Nog 1 week e Harddraverij Hoornsche Crediet- en Effectenbank N.V. Seizoen=Opruiming van alle confectie fa.Schmalz, Schagen $ulemmen Nationale wedstrijden te Zandvoort Nationale wedstrijden te Zandvoort. Te Zandvoort werden gisteren onder groote belangstelling nationale zwemwedstrijden ge houden, terwijl voorts een waterpolowedstrijd op het programma stond tusschen het Kik- vorschen zevental en West-Duitschland. Op de 100 meter borstcrawl voor dames won Rie Mastenbroek in den tijd van 1 min. 9.8 sec., terwijl Tini Wagner tweede werd met belangrijk verschil. Doortje Heeselaars won de 200 meter schoolslag, terwijl Jopie Stroom- berg als tweede eindigde. Op de 100 meter rugslag voor heeren vond een spannende strijd plaats tusschen Van Schouwen en Metman. Beide zwemmers tik ten vrywel gelijk aan in den goeden tijd van 1 min. 11.4 sec. Iet van Feggelen won hetzelfde nummer voor dames met een tijd van 1 min. 17.8 sec. Rest nog te vermelden, dat de 100 meter borstcrawl heeren door Moolenaar werd ge wonnen in 1 min. 3 sec., terwyl Smitshuysen als eerste eindigde op de 200 meter school slag met een tijd van 2 min. 51 sec. De waterpolowedstryd. Van AelBt wist het Kikvorschen-zevental vrij spoedig de leiding te geven. Dank zij het uitstekende werk van Veenstra in het doel wist Duitschland ondanks een kleine meerder heid, voorloopig den gelijkmaker niet te scoren Duitschland speelde technisch beter en vooral het samenspel vlotte uitstekend. De rust kwam met 10 voor het Kikvorschen-zeven tal. Na de hervatting trad het West-Duitsche team veel doortastender op. Franken kreeg uit de achterhoede een bal, draaide zich om en verrastte den Duitschen doelman met een hard schot. Een minuut later schoot invaller Stam uit het midden van het bassin op het Duitsche doel, de keeper raakte den bal nog aan, doch kon niet voorkomen, dat een derde doelpunt voor de Kikvorschen genoteerd moest worden. In de resteerende minuten kwam Duitsch land zeer geestdriftig opzetten. Het gelukte aan Streiber, Kahl en Lenkitsch achter elkaar drie doelpunten te maken, zoodat het einde nog met het vrij onverwachte resultaat, 33, kwam. Met deze cijfers mag het Kikvorschen- zevental ongetwijfeld tevreden zijn, immers een kleine overwinning hadden de West-Duit- cchers misschien wel verdiend. Voei&al Bakhuys geen beroepsspeler? Hy hoopt het a.s. seizoen voor Venlo te spelen. Naar aanleiding van de gepubliceerde be richten als zou Bakhuys naar het professio nalisme zijn overgegaan, heeft een verslag gever van het A.N.P. er Bakhuys zelf naar gevraagd. Deze deelde mede, dat hij geen be roepsspeler zou worden. Wel had hij een aan bieding van de voetbalclub uit Reims gehad, doch deze had hij afgeslagen. In het a.s. sei zoen hoopt h\j voor V.V.V. (Venlo) uit te komen. SCHAGEN III—PETTEN II 1—6. N ederlaagwedstryd. Dat Schagen sterk onvolledig uitkwam en de eerste tien minuten met acht, later met negen, eindelijk met tien en tenslotte met elf spelers, waaronder nog twee adspiranten het tegen Petten moest opnemen is wel een der hoofdoorzaken van deze smadelijke nederlaag! Immers Petten was voor de rust zeker niet sterker, eerder zelfs de mindere, maar Scha gen kon te weinig handelend optreden en had de S.-achterhoede te veel de steun noodig van heeren uit de voorste rijen. Petten kreeg voor de rust zeer veel kansen, maar het slechte schieten en onzuivere plaatsen van de voor hoede waarvan we de linksbinnen overigens gaarne een pluim geven bracht de bal meestal wel voor maar niet in het S.-doel. Vooral voor de rust was de S.-keeper goed in vorm. Broer had zijn dag niet, maar de andere back Broersma speelde doorgaans voor twee. In de halflinie was Breebaart op zijn plaats en wist het spel veelal goed te verdeelen. Van Geelen en Boontjes speelden een goeden wed strijd. De adspirant P. Dekker is wel een „coming man" en deed op de rechtsbuiten plaats goede dingen, maar zijn fout is, dat hy ons inziens de bal te veel ineens speelt en daar door zyn kans nogal eens verknoeit. De Pet ten-keeper was betrouwbaar, de linksbuiten schoot niet al te best, de linksbinnen was wel de uitblinker en de overigen pasten zich goed aan. De wedstrijd werd in een vlot tempo ge speeld en de leiding was brj scheidsrechter Kersloot uit Purmerend, in goede handen. Het eenige doelpunt voor de rust werd uit een goedgeleide aanval door Jn. Boontjes voor Schagen gemaakt, maar na de rust, toen Pet ten bepaald veel sterker was, kwam al spoedig de gelijkmaker. Het tweede doelpunt had de S.-keeper Slikker kunnen voorkomen, deze stelde zich foutief op. Het begon Petten steeds meer mee te loopen en tenslotte werd het bijna een spelletje van kat en muis. Nog driemaal werd de S.-keeper gepasseerd en kwam met 16 het einde. Petten maakt een goede kans op den prijs! Overzicht van de vorige nederlaag-wedstrijden met Schagen III: Schagen 3Dirkshorn 1 1l Schagen 3B.K.C. 2 24 Schagen 3D.T.S. 3 3i SCHAGEN I—OOSTERPARK I 2—4. In een faire, maar niet altijd even aantrek kelijke kamp heeft Schagen in de Amsterdam mers zyn meerdere moeten erkennen. Voor de rust werden aan beide zijden aardige staaltjes voetbal te zien gegeven, na de rust en vooral tegen het einde was de fut er vrijwel uit. De Amsterdammers hebben hun zege overigens verdiend daar hun spel over de geheele linie beter was en speciaal ook de achterhoede over een paar zeer goede backs beschikte. Vooral de rechtsback was buitengewoon trapvast en gaf aan Zonnenberg weinig kans te passeeren. In de tweede helft was vrouwe Fortuna de Spartanen ook weinig goed gezind, want ver scheidene goed opgezette aanvallen strandden door niet voorziene ongelukjes. Hebben beide elftallen het in de eerste minu ten blijkbaar met de zenuwen te kwaad, het is Zonnenberg, die aan de wederzijdsche ver kenningstochten een einde maakt, door den bal resoluut voor te zetten en den strijd te verplaatsen naar de Amsterdamsche helft. Er wordt in vlug tempo gespeeld. Keeper Schoorl, die zyn doel weer naar behooren verdedigde, krijgt een paar stevige ballen te verwerken, een mooi strak schot van den A.-rechtsbinnen gaat pal naast, maar even later is het de A.- midvoor, die met een welgericht onhoudbaar hoekschop zjjn club de leiding geeft, 01. Een mooi schot van Jan Peetoom stuit af op den onverzettelijken A.-rechtsback, en het spel ver plaatst zich beurtelings op beide helften. Het mooie kopwerk van de Gebr. Slikker geeft meermalen goede kansen, die echter niet benut worden. Amsterdam mist een zeldzame kans als Schoorl met den toegespeel den bal valt, de bal een meter voor doel vrij komt te liggen en schijnbaar voor het inblazen is. De A.-midvoor schiet echter tegen den lat! Dan is de beurt aan Schagen. De A.-keeper krijgt een schitterend schot te verwerken, wat hy op even schitterende wy'ze doet, maar een der backs maakt hands vlak voor doel en de daarvoor toegekende penalty, genomen door Peetoom, brengt de partijen op gelijken voet, 11. Een minuut later hebben de gasten echter de leiding weer, als uit een duel voor het S.-doel weer gescoord wordt, 12. Een listig schot van Slikker is even te zacht. Dan heeft Middlebeek een ongelukje door vallende den bal te missen en dadelijk zorgt een A.-man voor de bestraffing in den vorm van een derde doelpunt, 13. Met dezen stand komt de rust. Na de rust is het D. Schoorl, die uit een schitterend opgezette aanval Schagen een 2e tegenpunt bezorgt, 23. Beide partijen komen weer in den aanval, maar Schagen is weinig gelukkig. Uit eigen schuld de verdediging talmt veel te lang voor doel ziet Schagen zyn achterstand weer verhoogd, 24. Verder is het een sloom partijtje. Slikker heeft een mooie kans, maar valt over den bal; een prachtschot van Zonnenberg komt tegen de lat, ook de Amsterdammers probeeren het nog een paar keer. maar als scheidsrechter Wit, die zich een betrouwbaar fuitist toonde, het eindsignaal blaast, is in den stand van 24 geen verandering meer gekomen. Wielhjennen Jaap Kuiper vijfde in de Ronde van Huisduinen Zaterdagmiddag werd onder een bijkans tropische hitte de Ronde van Huisduinen ver reden. Zoowel by de amateurs als bij de nieu welingen dongen verschillende renners uit onze omgeving mede, doch zy vermochten niet eenig belangrijk succes te boeken.Jaap Kuiper uit Julianadorp werd vijfde bij de amateurs na een door hem weinig tactisch gereden race. De Wieringer Hegeman gaf tijdens den wed strijd op, evenals o.m. de gebroeders Slikker van Texel. De uitslagen luidden: Nieuwelingen. 1. Eenhoorn, Alkmaar, in 1 uur 19 min. 31 seconden. 2. De Groot, Amsterdam. 3. Bosma, Haarlem. 4. Rozeboom, Amsterdam. 5. Kuilboer, Alkmaar. 6. Hollander, Den Helder. 7. Lodewijk, Leiden. 8. De Jong, Oude Wetering. 9. F. Zoons, Den Helder. 10. Enzink, Hoorn. Amateurs. 1. Demmenie, Rotterdam, in 2 uur 39 min. 56 seconden. 2. Anneese, Amsterdam. 3. D. Veld, Venhuizen. 4. Houtzeil, Amsterdam. 5. Jaap Kuiper, Julianadorp. Auiamo&itiime. Om den grooten prijs van Monaco Spannende strijd tusschen hem en Carracciola. Tienduizenden woonden gisteren de voor de negende maal georganiseerde races om den grooten prys van Monaco by. Vijftien wagens namen aan den wedstrijd deel. Caracciola nam onmiddellijk de leiding, gevolgd door Von Brauchitsch, eveneens met „Mercedes Benz", verder door Rosemeyer met auto „Union" en Lang op hetzelfde merk. In razende vaart gin gen de wagens door de vele moeilijke bochten en dit spel van snelheid en kracht duurde hon derd ronden. Hasse met auto .Union' sloeg over den kop, gelukkig kwam deze coureur er met lichte verwondingen in het gelaat en een kneuzing aan den schouder af. Na dertig ron den waren de drie „Mercedes"-wagens aan den kop, op de vierde plaats lag Farina met Alfa Romeo, gevolgd door Hartmann met Maserati. In de 328te ronde bracht Caracciola het record op 106 km per uur. Rosemeyer, die den strijd reeds had opgegeven, ging in den wagen van Stuck zitten; in de achterste gelederen lig gend nam hy weer aan de race deel. Na vijftig ronden stopte Caracciola, er scheen iets aan zijn wagen te mankeeren en Von Brauchitsch nam de leiding over. Doch Caracciola lag weer spoedig in den stryd en er ontspon zich een tweekamp, die zoo fel was, dat in de 80ste ronde Caracciola opnieuw het ronderecord ver beterde met een tijd van 1 min. 46,5 sec. d.w.z. met een gem. uursnelheid van 107.4 km. Caracciola scheen echter te veel van zyn wagen gevergd te hebben, wederom stopte hy by de pitch, waar hij kostbare seconden ver loor. Von Brauchitsch nam de leiding weer over, terwyl Rosemeyer zich inmiddels tot de vierde plaats had opgewerkt. Von Brauchitsch won ten slotte in den absoluten recordtijd van 3 uur 7 min. 23 9 sec., met een gemiddelde snelheid van 101,815 km. Voor de eerste maal is dit gemiddelde boven de 100 km uitgekomen. VxLatduUjioAt Het internationale concours- hippique te Dublin Laatste dag. Het internationaal concours-hippique te Dublin werd Zaterdag beëindigd met een tweetal springnummers. In geen van beide wedstrijden konden de Nederlandsche ruiters zich plaatsen. HET IDEAAL VAN DEN WIELRIJDER Hedep overleed, na een korte ongesteldheid onze geliefde Man, Va der en Behuwdvader, P. BROERS, in den ouderdom van 67 jaar Uit aller naam, .Wed. B. BROERS— Veltum. Wieringerwaard, 3 Aug. 1937. Hiermede vervullen wij den treurigeri plicht U kennis te geven, dat tot onze diepe droef heid is overleden onze geliefde Echtgenoot, Va der, Broeder, Bchuwd- broeder en Oom, de heer Cornelis Groot Gerbr.z. Echtgenoot van G. Bierman, in den ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam, G. GROOTBierman Heerhugowaard, Zuid, 7 Aug. 1937. OOCXJÖOOOCXÏCXKX) a Op 10 Aug. a.s. hopen r onze geliefde Ouders, M. GLIM en T. GLIM-Braaf O hunne 25-jarige Echt- Q '0 vereeniging te herden- n 9 Ken' Q O Hunne liefhebbende 0 Q Kinderen, Q 0 C. GLIM. 8 g J. GLIM—Mels. X Q Anna Paulowna, Q 0 9 Aug. 1937. 0 O O öoaocoöoooaooio De Ouden van Dagen van Wieringerwaard betuigen hun oprechten dank aan het Be stuur van de afd. Wieringer waard van den Bond voor Staatspensionneering voor zijn vele moeite, om ons zoo een genotvollen dag te verschaf fen. Inzonderheid geldt ook de ze dank aan de Burgerij, voor haar financieelen steun, voor het volbrengen van dezen dag en de chauffeurs voor hun uit stekend rijden, de Muziekver- eeniging voor de verrassing, dat zij ons met opgewekte mu ziek hebben ingehaald, en ten slotte voor de overgroote be langstelling, die ons wachtte bij onze thuiskomst. De gezamenlijke Ouden van dagen van W. waard. Augustus 1937. V.V.V. Bergen NATIONALE op Woensdag 11 Aug. 0 Hoflaan. 0 Aanvang 1.30 uur Entrée f 1.- en f 0.50. Kinderen half geld ALKMAAR Oudegracht 297 HOORN. Dal 8. SCHAGEN. Torenplein E 76. Aan- en verkoop van Effecten. Verzilvering van Coupons. Safe-inrichting. ALLE BANKZAKEN. ▼▼▼▼▼▼▼▼▼TTVVVVVTVf voor dames, heeren en kinderen. Extra lage prijzen Verkoop uitsl. k contant 8.20 C B N.V. De Heldersche Graan- en Kunst mesthandel voorheen C. R. Keyser Co., Binnenhaven 64. TeL 106. DEN HELDER. Vrijblijv. noteering af magaz. op onze bekende condities f 7 f 7.25 f 8.70 f 8.20 f 7.80 f 9.20 f 8.10 f 8.80 f 9.- f 8.60 f 10- f 7.95 f 9.50 f 8.45 f 8.35 f 10.30 f 8.70 f 8.70 f 8.60 f 8.75 f 8.85 f 9.- f 8.50 f 8.60 f 8.75 f 8.65 f 7.65 f 7— f 8.20 f 12.50 f 10.80 f 12.— f 7.— f 2.- Laplatamais N.O. Maïsmeel Gerstemeel van zware gerst Groene Erwtenmeel Maisglutenmeel „DE BYENKORF" Voertarwe, Inlandsche C Haver Chevaliergerst geschoond Voerrijst (Paddie geschoond f 7.50) Gemengd Kippenvoer OCHTENDVOER C.R.K. Varkensmeel A f 8.50 B f Kalvermeei met mineralen A f 10.— Koeienmeel. 20-22% z.v. eiwit, 5-7vet Koeienbrokjes 20-22"' z.v. eiwit, 5-7"/. vet Murwe Lijnkoek W.L., in kisten, netto Gem. KOEKIES „WESSANEN" Victorie koekje Pijl 27—29°/ e. en v. met mineralen Paardenbrokies Pijl. met mineralen Gebr. Amerikaansche Lijnkoek Gebr. Zaansche Voorslaglijnkoek (vette f 9.55) Lijnzaadschilfers SYPESTEYN e.a. Gebr. Grondnotenkoek 55% Grondnootschilfers 55% Gebr. Cocoskoek, blanke Soyaschroot Inlandsch Gebr. Palmpitkoek Tarwezemelen f 7.— Tarwegrind Vleeschbeendermeel ca. 40% eiwit, ca. 9% vet Vischmeel „Hollandia" Diermeel SCHAGEN Carnarina N.S. Delftsche Voederkalk (geslibd krijt f 1.70) Landbouwzout voor het hooi TURFMOLM per pak f 1.35 OPFOKVOER A f 12.— B f 11C f 10.60 KUIKENZAAD A f 13.— B 11.- C f 9.00 Per 100 K.G. Gemalen en gebroken bruto voor netto. MAAL- EN PLETLOON van granen f 0.30 per 100 K.ö] Vraagt bij ons prijzen van Kunstmest, Zaaiwikken, Gras- en Klaverzaden. 9 Aug. 1937. SCHAGEN „HUIZE AVONDRUST". Uitbreiding opnieuw noodzakelijk. Ondanks de belangrijke uitbreiding, die „Huize Avondrust" in de laatste jaren heeft gekregen en waardoor het aantal kamers voor betalende in wonenden zeer werd ver groot, blijkt do beschikbare ruimte op het oogenblik weer onvoldoende te zijn. We ver namen tenminste dat het aantal aanvragen om kamers van dien aard is, dat ernstig wordt overwogen, opnieuw tot uitbreiding van het gebouw over te gaan. Waar het be stuur van het Tehuis die uitbreiding even wel niet graag zoekt in „achteruitbouw", is de oplossing van liet vraagstuk niet zoo ge makkelijk als dat voorheen het geval was en zullen nog heel wat besprekingen en on derhandelingen gevoerd moeten worden. Wij twijfelen echter niet of ook nu zal met groote voortvarendheid deze belangrijke quaestie onder do oogen worden gezien. POSTDUIVEN. De Postduivenvereeniging „Het Oude Slot'5' hield Zondag 8 Aug. een vlucht van Neufvilles. Eerste duif om 11.46, gelost om 7.30. De uitslag was: II. Stenk 1. 8. 9, 11, 14 en 15; M. Boer 2. 3, 7 en 10; Bankert 4: P. G. de Beer 12; C. de Jong 16; Gebr. Faber 13. WIERINGEN DE MUGGENPLAAG OP DEN AFSLUITDIJK. De dienst, welke door de K.N.A.C. is in gesteld, ter verkrijging van inlichtingen met betrekking tot de muggenplaag op den afsluitdijk meldt ons, dat zoolang de hui dige weersomstandigheden blijven aanhou den, met vrij groote zekerheid is aan te nemen, dat iederen dag tegen het invallen der duisternis de muggen het rijden over den afsluitdijk verre van aangenaam zul len maken. Ook overdag zijn er grootere en kleinere .zwermen muggen waar te ne men, maar deze huizen vooral in en boven dc bermen terwijl zij eerste tegen den avond bij millioenen boven den weg komen. Nadere inlichtingen kunnen dagelijksch na 9.30 uur v.m. telefonisch worden inge wonnen bij de bijkantoren der K.N.A.C. te Leeuwarden, Groningen en Amsterdam en bij het secretariaat te 's-Gravenhage. DEN OEVER. Verkooping. Zaterdagavond werd in het café van den heer Moejes ten overstaan van Notaris Obreen .verkocht het dubbel woonhuis aan den Molgerdijk. eigendom van de N.V. Aan neming Maatschappij Volder's Heiwerken te Wieringen. Koopster werd de N.V. Verze keringsbank „Victoria" voor f2500. Verder werd geveild bet woon- en winkel huis aan de Voorstraat, welk pand werd opgehouden voor f3900. ZUPE Goed afgeloopen. Zondagavond is van een der autobussen van de Habo, die om 5.20 uit Schagen via Schagerbrug naar Wieringerwaard ver trekt; ter hoogte van de spoorbrug te Oudesluis een as gebroken. In de bus hoorde men een flinke knal, er ontwik kelde zich rook en een boven de wielen zittende passagier werd van zijn plaats geworpen, doordat de zitplaatsen in de hoogte kwamen. De chauffeur remde krachtig en wist dc wagen op den weg te houden en tot stilstand te bren^n. Per- Zoo vlug werken wij Uw films af en vooral goed en zorgvuldig. Fotohandel NIESTADT - Schagen Gevraagd voor direct: 2 Arbeiders, om spinazie te zichten. A. SAAL, Medemblikkerweg, Wieringermeer EEN DAGMEISJE gevraagd, leeftijd 15 h 16 jaar, bij GEBR. TIJSEN, Meerweg 2, Anna Paulowna. soonlijke ongevallen vonden niet plaats. Met een uur vertraging is de dienst door een andere bus voortgezet. WIERINGERMEER VERKEERSSTREMMING. Naar wij vernemen is de weg Midden- meer—Wieringerwcrf voor alle verkeer af gesloten. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter!

Schager Courant | 1937 | | pagina 8