Plaatselijk Nieuws I iuitenl andsch Overzicht BRILLEN TERLEP Bureau voor Med. Sportkeuring „De volle halm buigt nederig het hoofd De leege steekt hei trots naar boven Flora-feesten te Den Oever Woensdag 8 September 1937 Tweede blad Onmisbaar voor eiken sport liefhebber. Om te komen tot oprichting van een Me disch Bureau voor Sportkeuring te Schagen, was gisteravond een vergadering belegd in Hotel Igesz. Prof. Sleeswijk, uit Den Haag, voorzitter van de Federatie van Medische Sportkeu- ringsbureaux, ingeleid door Dr. Nanninga, deelde enkele bijzonderheden over medische sportkeuring mede. Op initiatief van sportliefhebbers, sport beoefenaars en geneeskundigen, zijn bureaux voor medische sportkeuring in heel Neder land opgericht. Er zijn er momenteel 50 en hun aantal neemt nog voortdurend toe. Lichamelijk en geestelijk geschikt. De gedachte zat hierbij voor om door een deskundige te doen onderzoeken of een sport liefhebber lichamelijk en geestelijk geschikt is voor een bepaalde sport. Het bureau doet dus geen geneeskundig werk, Er wordt volgens een bepaald schema, waarvoor een formulier bestaat, door de bij de Fed. van Med. Bur. aangesloten bureaux onderzocht. Op grond hiervan wordt uitge maakt of de onderzochte geschikt is. De uitersten zijn, dat men zonder voorbe houd wordt goed- of afgekeurd. Definitief af gekeurd worden er heel weinig. Er zijn schakeeringen mogelijk. Het komt voor dat de keurende medicus het noodig oor deelt, dat eerst een geconstateerde afwijking wordt weggenomen, waarvoor hij de gekeur de naar den huisarts verwijst. Dit kan een afwijking zijn, die in het dagelijksch leven geen last behoeft op te leveren, maar bij de sport wel' meespreekt. Het advies kan ook zijn, dat iemand wel aan sport mag doen, maar niet mag deel nemen aan wedstrijden. Na eenigen tijd kan dan een herkeuring uitmaken of den sportbeoefenaar een meer ruimte latend advies kan worden gegeven. Bureaux voor iedereen open. Als bewijs, hoe nuttig en belangrijk de medische sportkeuring geacht wordt, moge dienen, dat de K.N.V.B. voor elk nieuw bu reau dat door de Federatie van Bureaux voor medische keuring wordt opgericht, een subsidie geeft. Vele vereenigingen, zooals b.v. de N.H.V.B., laten ook geen adspirant- leden meer toe, wanneer zij niet medisch gekeurd zijn. Het is echter mogelijk, dat, wanneer een aantal vereenigingen een bureau stichten, ook niet aangesloten sportbeoefenaars zich kunnen laten keuren. Hiervoor gelden dan speciale tarieven. Voor die individueele sportlui geeft het bureau een advies zonder meer, terwijl men bij vereenigingen, die het keuren ver plicht stellen, weet, welke eischen door een .vereeniging worden gesneld. Het bestuur van eeri bureau voor medi sche sportkeuring bestaat meestal uit eeni- ge vooraanstaande figuren uit de sportwe reld en een medicusi. Spr. wees er nog' op, dat de leiding van de Vierdaagsche kfcuring verplichtend stelt voor deelnemers beneden en boven een vastgestclden leftyjd. Den deelnemers daai"- tussclicn wordt Wet advies gegeven zich te laten keuren bi# een dei bureaux van de Federatie voor medische sportkeuring. Met nadruk wees ^pr. erop, dat een geconsta teerde afwijking zich niet onmiddellijk bij de sportbeoefening behoeft te openbaren, terwijl de gcVolgen voor het ilchaam op den duur todh nadeelig kunnen zijn. De heele opzet van het bureau is: het voorkomen van schadelijke gevolgen. Een kwaal die 'reeds te ver is voortgeschreden geeft soms* onoverkomelijke moeilijkheden. Een grooite voldoening is het voor de Fe deratie, ai dus spr., dat het nieuwe regle ment van het Departement van Waterstaat voor het ^zweefvliegen een medische keu ring eiscKit bij een van de bureaux der Fe deratie, 'waaruit blijkt, dat men in hun adviezen, vertrouwen stelt. Tenslo tte stelde spr. voor, dat, gezien de medewerking, die verschillende vereeni gingen ï-jit plaats en omgeving hebben toe gezegd, men meteen een bureau in Sohagen op zou -richten. I S prekende over schoolwedstrijden zei'de spr. nog, dat volgens hem geem gemeentebestuur verantwoord w?tS, dat niet bij het uitschrijven vaLn schoolwedstrijden tevens medi- sr_;he sportkeuring verplicht stelde. Geregelde keuring. H^t is ook van belang, zeide Prof. Slees- wijlr, op een desbetreffende vraag, dat een sportman zich periodiek laat keuren,, want eena goedkeurend advies geldt niet voor het geh.ieele leven. x Kosten laag. JcPoor de Federatie zijn voor de keuring fc^n bepaalde tarieven voorgeschreven. De ze worden door de plaatselijke bureaux va .stgesteld. Het is gewenscht een 3 klassig systeem volgens de financieele draagkracht ito te stellen. Het minimum is in het alge meen f 0.50, het maximum f 1.50 tot f 2 ;vOok wordt voor vereenigingen die zich b'ij het bureau aansluiten, een tarief vast- f resteld overeenkomstig het aantal leden en Vle contributie. In het algemeen zal het tarief voor een individueel sportman hoo ier zijn. Oprichting. Hierop werd besloten ïn principe een medisch sportkeuringsibureau op te riohten. In het voorloopig be stuur namen reeds zitting Dr. Nan ninga als voorzitter, de heer van Ketel als secretaris en de heer Sleutel, Ter vergadering waren aanwezig verte genwoordigers van de Sportclub De Wiel, Voetbalvereen. „Schagcn", Ned .Art>. Sport bond, Turnkring Holl. Noorderkwartier en Zweimcluib 't Oude Veer te Anna Paulowna terwijl nog hun adhaesie betuigden de voet balvereen. Wieringcrwaard. Dirkshorn, D. T.S. (Oudkarspel) en de gymn. vereen. Ly- curgus te Schagen erf Olympia te Wierin- gerwaard. Het voorloopige bestuur zal on middellijk de noodige maatregelen treffen voor de definitieve stichting van een bureau. DE WINKELWEEKFEESTEN Be kermis zal ver worden over troffen. Het Lunapark, dat volgende week ter ge legenheid van de winkelweek op het Markt plein, Torenplein Slotplein en Laan wordt gehouden belooft een nog grootcre attractie te worden dan de kermis. Naar wij vernemen zal het ouderwetsche hippodróme weer standplaats nemen, Zeer groote belangstelling zal er ook uitgaan naar de autobaan, temeer daar hier een ieder zijn eigen benzinemotor bestuurt. Verder zullen we er de gebruikelijke in richtingen aantreffen als: zweefmolen, golf baan, fietsmolen, luchtschommel, geesten- baan, draaimolen enz. enz. Equilibristen zullen in den Muziektuin een demonstratie geven, waarvoor geen en- trée wordt geheven. Ook het ringsteken, het oude vermaak, kan goed worden en zal veel volk op de been brengen. In leggeld is hiervoor niet verschuldigd, zoodat een groote deelname wordt verwacht temeer daar.de geldprijzen van f 25.f 20.f 15.en f 10.zeer aanlokkelijk zijn. Uit alles blijkt wel, dat men zich in de komende dagen niet zal behoeven te ver velen! OVERGANG VAN ZAKEN Naar men ons mededeelt, heeft de heer J. Roggeveen Iz., zijn bekende sigarenmaga zijn aan de Loet, verhuurd aan den heer Kistemakcr van Valkoog. Het perceel zal dan echter een andere bestemming krijgen, daar genoemde heer voornemens is er een banketbakkerij in te vestigen. niraii nimii nimi i iim i iraiiraii i ra Wanneer U reeds na korten tijd bij lezen of handwerken last heeft van tranende oogen, dan is het tijd om naar Opticien TERLEP te gaan en Uw oogen te laten onderzoekend Want voor Uw bril slaagt U het best bij Gedipl. Opticien. - Ziekenfondsleverancier. HOOGZIJDE 103. Telef. 99. SCHAGEN. IIRiïHI1! ffiHfl lltüHI'l UBffi I ItÖIPllItiBÜ'l llfflUI Uit onze omgeving ANNA PAULOWNA Openbare vergadering van Hoofdingelanden van den Anna Paulowna pol der, op Zater dag 11 September 1937, des voormiddags te elf uur in het Polderhuis. De punten van behandeling zullen zijn: Notulen. Mededeelingen. Onderzoek geloofsbrieven herbenoemde hoofdingelanden en benoemd hoofdinge land. Aanvrage van Jan Kreijger om een ge deelte van den breeden beneden'berm van den Lagedijk, voorbij de eigendommien van de WoningbouWvereeniging in erfpacht te mogen ontvangen. Voorstel om te besluiten tot algeheele aflossing van de geldleening. gesloten met de Rijksverzekeringsbank en tot het aan gaan van een nieuwe geldleening. Rondvraag. Z1JPE Toestemming verloting. B. en W. dezer gemeente hebben aan de afdeeling „Oudesluis" van den NederL Ar beiders Sportbond toestemming verleend tot het houden van een kleine verloting. De be doeling is 1000 loten a 10 cent per lot uit te geven, Bouwvergunning. Ingevolge de bepalingen der bouwverorde ning hebben B. en W. aan den heer P. Kreij ger te 't Zand, vergunning verleend tot het uitbreiden van het tooncel van zijn café aldaar. De werkloosheid. De vorige week is het aantal werkloozen, dat in „zorg" is, wederom belangrijk ver minderd. Het aantal bedroeg 36 (vooraf gaande week (46), waarvan 7 in de werk verschaffing waren geplaatst en zij inge volge de Rijkssteunregeling werden gehol pen. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Schip lek gestootcn. Maandagmiddag omstreeks 12 uur is een visschersvaartuig, komende uit IJmuiden, de „IJM. 206" alhier lek gestooticn. Aan boord van het schip bevonden zioh de eige naar, diens tante en nicht met 3 kleine kinderen, welke gelukkig bijtijds het schip konden verlaten. Het vaartuig is aan den grond gezet in de inham bij Broersen waardoor geheel zinken is uitgesloten. Of het de eigenaar zal gelukken het weer leeg te pompen, zal moeten worden afgewacht. Woorden zijn goedkoop en dus vloeien ze rijkelijk. „Wij zul len" schijnt het devies te zijn van verschillende staatslieden. De wereld is de afgeloopen dagen over stroomd door een stortvloed van woorden. Een complete lawine was het, die voor een oogenblik het gebulder van het kanon dreigde te overdonderen. Trots en fier is er gesproken door tal van staatslieden en wanneer hun redevoeringen inderdaad de werkelijkheid nauwkeurig weergaven, dan zouden ze binnen korten tijd hun vurigste verlangens vervuld zien, ja, dan is dat bijna nu reeds het geval. Een Fransch staatsman heeft echter eens gezegd, dat het woord aan den mensch is gegeven om zijn ge dachten daarachter te verbergen en, hoe gaarne sommige bewindvoerders van heden er ook aanspraak op maken in elk opzicht iets nieuws en iets eigens te brengen, van deze oeroude door het woord geboden gele genheid, wordt ook door hen nog vaak een ruim en dankbaar gebruik gemaakt. Wanneer we bemerken, hoe de sprekers soms groote moeite hebben om in hun op zet, het verbergen hunner gedachten, te slagen, hoe ze zich kenmerken door groote eenzijdigheid, hoe de logica soms geheel zoek is, hoe angstvallig de oogen worden gesloten voor de bestaande moielijkhcden, dan denken we onwillekeurig aan de woorden uit Vondels „Roskam": De Wacrheid eyscht het hart, en niet soo seer 't gebaer. Dit laeste sonder 't eerst, dat maeckt een huychelaer, Die by eeh sierlijck graf seer aerdigh word gcleccken: Vol rottings binnen en van buyten schoon bestreecken. Om te beginnen hadden wc dr. Göbbels op het congres van in het buitenland wonende Duitschers. Afgezien van het merkwaardige feit, dat in diens rede verschillende coupu res werden aangebracht hetgeen er op zou kunnen wijzen, dat de toestand in Duitsch- land zoo ingewikkeld en delicaat is dat zelfs de minister van propaganda er niet in slaagt deze behoorlijk onder woorden te brengen was de slotrede van dr. Göb bels één groote retraite. Aanvankelijk toch was de wcnschelijkheid gelanceerd om in het buitenland zoogenaam de „cultuur-attaché's" aan te stellen. Dit plan wekte buiten Duitschland nog al wat ongerustheid, omdat werd gevreesd, dat de ze hoogwaardigheidsbekleeders van de aan het ambt van attaché verbonden onschend baarheid misbruik zouden maken om een cultuur te gaan propageeren, waarvan men in het buitenland niet gediend was. „Wat gaat het de wereld aan. wat wij Duitschers onder elkaar bedisselen?" riep de minister vol vuur uit. Natuurlijk weet hijzelf wel be ter. Maar deze en andere trotsche woorden waren noodig om den aftocht te dekken. Want, dit was het eind van het lied: de cul- tuurattaché's zullen er niet komen. „Het is weer een geluk Duitscher te zijn en in Duitschland te leven", luidde het aan het eind van de proclamatie van den Führer, die bij de opening van den nationaal-socia- listischen partijdag te Nürnberg werd voor gelezen. Wanneer de Duitschers er zoo over denken, dan mag men hen daarmee slechts fcliciteeren. De lange rede, die echter aan het bovenstaande citaat voorafging, bevatte veel woorden, inhoud echter zagen vermoe delijk voornamelijk de verzamelde nationaal- socialisten er in. Wij, die in het buitenland leven, weten dat de chaos daar heel wat minder groot is, dan Hitier meent het te moeten laten voorkomen. De Führer ehter weet zeer wel, dat zijn landgenooten rustig zullen blijven, zoolang ze de vaste overtuiging bezitten, dat het in het Duitsohe vaderland nog betrekkelijk goed is. Waar daar ginds de schoen wringt, blijkt echter overduidelijk, wanneer men kennis neemt van het uitvoerig plei dooi ter verklaring van den economischen toestand in Duitschland en van het toch niet weg te redeneeren gebrek aan allerlei artikelen. Het feit, dat aan de voedsel voorziening zooveel aandacht wordt be steed, bewijst slechts, dat het daarmee ernstiger is gesteld, dan de regeering wil doen voorkomen. Ja, zou het niet kunnen zijn, dat deze heele partijdag zijn naam „partijdag van den arbeid" te dan ken heeft aan de schaarschte? Immers, door arbeid zal die moeten worden verholpen. Of dat zoo ge makkelijk zal gaan als in de pro clamatie wordt voorgesteld, dienen we af te wachten. Hitier zegt: „wij zullen" en vestigt verder den indruk dat wanneer de regeering eenmaal dat woord heeft gesproken, de rest vanzelf komt. Ten aanzien van de internationale poli tiek bevat deze proclamatie, die in zeker opzicht iets heeft van een Duitsohe troon rede buitengewoon weinig. Natuurlijk wordt het communisme voor de zooveelste maal in de ban gedaan, maar voor zoover Japan er zijn hoop op gevestigd had, zullen de hee- ren te Tokio niet anders kunnen concludee- ren ,dan dat de oogst schraal is. „Onze over eenkomst met Japan heeft hetzelfde doel: „schouder aan schouder te staan bij het af- weren van den aanval op de beschaafde „wereld, die vandaag plaats heeft in Span je, morgen in het Oosten en straks wel- „licht elders. In ons leeft de hoop, dat ook „andere machten de teekenen des tijds zul- „len verstaan ter versterking van het front „van het gezond verstand en ter handha ving van den vrede en van de cultuur." Dat is alles. Intusschen is de laatste dagen ook' in Japan druk gesproken en dat is voor liet land een bedenkelijk verschijnsel. We raken er langzamerhand aan gewend de macht hebbers in het land van de Rijzende Zon te hooren uitweiden over alles, wat ze „zullen doen". Tot dusverre bleef hen ook weinig anders over, want hun daden bleven beneden de venvachtingen. Echter, het prestige van Japan als groote mogendheid staat op het speL Daden zullen den doorslag moeten geven. Met fabeltjes, als bij de be handeling van de suppletoire cre- dieten ad circa 2 milliard yen, wer den gehoord, dat n.1. de Japansche kanonnen China plat schieten, omdat Japan het zoo goed met China meent, komen de Japanners niet verder. We mogen verwachten, dat Japan door zal zetten. Met alle macht en kracht. Het is voor de Chineezen nog te vroeg om te juichen, al wordt met den dag hun positie beter. Dat men te Tokio de ernst begint te beseffen, kan blijken uit een klein addertje in de redevoering van den Japanschen premier. Japan zal zijn doel, zoo zei hij, de afstraf fing van Nanking niet laten varen. Onver schillig of de operaties kort of lang duren. Dat „of lang" moetén de heeren afgevaar digden zich vooral goed in het hoofd pren ten. Het was misschien het belangrijkste uit de heele rede. WIERINGEN Werkloosheid. Het aantal werkloozen bedroeg in deze ge meente aan het einde van Augustus 99. Hiervan waren 69 tewerkgesteld bij werk verschaffingsobjecten. Gemeenteraad. Naar wij vernemen heeft de heer L. Wig- bout als lid van den gemeenteraad (SDAP- fractie) bedankt. In diens plaats zal nu wor den benoemd de heer R. Hulsebos. Kwaadwilligheid. Toen Dinsdagmorgen den heer N. K., win kelier te Westerland in de schuur kwam, merkte hij dat de heele grond met een dikke laag kolenteer bedekt was. Wat was de oorzaak? Deze was spoedig gevonden, het vat met koolteer voor de verkoop staat n.1. in deze schuur en de kraan hiervan stond open. Daar de kraan zoo vast zit dat men hem bijna open slaan moet, kan het slecht kinderenwerk zijn. In ieder geval is 't een schadepost voor K., daar het vat nog zoo goed als vol was. Ook Maandag heeft mede dank zij het schitterend najaarsweer, de feestelijke stem ming, waarin geheel den Oever verkeerde, ons niet verlaten. Na de reeds beschreven harddraverij des middags, stond voor den avond de uitvoering van „Apollo", aangebo den aan de leden van „Flora" in de concert zaal van den heer Jurrie Lont op het pro gramma. Hier opende de voorzitter de heer C. Koorn Vzn. op de hem prettige wijze deze avoncl zulks voor een tot in alle hoeken dichtbezette zaal. Hij geeft het woord of juister gezegd de instrumenten aan „Apollo" dat een viertal muzieknummers o. 1. v. den populairon Dir. den heer Joh. v. Glabbeek, uitvoert. Veel goeds viel er in het ten gehoore gebrachte te waardeeren. Na deze muzikale inleiding treedt de heer v. Glabbeek voor het voetlicht die een zestal liedjes voordraagt. Hierover niets dan lof, de heer v. G. verstaat de kunst het publiek te boeien. Ook zijn medewerker, voor de piano, den heer Nico, kan deze lof ten volle deelen. Hierna vergastte de heer Bandel. eveneens uit Den Helder, het publiek op een tweetal soli's op saxefoon, wederom begeleid door Nico. De oolijke heer heeft de zaal onbe daarlijk doen lachen, terwijl men zeer ge noot van de geweldige vaardigheid waarme de hij zijn instrument bespeelt. In de pauze werd een tweetal taarten ver loot, de gelukkige winnaars waren Mevr. de HaanBakker en Mevr. DoesburgBak ker. Na de pauze kregen we te zien een één- actertje getiteld: „Het slippertje". Dit stuk je met zijn comische verwikkelingen werd gezien de korte voorbereiding, goed opge voerd, en een daverend applaus was de be looning van de tooneelisten. Een bal besloot deze avond. Voor den Dinsdagmiddag stond een vlie gerwedstrijd op het programma. Alhoewel wat meer wind gewenscht was had deze wedstrijd voor de jeugd een vlot verloop. De uitslag luidde als volgt: Voor de hoogste: le prijs E. Bakker Sz., 2e prijs P. Tijsen Mzn 3e prijs R. .Visser 4e .prijs Ida Wiegman, Voor de mooiste vlieger: le prijs J. Jor- na; 2e prijs R. Visser: 3e prijs J. v. d. He rik; 4e prijs Rakers. De vlieger die het steilst stond: le prijs Trijntje Tijsen; 2e prijs Jopie Kraak; 3e prijs Marien Kat; 4e prijs S. Bakker Szn. Tenslotte werd aan elke deelnemer nog een tractatie uitgereikt. En hiermede zijn de Florafeesten bijna weer ten einde. Dins dagavond verloting en sluiting in de feest tent, waarop we nog nader terugkomen. Wc willen deze regels besluiten met een dichterlijke ontboezeming van een der le den van Flora: Heden, don zevenden September Eindigt thans dit grootsche feest En wij allen kunnen zeggen 't Is dit jaar een pracht geweest. In de tent kregen wij te aanschouwen Een groote schitterende bloemenpracht Die door vaardig rappe handen Allen waren groot gebracht. 't Was er met die groote perken, Een groot bloemenparadijs En zoo leek dan deze danstent Een groote tuin van een paleis 't Vorig jaar toen was het anders Wat zagen onze oogen toen Toen was dit feestgebouw Geheel en al uit zijn fatsoen Met één groote harde windstoot Werd de zaak toen plat gedrukt En het heele Florafeest Als het ware uit één gerukt. Bestuur van Flora en commissie's Door Uw zwoegen voor dit feest Hebben wij, wij feestgenooten Genoten wel het allermeest Ik ben zoo vrij en dank U hartelijk Namens het feestvierende publiek Met een driewerf hoera voor Flora Sluit ik deze rijmkroniek. NIEUWE NIEBORP Burgerlijke Stand over de Maand Aug. 1937. Geboren: Cornelis, zoon van Pieter Scha- ger en Maart je Pluister; Arie, zoon van Pieter Dirk Houtkooper en Magdalena Aal- bregtse; Klaasje, dochter van Gerrit Boon stra en Bnrtje Weiland; Johan Frederik, zoon van Cornelis Koorn en Stephanie Arina Sepers; Sint, zoon van Auke van der Kooi en Elizabeth Zijlstra. Ondertrouwd: Jan Everts, oud 18 jaren, wonende te Bnrsingerhorn en Dirkje Wa- gemaker, oud 17 jaren, wonende te Nieuwe Niedorp. Jan Glas, oud 45 jaren, wonende te Ileiloo en Aafje van der Molen, oud 34 jaren, wonende te Nieuwe Niedorp. Getrouwd: Jan Everts en Dirkje Wagema- ker. voornoemd. Overleden: Elizabeth PrinS, oud 63 jaren, echtgenoote van Sjoerd de Boer. Johan Coenraadt Oudt, oüd 84 jaren, weduwnaar van Neeltje Bruin. LANGENBUK OUBKARSPEt Bij het sloopen van een oude ge weerpatroon ernstig gewond geraakt. Buim en twee vin gers geamputeerd. De reeds bejaarde timmerman de heer P. R. alhier was Dinsdagmorgen bezig met het uit elkaar nemen van een oude .geweerpa troon welke tusschen een bankschroef was vastgezet. Met een ijzerzaag was hij hiermede, bezig en kwam door een noodlottig toeval de pa troon tot ontploffing, met het zeer ernstige gevolg, dat de duim van zijn linkerhand er werd afgerukt alsmede een gedeelte van zijn wijsvinger en middenvinger. Door Dr. de Wit werd de eerste genees kundige hulp verleend en werd overbren ging naar het ziekenhuis te Alkmaar nood zakelijk geacht. BURGERLIJKE STAND AUG. 1937 Geboren: Jan Kees, zoon van Pieter Nap en Trijntje Nierop; Jacobus Hyacinthus, zoon van Johannes Blankendaal en Lucia Dorothea Mooij; Pieter Matthijs, zoon van Matthijs de Boer en Grietje Posker; Hinde- rikus Herman, zoon van Dirk Wagenaar en Henderike Frieda Holtkamp. Overleden: Hendrika Dirkmaat, Weduwe van P. Borst, oud 94 jaar; Lourens Gelder, echtgenoot van Jansje Groet, oud 65 jaar. Ingekomen personen: Anna Wagenaar van Broek op Langendijk; Willem Heilig van Amsterdam. Vertrokken personen: R. Rijkeboer en ge zin naar Noordscharwoude; G. IJfs naar Schoorl; K. Borst en echtgenoote naar Alk maar; A. Kroon en gezin naar Heiloo; C. Schipper naar Alkmaar; M. A. Telleman naar Bergen (N.H.); A. Langedijk en gezin naar Noordscharwoude. NOORBSCHARWOUBE Gevonden: Een damesrijwiel. Inlichtingen verstrekt de gemeenteveld wachter, WINKEL Uitstapje. Zondagmorgen vertrokken de adspiranten van de gymnastiekvereeniging „Sparta", vergezeld van eenige leiders en ouders, in een drietal autobussen van de H.A.B.O. voor hun jaarl. uitstapje. In Alkmaar werden de apen, herten, enz. bekeken, en nadat aan de kinderen versnaperingen waren verstrekt, vertrok men naar Schoorl. Hier werd een glaasje ranja gebruikt en vervolgens kon men hetzij in den speeltuin, hetzij in de dui nen, zijn hart ophalen. Om ongeveer half twee, vertrok men van Schoorl naar Cam perduin. In de bussen werden aan de kin deren bananen en pinda's gegeven. Na zich aan het strand goed te hebben vermaakt, keerde men om 6 uur naar hius terug Om half acht kwam men in Winkel aan, en was het einde gekomen van deze mooie tocht, die door schitterend weer werd begunstigd, SPANBROEK ONDERHANDS VERKOCHT De twee huizen van de ervon Comman deur, vorige week in combinatie gekocht door de Diaconie aldaar, zijn onderhands verkocht. Het woonhuis en tuin aan den heer Laout en de schuur aan den heer Schipper beide te Spanbroek. Binnen 8 meter van straathoeken b stil staan met auto's en andere voertuigen te- j, genwoordig verboden!

Schager Courant | 1937 | | pagina 5