Plaatselijk Hienws. Raad Studieboeken Zuidscharwoude Hooiklamp door vlammen verteerd Het incident tusschen politie en legertroep Boekhandel Trapman Vrijdag 13 Augustus 1937 Tweede blad NOODLOTTIGE VAL VAN EEN BRANDWEERMAN. BOOIBROEI OF BRANDSTICH jting? [WATER OF GEEN WATER? Gisternacht is brand ontstaan in een hooiklamp, staande op het erf van den veehouder KI. Appel aan de Keins. Direct werd onze brandweer hiermede in kennis gesteld, doch na onderzoek achtte de opperbrand- meester "t voorshands niet noodig tot blusschen over te gaan. Pas 's mid dags om 1 uur ongeveer werd het noodzakelijk geoordeeld, maatregelen te nemen. De brandspuit rukte om streeks dat tijdstip uit en heeft ge durende vele uren achtereen met twee stralen, water op de brandende klamp geworpen. Tegen den avond heeft men het hooi uiteen gehaald en toen was men het vuur spoedig meester. Omtrent dezen brand vertelde ons de echt- feenoote van den heer Appel nog het een en ander. 's Morgens vroeg werden we gewekt en (vertelde men ons, dat één der hooiklampen in brand stond. Ik ben toen naar Schagen, naar den heer Van Kuipers, opperbrand- ineester gegaan, en heb hem op de hoogte gesteld. De heer Van Kuipers heeft daarop den toestand in oogenshouw genomen en oordeelde het 't best, dat men de klamp maar kalm liet branden. Het hooi ging toch verloren en wanneer men er bij bleef, kon er niets gebeuren. Bovendien woei er een „aflandige" wind, zoodat de boerderij en een vlakbij gelegen klamp geen gevaar liepen. Uit elkaar ha len van het hooi zou maar een geweldige rommel geven. De heer Wissekerke, brandmees ter, echter, aldus mej. Appel, vond het later beter, om te spuiten en daar waren wij het wel mee eens want tegen den avond had de wind wel eens kunnen gaan draaien, waardoor de boerderij wel degelijk gevaar zou loopen. Zoo is dus om ongeveer half twee de brandspuit gearx-iveerd, welke het vuur ;voorgoed heeft gebluscht. Het is ons een raadsel, wat de oorzaak van dezen brand kan zijn geweest. Ook de hooistekers, die kort geleden nog druk hebben ge- ijzerd, begrijpen er niets van. Zij meenen dat hooibroei moeilijk in het spel kan zijn. Door eenige lieden werd het ver moeden uitgesproken, dat hier van brandstichting sprake zou zijn. Brandmeester Wissekerke, die wij terloops spraken, deelde ons n.a.v. dezen brand me de, dat de heer Van Kuipers na pools hoogte te hebben genomen hem heeft op gedragen een oogje in 't zeil te houden. Toen ik 's middags ben gaan kijken, aldus de heer W., heb ik gezegd: laten we met een de spuit maar meenemen. Er is toen water gegeven, de brand is gebluscht. De gemeente-timmerman J. Klerk maakt een ongelukkige val. Dat een ongeluk overigens zelden alleen komt, is weer eens gebleken. De heer J. Klerk, gemeente-timmerman, alhier, tweede machinist bij de brandweer, wilde bij een ladder opklimmen om het een of andere karweitje op te knappen. Hij was slechts enkele treden van den grond, toen hij met ladder en al ter aarde stortte. Deze val bleek al zeer ongelukkig te zijn aangeko men, want de heer Klerk kon geen werk meer verrichten. Per auto werd hij naar huis vervoerd, waar hij door Dr. Nanninga werd behan deld. Een bloeduitstorting in zijn schoudex-, welke hem veel pijn ver oorzaakte, was het noodlottige ge volg van zijn val. Naar wij vernemen is het niet onmogelijk, dat de heer Klerk naar een ziekenhuis moet wox-den ovei'gebraht; men hoopt evenwel op een spoedige verandering ten goede, op dat hij thuis verpleegd zal kunnen worden. Toestand van den heer Klerk. Naar wij zoo juist vernemen, gaat het met den heer Klerk goed; van overbrenging naar een ziekenhuis is geen sprake. Wel heeft de heer Klerk nog pijn, maar deze is niet [verontrustend. Hij hoopt dan ook binnenkort zijn werk zaamheden te kunnen hervatten. ERNSTIG GEVAL VAN NICOTINE- VERGIFTIGING. Dr. van der Sluis verzocht ons mede te deelen, dat gisteren onder zijn behandeling kwam een patiënt, die' aan ernstige nicotine- .vergift.iging leed. De patiënt vertelde, dat hij den geheelcn ochtend bezig was geweest met 't besproeien .van planten met een nicotinc-oplossing. Wij wijzen er op, dat nicotine-vergiftiging zeer gevaarlijk kan zijn en zelfs den dood tengevolge kan hebben. Wij vestigen er dan ook de aandacht op, da; men bij het behan delen van planten niet een nicotinc-oplos sing de noodige vooi-zichtigheid in acht dient te nemen. Wij hopen binnen eenige dagen nader op deze kwestie terug te komen. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was Donder dag j.1. zeer kalm. Hoogste noteering 35 a 36 ets., dus er was af. In massa f 270. De zware koeien wachten zeker op de ten toonstelling van de volgende week. De handel in kalfkoeien was matig; in geldekoeien aan den stuggen kant; oor- zaak wel de droogte. De handel in paai'den was matig. Van de nuchtere kalvex*en was wel wat af, deze waren werkelijk minder dan de vorige weken, dus handel kalm. Magex-e schapen 'handel matig. Vette schapen iets minder, handel matig. In lam meren was de handel ook zeer stil. Weinig vette varkens aangevoerd; han del was goed, tot 31 ets. De handel in big gen en schrammen zeer flauw. Kippen en konijnen enz. gewoon. De mai-kt was wel wat gedrukt. ACTE DUITSCH L.O. Bif het gister te Den Haag gehouden examen voor acte Duitsch L. O. slaagde de heer B. Brouwer, alhier. SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag a.s. Schagen II gaat Zondag om 10 uur per bus naar Twisk voor de te houden Serie- wedsti'ijden: T. Bij post; J. Bremer, M. de Haas; J. Weeland, E. Rus', M. Slikker; H. Veenstra, G. Koch, P. de Vi'ies, Jb. Sie- mons, J. Franzen. Res.: Jb. Molenaar, P. Boontjes. Schagen 3Callantsoog 1, 10 uur: J. J. Slikker; A. Molenaar, G. Zwaan; T. Moran saxd, S. Breebaart, P. Kistemaker; J. Broer J. Starreveld, J. Steen, J. Boontjes, Jb. Broex-sma. Res.: W. van Geelen. Schagen 4Dirkshorn 2. Aanvang 2 uur: J. Oostwouder; C. Slikker, H. Kistemaker; P. Slik, J. v. d. Ben, J. v. d. Oord; F.. Nauts, R. van Haren, J. Slikker, A .Wil- lemse, L. Komen. Res.: P. Dekker. Uit onze omgeving De doorgaans spraakzame vroede vaderen zwegen in alle talen. Van straatbelasting kan geen ontheffing worden verleend. Geen voordeeltje voor de gemeen te. De pensioenbijdragen voor dr. Hoekstra moeten nog met te rugwerkende kracht worden be taald. De post werkverschaf fing en steunverleening met f 5532.80 verlaagd. De Raad dezer gemeente vergaderde Don derdagavond 8 uur in het gemeentehuis. De heer Dijkhuizen was afwezig. Voorzitter was de heer Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. Secretaris de heer G. G. Post. Voorzitter opende de vergadering en deel de mede, dat de heer Dijkhuizen bex-icht van vei'hindering had gezonden. De notulen, welke ter inzage hadden ge legen, werden zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Van de vereen. Het Noordhollandsch Land schap was een verzoek om subsidie ingeko men. B. en W. stelden voor dit verzoek bij de be grooting 1938 te behandelen. Aldus besloten. Mevr. de wed. P. van der PolOuthuijs, verzocht ontheffing van de straatbelasting. B. en W. stelden voor afwijzend te beschik ken. De Raad ging hiermede accoord. Geen voordeeltje. De Pensioeni'aad beidchtte, dat alsnog moet worden vastgesteld voor dr. T. Hoek stra de pensioengrondslag voor de vervul ling der armenpxactijk. Deze wex-d vastge steld op f690 per jaar, vanaf 1918. De pensioenbijdragen zullen nog moeten worden betaald over de jaren waarover de heer Hoekstx-a pen sioengerechtigd was, hetgeen geen voordeeltje is voor de gemeente. Vooi-zitter mei'kte op, dat de betrokkene niet de bedoeling heeft gehad recht op pen sioen te doen gelden, doch de Pensioenraad dringt er op aan. De raad ging hiermede accoord. Conversie geldleeningen. B. en W. stelden voor, over te gaan tot conversie van geldleeningen; een leening bij de N.V. Bank van Ned. Gemeenten ad. f9011,12, waarvan de rente 4K bedraagt, kan terug gebxacht wox-den tot 3% met een vexgoeding voor vervroegde aflossing van 1 van het saldo. Van een leening bij Gemcentecrediet te Amstex'dam, rentende 4% kan het per centage worden verlaagd tot 3%, ook hierbij is een boete van 1 vci'schuldigd voor vervroegde aflossing. Van de leening bij J. Zijp Dz. te Noord- Scharwoude, groot f2700wordt de rente verlaagd van 4Vi tot 3% en van twee leeningen bij het Dcpaxt. Alkmaar van het Nut v. h. Algemeen, tezamen gx-oot f7380, van 4hl op 4 Deze transacties gaan in met ingang van 1 Januari 1938. De Raad vercenigde zich ook met dit voor stel. B. en W. stelden voor. een suppletoire be- gx-ooting vast te stellen voor het dienstjaar 1937, tot een bedrag van f5532,80. Het bedrag voor steunvcideening en werkverschaffing kan worden ver laagd van f 26.532.80 tot f 21000, waar door deze wijziging noodig is. Na een toelichting van den voorzitter, dat B. en W. eenigszins de overtuiging hebben dat dit bedrag voldoende zal zijn om de werkverschafing te financieren, werd de suppl. begrooting aldus vastgesteld. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting volgde. WIERINGEN AFTREK VAN INKOMSTEN. Bij de berekening van steungelden is steeds rekening gehouden met de verdien sten van inwonende gezinsleden. Algemeen gebruik was 2/3 dier verdienstexi af te tx*ek- ken. Eenige maanden geleden is dit echter anders gewoi'den. Men liet n.1. f 2 van de verdiensten van ieder inwonend minderja rig kind en f 4.- van de verdiensten van ieder meerderjarig kind buiten beschour wing. Men overwoog n.1. dat een aftrek van 2/3 der verdiensten geen voordeel doch soms financieel nadeel opleverde. Om het werk te aanvaarden, komt men n.1. voor meerdere uitgaven te staan, omdat men zich b.v. wei'kkleeding zwaarder schoeisel of een rijwiel moet aanschaffen. Ook heeft xnen meer slijtage en is veelal zwaardere voeding met het oog op het verrichten van arbeid noodzakelijk. Thans heeft men echter bepaald dat bo vendien van de verdiensten mogen wor den afgetrokken de noodzakelijk te maken onkosten, welke het werk met zich brengt, zooals autobuskosten, tramgelden, kosten van aanschaffing van werkkleeding, enz. Vanzelfsprekend mag met de kosten van aanschaffing van werkkleeding slechts dan rekening worden gehouden, indien het werk andere niet zou kunnen worden aanvaard eii het verschaffen van de benoodigde klee ding niet op andere wijze kan geschieden b.v. uit den B. steun. OVERWERKVERGUNNING. Aan de fa. Ooms en Noordenne, is, ten behoeve van de bouw van 11 boerderijen in de Wieringermeer ovex*werkvergunning ver leend van 9 Augustus t.m. 2 October a.s. POLITIE Vei'loren: Twee rij wiel plaatjes. Inl. bij gem. bode. Loop der bevolking Juli 1937. ...Ingekomen: A. Willeboordse en L. Wille- boordse uit Oostkapelle; Mw. M. E. Dier- king uit Genderen; St. Jorritsma uit Hen- naarderadeel; P. A. de Maat uit Honte- nisse; A. Bocrsema uit Grootegast; A. Kerk dijk uit Kampen; Mw. II. C. Becker uit Geleen; Mw. J. Tobi uit Amsterdam; C. Bui-ger uit Schagen; F. Hoeksma uit Tiet- jei-kstex-adeel; J. Bruinsma uit Fx-anekera- deel; K. Kes en echtgenoote uit Marken; G. Veenstra uit Onstwedde; Mw. M. Ippel uit Utrecht; A. Loomans uit 's Gi'aven- hage; Mw. M. Halfweeg uit Hilversum; P. Blouw e. e. uit Koedijk; G. v. d. Hoek uit Heerenveen; E. Wagenaar uit Medemblik G. Scheltus uit Anna Paulowna; W. Pat huis. e. e. uit Lemstei-land; Mw. G. van Roon uit Weesperkarspel; Mw. R. Mud uit Smallingerland; U. Hidden e. e. uit Scha gen. Vertrokken: Mw. P. Janse uit Middel burg; C. v. d. Zei e. e. naar Hoorn; B. Mie- dema en gezin en G. Miedema en gezin naai; Medcmblik; Mw. A. Laan naar Medem blik; A. C. de Geus e. e. naar Medemblik J. de Haas naar Alkmaar; Mw. F. de Jong naar Baarderadeel; F. Klein e. e. naar Ha ren; H. W. Schmitz en gezin naar Loosdui nen; Mw. C. E. Bontkes naar Amsterdam; Mw. D. J. M. J. Geerligs naar Alkmaar; P. Kuiper en gezin naar Harlingen; J. Bos en gezin naar Amsterdam; B.- T. Bisschop en gozin naar Amsterdam; P. N. Nauta en gezin naar Den Helder; C. Barelds e. e. naar Schokland; Mw. K. Hoeksma naar Tietjerksteradeel; A. Schriemer naar Grijpskerk; A. Tieks en gezin naar Ambt- Hardenberg; A. Bouma naar Utrecht; Mw. A. Schuiling naar Zeist; J. de Wit en gez. naar Diemen; Mw. A. M. de Beer naar Hoorn; A. Rijsdijk naar Oud-Beijerland; Mw. H. C. Becker naar Gel een; J. V. Goin- ga naar Bellingwolde; W. Wijnholts en gezin naar Haarlemmermeer; P. de Calu- wé en gezin naar Anna Paulowna. 'ALKMAAR LOONGESCHIL BIJ DE N.V, AUTO BEDRIJF JAC. MET. Bij de N.V. Autobedrijf Jac. Met zijn moei lijkheden gerezen tusschen het personeel der caiTOSserieafdeeling en de bedrijfslei ding, aangezien deze laatste een loonsverla ging heeft ingevoerd van 2 tot 3 cent. Waar de bespi*ekin.gen tusschen de direc tie en de vakvereenigingen niet tot een be- vx-edigend resultaat hebben gevoerd, is door den laatsten de eisch gesteld de verla ging voor 23 Augustus ongedaan te ma ken. Over het algemeen is Alkmaar geen plaats, waar hevige arbeidsconflicten worden uit gevochten en het lijkt onwaarschijnlijk, dat ditmaal iets van dien aard het geval zal zijn. We kregen den indruk, dat de partijen elkaar straks wel zullen vinden. HE1LOO. VERLICHTINGSAVOND HEILOO Gisterenavond heeft de jaarlijksche ver- lichtings-avond met étalage-wedstrijd alhier plaats gehad. De belangstelling ook vooral van het Alkmaarsche publiek was ongekend groot. Duizenden menschen waren uitge- loopen om de prachtig verlichte straten en pleinen te bezichtigen. Vooral het gemeen tehuis met de verlichte fontein trok in het bijzonder de aandacht, want dit was al leen meer dan de moeite waard. De Verg. voor Vreemdelingen Verkeer kan met groote voldoening op deze prach tig geslaagden avond terugzien. CALLANTSOOG KRANIGE REDDING: De strandwacht, M. de Haan. redt jongen en meisje het le ven. Gisterenmiddag omstreeks vijf uur liepen een meisje en een jongen van resp. 10 en 7 jaar nabij een der pieren op het strand de zee in. De kinderen waren slechts tot de knieën in het water gegaan. Toen zij nog een stap vex-dcr deden, ging de jongen kopje onder. Hij stapte vermoedelijk in een kuil. Bovengekomen gaf hij een groote gil, waardoor de strandwacht Meindiert de Haan, hoewel door hetb likkeren van de zon weinig te zien was, op het geval opmerk zaam gemaakt werd en zich terstond naar de plaats van het onheil begaf. Het meisje was in tusschen ook onder water geraakt en de vrij stex-ke eb-stroom zou haar heb ben meegesleurd. Wadende door het water bereikte de Haan de kinderen en nam eerst de jongen onder den arm, daarna kon hij het meisje bij de haren pakken en trok hij haar bo ven water.. De Haan zelf kon het ter plaatse bijna ook niet meer bediepen. Behouden bracht de redder de kinderen weer op het strand, waar meerderen nu eerst het on geval gezien hadden. Het is en blijft gevaarlijk zich bij de dam men in het water te begeven. Door de strooming ontstaan op divei'se plaatsen gx-oote diepe kuilen waar de stroom sterk is. Men zij dus gewaarschuwd. Hulde voor het opti'eden van onzen strand wacht. LANGENDIJK KINDERFEEST. Door het bestuur van de Coöperatie „Nieuw Leven" is besloten om op Zondag 22 Augustus een Kindei'feest te houden voor de schoolgaande kinderen der leden. Detachements-commandant verweert zich. Naar aanleiding van het rapport van den Bloemendaalschen politiecommissaris Hiem- stra, in verband met het incident tusschen de Bloemendaalsche politie en een detache ment van het K.N.I.L,, over de marsch-for- matie van dezen troep welk rappoxt wij in ons nr. van Dinsdag j.1. publiceerden zendt de commandant van het beti-effende detachement, le luitenant N. van den Heu vel het Hdbld. een schrijven, waarin hij de lezing van den heer Hiemstra weerspreekt. Aan dit schrijven, dat accoord werd bevon den door den commandant der Koloniale Reserve te Nijmegen kapitein M. T. Slagter, ontleenen wij het volgende: De heer Hiemstra verwijt het detachement, reeds dadelijk eigendunkelijk een anderen weg te hebben genomen dan ons was voor geschreven. Het antwoord hierop kan kort zijn. Het detachement werd vooraf gegaan door den marschleider van den Jambox-ee- tocht, die speciaal meeging om den weg te wijzen. Er is dus geen sprake van het eigen dunkelijk kiezen van een weg. De commandant heeft den agent van po litie, die hem sommeerde met diïeën te gaan loopen, niet gezegd, dat hij dit niet dééd, doch dat. hij dit niet. kon doen, daal de fox-matie met drieën in het Indische leger niet bestaat. Er zijn ten minste twintig ge tuigen die dit duidelijk gehoox-d hebben. Ieder die eenig begrip heeft van het leger en een politie-agent moet dat toch zeker hejxben kan begrijpen, dat het volslagen onmo gelijk is, om van een formatie met vieren over te gaan tot een met dx-ieën, afgezien nog van het feit, dat het ten eenenmale verboden is, te loopen in een andere formatie dan die in het reglement is voorge schreven. De agent van politie heeft de tweede maal niet „verzocht" met dxieën te loopen, hij heeft op hoogst onbehoorlijken toon „ge last" zulks te doen. De commandant heeft den agent er nog op gewezen, dat het detachement door zijn kleinere tusschenruimte niets meer plaats in beslag nam dan andere groepen, die met dx-ieën liepen; doch de agent weigerde kop pig hiermede rekening te houden. Wie werd bedreigd? De uitleg, welke de politie geeft aan de bedreiging van den hoofdagent: „Met dx-ieën loopen of ik schiet dor de rtoep", nl. dat deze bedi'eiging geuit zou zijn ter beschei-ming van een collega (een tweede agent zou zich, volgens comnx. Hiemstx-a, tusschen de troep .soldaten hebben bevon den. Red.) is volkomen onjuist. De tweede agent bevond zich n.1. niet tus schen den troep, doch plaatste zich plot seling er vóór, teneinde den mannen te gelasten te stoppen. Het was dus niet de agent, doch de legerafdeeling, die be schermd moest worden. Volgens den heer Hiemstra zou de agent alleen maar naar zijn revolvertasch gegre pen hebben en den knoop hebben losge maakt. Hierover kunnen wij kort zijn. De tientallen getuigenissen van buitenstaanders, nog afgezien van de ruim vijftig onderofficieren en soldaten der Koloniale Reserve, die allen de luid uitgeschreeuwde be dreiging omtrent het schieten op 't detachement gehoord hebben ter wijl het meerendeel van hen te vens de halverwege getrokken re volver heeft gezien, zal wel vol doende zijn om in deze het noodige overtuigingsmateriaal te leveren. Terwijl wij er verder op vertrouwen, dat ieder weldenkend burger zal begrijpen, dat de commandant zijn manschappen tegen een dergelijke bedreiging had te be schermen, en dit ondex* den drang der omstandigheden alléén 'op kernachtige en ingrijpende wijze kon doen, hetgeen dan ook inderdaad gelukt is. („Als je shiet, sla ik je de hex-sens in", had de commandant geroepen. Red.). De ons aangewezen marschleider der Jamboree, die ons ook door Haarlem en Bloemendaal geleid heeft, stond uitdrukke lijk toe, ook na het incident, in de voor ons voorgeschreven formatie te blijven loopen, De Koloniale Reserve vormde „geen troepje militaire wandelaars" zooals de heer Hiemstra het publiek thans wil doen gelooven. Overal waar' wij deelnamen aan een af- standsmarsch verschijnen wij als een militaire afdeeling, model ge wapend en met precies dezelfde ver plichtingen, doch ook dezelfde rech ten die het leger heeft. Inschrijfgel den, reiskosten enz. worden dan ook niet door de deelnemers doch door het corps betaald. In tal van courantenartikelen tracht de Bloemendaalsche politie door het aanhalen van een x-eeks bijkomstigheden en ondes kundige uiteenzettingen omtrent formaties met tweeën, drieën en vieren de aandacht af te leiden van het eigenlijke incident, dat in zoo heftige mate de verontwaardiging van het publiek heeft opgewekt, n.1. de volkomen ongemotiveerde om niet te zeg gen waanzinnige bedi-eiging van den agent om op onzen troep te schieten, aldus be sluit luitenant v. d. Heuvel zijn vex*weer. MAN VERDRONKEN TE STOMPETOREN. In de Noorden-aart te Stompetoren is gistermorgen het lijk opgehaald van den heer L. Admii-aal uit Alkmaar. Het slachtoffer is waarschijnlijk op weg naar huis vermoeid geraakt, heeft aan den wallekant willen uitrusten, maar is echter gestruikeld en in het water terechtgekomen met het gevolg, dat hij verdronken is. Schipper zag zijn kind verdrinken Gisterenmiddag om vier uur voër door het verbindingskanaal te Groningen de tjalk „Neerlandia" schipper P. F. B., gedo micilieerd te Groningen. De tjalk werd opgeduwd "door een motorbootje, waai-in zich de beide zoontjes van den schipper be vonden. Bij het aanzetten van den motor is de 5-jarige Anton door den schok over boord geslagen. Onmiddellijk sprong de va der, die niet kon zwermnen, te water. Hij moest door voorbijgangers, die eveneens in het water waren gesprongen, op het droge worden gebracht. Het jongetje is verdronken. Na een uur dreggen werd het lijkje door de politie op gehaald. Het is naar het Academisch Zie kenhuis te Groningen vervoerd. Verlaging invoerrecht Deensch vleesch Bij Kon. Besluit is, overwegende, dat volgens art. 1 van de op 29 Juni 1937 te Kopenhagen tusschèh Nederland en Dene marken gesloten overeenkomst, het in voerrecht per 100 kilogram bruto op Deensch rundvleesch zal worden vexdaagd van 20 tot 12V2 percent van de waarde, met ingang van den dag na dien der dagteeke- ning, van de Nedex-Iandsche Staatscourant, waarin dit besluit is geplaatst, het invoer recht per 100 Kg. bruto op versch of ge koeld rundvleesch verlaagd van 20 pex*- cen<t tot 12V2 pei'cent der waarde. Dit besluit vervalt met ingang van 1 Juli 1938, met dien verstande, dat het ook eex- der kan worden ingetrokken. Consumptiemelk regeeringscontract Nederlandsche Zuivelcentrale, 15 Augustus tot en met 21 Augustus 1937 consumptiemelk regeeringscontract, taxe-gedeelte 6,25 cent, eventueel verhoogd met premie of vermin derd met kwaliteitsafdracht. Overmelk regee- x'ings-minimumprijs 5,60 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2,5C cent. Zwemmer door gieren overvallen Jonge Turk voert afmattenden strijd met tientallen roofvogels. Tientallen gieren hebben dezer dagen een jongen man, die aan het zwemmen was in het. Bysjesirmeer (Turkije) overvallen. Zij trachtten hem met hun kauwen te grijpen. De jonge man, die een vooi'treffelijk zwem mer was, zag zich gedwongen onder water te zwemmen om aan de roofvogels te ont komen, maar telkens, wanneer hij opdook om adem te scheppen, stortten de vogels zich weer op hem. Na drie uur uitputten- den strijd slaagde de zwemmer er eindelijk in aan land te komen op een klein eilandje waar hij de wijk nam in een grot om te ontkomen aan nieuwe aanvallen der gie ren. Tenslotte werd hij ontzet, door familie leden, die met een roeiboot toesnelden en met geweerschoten eenige giei*en doodden. VOOR RIJKS HOOGERE BURGER SCHOOL GYMNASIUM LYCEUM en andere onderwijsinstellingen leveren wij U gaarne de verlangde Bestelt s.v.p. vroegtijdig, dat voorkomt te leurstelling. LAAN. schagen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5