Stormramp te Honkong neemt in omvang toe Eberhard - Falier OMGEVINGNIEUWS tongeren Lanlbouwdag te Alkmaar H.H. Gerst» P. SLUIS Het s.s .„Van Heutsz" zinkende Floralia en Middenstands- Tentoonstelling verbouwers Boekhandel Frankrijk gaat uit een ander vaatje tappen Natuurrampen in China De Volksboogeschool als hulp voor den boer Voor de geheel bezette zaal van den Muziektuin opende de heer K. Bergsma, voorzitter van den Provincialen Bond van Oudleerlingen van het Land- en Tuinbouw- ondenvijs de vijfde Jongeren Landbouwdag, waarbij hij de aanwezigen welkom heette, in het bijzonder de sprekers van den dag. Hij legde daarbij vooral de klemtoon op het ideeële doel dat de verecniging tracht na te streven. Nadat spreker een hartelijk applaus in ontvangst had moeten nemen, was 't woord aan dr. H. v. d. Wielen, leider van de Volks hoogeschool „Allardsoog" te Bakkcveen, die zich tot onderwerp had gekozen: „Wezen en Werken der Volkshoogcsrliool". Om aan te tooncn. wat de Volksbooge school wil zijn, gaat spr. in het kort de geschiedenis na. Voor ongeveer 80 jaar was in Denemar ken. een geestelijke en matcriecle crisis. Het land stond sterk onder den invloed van de Pnitsche cultuur met het gevolg, dat de echte Scandinavische cultuur niet tot ontplooiing kon komen. Toen traden, niettegenstaande de moeilijkheden, waar aan Denemarken ten prooi was. enkele groote figuren naar voren, als prof. Grunt- wig, een predikant, die, grootgebracht als hij was in de Duitsche cultuur, aanvankelijk in conflict kwam met zijn omgeving, doch die ten slotte besefte, dat hij zich moest verplaatsen in het leven en het denken van het Deensche volk. In zijn eerste werk legde hij de „volkshoogcsohoolgedachle" vast, die neerkwam op het. scheppen van de mogelijkheid voor den Deonschen boer, om zich beter geestelijk te kunnen ont wikkelen. Het was de eenvoudige school meester Kristen Kold. die de uitvoering van de volkshoogeschoolgedachte mogelijk maak te, door de gelegenheid te scheppen aan tal van plattelanders om allerlei belangrijke onderwerpen te bespreken. Deze volkshooeeschool, waarvan er thans 67 in Denemarken zijn, verbreidt zich over geheel Scandinavië en men vindt ze thans in verschillende andere landen van Euro- pa. In het Puitschland van na den oorlog ontwikkelden zich vóór het tegenwoordig regime aan het bewind kwam, uit de arbei derskampen een 500 kleinere of grootere volkshoogescholen. De beweging zette zich door in Zwitserland en Engeland. Ze bereikte Nederland in 1930. Tc Leeuwarden vond in dat jaar een eerste bespreking plaats om te komen tot een volksboogeschool. Overal in ons leven kapselen verschillen de groepen zich in met eigen krant en radio, met eigen verzekeringen, eigen organisaties, enz., enz. Deze groepen groeien uit tot tegen standers, die elkaar onderling bestrijden. Doch die elkaar, wanneer ze met elkaar in aanraking komen totaal niet blijken te ken nen. Met de bedoeling hierin verandering te brengen, werd de volksboogeschool „Allards oog" begonnen op de plaats, waar de gren zen van Friesland, Groningen en Drente elkaar raken. Kr worden daar cursussen gehouden voor het platte land, waar 's morgens practisch wordt gewerkt, wat bestaat uit ontginning van terrein. Daaraan gaat vooraf een half uur lichaamsoefeningen, 's Middags wordt de courant uitvoerig besproken, waarna bet werk wordt voortgezet in werkgroepen, waarin belangrijke vraagstukken worden behandeld door een inleider. Daarop volgt een geduchtenwisseling. Voorts zijn er des avonds lozingen, er zijn vragenavonden, zangcursussen en tenslotte een eigen courant die eens per li dagen verschijnt. Spr. wil geen bijzonderheden weer geven, besluit echter met mede tc doelen, dat de beweging is ontstaan uit de roeping om de Nedcrlandschc samenleving, waarmee het in menig opzicht verkeerd gaat, weer op te heffen. Na de pauze geeft de voorzitter het woord aan don tweeden spreker, lr. L. J. A. de Jonge, Itijkslandhouwconsulcnt te Drachten, over het onderwerp: „Boeren in West-Euro pa" dat met lichtbeelden werd geïllustreerd. De Westersche hocren-vraagstukken vallen uiteen in twee gedeelten: de economisch- tecbnische ca de sociaal-cultureele. Ilct is een algemeen West-Europecsch verschijnsel, dat de boeren in het huidige tijdsgewricht een secundaire plaats zijn gaan innemen. De boerenstand is in het defensief gedrukt. Het is merkwaardig dat zoowel de wereld oorlog als de crisis der dertiger jaren de ontwikkeling tot een technisch Westen heb ben bevorderd. Immers in landen als Neder land en Denemarken, met een nog krachti- gon boerenstand, wordt aan de industrialisa tie zeer veel zorg besteed, sedert de export van bodomproductcn dusdanig terugliep, dat de nationale welvaart ernstig geschaad werd. Maar tegelijkertijd vond in de oude indu striestaten de start plaats .van een tegenge stelde beweging, n.1. de her-agrariseering, welke evenzeer door wereldoorlog en deze crisis werd bevorderd. Voor den toekomstigen materieclen t oe- stand van den West-Europeeschen landbouw koestert spreker geen n' te groote vrees. Zoo lang nog tientallen millioenen menschen groot gebrek hebben aan het allcrnoodigste, is er van.een werkelijke agrarische over productie geen sprake. Noodig voor de vervulling van alle toe komstverwachtingen, die worden gewettigd door de technische, chemische, clectrischc vooruitgang, is een technisch goed geschool de boerenstand, een wetenschappelijke be drijfsvoering op intensieve wijze en oen toe spitsing on de voortbrenging van hoogwaar dige kwaliteitsproducten. Het is ongemeen moeilijk een nieuwe en bezielde hoerencultuur op te bouwen. Aan de hand van een aantal lantaarn- plpnties. met opnamen uit Nederland, Frank rijk. Relgië. F.nceland. Duitschland en Dene marken, toonde spr. aan hoe er ten platten lande nog veel schoons wordt aangetroffen. 'ANNA PAULOWNA In ons berichtje van de vergadering van „Vischlust" is een foutje geslopen. De visch- wedstrijd wordt niet op 25 doch op 5 Sep tember gehouden. „Altijd Verder" had bij de wedvlucht vanaf Otidenbosch (afst. 145 k.m.) voor oude en jonge duiven, 74 vogels in concours, die om 8 uur zijn gelost. De eerste vogel, geconstateerd om 11 u. 9 m. 31 sec. had een snelheid van 767 m. per minuut en de laatste prijswinnende duif geconstateerd om llu. 41 m. 45 sec. vloog 663 m. per min. Prijzen behaalden: J. Ilc-ngsdijk 1, 4 en 11 met 52.8 punt, A. Liefhebber 2, 3, 7 en 10 met 57,6 punt; R. Geerings 5 en 12 met 25.6 p.; P. de Vries 6, 9, en 13 ract 30 p.; G. v. d. Berg 8 en 15 met 16 p.; J.J. Schenkels 13 met 6.4 p. Eveneens werd een wedvlucht gehouden over 284 km. waarbij 18 duiven in concours waren, die om 10 u. 30 zijn gelost. De snel ste vogel kwam om 3 u. 28 m. en 35 sec. aan en vloog 824 in. per minuut, de laatste prijs winnende vogel, geconstateerd om 3 u. 37 m. 8 sec., vloog 805 m. per minuut. Hierbij behaalden prijzen: A. Liefhebber 1, 2 en 4 met 4S punten en W. Blaauboer 3 met 12 punten. W1ERINGEN WEER EENS DIEFSTAL De Brigadier der Rijksveldwaeht te Hip- polytushoef heeft tegen een zekere V. te Noordstroe procesverbaal opgemaakt, daar zij hem verdacht van diefstal van gerst ten nadeelc van oenigc boeren uit de Wieringcr- meer onder Wiéringen. Bij huiszoeking ten huize van V. werd nog 1'A H.L. gerst aan getroffen. Dit is nu al de tweede keer in een week dat van een dergelijke diefstal sprake is. CALLANTSOOG Burgerlijke Stand over Augustus 1937. Ondertrouwd: M. J. Schmidt, oud 26 j., kapper on W. T. Baken, oud 22 j., z.b. Gehuwd: II. de Jong, oud 30 j., timmerman en N. Weij, oud 20 j., z. b. Jb. Hollander, oud 22 j., dijkwerker en Tr. Bakker, oud 21 j., z. b., D. Vries, oud 27 j., onderwijzer en A. A. van Schcijcn, oud 23 j., z. b. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: K. Unk en gezin van Andcl (N.B.); A 51. Vertrokken: J. Wienjus naar Den Helder. H. J. Schut en gezin naar Koedijk. LANGEND1JK NOORDSCHARWOUDE. Bestuursverwisseling. In de gehouden bestuursvergadering van de N.V. „Concordia". werd als penning meester gekozen de heer N. Kooij. WIERINGERMEER ONTSLAG WEGENS AFLOOP SEIZOEN WERKEN. Wegens het reeds sterk inkorten der-oogst werkzaamheden is per Dinsdag j.1. aan 100 arbeiders, werkzaam bij de Cult. Mij. op de bekende voorwaarden, ontslag aange zegd. EEN WITTE SPREEUW In de omgeving van een der boerderijen is een sneeuwwitte spreeuw gesignaleerd. Ongedwongen en rustig beweegt zich het dier te midden van zijn vriendjes. Opval lend is echter dat juist vaak dc witte spreeuw leiding geeft en aan dc kop der groep vliegt. BATAVIA, 2 September. r- De direotie van de K.P.M. ontving een dringend telegram uit Hongkong, dat het s.s. „Van Heutz" in den afgeloopen nacht tijdens een typhoon is vastgeloopen nabij Green Island dat onge veer drie mijl van Hongkong is gelegen. Een nader radiobericht van den gezag voerder meldde, dat liet schip zinkende is. Nadere berichten omtrent dc juiste plaats waar het schip is vastgeloopen en omtrent het. aantal passagiers ontbreken. Later werd gemeld: De directie van de K.P.M. ontving be richt. dat alle opvarenden van de „Van Heutz" gered zijn. SPANJE Va'encia geeft den moed niet op Regeeringsaanval in Andalusië. Hoewel Franco nu meester is van liet Noorden en niets zijn verderen opmarsch meer schijnt tc kunnen stuiten, dank zij de openlijk erkende Ilaliaanschc hulp, heeft de val van Santander \olgens de Times geen ontmoediging in Valencia te weeg gebracht. Meer dan ooit, is men besloten (ie vijan delijkheden tot een spoedig einde te brengen en met dit doel bet leger te versterken en dc eenheid in de z.g. achterhoede te ver- grooten. De hoofdcommissaris van oorlog heeft tot dit doel opnieuw het wachtwoord uitgevaardigd, afkomstig uit dc periode na den val van Malaga: „Op een nederlaag moeten wij met een overwinning plus nog een halve antwoorden." Het uithoudingsvermogen is in het linksche Spanje steeds volgens den corr. van de Times niet ver minderd. Integendeel; door de moei lijkheden van het laatste jaar heelt het zich ontwikkeld. De dagen, waar in alles er op scheen te wijzen, dat niets den opmarsch van de opstandi ge generaals kon stuiten, z<jn voor bij. Op het oogenblik is het regee- ringsleger een werkelijkheid, in staat om zich te laten gelden. In den sector van den weg naar Andalusië hebben de regeeringstroe- pen gisterenmorgen den aanval ge opend. Op sommige plaatsen zijn zij drie kilometer opgerukt. Anna Paulowna Bezoekt de prachtige in de zaal van SLIKKER. Opening Zaterdag 4 Sept., 's avonds 8 uur; voortzetting Zondagmiddag 2 uur tot 's av. 12 uur. Entrée 15 cent; gratis 's avonds koffie- en 's middags thee- schcnkerij, aangeboden door de Enkabé, afd. Anna Pau lowna. Zondagavond schitterende GONDELOPTOCHT, in de Molenvaart, waarvoor prijzen worden uitgeloofd; 12 deelnemers hebben zich reeds aangemeld, de aangifte is open tot Zondagmiddag 12 uur. Zondagmiddag 3 uur op het sportterrein: B K C. I - D T.S. I Vanaf 4 uur'Zondag GROOT BAL in de Danstent achter de zaal van Slikker. De soorten Kenia, Spratt Archer, Mansholt 2-rijige en Saxonia gerst komen weer in aanmerking voor brouwerij- doeleinden. Voor eerste leve rantie worden aangiften van gedorschte partijen ingewacht voor 12 Sept, bij P. KOOI MAN, Anna Paulowna, Tel. 10. AANGEBODEN: 1 gloednieuwe Handnaaimachine met kast, van f70 voor f52.50, merk „Gazelle". 1 IDEM, van f85 voor f50, merk „Singer". Volle garantie. Naaimachinehandel, BARSINGERHORN. Schager Roosjes Aangeboden Eerstelingen, Bintjes en Bevelanders (kl. A.) Door K. PAARLBERG, Schager- waard. Gevraagd voor direct: EEN BOERENKNECHT, goed kunnende melken, bij C. D. APPEL, Berkmeer, Heer- hugowaard (N.). Gevraagd: 100 WITTE LEGHORN- HENNEN, tegen de leg, met opgaaf naas te prijs. JOH. VEERMAN, Aartswoud. Gevraag^,' tegen 1 Dec. of n. o. t. k. datum een nette BURGERWONING, te Barsingerhorn. Opg. verl. liuurpr. aan G. WEGGEMANS, Rijksambtenaar, Barsinger horn. Direct gevraagd: Een HULP IN DE HUISHOUDING, liefst middelbare leeftijd, bij Wed. S. BROMMER, Schager- brug. Te koop: Een jonge drachtige ZEUG, werptijd 7 September, bij P, THOMAS, Langcvlict 30, Ju- lianadorp. WERKVOLK gevraagd hij A. GEEL, Groote-- sloot, Oudesluis. Tc koop: 1—7 R.LR. HENNEN, broed Maart 1937. L. GROOT, Schagerwaard. GERSTESTROO te koop. GEBR. SLEUTEL, Wicringenvaa rd. het potlood van supe rieure kwaliteit is zoo wel in blikverpakking van 10 stuks als per stuk verkrijgbaar in v.h. Trapman 6 Co. Parijs ontstemd over Mussolini's openlijke erkenning van zijn in terventie in Spanje. Nota's voor Londen en Genève liggen gereed. Op grond van door hun Parijsche correspondenten verkregen inlichtin gen zien verscheiden Engelsche bla den ernstig de mogelijkheid onder het oog van een herziening der tot dusverre door de Fransche regeering ten aanzien van het Spaansche con flict gevolgde politiek. Deze verandering van houding wordt beschouwd als het logisch gevolg van het brutale optreden van een „zekere buitenlandsche vloot" in de Middellandsche Zee en van de uit wisseling van de telegrammen tus- schen Franco en Mussolini, waar mede de duce openlijk Italië's in menging in Spanje heeft erkend. De beraadslagingen van het kabinet-Chau- temps zouden voor een groot deel betrekking hebben gehad op deze gebeurtenissen en gedaclitenwiss'elin'gcn tussclien Parijs cn Londen zouden hierover reeds zijn geopend. Een formeel protest van Frankrijk bij het niet-inmengingscomité tegen de thans door Rome erkende inmenging van Italië in Spanje is zeer waar schijnlijk, zonder dat daardoor af breuk wordt gedaan aan de andere maatregelen, die de omstandigheden aan de hand zouden kunnen doen. Naar de Parijsche correspondent van de „Times" bericht, zou de ETansche gezant te Londen Eden hebben meegedeeld dat Erank rijk voornemens is, de zaak aan het Ge- neefsche comité voor te leggen. Parijs zou handhaving van de nict-interventie-politiek thans bezwaarlijk achten. De Parijsche correspondent van de „News Chronicle" meent te weten, aldus de Msb., dat de socialistische ministers cn eenige hunner radicale collega's in de kabinetszit ting van Zaterdag j.J. gcëischt hebben, dat onmiddellijk een protest tc Rome zou wor den ingediend. Tenslotte zou echter besloten zijn, niet rechtstreeks te Rome, doch te Ge nève te protestecrcn. Vrijwilligers over de grens. Wat het verbod van toelating van vrij willigers over de Fransche grens naar Spanje betreft, interpreteert de „News Chro nicie" de houding der Fransche regeering aldus: ,Dc door het kabinet te Parijs ge nomen beslissing beteekent niet noodzake lijkerwijze. dat de Fransch-Spaansche grens thans geopend is voor vrijwilligers, die zich naaf het Iberisch schiereiland zouden wil len begeven: zo beteekent, dat. als Frank rijk ook nu nog vrijwilligers belet, de grens te passeeren. het zulks doet uit politieke overwegingen en niet meer krachtens een wet. De Fransche regeering is thans volko men vrii de ten aanzien van vrijwilligers getroffen maatregelen op te schorten of te annulecren en zij kan geen wettelijke straf fen meer opleggen aan degenen, die zouden trachten via de Fransche grens Spanje binnen te dringen." Omtrent de gevolgen van den orkaan wordt nog gemeld, dat het Japansche s.s. „Asama Ma roe" in de Jongk-Liaai aan den grond is geloopen, terwijl alle zaken aan den waterkant tot manshoogte onder water staan. Douanebeambten cn andere helpers hebben op heldhaftige wijze aan het red dingswerk deelgenomen. Er komen nog slechts schaarsche bijzonderheden binnen, als gevolg van de duisternis en de algemee- ne verwarring. Ten gevolge van den was der Gelé rivier is de dijk over een lengte van 1500 mgter doorgebroken. Nabij Poetai in de provincie Sjantoeng. De gouverneur van deze provin cie heeft Nanking een bedrag van drie mil- lioen verzocht om den noodlijdenden te hulp te komen. Aantal dooden op minstens 100 geschat De taifoen, welke zich met een snelheid van 130 mijl per uur voort plantte, heeft in den afgeloopen nacht te Hongkong ontzettende ver woestingen aangericht, zoodat de stad er bij het aanbreken v. d. dag uitzag, alsof zij door vliegtuigen was gebombardeerd. Men schat het aantal dooden op ongeveer honderd, uitsluitend voor zoover dat de stad betreft. Aan boord van schepen moet een nog grooter aantal dooden te betreu ren zijn. De straten der stad waren versperd dooi de puinen der ingestorte huizen. De aan de scheepvaart toegebrachte schade is nog niet te sAiatten, daar tal van schepen een schuil plaats hadden gekozen in de Jonk-baai, wel ke buiten de haven is gelegen. Het Japansche stoomschip „Asma Maru" (16.975 ton) en tal van vrachtschepen zijn in de haven aan den grond geraakt, terwijl dc kleinere schepen door elkander op den oever zijn geworpen. De verbindingen met Sjanghai zijn afge sneden. De telegraafdienst, en de draadlooze verbindingen zijn eveneens onderbroken. Cholera-epidemie te Sjanghai woedt voort. De cholera-epidemie tc Sjanghai blijft voortwoeden. In de afgeloopen week werden 374 gevallen geconstateerd, van welke 219 met doodelijken afloop waren. Cycloon teistert Hongkong. Dijk van de Gele Rivier bezweken Alsof dc oorlog China nog niet genoeg kwelt, wordt het land nu ook nog geteisterd door natuurrampen. Om twee ui^r gistermorgen is boven Hongkong een orkaan losgebroken, die, naar men vreest, groote schade heeft aangericht. De haven lag vol schepen, waaronder mailbooten en schepen, die hier in verhand met de Japansche blokkade een toevlucht hebben gezocht. De orkaan Is later in kracht afgenomen, doch hot staat reeds vast, dat er, behalve groote niateriecle schade, dooden te betreu ren zijn. De bezuiniging op het U.L.O.-onderwijs Vragen aan den minister. De heer Thijssen heeft tot den minister van Onderwijs, Kunsten cn Wetenschappen de volgende vragen gericht: 1. Heeft de minister bij zijn amhgenoot van Binncnlandsche Zaken reeds pogingen aangewend om het bedrag, dat gesaneerde gemeenten per U.L.O.-lecrling mogen be schikbaar stellen, aanmerkelijk verhoogd te krijgen? 2. Indien ja, wat is dan het resultaat de zer pogingen geweest? 3. Indien neen. is dc Minister dan bereid, zijn invloed aan te wenden, opdat aan den noodtoestand van het uitgebreid lager onder wijs in gesaneerde gemeenten nog bij het begin van het nieuwe begrootingsjaar een einde wordt gemaakt door verhooging van het toegestane leerlingbedrag van f 3.- tot een bedrag waaruit tenminste de noodza kelijke kosten bestreden kunnen worden? WA R M F.N HUIZEN, 1 Sept. Eigenheimers f2—2.20, gele nep f 5.40. uien 3, id. drielingen 2.40, id. grove 2.80 roode kool f 1. gele kool fl, witte kool f 1.10, slaboonen f 10.50. Aanvoer: 1000 kg. aard appelen. 250 kg. gele nep, 600 kg. uien, 6900 kg. roode kooi, 750 kg. gele kool, 2200 kg. witte kool, 150 kg. slaboonen. Prins Bernhard licht ongesteld Gisterenavond is, aldus de Tel., te Deven ter bericht ontvangen, dat in verband met een lichte ongesteldheid van Prins Bern hard, diens bezoek aan Deventer, waar hij o.a. de oefeningen van het vierde halfre- giment huzaren morgen zou bijwonen, waarschijnlijk tot de volgende week is uit gesteld. SCHAGEN 2 Sept. 1937 4 stuks paarden 150475; 13 Geldekoeien (magere) 140175; 58 idem (vette 200300; 16 kalfkoeien 200—280; 5 pinken 110130; 11 Graskalveren 3040; 25 nuchtere kalve ren 12—1S; 10 schapen (magere) 20; 80 idem (vette) 2027; 146 overhouders 24—32; 136 lammeren 1016; 6 bokken cn geiten 310; 9 varkens (magere) 30—38 idem (vette) per kg. 0.64; 97 biggen 13—25; ko nijnen 0.50—1.25; 74 kippen 0.50—1.50; Haantjes 0.25-1.- MIDDENMEER, 1 Sept. Inlandsche rogge f77.25, wintergerst f6.757.25, zomergerst f7—7.50, haver (wit) f5.756.75, groene erwten f9—10, Wijker va- len f1217, kanvijzaad f22,50—33.50, blau we maanzaad f28—30. Handel traag, aan voer goed. AMSTERDAM 1 September. Ter veemarkt waren heden aangevoerd; 216 vette kalveren: 1e kw. 6072 ct., 2e kw. 58(44 ct., 3e kw. 4856 ct. per Kg. levend gewicht: 30 nuchtere kalveren f S—14 per stuk, 198 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 7374 ct., zrware varkens 72—73 ct., vette varkens 7172 ct. per Kg. slachtgewicht; 2 paarden. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: Vette kalveren matigen aanvoer, handel vlug. prijshoudend. Eenige zeer beste, hoogere noteering. Nuchtere kal veren geringer aanvoer, vluggen handel, vaste prijzen. Varkens korten aanvoer, handel zeer gedrukt, prijzen onveranderd. ATTvMAAR, 1 September. And"'vie 0.601.60. appelen 2.505, augur ken 112. bloemkool I 912, idem II 35, bieten 1.GO—2.20, druiven 913, gele kool 2.60, groene kool 1.S03.20. kropsla 0.00 1.80, knolselderie 2.—komkommers 1.50 3.50, meloenen 421. neren 36.50, prei 2.60—3.20. peterselie 0.501, postelein 0.19 0.35. pruimen 58.50. rabarhor 0.501. roo de kool 1.20—2.60. selderie 0 501 50. spina zie 0.K>0.42. sniihoonen 210. enkele sner rieboonon 1.401.80, dubbele idem 0.80 1.65, tomaten 2—3, uien 2.10^—2.90, wortelen 3.50—5.50. WINKEL. 1 September. Appelen 1.506. peren 1.509. pruimen 37. augurken 112, slaboonen 25. stiii- boonon 58. aardappelen 1.101.30. per 100 pond, Meloenen f 510, komkommers 1.50 1.70 nor 100 stuks. RROF.K OP LANGENDLTK. 2 Sept. Srhotsrhe muizen 2.90, eigenheimers 250 2.60. hl. dito 2.30—2.60. drielingen 1.70, uien 3.10—3.20. drielingen 2.60—2.80. grove 3.50. gele nep 5.405.70. snerrieboonen 7.70 —12. sniihoonen 5.308.80. kroten 1.60. roode kool 11.60. witte kool 1.301.40. gele kool 11.80. groene kool 2.00, bloemkool 6.60 9.10. °e soort 2.90. voonnscTT \mvoiT>F.. 2 Sopt. Sohotsche muizen 1.90. grootcn 2.30. Ei genheimers 22.10. bl ditn 2 402£0, uien 2.50—3 20. drielingen 2.60—2.80. grove 3.20 —3 40. gele non 5.60—6, noen 1.30;—1.40. 9000 kg. snerciel>oonen 4:0011; 275 kg. kro ten 1.90; 13100 kg. roode kool 11.70 37400 kg. witte kool 1.101.40 7800 kg. gele kool 1—.1.80 DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten cn Fruit, 1 September. Ber lijn: De aanvoer is rijkelijk. Dc handel blijft goed. Dc prijzen voor boonen, kom kommers cn peentjes waren wat lager. To maten liepen wat op. Alle andere groen ten toonon geen verandering. Ook op dc fru ij markt is de aanvoer groot. Bij weinig veranderde prijzen is de handel regelma tig. Genoteerd wordt: IIoll. komkommers 1220 per 100 stuks. Kal. uien 6.75 per 50 Kg. IIoll. druiven werden niet genoteerd. TToll. meloenen brachten^20—30 per 50 Kg. op. Wcst-Duitsehland: Er is geen verande ring te vermelden. SCHAGEN AUTOMATISEERING TELEFOON. Op Woensdag 15 Sopteniebr a.s. zal te 'sGravenhage de aanbesteding plaats vin den van de telefoon-centrale in het Hee renbosch alhier.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6