Floralia-feesten Tentoonstelling te Schagerbrug WEK DE GAL IN UW LEVER OP Oude Niedorp JA Julianadorp Winkel Dinsdag 14 September 1937 Tweede blad Een droefgeestige dag Gisteren hield de afdeeling Zijpe en Om streken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw haar jaarlij ksqhe tentoon stelling. Opening. Der traditie getrouw vond 's morgens om '10 uur in de zaal Het Wapen van Zijpe de officieele opening plaats, welke door den Voorzitter van de organiseerende afdeeling, den heer H. Rezelman, werd verricht. Spr. heette allen welkom, in het bijzonder de nieuwe keurmeesters, de heeren Waiboer, Klaver en Reijne. Dit is de 39e tentoonstel ling, aldus spr. en het doet ons genoegen, dat. we haar nog kunnen behouden. Het speet hem, dat de tentoonstellingen kwij nen. Was de tongblaar eerder uitgebroken, dan zou deze tentoonstelling waarschijnlijk geen doorgang hebben kunnen vinden. Spr. hoopte, dat de ernstige gevallen achterwege mochten blijven. Veearts de Boer heeft hire de noodwe voorzorgsmaatregelen ge troffen. Spr. uitte den wensch, dat, alles voorspoedig mocht verloopen, dat het droog weer zou blijven en dat een groot publiek !de tentoonstelling zou bezoeken: alles is' dan in orde. (Applaus). De burgemeester van de gemeente Zijpe, 3e heer Mr. D. Breebaart Kz., wien de Voorzitter ook een extra welkomstwoord had toegeroepen, sprak hierna en wenschte het Bestuur alle goeds toe. De Voorzitter zeide, aldus spr., dat dit de 39e tentoon stelling is en de laatste tentoonstellingen zich in afgaande lijn bewegen. Moge met de 40e tentoonstelling hierin een verande ring komen. Als de voorteekenen zich niet bedriegen, zou het inderdaad kunnen zijn, idat de 40e tentoonstelling weer succesvoller wordt. Spr. hoopte, dat deze 40e tentoonstel ling wat grootscher opgezet zou worden, dat daardoor de menschen uit den wijden .omtrek naar Schagerbrug zouden trekken [(Applaus). De keurmeesters begaven zich hierna naar het tentoonstellingsgebouw en begonnen hun arbeid. Op het tentoonstellingsterrein. Zooaïs Se Voorzitter reeds had mede gedeeld, was het aantal inzendingen weer •kleiner dan het jaar te voren. Het was zeer jammer, dat reeds spoedig Oen licht regentje begon te vallen; droog is het eigenlijk niet meer geweest en 'daardoor werd het bezoek natuurlijk on gunstig beinvloed. Het was stil op de ten toonstelling; de inkomsten zijn niet groot geweest. De jury kende de volgende prij'zen toe: PAARDEN. No. T. Paarden van 4 jaar en ouder Twarmbloed): le prijs, benevens verguld bronzen medaile, K. Reijne, Barsingerhorn; &e prijs N. Appel, Westfrieschedijk, Schagen Be prijs A. tZwart, Boekelermeer, Heiloo. No. 2. 3-jarige Paarden (warmbloed): le prijs P. N. Spaans, Barsingerhorn; 2e prijs IN. Appel, Westfrieschedijk, Schagen; 3e prijs J. Brak Kz., Schagerbrug. No. 3. 2-jarige Paarden (warmbloed): le prijs H. C. Kooij, Harenkarspel; 2e prijs G- Schuijt Kz., St. Maartensbrug; 3e prijs IA, Zwart, Boekelermeer, Heiloo. No. 4. 1-jarige Paarden (warmbloed): le prijs D. Sleutel, Tjallewal, Schagen; 2e prijs J. Hoogvorst Jnz., Groet; 3e prijs S. J. ide Wit, 't Zand. No. 5. Veulens (warmbloed): le prijs J. Söakker, Ruigeweg, Oudesluis; 2e prijs H. 'C. Kooij, Harenkarspel; 3e prijs A. Zwart, boekelermeer, Heiloo. No. 6. Paarden (koudbloed): le prijs T. Rampen, Burgerbrug; 2e prijs P. K. Fran- tis', Burgerbrug; 3e prijs P. K. Francis, purgerbrug. No. 7. 2-jarige Paarden (koudbloed): le prijs Jn. Kater, Oudesluis; 2e prijs Joh. C. bruin, Burgerbrug. No. 8. 1-jarige Paarden (Koudbloed): le prijs Jn. Kater, Oudesluis; 2e prijs N. D. Kaan, Wieringerwaard; 3e prijs N. D. Kaan, [Wieringerwaard. No. 9. Veulens (koudbloed): le prijs N. D, Kaan, Wieringerwaard; 2e prijs.P. K. Fran- fcis, Burgerbrug; 3e prijs T. Rampen, Bur gerbrug, HOORNVEE. No. 10 Melkkoeien (afgewj gekalfd heb- Eende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1937: le prijs W. Jimmink Jbz., Schagerbrug; 2e prijs C. N. de Wit, Stolpen, Schagerbrug; Be prijs P. N. Spaans, Barsingerhorn; E. V. iJac. Swaan, Dirkshorn. No. 11. Melkkoeien (afgew.), gekalfd heb bende tusschen le Jan. en 31 Mei 1937: le prijs Jac. Swaan, Dirkshorn; 2e prijs P. S. Eenhoorn, Valkkoog; 3e prijs C, Marecs, (Schagerbrug. No. 12. TwinterS (gereg.) gekalfd heb bende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1937: le prijs A. Francis, Nes, Schagen; 2e prijs C. N. de Wit, Stolpen, Schagerbrug. No. 13. Twinters (niet gereg.), gekalfd bchbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1937: ïe prijs K. Brak Az., Schagerbrug; 2e prijs 'C. Marees, Schagerbrug; 3e prijs N. T. [Hopman, Schagerbrug. No. 14. Melkvaarzen (gereg.), gekalfd heb bende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1937: le prijs J. E. J. Kramer, Burgerbrug; 2e prijs C N. de AVit, Stolpen, Schagerbrug; 3e prijs !C. N. de Wit, Stolpen, Schagerbrug; E. V.: ïn. Jimmink. Ruigeweg, Schagerbrug. No. 15. Melkvaarzen (niet gereg.) ge- Ral fd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 3936: le prijs J. Brak Kz., Schagerbrug; 2e prijs A. Wit. Tolke, Schagen; 3e prijs G. jBrak Kzn., Vennik, Barsingerhorn. No. 16. Pinken (gereg.), geb. in 1936: 'le prijs J. E. J. Kramer, Burgerbrug; 2e prijs Jn. Jimmink, Ruigeweg, Schagerbrug; 3e prijs Jac. Swaan, Dirkshorn. No. 17. Pinken (niet gereg.), geboren ïn 8936: le prijs J. Blaauboer, Wieringer waard; 2e prijs P. S. Eenhoorn, Valkkoog, Be prijs J. Blaauboer, Wieringerwaard; E. V.: N. T. Hopman, Schagerbrug en H. v. d. Wal, Moerbeek, Nieuwe Niedorp. No. 18. Stierkalveren (gereg.), geboren ln 1937: le prijs P. N. Spaans, Barsingerhorn; 2e prijs A. Brak, St. Maarten; 3e prijs A. Koopmans, Barsingerhorn; V.: A. Fran cis, Nes, Schagen. No. 19. Kuikalveren Graskalf, (gereg.), geboren in 1937: le prijs A. Brak, St. Maarten, 2e prijs J. E. J. Kramer, Burger brug; 3e prijs A. Koopmans, Barsingerhorn; E. V.: J. E, J. Kramer, Burgerbrug en Jac. Swaan, Dirkshorn. No. 20. Kuikalveren, Graskalf (niet ge reg.) geb. in '37: le pr. D. Kant, Schager brug; 2e prijs C. J. Huiberts, Molenweg, Schagen; 3e prijs H. v. d. Wal, Moerbeek, Nieuwe Niedorp. WOLVEE. No. 21. 4 Fokschapen (type Texelsch) geboren in 1936, zichtbaar geworpen heb bende: le prijs M. Kant, Weere, Winkel; 2e prijs A. Brak, St.. Maarten; 3e prijs S. v. d. Wal, Weere, Winkel; E. V.: W. van der Oord Cz., Barsingerhorn. No. 22. 4 Fokschapen (type Texelsch): geb. in 1935 of eerder, zichtbaar geworpen heb bende: le prijs A. Brak, St. Maarten; 2e prijs M. Kant, Weere, Winkel; 3e prijs P. S. Eenhoorn, Valkkoog. No. 23. Vier Ooilammeren, type Texelsch, le prijs P. Vries, Schagerbrug; 2e prijs M. Kant, Weere, Winkel; 3e prijs A. Brak, St. Maarten; E. V.: W. v. d. Oord Cz., Barsin gerhorn. No. 24. Een Ram, geboren in 1935 of eerder, type Texelsch: le prijs' W. Jonge- jan, Burgerbrug; 2e prijs W. v. d. Oord Cz., Barsingerhorn; 3e prijs J. A. Eriks, Anna Paulowna. No. 25. Een Ram, geb. in 1936, type Texelsch: le prijs M. Kant, Weere, Winkel; 2e prijs Tijs Rens, Valkkoog; 3e prijs S. v. d. Wal, Weere. Winkel. No. 26. Ooi, met hare in 1937 geboren lammeren, waaronder ten minste 1 ramlam, type Texélsch: le prijs Jm. Blaauboer, Nes, Schagfen; 26^prijs dezelfde; 3e prijs N. D. Kaan, Wieringerwaard. No. 27. 3 tallen Ramlammeren van één vader, type Texelsch: le prijs M. Kant, Weere, Winkel; 2e prijs J. E. J. Kramer, Burgerbrug; 3e prijs P. Vries, Schagerbrug; E. V.: M. Kant, Weere, Winkel en P. Eenhoorn, Valkkoog. No. 28. Tien Overhouders: le prijs Gebr. Nieuwland, Schagerbrug, 2e prijs D. Kant, Schagerbrug. No. 29. Vier Fokschapen, geb. in 1935, niet ingeschreven in een fokregister en ön U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal ln de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75, zichtbaar geworpen hebbende: le prijs C, J. Huiberts, Molenweg, Schagen; 2e prijs M. Besteman, Burgerbrug; 3e prijs G. Brak Kz Vennik, Barsingerhorn. No. 30. Vier Ooilammeren, niet ingeschre ven in een fokregister: le pr. Gebr. Nieuw land, Schagerbrug; 2e prijs G. Brak Kz., Vennik, Barsingerhorn; 3e prijs Jn. Brak Kz., Schagerbrug. No. 31. Een Ramlam, geboren in 1937, niet ingeschreven in een fokregister: 2e pr. G. Brak Kz., Vennik, Barsingerhorn; 3e prijs dezelfde. PLUIMVEE. Brakels, Wyandottes en Leghorns (wit): le prijs W. Zeeman, St. Maartensbrug; 2e prijs J. Visser, St. Maartensbrug. Leghorns (andere kleur): 2e prijs Jac. de Groot, Alkmaar. Andere rassen: le prijs E. Barten, Stroet, St. Maarten. Hollandsche krielen: le prijs Mevr. G. Hoepvan Rooij, Dijk, Winkel; E. V.: D. v. d. Fluit, Schagerbrug. Andere rassen Krielen: le prijs J. Smit, Spanbroek; 2e prijs Mej. Corrie Dignum 't Zand en A. Vlietman, Alkmaar; E. V.: J. Smit, Spanbroek. Eenden. N.H. Spreeuwkoppen: le prijs J. Smit, Spanbroek; 2e prijs dezelfde. Loopeenden: le prijs J. Smit, Spanbroek; 2e prijs' dezelfde. Toornen 14 1—6: E. V.: W. Poelstra, Alkmaar. KONIJNEN. Vlaamsche Reus (wit) Ram: le prijs Gebr. Visser, St. Pancras. Vlaamsche Reus (wit) Voedster: le prijs N. Stuifbergen, Alkmaar; 2e prijs S. Brandt Oosterblokker. Vlaamsche Reus (andere kleur) Ram: le prijs A. Korver, Alkmaar. Vlaamsche Reus (andere kleur) Voedster: le prijs A. Korver, Alkmaar. Angora, Ram: le prijs W. Poelstra, Ark maar; 2e prijs dezelfde. Angora, Voedster: le prijs W. PoelstraJ Alkmaar; 2e prijs dezelfde. Lotharingers, Ram: le prijs N. Pool, Alk maar; E. V.: J. J. Braunick, Alkmaar. Lotharingers, Voedster: le prijs N. Pool, Alkmaar; 2e prijs G. Vriend, Zomerdijk, Wognum. Hollanders, Ram: le prijs C. Hoep, Dijk, Winkel; 2e prijs J. Smit, Spanbroek. Andere rassen, Voedster: le prijs Gebr. Visser, St. Pancras; 2e prijs Jac. v. Zon, Alkmaar. Andere rassen, Ram: 2e prijs' J. v. Zon, Alkmaar. Voedster met jongen: le prijs G. Vriend, Zomerdijk, Wognum. Nesten jongen: le prijs K. Woud wijk, Oosterblokker; 2e prijs J. van Zon, Alk maar. BLOEMEN EN PLANTEN. In het gymnastieklokaal bevond zich weer een collectie bloemen en planten. Ook hier is het niet druk geweest. De volgende prijzen werden toegekend: Voor de mooiste collectie bloemen en planten van particulieren: le prijs Mej. G. Klerk, Schagerbrug. Voor de mooiste Cactus: le prijs Mevr. Kwant esPascha. Voor de mooiste plant v. particulieren (bloeiend): le prijs Mevr. VlamBos, Bur gerbrug. Voor de mooiste plant v. particulieren (niet bloeiend): le prijs Mevr. KlokBak ker. 't Buurtje, Schagerbrug; 2e prijs de zelfde; E. V.: Mevr. RampenDelver, Scha gerbrug. Voor de mooiste collectie snijbloemen van particulieren: le prijs Mevr. E. Vriesdo Graaf,. Schagerbrug; 2e prijs Mevr. S. de Boer—Otter, Schagerbrug; E. V.: Mevr. Dek kerJimmink, Schagerbrug en Mevr. J. Blaauboerde Graaf, Burgerbrug en Mevr. A. de Jongde Boer, Oudesluis. Op de paardenmarkt. Reeds' lang voordat de tentoonstelling was geopend, was er op de paardenmarkt leven in de brouwerij. Het is toch altijd maar weer een aardig tafereeltje daar op den Schagerweg, die hollende paarden en handelende kooplui. Een bekend handelaar gaf ons de vol gende noteering op: hitten f 100180, slacht paarden f 120170, werkpaarden f 200280, luxe paarden f 300400, veulens f 100—160. De aanvoer was groot; de handel echter aan den stuggen kant. Zoo behoort de 39e tentoonstelling weer tot het verleden. Zij werd gekenmerkt door regen en weinig bezoek. Moge de tentoonstelling 1938 een gun stiger verloop hebben! De jaarlijksche floraliatentoonstelling, welke zich in Oude Niedorp nog steeds in de groote belangstelling van het publiek mag verheugen, werd Zondagmiddag in de zaal van den heer A. W. Fcijs geopend om half drie. De heer F. Leek, voorzitter van de Floralia- vereemging neemt het eerst het woord en zegt dat hij gaarne een grooter belangstelling van het publiek bij deze opening had ver- S? St g.°.e" hiern» '10' woord aan den Ed. Achtb. Heer C. G. M. van Baar, Burge meester der gemeente, die zegt met groot genoegen te kunnen constateeren, dat de hïp|rLrlken,4die"hel vorig Jaar aan den hemel schenen te zijn thans weer zijn ver dwenen, zoodat het feest wederom zijn ge wonen doorgang kan vinden. Floraliafeesten kweeken de liefde aan tot datgene wat. mooi en schoon is. Deze tentoonstelling is de eerste cue na de crisis wordt gehouden. Met zeker- neid kan toch worden gfezegd, dat verschil lende symptonen van deze crisis zoodanig zijn gewijzigd dat weer met meer vertrou wen de toekomst tegemoet kan worden ge gaan Ofschoon spr. de tentoonstelling nog niet heeft gezien, weet spr. te getuigen dat met volharding veel valt te bereiken. De heer Leek zegt dank aan den Burge meester voor zijn woorden en geeft het woord aan den waarnemend secretaris, den heer J. van Zoonen, tot het voorlezen van de behaalde prijzen. Deze zijn als volgt: Afdeeling Huisvlijt. Wol borduurwerk: le pr. Mej. M. Vos; 2e prijs mej. Guus de Geus; eervolle vermel ding mevr. J. Meereboer. Fraai breiwerk: le prijs Mej. L. Heinis- Bood; 2e prijs mevr, S. Vis—Peijs; 3e prijs mevr. Jb. van der Molen; eervolle vermel ding mevr. B. Pcrsijn. Nuttig breiwerk: le prijs mevr. A. Pijper, 2e prijs niet toegekend. 3e prijs mevr. D. Sanders; eervolle vermelding mevr. F. Moeijes. Fijn Borduurwerk: le prijs, Mej. M. ICril- ler; 2e prijs Mej. M. Groen; 3e prijs mevr. B. Persijn; eervolle vermelding mevr. M. Schrooder en mej. M. Kriller. Fijn Haakwerk: le prijs mevr. J. Bood Kee; 2e prijs mevr. J. Dekker; 3e prijs mevr.. F. Leek; eervolle vermelding mei. M. Kriller. Spreien: le prijs mej. Corrie Rootjes; 2e prijs mevr. D. Joon. Teekenwerk: le prijs mej. G. de Geus; eer volle vermelding mej. Marie Kriller. Foto's: le prijs de heer J. van Zoonen. Knutselwerk: le prijs de heer van Zome ren. Kinderen Handwerk: le prijs Betsie van Baar; 2e prijs Rie Meereboer Jd. eervolle vermelding Jo de Groot. Knutselwerk: 2e prijs Nico Kroon; eer volle vermelding Nico Kroon; en Arie Ens. Teekenwerk: le prijs Rie Meereboer Pd. Vrije Inzending Knutselwerk: le prijs Fokje Band, Opmeer. Teekenwerk: le prijs Henk Dekker, Nieuwe Niedorp; 2e prijs niet oegekend; 2e prijs P. Rohof, Harenkarspel. Spreien: le prijs Arie Overtoom, Heer- hugowaard. 2e prijs Jo Overtoom, Heer- hugowaard; eervolle vermelding Mevr. SpaanVisser, Schagen. Fijn borduurwerk: le prijs mej. Nel Visser, Nieuwe Niedorp; 2e prijs Mevr. Tol en Bos, Den Haag; 3e pr. mevr. de Vries, Schagen. Breiwerk: le pr. Mevr. Bood-Koeten, N. Niedorp, E. V. mevr. de VriesLangereis, Mevr. v.d. Oord, N. Niedorp. Fijn haakwerk: le prijs mevr. Bood— Koeten, Nieuwe Niedorp; 2e prijs mevr. de Vries, Schagen; eervolle vermelding mevr. Bets Bontekoning, Benningbroek. Wolborduurwerk: le prijs mevr. Bakker- Siewertscn, Amsterdam; eervolle vermel ding mej. Iet Kaaij, Nieuwe Niedorp. Afdeeling Bloemen. I Binnen Serie: le prijs mevr. S. Kos; 2e prijs mej. M. Vos; 3e prijs mej. G. Eriks; 4e prijs mevr. Jb. Klaver. Buiten serie: le prijs mevr. A. Hollen- berg; 2e prijs mevr, H. Berkenbosch; 3e prijs mevr. W. Heinis; 4e prijs mevr. A. v. Stipriaan. Dubbele serie: le prijs mej. Corrie Rootjes; 2e prijs mevr. C. Knip eervolle vermelding mevr. F. Leek. Mooiste serie plant. Bladbegonia, le prijs mevr. M. Poen; eervolle vermelding mevr. A. van Stipriaan. Geranium, le prijs mevr. K. Vormer; eer volle vermelding mevr. D. Kriller. Pietje Puk. le prijs. mevr. P. Fr ederiks, eervolle vermelding mevr. J. van Stipriaan. Canna: le prijs mevr. F. Leek; eervolle vermelding mevr. J. Buisman. Fuchsia: le prijs mevr. F. Leek, eervolle Vermelding mej. Jo Doorn. Salvia: le prijs mevr. D. Kriller, eervolle vermelding Mevr. M. Slijboom. Vrije inzending voor leden. Cactussen. le prijs mej. II. Mallet met Philo cactus, ccrvölle vermelding mej. H. Mallet met Melo cactus. Collectie cactussen: le prijs mej. Corrie Rootjes, eervolle vermelding mej. B. Kooi, Nieuwe Niedorp. Vet planten: le prijs mevr. D. Kriller. Hangplanten: le prijs mevr. C. Knip met Ster. Mooiste plant: le prijs mevr. A. v. Zoonen met Begonia; 2e prijs mevr. D. Kriller met Cyclame; 3e prijs mevr. Jb. Doorn, met bakje met planten; 4e prijs mevr. F. Leek met begonia. Bloemstukken; le prijs Mevr. Jb. Doorn; 2e prijs mevr. J. Buisman, Ileerhugowaard. .Bouquetten: le prijs mevr. A. van Zoo nen met zinia's", 2e prijs mevr. J. Buisman Verlaat met zinia's; 3e prijs niet toegekend; 4e prijs mevr. W. Hcinis met Dahlia's. Vrije inzending niet leden: 3e prijs J. Bur ger met Gladiolen. Inzending kinderplanten. Leeuwenbek. le prijs: Jaap Berkenbosch; 2e prijs Piet Persijn; 3e prijs Piet Krap; 4e prijs Bern Heinis; 5e pr. Floris van Stipriaan; fie prijs Mei van Stipriaan; 7e prijs Jannie Dekker; 8e prijs Cor Doorn. Afdeeling Land- en Tuinouw. Aardappelen. Schotsche muizen, le prijs P. Heinis; 2e prijs C. Knip. Schotsche muizen poters: le pr. C. Knip. Blauwe eigenheimers, le prijs P. Heinis; 2e prijs G. Kee; 3e prijs P. de Geus; Blauwe eigenheimers poters: eervolle vermelding G. Kee. Zeeuwsche blauwen: le prijs P. Scher- D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS suiker - rubber - koffie - cacao per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUIKER. RUBBER. KOFFIE, CACAO. KATOEN. ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZI VAN LONDEN. LfVERPOOL. NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG, ENZ DAM 2* Telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C Beurs Nb 2. Talef. 30012 Telegramadres: CARIOS-AMSTERDAM mer; Souvenir, le prijs G. Knip, Bevlan- ders. 2e prijs P. Heinis. Wortelen: eervolle vermelding J. Doorn. Uien. le prijs S. Kos; 2e prijs C. Knip. Boonen en erwten: Bruine boonen le prijs D. Joon. Vale erwten: 2e prijs C. Knip. Tuinboonen: 3e prijs A. Bart. Vale erwten: eervolle ver melding E. Dekker. Roode bieten: le prijs J. Doorn; 2e prijs S. Kos; 3e prijs C. Wonder; eervolle vermelding E. Dekker. Komkom mers: le prijs A. van Stipriaan; 2e prijs D. Kriller. Rabarber: 2e prijs D. Joon. Krop sla: le prijs A. Mijts. Spinazie: eervolle ver melding: C. van Zoonen. Andijvie: le prijs C. van Zoonen; 3e prijs J. Doom; 2e prijs niet toegekend. Voerbieten: le prijs P. Scher mer; 2e prijs C. Knip. Gele kool: eervolle vermelding P. Heinis. Roode kool: eerste prijs. B. Persijn. Boerenkool; le prijs P. Heinis; 2, prijs D. Joon. Slaboonen: le prijs A. Betes; 2e prijs C. Knip; 3e prijs W. Lan- gedijk. Snijboonen: 2e prijs J. Liefhebber; eervolle vermelding A. van Zoonen. Augur ken: lc prijs P. Heinis; eervolle vermelding J. van Zoonen. Maïskolven: Zeer eervolle vermelding mej'. Mallet. Afdeeling Frnit. Tafelappelen: le prijs H. Schrooder. 2e prijs J. Doorn; 3e prijs F. Leek; eervolle vermelding D. Sanders. Keukenappelen: le prijs C. Slijboom; 2e prijs J. van Zoonen; 3e prijs J. Doorn; eervolle vermelding A. Bakker. Collectie appelen: le prijs J. van Zoonen; 2e prijs: A. van Zoonen; 3e prijs II. Kistemaker; eervolle vermelding Mej. Mallet. Tafelperen: le prijs D. Ott; 2e prijs A. Beets; 3e prijs II. Fijma, eervolle ver melding A. W. Feijs. Keukenperen: le prijs C. Slijboom; 2e prijs J. Doorn; 3e prijs H. Fijma; eervolle vérmelding Beets. Collectie peeren: le pr. Beets, 2e pr. H. Fijma, 3e pr. D. Ott; eervolle vermelding niet toegekend. Pruimen: le prijs J. Doorn; 2e prijs J. van Zoonen eervolle vermelding A. Bart. Frambozen: le prijs J. van Zoonen. Aalbes sen: eervolle vermelding K. Kooij. Ananas meloen eervolle vermelding J. Buisman. Sierkalebassen: le prijs A. W. van Zome ren; 2e prijs C. Kroon; eervolle vermelding J. Buisman. We hebben een rondgang gemaakt over de tentoonstelling en we konden met ge noegen constateeren dat wederom de uiter ste zorg werd besteed om de verschillende producten en werken zoo overzichtelijk mo gelijk te plaatsen. Het was inderdaad een lust. voor de oogen. Tevens was er gelegenheid tot dansen. Bij de ingang van de danszaal waren ver schillende attracties opgesteld: zooals ring- werpen, vlotbrug, sjoelbak, kegelspel enz. Maandag is de laatste dag en in het vol gend nummer van dit blad zullen worden bekend gemaakt de prijzen welke met de .versohillen.de attracties werden behaald. Zaterdag was de eerste dag van deze bloemen- en huisvlijttentoonstelling, geor ganiseerd door de vereeniging „Julianadorp Vooruit". De inzenders troffen het slecht met het brengen van hun planten. Regen en wind maakten het haast onmogelijk om de planten goed over te brengen. Dit zal dan ook de oorzaak wel zijn, dat het aantal ter opluistering ingezonden plan ten niet zoo groot was als het vorige jaar. Van de ter opkweeking uitgegeven planten! was een flinke collectie aanwezig. Tevens twee mooie stands van de heeren Slijker- man en Plagmeijer, beiden uit Anna Pau lowna. Verder waren door de dames heel mooie handwerken ingezonden en was er- een prachtinzending huisvlijt. Om drie uur kon de jury met haar taak beginnen en na een uur was deze hiermede gereed. De uitslag was voor de planten, uitge geven aan ouderen: Bladbegonia: le prijs Mevr. H. Tigchelaar de Vries, 2e prijs Mevr. R. van Rossem»—- Hollander; 3e prijs de heer L, Tigchelaar. Bolbegonia: le prijs Mevr. KantITouter, 2e prijs Mevr. A. Blaauboer—'Voorthuizen, 3e prijs Mevr. T. de Graaf—de Heer. Fransche geranium: le prijs Mevr, Kant Houter, 2e prijs de heer P. Wolthuis, 3a prijs Mevr. A. BlaauboerVoorthuizen. Planten van kinderen: Struikbegonia: le prijs Vr. Hoornsman Hd., 2e prijs G. Hoornsman Kz., 3e prijs Alie Kant Rd. Fuchsia: le prijs' Marietje Speur, 2e prijs KL Hoornsman Gz., 3e prijs Vr. Hoornsman Hd. Petunia: le prijs Annie Boot, 2e priSs Alie Wolthuis, 3e prijs Arie Maters. Planten ter opluistering: le prijs', een verzameling casteeën van de firma P. Wolt huis en N. Oost; 2e prijs een bloeiende Stapelia van P. Wolthuis; 3e prijs Blad begonia van K. Verwer; 4e prijs Fuchsia van G. van Eeten. Voor de ingezonden breiwerken werden de volgende prijzen toegekend: Spreien: le en 2e prijs Mevr. T. Jim minkPluister. Breiwerk: le prijs, de naaikrans Tha- bifha; 2e prijs Mevr. A. ZanderRossen. Eervolle vermelding Mej. A. Rol. Haakwerk: le prijs Mej. A. Keuris Gd.; 2e prijs Mevr. T. JimminkPluister. Een volle vermelding: Mevr. M. JonghBreg- man. Lingerie; le prijs Mevr. M. Stooker— Staartjes; 2e prijs Mevr. V. Tigchelaar— Hoornsman. Eervolle vermelding: Mevr. T. JimminkPluister. Kleeden en Kussens; le prijs Mevr. J. WolthuisWiggers, 2e prijs Mej. G. Jim mink Md. Handwerken van meisjes: le prijs! Tinïe Veul, 2e prijs Annie Boot, 3e prijs Willy Hoornsman en 4e prijs Annie Jimmink Md. Eervolle vermelding: Annie Veul. Huisvlijt: Inlegwerk le prijs E. J. van Voorst met extra lof van de jury: 2e prijs houtsnijwerk, S. Kant, 3e prijs inlegwerk G. Jongh. le prijs kartonwerk E. J. van Voorst'. De jury voor de beoordeeling der plan ten bestond uit de heeren J. de Vries te Julianadorp en de heer Kruit te Schagen. Voor de Huisvlijt de heeren I. J. Schroe- vers en G. Jongh. Voor de Handwerken uit de dames: Mevr Schroeversde Ruiter. Mej, A. E. de Vries en Mej. D. van Mansem. De eerste avond was het bezoek vooral door het ongunstige weer niet heel groot. Zondag moebt een en ander zich in een druk bezoek verheugen. Zaterdag en Zondag hebben in Winkel de jaarlijksche floraliafees ten plaats gehad, die begunstigd werden door mooi weer. Dit jaar droeg het feest een bijzonder ka rakter, doordat de vereeniging haar 40-jarig bestaan vierde. Het marktgebouw was door de leden van de floraliacommissie mooi versierd en zij hadden de verschillende ingezonden voor werpen zoo gerangschikt, dat alles tot zijn recht kwam. Zaterdagavond om acht uur vond de opening plaats. Het publiek was niet zoo talrijk opgekomen als vorige ja ren het geval was. Zondag daarentegen was er zeer veel bezoek. Vooral de optocht ver mocht zich in een groote belangstelling ver heugen. Inderdaad was ze het waard. Om half twee stelde de stoet zich op bij de Ned. Herv. Kerk, voorafgegaan door „Winkel s Harmonie". Toen ging de tocht door het dorp, via het postkantoor, naar het vei lingsgebouw, waar ze werd ontbonden. Prijsuitreiking. Zondagavond om tien uur ving de prijs uitreiking aan. De heer G. J. van Leersum bracht, voordat tot de prijsuitreiking werd overgegaan, in herinnering het feit, dat de vereeniging veertig jaar had bestaan. Ver der bracht spreker dank aan allen die me degewerkt hadden aan het welslagen van dit feest en in het bijzonder de heer Bijhou wer, die 40 jaren als bloemist aan deze vereeniging was verbonden. De volgende bekroningen werden toege kend: Planten, Collectieprijs: le prijs C. Koomen Jzn.,; 2e prijs T, Krapman; 3e prijs J. Koo men Czn. Enkele planten. - Varen Tremela: le prijs D. v. d. Hulst; 2e prijs Mevr. A. Kamp— Pluister. Col ens: le prijs G. Vries—Lange; 2e prijs mevr. J. OostwoudWijdenes. Begonia: le prijs P. Brugman; 2e prijs G. Rempt, Salvia: le prijs H. Hilverda; 2e prijs mevr H. Keetman—Schoorl. Agrathum: le prijs S. Snip; 2e prijs J. Breebaart. Bloemstukken: le prijs J. Kamp; 2e prijs C. Koomen Jzn. Bouquetten: le prijs C. Krap; 2e prijs J. Koomen; 3e prijs C. Krap; 4e prijs J. Koo men Czn.; 5e prijs W. Buis. Kamerplanten: le prijs mevr. v. d. Kloos ter—de Jong; 2e prijs C. Brouwer; 3e prijs L. Del i een, Kinderen. Impatiens: le prijs P. d.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5