureau Linaeusstraat te Amsterdam heeft een 23-jarigen kleerma ker aangehouden die er van wordt ver dacht costuums, welke hij in reparatie kreeg, te hebben verduisterd. Voorts zou hij zich hebben schuldig gemaakt aan dief stal van sieraden. De man is in bewaring gesteld. Ook door andere bureaux te Amsterdam wordt deze kleermaker nog voor dergelijke verduiste ringen gezocht. Broer van den Mikado bewon dert de Hollandsche waterwer ken. Prins Tsjitsjiboe, de broer van den Japan- schen Mikado, die met zijn echtgenoote een bezoek aan Nederland brengt, zou van ons land geen volledigen indruk hebben gekre gen, wanneer hij de Zuiderzeewerken niet had bezocht. En daar het Zijne Keizerlijke Hoogheid, blijkens de vele tochten, die hij maakt, er om te doen is zoo veel mogelijk de karaktertrekken van ons land tc leeren kennen, besloot hij gistermorgen een rit door Noordholland te maken, met als eind doel: de Afsluitdijk. Dus vertrok de Prins des ochtends om ne gen uur van het Anistelhotel te Amsterdam, in gezelschap van den Japanschcn gezant, Z.Exc. Kuwaschina, den Japanschcn consul te Amsterdam, leden van Zijn gevolg en ka- ONZE OOST. 55-JARIGE DAME IN DE VLAM MEN OMGEKOMEN. Zondagavond hall zeven is een sportvliegtuig, bestuurd door den heer K. Schütt, administrateur van de thee-onderneming Njalindoeng, bij een noodlanding in brand gevlo gen. Bij dit ongeluk is een mede-inzit tende, de 55-]arige mejuffrouw Re- gina Weber een huisgenoote van den heer Schütt verbrand, daar zij niet tijdig tusschen de vleugels van het toestel weg kon komen. De heer Schütt verkeert in een zoodanig over spannen toestand, dat hij niet met zekerheid weet, h,oe hij gered is. Vermoedelijk is hij intuïtief uit het toestel gesprongen, doch hij gelooft zelf dat hij er door inlanders is uitgetrokken, hetgeen vrij wel onmogelijk is gezien den zeer korten tijd, welke verliep tusschen het neerkomen op den grond en den brand. De heer Schütt, die een kleine hoofdwonde heeft, staat bekend als een goed vlieger. Hij was met zijn sportvliegtuig opgestegen tege lijk met den heer Te Roller in een ander sportvliegtuig, waarin mevrouw Schütt had plaats genomen. Men zou naar de Tjerimai gaan kijken. Onderweg echter verloor de heer Schütt het vliegtuig van den heer Te Roller uit het oog. De heer Schütt is toen ver moedelijk den weg kwijt geraakt, totdat hij op een geschikt stuk grond een noodlanding verrichtte. Bij deze noodlanding is het toe stel van zes meter hoogte afgegleden, waarbij het met een smak tegen den grond ging. Waarschijnlijk is hierbij de onderste reserve benzinetank gescheurd en ontploft, waardoor de machine in brand vloog, met het beken de noodlottige gevolg. Prauw verongelukt Zeventien dooden; vier en veer tig vermisten. Op het eiland Sebockoe Besar (afdeeling Telok Betong, Lampongsche districten) is een vrachtprauw aangespoeld, welke ter hoogte van Tempoerocng (afdeeling Pon- tianak, Wester afdeeling van Borneo) was verongelukt. Van de 107 opvarenden zijn er 46 gered, 17 lijken zijn geborgen en 44 opva renden worden nog vermist. De prauw was afkomstig van Poeloe Kali (nabij Tjilegon, afdeeling Bantam). Het kolonisatie-vraagstuk in den Volksraad. In de vergadering van den Volksraad te Batavia werd gisteren de begrooting van 't binnenlandsch bestuur behandeld. De heer Roep acht den bevolkingsaanwas een zeer prominent vraagstuk en beveelt kolonisatie op grooter schaal aan. Een af zonderlijke kolonisatie-dienst is gewenscht. De heer Koesoemo Octoyo (Boedi Octo- mo) acht den tijd gekomen tot bevordering van de kolonisatie op groote schaal. Spr. wijst op de rede van den heer Hart te Ban- doeng en op de ernstige voorspellingen, daarin gedaan. Met de huidige beginselen is men niet meer op den goeden weg. Het is een legende, dat men den Javaan niet kan bewegen tot blij vende vestiging buiten zijn land, indien hij geen sawah's heeft. De Javaan wil gaarne sawah's als middel van bestaan, doch hij is ook bereid zich elders te vestigen, in dien hem andere middelen van bestaan worden verschaft. De heer Doeve (I.E.V.) zegt, dat in den landbouw een krachtige middenstand noodc wordt gemist, hetgeen in den crisis tijd is gebleken en toen als een nadeel is gevoeld. Hij acht verder het bedrag van 300.000 gulden ter beschikking gesteld aan den kolonisatie-raad, niet. genoeg. pitein ter zee L. A. C. M. Doorman, als ver tegenwoordiger van H. M. de Koningin. Na een snellen rit door de Noordholland- sche polders, werd de Prins op den Afsluit dijk rondgeleid door den hoofdingenieur, den heer Kamp. Onverholen uitte de Prins zijn bewondering voor al hetgeen men hem liet zien. Vooral de uitwateringssluizen, waarvan hem de werking werd getoond, hadden Zijn belangstelling. Tenslotte werd ook de Uit kijktoren niet vergeten, teneinde den Prins een zoo volledig mogelijk beeld te geven van wat de Hollandsche ingenieurskunst hier tot stand had gebracht. Zeer voldaan nam de Prins te ongeveer elf uur afscheid van den lieer Kamp en aanvaardde met zijn gezel schap den terugtocht naar Amsterdam. Speelapparaat in beslag genomen Op vermoeden van hazardspel heeft de politie gistermiddag in een perceel aan de Burgemeester Engelbertstraat te Zandvoort een speelapparaat, dat op een tafel met bal letjes, draaiende onderdeden en genummer de schijven werkte, in beslag genomen. Het was een nieuw spel, dat in besloten kring - een verceniging waarvan men lid moest zijn en waarvan ook inderdaad alle leden elkaar kenden werd beoefend. Daar de wet hazardspel verbiedt en geen onder scheid maakt tusschen al of niet besloten kring, is de politic tot in beslagneming over gegaan. De deelnemers werden ter plaatse verhoord en tegen het bestuur van de ver ceniging werd proces-verbaal opgemaakt. Voor de rechtbank zal mettertijd worden uitgemaakt of dit nieuwe spel onder de ha zardspelen moet worden gerekend. Van eiland tot vasteland. In het weekblad „De Binnenvaart" tref fen wij een artikel aan van de hand van den heer A. Gravestein, burgemeester van Urk over de gevolgen, die de droogleg ging van den Noord-Oostelij ken polder voor Urk z.i. zal hebben. Schrijver komt tot zeer gelukkige conclusies. Wij citoeren: Jaren lang reeds gaf het steeds stijgende bevolkingscijfer van het kleine eiland Urk aanleiding tot liet stellen van vragen als „waar kunnen de menschen worden gehuis vest en hoe komen zij aan de kost?" De geheele oppervlakte van het eiland bedroeg 80 H.A., waarvan slechts 20 H.A. voor bouwgrond in aanmerking konden komen wegens de lage ligging van de overige 60 H.A.. Een gevolg hiervan was, dat de bouw van nieuwe woningen geen gelijken tred kon houden met de behoefte aan huisvesting, ontstaan door de aanwas der bevolking. Hierbij kwam, dat verreweg het groot ste deel van de bewoners zijn bestaan zocht in de visscherij. Dit bedrijf werd uitgeoefend op de Noordzee en op de Zuiderzee, maai de uitkomsten ervan bleven voor de meeste visschers beneden de inkomsten, die noodig waren voor het onderhond van de gezinnen. Geen wonder, dat onder deze omstandighe den voor en na vele Urlcers hun heil zoch ten in verhuizing naar den vasten wal. Tal rijke families vestigden zich in Den Helder en de Zaanstreek en op andere plaatsen. Toch bleek, dat op de duur door deze uit tocht gevaar voor overbevolking niet kon worden bezworen. Maar er kwam uitkomst in den nood. Toen de afsluitdijk langzamerhand de visscherij op de Zuiderzee begon te bemoei lijken, trad het bij de Zuiderzcestcunwet ge reed gemaakte steunapparaat in werking. Door deze gelukkige omstandigheid kon worden aangevuld wat de bedrijven te kort schoten. Ook de Noordzeevisschers, die in vroeger jaren gedeeltelijk hun bedrijf, op de Zuiderzee hadden uitgeoefend, werden hierdoor geholpen. In dit verband mag niet onvermeld blijven, dat zonder de bedoelde steunverleening de Zuiderzeevisschers in den na-oorlogsclven tijd, ook al zou er vol op haring en ansjovis te vangen zijn ge weest, hun brood niet zouden hebben kun nen verdienen, omdat de prijzen van deze vischsoorten tengevolge van de stremming in de uitvoer tot een ongekende laagte wa ren ingezakt. Erkend moet worden, dat de afsluiting van de Zuiderzee in dat opzicht de belanghebbenden van de maatschappelijke ondergang heeft gered, terwijl de visschers, die tengevolge van ouderdom niet meer bij machte waren, hun bedrijf uit 1c oefenen er door in staat werden gesteld, een rustigen levensavond te genieten. Ook heden ten dage blijft de Rijksdienst bezig, er zooveel mogelijk voor te zorgen, dat de belanghebbende visschers door het verstrekken van aanvullenden steun, in de behoeften van hun gezin kunnen voorzien. Intusschen wekt het geen bevreemding, dat het opkomend geslacht aan de op de krukken van steunverleening voortstrompe lende bedrijven zijn opkomst niet durft toe vertrouwen, ook al staat het vast. dat voor de visscherij betere tijden zullen aanbreken, als de overgangsperiode der liquidatie door geworsteld is. Het zou ook niet wel mogelijk zijn voor de ongeveer 50 jongens, die na het beëin digen van den schooltijd, jaarlijks een plaats innemen op de arbeidsmarkt em plooi te vinden in het visschersbedrijf. ook al verkeerde dit in een bloeienden staat. En nu kom ik tot de kern van het belang, dat dit afgelegen eiland bij de N.O. polder heeft: Voor hen, voor de mannelijke jeugd, voor de „spes patriae" en in hen voor de heele bevolking zal de inpoldering van het N.O. deel van het IJsselmeer de zoo vurig ver langde uitkomst brengen. Waren zij tot nu toe als opgeslo ten op een klein stukskc grond in de wijde zee, hetwelk ze slechts konden verlaten om werk te zoeken tegen betaling van reis- en verblijf kosten, een plaats, waar geen fa brieken of groote werkgelegenheden konden gevestigd worden, omdat de aanvoer van grondstoffen en het transport van het fabrikaat, groote kosten en moeilijkheden met zich brachten, straks wordt Urk uit zijn isolement verlost. Dan zullen de poorten worden opengeworpen, die toegang verleenen tot een achter land van ruim 47000 H.A. voor 80 pCt bestaande uit vruchtbare klei en zavelgronden. Op dat nieuw geschapen polderland zullen onze jongens hetzij in land- en tuinbouw, of als vaklieden bij de bouw van boerderij en en woningen, of bij de aanleg en het onderhoud van wegen, werk kunnen vinden en zich een levenspositie kunnen verove ren. Ook is het heel wel mogelijk, dat zij in de jaren, welke er nog verloopen moeten voor dit doel bereikt is. tijdelijk geplaatst kunnen worden bij de uitvoering der wer ken. Reeds nu genieten zij de troost der we tenschap. dat achter de donkere wolken van hangen zorg voor de toekomst de zon dei- hope schuilt, die straks in voller glans zal lichten voor het machtig gewrocht van me n schel ijk vernuft en bijna boven men- sc.Iieli.jk kunnen. Langzamerhand zal ook de neringdoende middenstand de vruchten kunnen plukken van een verlevendigden handel en meer ver tier en later, als de ontworpen schutsluis fle scheepvaart langs het dorp gaat leiden, belooft deze gelukkige omstandigheid voor hen blijvende voordeden. Dit alles in aanmerking genomen, durf ik stoutweg beweren, aldus schrijver, dat de uitvoering van de innolderinasn'^n non voor Urk zal zijn een uitkomst in nijpenden nood. De nieuwe traverse door Caslri- cum geopend. Gistermiddag is de Dorpsstraat te Cas- tricum, welke geheel gemoderniseerd is en een wogbreedte heeft gekregen van negen meter, ongerekend de trottoirs, officieel ge opend. Daartoe waren behalvet de plaatselijke autoriteiten uitgenoodigd de Rijkswater staat te Alkmaar, vertegenwoordigd door den heer Ir. Moesker, alsmede de opzichter en de aannemers van het werk. De buurtcommissie had den weg fraai versierd en overal wapperde de driekleur. Burgemeester en Wethouders ontvingen op het raadhuis alle genoodigden, waar de thee werd aangeboden. Daarna ging men in optocht naar het begin van het wegvak. waar de burgemeester met een uitvoerige rede memoreerde hoe Rijk en gemeente te samen dit werk tot stand hebben gebracht in de beste harmonie. Vervolgens sprak lr. Moesker namens den Rijkswaterstaat en gaf een overzicht van den aanleg en de kosten hieraan verbonden. Tenslotte sprak de voorzitter van de V. V.V. de heer Broksma en de heer Portc- gies namens de buurtcommissie, die aan het einde van zijn rede den burgemeester verzocht het laatste beletsel weg te ne men. Hierna werd met de muziek van de Pa tronaatsfanfare voorop een tocht langs het geheele wegvak gemaakt, waarna op het raadhuis vcrvcrschingen werden aangebo den, waarbij de burgemeester een dronk wijdde aan allen, die aan de uitnoodiging gevolg hadden gegeven. De plechtigheid trok groote belangstelling onder de burgerij. Het roode gevaar De kleur van postauto's esn verkeersprobleem. Ten behoeve van de algemeene vcrkccrs veiligheid heeft de K.N.A.C. er bij don di recteur-generaal der P.T.T. op aangedron gen geen gevolg tc geven aan het voorne men alle postauto's in roode kleur te doen uitvoeren, in verband met de mogelijkheid, dat daardoor eventueel uitgestoken richting aanwijzers slecht zichtbaar zouden zijn. Naar aanleiding van een nog op het laat ste moment voorkomen ongeval, tengevolge van hel feit, dat de roode kleur van de post auto in de achteruitkijkspiegel als een roo de streep weerspiegelde en door den achter- opriiden automobilist voor een uitge stoken richtingaanwijzer werd gehouden, heeft de K.N.A.C. zich opnieuw met den di recteur-generaal voornoemd in verbinding gestold, l 't het door dezen functionnaris ingestel de onderzoek is gebleken, dat bij sommige postauto's de achteruitkijkspiegel zoodanig is geplaatst, dat de roode portierrand daar in als een streep wordt weerspiegeld. Bij de hierbe.ucen.le auto's zal de spiegel worden verplaatst, waarmede het euvel afdoende zal zijn uiholpen. Vrachtwagen over den kop gevlogen Tusschen Druncn en Heusden is gisteren middag ecu vrachtauto, bestuurd door chauffeur K. E. uit Tilburg, in den flauwen bocht van den weg, met groote vaart tegen een telefoonpaal gereden en, na over don kop te zijn geslagen, in.een drogen sloot te- rerhtgokomon. De chauffeur bekwam een hersenschudding, terwijl hij voorts eenig^ ribben brak. In zorgwekkend en toestand de man naar het ziekenhuis te Tilburg ver voerd. Jeugd uit velevele landen, Jeugd, van alle kleur en standen Reikt elkander thans de hand! Blank en bruin komt juichend samen, En men kent elkanders namen, Jamboree in Nederland! Rreede, frissche idealen Spreken er in vele talen Met een sprankelend gevoel, En de een begrijpt den ander, Want ze streven met elkander Naar éénzelfde hooge doeU Steeds vereenen, niet meer scheiden, Naar een beet're toekomst leiden, Ook al is de weg nog lang, 't Klinkt met stemmen ah bazuinen Langs de vrije, blonde duinen: Jamboree op Vogelenzang 'n Roep uit dertig duizend monden Heeft den juisten weg gevonden, Want aan 't feestelijk begin Staat, met vorstelijke buiging, En een blijde overtuiging, Groetend Neerland's Koningin! Wat de volkeren niet bereiken, En voor tweedracht steeds moet wijken, Heeft de jeugd tot stand gebracht! Heel dit Jamboree-gebeuren, Heel dit feest van zon en kleurèn Spreekt van innerlijke kracht! Frissche jeugd uit vele landen, Reik elkander maar de handen, Knoop een hechten wereldband. Breng zóó alle rassen samen, Noem elkander bij de namen: JAMBOREE IN NEDERLAND!! Augustus 1937. KROES (Nadruk verboden.) Ernstig auto-ongeluk bij Middelburg Een doode, een zwaar gewonde Gisteravond reed de heer K. M. Jr. te Middelburg met een door hem gehuurde auto, met als medepassagier de 35-jarige heer H. C. Wielandt, assuradeur te Mid delburg, met vrij groote snelheid naar Vee re. In een bocht, van den weg verloor de heer M. de macht over het stuur. De wagen zwaaide naar links, daarna naar rechts en hotste toen in volle vaart tegen een boom. De schok was zoo hevig, dat de boom geheel in den wagen drong en het voertuig geheel vernielde. Toegesnelde hulp trof den heer Wielandt met gespleten schedel aan. Hij gaf nog eenigc teekenen van leven, doch bezweek weldra. De hoer M. had verschillende min of meer ernstige verwondingen opgeloo- pen en bovendien een hersenschudding be komen. Zoowel de gewonde als het stoffe lijk overschot van den heer W. zijn naar het. Gasthuis te Middelburg overgebracht. De politie heeft beslag op het lijk gelegd en op de plaats van het ongeluk foto's van de situatie genomen. De heer Wielandt was te Middelburg een bekende persoonlijkheid, die o.a. zitting had in het bestuur van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. De juiste toedracht van het ongeluk is nog niet vastgesteld. GEVAARLIJKE KLIMPARTIJ. Kindje gewond. De 3-jarige P. O. uit de van Ravenstein- straat te 's Gravenhage was gistermiddag op een rijdenden zandwagen geklommen, welke door L. C. H. D. uit de Terheide- straat bestuurd werd. O. zat op de tree plank en kwam op den hoek van de Hoef- kadc en de Jan Steenstraat te vallen. Het rechterachterwicl van den wagen reed toen over O's linkervoet. Met een verbrijzelden hiel is hij door den G.G.D. naar het Ge meentelijk Ziekenhuis aan den Zuichval vervoerd. Gistermiddag omstreeks half vier is brand ontstaan in de boerderij van den land bouwer van Vink aan de Smalle Steeg te Nijmegen, De brandweer onder leiding van brandmeester Rauch bestreed het vuur en wist hot spoedig te bedwingen. Niettemin brandde, de boerderij geheel af. Van den in boedel kon zoo goed als niets worden ge red. terwijl van den veestapel een varken in de vlammen omkwam. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Ernstige aanrijding te 's-Gra- venhage. Op den Bezuidenhoutscheweg te VGra- vonhage is gistermiddag een vrachtauto uit Haarlem, bestuurd door G. C., 38 jaar uit die gemeente, in botsing gekomen met de 30;jarige wielrijdster C. J. M. H., door dat hij plotseling moest uitwijken voor den wielrijder W. J. L. E., die onvoorzichtig den rijweg overstak. De wielrijdster kreeg een schedelbasis- fractuur en brak haar linkerarm. In he- wuste'oozen toestand is zij naar het. zie kenhuis aan den Zuidwal vervoerd.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6