Louwes dictator Plaatselijk Nieuws. Schagen-nieuws Voedsel in Frankrijk wordt duur DEKRIET BOOTTOCHT Scbagen's Harmoniekapel 4 Waarom leverde de Veehouderij Centrale aan Zwitserland voor spotprijzen? MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien buiten den ten toonstelling was goed de prijzen waren 36 a 37 cents per pond. In massa bracht een koe van den heer K. Meurs te Winkel f 270. op, en werd gekocht door den koopman C. Baars alhier voor den handel. Do. handel op de tentoonstelling was re delijk, enkele koeien zijn misschien naar huis gegaan, maar dat waren er toch maar enkelen. De eerste en tweede prijswinners werden niet verkocht, daar werd wel wat veel voor gevraagd misschien; deze dieren werden dan ook getaxeerd op f 450 p. stuk. De lieer Joh. de Veer alhier maakte voor een beste koe f 320, verkocht aan slager dc Beurs te Helder; men kon wel aannemen volgons een bekend koopman dat de koeien van de tentoonstelling, die verkocht waren, in doorsnee 40 cents opbrachten. Twee aar dige schotten werden verkocht door den heer P. Posker voor f 420 aan den gros sier II. Nieuwjaar te Haarlem. Dc eerste prijswinaar van de schotten werd niet verkocht, van den hoer K. Hopman, Bur- gerbrug, waarvoor geboden werd f 2S0, wat een prijs! Dc handel in kalfkoeicn was goed, die blijven nog maar steeds duur, hoogsle no teering f 280. De handel in gelde koeien was heel goed, hoogste noteering was f 200, wat een verschil hij de vorige week; nu is er weer gras. Wat Iaat de droogte zich anders direct voelen, wat de prijzen betreft. Dc handel in pinken viel nu juist niet over 1c roemen, deze handel was zeer ma tig, toch hoogc nolecring. De handel in •graskajveren was vrij goed. In nuchtere kalveren vlug, duur; de aanvoer was nu juist niet zoo groot, maar uit de zo- mcrkalveren, zooals men dat noemt, ge raakt men zoo zoetjes aan vandaan. Fok- kalvercn waren zeer duur verkocht, vlug. duur, de noteering was 2227 gulden. Veel paarden aangevoerd en hecle beste, de hoogste noteering was f 525, dat was dan oook een extra beest, aangevoerd door Gcbr. Kuiper, Heerhugowaard. Paarden zijn heel duur. Veulens van 120- 150 gld., zeer duur. Volgens een bekend koopman brandduur, zooals zij dat in den handel noemen. Kan vermeld worden, dat er een paard voor de slacht werd gekocht door slager J. de Ruijter, Molenstraat, al hier, voor den prijs van f300. Wat een kwa liteit heest, eerste klas! Pit beest moest nog 5 jaar worden en is afkomstig van don lieer J. Gootjes, Groenveld. Het mooie jonge dier had veel bekijks. Vette schapen buiten de tentoonstelling om golden tot f31. Oude slachtschapen tot f33, handel goed; er waren veel kooplui voor en naar de schapen was veel vraag. Dc handel in magere schapen was matig, hoogste noteering f 25. Lmmeren voor de weide handel traag. Voor den slacht werd niet. gekocht. De eerste prijswinncr van vette schapen kwam op f36, afkomstig van den heer D. Jimmink te Wieringerwaard. Al de tentoonstelling-schapen werden ver kocht voor beste prijzen. Vette varkens golden 31 ets.; de aanvoer was niet groot. Biggen een matigen han del; 7-wccksche biggen 1215 gld., 12-wcek- schc biggen 15—20 gld. Schrammen geen aanvoer. Oude kippen 40—60 ct., jonge kippen, dus hennen fl1.50, handel goed.* Over het geheel was er wel veel belang stelling. WEERZINWEKKENDE DRONKEN- MANSSCèNE. Gisterenavond kwam onze reeds bejaarde plaatsgenoot A. S. dc Laan af in verregaan- den staat van dronkenschap. Bij de steiger van Hoogland gekomen scheen het alsof hij te water zou geraken, maar een voorbijgan ger wist dit nog tijdig te beletten. S. kon zich nog tot voor onze rcdacticburenux slee pen, maar zakte hier ineen, waarbij hij zich licht verwondde. Daar de man niet in staat bleek op eigen kracht verder te gaan, kwam dc agent Lievens even later met een hand kar, waarop S. naar liet arrestantenlokaal werd gebracht om. daar zijn roes uit te slapen. BUURTVEREENIGING GRACHT. Op de gisteravond gehouden vergadering van Gracht bewoners is thans definitief be sloten tot oprichting van bovengenoemde .vcreeniging. Een groot aantal grachtbewoners was op deze vergadering aanwezig en er werd spon taan besloten jlo gracht bij alle voorkomen de gelegenheden een feestelijk aanzien te geven, ten einde het bezoek aan onze hoofd straat te bevorderen. Pl.m. 50 leden hebben zich opgegeven. Als bestuursleden werden gekozen de boe ren J. Schenk. H. v. Weelde, Fr. Poorter, Jn. Kruit en Pb. Roobol. Het doet ons genoegen, dat de pogingen om een buurt vcreeniging van Graohtbewo- nors op te richten, toch nog geslaagd zijn. Onze hoofdstraat is er door van verzekerd, dat hij iedere feestelijke aangelegenheid de bijzondere aandacht op haar gevestigd zal worden. Zeer goed hebben de winkeliers hun belang dat tegelijkertijd algemeen belang is begrepen. Programma voor Zondag a.s. Schagen 2—DOSKO 1. Aanvang 2 uur. Nederlaagwedstrijd. T. Bij post; J. Brcmer, M. de Haas; J. Weeland, M. Slikker, E. Rus; II. Veenstra, G. Koch, P. dc Vries, D. Ruig, J. Iranzen. Res.: Jb. Molenaar, T. Moransart, Jb. Simons, J. J. Slikker (doel) Schagen 3Aartswoud 1. Aanvang 11 uur. Vriendschappelijke wedstrijd. D. Arnoldus: A. Molenaar. G. Zwaan; P. Kistemakor, S. Breehaart. P. Boontjes; J. Starreveld, J. Steen. J. Slikker, J. Boontjes, Jb. Broers- nia. Bes.: L. Komen. C. Slikker. J. Broer. Schagen 3 speelt in wit shirt. Af bericht deze week en ook volgende weck bij den heer C. Keijzer, Lauriestraat. Wij rekenen ei- op dat dit vroegtijdig ge schiedt, dus niet op Zondagmorgen. De E. C. Wij maken de leden er op attent dat wij nog maar een paar keer op 't terrein trainen. Maak er dus gebruik van, .dan gaan wij vol vertrouwen de competittie tegemoet. Willen wij wat bereiken dan heb ben wij alle medewerking nootlig. Als nieuwe leden hebben zich opgegeven G. Boontjes, A. Molenaar en Ch. Neef keus. Schagen Adspiranten-comb.Oudesluis. A. Aanvang 1.30 uur. J. Molenaar. Jb. Molenaar, W. Rezelman. J. Engelsman, G. C. Anneveldt, J. Kater H. Bos, K. Molenaar, H. Volten, M. de Rooij, R. Abbing. Res.: P. Bakker, G. Anneveldt Lz. Jongens, denkt er om, iedere adspirant die een nieuwe adspirant opgeeft, heeft één maand vrij .contributie. De Adspiranten-Com. LLUCTVAARTDAG TE MOSKOU. Portretten van Stalin en Lenin in de lucht opgehangen. Woensdag is dc jaarlijksche luchtvaart dag op het vliegveld Tosjino, bjj Moskou, ge vierd. Driehonderd vliegtuigen hebben naar de N. B. Ct. meldt, gedurende drie uur voor 'n ontzaglijke menigte geëvolueerd, zonder dat er zieli ook maar eenig incident heeft voorge daan. Onder dc noviteiten werd een watervlieg tuig met vier motoren opgemerkt, dat vol gens den correspondent van de Daily Tele- graph grooter leek dan de Caledonia, en twee bombardeervliegtuigen met vier motoren, die geleken op de Amerikaanschc Boeings, maar, volgens Havas, een nog machtigercn indruk maakten. Verder was er nog een gevechts vliegtuig met zes motoren, dat erop ingericht is om naar achteren te kunnen vuren. Dc bctooging die begonnen was met de opstijging van ballons, met de portretten van Stulin en andere partij- en regcerings- leiders eindigde met de verschijning van drie luchtschepen, die portretten van Stalin Lenin, Marx en Kngels meevoerden. Een van de hoogtepunten van het feest was, dat uit drie bommenwerpers 75 para chutisten sprongen, die voor de officieele tribune, waarop Stalin zich bevond, op den grond kwamen. Er stond een straffe wind en dc sprong werd van nog geen 700 meter hoogte ge maakt. Opnieuw trokken de zweefvliegers de aan dacht door hun fraaie vliegen in formatie. Na in groepen van drie tot op 800 meter hoogte to zijn opgesleept, daalden zij in ge sloten formatie en kwamen op enkele me ters van elkaar op den grond terug. Een afdeeling van vijf eenpersoons I16 jachtliegtuigen bestuurd door de beste stuntvliegers van de Sowjctunie bewezen de opmcrkclijko manoeuvreerbaarheid van dit standaardtype van het Boode leger. Het „Bulletin de Ia Statistique Générale de la Frahce" publiceert cijfers, die de stij ging der prijzen van voorname levensmid delen in Frankrijk gedurende liet laatste jaar auntoonen, /.egt Bonter. Hieruit blijkt, dat de bx-oodprijs met 30 pet. is gestegen, sinds Augustus vorige jaar, boter met 37 pet., eieren met 39 pet., molk met 33 pet en rundvleesch (waarbij men als voorbeeld een gewoon stuk nam) met 32 pet.. Dc res taurants zijn dientengevolge natuurlijk ver plicht hun prijzen te verhoogen. Deze ver hoogingen gaan in den regel een maximum van 50 pet. niet te boven; dat is de hoogere prijs plus de extra uilgaven, die een ge volg zijn van dc 40-urige wei'kweek en de betaalde vacantie. Tweede verbinding tusschen Atlantischen en Grooten Oceaan Nicaragua-kanaal naast het Pa namakanaal. Volgens mededcclingen uit Managua, is het plan voor het aanleggen van een kanaal door Nicaragua opnieuw aan de orde ge steld. Dit kanaal zal een tweede verbinding vormen tusschen den Atlantischen en den Stillen Oceaan. In verband met deze kwes tie heeft de president van Nicaragua, gene raal Somoza, zich, volgens de NJLCt. geuit over de vraag, of in geval van een oorlog Amcrikaansche troepen het recht zouden hebben door Nicaragua te trekken. Volgens den president zouden er omstandigheden kunnen zijn waaronder zoo'n doortocht ware toe te laten. Het kanaal zou loopen over liet grooto meer van Nicaragua. De San jluan- rivier, die dit moer met don Atlantischen Oceaan verbindt, zou gekanaliseerd moeten worden. Yoorloopig zou hel meer door een spoorweg met de Atlantische kust in ver binding kunnen worden gebracht. Als eersten stap zouden de Ver. Staten 3 milliocn dollar moeten verschaffen. De president van Nicaragua hoopte, dat het Congres te Washington spoedig deze golden zal votccren. Stalin zuivert 34 personen terechtgesteld te Irkoetsk. Het aantal slachtoffers van Stalin's „zui- vcrin-sactie" is wederom gestegen door de terechtstelling te Irkoetsk van 34 personen, die Japanschc spionnen en saboteurs en leden van de terroristische anti-sovjet-orga- nisatie zouden zijn. meldt Un. Press. Volgens de Oost-Siberische „Prnw.la" van 14 Augustus, welke verschijnt te Irkoetsk en welke nu te Moskou is ontvangen, zou den dc terechtgestel'den gehandeld hebben volgens directie instructies van den Japan- schen geheimen diepst, die zich bezighoudt met spionnage en daden van sabotage aan den Oost-Siberischen spoorweg, terwijl door ben tevens een complot gesmeed werd, om regccrings- en partijleiders in Sovjet- Rusland te vermoorden. Dit bcteekende ruim twee ton schade voor het Landbouwcri sisfonds Wonderlijke trans acties. Onlangs berichtten wij, dat de Nederland- sclie Veehouderij-Centrale dr. Dctcrding voor een partij van 30.000 varkens een veel hoo- gcren kiloprijs berekend heeft dan waarvoor zij conige maanden later aan een Zwitser- sclic firma leverde, hoewel dc Centrale met den heer Detcrding een mecstbegunstigiogs overeenkomst gesloten had. Dr. D. betaalde 40 ct. per kilo en de Zwit sers slechts 34 ct., terwijl dezen bovendien nog een korting van 4 kilo per varken werd toegestaan. Dc heer 1). reclameerde en de Centrale moest tot terugbetaling van een bedrag van rond f 110.000 overgaan.. In ons bericht kwam toen reeds naar vo ren, dat het wonderlijke in deze geschiede nis meer zat in de bijzonder lage prijzen den Zwitsers berekend, dan in het liooge bedrag, waarvoor men dr. D. noteerde. Het Hsb. werpt thans een schril licht op deze „koopmans" practijk der Nederland- sche Centrale. In het begin van Januari, toen dc levering begon, bedroeg, aldus het blad, de Rotterdamschc markt- noteering 42 tot 46 cents en ultimo Maart, toen de laatste Dcterding- varkens werden geleverd, bedroeg zij 46 a 48 cents. De Veehouderij centrale zelf kocht de varkens op voor 45 cents, waarop dan nog kos ten van aankoop en vervoer kwa men. Dr. Detcrding kreeg de varkens dus voor een zeer schappelijken prijs; dat hij niette min later een bedrag van rond f 110.000 tcrugeischte en kreeg uitbetaald, spreekt dus wel hoekdeelen! Er was heel geen reden voor Regcerings- commissaris Louwes, om bovenop de 30.000 Deterding-varkens a 40 cents per kilo (in koop 45 cents plus kosten) nog eens den ex port van ruim GG00 varkens naar Zwitser land te forceeren voor 34 cents, (inkoop 46 cents plus kosten). Want niet alleen, dat naar rede en recht daardoor automatisch óók de prijs van dc Deterding-varkens moest dalen, doch bovendien was er geen enkele reden voor den Zwitserschen export, nóch uit een oogpunt van markt-ontlasting (de marktprijzen stegen ononderbroken van 40 op thans- 60 cents), nóch uit een oog punt van het behouden of verove ren van een Zwitscrsch debiet (dit land is jsJeclits een incidenteele koo- per). Tenslotte komt. bij dat alles nog het feit, dat door dien Zwitserschen export* een groot verlies werd geleden en wel van 12 cents per kilo plus de kosten, hetgeen bij 6637 varkens van gemiddeld 120 kilo een bedrag uitgemaakt van f 95.600 plus de kosten van aankoop en vervoer. Daarbij komt dan nog de 110.000 gulden, die als ge- Paus doet onderzoeknaar Baskische kinderen De „Catholic Herald" deelt mede, dat Z.H. de Paus den apostolisch delcgaat. te Bilbao opdracht heeft gegeven een onder zoek in te stellen naar de verblijfplaats van de Baskische kinderen, die naar Engeland en eklers zijn vervoerd, teneinde deze Kin deren aan bun ouders terug te geven. Maat regelen zullen worden genomen om de wee zen te verzorgen. De apostolische delcgaat geeft dc absolute verzekering, dat in dc provincie Biskaje orde en rust hccrschcn. Spaansche rechtbank spreekt geestelijke vrij Communistisch advocaat-gene raal trekt aanklacht iru Dc Volksrecjitbank van Madrid heeft den dominikaner monnik Manuel Martinez Gon- zalez die beschuldigd werd met twee andere monniken, drié zusters, vier seminaristen, een tandarts en een vrouw een organisatie tot hulp aau Franco te hebben geleid, vrij gesproken. De advocaat-generaal, lid van do communistische partij, trok de aanklacht in, nadat de beklaagde do volgende verkla ring had afgelegd: „Ik heb een commentaar geschreven op het herderlijk schrijven van kardinaal Gomez. Ik kan niet. toegeven, dat dc oorlog in Spanje een godsdienstoorlog of een nationale oorlog is. Dc godsdienst is het symbool van don vrede en zijn helden zijn de martelaren en niet dc krijgers, Gods dienstoorlogen werden eeuwen geleden ge voerd. En een nationale oorlog? Zij, die Moo- ren, Duitschers en Italianen aan hun zijde hebben, kunnen dit niet volhouden. De beklaagde deelde verder mede, dat bij van zijn orde geld beeft ontvangen. Dit beeft hij uitgedeeld onder de geestelijken, dig het noodig hadden. Uok trachtte hij ge- vangenen t<* bevrijden en de II. Sacramen ten toe te dienen. De rechtbank sprak alle beklaagden vrij. Hoe kleiner u den hoek naar links jfel maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past.('t Is veel minder tijdroovend om in alle bochten altijd rechts te houden). volg van den Zwitserschen export aan dr. Deterding moesten worden terugbetaald. De totale strop voor het Landbouwcrisisfonds, direct voortvloeiende uit den verkoop aan de naar Zwitserland exporteerende tirma, heelt dus bedragen f 205-000 plus de on kosten van aankoop en vervoer! Met andere woorden: dit bedrag zou aan bet Landbouwcrisisfonds bespaard zijn ge bleven, indien de overbodige, tot niets dienende „Zwitsersche transactie" achter wege ware gelaten! Dat er inderdaad geen reden was, om die transactie aan te gaan uit een oogpunt van markt-ontlasting, is toen niet aLlecn duidelijk gebleken uit 't prijsverloop maar blijkt thans even duidelijk uit het nijpende varkenstekort (zie Sch. Crt. van gisteren). Dc veehoudcrijcentralc is immers niet in staat om de Duitsche en Engelschc contin genten uit to putten! Het lieve geld van de gemeen schap. Naar aanleiding van het feit. dat de var konstransactie van dr. Deterding tot stand is gekomen na onderhandelingen met Re- gceringscommissaris Louwes en niet met 't dagelijksch bestuur van de Veeliouderijccn trale, welk lichaam uitdrukkelijk dc verant woordelijkheid van zich heeft afgewezen, schrijft het vakblad „De Vee- en Vleesch- handel": „Intusschen toont deze gang van zaken weer eens aan. dat dc „Stichting De Ned. Veehouderijcentrale" met haar statuten, met haar tienduizenden leden, haar bestuur en commissiën van advies, slechts een carica- tuur is van wat een vcreeniging behoort, te zijn. Deze heele stichting, met haar uitge breide bevoegdheden en monopolies, waar aan de geheelc Nederlandsche veehouderij en de handel in vceteeltproducten onder geschikt zijn, is niet anders dan een werk tuig en een willig werktuig bovendien in handen van één man; den regeerings- commissaris voor Akkerbouw en Veehoude rij! Zoo en zoo alléén is het te verkla ren, dat een organisatie, die monopo liehoudster van den uitvoer van varkens is, den regeringscommissa ris over e<pi belangrijken uitvoer- post laat onderhandelen en dan la ter opgewekt verklaart, dat de re- geeringscommissaris wel zoo vrien delijk was „den gefacturcerdcn prijs waarvoor tic varkens waren aange kocht", aan haar mede te dcclcn. Wanneer ergens van dictatoriaal optreden sprake is, dan is liet toch wel in dit geval." Verder schrijft dit vakblad: „Dc vraag rijst»waarouL de regeerings- commissaris, die toch wist, dat verkoopen naar het buitenland onder de 40 ets. per kg. levend automatisch zware financicele con sequenties, in den vorm van restituties aan dr. Deterding, met zich mee zou brengen, toch die 6.600 varkens naar Zwitserland heeft doen leveren. liet was voor hem als opperste chef der Veehouderijcentrale toch een klein kunstje geweest dit te voorkomen. Het gaat hier om gelden, die door de ge meenschap die het toch werkelijk niet te breed heeft moeten worden opgebracht tot steun aan den boer. Een eerste vereisch- te is toch wel dat met dit gold door hen, die daarover zijn gesteld, met dc uiterste zorgvuldigheid wordt omgesprongen. Nationaale oorlogsindustrie in Italië Naar uit Sydney gemeld wordt, hebben de Australische autoriteiten ver gaande maatregelen genomen voor de productie van wapenen en munitie in eigen land. O.m. is besloten een fabriek voor de vervaardiging van de nieuwe Bren-machincgcwcren op te richten. Dit type is als standaardtype aan vaard voor alle strijdkrachten van het Britsche Rijk. De Australische regeering heeft de productierechten van dit type, dat een Tsjcchoslowaaksch patent is, gekocht. Door deze nieuwe fabrieken zouden ook de strijdkrachten van Nieuw Zeeland en Zuid- Afrika- en mogelijk ook de Britsche troe pen in Singapore van machinegeweren wor den voorzien. Voorts is een aanvang ge maakt met de opleiding van een Australi sche tanktroep. SINT MAARTEN Do vcreeniging V.V.V.V.V. vergaderde ten huize van den lieer P. Schrijver, om aldaar hel feestprogramma voor de a.s. kermis te hespreken. Nu voorlezing en goedkeuring der notulen, volgde verslag over het financicele gedeelte. De rekening, nagezien door «Ie hoe ren C. Mooij en M. Louw. werd door deze in orde bevonden. Batig saldo f 19.41. Bij dc bestuursverkiezing werden de af tredende hoeren K. Numan, Jb. Bruin en P. Breed, bij acclamatie herkozen en aan vaardden dit wederom. De vacature G. Bijpost, welke als voorzit ter fungeerde, werd niet aangevuld, daar ecu voorzitter uit het bestaande bestuur zal wor den gekozen. Thans kwam het lastige puntje en wel: Wat zullen wij de jeugd en de ouderen voor spelletjes laten doen. Na vele bespreking werd besloten om de jongens van 610 jaar autoped-wedstrijden te doen houden, meisjes van 6—10 ringgooien. jongens van 10—14 jaar blaasslaan; meisjes van 1014 jaar let terzetten. Mannen van 15 en ouder ringste ken met kwaje Trien. Bij de rondvraag werd medegedeeld, dat de lieer Oudejans zicli bad opgegeven als gegadigde voor standplaats zweefmolen. Den heer G. Bijpost werd door den vice- voorzitter dank gebracht voor het vele dat bij gedurende de 17 jaren, die bij als voor zitter dezer vereeniging fungeerde, heeft ge daan. De inteckenlijst die nu werd gepresen teerd bracht staande de vergadering f 11 op. Ilicma sluiting. Wij geven U hierme de kennis dat na een kortstondige ziekte is overleden onze geliefde Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Mej. Antje Dissel, Echtgenoote van A. Zeeman, in don ouderdom van ruim 65 jaar. Haar diepbedroefde Echtgenoot, A. ZEEMAN, 't Zand, 20 Aug. 1937. De teraardebestelling heeft plaats óp Maan dag 23 Aug. a.s., op de Algemeene Begraaf plaats te St. Maartens brug. Tc koop gevraagd: 15 VOER DEKRIET. H. BOON, Schilderweg, den Burg, Texel. Plaatsgenooten worden DRINGEND ver zocht, hun fietsen Zaterdagavond tusschen 8 en 9 uur aan de haven te brengen. Men wordt tevens aangeraden de losse onderdee- len der rijwielen af te nemen, daar het Be stuur GEEN verantwoording neemt voor be schadiging of vermissing. A.FVAART Zondagmorgen 7 uur PRECIES. Het Bestuur. kTBERICHTEN'ISl NOORDSCHARWOUDE, 20 Augustus. Schotsche muizen 2.90, grooten 2.802.90, r duken. 3.36—3.50, eigenheimers 2.50—2.70, bl. dito 1.80—250,0 drielingen 1.40—1.70, uien 2.703.50, drielingeen 2.S05.60. gele nep 5.20—5.60. drielingen 4.60 zilvernep 14.10. spercieboonen f 4S.10, roode kool f 1 1.60, witte kool f 0.90—1.20, gele kool f 1.30, pootaardappelen A 28-35 f 5.305.50, B 28-35 f 5.30, C 35-55 f 4.80—4.90. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Aug. Schotsche muizen 3.103.30, r. duken 3.40 eigenheimers 2.302.70, hl. dito 2.20—2.60, uien 3—3.70, drielingen 2.50—3.20. gele nep 5.30—6.20, andijvie 0.70—1, spercieboonen 4—8.20. snijboonen 44.40, roode kool 1— 1.50. Aanvoer: 1S000 Kg. aardappelen, 8800 Kg. uien. 300 st. andijvie, 3200 Kg. spcrice- boonen, 150 Kg. snijboonen. 43000 Kg. roode kool. 53000 kg. witte kool 0.801.20; 8000 kg. gele kool 1—1.90; 200 kg. komkommers 1.50 1.80 540 stuks bloemkool 11.10; dito 2e soort 4.10; 4600 kg. tomaten A 44.90; B 4.20; C 4; CC 4. 1000 kg. druiven Alicante 24.9025.50; rankenthaler 29.1030.- DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Berlijn, 19 Augustus 1937. Groenten en fruit: Berlijn: De aanvoer van groenten is nog steeds voldoende. De handel blijft kalm. De prijzen voor bloem kool vast, voor uien wat lager, en voor de andere producten onveranderd. Ook voor fruit is de handel kalm. Genoteerd wordt: Holl. tomaten 10—13 p. 50 kg., Ital. toma ten 8—11 p. 50 kg.. Holl. komkommers 12 20 p. 100 stuks; IIoll. druiven 5056 p. 50 kg., Holl. meloenen waren niet op de markt. München: Holl. druiven 4.80—5.00 p. 4 kg.. Holl. tomaten 2.753.30 p. 12,5 kg., Bonn: Buitenl. prod.: bloemkool 2028, komkommers 1520, tomaten 1011, appe len 2025, peren 2025, perziken 20—24; pruimen 1215, druiven 2833. Keulen: Holl. tomaten 812 p. 50 kg.. Buitenl. kom kommers 16—20 p. 100 stuks. Düsseldorp: Buitenl. producten: perziken 23—25, peren 25, appelen 19.50—22, tomaten 3.5014, uien 9.40, komkommers 1018, stokboonen 9.50, inlegkomkommers I. 20,00, II. 13.50, druiven 30100, meloenen 0.50—1.00. MIDDENMEER, IS Augustus. Graanhcurs. Rocge f 7—7.25, winter- gerst f 77.30, zomergerst f 7—7.60. witte haver f 7—7.25. groene erwten f 910, kar- wijzaad f 11—11.25. WARMENHUTZF.N19 Augustus. Schotsche muizen f 3.80. id. drielingen 1.702.10, eigenheimers 2.102.80. gele nep 55.60, uien 3.503.80, drielingen 2.102.70, goedgekeurde pootaardappelen: A 28-35 f 5.30-5.50. A 35-55 f 4.80. B 28-35 f 5—. Roode kool 1.101.50. graafjes f 3.50, sla- boonen f 4.30—8.20. bieten f 1.Aanvoer; 41=900 Kg. aardappelen, 2000 Kg. gele nep, 1700 Kg. uien, 2500 Kg. roode kool. 1570 Kg. slaboonen, 200 Kg. bieten, 13.400 Kg. goed gekeurde Eerstelingen. EIERVEILINC» SCHAGEN. 19 Augustus. Aangevoerd: 50.000 kipeierpn: 5658 Kg. 3.45—3.60. 58—60 Kg. 3.50—3.75. Kg. 3.60—3.90. 62—65 Kg. 3.75—4.15, eendeieren f 2.702.80 per 100 stuks. HELDER SCHE EI FR VEILING, 19 Aug. Kipeieren: 5557 Kg. 33.70, 5860 yr" 3.50—4. 61—63 Kg. 3.60—4.20. 61—67 54.50. kleine eieren f 2—2.60, eende' 2.40—2.70. HOORN. 19 Augustus. 1 stapel kleine Fabriekskaas f 23. 8 sta pels kleine Boerenkaas f 22, 2 stapels Boe renkaas f 22, totaal 11 stapels, wegende ÜS6 Kg. Handel goed. Boternoteering De commissienoteering van Nederland sche boter is heden vastgesteld op f 0.75 per kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3