Vervallen schoollokalen IOCTOBER. De onderwijskwestie voor Gedeputeerde Staten Banken en leermiddelen in slechten staat Geruchten rondom het Belgische Kabinet Spanning aan de Fransch- Spaansche grens Verzameling bankpapier in Londen gestolen H.M. de Koningin schouwt haar leger Prinses Juliana met de „Piet Hein" op den IJssel Ï^MA^rBERICHTEN|Si Polder Callantsoog. J. BALK Uit onze Omgeving W1ERINGEN Ten onrechte ontslagen? Aan een der openbare scholen alhier moest enkele maanden gelden een leerkracht ont slagen worden omdat de school volgens de laatste bepalingen inzake leerlingenaantal en klasseformatie één onderwijzer kon mis sen. Daarvoor werd een onderwijzer uitgeko zen met reeds 21 dienstjaren, een weduw naar met drie volwassen kinderen, terwijl de jongste leerkracht feitelijk voor afvloeiing in aanmerking kwam. B. en W. van Wie- ringen stelden den raad echter voor den oudsten onderwijzer te ontslaan omdat deze voor zijn werk niet bijzonder geschikt geacht kon worden en er reeds verschillende klach ten over hem waren binnengekomen; het zou zelfs een geluk voor de school genoemd mo gen worden. De raad ging niet het voorstel van B. en W. mee en de oudere leerkracht werd mitsdien eervol ontslagen. Tegen dit raadsbesluit toekende de ont slagene appel aan bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, die, zegt het Hsb., gis termiddag deze kwestie in openbare zitting behandelden. Appellant vroeg vernietiging van het raadsbesluit omdat er z.i. geen vol doende redenen waren geweest om van den gewonen regel, den jongsten onderwijzer af te doen vloeien, af te wijken. Gemachtigde van den appellant was de heer J. van der Sluys van den bond van Nederlandsche onderwijzers, die er op wees, dat appellant tien jaar aan de school te Wieringen verbonden is geweest, zonder dat er over zijn werk werd geklaagd. Spreker had den indruk gekregen, dat de rapporten over deze zaak zeer oppervlakkig, om niet te zeggen nonchalant waren samengesteld en er in het geheel geen dringende redenen bestonden om van den gewonen regel af te wijken. Daartegen voerde de burgemeester Aan Wieringen, de heer L. C. Kol ff aan, dat er reeds geruimen tijd geklaagd werd, het schoolhoofd lang niet tevreden was over zijn werk en appellant reeds aangeraden was, naar een andere gemeente te solliciteeren. Het gemeentebestuur had zich bij deze kwes tie op het standpunt gesteld, dat liet belang van het openhaar onderwijs van grootere waarde was dan de belangen van den ouderen onderwijzer: het verschil met den jongsten onderwijzer was te groot. De beslissing van Gedeputeerde Staten zal later hekend gemaakt worden. WINKEL Stof en vuil in gaten opgehoopt Aan het gisteren verschenen Regeerings- onderwijsverslag over 1936 ontleenen wij dat vele schoolgebouwen en de leermiddelen in een ongunstige positie verkeeren. Zoo zegt het verslag van den Inspecteur te Den Helder o.a.: „In Winkel, toch een groot en welvarend landbouAv- dorp, zijn de lokalen van de lagere school erg vervallen. Ook de banken en de leer middelen verkeeren in slechten staat. De banken heeft men met triplex- platen wat opgeknapt; de leermid delen kunnen, zelfs na inmenging van Gedeputeerde Staten, slechts heel langzaam worden aangevuld. In een der lokalen is de lambrizeering op verschillende plaatsen stuk en Avijkt de vloerplint in een golvende li)n op sommige plaatsen een heel eind af. Dat in de hierdoor ontsta ne gaten zich veel stof en vuil op hoopt, laat zich begrijpen. Als' men dan ziet, dat in het bewuste lokaal de banken tot achter aan don muur staan en de ruimten tusschen de rijen ook ai niet aan de wettelijke voorschriften vol doen, krijgt men van moeilijke financiecle posities, of heter gezegd van armoede, wel een duidelijk bfy?ld: een oud lokaal, ver ouderde en versleten boeken, een lambri zeering, die geen klein beetje stuk is en in dit lokaal een veel te groot aantal kin deren. De eeuw van het kind is daar voor bij!" ZUPE T ZAND. Auto-ongeval. Woensdagmiddag is alhier een auto-onge val gebeurd. dat. gezien de omstandigheden, Avaaronder het plaats had, nog Avonderbest is afgeloopen. Terwijl de garagehouder Johan- nes met zijn autobus thuis kwam en de ga rage in zou rijden, kwam hem een luxe V8 achterop rijden. De bestuurder van dezen wa gen. den heer v. d. Heijde, schoenfabrikant te. Leeuwarden, die van Amsterdam kwam en onderweg was naar zijn woonplaats, be merkte blijkbaar te laat de richting aanwij zer en het stoplicht van de bus, zoodat, toen de bus reeds den weg overstak om de garage binnen te rijden, de heer v. d. H. haar plotse ling voor zich kreeg. Geweldig remmen was dus geboden, doch gezien de snelheid van den wagen, ooggetuigen schatten de snelheid op pl.m. 85 ft 00 K.M., kon de bestuurder hem niet meer vóór de bus tot stilstand bren gen. Door te trachten de bus althans mis te rijden, vloog de wagen met een snelheid van nog pi.m. 40 K.M. op een ter plaatse staande dikken boom. Omstanders vreesden op dat moment, het ergste, doch later bleek dat de eenigste inzittende, de heer v. d. H. er be trekkelijk best was afgekomen. Hoewel wat versuft en klagend over eenige pijn in de borst, is hij later met een passeerende auto neer Leeuwarden vertrokken. De auto, een Water sticht...... brand De hooge waterstand der laatste dagen heeft in een buitenwijk van Milaan merkwaardige gevolgen ge had. Het overstroomde water van de rivier Lambro liep in een kuil met ongebluschte kalk van een leerlooierij. Daardoor werd zulk een hitte ontwikkeld, dat het hout van een belendende fabriek ont brandde en een brand ontstond, waarbij materiaal verloren ging voor een waarde van ruim 400.000 lires. mooie nieuwe V8 Ford, was begrijpelijk erg gehavend. Vooral aan de voorzijde was hij erg ingedeukt, terwijl de motor een stuk ach terwaarts was geschoven. De heer v. d. H. verklaarde later, gedacht te hebben, dat de bus stilstond. Dat de wagen met groote snelheid moet hebben gereden, blijkt voldoende uit het feit, dat een scherp slipspoor een spoor van totaal geblokkeerde wielen dus op den zijweg stond afgeteekend van 36 M. De politie stelt een onderzoek in naar de juiste toedracht van het ongeval. ANNA PAULOWNA Dammen. De R.K. Damclub A.P. heeft het seizoen geopend met een simultaan-seance, gegeven door den voorzitter, den heer J. Meijer. De heer Meijer won van A. v. d. Voort, J. v. Nuland, P. Huijbers, D. Meijer, A. Ka pitein, C. Oudenaarde en W. Meijer; speelde remise tegen T. Vlaar en verloor van W. Alkemade en W. P. Alkemade. De simultaanspeler Avon dus met 155. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: Mej. E. J. Alkemade van Wassenaar; G. Post-Struyf van Schagen; B. de Rechter en gez. van Hulst; A. Raven van Den Helder; E. C. WitteSchoorI van Schagen. Vertrokken: Mej. S. Symonsma naar Franekeradeel; H. Nauta en echt, naar Medemblik; mej. M. Schenner naar Alk maar; mej. J. W. Stolte naar Bergen (N.H.) BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hennanus Hubertus, zoon van P. C. Pijnacker en P. A. W. Oudejans; Je loontje Elisabeth Caöharina, dochter van A. M. v. d. Berg en A. M. Kroon; Aafje, dochter van J. Wiggers en A. A. Heiligen berg, Grietje, dochter van R. v. d. Burg en M. de Smit, Marijke dochter van J. Hooi- mever en J. Sas. Getrouwd: M. J. Brugman en A. J. M. Zoete. POLITIE Gevonden: rijwielplaatje. Verloren: aardappelsorteerder. BOUWVERGUNNING. B. en W. verleenden vergunning aan «A. Zandbergen tot den bouw van een Avoon- huis aan den Kleiweg en aan N.V. Homan en Van Oosten tot uitbreiding van een berg plaats aan de Molenvaart. NIEUWE NIEDORP Bij de gehouden Floraliafeesten behaal den bij den wedstrijd in drijvende bloem planten voor ouderen: le prijs Jn. Dekker, 2e prijs H. J. Kossen; voor kinderen: le prijs P. Schoen. Voor de dames-handAverken behaalde ook nog een 2e prijs mevr. SnipBijhouwer te Winkel en een 2e prijs mevr. Nonnekes Donker te Kolhorn. BARSINGERHORN KOLHORN KERMIS De kennis behoort thans weer tot het verleden, 't Slechte weer van Zondag en Maandag, zal wel niet vreemd geweest zijn aan het geringe bezoek. Zondag werd in beide dancings bij goede muziek op gepaste wijze kermis gevierd. Eenige elementen, die de feestvreugde Avil- den verstoren, AA'erden direct door de poli tie verwijderd, waarvoor een woord van hulde. Maandag trad in café Droog het Ensemble Kees Pruis op. En met succes. De Volksspelen, Avelke Maandag door de regen niet konden doorgaan konden Dins dag tusschen de buien door gehouden wor den. De uitslagen waren als volgt: le groep: Jongens houtjesrapen: le Henk Wcstrate; 2e Jette Aikema; 3e Jan Roons; 4e Adi Aikema. Meisjes houtjesrapen: le Jeltje v. d. Heide 2c Lus Haan, 3e Sj. Groet. 2e groep: Jongens koekhappen: le Abr. v. d. Welle; 2e A. Aikema: 3e F. Mik; 4e Ab. Bergman; 5e J. Raven; 6e P. Geense; 7e J. v. d. Laan. Meisjes koekhappen: le Albertje Meijer: 2e Geertje Bloem; 3e Rockie Meijer; 4e Nel Blaauboer. 5e T. Hoitinga. 3e groep: Jongens balrapen: le Elbert Groot 2e C. Droog 3e Eitje Smit 4e R. v. d. Klooster. Meisjes balrapen: le Zwaantje Bas; 2e J. Hugel; 3e N. Kistemaker; 4e Annie Geen- se 5e A. v. d. Klooster. Dames: Koppensnellen: le pr. A. Keizer 2e pr. G. Bakker. 3e J. van Zoonen. Dames: Ezeiprikken: le Juff. Aikema; 2e juff. A. v. Zoonen, 3e juff. J. de Vries. Heeren: Touwklimmen: le A. Slikker, 2e C. Hesman, 3o H. Groet. Tonnenkruien: le G. Verburg, 2e G. Buis, 3e Jb. Kaper. Hindernis fietsen: le C. Herman; 2e A. Blom, 3e Joh. Gersen. Dinsdagavond kwam in café Groet, Duo WiJo voor het voetlicht, genoegzaam be kend hier in de omgeving, als altijd werd bet programma keurig afgewerkt en vond bij het publick een dankbaar gehoor. Tijdens de uitvoering in café Groet werd bij Droog prijsdansen gehouden. De uitslag was: le pr. P. de Wit en mej. Middelie; le pr. J. Kooij en echtgen. 2e pr. F. v. Zoonen en mej. N Kistemaker. Woensdagavonds in beide café's serpe- tine bal, waarmede het feest weer tot een einde kwam; Van Zeeland zou ontslag wil len nemen. SOCIALISTEN MOETEN LEI DING OVERNEMEN, ZEGT VANDERVELDE. Tijdens de besprekingen van gisteren hebben de Belgische ministers den politie- ken toestand behandeld en zich meer in het bijzonder gewijd aan de tenuitvoerleg ging van het regeeringsprogramma. De „Soir" schrijft in dit verband, dat er niettemin reden is om te ver moeden, dat de onzekerheid over het al of niet aanblijven van Van Zeeland de voornaamste zorg is ge worden, niet alleen in ruimere poli tieke kringen, maar ook in het ka binet, en dat deze kwestie met die van het regeeringsprogramma on derwerp is geweest van de bespre kingen tusschen van Zeeland en de socialistische ministers. Ook de Christelijk-Democratische afge vaardigden hebben bij van Zeeland inlich tingen ingeAvonnen over de voortzetting van het werk der regeering. Zij hebben op wijziging van het programma op enkele punten van niet te groote beteekenis aan gedrongen. Vandervelde heeft volgens de „Peuple" verklaard, dat een kabinetshervorming, in dien zij noodig is, zich tot het minimum moet beperken, in het bijzonder wat Van Zeeland betreft. Zelfs als men een beroep doet op gezondheidsredenen, zou zijn ver trek door Rexisten en andere fascistisch-ge- tinten als een overwinning worden uitge legd. Zeker aldus Vandervelde, indien van Zeeland het kabinet zou moeten verlaten, zou de socialistische partij den moreelen plicht hebben, de leiding der regeering op te eischen. Het is noodig, dat dc regeering-van Zee land met zoo weinig mogelijk wijzigingen blijft bestaan. Iemand, die de besprekingen van giste ren heeft bijgewoond, verklaarde: „Wij heb ben Avillen zien, waar Avij aan toe zijn. De persoon van den eersten minister is niet in het geding geweest"'. In sommige regeeringskringen heeft men te verstaan gegeven, dat er geen sprake is van een kabinetscrisis en ook niet van een wijziging der regeering. Wellicht zou van Zeeland een of twee maanden verlof ne men, gedurende welken tijd De Man zijn plaats zou innemen. Men venvacht in ieder geval, dat men de volgende weck ze kerheid zal hebben. FRANCO-OFFICIER GEARRESTEERD. Gewapende Fransche gendarmes werden gisterennacht haastig naar Hendaye gedirigeerd, daar de span ning tusschen Frankrijk en het op standige Spanje van uur tot uur toe neemt. Deze spanning wordt veroorzaakt door de arrestatie te Hendaye (Frankrijk) van Majoor Trocoso, mi litair gouverneur van het rechtsche Irun, gelegen tegenover Hendaye. Er wordt rekening gehouden met de mogelijkheid, dat de nationalisten een aanval zullen ondernemen om den majoor te bevrijden. De openbare meening te Hendaye is van oordeel, dat deze arrestatie een van de ern stigste incidenten is Avelke zijn gebeurd op de Fransch-Spaansche grens. Franco heeft de grens zoo hecht gesloten, dat zelfs officieele personen er niet door kunnen, hetgeen Avijst op zijn ernstige ont stemming. Majoor Troncoso werd er van beschuldigd de band te hebben gehad in den overval op de Spaansche onderzeeër C 2 in de haven van Brest. De Fransche politie is bovendien Aan oor deel, dat hij achter de vele bomaanslagen van de laatste maanden zit. Waarde geschat op vijf ton. Zeld zaamste biljetten uit alle deelen der wereld. Een beroemde en kostbare verza meling bankpapier, ter waarde van vijf ton en toebehoorend aan Mr. F. A. Chatling, Avonmore Road, Ken- sington, is uit de safe gestolen. Deze werd door de dieven opengebroken, waarna de 110 in leer gebonden boeken, in Avelke de verzameling was ondergebracht, werden meegenomen. Mr. Chatling woonde op dat oogenblik el ders. Vingerafdrukken hebben de inbrekers zorgvuldig weggeveegd. 70.000 bankbiljetten uit alle landen ter Avereld bevatte deze verzameling. De dieven zullen nog moeite genoeg hebben de buit te verkoopen, want sommige stukken zijn zóó zeldzaam en zóó bekend, dat alle handelaren ze direct kunnen herkennen. Niet minder dan vijftig jaar heeft Mr. Chatling aan de collectie gewerkt nadat deze twee generaties te voren was begonnen. In de verzameling bevindt zich het oudste biljet ter Avereld, dat vermoedelijk 600 jaar of meer, oud is. Ook zijn er bankbiljetten, die indertijd slechts enkele dagen in omloop waren. De politie vraagt zich af, Avat. de dieven aan een buit hebben, die zij niet kwijt kunnen raken, zonder gestraft te Avor- den. Luchtaanval in de bnnrt van het Koninklijk schip. Opnieuw heeft H. M. de Koningin gisteren een bezoek gebracht aan de manoeuvres in de omgeving van Olst. Zij was er getuige van, hoe de Blauwe Partij voorbereidingen trof om den IJssel over te trekken. Na een kort uitstapje op het in de handen der roode troepen zijnde terrein, kwam de Koningin in Olst terug, Avaar zij zich naar het veerhoofd begaf, waar een groot gedeelte van de pontonbrug reeds gereed lag. Op slechts 200 meter afstand van de pontonbrug lag midden in den IJssel het Prinselijk jacht, de „Piet Hein", voor anker, den standaard in top, Avaaruit bleek dat de Prinses aan boord was. Reeds verscheidene dagen vertoeft het Prinselijk paar nu reeds aan boord van het nu eens hier dan daar in don IJssel liggende jacht. Prins Bernhard bleek met de snelle bij het jacht behoorende motorboot verder stroomopwaarts troepen die over de rivier werden gezet, te hebben geinspecteerd. Bij zijn terugkeer nabij het veerhoofd be merkte hij tot zijn zichtbare blijdschap de Koningin, die hij hartelijk begroette zon der uit de motorboot te komen, waarna hij haar aanbood haar met de motorboot aan boord van de „Piet Hein" te brengen. De Koningin dankte lachend voor dit aanbod omdat zij eerst nog van den Aval af het sluiten van de pontonbrug wilde gade slaan. Nadat dit Avas gebeurd, liet H.M. zich naai de „Piet Hein" brengen, waar zij harte lijk door Prinses Juliana werd begroet. Luchtaanval. Van hier volgde de Koninklijke Familie een spannende vliegeraanval op de zoo juist voltooide pontonbrug Enkele bommen sloegen een denkbeeldig gat in de brug. Boven den wind werden zoowel aan de beide oevers als op in den IJssel drijvende pontons hexietbommen ontstoken en een zwaar rookgordijn verhulde weldra cle brug en omgeving voor verdere waarneming uit de lucht. De „Piet Hein', die hoven de Avind lag, lag juist even buiten het rookgordijn. Nadat de Koningin deze oefening met be langstelling had gadegeslagen, liet men te gen kwart over twee liet rookgordijn even optrekken. Van deze maatregel maakte de vorstin gebruik om de „Piet Hein' te ver laten. Onder toejuichingen vertrok de Koningin tegen half drie uit Olst. om via Deventer over de schipbrug naar het ,Loo terug te keeren. „De Troonrede is geen Troonrede" ZEGT DE GRAAF D'ANSEMBOURG. „Als de korporatieve Volkskamer er maar eerst is. In een vergadering van het district Rot terdam van de N.S.B. leverde volgens de N. R. Ct. de graaf M. d'Ansembourg critiek op diverse onderdeelen van de Troonrede. De Troonrede zal eerst dan weer een Troonrede zijn, aldus spreker, als de Koningin op een derden Dinsdag in September de Troonrede zal uitspreken, waarin het parle ment zal worden ontbonden, om plaats te maken voor de korpora tieve volkskamer, zooals de N.S.B. deze wenscht. In dit verband zeide spreker nog, dat de gedachten van de N.S.B. uiteindelijk zul len overwinnen, ondanks de tegenspoeden, welke deze beweging zoowel van buiten af als van binnen uit den laatsten tijd heb ben getroffen. 2000 loten in beslag genomen Groninqsche politie treedt op te gen de voetbalpools In den laatsten tijd heeft de politie te Groningen herhaalde malen beslag gelegd op de bescheiden van zgn.: „A'oetbalpools". Deze syndicaten zetten echter haar werk zaamheden, zij het dan ook in gewijzig- den vorm, toch voort De politie is thans wederom opgetreden, aangezien de justitie op het standpunt staat dat een en ander in strijd is met de loterij wet. Gisteren is proces-verbaal opgemaakt tegen den hoofd agent J. M. te Groningen. Bij hem werden tweeduizend loten in be slag genomen. Ook tegen eenige winkeliers, die de loten ter verspreiding in huis had den is proces verbaal opgemaakt BROEK OP LANGENDIJK, 23 Sopt' BI. eigenheimers f 2.60, 23000 Kg. uien 2.302.S0, drielingen 2.20—2.60, grove 2.80 3, gele nep 620-^6.80, peen 1.50—1.90, bos- peen 2.90—3.40. 3500 kg. spercieboonen 4.10—7.30 13000 kg. kroten 2.202.80 40.000 kga roode kool 1.50 3.: 260.000 kg. witte kool 0.80—1.20 45000 •kg. gele kool 1—2.50 Aan belanghebbenden wordj gemeld, dat de Schouw, uitge schreven op 24 Sept., uitge= steld Avordt tot P. J. KRUISVELD, Dijkgraaf, K. ROGGEVEEN, Secr. Vanaf morgen (Vrijdag) weer .verkrijgbaar: warme gare Bieten, Neem proef met onze prima WINTERAARDAPPELS, geen afkokers. MOOIE ANDIJVIE A'oor de inmaak, enz. uit den tuin. Handel in Aardappelen en Groenten, SCHAGEN. Diegene, die Dinsdagavond 21 Sept. een BLAUWE „FAL- CON" REGENJAS met mijn naam in den rug, uit de dans zaal van Boontjes heeft meege nomen, Avordt verzocht in eigen belang deze terug te be zorgen. C. BROEKHUIZEN, La- gedijk 5, Schagen. Te koop:t 7000 kg. goed ge wonnen L'ANDHOOI, staande aan de klamp. L. .v, d. BEL, 't Zand, Winkel. Te koop gevraagd: Prima ZEEUWSCHE BLAUWE en BLAUWE EIGENHEIMERS, geen afkokers. P. SWAGER, Aardappelhandel, Noordschar- Avoude. Te koop: Prima TEXELSCHE RAM en OOI LAMMEREN. Vader F 1707, eerste prijs Alk maar, 1-jarige rammen, tevens reserve kampioen voor Noord- Holland. M. KANT, Weere. Winkel. Te koop: 6 BESTE BIGGEN, M. KANT, Weere, Winkel. Zware 1-jarige WITTE LEGHORNS te koop, f 0.80 per stuk. J4 SCHERINGA, Callantsoog. SCHAGEN, 23 September. 16 Paarden f 17o—400, 3 veulens f 110-^ 150, 7 geldekoeien (magere) f 120—160, 45 idem (vette) f 200—260, 6 kalfkoeien f 200 ~27d. 14 graskalveren f 30—60, 28 nuchtere kalveren f S16, 40 magere schapen f 2228, 232 idem vette f 24r-29.50, 267 lammeren) f 12—22, 11 bokken en geiten f 3—13, 7 magere varkens f 20—30, 12 idem vette per' Kg. 5456 ct.. 35 biggen f 13—'18, konijnen/ f 0.60—1.50, 70 kippen f 0.5O—1.50, haantjes f 0.25—1, NOORDSCHARWOUDE, 23 Sept Schotsche muizen 2.10, grooten 2.30, bf„ eigenheimers 2.30—2.50, driel. 2.10. bevel, 2.10 2.30, uien 2.50—3, driel. 1.80—2.30, gro« ve 2.80—3.20, gele nep 6.40—7.40 6000 kg. peen 1.301.50 spercieboonen 4.— 7.90 700 kg. kroten 2.30—2.70 13000 kg. roo de kool 1.80—2.60 127800 kg. witte kool 0.90 —1.2 10800 kg gele kool 1—1.60 i AMSTERDAM, 22 September. Ter veemarkt waren heden aangeA'oer^J 269 vette kalveren: le kw. 62—66 ct., 2e kw, 5260 ct.„ 3e kAv. 4350 ct. per Kg. levend gewicht; 47 nuchtere kalveren f 812 per stuk; 121 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 6970 ct., zware varkens 68—69 ct., vette varkens' 67—68 ct.. per Kg- slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons ge-» slachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren ruimen aan-» voer, handel zeer kalm, prijzen lager, af loop slepend. Nuchtere kalveren gewonen; aanvoer, handel traag, prijzen onveranderd. Varkens korten aanvoer, weinig handel, dalende prijzen voor de eerste soort. WINKEL, 22 September. Appelen f 2—9, peren f 2—9, slaboonert f 24, snijbooncn f 5—7, aardappelen f 1— 1.10, bieten f 11.20 per 100 pond. Andijviej 7090 ct., wortelen f 23 per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 22 September. Gele nep f 6.30, uien f 2.50. roode Eoof f 2.30—2.50, witte kool f 1.10—1.20. Aanvoer 125 Kg. gele nep. 150 Kg. uien, 2575 Kg. roode kool, 26550 Kg. witte kool. MIDDENMEER, 22 September. Graanbeurs. Inlandsche rogge 7.25—7.75, wintergerst 7.25—8, zomergerst 7.50—8.50. haver (wit) 6.257, groene erwten S.5010, duiveboonen 9.2510, karwijzaad 22.50— 23.50, blauwmaanzaad 2829. Handel leven dig. aanvoer goed. Veel bezoek op de Beurs. ALKMAAR. 22 September. Aardappelen 2.50, andijvie 0.60—1.10, appe len 36, augurken 2—9, bloemkool I S15, II 2.506, bieten 1.60—2.60, druiven 613. gele kool 2.202.80, groene kool 1.502.80, kropsla 0.601.10, knolselderie 33, kom kommers 1.50—3.50. meloenen 4—14, peren 2—8, prei 1.80—2.80, peterselie 0.50—1.10, postelein 0.10—0.15. roode kool 1.60—3, sel derie 0.501, spinazie 0.0S040. snijboonen 413, dubbele spercieboonen 0.601.40, to maten 24, uien 2.204, wortelen 1.50, bosAvortelen 26. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 22 September. Ber lijn: De handel is af en toe vlug, aanvoer rijkelijk en de prijzen zijn weinig veran derd. Holl. tomaten 9.50—11.00, Holl. drui ven 32.5040.00 per 50 Kg. Essen: Buitenl. prod.: stokboonen 11, tomaten 6.00—7.00 p. -50 -Kg., komkommers 18—20 .per 100 stuks.

Schager Courant | 1937 | | pagina 8