Naar godsdienstvrijheid in Spanje Groote joweeleodiefstol in Oen Haag De „Piet Hein" te water gelaten Wie leidt thans het Roode Leger? Panameesche tanker in brand geschoten Groote brand te Marseille Ongeregeldheden in Zuid-Slavië SPANJE Strijd in het Noorden breekt los Op wie Hitier zich kan verlaten Aanvaller van onbekende natio naliteit. Lloyds heeft medegedeeld, dat het radio station Landsen een bericht heeft opgevan gen, waarin werd medegedeeld, dat het Pa nameesche schip „Geo W. Macknight" Za terdagavond in de Middellandsche Zee on der vuur is genomen door een oorlogsschip van onbekende nationaliteit. De beman ning van het Panameesche schip, dat naar verluidt in brand vloog is door het Britsche schip „Bitish Commodore'' aan boord genomen. Nader bevestigt men ons: Het Panameesche petroleum tankschip „Geo W. Macknight" dat Zaterdag bij het eiland Zembra door een oorlogsschip van onbekende nationaliteit in brand werd ge schoten, is gezonken. De bemanning die door het Britsche schip „British Commodore" aan boord was geno men is te Tunis aan land gezet. Onder hen bevonden zich enkele gewon den. (Wij vestigen er even de aandacht op, dat veel schepen met een lading voor Spanje onder de Panameesche vlag varen, hoewel zij in werkelijkheid niet tot die nationali teit behooren. Red.) BOERENSTAKING IN POLEN. Tijdens bijeenkomsten der Poolsche Volks partij die in verschillende deelen van 'net land werden gehouden, hebben de boeren besloten tot een staking van een week. Zij zullen geen levensmiddelen meer op de markt en in de stad verkoopen. Gisterenochtend is hrand uitgebroken in de haven van Marseille. Aangewakkerd door een felle mistral grepen de vlammen snel om zich heen en te half drie in den middag waren aan de Quay de Lazaret vier loodsen van de Compagnie Docks en Entrepots de Marseille in asch gelegd, 'n Groote hoeveel heid graan, katoen, huiden en andere goe deren is in vlammen opgegaan. De brand werd niet- groote kracht bestreden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Onlusten te Calcutta Sympathie-betooging voor gevan genen. Uit Londen wordt gemeld, dat in verband met betoogingon, welke werden gehouden ter gelegenheid van de z.g. Andamas, te Calcutta. 100 personen zijn gearresteerd. Tijden® ongeregeldheden werden 150 perso nen gekwetst. De Andamas-dag is georganiseerd als een sympathiebetooging met de gevangenen, van een strafkolonie op het Andamas-ei- !and, die in hongerstaking zijn gegaan. Negus weer op den Abessijnschen troon? Italië heeft groote moeilijkheden met het onderwerpen der stam hoofden. Het weekblad „Reynolds News" verklaart gemachtigd te zijn door den Negus formeel de berichten tegen te spreken, volgens wel ke de Italiaansche regeering hem zou heb ben verzocht weer op den Abessijnschen troon plaats te nemen als vazal van Ita lië. Deze geruchten, aldus dit weekblad, vinden waarschijnlijk hun oorsprong in de omstandigheid, dat Italië groote moeilijk heden ondervindt in het onderwerpen van de Abessijnsche hoofden. Wanneer de Ne gus nu den wil van Mussolini zou uitvoe ren, zou deze daardoor uit een moeilijken toestand gered worden. Maatregelen der regeering Ne- grin. De regeering-Negrin is vastbesloten de toepassing van artikel 26 der "grondwet, be trekking hebbend op den godsdienstvrijheid, in Spanje, te verzekeren. De priester Lobo, die door den Spaanschen minister van ju stitie en eeredienst met een opdracht dien aangaande werd belast, bevindt zich op het oogenblik te Madrid. Aan een vertegenwoordiger van het agent schap 1 lavas verklaarde hij: Ik ben door de regeering belast met het opstellen van een lijst van geestelijken, be- hoorende tot alle godsdiensten teneinde het herstel der eerediensten te vergemakkelij ken. Bovendien heb ik opdracht in de pro vincie Madrid met hulp van de Junta tot behoud van kunstschatten, alle kunstvoor werpen, die zich nog in kerken en kelders bevinden, te verzamelen. „Welke resultaten heeft u tot nu toe be reikt?" „Bijna overal heb ik groote medewerking ondervonden. Reeds heb ik een groot aantal voorworpen bijeen kunnen brengen. In en kele parochies der hoofdstad hebben de vak- vercenigingen of commissies ze bijna onge schonden en in goeden staat bewaard. Om u eenig idee te geven kan ik u zeggen, dat men 22 van de dertig parochie-archieven der hoofdstad heeft teruggevonden, welke gelijk tl weet historische documenten van den eersten rang zijn, daar er tot de vorige eeuw in Spanje geen registers van den burgerlij ken stand bestonden." „Denkt u dat de opening der kerken bin nenkort zal kunnen geschieden?" „Ongetwijfeld zal dit gebeuren, doch men moet de dingen niet overhaasten. Doch reeds is> de eeredienst in particuliere wo ningen geoorloofd en deze wordt dan ook te Madrid en elder§ uitgeoefend. Met goed keuring van het ministerie van justitie en van den directeur der openbare veiligheid kunnen alle priesters, die kunnen bewij zen. dat zij geen aanslag op het regime hebben gepleegd, voortaan in particuliere woningen de mis opdragen." „Zijn er veel priesters, die aan deze voorwaarden voldoen?" „Zeker, en zelfs meer dan men in het algemeen denkt. Doch er moet nog zekere beschroomdheid worden overwonnen, die nog niet is verdwenen." „Schijnt de toekomst van de kerk u ver zekerd?" „Beslist. En ik zou daar zelfs aan willen toevoegen, dat de kerk gelouterd uit deze beproeving te voorschijn zal komen. Men heeft het Spaansche volk en de kerk in 't bijzonder miskend. Doch dit zal voor haar misschien deze waarde hebben gehad, dat zij wederom de geestelijk eenheid zal wor den, die zij nooit had moeten ophouden te zijn." Renwagens in botsing gekomen Bestuurder tusschen het pu bliek geslingerd. Tijdens de autorennen om den Gacrbo- bcker in Italië zijn de Italiaan Pasquino Ermini en de Engelschman Reginald Ton- gue met elkaar in botsing gekomen. Ermini werd met zijn wagen tusschen de toeschou wers geslingerd, waardoor een paniek ont stond. Vier toeschouwers werden gedood, Er mini is levensgevaarlijk gewond en later overleden. Te Mladenovatz in Jocgo-Slavië hebben zich gisteren incidenten voorgedaan naar aanleiding waarvan het volgende officiecle communiqué werd gepubliceerd: „Volgens bepaalde inlichtingen waren op positioneele elementen, met name linksche voornemens op verschillende plaatsen bijeen komsten te houden na afloop van den kerk dienst voor de zielerust van Patriarch Var- nava, teneinde op deze wijze onlusten te verwekken. Genoemde elementen wilden te Mladenovatz een aanval doen op het huis van den afgevaardigde Badjak. Na de mis begaf zich een stoet van ver- Rechtschen rukken op naar Santander Ons dezer dagen uitgesproken ver moeden is bewaarheid géworden. Franco heeft een groot rechtsch of fensief in het Noorden ontketend. Op twee plaatsen is de strijd met groote felheid ingezet. In het Zuiden voor Aguilar de Catnpo en Rcinosa, in het Zuidoosten voor Sonailla cn San Pedro de Romcral. Dc beide sectoren raken elkander bijna en strekken zich uit over een breedte van ruim 50 K.M. Tegen twaalf uur hadden de opstandelingen het vijandelijke front op twee plaatsen doorbro ken cn drongen zij van twee kanten de pro vincie Santander binnen, waarbij zij de bron van de Ebro bereikten. Bij het vallen van. den nacht waren de aanvallers ruim 11 kilo- meteropgcrukt, terwijl op den linkervleugel 15 kilometer gewonnen waren. Vier en der tig dorpen zijn bezet. De voorhoede bevindt zich op zeven kilometer van Reinosa. De rc- geeringstrocpen boden over het algemeen slechts zwakken tegenstand. Gisteren werd het offensief voortgezet. Vier rcchtsche colonnes rukken op naar Reinosa. In den rechter sector zijn drie co lonnes met den aanval op den berg van Angana begonnen. Ofschoon de weerstand, die door dc aanval Iers wordt geboden, grooter is dan den vorigen dag, rukken de aanvallers gestadig op. Aan de rechterzij de hebben zij reeds den heuvel van Reinosa, bereikt. Van de zijde der rcgceringstroepen wordt medegedeeld, dat alle rechtsche aanvallen :yjn afgeslagen. scheidene honderden personen, die door dc leiders der plaatselijke oppositie werden aangevoerd, naar dc monumenten voor da tijdens demonstraties gevallenen. Dc auto riteiten verzochten den demonstranten te vergeefs uiteen te gaan. Het grootste gedeel- tetc van den stoet begaf zich naar de wo ning van den afgevaardigde, doch de gen darmes verzetten zich hiertegen. Zij werden met stokken, messen en stee* nen aangevallen. Toen twee gendarmes en! een officier der gendarmerie gewond waren, openden de gendarmes het vuur. Twee per sonen werden daarbij gedood cn tien ge wond. De menigte ging uiteen en de orde werd hersteld. Ook op andere plaatsen hadden oppositioneele elementen getracht bijeenkomsten en demonstraties te houden, doch zonder succes. Noch op de bureaux, noch op de ministeries, maar op de oude garde, de S.A. Aan het einde van de sportwedstrijden der S.A. troepen te Berlijn, heeft dr. Gocbbels het woord gevoerd over de taak van de S.A. en daarbij o.a. hot volgende verklaard: „Laat men niet tot ons zeggen, waartoe dienen deze strijdorganisaties nog? Nie mand doet toch de nationaalsocialistische staat eenig kwaad? Wanneer deze strijdor ganisaties niet bestonden, zouden (lc vroe gere tegenstanders als ratten uit hun holen tevoorschijn komen. Daarom is het slechts een historische waarheid, als men vast stelt, dat de nationaal-socialistische staat niet alleen door de oudes trijders veroverd is, doch dat hij ook door hen gehandhaafd wordt. Wij zien in u de voorhoede van onze, omwenteling en weten tevens, wanneer nieuwe crisis zouden ontstaan, zouden wij ons noch op dc bureaux, noch op de minis teries, noch op de bureaucraten kunnen verlaten. Wij moeten ons steeds op u ver laten. Prinses Juliana neemt de laat ste obstakels weg. Het jacht „Piet Hein", het na tionale huwelijksgeschenk aan het Prinselijk Paar, is Zaterdagmid dag van de helling der Amsterdam- sche scheepswerf G. de Vries Lentsch Jr. op feestelijke wijze te water gelaten. H.K.H. Prinses Juliana heeft, in het bijzijn van Haar Gemaal, en vele autoriteiten, met eigen hand den bijlslag verricht, welke het sierlijke vaartuig naar zijn element deed glijden. Om drie uur precies arriveerden dc auto's van het Prinselijk Paar aan de Amsterdam- sche scheepswerf aan den Grasweg over het IJ, waar de heer G. de Viics Lentsch Jr., directeur van dc werf, en Mr. L. J. A. Trip, in zijn hoedanigheid van voorzitter van het Algemeen Comité tot aanbieding van een nationaal huldeblijk ter gelegenheid van het huwelijk van het Prinselijk Paar, de .hoo- ge gasten welkom boeten. Onder dc tonen van het Wilhelmus be treden Prinses en Prins vervolgens de loods, waarin liet Jacht is gebouwd. Onder de ge- noodigden in dc feestelijk versierde loods bevinden zich o.a. dc ondcrcommandant der marine, de kapitein ter zee J. E. Meijer Ranneft, de wnd. garnizoenscom mandant, luitenant-kolonel 11. C. Honig, de waterschout vice-admiraal b. d. L. J. Quant, de havenmeester W. N. van de Poll. het bestuur der Koninklijke Nedcrlandsche zeil- en roeivereeniging en liet bestuur der Koninklijke Marincjachtclub. Nadat H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard op het podium hebben plaats genomen, dankte dc lieer G. dc Vries Lentsch Jr. het Prinselijk Paar voor zijn belangstelling en verzoekt de Prinses vervolgens eerbiedig, de doop cn tewatcr- BIJNA VEERTIGDUIZEND GUL DEN WAARDE VERDUISTERD. Diamantvitrines van Haagschen juwelierszaak leeggehaald. Zaterdagochtend ontdekte men, dat in den nacht ingebroken was in dc juwelierszaak van de Fa. J. van Wil ligen in de Spuistraat te 's-Graven- hage. Dc inbrekers Jiebhcn zich dope middel van inkliuiming aan de ach*- terzijde toegang tot het perceel ver schaft. Een partij, sieraden en juwcolen, ter waarde van ongeveer 40.000 gul den, is gestolen. In verband met het feit, dat de huisbe waarder met vacantie is, sliep de heer van Willigen deze week in de zaak. Zaterdag ochtend omstreeks half acht begaf de werk ster zich naar het achterhuis, dat uitkomt in een klein smal straatje. Zij ontdekte, dat een raam openstond en dat een groote hoe veelheid- water naar binnen was geregend. Omdat het perceel naast de juwelierszaak een grondige verbouwing ondergaat en er dus 's morgens reeds vroeg werklieden aan wezig zijn, dacht de vrouw aanvankelijk, dat deze mannen het raam hadden openge zet. Ze mopperde wat tegen de werklieden, die van den prins geen kwaad wisten en dan ook hun onschuld volhielden. De heer Van Willigen was van het op eenigszins luiden toon gevoerd twistgesprek wakker geworden. Hij voelde onmiddellijk, dat er iets niet in den haak wasen spoedde zich naar beneden. Tot zijn ontsteltenis zag hij, dat er 's nachts was ingebroken en dat de vitrine's, in don winkel en die in de étalage aan de Spuistraat, bij na geheel waren leeggehaald. F.en nader onderzoek bracht aan het licht, dat de inbrekers op zeer brutale wijze te werk wanen gegaan. Profitoerende van de. verbouwingen, uitgevoerd aan hot naast gelegen perceel in het. stille achterstraatje, waren zij op de stalletjes geklommen en hadden een raam van het achterhuis om hoog weten te schuiven. Met behulp van een ladder, die zij in liet aangrenzend bouwwerk maar voor het grijpen hadden, was het heel gemakkelijk om naar binnen 1e klimmen. De dieven richtten hun schre den onmiddellijk naar den winkel, die aan de eene zijde grenst nan de Spuistraat en aan de andere zijde uitkomt in de passage Zij toonden uitsluitend hun belangstelling voor dc diamant- en briljantvitrines. Deze bevonden zich in dc toonbank en de éta lage aan dc zijde van dc Spuistraat. Hieruit blijkt wel, dat de individuen ver stand hebben gehad van juweclen. Dc vi trine in de étalage werd geheel overhoop gehaald. Naar de heer van Willigen ons mededeelde, vermist hij minstens 12 sieraden, welke per stuk meer dan f 1000.— waard zijn. De duur ste briljant, welke wordt vermist, heeft een waarde van f 3500.I)e gezamenlijke waarde van alle go- stolen bril janten en diamanten ligt tusschen de 30 en 10.000 gulden. De dieven zijn in groote haast te werk gegaan, hetgeen mocc blijken uit het feit, dat ze verschillende kostbare sieraden ter waarde van tusschen de 600 en 1000 gul den heblwn laten liggen of hebben laten vallen. De eigenaar vond deze juweelcn later op den grond terug. De dieven hebben het perceel langs denzelfden weg. dus via het achterhuis, de ladder en het aangren zend bouwwerk, weer verlaten. De heer van Willigen, die des nachts niets van den inbraak heeft gemerkt, is te gen diefstal verzekerd. lating van de „Piet Hein" te willen verrich ten, tot. welk doel spr. de Prinses een sier lijk bijltje aanbiedt. Prinses Juliana neemt thans het bijltje op, snijdt het koord door en neemt de laatste hindernis, die liet schip op dc helling heeft gehouden, weg. Met een grootcn zwaai valt een champagneflesch uit de lianebalken cn vliegt tegen den boeg aan scher ven. Een kort moment en daar glijdt de „Piet Hein" weg, vult de wijde poort en is dan buiten, in het volle daglicht, waar het water spat om den romp en het gejuich opklinkt der honderden, die op schuiten en in bootjes tegenover de werf op dit oogenblik hebben gewacht. Het witte, slanke schip, elegant cn hoofdsch van vorm, drijft langzaam op het wa tervlak uit. In de loods, waar het ineens leeg gewor den is, spreekt Mr. Trip een Jcort woord tot het vorstelijk paar, waarin hij opmerkte, dat alle medewerkers aan den bouw van het jacht in volledige harmonie hebben samen gewerkt met één doel voor oogen: het beste (c hereiken wat verkregen zou kunnen wor den. Spr. sprak de hoop uit, dat de „Piet Hein" ten volle aan de gestelde taak het dienen van zijn Koninklijke Eigenaren zon beantwoorden en bijdragen tot het geluk en dc gezondheid van het Koninklijk Ge zin. Na de toespraak van Mr. Trip klinkt een driewerf hoera ter eere van Prinses en Prins door de loods. Nadat. Hunne Koninklijke Hoogheden zich met de leden der technische commissie, de architecten de Voogt en Rave- steyn, den heer Stork en de bazen van de werf hebben onderhouden, verlaten zij de werf. FRANSCH SPORT VLIEGTUIG MAAKT NOODLANDING. De richting kwijt geraakt. Gistermiddag omstreeks vier uur heeft het Fransche sportvliegtuig F. - A.P.Z. op ccn weiland, dat gelegen is naast het ter rein van de Gorcumsche voetbalverccni- ging „Unitas", te Gorcum een goed uitge voerde noodlanding gemaakt. Het toestel, dat vroeg in den middag van Schiphol was opgestegen, was op weg naar Antwerpen. De bestuurder is door de laaghangende wolken en slagregens de richting kwijt ge* raakt cn na ccnige keeren boven Gorcum te hebben gecirkeld op een weiland ge daald. Nadat den bestuurder, den heer Lauwich, dc juiste richting was gewezen, startte hij naar Brussel, waar bij te ruim zeven uur is aangekomen. Weer een spoorweg ongeluk in Frankrijk Twee treinen door verkeerden wisselstand op elkaar geloopen. Gisterochtend is op het station Grenoble, in Frankrijk, tengevolge van een verkeer den wisselstand een trein uit Chambery op een goederentrein geloopen. Een 20-tal rei zigers werden licht gewond en konden na verbonden te zijn, de reis vervolgen. Eden uit het Britsche Kabinet? De diplomatieke redacteur van de „Peo- plc" verklaart te kunnen mededeelen, dat Neville Chamberlain, de Engelsche minis ter-president, in zijn vacantie een algemee- nc herziening van liet Britsche kabinet voorbereidt. Het doel hiervan zou zijn de regeering een meer nationaal karakter te geven en den minister-president zelf dc con trole van de buitenlandsche politiek in han den te geven. Hiertoe zou dan Eden het Foreign Office verlaten en vervangen wor den door Lord Halifax. COMMANDEERENDE GENERAALS VAN MIDDELMATIG TALENT. -- GEHOORZAAMHEID AAN STALIN DE HOOFDZAAK. Dc zoogenaamde groote zuivering van liet Roode Leger, welke nog steeds met groo- ten ijver wordt voortgezet, heeft, zooals men begrijpt, een algcheclc verandering in de bezetting van de commandoposten ten gevolge gehad. Dc nieuwe liceren zijn nu meestal lieden, die in de militaire geschiede nis van de Sovjets in het geheel geen, of slechts een ondergeschikte rol hebben gespeeld en wier „roem" niet over de grenzen van Rusland gedrongen is. Men spreekt zelfs in Moskou van „middelmatigheden", maar hun onvoldoende militaire kennis schijnt door blinde gehoor zaamheid aan Stalin te worden goed gemaakt. Toesjatsjewki's opvolger. De nieuwe chef van den Rusischen gene- ralen staf, de opvolger van Toesjatsjcwski dus, is Sjaposjnikoff. Als een van de wei nige officieren van het oude tsaristische le ger, die nog in leven zijn, kan hij er aanspraak op maken, een militaire oplei ding te hebben genoten. Gedurende den we reldoorlog was hij als stafofficier aan een divisie toegevoegd. In het jaar 1920 trachtte hij zich als een Russische Von Moltke te ontpoppen cn pu bliceerde hij een bock „De generale staf als hersens van het leger". De daarin verkon digde stellingen vonden geen goed onthaal bij de Sovjet-Russische generaals en het boek vond dan ook geen toegang tot de cursussen van de Russische academie. Toch werd Sjaposjnikoff tot commandant van het militaire district van den Wolga benoemd, terwijl hij later deze post te Leningrad ging bekleeden. Worosjiloff. De volkscommissaris van oorlog en chef van de roode legere, maarschalk Worosjiloff is aan een ieder bekend, maar minder be kend is zijn militaire carrière. Worosjiloff was van beroep smid. Hij bezocht slechts twee klassen van een lagere school. Bij het uitbreken van den wereldoorlog was hij werkzaam in een geweren fabriek en der halve behoefde hij niet naar het front te trekken. In 1918 vluchtte hij met ccnige kameraden voor het Oostenrijksche occupa- tieleger naar Zaryzin, waar hij als com munistisch agitator op den voorgrond trad cn later tot volkscommissaris van binnen- landsche zaken van de Ockraine werd be noemd. In 1919 werd hij vooiv.it ter van den revolutionairen raad bij de cavalerie van Boedenny en nam aan den oorlog tegen Po len deel. In 1925 werd hij volkscommissaris van landsverdediging, won het vertrouwen van Stalin, werd maarschalk en ohef van de roode legers. Zijn naaste medewerker is op het oogenblik maarschalk Egoroff, die als zoon van zeer arme oudere geboren werd. Zijn begaafdheid en zijn ijver maakten het hem echter mogelijk, de cadettenschool te Kazan 1e bezoeken om deze als luitenant te verlaten. In 1905, toen tijdens den Rus- sisch-Japanschen oorlog de eerste revolutie in het tsarenrijk uitbrak, bleek hij echter politiek onbetrouwbaar te zijn en werd ontslagen. In 1914 kwam hij weer in ac tieven dienst, maar reeds in 1917, onder Ke renski, trad hij aan de zijde der commu nisten. spoorde de soldaten tot verzet tegen het regime aan. kwam voor een militaire rechtbank cn werd tot vestingstraf veroor deeld. In den oorlog tegen Polen werd hij tot commandeercnd generaal benoemd. Dc nederlaag der Russen in dezen zomer schaadde intusschen dc militaire carrière van Egorof niet. Van vele belangrijke mi litaire districten is hij sindsdien opper bevelhebber geweest en tenslotte kreeg hij zelfs den maarschalksstaf. Boedenny, commandant van Moskou. Tot commandant van Moskou, een van de belangrijkste militaire ambten, is maar schalk Boedenny benoemd, vroeger sergeant majoor van een regiment dragonders. Zijn tegenstanders beweren, dat hij ook op het oogenblik nog heter voor sergeant-majoor dan voor maarschalk geschikt zou zijn. Ook in sovjetkringen zijn er over hem de zon derlingste anecdoten in omloop. Al even weinig militaire opleiding heeft de nieuwe commandant van het district Kiew, Fedko, die oorspronkelijk schrijnwer ker was, genoten. Fedko kwam eerst in 1916 als jonge man aan het front. In 1918 gcdomoblisecrd, werd hij landarbeider en sloot zich bij de communistische formaties aan. Direct van den ploeg werd hij door den sovjet van den Noord-Kankasus tot com mandant van het tweede leger in den bur geroorlog gekozen. Inderdaad onderscheidde hij zich zeer door dapperheid en viermaal werd hij met de orde van de Roode Vlag beloond. Later werd hij ais districtscom mandant aan het Siberische leger van Blü- cher toegevoegd. Voor de theorieën der mi litaire wetenschappon heeft hij nimmer veel belangstelling getoond. Tot opperbevelhebber van hef militaire district van Leningrad is de vroegere ma troos Dybenko benoemd. Dybcnko heeft drie jaren school gegaan cn werd in 1912 ma troos bij de marine. In 1917 stelde hij zich' aan het hoofd van de muitende matrozen en werd later na de overwinning van do communisten tot volkscommissaris van marine benoemd. Na de bloediee verovering van de Krim, werd hij president van de Krimrepubliek en nog later rhef van het wapen der artillerie. Hij is in het bezit, van drie orden van de Roode Vlag. Men schijnt in Rusland van meening te zijn, dat kon nis en militaire voorbereiding voor de commandeerende generaals niet het beslis sende zijn. De hoofdzaak blijft politieke be trouwbaarheid en gehoorzaamheid aan Stalin.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2