I» ■IUITENL ANDSCH 1 VERZICHT Het politieke steekspel in het Verre Oosten Middenstandsreis Oudesluis, 't Zand en Schagerbrug Bloembollenveiling vereen. „West-Friesland'' te Bovenkarspel Donderdag 2 September 1937 Tweede blad Het was in het jaar 1926, dat Tsjang Kai Sjek, de Ghineesche generalissimus, die ook toen reeds te Nanking de leidende persoon lijkheid was, met Rusland zulke onprettige ervaringen opdeed, dat hij sedertdien altijd een kijkje heeft gehouden op dezen buur man. Een aantal Russische officieren, die hij had binnengehaald, maakten van hun aanwezigheid in China gebruik om het communisme te propageeren en het. gezag van hun gastheer te ondermijnen. Dit werd ontdekt met het gevolg, dat ze het land werden uitgezet, terwijl van bijzondere har telijkheid tusschen Nanking en Moskou geen snrake meer was. Echter, in den nood vreet de duivel vlie gen. En dus bltfkt Tsjang Kai Sjck, nu hem door Japan het vuur zoo na aan de schenen wordt gelegd, zijn tegenzin tegen Rusland te hebben overwonnen. Beide lan den hebben een non-agressie-pact gesloten, waaraan, indien de inhoud geen ander is, dan die welke werd gepubliceerd, inder daad geen grootere beteekenis kan worden toegemeten dan die van rugdekking voor China in den strijd tegen Japan. Is echter werkelijk het geheele verdrag wereldkundig gemaakt? Dat is de gewone vraag, die altijd bij iedere overeenkomst wordt gesteld, omdat we langzamerhand ge wend zijn geraakt aan het feit, dat naast de gepubliceerde clausules nog een aantal geheime bestaan, die niet zelden juist de belangrijkste zijn. Is dat ook hier het geval? Japan zegt van wel en het weet zelfs te vertellen, wat deze geheime artikelen -zou den behelzen. Ze zouden neerkomen op onderlinge hulp bij een inval in Binnen- en Buiten-Mongolië, het zenden van raadgevers en oorlogsmateriaal door Rusland naar China en ten slotte de officieele erkenning door de regeering van Nanking van de Chineesche communistische partij. Gelukkig, zoo concludeert daarop de Ja- pansche pers. valt het dus nog al mee. Want het eenige, waarvoor men te Tokio ernstig beducht is, is natuurlijk een directe Russische inmenging. En daarop zou Mos kou het blijkbaar niet kunnen en durven laten aankomen. Nu kunnen deze berichten gerust worden genomen met een korreltje zout. De Japan- sche bladen hebben op het oogenblik voor alles de-.plicht, er voor te zorgen, dat» het Japansche volk den moed er in houdt. De legenstand der Chineezcn. die zooveel groo- ter is, dan men had kunnen verwachten, is op zichzelf stellig reeds een misrekening, die het enthousiasme voor den oorlog in Japan niet kan vergrooten. Ook vóór de bekendwording van het niet-aanvals-pact werd er over Rusland druk geschreven. Voor enkele dagen heette het, dat dit land niet klaar was voor een oorlog in het Oos ten, dat het zijn krachten meer dan noodig had om de rust in het binnenland te hand haven. Nu kan men lezen, dat de Russen geen oorlog kunnen beginnen, zonder voorafgaand overleg met Engeland en Frankrijk. Vooral uit den mond van iemand die zelf herhaaldelijk blijk heeft gegeven, zich totaal niet te bekommeren over ge maakte afspraken, klinkt dit laatste argu ment al buitengewoon zwak. Waar het hart van vol is, loopt de mond van over en men zou dus mogen concludeeren, dat in Japan de vrees voor een optreden van Rusland inderdaad vrij groot is. Zulk een optreden lijkt op den duur trou wens niet onwaarschijnlijk. t Jaar in. jaar uit dreigde het in het Verre Oosten tusschen Rusland en Japan. Het zou al verwonderlijk zijn, wanneer aan deze spanning plotseling een einde was geko men door het Japansche optreden in China. Het is trouwens bekend, dat.Japan niet zijn geheele troepenmacht, niet zijn beste schepen tegen China in het vuur heeft gebracht. Juist met het oog op Rusland is het genoodzaakt groote reserves te on derhouden, want de waarheid zal wel zijn, dat met stelligheid is te rekenen op een ingrijpen van dit land, zoodra Japan zich te zeer ontbloot. De Russen hebben zich herhaaldelijk la ten kennen als bekwame diplomaten. Een der zwakheden van .Japan is gelegen in zijn bruutheid van handelen, een bruut heid, die niet alleen tot uitdrukking komt in het voortdurend opnieuw van leer trek ken tegen China zonder oorlogsverklaring en onder volledige minachting van de op vattingen in het buitenland, doch teven-s in kleinigheden als het bombardeeren van den auto van den Engelschen ambassadeur het aanhouden van schepen en dergelijke. Deze fout maakt Rusland niet. Men houdt er rekening met de meening van anderen, men peilt de stemmingen in het buitenland en voor alles tracht men er, om te begin nen, oneenigheid te zaaien tusschen Japan en de landen, welke Japan achter zich weet of meent te weten. Te Moskou bewerkt men eerst den bodem, alvorens men er het zaad aan toevertrouwt. Men doet er waarschijnlijk het best aan het non-agressie-pact in dit licht te .be schouwen. Keulen en Aken zijn niet in één dag gebouwd. De gang van zaken in China schijnt de Russen te be vallen, want ze hebben het gewaagd een eerste stap te zetten op den weg, die voert tot directe inmenging in het conflict. Indien het de Japanners niet spoedig meer voor de wind begint te gaan, kunnen ze met stelligheid aanstonds een volgende schrede verwachten, waarvan met geen mo gelijkheid te zeggen valt, waaruit ze zal be staan. En voorloopig zullen de Russen de Chineezen zoo hard helpen als ze .kunnen Opdat Japan zich geleidelijk meer zal uit putten door het aanspreken zijner reserves. Dat de greep, welke de Russen met dit pact hebben gedaan, geen slech te is geweest, zou kunnen blijken uit de ongerustheid, welke zich van Duitschland meester begint te ma ken. Dat land heeft met Japan destijds het anti-kominternpact afgesloten. Daarin werd een samengaan bewerkstelligd tegen de communistische propaganda. Hadden de heeren te Berlijn destijds het verdere ver loop der zaken kunnen overzien, het zou vermoedelijk, nooit tot stand zijn gekomen. Want, zooals nu reeds is gebleken, werd te weinig rekening gehouden niet de. groote Duitsche belangen in China. En nu, door het afdrijven van Nanking in de richting van Rusland zitten de Duitschers voor de puzzle: Japan zijn gang laten gaan ten koste van de eigen handel of die handel beschermen ten koste van de Japansche vriendschap. De graagte, waarmee men zich te Ber lijn op de opvatting werpt, dat „anti-komin tern" slechts beteekent. „anti-communisti sche propaganda" en niet „anti-Russische staat", zou er op kunnen wijzen, dat men bezig is den Japanschcn vriend in den streek te laten. Onze conclusie: we staan in het Verre Oosten pas aan het begin van een ontwik kelingsgang, waarvan het eind nog met geen mogelijkheid is tc voorspellen. Het weifelen van Duitschland bewijst dat de Russische klap raak was, want een zich afwenden van Japan door Duitschland, beteekent een rugdekking voor Rusland. Dat Japan dit inziet bewijst de publicatie van de „geheime"clausulc omtrent de er kenning van de Chineesche communisti sche partij. Deze zal bedoeld zijn om Berlijn toch in het Japansche vaarwater te hou den. Uit onze Omgeving B.4 RSJNGERHORN ORANJEFEEST Dinsdag 31 Aug. heeft de Oran.jevereeni- ging 'alhier op een eenvoudige maar niet temin gezellige wijze, de jaardag van H. M. de Koningin herdacht. 's Middags werden op het gemeentelijk sportterrein kinderspelen gehouden waar aan ruim 100 kinderen deelnamen. Dank zij het prachtige zomerweer, was ook de belangstelling zeer bevredigend. Voor de kinderen was liet een waar feest en voor de ouderen een genoegen dit alles te kunnen gadeslaan. Na afloop van de spelen werden de kinderen saamgebraeht op het tooneel in „de Fortuin", waar Dr. Werncr eenige zelf opgenomen films vertoonde, waarvan dankbaar werd genoten. Vervolgens een verfrissching, een stukje chocolade en de prijswinsters en winnaars hun prijzen en ieder ging voldaan huiswaarts. 's Avonds vond een filmvertooning plaats. Een drietal films werden op liet doek ge bracht. een Oranjefilm, Jackic Cooean in „Het Jongetje" en tot slot een teekenfilm. De aanwezigen, de zaal was geheel bezet, hebben een en ander met belangstelling gevolgd. De Voorzitter van de vereeniging. Burgemeester Loggers sprak bij den aan vang eenige welkomstwoorden en liet uit komen, dat het hem genoegen deed, dat zoovelen waren opgekomen. Spreker hoop te daarin te zien niet alleen een belangstel ling voor dezen avond, doch ook voor de beteekenis van dezen dag in bet algemeen. Voorzitter bracht dank aan do fa. B'osker voor de gulle bijdrage ten behoeve van de kinderspelen, aan Dr. Werner voor de wij ze, waarop hij de kinderen met zijn films had bezig gehouden, hef onderwijzend per soneel met aan het hoofd de heeren Schlahmilch en de Mol voor de volle me dewerking cn tenslotte allen, die op eeni- gerlei wijze tot het welslagen hadden bij gedragen. Spr. sprak tenslotte den wensch uit, dat het ledental zich in een gostadigen groei zou blijven ontwikkelen, opdat liet volgend jaar een grooter en grootscher feest op touw zou kunnen worden gezet. Het bal, dat op initiatief van den zaal- houder, den heer deGraaf was georganiseerd hield de aanwezigen nog lang cn gezellig bijeen, waartoe do band van den heer van Stipriaan ook nu weer niet weinig bijdroeg. De uitslagen van dc smiddags gehouden kinderspelen waren als volgt: Meisjes G en 7 jaar: 1 Maartje van Nispen, 2 Ma- rictje Slikker. 3 Marietje Ploeger en 4 Jan- ny Slagter. Jongens (5 cn 7.: I .Tapie Duf heid, 2 Arie Bakker Pz., 3 Klaas v. d. Vel de en 4 Piet Vries. Meisjes 8 en 9; 1 Fie' je Kaper, 2 Lies Borst, 3 Tine Terpstra en 4 Klaasje v. d. Velde. Jongens 8 en 9.: 1 Jo Hylkema, 2 Kobus v. d. Heide, 3 Jan Jannes en 4 Rikus Slagter. Meisjes 10 cn 11.: 1 Stijn v. d. Heide, 2 Agaat li Kuiper, 3 Truida Schrama en 4 Grc Hoekema. Jon gens 10 en 11 1 Ab. v. d. Velde, 2 Chiel Schrieken 3 Luca Terpstra en 4 Ab Marees Meisjes 12 en 13 1 Nelly Wardenaar, 2 Gerdien Jongejans, 3 Annie Kaper en 4 Bcts Hoekema. Jongens 12 en 13. 1 Geert Slim, 2 Kees Schoorl, 3 Jan Brommer en 4 Jan ter Heide. WIERINGERMEER Gisteren vertrok een tweede groep deelne mers aan de door de Middenstandsvereeni- ging te Oudesluis, 't Zand en Schagerbr^i georganiseerde reis naar A.msterdam. Dit maal waren het pl.m. 450 personen, die in 19 autobussen via Velserbeek, Zandvoort en Schiphol in de hoofdstad arriveerden, in de Cityhall den maaltijd gebruikten en des avonds, opgetogen over het genoeglijke uit stapje, naar hun resp. woonplaatsen terug keerden. Wij geven hierbij een kiekje van een groep reislustigen bij hun vertrek uit i Schager brug. Deze middenstandsreis is zeker een zeer bij zondere en welgeslaagde poging om het contact tusschen leverancier en verbrui ker te versterken. ZIJPE BENOEMD Naar wij vernemen is de heer Mr. R. Kooiman te Purmerend benoemd tot com mies-redacteur van de te openen gemeente lijke secretarie van de Wieringermeer niet als standplaats Wieringenverf, LIEFHEBBERIJ GENOEG! Voor de betrekking van conciërge van het Raadhuis alhier hebben zich niet min der dan 77 sollicitanten aangemeld. DE WERKLOOSHEID In de afgeloopen week is de werkloosheid weer afgenomen. Het aantal werkloozen, dat in „zorg" is, bedroeg 46 (in de voor afgaande week 53) waarvan 14 in de werk verschaffing waren geplaatst en 32 inge volge dc Rijkssteunregeling werden ge holpen. SCHAGERBRUG Aan den heer S. Kuiper, caféhouder alhier is door den Commissaris der Koningin toe stemming verleend tCrtTiet verkoopen \an zwak alcoholischen drank, zonder verlof bij gelegenheid van een op 14 September a. s. alhier te houden harddraverij in een op het harddraverij terrein te plaatsen tent. SIM MAARTENSBRUG KLEINE VERLOTING Aan het Bestuur der harddraverij vereeni ging „Klein Begin" alhier is toestemming verleend tot het houden van een kleine verloting. Het ligt in de bedoeling 1000 lo ten a f 0.25 per stuk uit te geven. OUDESLUIS. Aan komen vliegen. Bij den heer A. Mekken, Ruigeweg H 105 alhier, is een postduif aan komen vliegen, gemerkt met aluminiumring 41933/36 en gummiring D.E.389 Afd. A 37. BERGEN KOMT ER EEN MILITAIR VLIEGVELD? Plannen worden overwogen, doch er staat nog niets vast. De idee om in Bergen een vliegveld te stichten is niet nieuw. Lag het eerst in de bedoeling te Bergen aan Zee een klein veldje in te richten, uitsluitend bestemd voor sport vliegtuigen; later rijpte het plan om op een terrein aan den Bergerweg even voorbij de melkfabriek een grooter vliegveld aan te leggen. Aangezien het echter bier een streekbelang gold, trad de gemeente in onderhandeling met Alkmaar. Het resultaat is echter geweest, dat dit plan vastliep, daar het op onoverkomelijke bezwaren stuitte. Wij hebben daarvan in ons blad indertijd een uitvoerige mededccliug gepubliceerd. Gobl liet toenmaals een terrein voor de burgerluchtvaart, thans heeft naar wij vernemen liet Departement van Defensie liet oog op Bergen laten vallen, om cr een militair vliegveld in te richten. Het ligt, naar men ons mededeelde in de bedoeling van Defensie om den vlicgdienst niet langer gecentraliseerd te houden,-doch op verschil lende punten in het land landings- en start- gelegenheden te maken. Vermoedelijk past bot terrein, waarop thans het oog is geval len, in dit algemeene plan. Dit terrein is gelegen in den Bergermeer, ten Zuiden van den Groeneweg, te beginnen bij bet grond gebied van den heer Jüdell. De totaal opper vlakte zal ong. 150 Il.A. bedragen, zoodat, als het plan inderdaad tot verwezel ijking komt, hier het groofste militaire vliegveld in Nederland zal. komen. In het plan vallen o.a. het natuurbad „De Knrperton"; de oude boerderij van v. Appel doorn en nog tal van andere boerderijen. Verschillende grondeigenaren zijn door Defensie aangeschreven, met verzoek te wil len opgeven, wat zij voor hunne terreinen wensehen te hebben. Vast staat, dat als inderdaad Defensie met de eigenaren tot overeenstemming zal ko men, liet plan zeer spoedig tot uitvoering komt. Het egaliseeren, draineeren, enz., zal dus ongetwijfeld geen object voor werkver schaffing worden. Men deelde ons nog mede, dat het hier enkel geldt een overweging van verschil lende plannen, doch dat er met zekerheid nog niets vast staat, al kan dan ook niet worden ontkend, dat de kans zeer groot is, dat inderdaad binnen niet al te langen tijd in Bergen een militair vliegveld zal komen, WIERINGEN MAANDOVERZICHT RIJKSPOSTSPAAR BANK. In de maand Augustus werd op de Rijks postspaarbank te Ilippolytushoef ingelegd een totaal bedrag van f 5883.17 en terug betaald totaal f 1806.01 MOOIE PRESTATIE. Onze plaatsgenoot de bekende sprinter Jan Kreijger, lid van de Wieringer Wieler club heeft Dinsdag j.1. deelgenomen aan de sprintwedstrijden te Hoorn op den weg over 200 m. Kreijger kwam, met een half wiel voorsprong op Derkse, als winnaar uit den strijd, hij reed in de afdeeling amateurs. Dat heb je uitstekend gedaan Jan, ga zoo voort! POLITIE Verl. een bruine portemonnaie, inhoudende eenig geld. Gev. een R.K. kinderkerkboekje. Inlich tingen bij den Gem. Bode. ONGEVAL OP DEN AFSLUITDIJK. Een motorrijwiel met zijspanwagen, is bij het dijkmagazijn „De Vlieter" op den af- s'uitdijk verongelukt. De bestuurder daarvan schrok van een auto welke achter het genoemde dijkma gazijn stond en de straatweg zou worden opgereden, maar dit niet deed om de motor rijder te laten passecrcn. Door de schrik kwam hij naast den weg in de greppel, en botste vervolgens tegen de betonpalen van een hek. Van de vier personen welke met het motorrijwiel werden vervoerd bekwam een 50-jarige dame, een ruggegraatfrac- tuur, en is naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De overige personen bekwamen geen ernstig letsel. Het voertuig .bekwam moterieele schade. HARENKARSPEL Klosje winden, jongens van 6 en 7 jaaü le prijs Cor Rus; 2e. Wim de Kraker; 3a. Giel de Kraker Pzn.; 4e. Wim Koedijk; 5e. Jan Bak kei*. Ballen op een bord, meisjes 6 en 7 jaar: le prijs Maaike Elzinga; 2e. Jannie Ploeger; 3e. Margje Leijen; 4e. Hillie Doekes; 5e. Annie Limmen. Loopen met poppewagen, meisjes 8 en 9 jaar: le prijs Nelly Borst; 2e prijs Maps Bakker; 3e. Renny Zwaan; 4e. Janny Rijs. Wedloop met hindernissen, jongens 8 en 9 jaar: le prijs Jo Ploeger; 2e. Simon Rus Jzn.; ,3e. Joop" Corbijn. Wascli ophangen, meisjes 10 en 11 jaar: le prijs Hennv Dekker; 2e. Janny Elzinga; 3e. Annie Borst. Zakloopen, jongens 10 en 11 jaar: le prijs Klaas de Geus; 2e. Cor Gootjes; 3e. Klaas Jan Paarlberg; 4e. Jaap Rentenaar. Stoelendans, meisjes 12 en 13 jaar: le prijs Grietje Ploeger; 2e. Wop Wagenaar; 3. Ma- rie Glas; 4e. Grietje van Bruggen. Mijnheer op reis, jongens 12 en 13 jaar: le prijs Dirk Rus; 2e. Cor Eenhoorn; 3e. Wim Prosper; 4e. Dignis Verstraten. Volksspelen. Zeilkruipen, door een au toband, om een tafel terug, jongens 14—16 jaar: le prijs Jan Manneveld; 2e. Dirk Leijen, 3e. Piet Gootjes Kzn,; 4e Wubert Koordes. JCuipsteken: 1e prijs Neeltje Rentenaar; 2e. Jannie Schut: 3e. J. Blokker—Dalenherg; 4e. Afke van der Meulen; 5e. Ma Rus Jbd. Des avonds is het feest voortgezet, met me dewerking van de gymnastiekvereniging W.I.K.—l'. d l. te Stroet—Dirkshorn, direc teur de heer S. Keesman en de Chr. Gem. Zangvereniging Crescendo* directeur de heer Paul Kok. De heer D. de Geus opende het avondfeest op een leuke en gemoedelijke wijze en ver zocht de talrijke aanwezigen het le couplet van het Wilhelmus te zingen, waaraan spontaan werd voldaan. Hierna traden om beurten „de gim" en „de zang" op, en wij hebben van beiden genoten. Er is keurig ge turnd en er is mooi gezongen. De Chr. Oranjevereniging kan met vol doening op dit feest terugzien. LANGENMJK DIRKSHORN. Koninginnefeest. De Chr. Oranjevereniging van Dirkshorn e.o. heeft Dinsdag onder begunstiging van heerlijk zomerweer een goed geslaagd Ko ninginnefeest gevierd op het land van den heer C. Covers te Stroet. De feesten begonnen 'smiddags met het houden van volks- en kinderspelen, onder groote belangstelling. De uitslagen van de spelen luiden als volgt: Kinderspelen: BROEK OP LANGENDIJK. DE VERMISSING VAN HET KIND. Ten aanzien van het vermiste dochtertje van den heer P. B. alhier kan nog worden gemeld, dat het onderzoek Woensdag den geheelen dag is voortgezet. Men heeft nog weer gedregd en gevischt, maar het resul taat bleef steeds negatief. De heer Boon, veldwachter van Oudkar spel heeft met zijn politiehond een spoor van het meisje gevolgd. Dit leidde naar den slootkant, waardoor het vermoeden dat liet kind verdronken is, meer stelligheid wordt. Men heeft Woensdagmiddag den telepaath Maloitz, die indertijd zulk een opzienbaren de opsporing heeft vericht bij den moord op het meisje Beugeltas te Amsterdam, ver zocht een onderzoek naar het vermiste kind in te stellen. Dc heer Maloitz heeft hieraan gevolg gegeven. Hij meende, dat het kind in het water moet liggen, doch het onder zoek, dat nadien werd ingesteld, leverde geen positieve resultaten. Wol heeft Maloitz contact gehad bij een groote motorboot, doch het visgchen leverde niets op. De mogelijk heid werd uitgesproken, dat het kind door deze motorboot was geraakt, terwijl het onder water dreef. Het onderzoek zal, naar men ons mede deelt, worden voortgezet. Donderdagmorgen wordt de lient bij de Dubbele Buurt afge damd en leeggemalen. Misschien dat men -dan iets vindt... ANNA PAULOWNA BENOEMING. Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 Oct. as. tot Heemraad van den Anna Paulownapolder benoemd de heer C. Rezel- man Dzn., alhier. UITSLAG OPENBARE AANBESTEDING. Door de Nederlandsche Spoorwegen werd te Utrecht in het openbaar aanbesteed be stek no. 1557 Hs liet, maken van een voetgangerstunnel met bijkomende werken bij km. 22.765 van den spoorweg Amsterdam Amersfoort bij den ovérweg Nassaulaan te Bussum en het maken van riolceringen in dien overweg. Raming f 31.500. Ingekomen 31 inschrijvingsbiljetten. Laagste inschrijver J. J. de Groot te Oudorp f 29.750. Hoogste inschrijver K. Spek te Gouda voor f 42.980 De veiling was deze week al ongeveer de helft kleiner en bestond uit pl.m. 1300 num mers. De vroege tulpen waren nog weer iets vaster, terwijl ook de Darwins gemak kelijk een kooper vonden. De oogst hier is practisch geruimd. Er werd besteed voor: Artus 10-11 1.10—1,20; Attraction 11-12 2.502.79; 10-11 1.652', Brillant Star 11-12 3.2o3.40; 10-11 2.702.80; Couleur cardinal 11-12 3.10—3.90; 12 op 3.90—4.20; 10-11 2.10- 2.40; Cramoise Brillant 11-12 1.70—1.75; 10-11 1.25—1.30; Cullinan 10-11 2.06; Calypso 11-12 2.65; 10-11 1.70; Crimson Queen 10-11 1.50; Duc de Bcrlin 10-11 1.55; Elcctra 12 op 3.45; •11-12 33.30; 10-11 2.35; Flamingo 10-11 1.70; Fred. Moore 11-12 1.70—1.95; 10-11 1.40; Grand duc 12 op 4.20—4.95; 11-12 4.05; Gen. de Wet 10-11 2.903. 11-12 3.80; Gele Prins 11-12 1.90—2.30; 10-11 1.70; Hermann Schlegel 10- 11 2.20—2.80; van der Hoef 11-12 2.85—3; 10-11 2.252.80; Ibis 10-11 1.80; La reien 11- 12 2.15-2.45; 10-11 1.40—1.65; 10-11 1.30; Mon tresor 12 op 3.05; 11-12 2.80 Murillo 11-122.15 2.85; 10-11 1.40—1.50; Oranje Nassau 11-12 3..>); 10-11 2.60; Prosperity 11-12 2.30; 10-11 1.50—1.75; Pink Beauty 12 op 3.80—4; 11-12 3.703.75; 10.11 3.05; Prins van Oostenrijk 12 op 3.10; 11-12 2.502.80: Pea-ch Blossom 12 op 3.65; 11-1*2 2.603.10; 10-11 2.35; Rose grisdelin 11-12 2.05: 10-11 1.70; Rose la reine 12-11 2.60; 10-11 1.35—1.50; Solita 11-12 2.40; 10-11 1.85; Theeroos 11-12 2.80; 10-11 1.65— .80; Triumphator 11-12 3.20; Vermillon Bril lant 12 op 2.40; 11-12 2.65; Vuurbaak 12 op 4.05; 11-12 3.753.90; Witte Valk 11-12 3.46- 3.50; 10-11 2.552.65; Witte duc max 1011 2.05—2.10; Witte Zwaan 11-12 2,50; 10 11 2.-. Allard Pierson 11—12 2,30—2.60; 10—11 1.30 1.60; April Queen 1*2 op 1.70; 11—12 1.55; 10—11 1.10; Bartigon 12 op 2.45—325; 11—12 1-852.40; 1011 1.101.40; Bleu Aimable 11-12 2.80-3.15; 16-11 1.56-1.55; Citv of Haarlem 12 op 4.—; Centenaire 11—12 1.65; Cl ara Butt 11— 12 1.35—1.70; 10—11 0.9.5-1.- Farncombe Sanders 12 op 2.05—2.20; 11—12 1-601.75; 1011 1.15; Fantasie 1011 2.30; Inglcscoanbe Yellow 12 op 1.66—1.95; ll-r-12 I-351.50; 1011 0.951.05; King George V 1*2 op 3.85; La candeur 11—12 2.55; Mad; K re lage 16—11 1.15; Mozart 11—12 1.90; Pride of Haarlem 12 op 1.60—1.80; 11—12 1.35—1.15; 10-11 0.95—1; pr. Elisabetli 12 op 2.90; 11—12 2.50; 10—11 1.45—1.65; Pb. de Commines 12 op 1.90—2.15; 11—12 1.40—1.70; 10—11 1.10; Picoté 12 op 2.90; 11—12 2.40; 16—11 1.90; Painted Ladv 12 op 2.30; 11—12 1.35; 1011 1.20; Rose Copland 12 op 3.45 3.65; 11—12 3.16-3.20; 10-11 2.05; Sieraad van Flora '12 op 2.10, 11—1*2 1.95. Son je 11— 12 2,052.15; Sundew 1*2 op 1.60—1.75; 11 12 1.35: Sultane 12 op 3.25; 11—12 '2.95: Tu- cana 12 op 2.10; Victoire d'Oliveira 12 op 2.55—2.60; 11—12 2.652.10; 10—11 1.50; Will Copland 12 op 2.56—2.90; 11—12 1.80—2.45; 16—11 0.95—1.2.5; Will Pitt 12 op 2.55—3.40; II—12 2.30-3.10; 16-11 L30—1 iO: Weher 11 12 2.75; Yellow Giant 12 np 2.80; Zenober 12 op 2.75; 1112 2.55; Zinwierman 12 op 2.15—2.20; 11—12 1.75; 16-11 1.20. Lil. Candidum 56,80; Iris Imperator op 1.10—1.40; 7—6 0.56-0.66; 6—7 0.25—0.27; Iris Wedgwood 10 op 1.401.90; 910 0.76 0.95; 89 0.42.46; Iris White Excelsior 8 op 0.60; 7—6 0.40—0 43 6—7 0.24—0.25; Alles per 100 stuks.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5