Plaatselijk Nieuws. Italië kan Abessinië er niet onder krijgen Kermis Vrij Bal Russen uit de koers geraakt Vacantietocht bedorveo ktberichtenIES de Kreil 22, 23 en 24 Aug. Volksspelen. Mej. E. van Houten Uit onze omgeving OUDE NIEDORP KERMIS De jaarlijksche kermis te Oude Niedorp behoort thans weer tot liet verleden. Gecon stateerd kan worden dat deze goed geslaagd is. Jammer was het dat het Zondagmiddag, toen de zwemwedstrijden werden gehou den, zoo slecht weer was. Dit feest is terde ge „in het water gevallen". Maandagavond had in café Feijs de op voering plaats van „Gebroeders Kalkoen" door de tooncelvcreeniging „Jong Leven" van Oudkarspel. De opkomst van het pu bliek was matig, hetgeen zeer is te betreu ren, daar er op dezen avond werkelijk zeer goed spel werd geleverd. Allen zonder uit zondering waren voor hun rol geknipt en deze avond kan dan ook een groot succes voor deze vereeniging worden genoemd. Dinsdagmiddag vonden op het terrein achter de openbare lagere school kinderwed strijden plaats. Het weer was mooi en de toeschouwers hebben ongetwijfeld een aardi ge middag gehad. Eerst vond een autoped race plaats voor de leerlingen van de eer ste en tweede klasse. De eerste prijs werd behaald door Gré Biersteker, de tweede door Anje Wolthuis en de derde door Ben nie Meereboer. Hierna volgde een autoped- race niet hindernissen voor de leerlingen van het 3e en 4e leerjaar. Ie prijs Piot Pcr- sijn, 2e prijs .Tacomijntje van Rijn en derde prijs Cor Doorn. Ook het ringrijden op de fiets was aardig om te zien en er is ge ducht strijd geleverd. Van de meisjes behaalde Annie van dor Oord een eersten prijs en Geric Fijma den tweeden. Van de jongens Maarten Dekker den eersten prijs en Louis de Wit den twee den. De prijsuitreiking vond plaats in de school, terwijl aan allen nog een reep werd getracteerd. Om 7 uur 's avonds werd de met span ning verwachte voetbalwedstrijd gehouden tusschcn bot. Provinciaal Waterleiding Be drijf te Schagen en de Veteranen v#n Oude Niedorp. Oude Niedorp heeft na een fairen strijd gewonnen met 42. Jammer was het echter dat Schagen niet met een volledig team in het veld kon treden. 10 man waren aanwezig. Was het elftal volle dig geweest dan zou men een gelijken strijd hebben gezien. Voor Oude Niedorp maakten de hoeren C. van Zooncn, Jb. Kui per en Aalbregtse te goals, terwijl de hoer P. de Vries de beide doelpunten voor Scha gen maakte. Het bal dat 's avonds bij Feijs werd ge houden kenmerkte zich door een bijna on gekende gezelligheid. De heer Feijs heeft dan ook niets nagelaten om alles zoo ge zellig mogelijk te maken. De zaal was schitterend versierd meUelectrisch verlichte lampions, terwijl tevens werd gezorgd voor een buitengewoon goede band n.1. Jan v. d. Brink and bis rambling serenaders. Tot laai in den nacht werd er gezellig gedanst, terwijl er geen wanklank werd vernomen. LANGENDUK OUDKARSPEL. Herkozen. De heer J. Pranger werd bij de gehouden verkiezing niet algemcenc stemmen herko zen tot bestuurslid van de bannc Oudkars pel. D.T.S. 1Alkm. Boys 1, 12. Dinsdagavond heeft D.T.S. een wedstrijd gespeeld tegen Alkmaarsche Boys. De uit slag was 1—2. Ruststand 0—0. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen, zullen de abonnements- tooneclvoorstcllingcn, welke de commissie voor de tooneelwedstrijden trachtte te orga- nisecren voor dit. winterseizoen, niet door gaan wegens te weinig belangstelling. Slechls 120 personen hadden antwoord ge zonden op de rondgezonden circulaire. Met 350 deelnemers zouden de tooneelvoorstellin- gon doorgegaan zijn, zoodat het aantal ge gadigden wel heel gering is. SINT PANCRAS De staking in de werkverschaf fing door hoofdbestuursleden van arb. org. afgekeurd. Naar wij vernemen hebben 2 hoofdbe stuursleden, n.1. écn van den Modernen Bond en écn van den Chr. Bond, rosp. de heeren v. d. Wielen en Ruppcrt een onder houd gehad met de stakers en den opzich ter. Daarna hebben zij nog niet den loco- burgenieestcr gesproken. Ze keurden de staking af. WIERINGERWAARD Twee eerste prijzen voor Mej. v. Balen Blanken. De Olympia-athlete Mej. N. van Balen Blanken heeft bij de gisteren te Amsterdam gehouden atletiekwedstrijden weer van zicli doen spreken. Zij zegevierde op de 100 M. in dg C-klas- se in een tijd van 13.7 sec., terwijl zij zich bij liet vèrspringen klasse A eerste plaatste door r>.09 M. te springen. Tweede werd de bekende A.D.A.-athlot© G. de Koek (4.94 M.) derde Mej. Burger van Sagitta (LTS M.) Goed gedaan Nel! 1IEER-JIUGOWAARD OUDEN VAN DAGEN-TOCHT Woensdag maakten de Ouden van Dagen dezer gemeente hun zoo langzamerhand tra ditioneel geworden autotocht. Om ongeveer half negen werd met 10 luxe-auto's en drie bussen vertrokken. De tocht ging eerst naar „De Tuinbouw" te Beemster. Na daar eenigen tijd gepleisterd te hebben, werd 0111 half een afgereden naar Schiphol. Hier werd ongeveer anderhalf uur vertoefd en on der diverse geleidingen de verschillende be zienswaardigheden bekeken. Vooral liet voortdurend „komen en gaan" wekte dc be langstelling. Om drie uur werd over Aalsmeer en Hoofddorp naar het natuurbad gereden. De verdere tocht, naar huis volgde over Aer- denliout, Bloemen da al en Alkmaar, waar nog het gewone bezoek aan de Hertenkamp werd gebracht. Om ongeveer half negen arriveerde men in Hugowaard, waar in lokaal Rus werd afgestapt. H.U.G.O. en haar directeur had den zich op het podium opgesteld en onder het binnenkomen der feestelijk gestemde gasten, schalde de cene marsch na de an dere op. De familie Rus en diverse jong* dames hadden er weer voor gezorgd, dat door tallooze bloemen de zaal een feestelijk aanzien had. Toen allen gezeten waren werd door den heer Kooij namens het comité aan allen, die hadden meegewekrt om dezen dag te doen slagen een wdord van dank gebracht, dat een warm applaus ontlokte. Namens de uitgenoodigden sprak de heer van Kampen, die trots zijn 71 jaar en de bewering, dat hij niet goed praten kon, een zoodanig, vlot en geestig gesproken dank woord tot het comité en de burgerij richtte, dat allen er van onder den indruk kwamen, en toen hij beëindigd had met de medede ling, dat weer reikhalzend naar de volgende gelegenheid werd uitgezien en H.U.G.O. daar op inzette met een spontaan „Lang zullen ze leven", duurde bet niet lang of de heele zaal zong daverend mee, en wc herhalen bier de gedachten, die we meenamen naar huis. „Een schitterend geslaagde dag." Z IJ PR 'T ZAND. Hengelen, hengelen, enz. Dinsdagmiddag kreeg dc jongeheer KI. de V. plotseling idéé in hengelen en toog daar om met een geïmproviseerde hengel naar dc egalement voor dc werkplaats van den heer Tuin. Rij zijn pogingen om een vischjc te verschalken, duikelde hij plotseling echter in- 't zilte nat. Zijn broertje Cees, die het ongeval zag gebeuren, snelde de timmer manswerkplaats binnen en riep den jonge heer Cor T. Deze stelde direct pogingen in het werk om den drenkeling te redden en slaagde daarin spoedig. Gelukkig ondervond de adspirant-hcngclaar van een en ander geen nadceligc gevolgen. Wielrijder aangereden. Gisterenmorgen werd een kampeerder die met een clubje door den Ruigewcg reed, door een zandauto van de firma B. aangere den. Hij werd van zijn rijwiel in de struiken geworpen. Al spoedig constateerde men even wel, dat hij geen ernstig ongemak had opge- loopen, weshalve de chauffeur doorreed. Be houdens een paar schrammen aan rijwiel, bandon en boenen, liep alles goed al' en werd de reis als gewoonlijk voortgezet. WIERINGERWAARD Mej. van Balen Blanken verte genwoordigt ons land bij de ath letickwcristrijden tegen Duitsch- land. Zondag a.s. vindt te Wuppcrtal de athle- tick landenwedstrijd Duitschland—Holland voor dames plaats. In liet nummer hoog springen zal voor ons land uitkomen Mej. Nel van Balen Blanken, lid van „Olvmpia" alhier. Dc andere Hollandschc vertegen woordigster is Fanny Koen of Tiny Koop- mans. Het hoogspringen is door Duitsch land zeer sterk bezet met de dames Ratjcn en Kaun. Frl. Ratjcn evenaarde in Krefeld het we reldrecord met een sprong van 1.65 terwijl Frl. Kaun 1.G0 sprong. Laatstgenoemde won met dezelfde sprong de bronzen medaille op de Olympische 'Spe len. Dat wordt een zware strijd voor onze Nel! Veel succes hoor! GEMEENTE SCHAGEN. Burg. Stand. Geboren: Gcrrit, zoon van Reindcrt Bood en van Xccltje Schrijver: Grclha, dochter van Cornclis van der Oord en van Diomver- tje van Eekeren. Politie. Gevonden: 2 rijwielplaaljcs. Verloren: een riem en 3 rijwielplaatjcs. BENOEMD. Naar wij vernemen is de badmeester van de Zwèmverecniging „De Wiel de heer Leloux, benoemd tot adiuncf-directcur van het Sportfondsenhad te Leiden. Theater Royal. BEN-HUR. Wie kent niet het welhaast klassiek ge worden filmwerk. Ben-Hur, dat in don tijd der zwijgende film triomf na triomf vierde? Geen wonder, dat men dit fantastische pro duct van cinematografisch vernuft, nu als ge luidsfilm in dc theaters brengt. Bij een be schouwing na zoo veel jaren blijkt, dat het werk nog niets van zijn indrukwekkende pracht hoeft ingeboet. Integendeel! Door een juiste toepassing van het geluid komen ver schillende scènes heter tot hun recht, zijn échter, doen den toeschouwer dus meer mee leven en maken dit aan liet begin van onze jaartelling spelende verhaal tol een wer kelijkheid, welke nog steeds hij den bioscoop bezoeker een diepen indruk achterlaat. Opnieuw zien wij hoe de voortdurende wrijving tusschcn Joden en Romeinen oor zaak is, dat Ben Hur ver van zijn vader land in ellende moet leven, dan door dc gunst van een Romein naar huis kan terug- keeren, zijn vijand, die hem alles heeft aan gedaan, hij de wedrennen doet verongeluk ken en tenslotte bij 'net kruis op Golgotha zijn verloren gewaande moeder en zusier in de armen mag sluiten. En op den ach I er- grond, vol piëteit en eerbied in hot verhaal verwerkt, staat de Christusfiguur, die telkens beslissend in Ben Hur's leven optreedt. Regisseur Fred Niblo heeft met deze film een werk gemaakt, dat jaren in de herin nering blijft voortleven. Wij kunnen onzen lezers een bezoek aan Theater Royal op Zaterdag' of Zondag a.s. dan ook alleszins aanbevelen. Tentoonstelling vet weidevee en vette schapen De reeds enkele jaren door de Vereeni ging tof het. houden van Jaarlijksche Paaschtcntoonstellingen van Vee te Scha gen georganiseerde tentoonstelling van vel weidevee en vette schapen, werd voor 1937 vandaag op het Marktplein gehouden en mocht zich weer verheugen in ecu goede belangstelling. Verdeeld over een viertal rubrieken., wa ren 45 vette koeien aangevoerd, terwijl de rubriek vette schapen uit 54 stuks bestond en de kwaliteit van het geëxposeerde hoor den we roemen. Dc aan dc tentoonstelling verbonden keu ring had tot. uitslag: I. Voor dc beste, fijnste, zwaarst gemeste koe, afgewisseld: le prijs f 10, Wed. Jb. de Ridder, Purmer; 2c prijs f5, idem; 3e prijs f2.50 Joh. de Veer, Schagen; Bestuursprlj- zen: Jb. Kramer Hz., Koedijk en P. Kistc- maker, Kolhorn. II. Voor de beste, fijnste, zwaarst gemes te koe. met 6 breede tanden: le pr. f 10, D. P. Timmerman, Schagen; 2c prijs f 5, A. Wit, Tolke, Schagen; 3c prijs f2.50, D. Sleu tel, Trapweg, Schagen; Bcstuursprijs: Joh. de Veer, Schagen. III. Voor dc beste, fijnste, zwaarst ge meste Koe. met 4 breede tanden: lc prijs f 10, Joh. Bruin Cz., Burgerbrug; 2c prijs f 5, C. Zwaan, Hoorn; Bcstuursprijs: A. Marecs, Barsingerhorn. IV. Voor de beste, fijnste, zwaarst gcmeslc Koe met 2 breede tanden: lc prijs f 10, K. Hopman, Burgerbrug; 2c prijs f5, A. Fran- cis, Nes, Schagen. V. Voor dc beste vette schapen, in te zenden 6 stuks: lc prijs f 5.D. Jimmink Dz., Wieringcrwaard; 2c prijs f 2.50. D. P. Timmerman, Schagen. Bestuursprijs: C. v. d. Oord, Wieringcrwaard. Portugal breekt met Tsjecho-Slowakije Diplomatieke betrekkingen op gezegd. Het Portugeesche ministerie van buitenlandsche zaken heeft. Woens dagavond laat een nota gepubliceerd waarin wordt* medegedeeld, dat dc Portugeesche regeering iedere di plomatieke betrekking met Tsjccho- Slowakije staakt. De Portugeesche gezant te Praag is gis teravond naar Wccnen vertrokken. De ge zant van Tsjecho Slowakije te Lissabon werd er van in kennis gesteld, dat hem nog gedurende den tijd, welke noodig is voor dc voorbereiding van zijn vertrek, diploma tieke onschendbaarheid zal worden toege staan om te voldoen aan dc internationale regelen van hoffelijkheid. Dit conflict zou van zeer weinig bcfee- kenis zijn, daar beide landen vrij ver van elkaar liggen, ware het niet dat er in moet worden gezien een toespitsing van de vcr- dceling in ideologcën, waaraan Europa zoo ernstig lijdt. Portugal schaart zich openlijk aan dc zij de van Duitschland en Italië bij hun po gingen om het gehate Tsjecho Slowakije klein te krijgen. Ook Wilkins gereed om te gaan zoeken. De zoekers naar het verdwenen vliegtuig van Lewanewski hebben gisteren althans een spoor gekregen door een mededecling van Eskimo's van het Barken-eiland aan de Noordkust van Alaska, dat zij vo rige week het geronk van een vlieg tuig hebben vernomen. Als dit be richt bevestigd wordt, blijkt eruit, dat Lewanewski uit zijn koers is geraakt, want het eiland is 300 km. uit den koers dien de Russische vlie gers hadden uitgezet. De Russische ambassadeur te Washing ton deelt mede, dat Sir Hubert Wilkins, do Noordpoolonderzoekcr, zich gereed maakt naar liet vliegveld North Beach op Long Island te vliegen om deel te nemen aan het opsporen van Lewanewski. Dc Canadcosche piloot Hcrbert Kenyon zal het toestel be sturen. Al te ijverig politieambtenaar houdt fietsend paar aan. Dc lieer J. .T. P. Otte van Langcraar was dezer dagen met vacantie hij familie te Hillcgom. Hij maakte, aldus de „Vlkskr." o.m. een fietstochtje met zijn meisje naar Blocmendaa! en werd daar, door de ge meentepolitie aangehouden Ier controleering van-rijwielplaatjes. Beiden waren echter wel in het bezit van dc bedoelde rijwielmerkcn, doch hel toeval wilde, dat dc kleur van hot eene plaatje iets lichter was dan van liet andere, waardoor dc politie van Bloemcndaal vaststelde, dat het oonc plaatje valschelijk zou zijn nagemaakt. De heide fietsers wer den aangehouden en in het politiebureau te Rloemendaal opgesloten. Welke verklaring do lieer O. ook al gaf, het mocht niet haten. Zelfs het meisje, dat (och geheel onschuldig was, werd vastgehouden. Dc commissaris van politie te Bloemcn daal, die eerst des middags le 2 uur op het politiebureau zou komen, moest worden af gewacht om te beslissen wat er verder met het tweetal zou moeten gebeuren. Toen om 2 uur de commissaris gekomen was, besliste deze, dat twee agenten per auto naar Langcraar zouden gaan om ten postkantore aldaar, waar de plaatjes gc- kocht zouden zijn, een ondciZoek te gaan in stellen. Inderdaad bleken aldaar onder dc aanwezige rijwielplaatjcs enkele te zijn, die van de origineele kleur afweken, hetgeen als een fout in de aflevering aan dat post kantoor werd toegeschreven. Gelukkig ech ter kon de beheerder van het postkantoor te Langcraar zich herinneren. «Int «lc lieer O. eonigc dagen geleden een plaatje hij hem gekocht had, zoodat nu het raadsel geheel was opgelost. '1'ocn dc bedoelde agenten nu weer te Bloemendaal terug kwamen, dit was onge veer 0 uur, zou men natuurlijk de onmiddel lijke invrijheidstelling verwacht hebben, docli helaas ging hier nog cirra ruim een uur mee gepaard en konden de heer O. en zijn mcisic eerst tc 7 uur het politiebureau verlaten. Zoo zijn dus deze twee mensehen de dupe geworden van een onjuiste aflevering van rijwielplaatjes door dc posterijen. De po litie te Bloemendaal was wel zeer spitsvon dig en tengevolge van deze spitsvondigheid kostte het twee eerlijke mcnschcn cenigc uren van hun kostbare vacantie. Het blad verneemt, dat de heer O. niet do toedracht dezer zaak geen genoegen neemt. Mussolioi weoscht Negus als sfrooman op den troon ALLEEN MET ENGELSCHE HULP VOLLEDIGE ONDERWERPING MO GELIJK? Dit jaar heeft Mussolini twee keer afgezanten naar Haile Selassie, Ne gus van Abessinië, gezonden om hem te vragen of hij zou willen terugkee ron naar Addis Abeba als trekpop- souverein van een Italiaansche staat, indien hij daartoe zou worden uitge- noodigd, aldus meldt een medewer ker van de „News Chronicle", Philip Jordan, hiermede opnieuw de geruch ten opnemend, die omtrent deze zaak reeds eenigen tijd de ronde doen. Tweemaal heeft Haile Selassie gewei gerd; de laatste keer drie weken geleden. De eerste keer was in het voorjaar. Dit zijn echter niet de ecnige gelegenheden waarbij de Italiaansche regeering toenade ring heeft gezocht, tot 's Keizers familie, meldt het Vsh. Toen de kroonprins van Abes- sinic in Jeruzalem was. waar de Negus en zijn gezin het eerst heenreisden na hun ver trek uit, Abessinië, kreeg hij zulke dringende en veelvuldige uilnoodigingen van den kant van Italië om plaats te nemen op een onder controle gejilaatstc troon, dat de Negus zijn zoon naar Europa bracht, waar hij veilig zou zijn voor de pogingen van Mussolini. De Negus heeft de Italianen volko men duidelijk te verstaan gegeven, dat hij slechts wil onderhandelen door bemiddeling van den Volken hond, waarvan zijn land nog steeds lid is. Men onders'cl'. dat hij in over weging zou nemen terug tc keeren als titulair hoofd van een staat, waarvan de Volkenbond een man daatgebied zou maken, maar dat hij op andere wijze nooit erin zou toe stemmen, do Italianen uit hun zeer ernstige moeilijkheden in Abessinië tc helpen Hoewel de Italiaansche positie in Abessi nië zoo precair is. dat Rome een terugkeer van den Negus wcnschelijk acht, is zij toch niet zóó slecht, dat Haile Selassie maar zijn condities heeft te stellen Mussolini verlangt, dat. hij zal aftreden. Di» zou bijna zeker wor den gevolgd door een erkenning in rechte van dc Italiaansche souvereiniteit over Abes sinië, met daaraan verbonden royccring van dit land uit den Volkenbond. Verder verlangt Mussolini, dat dc Negus daarna een Italiaan sche uitnoodiging zal aannemen om als mo- narch-in-naam naar Abessinië terug te kee ren. Door hittere ervaringen hccff Ilomc ge leerd, dat slechts dc aanwezigheid van den Negus of vau ecu lid van zijn familie dc discipline onder dc stammen kan waarhor- gen en dc trouw aan den veroveraar zal kunnen verzekeren, dien men tot dusver slechts heeft, ontzien door zijn bruutheid van optreden. De Abessijnen zijn voortdu rend in opstand en voeren de guerilla zoo handig en onophoudelijk, dat geen Italiaan zeker is van zijn leven. Ken spoorwegreis van Addis Abeba naar Djiboeti is nog steeds een gevaarlijke onderneming. De Italianen moeten binnen prikkeldraadver sperringen: wonen. Velen dezer Italianen, die naar het .Beloofde Land" zijn gekomen, hetzij als rccruten hetzij als kolonisten, zijn zelf in meer of minder openlijk verzet tegen het régime. En het zijn niet slechts Abessijnen, die zich over de grens in veiligheid hebben gesteld. Er zijn Italianen in Kenia, in Khartoem en in Britsch-Somali- iand. Kenners van den toestand beweren, dat Mussolini's moeilijkheden in Abessinië zoo groot zijn geworden, dat hij zich begint te realiseeren, dat hij zijn macht in het land slechts kan vestigen met behulp van Enge land. Hij wenscht daartoe de Engelsch— Italiaansche betrekkingen te verbeteren. Het is echter niet waarschijnlijk, dat Abessinië als Italiaansch grondgebied zal worden erkend. In September zal het /.cker niet uit den Volkenhond worden gezet. Eden heeft Attlee de persoonlijke verzekering ge geven, dat dit niet zon gebeuren. SCHAGEN, 19 Augustus. 22 Paarden f 150—225, 7 veulens f 120 150, 9 geldekoeien, magere f 170200, 70 idem (vette) f 200270. 8 kalfkocien f200 —280. 7 pinken f 130150. 3 grnskalvercn f 3058, 50 nuchtere kalveren f 9—IS. 40 schapen (magere) f 2125. 177 idem (vette) f 26— 33, 53 timmeren f 1014, 2 vette varkens p. Kg. (»2 cent; 54 biggen f 12 —20, 65 konijnen f 0.401.50. BROEK OP LANGENDÏJK. 10 Augustus. Schotsche muizen 33.00, grootcn 2.70— 2.S0. r- duken 1.802.10, eigenheimers 2.00 —3.20. hl. dito 2.40—2.70, uien 2.80—3.50, drielingen 33.30, gele nep 5.60 zilvernep f 14.70. Spereiebooncn f 4.30—7.80. snijboonen f 4.80—8.20; ronde kool f 1—1.80, witte kool f 0.80—1.20, gele kool f 1—2.20. NOORDSCHARWOUDE. 10 Augustus. Schotsche muizen 2—3,30, grooton 2.90 3. hl. dito 2.10—2.30, Idriclingen 1.00. uien 2.G03.50. drielingen 2.403.10, gele npe 4.20—5.80. zilvcruien 0.60—1. - zilvernep f 12.6014.80. kroten f 2. roode kool f 1 1.50, witte kool f 0.90—1.20, gele kool f 1-1.70. Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder. DIENA VLAAR, in den ouderdom van (50 jaar en 9 maanden J. DE GRAAF. Anna Paulowna: T. SMIT—de Gra S. SMIT. TINT. Wieringermcer: A. DE GRAAF. M. DE GRAAF- Leijen JAN. Kolhorn. 19 Aug. 1937. Dankbetuiging. Hiermede betuigen wij on zen hartelijkcn dank, ook na mens wedorzijdschc Ouders, voor de blijken van belangstel ling, hij ons huwelijk onder vonden. T. MERKBOER. L. C. MEREBOER— dc Greef. v. Ewijcksluis, Aug. 1937. Dansmuziek van Kees Nap met zijn band. Dinsdagmiddag: Aanbevelend, Biedt zich aan: NET MEISJE, voor d. en n., omtrek Schagen. N. DE WIT, Oudestreek 57, Kolhorn. Alle dagen VERSCHE PRUI MEN, „Reine Victoria", uit eigen tuin, verkrijgbaar. J. BREKBAART Jnr., Winkel. FOTO PRINSELIJK PAAR. Men verzocht ons mede te deelen. dat de dd. 12 Aug. in ons blad geplaatste foto van het Prinselijk Paar, genomen was dooy den hoffolograaf F. Zieglcr te 's-Gravenhagc. MEDEMBLIK, IS Augustus. Schotsche muizen f 1.10. idem grove 1.55 —1.60. witte duken 1.70—1.75, borgers 1.15, grove Ge.ldcrsche 1,20—1.25. fijne Gcldrr- sche f 1.10—1.15, kleine 095—1. bonte 145, per 50 Kg. Witte kool f 0.S1—1 per 100 Kg. AMSTERDAM. 18 Augustus. Veemarkt. 245 vette kalveren: le kw. 5866 ct., 2e kw. 52—56 rt., 3e kw. 46 50 ct. per Kg. levend gewicht; 53 nuchtere kalveren f 8—14 per stuk 183 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 7071 ct., zware varkens 69—70 ct., vette varkens 68—69 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren kalme aanvoer, handel gedrukt met lagere prijzen, enkele prima iets hooger. Nuchtere kalveren ge wone aanvoer, vlotte handel, constante prij zen. Varkens weinig aanvoer, handel slee- pend, prijzen als Maandag. WINKEL, 18 Augustus. Appelen f 28, peren f 2—8pruimen f 2—13, aalbessen f 56, augurken f 1.50— 11. slaboonen f 24, snijboonen f 28. peu len f 5G, aardappelen f 1—1.10, alles per 100 pond. Kropsla f 0.50—1, meloenen f 12 —16. komkommers f 11.50, wortelen f 2— 3, per 100 stuks. ALKMAAR. 1.8 Augustus. Aardappelen 2.20—2.90, andijvie 0.601.90, augurken 210.50. bloemkool I 1017. id. II 37, bieten 1.00—2.10, doperwten 2—3.50, druiven 1524, groene kool 1.20—2.60. krop sla 0.602, komkommers 1.502.50. meloe nen 420. peren 2.509.50, prei 1.60—3.80, petersolie 1.20—2.80. perziken 1 507. poste lein 12—36 rt.. pruimen 3.507.50. rabarber 1.802.60. radijs 1.10—1.G0. roode kool 1 1.60, selderie 12.80. spinazie 32—52. snij boonen 27. enkele sperciehoonen 1.802, dubbele idem 60160, tuinhooncn 40—80, tomaten 2—3, uien 4.20. wortelen 4.507. WARMENHUIZKN. 18 Augustus. Eigenheimers f 2.402.60. witte kool 1.20, slahoonen f 5.70—6.20. bieten 60 rt. Aanvoer 700 Kg. aardappelen, 2500 Kg. witte kool, 50 Kg. slahoonen, 550 Kg. bieten. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 18 Augustus. Ber lijn: Rijkelijke aanvoer van groenten. De handel blijft maar kalm. Ondanks dat, wa ren de prijzen nauwelijks veranderd: Dit. geldt nolc voor den fruithandel. Genoteerd wordt: Holl. tomaten 1012 per 50 Kg., Ital. tomaten 711 ner 50 Kg.. Holl. kom kommers 1220 per 100 stuks. Holl. drui ven 40—52 ner 50 Kg.. Holl. meloenen 20 28 per 50 Kg. Loipzie: Buiten!, prod.: Holl. tomaten 10—12.40 per 50 Kg., buitcnl. kom kommers 7 50 per 50 Ke. In het algemeen moet worden gezegd, dat er maar weinig huiten'andsrh en ook Hollandsch materi aal op de puitsrhe markten is. Uit Holland komen in hoofdzaak, tomaten, komkomr mers, druiven en meloenen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7