Modeshow Ffl CUJi IJL» JENNY Plaatselijk Nieuws. THERTER W. Waard I - Helder II B. W. G. Lienesch Rijwielen, Motoren en Raad Sint Pancras Predikbeurten lieden overleed in het Centraal Zieken huis, nog geheel onver wachts, onze innig ge liefde Man en Pleegva der, de lieer JAN SCHOORL, in den ouderdom van 61 jaar. T. SCHOORL—Borst. JANNIJ. Ileiloo, 9 Sept, 1937. Rijksstraatweg A 22. (Post Alkmaar). De begrafenis zal plaats hebben a.s. Maandag op de Ge meente Begraafplaats te Alkmaar. Vertrek vanaf Straatweg A 22, nam. drie uur. Te koop: EEN PATHÉFOON met 100 platen. Te koop ge vraagd 55 jonge witte Leg horns, bij P. ZWAAN, Tolke. Schagcn. Hiermede geven wij kennis van het overlij den van on/.e lieve Vrouw en Moeder, Marfje Kuijper, in den ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam, J. DE GRAAF. Hargen (gem. Schoorl), 9 September 1937. Dankbetuiging. Voor de vele blijken van be langstelling bij de geboorte van ons Dochtertje ondervon den, betuigen wij onzen op rechten dank. ADR. HOOGSCIIAGEN. G. J. HOOGSCHAGEN— Hage. Koegras, Sept. 1937. op Donderdag 16 Sept. a.s. 's namid dags half drie en 's avonds half acht, in onze zaak, Langestraat 41-43-45. Kaarten tot 14 September aldaar ver krijgbaar a 75 cent. Tijdens de Show wordt thé-complet door ons aangeboden. Telefoon 2782 Alkmaar Hiermede geeft ondergetee- kondc kennis, dat hij a.s. Za terdag 11 September hoopt te openen zijn zaak in met. handel in Huishoudelijke- en Electr. Artikelen, Ijzerwa ren. Tevens reparatie-inrichting en luxe verhuur met of zonder chauffeur. Beleefd aanbevelend, H. L. Posthumus RAADHUISSTRAAT 40, WIERINGERWERF. Bezoekt ZONDAG 12 SEPT. de oefenwedstrijd. Aanvang 3 uur, n.t. Te koop: Een partijtje HAVERSTROO. Tevens Kaf en Kortstroo. C. D. BROERSMA, A. Paulowna. Te koop: JULIANA ZAAITARWE, goedgek.t door de N.A.K. - -J. MEELDIJK, Lotweg, Anna Paulowna. vertoont Zaterdag, Zondag en Dins dagavond, half negen, liet aangrijpende, realistische filmwerk: met in de hoofdrollen Albert Préjean en Francoise Rosay. Een dramatisch filmwerk, schitte rend gespeeld, boeiend en sensatio neel, kortom, 'n rolprent, die U zich niet moogt laten ontgaan. Groot afwisselend voorprogramma: Fox, Éclair en Polygoon Nieuws. Weckavonden entree Zaal 40 cent. Toegang boven 18 jaar. Er wordt een nieuwe gemeente ontvanger opgeroepen. - Wie zal het zijn? Wijziging van het reglement van het Burg. Armbestuur. Het aantal armvoogden met twee uit gebreid. De beide wethouders armvoogd. Het melkventen op Zondag afge keurd. De heer Timmer ziet er nog goed uit al koopt hij geen melk op Zondag. De Raad dezer gemeente vergaderde Don derdagmiddag te drie uur in het gemeente huis. Voorzitter de heer J. Ivrooncnburg, burgemeester, tevens secretaris. De heer Wagenaar was afwezig. Na opening door den Voorzitter volgt le zing der notulen van de vorige veYgadering, welke onveranderd worden vastgesteld. Medegedeeld worden o.a. de volgende in gekomen stukken: Mededeeling Minister O. K. en W., dat de gemeente over 1936 ing. art. 56 L. O. wet f35.te weinig heeft genoten. Een verzoek van de Centrale Esperanto- commissie om medewerking inzake Espe- ranto-onderwijs. Voorzitter deelt mede dat hier geen Espe- ranto-onderwijzers zijn en dat eerst een ver zoek uit de ingezetenen zal worden afge wacht. De heer Wagenaar komt thans ter verga dering. Voorzitter deelt nog mede, dat sollicitan ten worden opgeroepen naar de betrekking van gemeente-ontvanger. Het ligt in de be doeling de betrekking te doen ingaan te gen 1 October a.s. Vaststelling verordening huurauto's. Vastgesteld wordt een verordening -waar bij door exploitanten van huurauto's van de beslissing omtrent vergunningen van B. en W. beroep wordt opengesteld op den Raad. Voorstel wijziging reglement Burg. Armbestuur. Voorzitter deelt mede, dat in de vorige vergadering dit voorstel is aangehouden. Het betrof toen de vervanging van 't B. A. door Maatsch. Hulpbetoon. B. en W. hebben intusschen het voorstel gewijzigd en zijn tot de slot som gekomen, dat art. 1 van het Rcgl. B. A. zoodanig moet worden gewijzigd, dat het aantal leden, dat thans 3 bedraagt, wordt gebracht op 5, terwijl de nieuwe leden zullen zijn de beide wethouders Tevens wordt voorgesteld de Burgemeester als adviseerend lid toe te voegen. De heer Van Kampen is van oordeel, dat B. en W. reeds controle op het B. A. uit oefenen. Voorz. deelt mede. dat het B. 'A. een geheel zelfstandig lichaam, is met eigen bezittingen. Alleen benoemt de Raad de leden. Nu door de tijdsomstandigheden het B. A. zooveel subsidie van de gemeente ontvangt, is het logisch, dat de gemeente eenige zeggenschap over de besteding der gelden krijgt. De heer Van Kampen vindt het getal van 5 leden te groot. De heer Kloosterhoer zegt, dat het groot ste aantal B. A.-ledcn raadslid zal worden en het zoodoende een gemeente-instelling wordt. Voorzitter: Tiet. hangt er van af. welke personen de raad benoemt. Tenslotte maakt het weinig uit. De heer Wagenaar verwachtte op deze wijze strijd tusschen de B.A.-leden en de nieuw toegevoegde raadsleden. De heer Van Kampen zeide, dat hij het he ter vond, dat het bleef, zooals het was. Spr. vindt, dat B. en W. niet in het B.A. bohoo- rcn. Laten B en W maar flink tegen het B. A. optreden, wanneer het niet naar hun zin gaat. De heer Wagenaar vroeg, hoe de heer Van Kampen het zich indacht als het B.A. eens niet naar B en W wilden luisteren. Dan kunnen de armvoogden zeggen: Zoo willen wij het en dan gebeurt het, zoo. De heer Van Kampen: Dat is nog nooit gebeurd. Voorzitter: B en W hebben niet het recht te zeggen: dat gaat niet. Het B.A. staat op zichzelf. De heer Kloosterhoer: Als de wethouders gekozen worden, zullen zij er ook elke keer moeien zijn. Voorzitter betwistte dit, daar men wel eens verhinderd kan zijn. Wcth. Duijf: Voigons mij verandert er niet veel. De administratie blijft gelijk, de ver goeding aan de armvoogden blijft en de wet houders zullen het pro deo moeten doen. Belangrijke zaken dienen Ie worden aange houden en later behandeld met z'n vijven. De heer Van Kampen vond er niets tegen, op deze manier. De heer Lek, dacht, dat het heel goed zou zijn, zooals het nu bodoeld wordt. Voorz. stelde voor, art. 1 van het reglement van het Burg. Armbestuur zoodanig te wijzi gen, dat het aantal armvoogden van 3 op 5 wordt gebracht, met den burgemeester als adviseur toegevoegd. De heer Kloosterboer: Maar dan zijn er drie van den raad in. Wethouder Duijf tot den heer Klooster boer: Gevoelt U er wel eens iets tegen, dat U lid van den raad en armvoogd bent? De heer Kloosterboer antwoordde, dat hij wel degelijk bezwaren ontmoette. De heer Van Kampen vond het tenslotte wel goed, maar dan moesteri de wethouders er niet elke week hij zijn. Hierna werd met den heer Kloosterboer tegen, het voorstel van B. en W. aangenomen Aan de orde was hierna de voorloopige vaststelling van de rekeningen dor gemeen te en van de gemeenschappelijke lichtbedrij- ven over het dienstjaar 1936. De rekening der gemeente sloot in ont vangsten op f 76.635.56, in uitgaven op f 73.967.45, het voördeelig saldo was dus f 2668.11. De kapitaaldienst gaf een batig saldo aan van f 98.62. De heer Wagenaar adviseerde, de rekenin gen goed te keuren, De rekening der lichthedrijven gaf aan, dat het gasbedrijf een verlies had geleden van f 175.85, dat werd gedekt uit de reserve en het elcctriciteitsbedrijf een winst had ge maakt van f 10.184.45, waarvan f 10.000 aan de gemeenten is uitgekeerd. De heer Duijf informeerde naar het reser vefonds van het gasbedrijf, dat volgens voorz. ruim f 800 was. De voorzitter las hierna een resumé voor, dat door den directeur der Lichthedrijven is opgesteld over den toestand van het gas bedrijf. Hieruit bleek, dat f 70.000 minder is geleend dan eigenlijk had kunnen worden geleend. Deze bedragen heefi men gevonden door verhoogde afschrijvingen. De leeningsschuld van het gasbedrijf zal in 1941 nog slechts f 31000 bedragen. In 1940 zal de post rente en aflossing met f12000 dalen en in 1942 met flO.OOO Gecon stateerd wordt, dat het gasbedrijf in een gunstige toestand verkeert. Hierna werden de rekeningen op boven gemelde cijfers voorloopig vastgesteld. Een verzoek om subsidie van de stichting Het Noord Hollandsch Landschap wordt afgewezen. Melkventen op Zondag. De heer Timmer had verzocht iets te mo gen zeggen over het melkventen op Zondag. De heer Van Kampen: Het staat niet op de agenda, dus kunnen wij niet di rect een besluit nemen. De heer Timmer dankte den voorzitter en zeide, ter geruststelling van de zenu wen van den heer Van Kampen, dat het niet in zijn bedoeling lag, een besluit te krijgen. De heer Van Kampen, terugkomende op deze „zenuwen", zeide, dat hij alleen de aan dacht er op had willen vestigen, dat het niet op de agenda stond. De heer Timmer, hierna het woord ver krijgende, zeide het melkventen op Zondag niet noodig te vinden. Spr. heeft nog nooit melk gekocht op Zondag. „En zie ik er zoo slecht uit?" vroeg spr. Den melkventer komt ook een rustdag toe Alleen de melkboeren venten 's Zondags. De bakkers en postboden loopen toch ook niet op dien dag? Wij zouden de melkboeren heel wat verlichten, wanneer het venten op Zondag verboden werd. De voorzitter zeide, twee van de drie melkboeren te hebben gesproken: de eerste was er glad voor, als het onderling gere geld kon worden. De tweede,, althans diens vrouw was er ook voor, doch haar man wilde alleen, wanneer men gedwongen werd door een verordening, hetgeen mogelijk is door aanvulling der politieverordening. Spr. gevoelt meer voor onderling overleg. Spr. stelde voor, een en ander in handen van B. en W. te stellen. De heer Van Kampen meende, dat men de gelegenheid moest open stellen, dat melk werd gehaald. Dan is men nog even ver. Voorzitter vond dit wel te regelen. I Nadat nog eenige bezwaren naar voren war*en gebracht werd het voorstel van den .voorzitter aangenomen en volgde sluiting. BERGEN BERGER SPORTVEREENIGING. Feest ter Gelegenheid van het behaalde vierde klasseschap Huldiging van de A. adspiranten In verband met het feit, dat het eerste elftal tot de vierde klasse van den K.N.V.B. werd toegelaten, zal er Zaterdagavond feest zijn in de Berger voetbalwereld. In de groole zaal van De Rustende Jager zal een programma worden afgewerkt, dat klinkt als een klok en dat feitelijk als een mooi sluitwerk zal dienen voor het schitte rende seizoen 19361937. Naast een huldiging van het eerste elftal en van de kranige A-adspiranten, die het Kampioenschap in afd. A. behaalden, wordt er een bont programma afgewerkt. De vroolijke liedjes van Jan Timmer en de komische éénacters op te voeren door leden van de Arbeiders Tooneelvereeniging, zullen ongetwijfeld de stemming erin bron- gen, terwijl het bal met de attracties die stemming tot een hoogtepunt zal opvoeren. Natuurlijk is er den volgenden dag niets te doen, zoodat klein en groot Zondag kan uitslapen. OUDE N1EDORP BOUWVERGUNNING Aan den heer P. Raatgers is vergunning verleend tot plaatsing van een kippenschuur Tractor van den dijk gereden Bestuurder weet den dans nog net te ontspringen. Gisterenmorgen is een tractor van de heer Kater uit Oudesluis, waarmee bij Appel op de Kcins werd gewerkt., plotseling van de dijk gestort, een paar maal over de kop geslagen en in de sloot terecht gekomen. De bestuurder wist zich in veiligheid te stel len door bijtijds van het vallende gevaarte te springen. "enigen tijd later is de drie en een half ton zware drenkeling door een kraan wagen van de fa. Blaauboer en Kosscn op het droge gebracht. R.K. HANDELSAVONDSCHOOL. Cursussen beginnen binnenkort. De handelsavondschool, uitgaande van de R.K. Middcnstandsverecniging, gaat binnen kort haar werk beginnen. liet bestuur der school is, naar De Ndp. verneemt, als volgt samengesteld: Jac. J. de Moei (Scha gcn) voorzitter; J. Jaspers (Waarland) se cretaris; W. Doedens ('t Zand) penning meester. Leden: J. Bes (Tuitjcnhorn), A. Mooij (Zijdewind) en II. König (Schagen). Dank zij 't volhardend werken van dit bestuur, kunnen de lessen beginnen op Dinsdag 21 September a.s., des avonds te half zes in de R.K. Parochiale School, Nieuwe Lage Zijde te Schagcn. Voorloopig wordt met twee cursussen begonnen, n.1. een eersten cursus voor hen, die over drie jaren het examen voor het vercischte Middenstandsdiploma den ken af te leggen en een „derdon" cursus voor hen, die voldoende ontwikkeld zijn om in 1938 bovenbedoeld examen af te kunnen leggen. Als leeraren zijn benoemd de hccrcn NT. B. v. d. Vring (Don Helder), Amersfoort (Den Helder) en J. F. II. Setleis (Schagcn), terwijl den laatstgenoemde het directeur schap is opgedragen. THEATER ROYAL. Jenny. Londen op een mooie zomeravond... Een jongeman loopt op en neer voor de artisten-ingang van een theater, waar een jonge, veelbelovende pianiste, Danielle Bri cart, zoojuist 'n recital gegeven heeft. Als 't meisje naar buiten komt, deelt hij haar zon der \ecl omwegen mede, dat het in zijn be doeling ligt, zijn verloving met haar te ver breken, daar zijn ouders informaties naar haar hebben ingewonnen en tot de conclusie zijn gekomen, dat haar moeder, een weduwe, zich met "andere zaken bezighoudt dan haar dochter denkt. Danielle weigert, zulks te ge- loovcn en besluit, zonder verwijl haar be lasterde moeder in Parijs te gaan opzoeken. Jenny, de moeder van Danielle, ontvangt een telegram, waarin haar dochter haar te rugkomst aankondigt. Wanneer Danielle is gekomen wordt .Tcnny's vriend Lucien Dancres al heel spoe dig verliefd op de dochter en laat de moeder die in een café „werkte", in den steek. Jenny bemerkt echter wel, dat, zij Lucien verloren heeft, maar niet, welke vrouw er in het spel is. Jenny strijdt, zonder het te weten, tegon haar eigen dochter, doch moet deze strijd opgeven. Het meisje vertrekt, doch niet om een concert te geven, zooals zij haar moeder wil doen gelooven, doch slechts om met Lu cien te trouwen en naar Londen te gaan, waar de jongeman zijn oude beroep, dat \an coureur weer zal opvatten. Bij een vechtpartij loopt Lucien een sche del-fractuur op. In het ziekenhuis komt Jenny hem opzoeken en daar verneemt zij van don niets kwaads vermoedenden jonge man, dat zijn toekomstige vrouw haar doch ter is en dal. het laatste geld, dat zij hem op tactvolle wijze schonk, zal dienen, om met Danielle naar het buitenland te vertrekken. Eenzaam loopt Jenny door de straten; zij heeft alles verloren: den man, dien zij lief heeft en het kind, dat zij zoo gaarne bij zich zou hebben gehouden. En dan eerst wordt het haar duidelijk', dat zij een verkeerde levensrichting gekozen hoeft Dit. mooie Fransche filmwerk, sterk" ge speeld door Albert Préjean en Francoise Rosay draait Zaterdag, Zondag en Dinsdag in Royal. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het kantoor der pos terijen te Schagen. In den loop der maand 'Augustus 1937 werd aan bovengenoemd kantoor op spaar bankboekjes ingelegd f32.668.10, en terug betaald f 15.782.66, Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 16.885.44. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 35. MARKTO VERZICHT. Veel vette koeien waren er gisteren aan gevoerd, De handel was zeer goed te noe men. De koeien werden vlot verkocht en er waren veel menschen voor. De hoogste noteering was 39 ct. In massa werd een koe verkocht voor f 320, afkomstig van' den heer P. Blaauboer alhier, aan slager J. Korver te Den Helder. Evenzoo werd een koe gekocht door slager S. Dijkshoorn, ook van Den Helder, afkomstig van den heer D. P. Timmerman, alhier. De handel in kalfkocien was vlug te noemen, hoogste noteering f300. Grootc prijzen. In gelde koeien was de handel matig, toch hoogste noteering f185. Stieren handel matig. De handel in graskalveren was vlug. Vol gens een bekend koopman moeten er hier veel meer aangevoerd worden. In nuchtere kalveren was de handel iets kalmer, toch prijshoudend. Van jonge vette schapen was de notee ring 26—31 gld. Oude slachtschapen 28—34 gld., handel goed, stukken beter dan de vo rige week. Het was direct te merken dat de Groninger kooplieden weer aanwezig waren. Lammeren voor den slacht 1622 gld. en voor de weide 1319 gld., deze han del was ook heel goed. Magere schapen wilden ze ook weer koopen. Dus over den handel in schapen en lammeren viel niet te klagen: de aanvoer was groot. In paarden en hitten scheen ook wel le- endigheid. Paarden 150—400 gld. Hitten, van welke ook een aardige aanvoer was, golden 125240 gld. Vette varkens waren meer aangevoerd bij de vorige week; deze handel was vlug, hoogste notcering 32 ct. De biggenhandel was aan don stuggen kant. 7 weeksche big gen 13—17 gld. 12-weeksche 17—23 gld. Oude kippen f0.5O—1.10, jonge kippen f 1—1.50, handel vlug. Het bezoek was goed, dat wordt van week tot week weer grooter. SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag a.s. Scjiagen A en B spelen een oefenwedstrijd om 9.30 u. Schagen A speelt in wit shirt. S c h a g e n A: W. Gorter. D. Kuiper. R. v. Haren. .7. Blaauboer, G. C. Anneveldt, Jb. Molenaar. P. Dekker, J. v. d. Ben, J. Slikker, T. Schoorl, H. Volten. Res.: J. Engelsman. Schagen B: A. Houtkooper. P. Bakker. M. v. Rooij. P. Kort, H. Bos, J. Molenaar. R. Abbring, K. Molenaar. G. Anneveldt, W. Rezelman, S. Brak. Res.: J. Boontjes, R. Lem. Schagen IIIOudesluis II. Aanvang 10.30. J. J. Slikker. P. Kistemaker, G. Zwaan. P. Boontjes, S. Breebaart, T. Moransart H. Vecnstra, J. Starrcveld. Jb. Sicmons, J. Boontjes, J. Franzen. Res.: L. Komen, C. Slikker. Schagen IINieuwe Niedorp II. Aanv. 2 u. T. Bij post. A. de Wit, M. de Haas. J; Weeland, E. Bus, M. Slikker. J. Steen, G. Koch, P. de Vries, D. Ruig, Jb. Broersma. Res.: D. Leeuwenkamp, F. Nauts, W. Dom per. Wij maken de leden er op attent, dat voor laan weer iederen Woensdagavond trai nen is in de zaal: voor de adspiranten van 7—8 uur en de leden van 8—9.30 uur. Wij rekenen weer op aller opkomst. Komt op tijd omdat men dan ook direct kan begin nen. Iloudt dus dien ééncn avond voor je verceniging vrij en zorgt dat wij dit niet iederen keer behoeven te schrijven. Afge sproken? ZONDAG 12 SEPTEMBER, Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikama. Barsingerhorn, geen dienst. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Warmonhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Winkel, voorm. 10.30 uur. Ds. Molenaar. Groet, voorm. 10.30 uur, Ds. D. E. Boeke. van Haarlem. Schoorl. zie Groet. Oude Niedorp, geen dienst Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10.30 uur, D.- Van Wichen. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagcrbrug, zie Oudesluis. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. v. Wichen Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur, Ds. T holt. Hoogwoud, geen dienst. Aartswoud. 's av. 8 uur, Ds'. Los. Ilinpolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Ooslerland, nam. 2 uur, Ds. v. Beek. Bergen, nam. 7 uur, Ds. v. d. Kieboom. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. ven der Veen. Wieringen, geen dienst. Geref. Kerk, Schagen, Landbouwstraat, nam. 5.45 uur, Ds. B. Bouma, van Noordwijk aan Zee. Kolhorn. voorm. 10 uur. de hoer D. Visch. Nam. 3 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de Heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerhrug, Bijeenkomst Chr. Jongeman nen vere°n. a.s. Woensdagavond om 8 uur in Evangelisatiegebouw. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. Rijnders uit Hilversum. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 7.30 uur, de heer H., v. Doorn, van Alkmaar. Callantsoog, nam. 7.30 uur, de heer H. J, Krjui.lc- van Den Helder.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3