De Lichtbedrijven - de tarieven, de actie daartegen Langendijker Groentenveilingen WRIGLEY nare Hoofdpijn De Veete j ZUIVERT DEN MONDl Dinsdag 17 Augustus 1937 Tweede blad LANGENDIJK EMSen öchrijft ons uit Langendijk: De actie van de Middenstandsvereenigin- gen tot het verkrijgen van lagere electri- jciteitstarieven, welke de laatste weken met. zooveel bravour was aangekondigd, zal ongetwijfeld niet die resultaten opleveren, welke sommigen zich daarvan reeds had den voorgesteld. Uit een artikel in Ons Weekblad, het orgaan van de Langendijker IWinkeliersvereeniging, moesten de lezers wel tot de conclusie komen, die die Com missie van Beheer voor de Gemeenschap pelijke Lichtbedrijven zoo maar wat deed en al zeer raar omsprong met de belangen ivan de verbruikers. Dat gaf nu maar „een reeks van jaren" f 10.000 per jaar uit de winst aan de gemeenten, dat voerde maar het vastrecht in met zijn grove on billijkheden, dat liet de verbruikers maar 1 hooge tarieven betalen, neen, dan zou die Commissie den leden van de Beheer-Com- jnissie eens leeren, hoe het mogelijk was, een veel billijker tarief vast te stellen, waarbij de verbruikers veel minder zouden hebben te betalen en waarbij geen onbil lijkheden zouden worden begaan. Een tweetal personen werd opgedragen, imeer actief als Commissie in dezen werk zaam te zijn. We hoorden van hun actie dn den vorm van conferenties met leiden de persoonlijkheden uit de Lichtbedrijven. En al spoedig werden wij in ons aanvan kelijk oordeel- gesterkt., dat van die actie Weinig terecht zou komen. Is er alzoo al een en ander onbegrijpe lijk in wat buiten het eigenlijke rapport [valt., dat een pleidooi levert voor lagere «electriciteitstarieven, veel is ook onbegrij pelijk in het rapport zelf. Wat b.v. tc den ken van een zin als deze: „Wanneer uw overheid ervan overtuigd wordt, dat het U met uw aaneensluiting te doen is, de welvaart van U allen te bevorderen en dus niet afbrekend maar ophouwend te werken, dan mag Uwerzijds toch wel het vertrouwen worden gesteld, dat het niet mooclig is, vooralsnog do hulp in te roepen .van een hoogere instantie, om invloed op 'de beslissing der plaatselijke overheid uit Ste oefenen." Als algemecne oorzaken van de hooge electriciteitstarieven worden o.a. genoemd 'de hooge kapitaalkosten van het P.E.N. en de geheele vernieuwing van het Langen dijker distributienet. Of men aan Langen- cïijk schuld heeft aan die hooge kapitaal kosten van het P.E.N. en of men het Lan gendijker distributienet voor zijn plezier heeft vernieuwd! Of dat niet zeer noodza kelijk was. Nog wordt de transformator- huur veel te hoog geacht en de berekende verliezen door het P.E.N. zijn te ruim ge taxeerd. Als men nu weet, dat herhaalde lijk op verbetering in dezen is aangedron gen en men altijd nul op het request krijgt met de mededeeling, dat overname door het P.E.N. eiken dag geschieden kan, wat blijft er dan over van de beschuldi ging van te hooge tarieven! Een ciectrotechnisch adviseur van den N.K.M.B. werd in den arm genomen en hem werden de noodige gegevens verschaft öm een rapport uit te kunnen brengen over de Electriciteitsvoorziening in de 4 Langen dijker gemeenten en St. Pancras. Dat rap port kwam en uit den inhoud hebben we het voornaamste 'meegedeeld. In een ver gadering, waartoe alle onderteekenaars van een adres aan de Commissie van Be heer voor de Lichtbedrijven waren uitge noodigd, alsmede alle raadsleden, burge meesters en Directeur der Lichtbedrijven, zou dat rapport door den samensteller wor den toegelicht. Die vergadering is gehou den. We vonden dat eigenlijk een ietwat gekke vergadering. Eerstens konden we [moeilijk snappen, waarom de Commissie nu juist den heer Volkers had uitgenoodigd ter vervanging van de raadsleden uit Oud karspel, die toen juist raadsvergadering hadden. Zoo vonden we het ook gek, dat er een tuinder uit St. Pancras tot de uitver korenen behoorde. En even gek vonden we het, dat al een adres was verzonden (of 'althans onderteekend), terwijl het rap port, waarop het adres toch moet steunen, nog moest worden toegelicht. Blijkbaar was men er zoo van overtuigd, dat er geen speld tusschen de verschillende conclusies, beschouwingen en voorstellen was te krij gen, dat men maar alvast aan 't adressee- ren ging. Op de bewuste vergadering hierboven be doeld. is wel anders gebleken. In Ons Weekblad, in den aanvang van dit artikel genoemd, wordt over de genoemde vergade ring maar heel weinig gezegd. Typeerend is de volgende zin in een zeer korte en sobere beschouwing: „Hoe nuttig deze bijeenkomst ge weest moge zijn, wij gelooven, dat het uiteindelijk resultaat geen groote of ingrijpende tariefwijziging zal brengen." De redactie is niet tot deze overtuiging gekomen, omdat haar zou zijn gebleken, dat de leden van de Commissie van Beheer onwillig zouden zijn, een ander, billijker tarief in te voeren, doch uit de overtuiging, haar door een drietal sprekers, meer nauw keurig bekend met de interne aangelegen heden van de Lichtbedrijven, bijgebracht door de bestrijding van de argumenten .van den rapporteur. Geeft Ons Weekblad alzoo geen verslag van de op die vergadering gehouden be sprekingen, ook de Nieuwe Langendijker Courant, een plaatselijk blad, dat bijna uit sluitend zijn lezers aan Lanyendijk en St. Pancras heeft, geeft geen verslag. En dat nog wel, terwijl het herhaaldelijk op het ■gewicht van die vergadering had gewezen en tot bezoeken had opgewekt! Bovendien had het het rapport zoo belangrijk ge vonden, dat het geheel in de krant werd opgenomen, al was het dan met hetzelfde zetsel, dat voor het rapport had gediend, dat ter drukkerij van de Nieuwe Langen dijker Courant werd gedrukt. Geen nood echter. Een voorstel tot ratio- nccle tarieveering heft alle moeilijkheden op. Er moet een modificatie van de tarie ven gevonden worden, die een eenvoudige meting mogelijk maakt, zooveel mogelijk de kosten juist verdeelt, stimuleereivd werkt op het verbruik en het maximum in den spertijd zooveel mogelijk reduceert. Die modificatie wordt aldus gevonden: vast aansluitingsrecht per maand f 1, buit-en spertijd 3 cent per kWh. cn in den spertijd 14 cent. Met Archimedes zou men geneigd zijn, Eureka! uit te roepen, doch een nadere beschouwing houdt ons daar spoedig van terug. Zeer zeker moet naar opvoering van het verbruik worden ge streefd. Doch die mogelijkheid is beperkt, vooral aan Langendijk met zijn honder den tuinbouwbedrijven, die in de koolschu- ren wat stroom kunnen gebruiken, wat echter in de speruren moet gebeuren, n.1. bij het kool-afbladeren. Men gebruikt de clect.riciteit bovendien niet voor zijn ple zier, zelfs al is ze goedkoop. Thans zijn er 2452 aangeslotenen, aan wie 495.361 kWh. nuttig wordt afgegeven. Het gemiddelde verbruik is dus ongeveer 200 kWh. Zij, die geen vastrecht hebben, betalen 23 cent voor lichtstroom op alle uren.; die het wel hebben over 't algemeen minder. Voor lichtstroom overdag wordt 10 cent betaald, voor krachtstroom op alle uren 20 oent, voor krachtstroom overdag 10, 9 en 8 cent. Verreweg de grootste hoeveelheid wordt aan de eerste twee categorieën geleverd. Uit 't gemiddelde van 200 kWh. per verbruiker mag wel worden afgeleid, dat een groot aantal, wellicht meer dan de helft, beneden de 140 kWh. blijft. Met opzet nemen we dat getal 140. omdat bij een verbruik van 1,40 kWh. bij het voorstel tot rationeele tarieveering per kWh. pl.m. 23 cent wordt betaald, en deze prijs geleidelijk stijgt bij een minder verbruik. Dat een dergelijk tarief hier, met zijn geringe mogelijkheden tot opvoering van het vcibruik, geen kans van slagen heeft, is duidelijk. Een steen des aanstoots is voor hen-, die behoeft Uw dag niet te vergallen. Neem een "AKKERTJE" en Ge zijl er af. Bovendien, Ge proeft niets 1 Prettig en makkelijk innemenl AKKER - CACHETS verdrijven spoedig Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spierpijn. Óveral verkrijgbaar i 52 cent per 12 stuks. de tegenwoordige tarieveering zoo onbillijk vinden, het ingevoerde vastrecht. Het onbil lijke van dat vastrecht tarief is dan hierin gelegen, dat zij er van profiteeren, die een tijdlang slechte verbruikers waren en vol gens hun stroomverleden een vastrecht^ krijgen, waarbij voor het meerdere verbruik' slechts 5 cent moet worden betaald. Of die onbillijkheid nu wel zoo tragisch moet worden opgenomen, als de verongelijkten dat doen, is de groote vraag. Om dit te bewijzen, nemen we de twee eenige moge lijkheden, die in deze bestaan. Laten we nu aannemen, dat het niet was ingevoerd geworden. Hadden zij, die zich veronge lijkt achtten, dan nu een cent minder betaald. En betalen zij nu meer mèt het vastrecht? Geen sprake van. Alleen speelt naijver hun parten over het feit, dat ande ren profiteeren van een getroffen maatregel en zij daartoe niet in de gelegenheid wa ren. Doch daaraan had de leiding geen schuld. Ten slotte is op de bewuste vergadering, waar het rapport is besproken, nog een motie aangenomen, waarin werd uitgespro ken de wcnschelijkheid, dat het rapport in de vergadering van de Commissie van Be heer nog nader zal worden toegelicht. Men vraagt zich toch af, waartoe dat nog noodig is. Het rapport is nu breedvoerig toege licht op een bijeenkomst, waartoe alle commissieleden waren uitgenoodigd. De Di recteur en de Voorzitter van de Commissie van Beheer zaten op het podiums verschil lende leden waren in de zaal aanwezig. Het rapport is van verschillende kanten bekeken, sterk becritiseerd, waarop een weinig afdoende repliek kwam. Moet dat nu nog eens worden overgedaan? De nood zakelijkheid zal ongetwijfeld door weinigen worden ingezien. Zeer actueele kiek van een vooruitgeschoven Japansche post in de omge ving van Peiping. Het blijft slecht aan Langendijk de ■prijzen zijn veel te laag meer steun noodig de nicuu)e minister geeft het zelfde ant woord op verzoeken als zijn voorganger verminderde aanvoer aardappels iets la gere prijzen met tomaten iets beter op het eind der week echter aanmerkelijk lager dan in het begin afwisselende prijzen voor bloemkool roode kool slecht soms onverkoop baar gele kool slecht witte kool slecht minder aanvoer van zilvernep vrij goede prijs minder goed voor drielingen laag voor uien gele nep ook redelijke prijs vrij rede lijk voor drielingen en uien weinig tuinboonen lage prijs meer aanvoer slaboonen tijdelijk iets betere prijzen te lage prijs voor snijboonen geringe aanvoer wortelen bieten, lage prijzen dalende prijs voor druiven aanvoer komkommers, die doordraaien, andijvie en sla. Het is en blijft misère in den tuinbouw van Langendijk en omstreken. De prijzen van de verschillende producten blijven veel te laag, om een eenigszins dragelijke uit komst te krijgen. De menschen zijn boven dien zoo op achter geraakt, dat die achter stand niet is in te halen, als het niet in alle opzichten goed begint te gaan. En daar is het nog verre van. Zoolang nog verschei dene producten onverkoopbaar zjjn, of net den minimumprijs opbrengen, is het duide lijk, dat in het tuindersbedrijf geen bestaan is te vinden. Wie flink weerstandsvermo gen bezat, kon het natuurlijk wat langer uitzingen. Die waren er echter maar weinig. De groote massa bezat al zeer weinig kapi taal. Toen de landprijzen nog hoog waren, was de waarde nog wel wat grooter dan de hypotheekschuld. Maar nu! Aflossing is al heelemaal onmogelijk en rentebetaling is eigenlijk ook onmogelijk. Zoo goed en zoo kwaad het gaat, voor het grootste deel ge beurt dat nog. Maar meestal wordt het uit den mond gespaard. Sohraalhans is over 't algemeen nog keukenmeester. Vleesch komt er bij het gros der tuinders maar weinig op tafel. En zoo is het te begrijpen, dat er in de standsorganisaties krachtige stemmen opgaan, om een stevige actie te voeren voor beteren steun aan den tuinbouw. Of er van den nieuwen Minister van Economische Zaken in dezen meer te verwachten is dan van den vorigen? We gelooven het niet. Het stereotiepe antwoord op adressen om beteren tuinbouwsteun is, dat de mi nister niet onbekend is met den on- gunstigen tuinbouw; dat hij echter gebonden is aan de voor steun uit getrokken middelen en dat de toe stand in den tuinbouw de bijzondere aandacht der regeering heeft. Veel beter worden de tuinders daar niet van en men mag hun lijdzaamheid bewon deren. De aanvoer van aardappels verminderde deze week sterk. Vroege aardappels, Schot- sche muizen, kwamen er betrekkelijk wei nig. De prijzen weken niet bijzonder veel af van die der laatste weken. Schotsche mui zen brachten f 2.30f 3 op, soms oploopen- de tot f 3.50 en enkele partijen, in verband KORT VERHAAL door H. WILLIAMS. Vrouw Jerkins woonde op no. 7 sinds vijf tien jaar. No. 7 van de Violenstraat. De straat die dezen poëtischen naam dz-oeg was niet zoo geurend en lieflijk als men mis schien zou verwachten. Luchtjes waren er genoeg, maar met violen had dat niets te maken. Hoe het zij, vrouw Jerkins had vrij wel al het lief en leed van een lang hu welijksleven doorgemaakt in die straat en was niet van plan te verhuizen. Alleen al niet, omdat het een soort nederlaag zou hebben geleken tegenover no. 18. No. IS lag tegenover no. 7 en werd be woond door vrouw Hopkins. Dewelke ook aanzienlijk lang in de straat woonde, maar door vrouw Jerkins toch altijd nog „die nieuwe» juffrouw" werd genoemd, op een toon, waar het gif uitdroop. Want in de eerste tijden dat vrouw Hop kins met man en kroost no. 18 betrok, was er een kleine onecnigheid ontstaan tusschen haar en vrouw Jerkins. Toen de agent erin geslaagd was ze uit elkaar te halen, ston den de nagels van vrouw Hopkins in het gezicht van vrouw Jerkins, maar in ruil daarvoor had vrouw Jerkins een heele bos haar in haar hand van vrouw Hopkins. Sindsdien was er een veete tusschen heide huizen. De kinderen kregen slaag als ze samen speelden. De mannen durfden geen woord wisselen, zoolang ze kans hadden dat hun echtgenootcn het merkten. En toen het vrouw Jerkins eens ter oore kwam, dat haar man gezellig een potje bier had zitten drin ken en biljart had gespeeld met Hopkins, verscheen Jerkins Maandags op zijn werk met een dichtgeslagen oog. Hij zei, dat hij gebokst had met oen geweldigen patser van een neger en hem tenslotte knock-out had geslagen. Dat zei hij. Zoo verliepen er jaren. Op een of andere wijze zag vrouw Jerkins altijd kans vuil uit haar emmer voor het huis aan den overkant te deponeeren. Het was dan een genoegen, te luisteren naar wat vrouw Hopkins aan haar deur stond te vertellen over haar overbuur vrouw. De straat zou voor geen geld die kleine vermakelijkheden hebben gemist- Vrouw Hopkins wedijverde met vrouw Jer kins in vindingrijkheid om elkaar te hin deren. De kinderen deden met graagte mee. De mannen berustten erin, dat ze in de straat doodsvijanden waren. De jaren vergingen. De kinderen, groeiden op. Vrouw Hopkins gaf haar knappe doch ter Dora eens een paar flinke oorvegen toen ze haar eens zag lachen tegen den oudsten zoon van vrouw Jerkins. Vrouw Jerkins maakte een kabaal van belang toen bleek, dat haar dochter Bet gearmd had ge- loopen met de dochter van vrouw Hopkins. Maar die moderne kinderen laten zich niet dwingen. Naarmate ze grooter werden, was het moeilijk hen ervan te overtuigen dat er nu eenmaal een veete bestond. Ze rebel leerden en de mannen rebelleerden. Ten slotte zag je de jongen Jerkins en Hopkins vriendschappelijk met elkaar omgaan, je zag Jerkins en Hopkins samen hun pijpje rooken en een partijtje biljart spelen, zon d-er dait de moegestreden echtgenooten meer protesteerden. Maar de strijd tus schen vrouw Jerkins en vrouw Hopkins ging door. Geen week verliep of er was iets. Natuurlijk kwamen beiden ettelijke malen wegens beleediging voor den kanton rechter, die er het zijne van dacht en zeide. En toen, vlak voor haar vijftigsten ver- 1 PER PAKJE 5 CT. T 1 DE VOLMAAKTE KAUWGOM I I Britsche luisterpost tegen vliegtuigaanvaL len tijdens de jongste manoeuvres in actie. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS suiker - rubber - koffie - cacao per contract Amsterdamsche Liquidatiekas NV, SUIKER, RUBBER, KOFFIE. CACAO, KATOEN, ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZI VAN LONDEN, KVERPOOL. NEW VORK. CHICAGO, WINNIPEG, ENZ DAM 2m Telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C Beun NU 2. TeW. 30012 Telesremedrei: CARLOS-AMSTERDAM jaardag, werd vrouw Jerkins, die altijd ijzersterk was geweest, ziek: O, dat is niks, en wilde opstaan maar het lukte niet. Ze lag weken. Daarna werd ze naar een ziekenhuis gebracht. En een vreemde rust daalde over de straat. Op een dag zei Dora tegen Betty: Ik weet niet, wat er met moeder is. We maken ons ongerust over haar, ze kwijnt heele maal weg. Ze heeft al twee weken geen herrie tegen vader of ons. Ik geloof vast, dat ze ook wat onder de leden heeft. Het was een feit dat vrouw Hopkins kwijnde, ze zag bleek, was zwijgzaam, zij! Toen ze op een dag, dat Hopkins een royale bui had en haar mee wilde nemen naar een bioscoop op lusteloozen toon ant woordde: Och neem Doortje maar mee, ik geef er niet om, besloot Hopkins dat er een dokter moest komen. Hij kwam en kon niets vinden. Melancholie, niets andere. Het woord klonk mooi,.maar paste weinig bij vrouw Hopkins, zooals iedereen die altijd gekend had. Het maakte haar man en kinderen bepaald hang. En toen was 't de oudste jongen van vrouw Jerkins, die het geheim oploste. Hij kwam op een dag zoo weinig ontzag boezemde de melancholieke vrouw Hopkins meer in aanbellen op no. 18 om aan Dora en haar broer te vertellen dat het béter ging met zijn moeder. En je zult nooit rade.n naar wie ze het éérst gevraagd heeft, zei hij. Naar jullie moeder! Toen schrikte hij, want vrouw Hopkins was verschenen en had hem gehoord. Maar &e zei niets. Ze keek alleen. Ilaar heele gezicht was opgehelderd, 's Avonds wilde ze naar de bioscoop. Den volgenden dag maakte ze ruzie, dat de vonken eraf vlo gen. Toen de oudste jongen van vrouw Jerkins dat hoorde, sloeg hij op zijn dij en riep lachend: Nou heb ik het! Daarom was ze mankeliek! Ze kan niet zonder mijn moeder! En hij had gelijk. Toen vrouw Jerkins te rug was en weldra weer Hollands welvaren werd, leefde vrouw Hopkins geheel en al op En een week later schalde het. straatje alweer van een heerlijke ourlerwetsche ru zie, waar iedereen van genoot. met de kwaliteit, tot f 3.70. De bonken lie pen iets in prijs achteruit. Werden de vo rige week nog heel wat partijen voor f 4 en meer verkocht, de hoogste noteering, deze week was f 3.70. Veel werd voor f 3.30 f 3.50 verkocht, enkele partijen kwamen niet hooger dan f 2.80—f 3.10. Drielingen golden van f 1.70f 2 voor enkele partijtjes iets meer, tot f 2.20. Blauwe Eigenheimers brachten f 2f 2.40 op, soms, naar kwali teit f 2.50f 2.70 Hoogste prijs voor gewone Eigenheimers was f 3.10. De meeste werden voor f 2.50—f 2.80 verkocht. Ronde Duken brachten f 3.90f 4.30 op, enkele partijen iets minder. De aanvoer aan beide veilin gen beliep 45 spoorwagons. In den tomatenhandel was weer wat op leving gekomen, die later weer verminderde toen de uitvocrmogelijkheden naar Engeland en Duitschland weer kleiner werden. Zoo kon er in het begin der week voor de A- sorteering weer f 9.70 worden gemaakt en bracht B zelfs ruim f 11 op. Voor C werd f 9.60 betaald en voor CC f 5.20. Op het eind der week kon echter voor A slechts onge veer f 6 worden gemaakt voor B f 7, voor C f 4.30f 4.60 en voor A f 4. Hebben de stoktomaton over 't geheel een besten prijs opgebracht, met de andere liep het tot nu toe slecht. Bloemkool werd tegen sterk varicerende prijzen verkocht. In de eerste helft der week bracht eerste soort meestal niet meer dan f 5 op en tweede f 1.50 of iets meer. Later steeg de eerste soort tut even boven de f 10 cn werd tweede soort voor f 3.50 tot f 4.50 verkocht. Er werd ook deze week wat roode kool verkocht. Een deel kon echter geen kooper vinden, draaide door! Buitengewoon slecht waren de prijzen. De verkochte bracht f 1 f 1.20 op. Enkele mooie partijtjes brach ten het tot 1 of 2 dubbeltjes meer. De hoog ste noteering was f 1.70 Gele kool kwam er maar weinig. Niette min werden er zeer slechte prijzen voor be steed Het meeste ging weg voor f f 1.30 enkele partijtjes, het meest gewilde goed, brachten f 1.50—f 1.60 op. En met de witte kool ging het al niet veel beter. Een groot deel bracht niet meer op dan 80 a 90 cent. Een kleiner gedeelte kwam boven f 1.De hoogste noteering was f 1.30. De zouters namen een deel van den aanvoer af. De aanvoer van zilvernep nam af. Voor het oogsten bleef het uitgezocht weer. De prijs van zilvernep was goed te noemen, er werd n.1. f 10f 12 voor besteed. Voor zilverdrielingen werd van f4—f5 betaald. Zilveruien waren als gewoonlijk goedkoop: aanvankelijk ruim f 1, zakten ze later tot f 0.60 in. Van gele uien nam de aanvoer toe. Niettemin stegen de prijzen nog iets. In 't begin der week werd voor nep f 5.30f 6 betaald, later f 5.80 tot ruim f 7. Gele drielingen brachten f 2.80f 3.40 op met enkele uitzonderingen daarboven en beneden, terwijl voor uien f2.50—f3.40 werd betaald. De aanvoer van tuinboonen was niet groot meer. De bestede prijzen lagen tusschen f 2.o0 en f 3.20. Slaboonen kwamen er heel wat Aanvan kelijk brachten ze f 4.10 tot ongeveer f 6 op. Later kwam er wat meer vraag en wer den de goede kwaliteiten voor f 6.50—f 7 verkocht. Afwijkend goed bracht f 4—f 4.50 op. Snijboonen kwamen er minder. De meeste brachten tusschen de f 1 en f 5 op. Enkele mooie partijtje® kwamen daar boven Van wortelen was de aanvoer zeer gering Ze werden voor f 5.10 per 100 kg. verkocht* Van bieten was de aanvoer heel wat groo ter. De prijs bleef laag, en zakte zelfs nog wat in Ze brachten f 1.50—f 2.30 op, al naar kwaliteit. Druiven liepen ook in prijs achteruit, rrankenthaler die aanvankelijk nog voor ruim f 39 werden verkocht brachten later f 33 op. Alicante, di in het begin der week voor f 36.20 werden afgenomen, gol den later ruim f 30.— Komkommers wa ren gedeeltelijk onverkoopbaar. Wat ver kocht werd, bracht f 1.30 tot ruim f 2 op. Perziken golden 5 a 8 cent per stuk An dijvie was zeer laag in prijs 60—80 cent Sla bracht 80 cent tot f 1.30 op. Poot aard appe len A, maat 2835, werden voor f 1.80 f 5.80 verkocht, 35—55 voor f 6, B voor f 5, maat 28—35.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5