Italiaansch anarchist gearresteerd KX.M heeft weer een „Pelikaan" Postvluchten op Indië Ondanks burgeroorlog toch nog geld over Slachtafval door het gehakt Het gasbedrijf en het G.E.B. 0 N. Vriesman-Hollander X PIET' 0 J. C. KRAP iffTTTn DE BOMAANSLAG TE PARIJS. „Mijn vertrek zal gerucht ma ken", verklaarde Tamburini in Toulouse. Strenger toezicht op vreemdelin gen in Frankrijk aangekondigd. Gisterenmiddag laat werd verno men, dat in het departement Ariège bij Toulouse, een Italiaansch anar chist, Tamburini geheeten, in arrest is gesteld. De man was uit Toulouse verdwenen, toen hij vernam, dat een onderzoek in anarchistische kringen zou worden ingesteld in verband met den aanslag te Parijs. Uit Pamïers wordt gemeld, dat de justitie is overgegaan tot zijn verhoor. Vastgesteld is, dat hij in Juni j.i. naar Parijs is geweest. Heden zal hij verhoord worden om uit te maken wat hij weet omtrent den aanslag in Parijs. Reeds thans echter is vastgesteld, dat hij Vrijdag 10 September Toulouse ver laten heeft, terwijl de aanslag den volgenden dag te Parijs gepleegd is. Vervolgens heeft men liet spoor van Tamburini eerst op den 14 September teruggevonden tc Curcassinc. Hij zal dus inlichtingen moeten geven om trent den tijd van 10 tot 14 September, waar bij hem vooral verklaringen zullen worden gevraagd van de woorden, die hij uitgespro ken heeft, ecnigen tijd geleden te Toulouse, toen hij zeide: „Mijn vertrek zal gerucht ma ken," Chautemps over het onderzoek. Toen men hem vroeg naar den stand van het onderzoek naar de aanslagen te Parijs, heeft minister-président, Chautemps, verklaard, dat de arbeid actief wordt voort gezet, hoewel de daders in vrij duistere kringen moeten worden gezocht. De regee ring, aldus de minister-president, kan zich niet tevreden stellen met opsporing en af straffing der schuldigen. Chautemps ver klaarde getroffen tc zijn door het feit, dat men bepaalde politieke bewegingen, uil liet. buitenland afkomstig, moet volgen. Onder de millioencn vreemdelingen in Frankrijk zijn er volmaakt eerlijken, wicn men gaarne gastvrijheid verleent, maar er zijn er ook te veel, die zich aan politieke drijverij wijden of wier gedrag tc wensehen laat. Sedert eenigon tijd zijn daden van geweld gepleegd, men heeft hommen gelegd op vliegvelden en in treinen, tegen vreemdelingen ge pleegde misdaden zijn ongestraft gebleven. Wij moeteil dan ook, aldus Chautemps, onze politiek ten aanzien der ongcwenschtc vreemdelingen wijzigen. Na overleg met mij heeft de minister van buitenlandsche zaken het initiatief genomen tot de uit werking van een nieuwe wetgeving, omdat onder de bestaande regeling te veel vreem delingen zich aan ernstig toezicht konden onttrekken. De regeering wil een statuut vaststellen, dat don eerzamen vreemdelin gen goede waarborgen biedt en streng is tegenover hen, die van onze gastvrijheid misbruik maken. Er is een commissie inge stcld, die zoo spoedig - mogelijk teksten zal ontwerpen, die daarna de regeering zul len worden voorgelegd. Generaal Smuts verwacht geen wereldoorlog Binnenkort de eerste vlucht. Wij vernemen, dat de K. L. M. haar laatste D.C. 3-toestel „Peli kaan" gedoopt heeft. Onze lucht vaartmaatschappij heeft dezen vo gel dus weer in haar nest terug gekregen. De „Pelikaan" zal binnenkort voor den dienst op Europeesche lijnen uitvliegen. iP.chaHen Vertrek van Aankomst t« (heenreis) lRa^°°n 15 Spt- !Sin&ap- 15 Spt' Bagdad 15 Sept. Athene 15 Sept. Schiphol 15 Sept] Athene 15 Sept. Specht (terugreis) Ibis (heenreis) «e"Jïgreis)|Band- 15 Sept' Medan 15 Sept. OUDE NIEDORP CAPABLANCA'S VIJFDE REMISE. Gisteren werd alleen de partij tusschen Ca- pablanca en Ragozin gespeeld, voor de vijfde ronde. Het werd tevens de vijfde remise van Capablanca, ditmaal na 40 zetten. De afgebroken partij FlohrReshevsky wordt eerst later uitgespeeld. l)e stand 11a de vijfde ronde luidt.: Keres en Fine ieder 3Va punt. en 4. Elohr en Reshevsky, ieder 3 punten plus 1 afgebroken partij. Capablanca 2y> punt. Ragozin 2 punten. Eliskases 1 punt. Pctrov punt. lioen dollars. Hij heeft Huil een brief van Negrin laten zien, waarin deze de meening uit, dat deze daad een nieuw bewijs zou vormen van den wil der regeering van Va- lencia al haar internationale verplichtingen 11a te komen. Sherover deelde verder me de, dat soortgelijke onderhandeligen bin nenkort niet andere landen geopend zouden worden. De betalingen zouden gedeeltelijk a contant, en ten deele verdeeld over een zeker aantal jaren, met betaling van rente worden verricht. Onzekerheid en vrees een groot gevaar. Generaal Smuts heeft heden te Stander- ton een redevoering gehouden, waarin hij o.m. sprak over de oorlogsgevaren en de bewapeningen. Hij maakte echter geen mel ding van de verklaringen van don hoogen commissaris Te Water. Ofschoon de toestanden in de wereld on rust en ongerustheid weken, aldus verklaar de Smuts, verwacht ik geen wereldoorlog, omdat ieder jaar alle landen daarvoor meer bevreesd worden. De bewapeningswedloop is meer een maatregel tot zelfverdediging dan het gevolg van oorlogszucht. Bijgevolg hecht ik geen geloof aan allo geruchten omtrent oorlog. De onzekerheid en de vrees kunnen echter even gevaarlijk zijn als oorlog, want zij ondermijnen de ccono- mische welvaart. Zuid-Afrika moet zich be wapenen, maar niet met den wcnsch in een oorlog te worden betrokken. Spionnage bij Duitsche legermanoeuvres Verraders komen onder den bijl van den beul. Dit jaar zullen in Duitschland buitenge wone maatregelen worden getroffen, tenein de bij de aanstaande manoeuvres spionnage te voorkomen. In een officieel communiqué wordt ver klaard, dat klaarblijkelijk de buitenlandsche spionnage zal trachten de doelmatigheid der oorlogsuitrusting, waarover Duitschland be schikt, te leeren kennen. „Alle noodzakelijke maatregelen zijn ge nomen" zoo zegt het communiqué om ver raad te verhinderen en ons leger te bescher men. Verraders kunnen verwachten het hoofd onder den bijl van den beul te ver liezen. Ieder die verdachte dingen bemerkt, moet deze tor konnis van de politie brengen. Spaansclie regeering betaalt schulden in Amerika. De regeering van Valencia heeft de Ame- rikaansche regeering doen weten, dat zij een aanvang zou maken met het terugbetalen aan Amerikaanscho firma's van haar in Spanje geblokkeerde vorderingen. Minister IIull heeft nader verklaard, dat het hier particuliere credieten betreft, die voor den oorlog waren verleend. De agent der Spaan sclie rêgêering Sherover, schat de in Spanje bevroren credieten op ongeveer yijftig mil- Troonrede wordt per radio uitgezonden De troonrede, die de Koningin ter gelegen heid van de opening der Staten-Generaal Dinsdag 21 September a.s. zal uitspreken wordt, per radio uitgezonden. A.V.R.O. en K.R.O. beginnen hun repor tages te half één 's middags. De korte golfzenders zullen de rede naar Indië overbrengen. Een heruitzending vanuit Indië zal do ko loniën in de West, in de gelegenheid stel len de rede te hooren. Verruiming werkloozensteun Spoedig te verwachten. Het Departement van Sociale Zaken schijnt eindelijk gehoor te zullen geven aan de talrijke verzoeken, uit onderscheidene kringen voortgekomen, tot verbetering van den werkloozensteun en de looncn in de we rk'verse 11 a ff inge n Naar wij vernemen, is binnenkort een circulaire van Sociale Zaken aan de ge meentebesturen te verwachten, waarin ge noemde verbeteringen zijn vastgelegd. Het schijnt niet in de bedoeling te lig gen, een steunverhooging over de geheele linie toe te kennen. Naast enkele geringe verhoogingen is een steunuitkecring aan werklooze gezinsleden boven de 21 jaar, die bij een werkloos ge zinshoofd inwonen, te verwachten, alsook een ruimere distributie van klceding en- schoeisel. Het debiet van gehakt in blik verminder de hierdoor snel en nu legde de firma zich toe op de fabricage van soep in blik. Hier mede ging het al spoedig dezelfden weg op. Varkenspooten, die sedert 1935 in de pekel hadden gelegen, werden door de soep ge kookt. Wanneer het personeel op deze knoei erijen wees en zich trachtte te verzetten, werd het met ontslag bedreigd. De winsten waren op deze wijze uiteraard vrij groot. Voor een blik gehakt werd 0.38 cent verkre gen, terwijl de kosten, grondstoffen en ar beidsloon inbegrepen, niet meer dan 15 cent, bedroegen. Het onderzoek door de rijkspoli tie is thans gesloten en de resultaten zijn in handen gesteld van de officier van justitie te Den Haag. FLORALIA Door den heer G. Ursem te Verlaat werd op no. 437 de hoofdprijs gewonnen v. d. ver loting, gehouden ter gelegenheid van de Flora!ia, welke bestond uit een divan met kleed. De 2e prijs, een electrische lamp werd gewonnen door Wed. Bakker te Veenhui- zen op no. 768. De uitslagen v. d. attracties zijn als volgt: Vlotbrug: 1ste T. Waterdrinker, 62 p.; 2de prijs P. Langedijk, 52 p.; 3de prijs Tj. Druif 50 punten. Kegelen: 1ste prijs H. Kriller, 30 p.; 2de G. Regeer 29 punten. Ringwcrpen: 1ste prijs P. Langendijk, 72 2de prijs M. J. Wolthuis 56 p. ANNA PAULOWNA Uit onze Omgeving LANGE.YDIJK Conservenlabriek in het West- land verwerkt den inhoud van afvaltonnen. Personeel, dat niet mee wilde werken, met ont slag bedreigd. Naar het I-Idbld. uit Naaldwijk verneemt, is door de rijkspolitie in het Westland een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de ge dragingen van een conservenlabriek en ex portslachterij in deze streek. De aanleiding hiertoe was de oude kwestie, n.1. een ontdui king van invoerrechten van enkele jaren ge leden. Indertijd had dit. reeds tot een onder zoek geleid doch zonder dat men tot vervol ging kon overgaan. Dezer dagen werden op nieuw enkele leden van het personeel ver hoord over de ontduikingen, dien toentertijd zouden hebben plaats gehad. En bij dit ver hoor legden zij verklaringen af, welke ern stige misstanden aan het licht brachten. Indien deze verklaringen juist zijn, is er in de afgeloopen jaren op groot$ schaal geknoeid bij de fa bricage van gehakt en worst in blik. De fabriek was namelijk nauw verbonden met het slachthuisbedrijf te Poeldijk en op deze wijze had zij voortdurend de beschikking over de afvaltonnen., waarin afgekeurde en oneetbare vlecschrestcn lagen, die voor het destructiebedrijf in Over- schie bestemd waren. De gehakt-fabricage geschiedde aanvan kelijk uit deugdelijk vleesch, zoodat een ruim debiet werd verkregen. Men ging er echter toe over ,iut. de afvaltonnen longen en nieren te halen, die al spoedig door nog minder eetbare bestanddeelen werden ge volgd. Zoo moeten zelfs koppen en nekken van varkens in het gehakt gedraaid zijn. Keurmeester bedrogen. De keurmeester van het slachtoffer moest hiervan uiteraard onkundig worden gehouden, zoodot, wanneer hij de emplacementen betrad, gereed liggende stukken spek zwoerd over de afgekeurde stukken werden ge- lcgll. In de kringen van gemeenteraadsleden van de Langen dijker gemeenten en Sint Pancras wordt de aanbieding van het P. E.N. om het Gemeenschappelijk Elektrici teitsbedrijf met ingang van 1 Januari a.s. over te nemen, druk besproken. En als we ons niet vergissen, dan zal er binnen korten tijd voldoende gelegenheid zijn, om deze zaak aan te snijden, daar de rekening van de Lichtbedrijven weldra in de verschillen de gemeenteraden aan de orde komt. Als we goed zijn ingelicht is het accountantsrapport niet bijzonder gunstig in dezen zin vooral, dat het Gasbedrijf te veel ontlast wordt ten koste van het electriciteilsbedrijf, met als gevolg, dat het verliescij fer van het Gasbedrijf van onge veer f 200, nog vrij sterk geflat teerd is. Was dit bedrijf belast, zooals het behoor de, en waren de afschrijvingen geschied als het vorige jaar, dan zou het verlies aanmer kelijk grooter zijn geweest. Hieruit meenen enkele raadsleden de conclusie te mogen trekken, dat men rekening dient te houden met de uitspraak, onlangs van deskundige zijde gedaan, dat kleine gasbedrijven in den tcgenwoordigen tijd zeer weinig reden van bestaan meer hebben,, althans gedoemd zijn met verlies te werken. Een en ander overwegende zullen dan ook voorstellen worden gedaan met Alkmaar in relatie te treden, teneinde de voorwaarden te vernemen, waarop het Gasbedrijf aan die gemeente kan worden overgedaan. De illu sie, die sommigen nog koesteren, n.1. dat electriciteitsbedrijven van gemeenten, die hun stroom en gas van het P.E.N. betrekken, en tegelijk een gasfabriek exploiteeren, in 1942 zullen kunnen voortgaan met hun energie op dezelfde wijze te betrekken, kan wel worden opgegeven daar het P.E.N. voor Langendijk toch zéker geen andere gedrags lijn zal volgen dan indertijd in de qu-aestie van de Zaanland gevolgd. Verder hebben we ons nog laten meedeelen, dat ofschoon de gemeenitebesturen nog geen antwoord op hun desbetreffend verzoek aan het P.E.N. hebben ontvangen, de voorwaarden van overname op 1 Jan. 1938 nog gunstiger zul len zijn dan in het oorspronkelijk aanbod gesteld. Ofschoon in den boezem van het Bestuur der Commissie van Beheer gröote tegenstan ders zitten van de overdracht van het G. E.B. aan het P.E.N. en er dus van die zijde ook niet aan gedacht wordt, de Gasfabriek aan anderen over te doen, mag niettemin worden verwacht, dat er ernstige pogingen in die richting zullen worden aangewend, cn wel op grond van de overtuiging, dat het gemeente- en het gemeenschappelijk belang mot de overdracht zouden zijn ge diend. VOORSCHOTUITKEERING. Men deelde ons mee, dat deze week een begin zal worden gemaakt met de uitkee- ring van de tweede voorschotuilkeering voor den tuinbouw. BAGGERREGELING De minister van Sociale Zaken heeft de baggerregeling als gemeentelijke werkver schaffing tot 27 November verlengd. WIER1NGERMEER BREEZAND COöP. LAND- EN TUINBOUW AAN- KOOPVEREENIGING. Dinsdagavond werd ten lokale van de heer Jb. Borst de jaarlijkschc Algemeene Vergadering van de Coöp. Land- en Tuin bouw Aankoopvereeniging gehouden. De voorzitter, de heer K. Daalder, ving aan met zijn vreugde uit te spreken over don goeden gang van zaken gedurende de laatste jaren, waarbij ook het afgeloopen boekjaar 1930—'37 niet is achtergebleven. Na lezing der notulen zet de Voorzitter uiteen, dat de omzet gedurende de laatste jaren het beslist noodig maakte, dat hier voor meer opslagruimte kwam. Hierin is thans voorzien, le door aanbouw van een nieuw gedeelte aan het bestaande gebouw 2e door aankoop en verplaatsing van de voormalige brandstof fenschuur te Van Ewijcksluis, eerder eigendom van de Coöpe ratie „De Tijdgeest" te Winkel. Deze schuur thans weer opgebouwd op het terrein der Vereeniging achter de woning van den be drijfsleider. De heer K. Keuris leest hierop het accoun tantsrapport over het boekjaar 1936'31 voor, hetwelk een zeer gunstig beeld van den toestand der Vereeniging geeft Na voldoende afschrijvingen blijkt n.1. over dit boekjaar een netto-winst te zijn gemaakt van f 2.929,hcwelk het bestuur voorstelt als volgt te bestemmen: voor bijschrijving op het Ledenkapitaal 3% van de afname der leden f 452.70; toe te voegen aan de Re serve voor Dubieuse Debiteuren f 976.30; voor verbouwing te reserveoren f 1500. Waar de totale kosten van den nieuwbouw en verbouwing tezamen ongeveer f 2500.— zullen uitmaken (juiste cijfers zijn nog niet to geven, daar de afrekening nog niet heeft plaatsgehad) zal het geheele aan en bijge bouwde gedeelte dan dus slechts voor pim. f 1000.— op de Balans komen te ëtaan. De voorstellen van het bestuur worden met algemeen stemmen goedgekeurd. Verder wieent de Voorzitter te moeten medcdeelen, dat op de Verlies- en Winst rekening oevkd it jaar weer een bedrag f 75.is geplaatst voor aan liet personeel uit te keeren gratificatiën. Accoord. Vervolgens brengt de Voorzitter een be stuursvoorstel in bespreking, strekkende om nu de tijdsomstandigheden weer iets beter worden, ook rie looncn van den. bedrijfslei der cn den rijknecht.- die enkele jaren ge leden (in 1932), moesten worden terugge bracht, weer iets te verhongert. Ook dit. voorstel blijkt de algemeene in stemming der vergadering te kunnen ver werven. Tenslotte wordt nog aangenomen een voor stel om voor het tegoed der leden op de Le denrekening evenals vorig jaar weer 3 rente uit te betalen. Hierop geeft de heer Keuris, aan de hand van de administratie der Vereeniging. nog een overzicht van de verschillende werk zaamheden, welke in liet afgeloopen boek jaar zijn verricht. De totale omzet bedroeg 1.005.389 3 kilo, 396 st. cn 67iy2 L., tezamen dus 1.006.459.8 eenheden. Vorig boekjaar was dit 1.008.073.4 kilo, 257 stuks cn 1.157.5 Liter, dus 1.009.492.9 eenheden. De omzet, was dus vrijwel gelijk aan die van vorig jaar f3.033.1 eenheden minder). De totale omzet der Coöperatie bedroeg in hef afgeloopen boekjaar f 63.812.65 tegen f 53.490.53 in het vorige boekjaar. Er werd dus méér omgezet f 10.316.12. Deze omzet stijging zet zich ook thans nog voort. Bij de hierop volgende bestuursverkiezin gen worden de he'eren K. Daalder en H, Busé herkozen. Tenslotte wordt door het bestuur mach tiging gevraagd, om tot het aanschaffen van een verplaatsbaar krachtwerktuig tot het opheffen van halen kunstmest in de beide opslagplaatsen over te gaan, welke machtiging wordt verstrekt. Hierna sluiting. Auto-truc in brand. Woensdagmiddag ca. 4 uur geraakte een truc met aanhangwagen, komende van Friesland, op den Oeversche weg, in brarrd Naar de ons verstrekte mededeelingen was deze wagen op weg om stroo te halen uit de W.mcer en ontstond de brand doordat de carburateur overstroomde op den uitlaat. Van de nog nieuwe truc bleef slechts een vormlooze massa over terwijl de aanhang wagen later is weggesleept. MIDDENMEER. Stichting van een graanmaalderij. Naar we vernemen zal op het Industrie terrein een graan- en korenmaalderij, elec- trisch gedreven, worden gesticht. Naar ver luidt zou de heer Haitema, de dorschmachine ondernemer, de exploitant zijn en zouden de maalstoelen en machinerieën worden ge monteerd in het reeds staande pakhuis. POLITIE MIDDENMEER. Gevonden: Bruine koffer met inhoud, 1 zak haver. Inlichtingen of bericht hierover bij den Rijksveldwachter Noot te Midden- meer. GERAAMTE GEVONDEN. Bij graafwerk ten behoeve van de auto- matisooring der telefoon is op de markt te Buren (Gld. tegenover het stadhuis op VA meter diepte een nog betrekkelijk gaaf geraamte gevonden van vermoedelijk een manspersoon van ruim vijftigjarigen leef tijd. SCIIAGEN, 16 September. 18 Paarden f 150-—400, 17 geldekoeien, magere f 120—180, 63 idem, vette f 200280 12 kalfkoeien f 180—280, 21 eraskalveren f30 —60, 38 nuchtere kalveren f 816. 200 ma gere schapen f 18—27. 23S idem vette f 28 —34, 257 lammeren f 1220, 10 hokken en geiten f 310, 14 magere varkens f 3438, 5 idem vette per Kg. 6263 ct., 115 biggen f 1323, konijnen f 0.30—1.50, kippen f 0.50 —1.50, haantjes f 0.251. NOORDSCHARWOUDE, 16 September. Schotshe muizen 2.30. bl. eigenheimers 2 —2.40. drielingen 1.502, uien 2.703.20, drielingen 2.200—2.50. grove 3.20—3.30, gele nep 6—6.50, peen f 2.spericeboonen 5.80 —9.30. kroten 2.50. roode kool 1.70—3.20, witte kool f 11.30, gele kool 1.20—1.90. WINKEL. 15 September. Appelen f 2—S. peren f 29, pruimen f2 —5, druiven f 1112. augurken f 3—11. slaboonen f 35, snijboonen f 2—9, alles per 100 pond. Andijvie f 0.60—1, komkom mers f'1.50—1.70 pér 100 stuks. Heden overleed plot seling onze lieve Moe der, Behuwd- en Groot moeder, Grietje Wittebol, Wed. v. J. Snijders, in don ouderdom van 74 jaar. Haar diepbedroefde Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Wicringei waard, 15 Sept. 1937. Begrafenis Zaterdag 18 Sept., nam. 2 uur n.t. op de Algemeene Begraafplaats alhier. Ondertrouwd: ARIE ÉRIKS Flz. en Ml ÉN BORST Gd. Schagerbrug, - 16 Sept. 1937. Schagen, Huwelijksvoltrekking derdag 30 Sept. a.s. te gen. Tluiis te "Schagen 19 Sept. te Schagerbrug 26 Sept. 1937 ÖOCXJOOCOGOCXJCX) Dón- Scha- Woensdag 22 a.s. hopen onze Ouders, Sept. lievo q hunne 25-jarige Echt- Q X vereeniging te herden- q V ken. g s Hunne dankbare q Kinderen, g ALI BAKKER- X .v Vriesman. O S. BAKKER. X X GERRIT. Q 8 Petten. Sept. 1937. Q 8 Recept ie den 22cn Sept. Q van 36 uur. Q O 0 i>OOÖöO OP ÖOO*Q Q*'—> Dames, maakt zelf Uw klee ding. 25 cent per les, daarvoor leert U Patroonteekenen, knip pen, en naaien van alle voor komende. Dames- en Kinder- klecding. Ged. Cost. OUDESLUIS. Te koop: 140 JONGE HENNEN, W.L., aan ën tegen de leg, bij C. DEKKER, Rietkuil, Oud- karspel. FLINKE JONGEN gevraagd, die bij gebleken ge schiktheid in het vak kan worden opgeleid, bij Drukkerij VAN KETEL, Molenstr., Scha gen. AMSTERDAM, 15 September. Ter veemarkt waren heden '-aangevoerd: 66 vette kalveren, geen not.; 22 nuchtere kalveren f 814 per stuk, 246 varkens: vlecschvarkcns, wegende van 90110 Kg. ~172 ct., zware varkens 7071 ct., vette varkens 6970 ct. per Kg. slachtgewicht; Marktoverzicht: Nuchtere kalveren geringe aanvoer, vlugge handel, prijzen constant. Varkens korte aanvoer, handel traag, prij zen lager. ALKMAAR. 15 September. Aardappelen 2.30, aardbeien 20.andijvie 0.60—1.30, appelen, 3—6.50. augurken 1—11, bloemkool I 811, idem II 35. bieten 2.20 druiven 9—16. gele kool 3.20, groene kool 1.80—3.80, kropsla 0.60—1.20, knol selder ie 2 —3, komkommers 1.503, meloenen 415, peren 511, prei 2.604.10, peterselie 0.50 1, postelein 10—14 ct., roode kool 1.90—3.50 selderie 0.50—1.20, spinazie 10—30, snijboo nen 4.5012, enkele spercieboonen 1.40, dubbele idem 0.701.53, tomaten 23.80, uien 2.504.20, wortelen 1.boswortelen 3.50—6.00. MEDEMBLIK. 14 September. Bonte aardappelen f 1.20—1.25 per 50 Kg., uien 1.2311.35, gele nep 2.70—2.75, drie lingen f 0.95—1.00 per 50 Kg., slaboonen f 0.90—1.05 per 15 Kg. WARMENHUIZEN, 15 September. Gele nep f 5.70, id. drielingen f 2.20, roode kool f 2.10, witte okol f 1—1.30, idem per wagon f 125.Aanvoer: 225 Kg. gele nep, 375 Kg. uien, 700 Kg. roode kool, 31000 Kg., witte kool, DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 15 September. Ber lijn: De aanvoer is rijkelijk. De handel was ten gevolge van het koudere weer wat levendiger. De prijzen toonen haast geen verandering. Ook op de fruitmarkt:, valt niets nieuws te bemerken. Hollandsche groenten werden officieel niet meer geno teerd, Alleen restanten werden nog verhan deld. Holl. peren waren nu op de markt, die 1820 per 50 Kg. noteerden. Holl, drui-' ven (Alicante) golden 3546 per 50 Kg. Munchen: Buitoni. prod.: Holl. peren 17 per 50 Kg., Holl. witte en blauwe druiven 3.10 en 3.80 per 4 Kg. netto: Holl. komkommers 7 per 40 stuks. Leipzig: Holl. tomaten 8— 9 per 50 Kg. Keulen: Holl. tomaten 12 per 50 Kg,, buitenl. komkommers 20 per 100 st. Dusseldorf: Buitenl. bloemkool 45 per 100 stuks; Holl. tomaten 8—10 per 50 Kg. BIGGENMERKEN. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat het aantal aangebrachte biggenmerken in de week van 30 Augustus tot 4 Septem ber 1937 bedroeg 50344 (vorig jaar 47304) Van de toekenning 1937 zijn van 1 Januari tot 4 September in totaal aan-gebru ht 1.176.159 merken (v.j. 1.387.372)

Schager Courant | 1937 | | pagina 3