Predikbeurten een KAMER Opheffing der pluimvee- teeltregeling gevraagd ktberichten|£ï Uit onze omgeving BERGEN Raadsvergadering. Naar wij vernemen te de Raad dezer ge meente Maandag 9 Augustus a.s. in verga dering bijeengeroepen, hoofdzakelijk ter converteering van eenige geldieeningen. Opbrengst collecte. De op Zondag j.1. gehouden collecte voor „Herwonnen Levenskracht" heeft een be drag van f 85 opgeleverd. Benoemd. Aan de U.L.O.-school der Berger School- vereeniging is met ingang van 1 Septem ber a.s. als vakonderwijzeres in het Fransch angesteld Dr. A. J. P. ten Cate. Gevonden en verloren voorwer pen. Gevonden: een broche; nikkelen dames armbandhorloge; portemonnaie's met geld; blauwe regenjas; lichtblauwe ceintuur; ro zenkrans in etui; donkerblauwe parapluie; ring met 5 sleutels; enkele ceintuurs; twee wollen kinderjasjes; nikkelen bril met mon tuur: horloge met armband; wit dames hoedje; badschoentjes; kindercape; kinder hoedje: hemd; vulpotlood; hrillendoos; ta bakszak; spiegeltje; blauwe damesmantel: bruin heerenjasje: rozenkrans: badcostuums geruite sjaal: zilveren schakel armband; sleutels; zakmes; armbandhorloge met arm band; rood kindermanteltje; herdershond aangeloopen. Verloren: Handvat met draagriemen; rw, badcostuum; portemonnaie's met geld; zil veren kettinkje; gouden broche; gouden da meshorloge; gummi snelbinder; zwarte para pluie; bruin etui met vulpen; badcostuums; wit strooien dameshoed; rieten koffer met kleeren en linnengoed; gouden 2V£-dollar- stuk aan gouden ketting; blauwe sjaal met witte noppen; snelbinder met nikkelen beu gel; paar donkereblauwe dameshandschoe nen; blauwe ceintuur; gouden ring met monogram; wit schortje; bruin peau de pê che vest; grijs wollen damesjasje; losse bril; bruin kinderschoentje; kleine roodc cape; bovengebit met twee tanden; grijze jongensjas; twee nieuwe hecrendasscn; zil veren armband; twee brillen; emmertje en schop: roodc gebreide blaser; bos sleutels; belastingplaatje. HEER-HU GOW AARD Door het bestuur van de Vereenlging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs al hier, zal op Vrijdag 13 Augustus de verbou wing worden aanbesteed van de school der vereeniging aan den Basserwcg. Door de sterke groei van het aantal leerlingen is de uitbreiding der school met een derde lokaal noodzakelijk geworden. De verbouwing is in handen gegeven van tien heer D. Saai te Alkmaar. Het plan hestaat om de volgende maand in de Ned. Hervormde Kerk een kerkcon- cert te geven. Het nieuwe orgel zal worden bespeeld, terwijl verrler zullen medewerken het strijkje „Onder Ons", met eenige klas sieke nujïuners eri het kerkkoor dat reeds eerder bewezen heeft een aanwinst voor de Ned. Hervormde gemeente te zijn. WIERTNGEN GARKALENDROGERIJ TE DEN OEVER. Het bestuur der visschersvereeniging D.E.T.V. heeft een drijvende garnalendroge- rij gehuurd. Men wil eerst eens zien of «Ie resultaten van dien aard zullen zijn of in de toekomst een vaste drogerij bestaans mogelijkheden zal kunnen opleveren. Enke le visschers zijn reeds op vangst uitgeva ren. De drogerij heeft ligplaats gekozen in de werkhaven alhier. Wij zijn zeer benieuwd raar de resultaten van dit voor Den Oever nieuwe bedrijf. Z1JPE In de afgeloopen week is het aantal werk- loozen, dat in „zorg" is. iets gedaald. Het aantal bedroeg 56 (voorgaande week 50), waarvan 17 in de werkverschaffing waren geplaatst. De overigen werden, voor zoover ze geen rustweek hadden, ingevolge de steun regeling geholpen. BURGERLIJKE STAND van 30 Juli tot en met 5 Augustus 1937 Geboren: Willem, z.oon van Johanncs Kranenburg en Geertje van Dijk; Jacobus Gerardus, zoon van Cornells Petrus Burger en Maria Veldman; Anne, zoon van Wil lem Bakkum Pastoor en Anna Glinv. Ondertrouwd: Huibert Simon Lobregt. 21 jaren, Bloemistknccht, te Zijpe en Maria Keppel, 23 jaar. te Wicringerwaard. Willem Kranenburg. 24 jaren, bloemist- knecht en Cornelia Catharina Lobregt, 19 jaren, beiden te Zijpe. Getrouwd: Johannês Cornelis Maria van Schaik, 25 jaren, landbouwer en Maria de Boer, 38 jaren, beiden te Zijpe. Overleden: geene. OUDE N1EDORP FLORALIAVEREENIGING Gisterenavond werd er een ledenvergade ring van de Floraliavereeniging alhier gehouden. De opkomst was beneden ver wachting. De voorzitter, de heer F. Leek, opende met een hartelijk woord de vergadering. Spr. herinnerde er aan, dat er 2000 loten verkocht moeten worden om de kas van de vereeniging te versterken. De notulen van de vorige vergadering werden daarna goedgekeurd. Uit de notu len bleek, dat de rekening v .h. vorig jaar met een nadeelig slot van f 8.85 is vast gesteld. Er werd algemeen gehoopt, dat het dit jaar beter af zal komen. Vervolgens was aan de orde het benoemen van verschillende commissies. Voortaan zullen deze commissies op voordracht van het bestuur worden gekozen. De voorzitter maakte hierna de verschillende voordrach ten bekend. Voor de commissie van de verloting wer den voorgedragen de heeren: C. G. M. yan Baar. G. de Heer en F. Leek. Voor de commissie voor huisvlijt: de da mes Mw. Biersteker, Mw. Leek, Mw, Post- ma en plaatsvervangers Mw. Sanders en Mw. Heinis. Voor de commissie voor fruit: de heeren Blokker, A. van Zoon en en Kisteinaker plaatsvervanger de heer W. Lanpedijk. Voor de commissie voor Land- en tuin DS WONDERKOE TAN DEN HEER T. KOOIJ TE SINT MAARTENSBRUG. Deze koe, die zich uiterlijk in niets onderscheidt van haar soortgenooten, geeft dage lijks twee maal zooveel melk, als een normale koel De hoeveelheid gaat soms de 30 kilogrammen per dag te boven! Bovendien bezit de melk een abnormaal hoog vet gehalte, dat sinds April j.1. van 5 tot bijna 12 pet. Is opgeloopen Een benijdbaar bezit, zoo'n stak veel bouw de heeren: A. van Zoonen, A. Stip- periaan, J. Liefhebber, plaatsvervanger de heer J. Meercboer. Voor de attractiecommissie de heeren J. van Zoonen en M. Poen, J. Biersteker, D. Sanders, G. de Heer, J. Liefhebber en K. Vormer. Tenslotte de voordracht van de leiders voor de theetuin: Mej. G. Kuiper en Mej. M. ICriller. Na eenig gepraat over de voordrachten werden allen door de vergadering benoemd. De lieer J. Liefhebber zeidc, dat hij eenig bezwaar had om in 2 verschillende commissies plaats te nemen. Spr. zeide geen twee heeren te kunnen dienen. Na een korte bespreking ging spr. tenslot te toch accoord met zijn benoeming welke hierna ook door ieder ander werd aan genomen. Nu kwam in behandeling de bespreking van de te houden tentoonstelling. De voorzitter zeide, dat er evenals ande re jaren weer een tentoonstelling zou worden geopend. Evenwel in afwijking met vorige jaren zullen nu de prijzen na even- tueelc bekroning van liet op de tentoonstel ling ingezondene direct worden bekend ge maakt. Nu worden de prijzen niet meer zooals gebruikelijk op Maandagavond na de tentoonstelling, doch direct, nadat er over geoordeeld is door de betrekkelijke commissie op Zondag bekend ge maakt. Ieder inzender zal nu spoedig we ten of hij voor een prijs in aanmerking is gekomen. Het programma wordt nu in zijn geheel vastgesteld. Vervolpon» werd er gesproken over de hoofdprijs van de te houden verloting. De vergadering sprak over een stofzuiger, een divan of een dressoir. Na eenige deliberatie en nadat een stemming was gehouden over de eventueele hoofdprijs werd beslo ten een divan beschikbaar te stellen De prijs per lot werd vastgesteld op 10 cent terwijl er 2000 loten uitgegeven zullen wor den. Hierna volgde een bespreking over de op de tentoonstelling te houden muziek. De heeren v. d. Brink en Bccmstcrboer, bei den muzikanten leiders van bands, zijn aan geschreven. Men orodeelde dat de door deze personen to rekenen prijzen niet veel zullen verschillen. Op voorstel van den beer J. v. Zoonen werd door de vergadering beslo ten om het aannemen van een muzikant over te laten aan het bestuur. Hierna volgde rondvraag. De heer Doorn wilde tcrwille van het finantieel belang der vereeniging probeeren om geen prijzen te geven voor op de tentoonstelling ge ëxposeerde poederen. Do vergadering be sloot liier niet op in te gaan, nadat de voor zitter het behoud van prijzen had aanbevo len. Tenslotte sloot de voorzitter de vergade ring met de hoop uit te s/ireken, dat de floraliatentoonstclling moge slagen. KOEGRAS JULIANADORP. Graanmaat-demonstratie. Men deelde ons mede, dat de derde maaiproef met de als tractor omgebouwde auto. op lossen zandgrond niet gelukt is. Dit ter aanvulling van het reeds geplaat ste overzicht. De opbouw van de diverse kermis- etablissementen heeft gister een aanvang genomen. Het af- en aanrijden van de wa pens, de opbouw van een en ander, is een welkome afleiding voor de schooljeugd, die dan daar ook zonder mankeeren bij tegen woordig is. Gezien de vele aangeduide staanplaatsen zal er nogal wat vertier ko men, en lijkt het ons niet overdreven, wan neer goed weer het een en ander mag be gunstigen. dat bevordert in hooge mate de omzet, waarvan men het toch moet hebben. WINKEL Burgerlijke Stand en Bevolking over de maand Juli 1937. Geboren: Gerrit Jan. zoon van Cornelis Koorn en van Grietje Vader; Johannes Bernardu», zoon van Rernardus van Straa- len en van F.lisabeht Kon ij. Overleden: Floris Kuiper, oud 75 jaren, weduwnaar van Guurtje de Graaf: Corne lia Hockma, oud 66 jaren, echtgenoote van Jan Bras. Ondertrouwd: Hindrik Weber, 23 jaren en Aaltje Middelkoop. 18 jaren. Huwelijken: Geene. Ingekomen personen: Ank je van der Meer van iWerineerwaard; Dirk Kaaij en gezin van Anna Paulowna. Hendrik Jes van An na Paulowna. Klaas Wiersma en gezin van 's Gravenhape. Gerard Ruiter en gezin van Ilarenkarsnel, Hendrik Jan Donker van Schapen, Jacobus Schekkerman van Berk bout, Jansje Nierop van Harenkarspel, Ixmrcns van der Oord en gezin van Hecr- liwgowaard. Thomas Uitvlugt en gezin van Odoorn, Trijntje Landman van Zijpe. Vertrokken personen: Wiepke Twerda maar Heiloo, Westerweg 103; Pieier Wit, naar Rijswijk, Haagweg 57; Johanna Adria- na Hagen, met kind, naar Amsterdam, Conrastraat 441; Tamme Lambarts n. Zij pe E 157; Wijtsc Jan Veld, naar Duitsch- land; Hans Ferwerda, naar Haarlem Kle verspark 116; Cornelis van der Ploeg, naar Achlum (Franekcradeel); Hendrik van Rijn naar Beverwijk, Munnikenweg 54. Politie. Gevonden: een bronzen médaille, een snelbinder en een zelfbinder. Verloren: een zilveren dames-armband. Inl. bij den Gemeente-veldwachter. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Benoemd. Met ingaflg van 1 September is de heer W. Kistemaker benoemd tot secretaris-pen ningmeester van den polder Schagerwaard. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. Geslaagd. Onze plaatsgenoot C. J. Kleimeer slaagde dezer dagen voor het diploma gasfitter. W1ERINGERWAARD Tocht Ouden van Dagen. Begunstigd door prachtig zomerweer, heb ben de ouden van dagen gisteren op initia tief van den Bond voor Staatspensionneering hunhun jaarlijksche autotocht gemaakt. Met 3 autobussen van de firma Naastepad en 2 luxe auto s werd de reis aangevangen om via Hargen, Schoorl, Bergen, de Egmon- den, enz., naar Bloemendaal te gaan, al waar de eerste pleisterplaats werd gehouden en een bezoek werd gebracht aan het Kopje. Vandaar via Overveen en Haarlem naar Am sterdam. Daar werd de inwendige mensch versterkt. Aanvankelijk was het plan een bioscoopvoorstelling bij te wonen, doch door het mooie weer werd besloten een boottocht door de stad te maken. Dit viel zeer in den smaak en liet was dan ook zeker een fijne afwisseling. Van uit Amsterdam vertrok men daarna naai- Zaandam, waar nog even halt werd ge houden om daarna naar Alkmaar te gaan. Bij den lieer Molenaar werd voor de laatste maal het anker neergelegd. Het was daar een schitterend onthaal De heer Molenaar had voor deze gelegenheid een humorist la ten aanrukken cn voor een fijn stukje mu ziek gezorgd. Eindelijk was het tijd voor de laatste étappe. Ongeveer negen uur was het in de Buurt een ongekende drukte. Onze muziek- vereeniging „Ons Genoegen" was als gewoon lijk weer paraat en stond het gezelschap op to wachten en in de mooie versierde zaal van den heer Schenk was bijna geen plaats onbezet. Nadat allen waren gezeten en de muziekvereeniging een paar nummers had- gespeeld, nam Burgemeester Kaan, die met zijn echtgenoote ook de reis had meege maakt, het woord, om uiting te geven aan zijne gevoelens van dankbaarheid en voldoe ning. Hulde werd gebracht aan de familie Schenk en de muziekvereeniging voor de prettige ontvangst. Tevens werd gememo reerd dat dit de tiende reis was en dat er negen personen aanwezig waren die elk jaar mee geweest waren. Hartelijk feliciteerde hij het wakkere be stuur van de afd. van den Bond voor Staats pensionneering met baar eminent en voorzit ter, den heer Llmpers. Ten slotte deelde de Burgemeester nog me de, dat door 230 ingezetenen was bijgedragen voor een vaandel voor de muziekvereeni ging. -(Daverend applaus.) Ook de lieer Harder sprak woorden van dank. Tenslotte werd een sluitingswoord gespro ken door den heer Limpers, die op humo ristische wijze de gcliccle reis memoreerde. W1ERINGERMEER HUISHOUDELIJKE VERGADERING STROOVERKOOP. Bureau in de W.Moer. Onder leiding van haren voorzitter, den beer E. Bruin, was bet S.V.B. in de W.Meer in hotel Smit te M.Meer Donderdagavond in huishoudelijke vergadering bijeen. De opkomst was goed. De voorzitter deelde mede dat de zaken in snel tempo zich uitbreiden. Het aantal deelnemers steeg in korten tijd tot 70 per sonen. Het toegezegde kwantum stroo pas seerde reeds ruim de zes millioen Kg., wat stemt tot groote vreugde. Ruim 600 aandee- len zijn dan ook reeds geplaatst. Na afhandeling van eenige interne zaken besloot de voorz. deze bijeenkomst met dank voor opkomst en gevoerde bespreking, daarbij nogmaals de aanwezigen aanspo rend tot het voeren van propaganda voor het S.V.B. ZONDAG 8 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10.30 uur Godsd. Bijeenk. onder leiding \an den heer Korndörffer van Den Helder. Barsingcrhorn, geen dienst. Callantsoog, voorm. 10.30 uur, Ds. Tinholt. Huisduinen, nam. 7 uur, de heer E. L. de Witt. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. Van der Kam. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, nam. 2 uur, Ds. Witkop. Collecte voor fonds noodl. Kerken en Personen. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. "Witkop. Hippolytushoef, nam. 7.30 uur, Ds. Vorst man. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. de Wilde. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. de Wilde. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman Groet, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Vroeg dienst met de jeugd. Schoorl, voorm. 10.30 uur, Ds'. Boeke. Warmenhuizen, 's av. 8 uur, Ds. Boeke. Hoogwoud, 's av. 8 uur, Ds. Los. Aartswoud, geen dienst. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Nicdorp, 's av. 8 uur, Ds. Molenaar. Winkel, geen samenkomst. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Slootdorp, 's av. 8 uur., de heer Korndörfer. Doopsgezinde Gemeente. Barsingcrhorn, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 uur, Ds. R. van der Veen. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds'. de Wilde. Ned. Herv. Evang. Midden-meer, voorm. 10 uur, de heer G. Boogaart, van Andijk. Slootdorp, nam. 2.30 uur, Ds. Molenaar, v. St. Pancras. Bed. H. A. Geref. Kerk. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, Ds. C. v. d. Vliet Nam. 2.30 uur Leesdienst. Middenmeet', voorm. 9.30 uur Leesdienst. Nam. 2.30 uur, Ds. C. v. d. Vliet. Wieringerwerf, geen opgave Schagcn (Landbouwstraat), nam. 5.45 uur, Ds. S. Greving, van Dirkshorn. Kolhorn, voorm. 10 uur, de heer D. Visch. Nam. 3 uur, de heer D. Visch. Anna Paulowna, voorm. 10 uur en nam. 2.30 uur, Ds. H. Mossink, v. Bergcntheim Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer de Wit. Nam. 3.30 uur. de heer de Wit. Schagerbrug, Chr. Jongemanncnvereen. geen bijeenkomst wegens vacantie. zijds. The Star of Hope Migsion. Julianadorp, 's av. 7.30 uur, de heer H. Kraak, van Den Helder. Callantsoog, 's av. 7.30 uur, de heer G. van Leeuwen, van Den Helder. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 u., Ds. C. W. Coolsman vah Groningen. „FANFARE" KORTEBAAN-KAMPIOEN VAN NOORDHOLLAND. Gisteren werden te Santpoort de wedstrij den om het kortebaan-kampioenschap van Noord-Holland gehouden, waaraan door 28 paarden werd deelgenomen. De einduitslag was: 1. cn kampioen van Noordholland: Fan fare, 325 M., eig. en berijder Ph. Knijnen- burg. 2. Johanna M, 320 M., eig. J. Vrijland, ber. Bosveld. 3. Zonnestraal, 305 M., van Ph. Knijnen- burg. 4. Aura V, 300 M., eig. J. Haan, ber. J. Vergaaij. Duitsch Katholiek leider uitgebannen Vier en veertig personen van hun nationaliteit vervallen ver klaard. Bij decreet van den Duitschen minister van binnenlandsche zaken is Heinrich Im- busch, die gedurende twintig jaar lid van den Rijksdag is geweest en die leider der Katholieke vakverecnigingen was, van de Duitsche nationaliteit vervallen verklaard, evenals zijn vrouw en zijn vijf kinderen. Voorts zijn 44 anderen met hun gezinnen van de Duitsche nationaliteit vervallen ver klaard. De terugkeer der Baskische kinderen Waar zijn hun ouders? Het Britsche ministerie van buitenland- sche zaken en het nationale comité tot le niging van den nood in Spanje hebben be sprekingen gevoerd over het terugzenden van de Baskische kinderen in verband niet de rapporten, welke uitwijzen dat binnen kort de normale toestand te Bilbao weer in zooverre hersteld zal zijn, dat de kinderen terug zullen kunnen koeren. De zaak wordt evenwel bemoeilijkt, door dat velen van hun ouders de stad hebben verlaten en over vele plaatsen in Spanje verstrooid zijn. Het comité overweegt met de onderschei dene Spaansche autoriteiten in verbinding te treden. Kamp voor dienstweigeraars Naar liet Vsb. verneemt, wordt te Tloek van Holland een kamp ingericht voor prin- cipiëele militaire dienstweigeraars. De duin- beplanting is daar, in overleg met bet Staatsboschbeheer, als werkobject gekozen. Te koop: Een platte Boerenwagen, op zware 32x6 hooge drukban» den, lengte 5 x 2.10 M., voorwielen draaien onder de buik door, bij j. DE WIT, Keinsmerbrug. Tegen 1 Scpt. a.s. gevraagd; te Middenmeer of Slootdorp of andere geschikte ruimte, voor het geven van naaiiesaen. Prijsopgave en aanbiedingen onder lett. R. M., Bureau Scha- ger Courant. Billijk te koop: Woonhuis met Kruideniers* winkeltje en kleine Vrachtrijderij. Inl. H. A. VEUGER, Gedipt Makelaar, St. Maartensbrug. Te koop gevraagd: flink Garagebedrijf. Aanb. H. A. VEUGER. Gedipt Makelaar, St. Maartensbrug. Teeltverbetering beantwoordt niet aan het doel. Door een aantal kippen- en een denhouders is in een uitvoerig schrijven, gericht aan den minister van economische zaken, opheffing van de teeltregeling voor de pluim veehouderij gevraagd. Nadat er op gewezen is, dat velenniet meer in staat zijn, het voor vernieuwing van hun be drijven benoodigde aantal jonge die ren te verkrijgen en dus tot uitster ven gedoemd zijn, wordt er verder op gewezen, dat de ingevoerde teelt- verbetering allesbehalve aan het ge stelde doel beantwoordt. EIERVEILING SCHAGEN. 5 Augustus. Aangevoerd: 52.000 kipeieren: 56—58 Kg. 3.653.90, 6265 Kg. 3.854.10. eendeieren f 2.80—2.90 per 100 stuks. HELDEBSCHE EIERVEILING, 5 Aug. Aangevoerd: 21750 kipeieren: 5557 Kg. 2.90-3.30, 58—60 Kg. 2.90-3.60, 61—63 Kg. 33.80, 6467 Kg. 3.303.90, 175 eendeieren 2.202.40, per 100 stuks. HOORN, 5 Augustus. 1 Stapel kleine Fabrickskaas f 23, 8 sta pels kleine Boerenkaas f 22.50, 1 stapel Boeren Comm. Kaas f 22, totaal 10 stapels, wegende 3477 Kg. Handel vlug. WARMENHUIZEN, 5 Augustus. Schotsche muizen 3.104.10, id. grove 3.70 4.10, id. drielingen 1 602.20, eigenheimers 2.20—2.90, gele nep 6.506.60. uien 4.60, id. drielingen 2.10, zilvernep 9.20—10.70, idem drielingen 3.50—4.10, id. uien 11.20, ronde kool f 1—witte kool 1.slaboonen 5.70— 6.10, goedgekeurde Eerstelingen 28/35 5.40. Aanvoer: 94700 Kg. aardappelen, 1175 Kg. gele nep, 1025 Kg. uien, 2900 Kg. zilver uien, 5600 Kg. roode kool, 2100 Kg. witte kool, 2520 Kg. slaboonen, 950 Kg. goedge keurde Eerstelingen. BROEK OP LANGENDIJK. 6 Augustus. Schotsche muizen 2.903.50, grooten 3.90— 4.10, r. duken 3.604. eigenheimers 2.10 2.90, bi. dito 1.80—2.20, drielingen 1.90—2.10 uien 3.104.90. drielingen 1 £0—1.90, gele nep 5.20, drielingen 3.S0, zilvernep S.30 10.30, spercieboonen 5.40—6.60. snijboonen 4.30. Aanvoer: 46000 Kg. aardappelen, 3600 Kg. uien, 2000 Kg. spericeboonon, 900 kg. kroten 21.90; 38000 kg. roode kool f 1—1.60; S000 kg. wite kool f 1 14000 kg. gele kool f 11.60; 325 kg. kom kommers f 1.802.40; 800 stuks bloemkool f 4.205.80; dito 2e soort f 1.501.60; 3600 kg. tomalen A 7.20—7.50 B 7.70; C 5.80 CC f 4. 600 kg. druiven Alicante f 40.50 Fran- kenthaler f 42.50. NOORDSCHARWOUDE, 6 Augustus. Schotsche muizen 2.30—3.40. grooten 3.90- 4.20,r.d uken 4.104.40, eigenheimers 2.40— 3, bl. dito 1.802.10, drielingen 2.102.20, uien 2.80—3.40. drielingen 2—2.60, gele nep 4.40—5.40, zilveruien 1.501.80, drielingen 4.30—4.90, zilvernep 8.90—11.50, spercieboo nen 5.10—6.40, tuinbooncn 2.50—2.60, roode kool 1—1.20, witte kool 0.80—1.30. gele kool 1.—noolaardppelen: A 2S—35 5.10—5.50, 35 45 5. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 5 Aug. Berlijn: Holl. tomaten 9.25-11.80 por 50 Kg. .Holl. komkommers 12—20 per 100 stuks. Dussel- dorf: Holl. tomaten 10—14 per 50 Kg. Bonn: Buitenl. prod.: bloemkool 40—50. komkom mers 15—20 per 100 stuks, tomaten 20—26 per 50 Kg. Holl. druiven 6065 per 50 Kg. Dresden: Holl. druiven 4—5.60 per 4 Kg., ïtal. druiven 28.50 per 50 Kg. Hamburg: Buitenl producten: Alicante druiven 58— 69 per 50 Kg., komkommers 1215 per 100 stuks, bloemkool 40—42 per 100 krop, roode kool 7.50 per 50 Kg. tomaten 1012 per 50 Kg. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nedrrland- sche boter is heden vastgesteld op 80 cent per kilogram. CONSUMPTIEMELK REGEERINGS- CONTRACT. Nederlandsehe Zuiveleenrrale, 8 t.m. 14 Au gustus 1937, consumptiemelk regeerings- contract, taxegedeelte 6.25 cent. eventueel verhoogd mei premie of verminderd met kwaliteitsoverdracht; overmelk regeerings- minimumprijs 5.50 cent. Afdracht bij leve ring in consumptie van andere dan taxe- melk 2.50 cent.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6