WOENSDAGSCHE MIJMERIJ Int. Padvindersconferentie te 's-Gravenhage Eerherstel voor spelling de Vries ee te Winke Amsterdam door padvinders overstroomd T oekomstmuziek van het platteland Landgenoot in de Fransche bergen verongelukt Fantastisch verhaal ii Eindelek komkommertijd. jj De aandachtige lezer (zooals journalisten II met een vleienden tex-m de abonné's plegen te noemen, die al te critisch zijn en alles merken), de aandachtige lezer zal zich 11 ongetwijfeld hebben afgevraagd, waar dit jaar de komkommertijd blijft. De jour- li nalistieke kalender is hier te lande namelijk dit jaar heelemaal in de war. Er is nog geen komkommertijd geweest. Het bultige IJ monster van Loch Ness heeft zich een uur lang liggen zonnen voor de stomverbaasde 5; oogen van de Engelsche vacantiegangers in Schotland (waar de komkommertijd dus prompt op tijd is gekomen), maar wij II hebben ons hier niets daarvan aangetrok- ken. Wij hadden geen zeeslang noodig. Wij hadden de Jamboree. II Alle respect overigens voor de V.V.V. van Loch Ness. De organisatie had niet beter kunnen zijn. Jarenlang zoolang de crisis een druk bezoek toch onmogelijk maakte mocht het draakachtige pheno- 11 meen telkens alleen maar even z'n kop ver- toonen, speciaal als er intellectueelen met phototoestellen in de buurt waren (meestal zocht het beest er studenten voor uit), die de zaak verder aan 't rollen brachten, maar I; toen de opleving ver genoeg gevorderd was, om tienduizenden nieuwsgierigen naar Schotland te lokken, werd de lijn gevierd en mocht het beest zich in zijn volle glorie II laten zien. Terwille van moeders en kin- 11 deren had het monster er zelfs een snoezige baby bij gekregen. Alle respect! Hadden wij de Jamboree niet gehad, wij hadden zeker per K.L.M. onze speciale ver- li slaggevers naar Schotland gezonden. Die zouden precies verteld hebben wat 'n Loch |4 is, hoe groot 'n Loch is, waar het Loch is, 11 waaróm het 'n Loch is en waarom het juist Loch Ness is. U kent onze punctualiteit in dat opzicht in komkommertijd. Het zou II meteen dankbare gelegenheid zijn geweest, de geschiedenis van Schotland te beschrij- ven, de schoonheid van Schotland, den rijk- dom van Schotland, de armoede van Schot- li land, de gierigheid van de Schotten, en de gulheid van de Sohotten. Dit alles is u be spaard gebleven, aandachtige lezer, omdat wij zelf ons Loch Ness hebben gehad, in Vogelenzang. Onze speciale verslaggevers, voor zoover ze niet zelf al of niet bedekt met bulten ergens aan een strand lagen j te zonnen, hadden béter werk te doen dan het toerisme te leiden naar het gedrocht van Whiskeyland. Maar deze ideale toestand kan niet j eeuwig duren. De Jamboree is uit. Het is gedaan met yellen en sjeenzen, de dikke Armeen heeft z'n bullen bij elkaar gepakt, de Polen hebben hun lange jassen opgerold, 1 de Schotten hun jurkjes en bagpipes, Abdullah Ali z'n fez, Said Ali z'n tulband, Big Eagle z'n tomohawk. De schriften met handteekeningen, die de Nederlandsohe jeugd heeft buitgemaakt, gaan naar zolder, waar zij rusten naast sigarenbandjes en bierviltjes, tot in de maand April de orkaan van de schoonmaak ook deze laatste her innering aan de monsterbijeenkomst van Vogelenzang onmeedoogenloos weg'blaast. En zoo zitten wij dan, „nog onverwacht", midden in den komkommertijd. En wij zullen weer, als ieder jaar, ons vernuft moeten scherpen om u, aandachtige lezer (hm) de, sensaties te leveren waar ge recht op hebt. Vrees niet, wij zullen u niet in den steek laten. Onderwerpen genoeg, om deze maand tot een goed einde te brengen. Ziehier slechts 'n paar: Hebben spinnen een taal? De voedingswaarde van kolensintels. Hoe wordt gras nat? Touw als ingrediënt voor pudding. Waarom worden boomen niet afgestoft? Hebben vraagteekens een eigen leven? Waar blijft verbruikte tijd? Bestaan kleuren werkelijk? Als klokken eens den anderen kant^uit liepen. Is lawaai een substantie? Indien slangen rechtop liepen. Enfin, u merkt het wel als 't zoover is aandachtige lezer. Prins Gustaaf Adolph van Zwe den president. Openingsrede van prof. Slotemaker de Bruine. Gisterochtend is in het gemeente museum te 's-Gravenhage de negen de tweejaarlijksche internationale conferentie van de padvindersbewe ging, waaraan de buitenlandsche padvinders van het Jamboreekamp deelnamen, geopend door den mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. dr. J. R. Slo temaker de Bruine. De leiding van de vergadering berustte bij Z. H. Prins Gustaaf Adolph van Zwe den, die in het midden van de hoofdtafcl zat met aan zijn -rechterzijde prof. Slote maker de Bruine en mr. Hubert Martin, directeur van het Internationale Padvin ders Bureau en te linkerzijde de Chicf- Scout. lord Baden Powell en staatsraad Rambonnet, hoofdverkcnmer van do Nc- dcrlandschc padvinders. Nadat prins Gustaaf Adolph van Zweden enkele woorden in het Engelsch tot de af gevaardigden had gericht, sprak prof.dr. Slotemaker de Bruine, eveneens in de En gelsche taal, het openingswoord hit. Zie ik wel, aldus spr., dan zijt gij hijeen om u te beraden over de leiding, die aan de padvindersbeweging bij voortduring moet gegeven worden; over de .taak derhal ve, die op den weg der ouderen ligt jegens de jongeren. Krachtens de samenstelling van deze vergadering zal daarbij de inter nationale samenwerking en het wederkeerig internationaal verstaan, een belangrijk ele ment in uw besprekingen vormen. Het gaat over het internationale. 10 da gen lang zijn uw jongens samen geweest uit tal van staten en volken, met allerlei taal en levensgewoonten. Een zeer groot deel van de moeilijkheden in de wereld wordt veroorzaakt door het feit, dat zulk een ontmoeten maar al te veel ontbreekt. Gii voedt uw jongens op in een wederkeerig verstaan, kennen, hegrij pen waardeeren. Dit kan voor de toekomst, wanneer uw jongens het. werk der volwas senen in de wereld doen, slechts kostelijke vruchten dragen. Tk weet zect' wel, dat voor een gezonde verhouding tusschcn per sonen, groepen, rassen, volkeren, veel meer noodig is, dan wat ik al dus aangeef; ik zwijg daarvan. Maar ongetwijfeld zal het iets groots be duiden, wanneer de jonge mensehen van thans, uit zoovelerlei wereld saamgokomen, zich aan elkander verbonden gevoelen en .wanneer in die verbondenheid mede een ele ment vormt; datgene, wat aange geven is in de belofte van uw padvinders, dat zij hun plicht zul len doen jegens God" omdat Im mers aldus een verbondenheid met. Hem de basis kan zijn voor een. verbondenheid met elkander. Spr. wcnschte de conferentie tenslotte succes toe met haar arbeide, waarna Lord Baden Powell een korte toespraak hield. De, Chief sprak zijn dank uit voor dc genoten gastvrijheid en heette de delegaties van alle landen welkom. Daarna las hij een boodschap voor, welke ontvangen was van koning Georgc VI van Engeland, waarin Zijne Majesteit don lei ders van de conferentie veel succes wensch- te. Nadat hoofdverkenner Rambonnet een kort woord gesprok-en had, namen de werkzaam heden een aanvang met het voorlezen van diverse rapporten. Prins Bernhard komt binnen. Tijdens het voorlezen van het tweede rapport werd de vergadering verrast door de komst - van Z. I\. H. Prins Bernhard, die aan de hoofdtafcl plaats nam, do con ferentie enkele oogcnblikkcn bijwoonde en daarna vertrok, in gezelschap van Prins Gustaaf Adolph van Zweden. Excursies van de buitenland sche contingenten. Al heeft dc Chïcf-Scout de wereldjambo ree te Vogelenzang Maandag gesloten, toch zijn de buitenlandsche padvinders nog niet alle naar hun landen teruggekeerd. Van hun vrijen tijd maken de padvinders gebruik om excursies te maken naar dc drie groote ste den en naar enkele hoofdplaatsen in de provincie. In totaal nemen ongeveer 15.000 jongens hieraan deel. Reeds vroeg in den morgen heerschte er gisteren een ongewoon groote drukte op liet centraal station. Vier extra treinen brachten de eerste vijf duizend buitenland sche padvinders van de vijftienduizend, die in de eerstvolgende dagen een bezoek aan de hoofdstad zullen brengen, naar Amster dam. Behalve een wandeling door de binnen stad stond een tocht naar Marken en Vo- lendam op het programma. Een doel van de jongens scheepte zich reeds dadelijk op de gemeente ponten in, die naar de overzijde van het IJ varen, waar de wagons van de Noord-Hollandschc tramweg maatschappij reeds wachtten om hen Waterland in te brengen. Het andere deel sloot zich in colonne aaneen en trok door de straten van dc binnenstad, waarop allengs een klaterende regen ncerspattc. Dc jongens lieten zich hierdoor echter niet. afschrikken en gehuld in regenjassen mar cheerden ze voort langs het Damrak, don Dam, de grachten, het Muntplein totdat de de Ruyterkade was bereikt, waarvan ook zij naar het langverbeide doel vertrokken. De plaatsjes, waar men de overblijfselen van de schilderachtige Oud-Hollandsche klccderdracht. kan bewonderen:" Later in den ochtend hield de regen op, zoodat de stemming onder de jongelui zoo mogelijk nog opgewekter werd. Eensgezind zong dit veeltalige gezelschap het Jamboree- lied, afgewisseld door liederen uit eigen land. In den middag vertrokken de padvinders weer naar Vogelenzang. Heden wacht Amsterdam de volgende groep. Ongeluk met Ned. auto in Oostenrijk Eén der inzittenden zwaar ge wond. Nabij Mittcrsil (Oostenrijk) is een auto, waarin behalve de lieer F. A. Luyben uit Helmond nog drie andere personen, even eens uit deze plaats afkomstig, zaten, in een onoverzichtelijke bocht door het rijden met te groote snelheid tegen een pilaar ge reden, tengevolge waarvan de auto omsloeg. Een der inzittenden, die een gecompliceer de hekkenbreuk had opgcloopcn, is naar het ziekenhuis te Scliwarzach vervoerd. De drie andere inzittenden werden slechts licht ge wond. De auto werd zwaar beschadigd. Chr. Boeren, en Tuindersbond acht handhaving van saneerings en steunmaatregelen voorloopig noodzakelijk. Dezer dagen vergaderden de permanente commissies voor tuinbouw, akkerbouw en veehouderij uit het hoofdbestuur van den C.B.T.B. De commissie voor don tuinbouw was van oordeel, dat, zooais de toestand zich thans Iaat aanzien, in de tuinbouw-teeltregeling voor 1938 geen groote veranderingen zul len behoeven te worden aangebracht. De commissies voor akkerbouw en vee houderij waren van oordcel, dat op finan cieel gebied tusschcn de verschillende crisismaatregelen in de naaste toekomst 'n nauwe samenhang moet blijven bestaan. Verbreking van dezen samenhang zou voor verschillende producenten-groepen nadeel bcteckenen. Het Landbouwcrisisfonds zal zijn nivelleerende werking ook in de naaste toekomst moeten blijven be houden. Slechts een enkele uitzon dering zou op dit principe gemaakt kunnen worden, voor die producten, welke op zichzelf kunnen worden geholpen. De tarweregeling kan om verschillende redenen niet worden gemist of door een ander systeem worden vervangen. Het systeem, dat voor de overige granen in het verleden is toegepast behoort in taci te blijven, teneinde bij eventueele prijsda ling weer in werking gesteld te kunnen worden. Aardappelteeltheffingen dienen uitsluitend voor aardappelteelt benut. Dc regeling voor de consumptie-aard appelen kan niet worden opgehe ven. Wel wordt het noodzakelijk geacht om de belanghebbenden zelf, door middel van hun ox'ganisatie, meer invloed op den gang van za ken toe te kennen, en de door de tecltheffing verkregen gelden uit sluitend aan te wenden of te re- serveeren voor de aardappelteelt. Ten aanzien van de fabrieksaardappelen zal de regeering zich nog niet geheel kunnen terugtrekken. De steun voor de vlasbewerking kan niet worden opgeheven, mede in verband met het scheppen van werkgelegenheid. In verband met den lagen prijs van ver schillende peulvruchtcnsoortcn, behoort een deugdelijke toeslagregeling te blijven be slaan. De kalverbeperking kan nog niet worden gemist, al zal het noodig zijn om hier en daar eenigc uitbreiding der toewijzing toe te slaan. Hetzelfde geldt voor de biggen- regcling en varkenstoewijzing. Indien de moeilijkheden bij dén afzet, en den te bedingen prijs van de veredelde pro ducten naar het buitenland niet in betce- kenende mate afnemen, zullen regelingen voor productie cn afzet niet kunnen wor den gemist. Tevens werd besloten, in overleg met dc beide andere centrale landbouworganisaties, er bij den minister van Economische Za ken op aan te' dringen, dc richtprijzen voor tarwe en erwten te verhoogen. GARANTIEPRIJS AARDAPPELMEEL OOGST 1937. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de minister van economische zaken heeft be sloten, den garantieprijs voor aardappel meel van don oogst 1937 vast te stellen op f 9.75 per 100 kg. aardappelmeel van ge middelde kwaliteit. Ziu aar gewond in honderd meter diepen afgrond opgenomen. De 20-jarige student in de medi cijnen van der Velde uit Rotterdam die op het oogenblik een cursus volgt aan de handelsschool te Gre- noble, is, toen hij een jeugdige land- genoote, die een kleine val had ge maakt op den Pic Domenon Corneil- le, te hulp wilde komen, in een hon derd meter diepen afgrond gestort, waar hij in het bergpuin terecht kwam. Met zware verwondingen is hij naar de kliniek te Grenoble ver- voerd. Maar de rechtbank geloofde het niet. De vacantiekamer van de Amsterdamsche Rechtbank heeft geen geloof gehecht aan het verhaal van den fatasie-rijken jonge man, die veertien dagen geleden ter terecht zitting een wonderlijke verklaring gaf van een inbraak door hem in een confectiefa briek in de Lutmastraat, gepleegd. In den morgen van den lSden Mei n.1. werd in die fabriek inbraak geconstateerd. De dief had goederen, die op de tweede ver dieping thuis hoorden, naar dc vierde ge sleept en er een briefje bij gelegd: „Ik heb de goederen terug gebracht. Laat de justitie er maar buiten". Dc directie vond dit „terugbrengen" heel sympathiek, maar apprecieerde het in het geheel niet, dat de „terugbezorger" lang niet alles bleek te hebben teruggebracht: er bleek nog heel wat te missen. In den ochtend werd de directie opgebeld: „Of zij nog meer vermiste, dan zou ook dat worden terugbe zorgd." Het vermiste goed werd terugbezorgd, maar door dc politie, die den „inbreker-te- rugbezorgex'" tijdig arresteerde. „Al te tij dig", zei verdachte ter terechtzitting. Hij had het goed dat door een „onbekenden kennis" gestolen was ongemerkt willen terugbezorgen. Het verhaal, hoe listig ook, had geen suc ces. De rechtbank heeft den verdachte gis teren veroordeeld tot een gevangenisstraf van ccn jaar en zes maanden, met aftrek van voorarrest. Dc eisch was een jaar. De daad van een wanhopig man Alles liep hem tegen. „Poging tot doodslag"ernstig misdrijf Doch voorzeker geen misdadiger, deze ver dachte, die zich gisterenochtend voor de va cantiekamer van de Amsterdamsche recht bank te verantwoorden had. Slechts een ze nuwachtige en wanhopige man, die beter gedaan had het rcvolvertje, dat hem zoo'n veilig gevoel gaf, niet bij zich te dragen. Ilct was den man tcgengeloopen. Zijn vrouw in een gesticht, zijn zaken verloopen. De vrouw, bij wie hij troost zocht, kreeg gewetensbezwaren en brak een lange ver houding af. Toen kwam in Februari de dag, waarop hij haar wanhopig naliep, cn in een portiek in dc Wagenaarstraat het rcvolver tje trok. Het was slechts een kleine revolver. De aangevallen vrouw hield de hand voor het hoofd cn daardoor brachten de kogeltjes haar slechts weinig leisel. Zij kwetsten de hand en schampten op de slaap, en de ko gel, dien.de man daarna zichzelf toezond nam zijn oog weg. Doch, liet dcskundigc- rapport maakte uit dat dc kogeltjes k u n- nen doodon, cn de officier achlle dan ook poging tot doodslag bewezen. Wegens de verzachtende omstandigheden eischfe hij een voor dit misdrijf lage straf: een jaar cn zes maanden. Uitspraak 17 Augustus. Met afwijkingen voorgeschreven op het leerplan van de H.B.S. Men keert altijd tot zijn eerste liefde terug zegt een bekend Fransch spreekwoord. Nie mand was eigenlijk enthousiast over dc flirt, welke de ministers Marchant en Slo temaker de Bruine met gebrekkig uitge voerde stroomlijnspellingon onderhielden en daarom mag met vreugde het besluit be groet worden om op de I-I.B.S.-cn het ge bruik van de spelling de Vries en te Win kel weer verplichtend te stellen. Toch is dc vreugde niet onvermengd. De minister heeft het noodig geacht om enkele afwijkingen te laten voortbestaan, zoodat de vraag rijst of niet opnieuw gevreesd moet worden voor groote verwarringen. Zoo heeft liet er den schijn van, dat de spelling de Vries en Ie Winkel alleen in n a a m wordt hersteld. Gisteren is dan verschenen Staatsblad No. 363, waarin is opgenomen een K. B. van 28 Juli 1937 tot wijziging en aanvulling van het K.B. van 27 Mei 1937. Het K. B. van 28 Juli bepaalt, dat aan artikel 4 van het K. B. van 27 Mei (leer plan voor dc openbare hoogcre burger scholen A en B) het volgende zal worden toegevoegd: „Bij het schriftelijk werk wordt gevolgd de schrijfwijze de Vries en te Winkel, met de navolgende afwijkingen: 1. dc e wordt aan liet eind van open lettergrepen niet verdubbeld. De ee blijft echter aan het einde van een woord, als mede in afleidingen en samenstellingen van woorden op ee; 2. de o wordt aan liet eind van open lettergrepen niet verdubbeld. De oo blijft echter voor ch in de woorden: goochelen goochem, loochenen, alsmede in hun aflei dingen en samenstellingen; 3. sch. wordt alleen daar geschreven, waar de ch. gesproken wordt. Echter be houdt het achtervoegsel isch de thans gang bare spelling; 4. de verbuigingsuitgangen e cn „cn" van het lidwoord een, van geen cn van dc bijvoeglijk gebruikte bezittelijke voornaam woorden mijn„mv, zijn, hun, haar, mogen wor den weggelaten, behalve in staande uit drukkingen als hare hoogheid, te zijnen huize, en in bijzondere taal en bijzonde- ren stijl; 5. de naamvalsuitgang n hij lidwoorden, voornaamwoorden, bijvoeglijke naamwoor den of daarmede* gelijkstaande verbuigbare woorden mag worden woxrcclatcn, behalve: a. in staande uitdrukkingen cn in bij zondere taal cn bijzonderen stijl; b. in het enkelvoud bij de namen van mannelijke personen, bij de namen van dieren, die óf uitsluitend een mannelijk individu aanduiden, óf een gebruikelijk afleidsel np in ter aanduiding van het vrouwelijk individu naast zich hebben, he nevens bij woorden, die een kennelijk mannelijke zelfstandigheid aanduiden; 6. onverminderd hetgeen geldt voor staande uitdrukkingen, bijzondere taal en bij zon deren stijl, richt men zich bij de voornaamwoordelijke aanduiding van zelf standigheden en bij het gebruik van den tweeden naamval enkelvoud naar het be schaafde taalgebruik, met dien verstande, flat zij, haar, der. dezer, enz. niet gebruikt mogen worden met betrekking tot. de na men van mannelijke personen, van die ren, die óf uitsluitend een mannelijk indi vidu aanduiden, óf een irehruikelijk afleid sel op in ter aanduiding van het vrou welijk individu naast zich hebben, bene vens met betrekking tot de woorden, die een kennelijk mannelijke zelfstandigheid aanduiden; en dat hij, zijn, hen. hun, des. dezes. enz. niet gebruikt mogen worden niet betrekking tot de namen van vrouwe lijke personen en de namen van dieren, die uitsluitend een vrouwelijk individu aanduiden." Gevaarlijke manoeuvre van Duitsch schip Aanvaring op de Maas, Gistermorgen is het Duitsche stoomschip „Ruhrort" bij het verlaten van de Maas haven op de rivier in aanvaring gekomen met het sleepschip „Mannheim 189". Bei de schepen werden vrij ernstig beschadigd Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het s.s. „Ruhrort", dat uitgaand was, ver liet de Maashaven, toen uit de richting Charlois een sleep naderde, bestaande uit de sleepboot „Excelsior" en het ongeveer dui zend ton metende zwaar beladen sleepschip, „Mannheim 189". De „Ruhroi't" wilde tus schcn den wal en den sleep doorvaren, het geen evenwel een gevaarlijke manoeuvre was, welke niet geheel gelukte. Op de sleep boot „Excelsior" zag men de aanvaring aan komen en wierp men de trossen los. De sleepboot bleef daardoor vrij, doch een aan varing tusschcn de „Ruhrort" en de „Mann heim 189" bleek niet meer te vermijden. Het sleepschip werd aan den zij kant geheel opengescheurd, waar bij het vooronder onder water kwam te staan. De „Ruhrort" kreeg bij dé ankerkluizen ingedeukte platen. Persoonlijke ongelukken kwamen, wonder hoven wonder, niet voor. De schade wordt door verzekering gedekt. De .Ruhrort' is aan een der in de nabijheid gelegen boeien gemeerd. De „Manheim." is naar de Prins Hendrikkade te Rotterdam gesleept, waar het schip gelost en gerepa reerd zal worden. 475e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 10 Augustus 1937 Hooge Prijzen 5000.— 2582 2000.— 15962 1500.— 3882 1000.— 8590 400.— 7836 200.— 17482 100.— 1567 6321 11664 12318 13321 21590 22549 Prijzen van 30. 11 25 26 40 62 65 133 203 250 321 435 455 462 466 476 435 548 605 686 721 727 733 779 811 824 863 879 883 885 905 942 961 1005 1010 1044 1053 1156 1216 1221 1230 1241 1276 1281 1286 1306 1328 1333 1353 1362 1394 1438 1441 1451 1470 1511 1565 1568 1581 1665 1688 1745 1747 1892 1911 1930 2010 2036 2037 2109 2113 2154 2186 2238 2241 2383 2410 2411 2420 2462 2503 2590 2593 2648 2660 2679 2757 2774 2782 2868 2869 2878 2883 2907 2912 2948 3006 3178 3185 3187 3286 3313 3398 3455 3493 3530 3532 3549 3631 3635 3662 3666 3671 3703 3736 3746 3781 3834 3852 3897 3920 3958 3983 4031 4040 4065 4072 4082 4153 4163 4183 4297 4360 4466 4480 4512 4524 4546 4551 4557 4562 4565 4648 4662 4684 4700 4730 4838 4869 4877 4898 4977 5027 5029 5056 5105 5141 5215 5218 5248 5261 5276 5280 5287 5296 5303 53C4 5339 5452 5482 5535 5562 5596 5694 5700 5712 5716 5722 5767 5768 5821 5829 5884 5932 5933 5940 5945 5964 5965 6056 6063 6123 6196 6210 6216 6228 6243 6329 6346 6351 6439 6505 6560 6632 6710 6774 6856 6863 6874 7010 7024 7050 7124 7132 7194 7371 7383 7476 7483 7485 7516 7539 7544 7602 7615 7641 7643 7648 7658 7662 7679 7743 7766 7788 7803 7811 7830 7861 7944 7961 7985 8000 8006 8066 8116 8129 8141 8190 8197 8253 8304 8377 8386 8403 8409 8428 8436 8487 8610 8657 8670 8692 8753 8774 8798 8807 8836 8855 8903 8908 8910 8931 8978 9055 9058 9065 9070 9105 9143 9165 9173 9210 9224 9281 9343 9388 9391 9396 9398 9446 9494 9537 9594 9621 9643 9698 9704 9725 9729 9784 9787 9797 9813 9819 9848 9922 9923 9924 9987 9989 10015 10062 10072 10121 10220 10231 10250 10290 10291 10323 10343 10347 10349 10388 10403 10442 10487 10517 10551 10574 10644 10653 10665 10710 10739 10799 10801 10822 10831 10838 10868 10870 10890 10932 10962 11006 11031 11048 11060 11122 11140 11160 11180 11216 11240 11306 11389 11416 11488 11520 11537 11541 11584 11605 11606 11642 11654 11661 11663 11681 11701 11703 11708 11722 11836 11850 11897 11920 11948 12103 12129 12176 12189 12206 12222 12228 12256 12312 12317 12329 12336 12341 12412 12511 12522 12547 12558 12577 12586 12625 12631 12672 12731 12789 12815 12819 12829 12848 12890 12918 12928 12937 13025 13027 13032 13038 13113 13115 13131 13136 13137 13156 13162 13267 13287 13360 13362 13381 13649 13730 13804 13837 13876 13885 13887 13940 14067 14089 14090 14134 14165 14280 14288 14293 14300 14309 14356 14391 14455 14461 14530 14542 14586 14591 14599 14647 14701 14713 14750 14759 14770 14816 14858 14876 14901 14941 15031 15087 15125 15169 15205 15302 15357 15459 15481 15531 15536 15623 15683 15718 15802 15830 15841 15925 15984 15990 16005 16010 16031 16035 16067 16080 16176 16211 16244 16263 16285 16310 16360 16395 16405 16415 16421 16422 16425 16429 16472 16553 16585 16608 16650 16736 16789 16816 16824 16835 16879 16888 16965 17002 17100 17170 17175 17201 17205 17257 17261 17266 17270 17285 17300 17325 17346 17409 17420 17425 17443 17485 17533 17568 17629 17639 17640 17655 17691 17786 17791 17862 17875 17889 17945 17946 17994 18009 18021 18022 18065 18080 18106 18112 18145 18198 18220 18225 18226 18246 18253 18266 18275 18317 18394 18426 18432 18491 18525 13653 18721 18789 18836 18838 18885 18921 18935 18966 18990 18997 19043 19049 19058 19085 19149 19155 19215 19267 19296 19334 19359 19361 19362 19369.13400 19406 19418 19428 19453 19479 19494 19592 19718 19764 19796 13805 19860 19865 19905 19931 19948 20092 20099 20101 20132 20161 20163 20201 20248 20270 20339 20345 20377 20387 20410 20475 20498 20521 20574 20618 20624 20660 20668 20877 20887 21081 21086 21124 21134 21186 21214 21231 21249 21267 21271 21280 21300 21505 21506 21532 21536 21592 21593 21651 21658 21664 21759 21770 21807 21836 21861 21894 21913 21936 21977 22045 22073 22074 22100 22157 22166 22185 22188 22193 22234 22236 22330 22359 22511 22514 22546 22570 22601 22656 22667 22675 22703 22707 22718 22720 22721 22764 22823 22844 22856 22935 22960 22963 22989 23328 23076 23160 23188 23191 23194 23218 23219 21229 23276 23297 23367 23378 23413 23466 23523 23551 23635 23655 23660 23661 23682 23683 23684 23391 23769 23776 23832 23868 23888 23890 23929

Schager Courant | 1937 | | pagina 7