r Engeland wijst Onitsche jnurnalisten uit TTT WPIGLEY ^^iZonnebrand Strijd verplaatst zich naar de lucht l Het Joegoslavisch kerkconflict Polen moet zijn eenheid bewaren Belgisch vliegtuig maakt noodlanding te Den Haag Sport- en Volksfeesten te Julianadorp i^M^CTBERICmfEN^S SPANJE Bombardement van Madrid maak- te meer dan 200 slachtoffers. Twaalf regeeringsvliegtuigen bij Santander neergeschoten. Nu er op het land weinig succes te beha len valt. paan de beide partijen hun krach ten in de lucht meten. De rechtsche luchtmacht heeft gis teren aan het front bij Santander een groote bedrijvigheid ontplooid. Den geheelen dag werden de stel lingen van den tegenstander en de verdedigingswerken van Santander door talrijke escadrilles onder vuur cenomen. In den middag werden vijf escadrilles tusschcn Santander en Tnrre la Veva aangevallen door achttien jagers der linkschen. Een twintigtal iachttocstellon van Fran co omsingelde de aanvallers en schoot in zeven minuten twaalf linksche toestellen neer. Vijf recht sche bombardemcntstoestellen en twee jagers keerden, met kogels doorzeefd, op hun basis terug. Het aantal slachtoffers van het jongste bombardement bedraagt 201 dooden en ge wonden. Wie bereikt het eerst het Gua- dalavlar-dal? Volgens een bericht uit het rechtsche Salamanca stieten afdeelingen van de voor hoede van het vijfde legercorps van Franco aan het front van Aragon ten Zuiden van Dubioles op posten van de regeeringstroe- pen, die den aftocht dekten van een sterke legerafdeeling, die in het terrein zonder •wegen trachtte te ontkomen aan een om singeling en het dal van de Guadalaviar trachtte te bereiken. Than? is de vraag wie van beide het eerst dit dal zal bereiken. Komen de regecrings- troepen het eerst, dat kunnen zij ontko men. komen de troepen van Franco het eerst, dan moeten de regceringstroepen of wel zich overgeven, of wel slag leveren on der ongunstige omstandigheden om zich een doortocht te hanen. Men schat de af- deeling regeeringstroepen op 3 tot 4000 man Spionnen Een Engelsche provocatie, zegt Duitschland. Met représailles gedreigd. Naar wordt gemeld, is aan drie Duilscho dagbladcorrespondenten in Engeland de vernieuwing van hun verblijfsvergunning geweigerd, t.w. aan twee correspondenten van de Lokal Anzeigcr en aan den vertegen woordiger van het agentschap, Graf Reichschach, 'n semi-officieel natio- naal-socialistisch persbureau, dat o.a. onlangs uit Marsetlle de berichten de wereld in heeft gezonden, dat troe- penafdeeüngon van het Fransche vreemdelingenlegioen naar Spanje zouden zijn overgebracht. Zij moeten binnen li dagen het land verlaten hebben. Noch het mi nisterie van binnenlandsche zaken, noch de slachtoffers hebben zich over de reden van dezen maatregel uitge sproken. Uit betrouwbare bron meent men te weten, dat de Dtiitschers beschul digd zouden zijn van spionnage. Naar wij vernemen, maakt de Duitsche regeering er geen geheim van, dat zij door de Britsche maatregelen ten aanzien van de drie Duitsche journalisten von Crome, Wre de en von Langen, die van de Londensche regeering bevel hebben gekregen, bet lpnd te verlaten, allerpijnlijkst is getroffen. „Daar de Engelsche regeering blijkt op het standpunt te staan, dat het verblijf van dergelijke personen in het belang der DuitschEngelsche betrekkingen onge- wcnscht ls, zal van den kant van Duitsch land begrijpelijkerwijze, zegt D.N.B., even eens in overeenstemming met die zienswijze voortaan worden opgetreden." Von Crome was reeds drie jaar als corres pondent van de „Lokal Anzeiger" te Lon den werkzaam. W rede eerst vier maanden. 't Duitsche persbureau „Graf Reischach" waarvan de vertegenwoordiger, von Lan gen, pas twee maanden tc Londen zat, is ecu betrekkelijk jong bureau, dat voorna melijk voor de Duitsche provinciale pers werkt. Het heeft zich gespecialiseerd op „sensationeele berichten uit Spanje". De op- richter is de bovengenoemde graaf Rei- schach. Het fameuze bericht, onlangs gepubliceerd over soldaten van het Fransche vreemdelin genlegioen. die naar Spanje zouden zijn overgebracht, om tegen de troepen van ge neraal Franco te strijden, was van dit pers bureau afkomstig. In welingelichte kringen van de Duitsche kolonie te Londen meent men te weten, dat een krachtig pro test bij het Forcign Office zal worden ingediend door Woerman, Duitsch zaakgelastigde te Londen, tijdens de afwezigheid van von Ribbentrop, die zich in Schotland bevindt. De persdienst van graaf Reischach noemt het besluit ..een Fngelsche .provocatie". NA'HET ROÖKEN PER PAkJE 5 CT. DE VOLMAAKTE KAUWGOM Kerkelijke rechtbank zal leden der regecring vonnissen. Gisterenochtend is in de overvolle ker ken van Belgrado het besluit van de ortho doxe synode voorgelezen, waarbij de zaak van negen leden der regecring en een twin tigtal kamerleden van liet district Belgrado naar de kerkelijke rechtbank wordt verwe zen en waarbij genoemden van hun rechten en eererechten in de kerk vervallen worden verklaard totdat de kerkelijke rechtbank uitspraak zal hebben gedaan. De lijst met namen, welke te Belgrado werd voorgelezen, begon met den minister president Milan Stojadinowitsj en eindigde met diens broeder, Dragomir, het kamerlid Gelijke lijsten werden voorgelezen in alle kerken, waar dit de vorige week niet was geschied. In juridische kringen zegt men dat deze beslissing der kerkelijke autoriteiten volle dig onwettig is en dat zij een ernstige aan val bctcekent, niet alleen op de Zuid-Slavi sche grondwet, doch ook op die der Ortho doxe kerk. Vliegtuigen in zee gestort Chineesch en Portugeesch toe stel verongelukt. Tijdens een propagandavlucht is een vliegtuig van een particuliere Portugeesche maatschappij in zee gestort voor het strand van Santa Cruz nabij Torres Vedras. De piloot en de beide passagiers zijn om het leven gekomen. Nabij Tsjclang, een honderdtal kilometer benoorden Honkong in een streek, welke be rucht is om de zeerooverij, is een Chineesch vliegtuig van de lijn Hongkong-Swatau in zee gestort. Het toestel vervoerde zeven pas sagiers. terwijl de bemanning uit vier per sonen bestond. Acht inzittenden zouden gered zijn. Vereenigde Staten verhuren torpedojagers Brazilië de gegadigde. Senator Walsh, die voorzitter is van de commissie van vlootzaken, heeft bij het Amerikaansche congres een motie ingediend welke de Marino der Vereenigde Staten machtigt, aan Brazilië zes torpedojagers, die de leeftijdsgrens hebben overschreden, te verhuren. Dit is geschied op verzoek van minister Ilull, die in een brief o.a. ver klaart, dat de wensch van sommige lan den om toegang te krijgen tot de grondstof fen en de heftige wijzen, waarop deze lan den te werk gaan om aan dezen wensch tc voldoen, Brazilië bijzonder beducht hebben gemaakt. Doorzitten, Stukloopen Doos 30 en 60ct. Een sterk leger in een ijzeren vuist. Gisterochtend is te Krakau in tegenwoor digheid van de leden der regecring en den leider van de Nationale Unie, kolonel Koe, het congres van de leden van het Poolsche legioen geopend. Maarschalk Rydz Smigly hield oen toespraak, waarin hij zeide, dat het leger een sterke macht moet zijn in de ijzeren vuist van een sterke regeering. Ver tier bracht de maarschalk hulde aan de na gedachtenis van maarschalk Pilsoedski. Ver volgens deed hij een beroep op de aanwe zigen aaneengesloten te blijven. Polen leeft op hel oogenblik nog in een beginstadium te midden van volkeren, die hun zelfstan digheid nooit hebben verloren. Om dit sta dium te boven te komen ziet de maar schalk de volgende middelen: een sterk le ger. dat de veiligheid van Polen waarborgt, krachtig handhaven van de binncnlandsche orde en rust, het vormen van een groep mannen, die voor een sterk Polen willen bliiven werken. Tenslotte deed spreker nog een beroep op zijn toehoorders eensgezind te blijven. Muitende nationalisten in Toledo? Volgens inlichtingen, verstrekt door link sche patrouilles, zou een vrij belangrijk con tingent Moorsche en Spaansche troepen zich verschanst hebben in hot bisschoppelijk pa leis en de kathedraal te Toledo, van waaruit zij in een strijd gewikkeld zijn met andere doelen van het rechtsche leger. Volgens de zelfde inlichtingen zouden Italiannsche troe pen te Toledo zijn aangekomen. Nadat de ge vechten in den avond cenigszins geluwd wa ren, hoorde men des nachts nog schietpar tijen, die met tusschenpoozen tot den mor gen voortduurden. Rechtsche vliegtuigen vliecen over Toledo. TSJECHISCHE TREIN ONTSPOORD. Machinist en stoker gedood. Gistermiddag is op de lijn Brno-Deutseh- brod in Tsjecho-Slowakije een personentrein ontspoord. De machinist en stoker werden zwaar gewond en overleden spoedig aan hun verwondingen. Vijf passagiers liepen lichte verwondingen op. Slechte betalers bij de non-interventie Sommige persverslagen over de bijeen komst der ondercommissie voor de niet-in- menging wekken den indruk, alsof alleen Engeland zijn contributie geheel betaald heeft. Dit is niet juist. Men heeft in de bij eenkomst vastgesteld, dat van de mogend heden, die elk 16 procent der onkosten voor haar rekening hadden genomen, alleen En geland geheel betaald heeft. Elf van de an dere mogendheden, onder welke Denemar ken, Finland, Letland, Nederland en Noor wegen hebben haar gcheelc contributie ge stort. Sommige landen, w.o. Duitschland en Rusland, hebben sinds Maart geen cent meer betaald. Arbeidsvrede in Frankrijk op komst? Vakvereenlging erkent de rech ten der werkgevers. Chautemps optimistisch. Ministcr-presidënt Chautemps heeft giste ren een groot feest bijgewoond, waarbij hij een tafelrede uitsprak. ITij zette hierin de politiek van de regeering uiteen en besprak de sociale wetgeving. De sociale betrekkin gen, zeide spreker, moeten thans genormali seerd worden. De besprekingen welke de mi nister-president onlangs heeft gehad, doen verwachten, dat de verantwoordelijke organi saties op essentieele punten overeenstem ming hebben bereikt. De C.G.T. (de groote Fransche rakvereeniging) heeft de rechten der werkgevers erkend en de werkgevers van hun kant hebben de in toegestemd de sociale wetten te eerbiedigen. Onder deze omstandig heden moet de rcgcering wel slagen in be middeling.' Spreker heeft de overtuiging, dat door het verdedigen van het brood der arbei ders, de veiligheid van Frankrijk zal toene men, waarmede de vrede gediend zal zijn. Alles liep goed af. Op het terrein achter de IJsclub aan het Bezuidenhout te Den Haag is gisteroch tend tegen 12 uur het Belgische vliegtuig OO-A.R.B., van de nationale luchtvaart- school te Evère, bij Brussel, bestuurd door den heer Jacobs uit Leiden, gedaald. Het toestel was op Schiphol opgestegen en on derweg naar Texel. Het was echter uit den koers geraakt. Er was aan het vliegtuig niets beschadigd. Het is om half vier weer vertrokken. Er was nog een passagier ^an boord. Meer dan f7.500.000,— be talen Neêrlands fietsers elk jaar aan rijwiel belasting. Daarvoor krijgen zij o.m. hun veilige rijwielpaden speciaal voor hen aangelegd. Maar... waarom gebruiken zij ze dan niet? leder op zijn eigen weg! VOOR DEN FIETSER IS 'T FIETSPAD DE VEILIGE WEG I Uit onze omgeving Hel driedaagsche fc.cst te Julianadorp, ge organiseerd door dc Harmonievereeniging „Kunstzin", op 7, 8 en 0 Augustus, begon op Zaterdagmiddag met kinderspelen op het terrein van den heer N. Hoornsman. Vooraf maakte dc muziekvereeniging een muzikale rondgang om het dorp. De uitslagen der verschillende spelletjes waren: I. Jongens van 6 tot en met 8 jaar. Houtjesrapen: le prijs Arie Spijker 2e prijs Kef Breen, 3e prijs Jaap Blokker, le prijs Herman Liefhebber en 5e prijs Jan Hoorns man Hz. II. Jongens van 9 tot en met 11 jaar. Zakloopon: 1« prijs Paulus Voorthuizen, 2c prijs Sijbrand van der Haag, 3e prijs Maar ten Zon en 4e prijs Piet van Kempen. III. Jongens van 12 tot en met 14 jaar. Hardloopen met hindernissen: le prijs Joop Mos, 2e prijs Arie Koops; 3e pr. Piet Hoorns man Az. en 4e prijs Gcrrit Dekker. IV. Meisjes van 6 tot en met 8 jaar. Wedstrijd met hallen op een blaadje: le prijs Ncllie Schouten, 2e prijs Marietjc Mooij, 3e prijs Marietje Wolthuis; ie prijs Marietje Speur en 5 e prijs Trientje Bellis. V. Meisjes van 9 tot en met 11 jaar. Tonnetje-rijden: le prijs Corric dc Graaf, 2e prijs Marietje Blokker, 3e prijs Grietje Bakker en 4e prijs Betsie Bras. VI. Meisjes van 12 tot en-met 14 jaar. Wedstrijd met hindernissen: le prijs Gretha Dekker, 2c prijs Nellie Blokker, 3c prijs Ma rietje Koek en ie prijs Trijntje Dijkstra. De heer Tigchelaar reikte de prijzen uit Bloemencorso. Voor liet bloemencorso was des avonds heel wat animo, dank zij het kosteloos be schikbaar stellen van groen door de firma Kruit uit Schagen en bloemen door den heer P. Hendriks alhier. De jury, bestaande uit de heeren J. A. Swaters, A. van Kem pen en L. Tigchelaar, had geen gemakke lijke taak. De eerste prijs werd toegekend aan de kinderen van P. Schouten, voorstellende „Sneeuwwitje en de Dwergen", dc tweede prijs aan de kinderen van N. Bellis met een versierde Bokkenwagen bespannen met een bok. Ook een versierd Prieel van den lieer J. van der Lans ontving een tweede prijs. Een derde prijs was voor een versierde fiets van een kind van den heer J. N. Siecker. De vierde prijs was voor de kinderen van R. Kant, twee bloemenmeisjes. Hiermede was het bloemencorso afgeloo- pen en duurde de pret voort in de ver schillende vermakelijkheden en in de dans zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn, waar een goede band voor de dansmuziek zorg droeg. Inmiddels had de juiy voor den Etalage-wedstrijd, ter bcoordeeling van de étalages, haar rond gang gemaakt. De eerste prijs werd toege kend aan den heer J. Kossen niet 77 pun ten. De tweede prijs was voor den heer J. C. Oost met 70 punten. De derde prijs voor den heer P. Constant met 75 punten, terwijl de overige deelnemers ieder een eervolle vermelding ontvingen. Ook was er gelegenheid voor het publiek om door middel van een stembiljet uit te maken, wie de Publieksprijs toekwam. De uitslag hiervan was, dut deze werd toege kend aan den heer J. C. Oost. Het pro gramma voor Zaterdag was hiermede be ëindigd. De tweede dag. Zondag, liet zich des morgens niet al te vriendelijk aanzien. Het bleef echter droog en allengs werd het beter, totdat zelfs de zon weer scheen. In de morgenuren hadden vele liefheb bers liet vanouds bekende Tonknuppelen. of ook wel Kalgooien genaamd, beoefend, waarbij menig vaatje moest sneuvelen. Om twee uur 's middags stelde „Kunst zin" zich op om met de leden van de Gym- nastiekvcrecniging „Sportlust" een rond gang tc maken, alvorens deze op liet terrein van den heer N. Hoornsman liun kunnen zouden ten toon spreiden. Door „Sportlust" werden met medewer king van „Kunstzin" velerlei gymnastiek oefeningen gedemonstreerd» die door het in grooten getale aanwezige publiek zeer op prijs werden gesteld en met een dankbaar applaus werden beloond. Na dat nummer was er Ringsteken per auto, waaraan velen, zoowel dames als heeren, deelnamen. 'De uitslag hiervan was, dat dc eerste prijs aan K. Zon werd toegekend, de tweede prijs aan D. Marees Jz. en de derde prijs aan T. Tigchelaar. Vervolgens werd er Tobbesteken per fiets gehouden. Dit nummer verwekte zoo af en toe eenige hilariteit, vooral als een der deelnemers den inhoud van dc tobbe te incasseeren kreeg en dan proesten de daaronder vandaan kwam. De eerste prijs werd toegekend aan: T. de Wecrdt, de tweede prijs aan Th. C. Schoon heden, en de derde prijs aan Nic. Verver Kz J.V.C. I—B.K.C. II. Om zeven uur gisteravond was het ander maal „Kunstzin", die de elftallen van bo vengenoemde clubs, naar het voetbalveld be geleidde. Dc supporters van beide clubs, be nevens tal van andere belangstellenden, slo ten zich hij de stoet aan. zoodat er nogal wat publiek aanwezig was. B.K.C. wist een 4—2 overwinning te be halen. Voor de gevelversiering was niet veel animo, slechts aan een paar voorpuien kon men iets daarvan merken, docli dit hoeft de commissie niet kunnen be wegen om hiervan ook nog werk tc maken. W ARMENHUIZEN WEDSTRIJD „VISCHLUST. Begunstigd door prachtig zomerweer, hield bovengenoemde vereeniging, Zondag morgen haar dorden wedstrijd in het water rondom de Kcrkmeer. Aan dezen wedstrijd namen 21 leden deel, er hcerschte een prettige stemming en met veel animo is er gcvischt. Het was 'n mor gen vol sensatie, want nog nimmer is op een wedstrijd zooveel zeelt gevangen als nu, n.l. 17 stuks. Er waren exemplaren bij van ongeveer 1 k.g. In totaal zijn 135 baar zen gevangen en dc totaal uitslag luidde als volgt: le prijs D. de Vries, grootste baars 25.4 cm 2c prijs R. den Das 19 stuks .'Ie prijs J. Zon 14 stuks 4c prijs J. Barsingerhom 13 stuks; 5e prijs P. Vergaij 12 stuks en 6e prijs P. Renipt 12 stuks (na loting) 7e prijs A. Nicolai 7 stuks, 8e A. den Das 7 stuks Uc prijs II. Slikker 7 stuks (na lo ting) 10c Jac. Speets 6 stuks. Vlos icint op dc Athlctick-wcd- strilden te t Zand negen prij- De athleten van Vios hebben op de j.1. Zondag te 't Zand gehouden atletiekwed strijden een groot aantal prijzen mee naar huis genomen. Van de 21 beschikbaar ge stelde prijzen werden in totaal 9 naar War- menltuizen genomen. De prijzen zijn als volgt: Estafette 4 maal 100 meter: Vios 1ste 100 m. hardloopen: le prijs A. de Groot, 3e prijs C. Smit. Los hoogspringen: 2e prijs J. Ooijevaar; 3e prijs D. Meijer. Hinkstapsprong le prijs D. Meijer. Polshoog: 2e prijs C. Smit; 2e prijs K, Pronk. Ivogelstootcn: le prijs K. Pronk. Onze hulde aan de prijswinnaars. Aan onze veiling werden de volgende hoe veelheden verhandeld: Juli 1937 Juli 1936. Aardappelen 2.002.700 kg.,1.482.300 kg. Ztlveruien 12.000 kg. 14.025 kg. Tuinboonen 125 kg. 385 kg. Slaboonen 1.432 kg. 338 kg. Witte kool 2.750 kg. kg. Roode kool 2.150 kg. 14.975 kg. Gele kool 3.050 kg. Gele nep 775 kg. Dc omzet bedroeg in Juli 1937 f 72.900.24 tegen f 39.399.28 in Juli 1936. W1ERINGEN Auto-ongeval Zondag j.1. kwam op de afsluitdijk Wie- ringenv. Ewijcksluis een auto genunr- merd nr. 3180 uit de richting Wieringen. Halverwege de dijk wou dc bestuurder de voor hem rijdende Wacobus passeeren Hier voor week hij naar links uit, hij kwam ech ter te ver, zoodat de linker wielen in de berm reden. Dc bestuurder probeerde door het stuur naar rechts te halen de wagen weer op de weg te krijgen. De eerste keer gelukte dit niet, maar dan opeens schiet de wagen op de weg dwars voor de Wacobus, over ^ïet rijwielpad door 't aldaar staande hek. om daar achter te blijven steken Van de auto werd het voorste gedeelte totaal ver nield Dc inzittenden kwamen behalve eenige lichte verwondingen met de schrik vrij. Later is de auto weggehaald. LANGEND1JK OUDKARSPEL ZWEMWEDSTRIJD Uitslag van de ouderlingen zwemwedstrijd van Volharding in 't Waardje. 25 m. schoolslag meisjes 9-13 jaar: 1 Jopie Goet 26,4 sec. 2. Gré Bakker 26.5 sec. 25 ni. schoolslag jongens 913 jaar: 1 P. Wïtteveen 29.6 sec. 50 m. schoolslag jongens 13—16 jaar: 1 K. Kos 51.2 sec. 2 II. Kroon 54.6 sec. Zelfde afstand meisjes 13—16 jaar: 1 W, Kostelijk 49 sec. 50 meter vrije slag heeren: 1 F. Hink 35,1 sec. 2 Pieter Smit 38.4 sec. Lange afstand: 1 F. Hink 3 min. 31.6 2 Pieter Smit 3 min. 43.6 Estafette over 100 m. werd gewonnen door de ploeg P. Hcneweer, Piet Smit, Jan Duif en II. Kroon in 1 min. 23,2 sec. Polowedstrijd van leden der Langendij- ker poloclub welke werd gewonnen door rie zwartmütsen met 31. POLITIEDIPLOMA. Voor de door den Bond van Chr. Politie ambtenaren in Nederland gehouden exa mens voor het politie-diploma slaagden o.m. de heeren H. Kaptein te Alkmaar en S. Roos te Kornwerderzand. ALKMAAR, 7 Augustus. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen als volgt: groothandel 7277'Zi en kleinhandel 75—'77cent. Handel matig Kipeieren (groothandel) f 3.90—4.10 eij eend eieren f 3. Handel matig. ALKMAAR, 7 Augustus. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 12 melkkoei en f 200250; 3 nuchtere kalveren (slacht) f 1216; 5 vette schapen en 1 hok of geit, waarvan de prijzen niet genoteerd. ALKMAAR. 7 Augustus. Eiervciling. Aanvoer: 135.000 kipeieren: 56—58 Ke. 3.70—3.90. 58-60 Kg. 3.75—4, 60— 62 Kg. 3.80—4.20. 0^—64 Kg. 3.90—4.20, 64— GG Kg 44,30 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 7 Augustus. Schotsche muizen 2.503.70. id. grove 3.40 —3.80 id. drielingen 1.401.80 eigenheimers 1.80—2.40. bintjes (grove) 3.60, gele nep 5.20 —5.50. uien 3—3.10. id. drielingen 1.701 IK), id. grove 4.10, zilvernep 0—9.70, id. drielin gen 3.70—4.10. id. uien 11.20, roode kool 1—1.10. witte kool 8090 et., slaboonen 4.60 —5.20. Aanvoer: 101.500 Kg. aardappelen, 1S75 Kg. gele nep, 1300 Kg. uien, 0100 Kg. zilveruien, 4800 Kg. roode kool, 1400 Kg. Witte kool. 1300 Kg. slaboonen. MEDEMBLIK, 7 Augustus. Schotsche muizen 0.951. kleine muizen 0.90, w. cluc 2.052.10, borger? 1.101.35, kleine 55—95 ct., grove Schotsche 205—2.10 per 50 Kg. BROEK OP LANGENDI.TK. 9 Augustus. Aanvoer: 26.000 Kg. aardappelen: Schot sche muizen 2.90—3.30, grooten 3.30—3.70, R. duken 3.50,*eigenheimers 2.602.70, bi. dito 2.20—2.40. 5700 Kg. uien 3.10—3.40. eole nep 5.40—5.90. 300 Kg. peen 5.10, ll(K) Kg. spercieboonen 5.205.50. 100 Kg. snijboonen 5.60-5.90. 800 Kg. kroten 1.40—1.80, 6700 Kg. roode kool 1—1.40. 3200 Kg. wiite kool 0.80 1, 500 stuks komkommers 1.50—2.10. 750 stuks bloemkool 45.S0, 2e srt 1.50—2.10 NOORDSCHARWOÜDE. 9 Augustus. Aanvoer: 39800 Kg. aardappccn: Schotsche muizen 2:60—3,10. grooten 3.203.40, eigenh. 2.402.60, hl. dito 1.90—2.30. drielingen 1.80, 4300 Kg. uien 1—1.20. drielingen 2.20—2.40, gele. nep 5.30—5.60, 2000 Kg. zilveruien 2.70 3.20, drielingen 3.904, zilvernep 9.tQ— 9.50, 2500 Kg. spercieboonen 4.IQ5.30, 30 Kg tuinboonen 2.90, 2000 Kg. roode kool L— ALKMAAR, 9 Aug. 91 volte koeien f 175—295, graskalveren f30—56. 28 vette kalveren f75—110. p. kg. f0.801, 57 nucht. kalveren (slacht) f822, 5 vette schapen 127—30, 217 vette varkens f 0.580.62.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6