n SPORTNIEUWS Wij étaleeren fa. SCHMALZ B ankgarnituur Waardoor de Koolhoven F.K. 52 zijn roer verloor Amerika heeft de leiding Zeearend wint Fastnet-race EXTRA bericht Dames! Prijzen 85 cl., 1.25,1,50 en 1.95 Lage prijzen vanaf 100 centen VERONICA DE VOS - ROEP een modern De strijd te Sjanghai ontbrand Urk door spinrag ingeweven £cfia&en Nederlandsche schakers met griep te bed. Voorstel van on zen Schaakbond inzake den we reldtitel biedt weinig kans van slagen. Gisteravond werden te Stockholm de hangpartijen van verschillende ronden uit gespeeld. Nederland had peen afgebroken ontmoetingen, zoodat de Hollandsche spe lers vrij hadden, hetgeen maar goed was ook, want. De Groot, Van Scheltinga en Prins hebben alle drie met koorts te bed •gelegen: griep had hen te pakken. Geluk kig was hun toestand niet van dien aard, ■dat zij heden voor hun partijen in de 16e ronde tegen Tsjecho-Slowakije niet hebben kunnen aantreden, doch fit gevoelden deze drie schakers zich toch niet heelemaal. Euwe speelde niet mee, doch zal wel te gen Polen uitkomen. Hoewel op het F.I.D.E.-congres nog geen beslissing is gevallen, geeft men het voor stel van den Koninklijken Nederlandschen Schaakbond inzake het aanwijzen van den nieuwen uitdager voor een wedstrijd om het wereldkampioenschap, toch weinig kans, dat het aangenomen wordt. Het voorstel van den K.N.S.B. was, naar men weet ingediend op initiatief van den A.V.R.O. en hield in, dat door deze omroepvereeniging in 1938 een tournooi met dubbele ronden zou worden georganiseerd, waaraan zouden kunnen deelnemen de verliezer van de revanchematch EuweAljechin, Botwinnik, Capa- blanca, Fine, Flohr, Kcres, Res- hevski en eventueel een achtste (meester, nader aan te wijzen. De winnaar zou het recht verkrijgen na de revanchematch den wereld kampioen tot een nieuwen titel strijd uit te dagen. In 1939 wordt het Iandentournooi der T.I.D.E. in Argentinië gehouden. Amerika heeft thans de leiding met 4OV2 punt, gevolgd door Nederland met 38V^ punt, Hongarije 37V& punt. Polen 37 punt en Tsjecho-Slowakije 36 punt. Men dient echter niet te vergeten, dat het Nederlandsche team een ronde meer ge speeld heeft dan genoemde andere landen, zoodat de stand voor ons land dus geflat teerd is. Amerika vrijwel zeker winnaar. NederlandTsjecho-Slowakije 2-2 Gisteren werd de zestiende en zeventiende ronde van het Iandentournooi schaken ge speeld. Nederland kwam zonder Euwe te gen Tsjecho-Slowakije uit en speel de 2—2 gelijk, terwijl tegen Polen 1% pnt. werd behaald met 1 afge broken pari ij tusschen Landau en Frydman. Bij het afbreken stond de Pool er beter voor dan de Neder landsche kampioen. Met nog twee ronden te spelen is het thans reeds vrijwel zeker, dat Amerika het tour nooi zal winnen. Immers, niet alleen heb ben de Amerikanen een puntenvoorsprong op Hongarije, Polen en Nederland, hun pro gramma voor dé beide laalste ronden is veel lichter dan dat van de genoemde concur renten. De stand luidt nu: 1. Amerika 46 pnt. -f- 1 afgebroken partij. 2. Hongarije 44*4 -f- 1 idem. 3. en 4. Nederland en Polen 42 1 idem. 5. Argentinië 40. 6. Tsjecho-Slowakije 39^ 1 afgebroken partij. Voorstel K.N.S.B. verworpen. Flohr candidaat voor den wereld titel. Op het congres van de F.I.D.E., werd het voorstel inzake de aanwij zing van den nieuwen uitdager voor een wedstrijd om het wereldkampi oenschap schaken, op initiatief van de A.V.R.O., door den Koninklijken Nederlandschen Schaakbond inge diend, verworpen. De Tsjechische grootmeester Salo Flohr werd door het congres als of ficieel candidaat voor den wereldti tel aangewezen. Flohr zal dus, indien de noodige gelden -Ier beschikking zijn, in 1939 een match om den wereldtitel kunnen spelen tegen den winnaar van de revanche-ontmoeting Euwe- Aljechin, welke revanche-ontmoeting in ons land aanvangt. 'PxiaJuLenijiMl Nederlandsche ruiters te Aken Goede prestaties van onze land genoot en. Gisteren is het dertiende internationale concours hippique te Aken begonnen voor een vrij talrijk publiek. Op dezen eersten dag werd het jachtsprin- gen klasse M. om den Hubertus-prijs voor amateurs en beroepsrijders, afgewerkt. Op een parcours met oen lengte van 600 m. wa- ren dertien hindernissen tot een hoogte van 1,40 m. opgesteld. Het parcours moest bin nen 90 seconden worden afgelegd. Bij de amateurs namen in totaal 124*paar- den deel, waarvan er dertien foutloos over het parcours gingen. Deze paarden moesten toen zes, met tien c.m. verhoogde, hinder nissen nemen. We'derom wisten vier ruiters hun paarden zonder fouten over de hin- darniccon tp hrpnecu Pn dnnrnnrlor bevond zich ook onze landgenoot, luit. Greter met Carina. Zijn tijd was echter 1/5 seconde slechter dan van den Duitscher Tegelein, waar door hij de vierde plaats bezette. Zoowel de eerste als de tweede plaats werden door Italiaansche ruiters ingeno men. De heer Pasman, die met Selloe uitkwam, maakte acht fouten en kwam dus niet voor overspringen in aanmerking. Bij de beroepsrijders waren de paarden van den heer Pasman gelukkiger. „Lottka" en „Prince Igor" beide bereden door den heer Diederich, eindigden resp. als derde en vierde achter de Duitschc paarden Burggraf en Puffer. Qtileti PI y mout h (Engeland). Een buitengewoon fraai succes heeft het Nederlandsche jacht, de „Zee arend" behaald in de z.g.n. Fast net-race. Dit jacht, toebehoorend aan den 'heer C. Bruynzeel Jr., is na be rekenden tijd eerste geworden voor de 2S andere deelnemende jachten, waaronder verscheidene Ameri- kaansche, Engelsche, Fransche en Duitsche deelnemers. De Fastnet-race is de grootste zee wed strijd van Europa, van Cowes naar Fastne en terug naar Plymouth, over een afstand van 600 zeemijlen. Groot was de vreugde, toen de beman ning van de „Zeearend" vernam, dat de eerste plaats door het Hollandsche jacht werd ingenomen met ruim 2 uren voor sprong op do „Stirana" en 4 uur voorsprong op de „Maid of Malham". Er kan nog vermeld worden, dat men totaal geen pech heeft gehad, dat alle le den dor bemanning zeer voldaan zijn en dat de „Zeearend" midden van de volgen de week naar Nederland zal terugkeer.cn. De uitslag volgens berekenden tijd luidt: 1. Zeearend (Nederland) ,85 uur 29 min.: 2. Stirana (Engeland) 87 uur 40 min.; 3. Maid of Malham (Engeland) 89 uur 46 min.; 4. Blood Wound (Engeland); 5. Eli- zabeth Mc Caw (Ver. Staten): 6. Ortac (Engeland); 7. Latifa (Engeland). AifiteiUfz Walker springt nog hooger Zijn record met 1 c.M. verbeterd. Tijdens wedstrijden te Stockholm verbeterde de Amerikaansche ath- leet Walker het wereldrecord hoog springen met aanloop, dat hij on langs op 2.08 meter had gebracht, met 1 centimeter. Op 6 dezer slaagde Meivin Walker er in, eveneens tijdens, wedstrijden te Stockholm, het wereldrecord van 2.077 meter op 2.08 meter te brengen. Sedert 12 Juli van het vorig jaar hadden Cornelius Johnson en David Albritton (V.S.)het wereldrecord op hun naam staan met dezen sprong van 2.077 meter, een prestatie welke door de l.A.A.F. gehomologeerd was. Thans is Walker er in geslaagd 2.09 me ter te bereiken, een phenomenale prestatie, waarbij nog kan worden gemeld, dat des kundigen van meening zijn, dat hij zeker de 2.10 meter kan halen. SCHAGEN POGING TOT OPRICHTING VAN EEN BUUHTVEREENIGING OP DE GRACHT. Men zal nog voor keer probeeren. de laatste Tegen gisteravond was door enkele Grach(bewoners een vergadering uitgeschre ven in café Roobol om te komen tot de op richting van een buurtvereeniging, met het doel een zeker fonds te vormen, teneinde Schagen's voornaamste winkelstraat steeds op waardige wijze aan feestelijkheden te doen deelnemen. Hoe weinig dc meesten nog begrijpen, dat hier het plaatselijk belang het eigenbelang kan dienen, bleek wel uit de meer dan slechte opkomst. Aanvankelijk waren slechts acht, later ncfton mcnschcn bijeen, door welke slechlo opkomst het voorstel werd gedaan, om ook tijdens de komende feesten maar niets te doen. Enkele ijverige voorstanders meenden nog een laatste poging te moeten doen al vorens de zaak definitief los te laten en zoo zullen in de komende dagen enkele heeren weer de moeilijke taak op zich nemen om huis aan huis de noodzaak van samenwer king en een klein finantieel offer te be pleiten. Het is treurig, dat dit nog noodig is. Be grijpt men dan werkelijk nog niet, dat Schagcn slechts kan groeien en bloeien als de middenstand tot offers bcrc-id is? 7 ZAND. ZIJPE VISCH IS TOCH MAAR ALLEs! De heer D. M,. visscher alhier kwam de zer dagen tot de minder prettige ontdek king dat dc kaar welke zich in zijn vis- schershootje bevindt door onbevoegden, door middel van openbreking aan oen onder zoek was onderworpen. Ongelukkig voor de snoepers was het kistje totaal leeg, maai de heer M. zit nu toch met een kapotte boot. Een onderzoek naar de dader(s), is niet uitgesloten. ZWITSERSCHE BELANGSTELLING Gisterenavond kreeg 't Zand plotseling bezoek van de „Prinses Juliana" het ex-op leidingsschip voor de binnenvaart. np7P, vwn<; nu pvonwp] bemand met een IN PLAATS VAN KAARTEN. C. v. d. OORD en D. v. d. OORD—v. Eekeren geven kennis van de geboorte van hun Dochter GRETHA. Schagen, 12 Augustus 1937. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onze Dochter KLAASJE. G. BOONSTRA. B. BOONSTRA—Weiland Nieuwe Niedorp, 12 Aug. 1937. Ondertrouwd: D. KAAN Pz. Wednr. van E. Ch. Kaan en M. C. DE BOER Hoogwoud,) 12 A«K- ,937" Huwelijksvoltrekking te Hoog woud 2d Aug., 's nam. 3 uur. Ontvangdag: Hoogwoud 22 Aug. 3—4.30 uur. Er biedt zich aan: Een nette WERKSTER, voor 1 of 2 dagen per week. Brieven letter L17 Bur. van dit blad. Stoppelploeg te koop, 2de hands, 2-schaar. C. SMIT Gzn., Barsingerhorn A 12a. Wij hebben nog 300 hoeden en geven die bijna weg. In zwarte Dames-Hoeden altijd groote keus, groote en kleine maten Hoogzijde 102 - SCHAGCN De curator in het faillissement van C. DEKKER, timmer man-aannemer te Schagerbrug, maakt bekend, dat de eenige uit- deelingslijst heden door hem is gedeponeerd ter Griffie van de Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar, alwaar zij gedurende tien dagen kosteloos ter inzage van schuldeischers ligt. Mr. H. JUDELL, curator. Alkmaar, 13 Augustus 1937, Ritsevoort 2. Zeer billijk te koop aangeboden S Jonge Boksers, oud 7 weken, pracht-hondjes, voorouders kampioen, bij W. KWELDAM, „Torenzicht", Hee renbosch, Schagen. 3'zits Bank met aan. gebouwd theemeu» bel, 2 fauteuils en salontafel Komt U ook even Kijken! HOOGZIJDE 114 SCHAGEN Te koop: een jonge Zeug de tweede helft van Aug. kunnen de wei pen. N. MEIJER, Harger- polder, post Groet Te koop: Erwten- en Haverstroo en Andijvieplanten, bij J. GLAS, Stroet, St. Maarten. aantal Zwitsersche dames afkomstig uit Bern. Onder groote belangstelling en vroo- lijkheid hebben zij 'tZand van buiten aan een onderzoek onderworpen. Na het zingen van verschillende Zwitsersche liederen, wel ke door de Hollanders met onze liedjes werden beantwoord (zooals hela hola en laat de klok maar luiden) en met de Zantc- mcr schoonen op amusante wijze te heb ben kennis gemaakt trokken zij zich weer in de boot terug. Hedenmorgen omstreeks 7 uur is deze met hutje en mutje weer ver trokken. Vanmorgen hebben zich op drie of vier plaatsen in de Noordelijke zone van de internationale concessie te Shanghai scher mutselingen voorgedaan, doch de voor naamste strijdkrachten zijn kalm gebleven. Het kwam tot een treffen tusschen een Chineesche mitrailleurpost en een handvol Japansche mariniers. Elk der partijen be weert, dat de andere het vuur geopend heeft, en de Japanners voegen hieraan toe, dat zij den mitrailleurpost het zwijgen heb ben o~"elegd. Na de verklaring der Chineezen, dat zij de onschendbaarheid van de internationale conoessie niet meer zullen handhaven, zijn de Britsche, Fransche, Amerikaansche en andere buitenlandsche strijdkrachten gemo biliseerd en heeft men aan de Noordzijde der concessie barricaden opgericht. Uit Hongkong meldt Reuter, dat het daar gestationneerde bataljon Britsohe troepen zich gereed maakt om onmiddellijk naar Shanghai scheep te gaan. Huisvrouwen griezelen EEN KOPJE THEE MET SPIN.... „Wanneer de muggen niet spoe dig komen, loopt de bevolking ge vaar door de hongerige spinnen te worden aangevallen." Deze stellige uitspraak klinkt in de ooren van hen, die Urk niet bezochten, fantastisch, maar de duizenden vreemdelingen, die hier de laatste dagen zijn geweest, zullen dit be vestigen. De eerste muggen-aanval werd te gen Mei verwacht en volgens de voorspelling zou het aantal muggen dat van het vorige jaar verre overtreffen. De muggen zijn echter aldus de Tel., niet gekomen in die mate, zoo als verwacht werd. Het eerste broedsel van de maand Mei is een mislukking geworden en dc muggen waren kleiner dan vorig jaar. Bovendien kwamen ze niet, verder dan tot de eerste huizen van het dorp. Het aantal spinnen is echter ontzaglijk ge stegen. Aanvankelijk bemerkte men er niet veel van, daar ook reeds vorig jaar duizenden spinnen haar draden over de wegen gespan nen hadden. De laatste dagen is er echter een ongunstige keer gekomen in de activiteit der spinnen. Er schijnt iets op komst te zijn. Koortsachtig werken millioenen spinnen dag en nacht door en Urk is als het ware overdekt met een wit achtige wolk. Geen plaatsje is onge bruikt gelaten en men moet zich des morgens een weg banen door het spinrag. Wanneer een buitendeur langer dan een kwartier gesloten is, zullen voorbijgangers denken, dat het het huis reeds jarenlang onbewoond is, zooveel webben zijn dan reeds voor de deur geweven. Om te huilen. lederen morgen zijn huis aan huis de vrouwen bezig alles schoon te maken, spin nen te vernietigen. Maar het baat niet. Wan neer om elf uur des morgens de eerste toe risten komen, is alles weer overdekt met wpbhpn en menig huismoeder krüfft de tn nen in de oogen, wanneer ze de telkens in allerlei toonaarden gemaakte opmerking hoort: „Wat is het hier vuil!" Het. is een Titanenstrijd tusschen de Ur- ker vrouwen en de spinnen, waaruit de laat ste telkens zegevierend te voorschijn komen. Des avonds elf uur, veertig spinnen in een slaapkamer, die om zes uur „spinvrij" is ge maakt, is slechts een klein beeld uit dezen strijd. Tusschen het inschenken van het eer ste en het tweede kopje koffie, een tijdsver loop van* tien minuten, een keurig webje over uw kopje, een tweede voorbeeld. Spinnen, groote spinnen, kruis spinnen, vieze zwarte spinnen, monsterachtige spinnen, die zelfs bijten. Het is alsof de voorspelling, dat er veel muggen zouden komen, duizenden spinnen heeft doen ontwaken. Webben van een me ter spanwijdte zijn geen zeldzaamheden en de vreemdelingen die gisteren in dichte drommen door de nauwe straatjes scho ven, spreken onverholen hun ontzetting en verwondering uit. Zwaluwen-invasie. Behalve de spinnenplaag deed zich gis termorgen een ander voor Urk vreemd ver schijnsel voor. Om omstreeks negen uur werd de Oostkant van het eiland overdekt mét duizenden zwaluwen. Op sommige oogenblikken was de hemel zwart van de vogels. Na hier een uur vertoefd te heb ben, verdween de zwerm in de richting van Schokland, nagestaard door honderden ver baasde blikken. Men legt verband tusschen de activiteit der spinnen en dit zwaluwen- bezoek. Tegen den avond kwam de oplossing. De eerste zwei-men muggen ondernamen een aanval op Urk. Men veronderstelt, dat de zwaluwen uit West-Friesland deze zwermen te gemoet gevlogen zijn, terwijl de spinnen de nadering eveneens hebben bemerkt, want de webben hangen thans zwaar van de muggen en bij dc bevolking heeft, hoe wel het vreemd schijnt, een doffe berusting plaats gemaakt voor dc angstige spanning waarin men de laatste dagen heeft ver keerd. De straatverlichting, die gistermiddag door werklieden geheel van spinrag was ontdaan, brandde gisteravond weer dof. Mecaniek van kap onklaar ge raakt. Vliegers trachtten tot het laatste oogcublik het toestel te behouden. Het voorloopig onderzoek naar 'de oorzaak- van de doodelijke val, die de invlieger van de Koolhoven-fabriek met de op Soestcr- berg gedemonstreerde Koolhoven-trainer Woensdag heeft gemaakt, heeft een tame lijk stellig resultaat gehad. Naar het Vsb. verneemt, is geconsta teerd, dat tijdens de duikvlucht, die van ongeveer tweeduizend meter hoogte ge maakt werd, de doorzichtige kap, die over do zitplaatsen van den vlieger en den waarnemer is geplaatst, er af gerukt is. Deze kap zit met een mecaniek aan de ma chine vast. opdat de vliegers in geval van nood met één enkele handgreep de kap kunnen afwerpen en het toestel met hun parachute kunnen verlaten. Hoogstwaarschijnlijk is deze mecaniek onklaar geraakt, zoodat de kap, die uit dunne ijzeren spantjes en celluloid bestaat, op eioen gelegenheid losraakte. De kap moet toen langs de heele machine zijn ge gleden en tegen het staarteinde zijn nehotst, waarbij het richtingsroer en een deel van het kielvlak werden meegenomen. De ma chine werd daardoor zoo goed als onbe stuurbaar, vooral omdat de vlieger niet kon weten wat er van zijn toestel was afgerukt. Dit ongeluk wijst, schrijft het Vsb., op de groote gevaren, die door deze losse be- schermingskappen ontstaan. Bijna alle snel le jagers van de militaire luchtmacht bob ben deze doorzichtige dakgp, die afge worpen kunnen worden, zoowel de Koolho ven-machines als die van Fokker. Bij de buitenlandsche fabrikaten treft men deze daken eveneens aan. Ook in hot buitenland is het al voorgekomen dat zcio'n losrakend ppii gtuk van de machine afscheurde. Het is hoogst-noodzakelijk, dat de meca niek van deze losse daken terdege wordt gereconstrueerd, opdat een dergelijk onge val niet weer kan gebeuren. „Laat de kist maar vallen..." De invliegers van Koolhoven en de me caniciens, die hen vergezellen, zijn steeds met parachute uitgerust en ook thans was dit het geval. De heer Koolhoven maant zijn menschen steeds tot voorzichtigheid aan; bekend is zijn gezegde: „Jongens, als er wat gebeurt, spring er uit en laat de kist maar vallen. Wij bouwen wel een nieuwe..." Ir. Baumann en de mecanicien Maan (die vroeger het parachute-springen als beroep uitoefende) hebben het toestel echter niet in de steek willen laten. Men heeft name lijk gezien, dat het toestel na het breken van het cabine-dak, weer recht getrokken werd, de laatste moedige poging van den bestuurder om de landing toch nog uit te voeren. Het gelukte niet, want op 100 meter raakte de F.K. 52 in een vrille en stortte neer. Ned. Herv. Gemeente. Valkkoog, voorm. 1030 uur, Ds. Tinholt. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.30 uur, de heer Feen- stra, van Amsterdam. The Star of Hope Mission. Julianadorp, 's av. 7.30 uur, de heer H. v. Doorn, van Alkmaar. Callantsoog, 's av. 7.30 uur, de heer P. G. de heer van Den Helder. EIERVELING SCHAGEN, 12 Aug. Aangevoerd: 50.000 kipeieren: 56—58 Kg. 3.40—3.55, 58—60 kg. 3.50—3.70, 60—62 kg. 3.553.70, 62—65 Kg. 3.704.10, eendeieren 2.80 per 100 stuks. WARM 1ÜNHUIZEN, 12 Aug. Schotschc muizen, grove 13.303.50, drie lingen f 1.50—1.70, eigenheimers f 2.10—3.10, gele nep f6.10—6.60, uien f2.903.20, drie lingen f3.403.80, zilvernep f 11—11.70, drie lingen. f 4.301.70, uien f 0.80, 100de kool fl1.20, witte kool f 1—1.20, slaboonen f6 7.10, goedgekeurde eerstelingen A 28/35 fa -5.30. Aanvoer: 55200 kg. aardappelen, 2750 kg, gele nep, 125 kg. uien, 2000 kg. zil veruien, 1100 kg. roode kool, 9200 kg. witte kool, 1420 kg. slaboonen' 1725 kg. goedge keurde pootaardappelcn. MEDEMBLIK, 11 Augustus. Scholsche muizen f 1.15—1.20, kleine mui zen S0—85 ct., witte duc f 2—2.05, borgers f 1.251.30, blauwe f 1.30, grove Gelder- sche f 1.S5, fijne Geldersche f 1.15, alles p. 50 Kg. HOORN, 12 Augustus 1937. 2 Stapels kleine fabriekskaas f25.15 sta pels kleine boerenkaas f23.1 stapel boe ren commissiekaas f22.Aanvoer 18 sta pels, wegende 7919 K.G. HELDERSCHE EIERVEILING, 12 Aug. Aangevoerd: 19382 kipeieren, 270 eendeie ren. 55—57 K.G. 3.503.S0; 58—60 K.G. 3.50—3.90; 61—33 K.G. 3.60—4.00; 64—67 K.G. 3.904.20; Eendeieren 2.502.S0. NOORDSCHARWOUDE. 13 Augustus. Scholsche muizen 2.303.S0, grooten 3.20 3.40, r. duken 44.30, eigenheimers 2.60 2.70. bl. dito 2.502.70, drielingen 1.701.90, Eërstelingen sorteering A 28-35 5.105.30, ronde duken, sort. 30-40 4.80, uien 2.70-r 3.40, drielingen 2.803.40, gele nep 5.806, zilveruien GO ct,, drielingen 4.30—4.70, zil vernep 10.20—11) apercieboonen 4.80—6.90, roode kool 1—1.10, witte kool 1.10—1.30 gele kool 1.301.60. BROEK OP LANGEXDIJK, 13 Aug. Tomaten A f 3.80-^6.10, B f7, C f4.30- 4.60, CC f4, komkommers f 1.502.20, Schotschc muizen f3.40—3,50, grooten f3.30 3.50, eigenheimers f2.90, bl. dito f2.30 2.70, uien f3.103.60, drielingen f 2.903.20, gele nep f5.706.10, drielingen f3.90, zil vernep f 11.10, andijvie f0.60, peen f3. Sperciebooncn 5.707, snijhoonen 47.80 kroten 1.S0—2.30. roode kool 1—1.20, vr. wit te kool 1.20—1.30, gele kool 11.60, bloem kool 7.10, 2e soort 3.50, druiven Alic. 30.20 30.70, Frank. 33. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. BERLIJN, 12 Augustus 1937. Groenten en fruit: Berlijn: Holl. tomaten 12.70—17.50 p. 50 kg.; Holl. komkommers 1219 p.^ 100 stuks; Holl. druiven (Alicaji- te) 50—65 p. 50 kg. Miinchen: Holl. druiven 4.00—4.40 p. 4 kg.: Holl. bloemkool 4.60— 4.90 p. 100 krop; Holl. meloenen 5.50 p. 5 tot 8 stuks; Holl. tomaten 3.253.45 p. 12,5 kg. Breslau: Holl. tomaten 12.50—13.50 p 50 kg. Düsseldorf: Holl. tomaten 13—16 p, 50 kg. Bonn: Buitenl. prod.: bloemkool n 100 stuks, komkommers 15—25 p. 100 stuks, tomaten 10—14; appelen 20—25 p. 50 kg.: Keulen: Holl. tomaten S—9 p. 50 kg.; Holl. druiven 60 p. 50 kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3