II IUITENL ANDSCH VERZICHT OMGEVINGNIEUWS LEED 3 JAAR AAN RHEUMATIEK KLOOSTERBALSEM I» 1 Verwording in Europa Het jubileum van de Beemster Een wonder-middel tegen PRIKKEL-hoest! akkers Abdijsiroop Bleyle Dames-Japonnen HEERHUGOWAARD Uitstapje zusterkring Odith. Het was een stralende zomerdag, toen de zusterkring „Odith" zich opmaakte om haar eerste uitstapje met ongeveer 30 leden te ondernemen, onder leiding van Ds. v. d. Kam. Om half twee N.T. vertrokken de beide H.A.B.O.-bussen. De route ging over de Alkmaarsche Hout, Bergen, Schoorl, waar een boschpaadje voer de naar het Doopsgezinde Broederschaps huis. Een hartelijke ontvangst viel het ge «el- schap ten deel van de zijde van Ds. en Mw. Knipscheer uit Groningen, welke daar mo menteel de leiding voerden. Voordat de ver schillende gebouwen werden bezichtigd, gaf Ds, Knipscheer een korte schets van het ontstaan en de ontwikkeling der verschil lende Broederschapshuizen in ons land, welke als vacanticoord kunnen worden ge bruikt. door allerlei gezindten, zelfs door gereformeerden en Roomschen, welke laat- sten dispensatie dienen aan te vragen bij den pastoor. Evenwel was het toch mogelijk, daar ook een band to vormen. Na den inwendigen mcnsch te hebben versterkt, werden de bussen weder beklom men en voort ging de tocht naar het na burige Camperduin, alwaar genoten werd van zee en duin. Zelfs ging de pret zoover, dat eenige ondernemende zusters een vcr- frisschend voet had in de Noordzee namen. Daarna ging het weer terug naar Schoorl. Na om half zeven te zijn teruggekeerd in het Broederschapshuisje, waar een kopje koffie werd genoten, verzamelden aljcn zich ohi half acht in liet door kreupelhout om ringde kerkje, waar het Bondslied werd ge zongen, Ds. v. d. Kam een leerzaam stukje voorlas en ten slotte geëindigd werd met den Avondzang, Om God den dank te betalen voor dezen schooncn middag in de ongerepte natuur. Over Langendijk arriveerde het gezelschap om negen uur in welstand bij de Ned. Herv. Kerk alhier, waar staande onder de fantas tisch verlichte Kerkcpoort uit dankbaarheid nogmaals het Bondslied werd ten gchoorc gebracht, na afloop waarvan ieder weer huiswaarts werd gebracht. Een woord van hulde aan de chauffeurs, welke ook het Jiunne bijdroegen tot het wolslagen van dezen middag, is zeker niet misplaatst. Z1JPE BURGERBRUG DAT GEBEURT OOK NIET ALLE DAGEN! Een dezer dagen cirkelde een vliegma chine boven 't huis van mej. de Wed. P. v. d. Molen alhier. Terwijl Mej. v. d. Molen de manoeuvres gade sloeg kwam 't toestel plots zeer laag over 't huis heen en viel er op 't zelfde moment iets vlak langs haar heen, midden in den bloementuin. Tot haar groote verwondering bleek 't een echte Hol- iandsche rijksdaalder te zijn. SCHAGERBRUG EEN MOOIE ONDERSCHEIDING Het doet ons genoegen te kunnen melden, dat onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. Bossen, thans te Soest, de eerc modaillo van de Oranje Nassauorde in zilver mrt de zwaarden is verleend. De heer Bossen die jarenlang secretaris is geweest van het Hoofdbestuur van het Generaal van Ileutsz- fonds, waar hij zich bijzonder voor interes seerde, heeft zich in deze functie buitenge woon verdienstelijk gemaakt. En dat er waardeering voor zijn werk be stond kwam in 't bijzonder tot uiting bij zijn afscheid, toen hij door verschillende autoriteiten op hartelijke wijze werd toege sproken en gehuldigd. ST. MAARTENSBRUG DE MASKERSPELERS KOMEN Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie zullen do Maskerspelers van Bergen met de aanstaande kennis optre den in het lokaal van den heer Kossen met „Geld speelt geen rol", een prachtig blij spel, een stuk van liefde en meer verouder de dingen. Velen met ons zullen dit met groot genoegen vernomen, omdat wij hij ondervinding weten, dat het optreden van de Maskerspelers betcekent een uitvoering met hoogstaand spel, een avond van waar genot. Wij twijfelen er dan ook niet aan of de zaal van den heer Kossen zal met de aanstaande kermis tot achter toe dicht be zet zijn. KON ZICH NIET BEWEGEN Dank III KLOOSTERBAUEM kan hl| weer wandelen en fietsen ,Het kwam in aens, maar 3 Jaar lang was het of ik die pijn in mijn rug nooit meer kwijt zou raken. Alles was mij teoeel. Men zei mij dat ik rheu- matiek had en daaroan wel nooit meer af zou komen. Toen werd ik opmerk zaam gemaakt op Ktoosterbalsem, die heerlijk verzachtende zalf en werkelijk, na een behandeling van nog geen 6 weken zijn mijn pijnen verdwenen. Ik heb van nieta meer last en beveel daarom iedereen den Kloosterbalsem aan." S. SL te H. AKKERS •RiaiNlIL TER INZAOE „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en snywonden Ook ongeëvenaard als wrijtralddel bU Rheumatlek, spit «n ptynl|jke spieren &chroo tdoos 85 st Potten» 62^ cL en 1.04 TAXI TEGEN BETONNEN PAAL Bestuurder was door slaap overmand. Gistermorgen vroeg reed een taxi, be stuurd door een onbekend gebleven chauf feur, tegen een betonnen paal nabij Kolk- sluis. De bestuurder bleek door de slaap te zijn overmand; hij had den geheel-en dag en nacht gereden, had passagiers naar Leeuwarden vervoerd en was nu op den te rugweg naar Rotterdam Door de aanrijding was de versnellingsbak ontzet, zoodat de wagen niet verder kon. De chauffeur heeft toen rijn garage te Rot terdam opgeheld, vanwaar men spoedig 'n auto ter assistentie heeft uitgezonden. Deze heeft de pechvogel van Kolksluis wegge sleept. WINKEL Benoemd. Met ingang van 15 September a.s. is be noemd tot leerling-verpleegster aan het Provinciaal Ziekenhuis „Duinenbosch" te Bakkum, onze plaatsgenootc, Mej. N. Hal- bersina. Paard op hol. Donderdagavond, sloeg de werkman van O. Schaap met paard en wagen, op de West- friesche dijk, op hol. De bestuurder werd met eenige gekneusde ribben en schaafwon den opgenomen, zoodat het ongeval nog be trekkelijk goed is afgeloopen. Ongeval. Donderdagavond, kwam de jongeheer,- R. Band, hij de training in de Wieringermcer, dusdanig te vallen, dat hij vele schaafwon den aan gezicht, armen en boenen bekwam, en zich onder dokters behandeling moest stellen. Politie. VERLOREN: Een rijwiel plaatje. Aan bed gekluisterd door rheumatische rugpijn Nu geen spoor van pijn meer „Ik leed gedurende jaren aan rheumati-- sclie pijnen in mijn rug. Van tijd tot tijd inoest ik zelfs een paar dagen in bed blij ven. Ik kon niet loopen of staan. Daar mijn vader van dezelfde pijnen verlost werd door Kruschcn Salts, probeerde ik het ook. Nu heb ik niet het minste tecken van pijn meer. Mijn vader die al over de 80 is, heeft nooit ergens last van dank zij Kru- schen Salts". Mevr. II. R. Evenals hij deze dame en haar vader zul len ook hij anderen die geregeld hun klei ne dagelijksche dosis Kruschcn Salts ne men, allerlei klachten als rheumatische pijnen, hoofdpijn, constipatie, enz., niet be staan. Door de aansporende werking van Kruschcn Salts op de inwendige organen blijft uw organisme vrij van alle schade lijke stoffen. Kruschen Salts is verkrijg baar hij alle apothekers en erkende dro gisten k 10.40, f 0.75 en 11.60 per flacon. Let op, dat op het étiket op de flesch zoo wel als op de buitcnverpakking de naam Rowntree Ilandcls Mij., A'dam, voorkomt. SINT PANCRAS BEROEP .VANGENOMEN. De alhier bij de Ned. Herv. gemeente be roepen predikant, ds. P. J. Krop te Ferwerd heeft dit beroep aangenomen. A.N.G.O.B. In de jongste vergadering van de afd. van den A.N.G.O.B. werd besloten de bibliotheek op 5 Oct te openen. Naar de Prov. Betooging te Amsterdam werd de heer J. Bruin afgevaardigd. In principe werd besloten, in Januari een pro- paganda-avond te organiseeren. De huisbe zoek-actie zal worden aangevat, terwijl ge tracht zal worden een avond of middag voor de kinderen te houden. LANGENDIJK CURSUS VOOR HANDELSKENNIS De lessen aan den Cursus voor Handels kennis in verband met de vestigingswet, uitgaande van Dc Hanze, zullen gegeven worden door de heeren Wilmink, hoofd der R.K. school alhier en den heer Huitema, leeraar boekhouden M.O. BOUW- EN WONINGTOEZICHT. In verband met de antwoorden, die de subcommissie ter bevordering van samen werking inzake Bouw- en Woningtoezicht, van de verschillende gemeentebesturen heeft ontvangen, is aan de afdeeling Noord-Hol land van de Vereen, van Nederlandsche gemeenten verzocht een Alg. Vergadering uit te schrijven van de 14 gemeenten, die oorspronkelijk over dat onderwerp verga derden. DF. ELECTRICITEITSTARIEVEN. De Middenstandsvereeniging van Langen dijk en St. Pancras hebben van de Commis sie van Beheer voor de Gem. Lichtbedrij- ven, naar aanleiding van het verzoek om den heer Haga een uiteenzetting te laten geven van de middelen, om tot lagere elec- tricitcitstarieven te komen, een uitnoodi- ging gekregen, om voorstellen dienaangaan de schriftelijk te willen indienen. DE COMMISSIE VAN BEHEER VERGADERDE. Vrijdagmiddag vergaderde de commissie van Beheer der Gemcneschappelijke lichtbe drijven van de Langendijker gemeenten en Sint Pancras in het kantoorgebouw der be drijven. Voorzitter, burgemeester Kroonenburg van Sint Pancras opende en heette in het bijzonder welkom den E.A. heer II. Schel haas, den nieuwen burgemeester van Broek op Langendijk. Voorz. herdacht wijlen burgemeester Slot, die steeds zeer belangrijke adviezen beeft gegeven in het belang van de bedrijven. Van het P.E.N. was een brief ontvangen over de overdracht van het electriciteits- bedrijf aan het Prov. Bedrijf. „Aan een open paradijs gaat de mensch onverschillig voorbij en hij wordt eerst droe vig gestemd, als het gesloten is." Dat is een oude waarheid, waartegen wel licht zou kunnen worden ingebracht, dat een open paradijs niet bestaat. Zoolang hij in een bepaalde omgeving vei toeft, ziet de mensch daaraan na korter of langer tijd altijd fouten. Hij zet zich aan het veranderen en wanneer er zooveel is gecorrigeerd, dat er van het oude niets of weinig is overgebleven, komt hij meestal tot de conclusie, dat dat vroegere toch eigenlijk een hemel op aarde was. De menschen, die 25 jaar geleden leefden, beschouwden rust en orde als de gewoonste zaak van de wereld. Piraterij, vrijbuiterij, dat waren dingen, die in de verlichte twin tigste eeuw niet meer voorkwamen. Het wa ren begrippen uit het verleden. Zoo dacht men ten minste. Wij, die leven in liet jaar 1937, weten, dat onze wereld gedurende de eerste jaren van deze eeuw een soort para dijs is geweest. Een paradijs, dat door den mensch is opgeofferd met een lichtzinnig heid en een onverschilligheid, waarover men zich slechts kan verbazen. En in dc korte spanne tijds, die ligt tusschen toen en nu, is tot stand gebracht, dat kaperij en zceroovcrij weer aan de orde van den dag zijn, dat hot convoyeeren van handelsvaartuigen door oorlogsschepen in sommige streken tot een gebiedende noodzaak is geworden, dat een Duitsche vloot, zonder dat er verder veel notitie van wordt genomen, Almeria bom bardeert, dat de Engelsche ambassadeur in Shanghai wordt aangevallen door Japansche vliegtuigen, welk land nota bene nog steeds geen oorlog voert met China. Voor afspraken toonen sommige mogendheden een verwon derlijke minachting, iets als een „heiligheid" van verdragen bestaat niet meer. Realiseert men zich dit alles volkomen, dan behoeft men zich er weinig over te ver wonderen, dat tegenwoordig in de Middel- landsche Zee neutrale schepen worden in den grond geboord door onderzeeërs, waar van de nationaliteit volkomen onbekend is. Op slinksche en verraderlijke wijze bedrij ven deze hun minderwaardig werk, ze ko men en ze gaan in den nacht. En, merk waardigerwijze, de weield aanvaardt liet, raakt er niet door in opwinding. Deze passi viteit illustreert op overduidelijke wijze de morecle inzinking van onze dagen. Zulke DEN HELDER Medegedeeld werd, dat wanneer men het bedrijf met ingang van 1938 over droeg, eenige concessies konden worden gedaan. Vier der gemeenten hebben zich reeds tot het P.E.N. gewend om inlichtingen over de voorwaarden. Ook dc vijfde gemeente zal deze voorwaarden opvragen. Voorts werd het ambtenarenreglement behandeld in verband inet de brief van den Minister, waarin wordt medegedeeld, dat het besluit om het onvereenigbaar te ver klaren dat een ambtenaar der Lichtbedrij- ven tegelijkertijd Raadslid is van een dei- aangesloten gemeenten, elke rechtsgrond mist. en met een brief van Ged. Staten, die schrijven, dat het ambtenarenreglement dooi de iaden moet worden vastgesteld. Het ambtenarenreglement, zal aan de ge meenteraden ter goedkeuring worden aan geboden met een door bet Bestuur der com missie (niet door de commissie) voorgestel de wijziging dat het met ingang van dc nieuwe zit tingsperiode der raadsleden, dus in 1939 niet verecnigbaar is, dat een ambtenaar der lichtbe drijven raadslid is van een der aangesloten gemeenten. De rekeningen 1936 werden vastgesteld op de gisteren gepubliceerde cijfers. Alen deelt ons mee, dat thans reeds kool wordt gekocht, met het oog op het opslaan in het te Noordscharwoudc te stichten koelhuis. .WIERINGEN LUCHTBALLONNETJE GEVONDEN. Door den heer N. Moelikker te Hippoly- tushoef is in de Wieringermeer een lucht ballonnetje gevonden van „The Woodford Charitv Funcüon Balloon Race", liet bal lonnetje is don 2en September '37 opgelaten en Vrijdagmorgen gévonden. Als afzender staat op de label vermeld: mrs. M. Grant, The Woodford Julilee Hospital, Woodford Green Essex, Engeland. 't Verste ballonnetje ontvangt als prijs 5 Shilling. Levering brandstoffen. Na gehouden aanbesteding is de levering van brandstoffen voor de gemeentcgebou- wen gegund aan de laagste inschrijvers, t. w. voor cokes S. P. dc Vries, antluaciet C. Metselaar, korte en lange turf H. Smit, brechcokes Fa. Doves. Verloting. Aan de vcreeniging T.O.V., tooncclver- eeniging Tot Ons Vermaak te Slootdorp, is vergunning verleend tot het houden van een verloting. Uitgegeven zullen worden 2000 loten a f 0.10. Burgerlijke Stand. (28 Augustus t.m. 2 September). Geboren: Geerie Willy, dochter van W. v. d. Kreke en A. de Jongh. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: J. de Keizer en M. v. d. Meijdcn. C J. Koorn en A. Scheltus. P. Ottens en G. Doves. Overleden: Geene. POLITIE Gevonden: een bruine kinderschoen. Verloren: een rijwielplaatje. Inlichtingen bij den gcmccntebode. dingen baren geen opzien meer, ze zijn iets gewoons, we zouden bijna zeggen: ze mo gen! Hot feit, dat de stille aanranders zich niet hebben ontzien zelfs een Engelsche torpedo jager aan te vallen, vermocht intusschen nog eenige verontwaardiging te wekken. Dat had men toch niet verwacht! Over enkele dagen echter zal ook dit feit wel weer ver geten zijn. We weten het reeds: men heeft dc identiteit van de onderzeeër niet kunnen vaststellen. Of dat op waarheid berust, wie zal het zeggen? Het is zeker ook de gemakkelijkste ma nier om de zaak in den doofpot te stop pen. En dus zullen aanstonds misschien nog sterker staaltjes van brutaliteit volgen. Al is het moeilijk zich voor te stellen, waar uit deze zouden kunnen bestaan. Een der groote verschillen tus schen de internationale samenleving van vóór 1914 en die van heden is, dat de moraal een diepe inzinking vertoont. De onmenschelijkheid van den grooten oorlog is daaraan ver moedelijk allereerst schuld. Diefstal en doodslag werden toen tot plicht gemaakt en de hoogste onderschei dingen, de grootste eer was wegge legd voor degenen, die in deze „deug den" het meest uitmuntten. De periode van armoede, welke daarop volgde, heeft de moraal van den mensch ver der ten gronde gericht en zoo teven we thans in een tijd, waarin sommige staatslieden geen andere waarden meer kennen, dan die, welke voortvloeien uit ikzucht. In het onderling verkeer der naties moet dit noodzakelijk voeren tot conflicten, om dat alles, ook het belang van den ander, moet wijken voor het eigenbelang. Dit laat ste bepaalt het goed of slecht en 't is dui delijk, dat, uit dezen gezichtshoek beke ken, zelfs vrijbuiterij en piraterij het prae- dicaat van „goed" kunnen verwerven. Nu is het, ook wanneer enkelen lijden aan een ernstige zedelijke inzinking, zeer wel mogelijk orde en "rust toch te blijven hand haven. Daarvoor echter is dan noodig een krachtig gezag, dat de middelen bezit om zich ie doen gelden. Men zou kunnen zeggen, dat de. vrede- SPANBROEK. Verkooping. Donderdagavond werd bij den heer Bijman publiek verkocht het burgerhuis, boerderij; en 10 H.A. land ten behoeve van Mevr. Wed. Commandeur, alhier. In combinatie werd dit gekocht door den heer K. Slagter te Spanbroek voor ruim f 30.000. Nader vernemen wij nog, dat de heer Slagter kocht in opdracht van de Ned. Herv. Kerk te Spanbroek. Grootsch. feestprogramma. Van 8 tot 12 September zal de Beemster feestelijk zijn 325-jarig bestaan herdenken. Eén van de plechtigste momenten der herdenking zal zijn de onthulling te Midden Beemster van Jan Adriaansz. Leeghwater's borstbeeld, den man, die in 1612 door zijn groote waterbouwkundige talenten den polder wist droog te leggen. Voorts heeft bet herdenkingscomité, dat mede door krachtige medewerking der pol derboeren en Waterschapsbestuur, aan het voor de feestelijkheden benoodigde kapitaal wist te komen, een tentoonstelling georga niseerd, die een beeld zal geven van Beem- sters rijkdommen. Het beste vee, de mooiste groenten, fruit en landbouwproducten, een speciale zuivel- stand, de bloemenschat van Floralia's Fede ratie-expositie, zullen den bezoekers stellig groote bewondering afdwingen. Men zal voorts kunnen genieten van de „Beemster revue", waarvan ontstaan en groei van den polder den inhoud vormen en waarvan door niet minder dan 300 per sonen wordt medegewerkt. Een historisch allegorische optocht zal te vens den toeschouwers een fantastisch beeld uit vroegere dagen geven. De vreugde over het jubileum van dit fraaie Noonlhollnndsche provincie-deel zal zich verder ruim haan kunnen breken op dansvloer en kermisterrein, onder luchtige muziek en in de vroolijke entourage van de versierde en 's avonds geïllumineerde huizen en wegen. LEEUWARDEN, 3 September. Veemarkt. Si Enterstieren f 110225, 116 Twenterstieren f 225330 per stuk, 260 vette koeien f 130—280 per stuk, 50—72 ct. per Kg. 411 melk- en kalf koeien f 125—270, 34 pinken f 60150, 16 vette kalveren f 22 62, 679 graskalveren f 2080, 219 nuchtere kalveren f 610, 273 vette schapen f 17—37, 170 weideschapen f 1527, 179 lammeren f 916, alles per stuk, 350 vette varkens f 45—155 per stuk, 52—00 ct. per Kg., 34 magere varkens 24—60 ct. per Kg., 188 klei ne biggen f 1120 per stuk, 28 bokken, 63 paarden. Totaal aanvoer 3074 stuks. Overzicht: De aanvoer, alhoewel nog klein nam iets toe. Stieren, stemming van de handel flauw, enkele stieren prijshoudend, overigens eerder iets minder. Vette koeien redelijk en nog ongeveer prijshoudend. Melk- en kalfkoeien vrij vlot en prijshou dend. Pinken kalm. Graskalveren trager en iets lager, Nuchtere kalveren iets lager. stichters van 1918 de komende moeilijkhe den intuïtief moeten hebben aangevoeld, toen ze besloten tot dc oprichting van den Volkenbond. Ze deden hun werk echter ten halve, want ze vergaten dit lichaam de middelen te geven, waardoor het. zich kon doen eerbiedigen. Naarmate deze fout dui delijker aan den dag trad. Werden de pro vocaties van de zijde van hen, die zich slechts lieten leiden door hun eigenbelang, ernstiger. Dc Volkenbond was voor deze landen een sta-in-den-wog, een hindernis, bij het uitleven van hun ikzucht. Hij' moest dus, zoo mogelijk, worden opgeruimd en deze opzet is, zoo mag men wel zeggen, gelukt. Practisch heeft de Volkenbond afge daan. Het gevolg daarvan was. dat de orde en de rust in Europa nog slechts kon wordeu gehandhaafd door enkele afzonderlijke lan den, wier belangen uitgingen naar vrede, In de eerste plaats is dit Engeland en wan neer men in liet oog houdt, dat dit land dus om allerlei redenen vóór alles den oor log wil vermijden, dan wordt het begrijpe lijk, hoe het komt, dat de Lomtensche her ren zoo heel moeilijk uit hun gemoedsrust te brengen zijn en hoe ze zoo veel slikken, wat hen zwaar op de maag ligt. Wat niet wegneemt, dat een land al» Engeland met daarnaast de Vereenigde> Staten en misschien Frankrijk, op het oogeniblik degenen zijn, die de ongebrei delde ikzucht van sommige staatslieden da grootste hinderpalen in den weg leggen. Gelijk dit indertijd bij den Volkenbont! het geval was, worden de provocaties suc cessievelijk ernstiger. Het is een mensche- lij'ke trek om steeds te proheeren, hoever men kan gaan. Of de grens van het zelfs voor Engeland verteerbare ten slotte zal worden overschreden, kan slechts de toe komst leeren. We weten niet of de Groofe Onbekende troont in Moskou of in Rome. Of Stalin bezig is verdeeldheid te zaaien in Europa, ten einde dc handen in het Verre Oosten vrijer te krijgen, dan wel Mussolini in overmoed den Britschen leeuw meent te kunnen tarten, gelijk hij het den Volken bond heeft gedaan. Te hopen is slechts, dat. de landen, die den vrede willen, het hoofd koel zullen houden, Dat zè zich niet laten verleiden lot een nieuwen grooten oorlog. Wanneer ze de handen inéén slaan, zal het bon stellig mogelijk zijn de zeerooverij in de Middel- landsche Zee den kop in te drukken. Waarbij we niet uit het oog moeten venlie zen, dat de nationaliteit der piraten nog steeds niet vaststaat. De Groote Onbekende 'bezit blijkbaar nog zooveel moraal, dat hij niet openlijk aan den dag durft te treden. Hetgeen de strijd tegen de moderne zec- schuimerij niet onbelangrijk vergemakke lijkt. Immers, de onbekende onderzeeërs zijn vogelvrij. Ze mogen worden vernietigd, zonder dat eenig staatsman voor hen in het krijt zal treden. is de vanouds beproefde Akkers Abdij siroop, daar de werking in hoofdzaak berust op de geneeskracht van reeds in oude lijden bekende, „genees-kruyden". Apotheker Dumont heeft daaraan nu toe gevoegd de resultaten der hedendaagsche wetenschap. Nóg meer dan vroeger is nu het beproefde hoest-geneesmiddel! P«r flacon 90 et., f. 1.50, f. 2.40. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. Vette varkens flauwer, niet geheel prijshou dend. Wolvec stug en eerder iets minder. De N.V.C. nam heden 185 varkens over. Zuivel. Sleutclkaas 23, Nagel kaas 12— 13. Goudakaas 24, Edammerkaas 1829, Aanvoer 2074 Kg. Mijnbotcr 1.3-4, 1.29 en 1.24 per Kg. Veilingboter 129—153 per Kg. Aan voer 0/3, 10/6 en 4/12 vaten. Commissie 81. Eierhandel. Kipeieren: aangevoerd 14.000 Kg., prijs 3%5 ct. per stuk, handelsprijs 70—75 ct. per Kg. Eendeieren: aangevoerd 80 Kg., prijs 3—31/2 ct. per stuk, handels- prijs 421/2—471/2 ct. per Kg. Pluimvee. 10 Slachthanen 40—80 st.f 100 slachtkippen 40—90 ct., 150 jonge ha nen f 0.401. 50 piepkuikens 20—30 ct., 10 jonge duiven 15 ct.. alles per stuk. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus 11—11.50, 40 plus 1S.5019, Goudsche kaas 20 plus 1111.50, 40 plus 19—19.50, volvet 25—25.50, brood kaas 40 plus 19—19.50, Leidsche kaas 20 plus 11.5012 per 100 Kg. Stemming goed, LEEUWARDEN, 3 September. Inlandsche granen. Mindere tarwe, witte 7.40—7.60, gerst winter pnike 7.25—7.40 zomer puike 7.607.80, haver witte puike 66.85, lijnzaad wilhloei goedgekeurd 10— 13, erwten groene schokkers 1415.50, groe ne kleine kook S10.50. Buitenl. granen? Gele laplatamais disp. 142 boordvrij Leeuw arden; idem 135 boordvrij Rotterdam; La- plata gerst disp. 157 boordvrij Leeuwarden, idem 149 bbordvrij Rotterdam, Noord-Anu lijnkoeken disp. 9.25 boordvrij Leeuwarden, idem 8.60 boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. disp. 8.65 boordvrij Rotterdam. MEDEMBLIK, 2 September. Aardappelen: Borgers f 1.25, bonte f 1,40 per 50 Kg._ Roode kool f 1—1.03 per 100 Kg., Uien f 1.151.20, gele nep f 2.45, drielingen f 1.15 per 50 Kg. Slaboonen f 1.60—1.70 per 15 Kg. ALKMAAR, 3 September. Kaasmarkt. Aangevoerd 52 stapels, zijnde 115.000 Kg. Fabriekskaai kleine f20.50, Boerenkaas, kleine f 19.50, idem commissie f22.—per 50 Kg. Handel matig. Reeds heden ontvangen een keurige col lectie MEISJES JURKEN JONGENS PAKJES. SCHOOLBROEKEN - PLUSFOURS, enz. Komt U eens kijkenl Fa. G. DE WAARD Schagen

Schager Courant | 1937 | | pagina 10