Groofe druk op de Fransche franc Oneenigheid in het Kabinet Madrid in afwachting van den winter „Boycot de Japansche waren" De 100 000 brengt vreugde in Enschedé Raad Broek op Langendijk Predikbeurten „Aanrecht mooif Seg fosepne. Hoe dit toch so schoon gewordeT' Das 't geheim", zegt fosepne „En 't geheim dat heet G lor ine". Op honderd manieren komt GLORINE van pas. Het is niet alleen een prachtig bleek middel voor de wasch. Goot- steenen, stoepen, W.C. en steenen vloeren worden gron dig gereinigd en gedesinfec teerd dooreen scheut Glorine in het water. Glorine bleekt witter' Socialisten willen de rekening niet betalen De Fransche valuta raakt steeds meer onder druk en het ziet er naar uit, dat een nieuwe devaluatie noo- dig zal zijn om de gevolgen van het wanbeheer van het Kabinet- Blum op te vangen. Dat de socialisten voor een nieuwe aan slag op de koers van de franc terugschrik ken is begrijpelijk. Reeds nu gaat oen niet onbelangrijk deel der arbeiders begrijpen, dat. zij de 40-urige arbeidsweek moeten betalen in den vorm van hoogere prijzen, dus lagere levensstandaard en het zijn er niet, weinigen, die liever maar acht uur langer zouden werken, om daardoor zich finantieel wat beter te kunnen bewegen. Deze strooming breekt zich ook baan in .de vakvereenigingen. Nog zijn echter de uiterst linkschen de baas, die aandringen op allerlei verder gaan de maatregelen als kapitaalheffing, beurs en b&nkcontrole en tenslotte valutacontrole. Het is echter bekend, dat Minister Bonnet zich met hqnd cn tand ver zet. Zeker is, dat speciaal do socia listische ministers terugschrikken van de noodzakelijk aanpassings politiek en liever maar nieuwe ge waagde finanticelo krachttoeren zou den verrichten om althans den schijn te redden. Welke weg Bonnet zal inslaan, is niet duidelijk. De noteering van termijnfrancs wijst er op .dat het vertrouwen in de Fran sche franc hopeloos zoek is en met belang stelling wordt uitgezien naar de resultaten van den ministerraad, welke morgen zal worden gehouden. Hoe de beslissing echter ook valt, de socialisten en communisten zullen een goe de kijk krijgen op de rekening, welke zij onderaan in den zak zullen vinden. Of de leiders echter bereid zullen zijn, om hun volgelingen tot betaling in den vorm van ontberingen, tc advisocrcn, is een andere zaak. Men zal het voorloopig nog wel zoeken in het verder afslachten van de kip. het kapitaal die tot dusver zoo gc- wilig de gouden eieren flor loonsvcrhoogin- gen en kortere arbeidstijden heeft gelegd, maar aan de gevolgen van dit legproces dreigt onder te gaan. Nieuw regaeringslegcr in de lente gsvechtsklaar. De lange pauze in de militaire ope raties aan het front van Madrid duurt voort. De herlst zet in, aldus de corr. van de Times aldaar, en de periode gedurende welke het beste militaire manoeuvres gehouden zouden kunnen worden, spoedt ten einde zonder dat een van beide par tijen teekenen heeft gegeven vóór het invallen van den winter nog tot een beslissing te willen komen. Het leger dor regeering blijft in de verde diging met het oog op de noodzakelijkheid het nieuwe leger op groote schaal op te lei den en uit te rusten. Het is thans duidelijk dat het offensief in Aragon in Augustus en dat hij Brunete in Juli geen andere bedoeling hadden dan den vijand bezig te houden om den druk in het Noorden te verlichten. In officieele kringen zegt men dat het nieuwe regeeringsleger in do lente van tiet volgende jaar geheel opgeleid zal zijn. Men ziet in derdaad de verbeteringen met den dag duide lijker. F.lken Zondag wordt een soort parade gehouden, gedurende welke moderne tanks, vliegtuigen en andere nieuwe attributen worden gedemonstreerd. De training en de athletiek voor beide seksen is van zeer groot belang geworden. Het leger neemt iedere week in krachten toe: ae veranderingen zijn niet alleen zichtbaar aan het front, maar ook in de achterhoede. Felle toon in de Engelsche pers. Steeds feller wordt de actie in de Engelsche pers voor een boycot van Japansche goederen. De bladen wij zen op de mogelijkheid dat de La- bour-afgövaardigden een vervroegde bijeenroopinp van het Lagerhuis aan vragen om de houding van Enge land ten aanzien van den oorlog tusschcn China cn Japan te bespre ken. De parlementaire redacteur van de Times" schrijft: men meent te weten dat de ministers diep onder den indruk zijn van de toenemen de verontwaardiging der Engelsche openbare meening ten aanzien van de Japansche mid delen in 't Chineesche avontuur. Zij erken nen dat de lieweging voor een economische boycot met den dag meer steun krijgt. Voorts publiceert de Times een brief, waarin de regeering verzocht wordt haar ambassadeur in Tokio terug te trekken en tot een han delsembargo met Japan over te gaan. De „News Chroniclc" publiceert op de eerste pagina in vette letters het volgende: „Uit naam der oppositie zal Attlee de vol gende week verzoeken het parlement bijeen te roepn teneinde de ernstige tekortkomin gen in overweging tc nemen van Japan ten aanzien van de verplichtingen voortsprui tende uit de door dit land geteekende ver dragen," Tevens kondigt het blad aan, dat op 5 October een vergadering zal worden ge houden in de Albert Hall. Het blad weet voorts te melden, dat het ministerie van luchtvaart aan een Engelsche vliegtuigen- fabriek vergunning heeft verleend om vlieg tuigen tc leveren aan de Chineesche regeering en dat Engelsche vliegers deze toestellen zullen kunen vergezellen. Volgens de Daily Herald betreft het hier jachtvliegtuigen met een snelheid van 250 mijl per uur. De leve ring loopt over een bedrag van 250.000 pond sterling. De droom van den postbode kwam uit. Als een loopend vuurtje verspreidde zich gisteravond het nieuws door de stad: De 100.000 is voor het eerst, zoo lang de staatsloterij werkt, in En schede gevallenl Bij de collectrice mcj. A. J. M. Passtoors, die voor het corst als zoodanig optreedt, stond, toen de dagbladen het nummer der nummers: 15918 hadden gemeld, de telefoon niet stil. Immers verscheiden brave Ensche- dc-ers hadden op hun „tientje of twintigje" dit nummer aangetroffen. Is hert waar, juffrouw? klonk het dan hoopvol en angstig tegelijk... Ja. ja, het is waar. Officieus is het waar. En toen niej. Passtoors, aldus het Vsb., niet de avondpost de officieele trek- kingslijst ontvangen had, welke zij andere pas den volgenden morgen in haar be zit pleegt te krijgen, kon zij meedeelcn, dat het officieel waar was. Toen kwamen de gelukkigen al ras opdagen om hun „tientje of twintigje" in te wisselen. Zij ontvingen er een bewijs van afgifte voor in de plaats, mitsgaders de heugelijke tijding, dat zij waarschijnlijk Maandag a. s. de bedrngen van resp. f 8500— en f 4250.— (de 15 pet, aftrek, die aan Vadertje Staat ten goede konvt inbegrepen) zouden kunnen afhalen. Ik dacht het al half! zei een postbode, wiens gelaat een en aJ vreugde uitstraalde. Ik heb er pas van gedroomd, dat op mijn nummer de honderdduizend vallen zou. Ruim vijftien menschen mej. Passtoors kon ons hot juiste getal nog niet meedoelen hadden de twintigjes of tientjes op hun naam staan. Ruim vijftien gezinnen zijn dus in de wolken, met hun in de schoot geworpen fortuin. Eigenlijk zijn het er nog meer. Want verscheidoncn van de winnaars maken deel uit van loterijclubjes, welks leden de som dus moeten doelen. Maar het bedrag van f 4250,of van* f 8500.is zoo groot, dat als het door een man of zes gedeeld moet worden, het resteerende nog voldoende is om als bron van vreugde te kunnen dienen. De raad dezer gemeente vergaderde Don derdag half 9 ten raadhuize onder voorzit terschap van den heer H. Schelhaas, bur gemeester. tevens secretaris. Na opening volgde beëediging van den heer P. Stammes als opvolger van den heer Bonnet. Voorzitter heette den heer Stammes van harte welkom, er op wijzende dat de heer Stammes de plaats zal innemen van een man, die zeer gewaardeerd werd, zoowel om zijn persoon nis om zijn werkzaamheden in het belang der gemeente verricht. Voorz. vertouwde, dat de heer Stammes het alge meen belang zal dienen en eveneens, dat de hoor Stammes alles zal doen om de goede verstandhouding, welke steeds in den raad beeft bestaan, te behouden. Algomoono felicitatie volgde. De heer Stammes zei de, zijn best te zul len doen de gemeentebelangen te dienen. Hij dankte zijn voorganger voor hetgeen hij voor de gemeente beeft gedaan. Daarna volgde vaststelling der notulen. De wijziging der gemn'mtchngrooting 1937 was goedgekeurd van Ged. Staten terug ontvangen. R. en W. stelden voor. over tc gaan tot instelling van een vuilnis ophaaldienst. en daarvoor een be lastingverordening vast te stellen. De te benoemen persoon wordt door den Raad henoomd uit epn door B. en W. on gemaakte voordracht van 3 nerson°n. Het I «darrs zal later worden vastgesteld. B. en W. w illen een circulaire tot de inge zctcnen richten om tc wijzen op iiet groote belang van een vuilnisophaaldienst Het tarief hebben B. en W. aklus gesteld: Bij een keer per week gebruik maken 6 cent per week, 2 maal per week f 0.10 per week. Huisvuil is niet afval van het bedrijf, bijv. koolbladen, antwoordde voorz. op een vraag van den heer Zuidaiu. De heer Van der Molen was er voor dat een dienst werd ingesteld uit hygiënisch oog punt. Kan de instructie later nog worden gewijzigd wanneer het noodig is. Voorzitter antwoordde, dat de verorde ning algemeene bepalingen bevat. Wijzigingen kunnen wel woivlen aange bracht, als dit noodig mocht blijken. De bepaling van het „huisvuil" zal soepel worden toegepast. De heer Van der Molen zou gaarne zien dat de belasting werd geind per biljet, even als andere belastingen. Er gaat zeer veel tijd heen met de incasso door den ophaler. Voorz. wees op de groote rompslomp, welke en inning als een belasting anet zich brengt. Het voorstel werd aangenomen. B. en W. stellen verder voor ecnigc geld leen in gen te converteeren en bet aangaan van een gcldleeming van f 3400. voor de Licht bedrijven. Aldus besloten. Op voorstel van B. en W. werd een ver ordening op de heffing en invordering van kaaigold vastgesteld. Bepaald wordt dat er van de laadplaatsen geen gebruik gemaakt mag worden tus- schen 's avonds 10 en 's morgens 6 uur be houdens toestemming van don burgemees ter in bepaalde gevallen. De veldwachtersverordening werd gewij zigd. De raad besloot tot deelname aan de op richting van een onderlinge van gemeenten voor de verzekering van gemeentegelden tegen benadeeling door plaatselijke ambte naren of bedienden of door anderen. De premie zal liggen tusschcn f 5 en f 7.50 per f 1000.- Een verzoek van de K.N.A.C. ter vermin dering van de personeelebelasting voor mo torrijtuigen werd voor kennisgeving aange nomen, omdat men er niet over kan beslis sen. Het verzoek om een bijdrage aan „Het N. Hollandsch Landschap" werd afgewezen in verband met de kosten. Het verzoek van De Centrale Esperanto Propaganda Commissie werd afgewezen. Op haai- verzoek werd aan mevr. de Wed. J. Schagen een toeslag op haar "pensioen verleend tot een bedrag van f 45.75 „liet Witte Kruis" verzocht een subsidie te mogen ontvangen voor de ontsmettings inrichtingen. Er werd een subsidie van f 5 verleend. Verder werd vastgesteld een nieuwe ver ordening op de verdeeling van de werk zaamheden der ambtenaren van den Buig. Stand. De wedde van den ambtenaar ter secreta rie werd gebracht op f 450.— tot f 650.— Na rondvraag volgde sluiting. ANNA PAULOWNA Biljarten. De biljartverecraging Anna Pnulowna heeft de volgende groepen gevormd: Groep I: R. Rczelman 22, D. op 't Veld 48, P. Rozenbroek 80, Jb. Rozenbroek 50. Groep II: p. Smiere 34, W. Cornelissen 40, P. Govers 20. G. v. Zandwijk* 52. Groep III: Jm. Blaauboer 27. K. de Groot 37, F. Alkemade 52, S. Wilras 35. Groep IV: W. Alkemade 54, P. Smit 36, P. Wilms 54, N. Jonker 60. Groep V: II. Ruizenaar 30, L. Elfring 30, Jb. Dekker 40. C. Slikker 300. Dinsdag a.s. vangt de onderlinge compe titie aan. De wedstrijden worden wekelijks gespeeld bij de heeren Alkemade, Slikker cn Rozenbroek (Breezand). Duivensport. „Altijd Verder" hield een wedstrijd vanaf Neuvillc (afst. 264 K.M.) waarbij 45 vogels in concours waren, die om 8 uur gelost zijn. De eerste vogel bereikte het hok om 1 u. 9 m. 11 sec.; de laatste om 2 u. 10 m. 10 sec. Prijzen behaalden: P. do Vries 1 cn 4 met 40,02 punt; W. Blaauboer 2, 5 on 9 met 47,42 p.; G. v. d. Berg 3 en 8 met 24,06 p.; A. Lief hebber 6 met 10.7 punt en J. J. Schenkels 7 met 8,04 punt. Bij een wedvlucht vanaf Mons (afst.. 275 K.M.), waren 28 vogels in concours, die om 8 u. 10 gelost zijn. De eerste vogel werd hierbij geconstateerd om 12 u. 8 m. 8 sec., de laatste om 12 u. 20 ra. 55 sec. Prijswinnaars waren: W. Blaauboer 1, 2, 4 en 5 met 56 pun ten, A. Liefhebher 3 met 20 p. cn P. do Vries 6 niet 8 punten. BREEZAND. R.K. Dammen en schaken. De R.K. Dam- cn Schaakclub D.O.S. vangt de competitie aan op Vrijdag 8 October. ZIJ Pk Benoeming aangenomen. De heer P. Mosk en eehtgenoote te Oude sluis hebben hunne benoeming tot conciërge in het Raadhuis dezer gemeente aangeno men. De datum van infunctietreding zal nog nader worden bepaald. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer onder het rund vee in deze gemeente blijft zich nog steeds uitbreiden. Het aantal ziektegevallen be draagt thans reeds 10. OUDESLUIS. Voetbalver. Dosko gaat trainen. Aan do Voctbalvereeniging „Dosko" alhier is toegestaan één avond in de week gebruik te maken van het gymnastieklokaal der O. L. School alhier voor zaaltraining der leden van genoemde verceniging. Naar ons wordt medegedeeld, zal deze training ge schieden onder leiding van trainer De Boer te Den Helder. ST. MAARTENSBRUG. Cursus In veekennis. Wij vernemen, dat het gemeentebestuur aan het bestuur van de afdeeling Zijpe e. o. van de Holl. Mij. van Landbouw heeft toe gestaan een avond in de week over oen lokaal der O. L. school alhier te beschikken voor hel houden van een cursus in veeken nis. welke cursus gegeven zal worden door veearts De Boer te Schagen. 'T ZAND. Esperanto-propagandavergadering. Woensdagavond hield de plaatselijke F.sp Club, in samenwerking met die te Cal lantsoog en Oudesluis, een propaganda- avond bij den heer Kreijger alhier, om te komen tot oprichting van een nieuwen cursus. Het is tot een 30-tal personen, dat de voorz., C. Lcnghaus, woorden van wel kom richt. Vervolgens houdt de heer T. Blokland een propaganda-rede, gedeeltelijk in het Hollandsch, gedeeltelijk in Esperanto. Waar bedoelde rede c.a. 2 uur in beslag neemt, wordt deze tweemaal onderbroken, in welke pauzes de leden der aanwezige clubs eenigc nummers in Esperanto zin gen onder pianobegeleiding van den heer Kingma van Schagerbrug. Na zijn rede geeft de heer Blokland de eerste les van de CsehTmethode-cursus, welke geheel in Esperanto wordt gegeven. Aan het einde van den avond gaven zich een vijftal nieuwelingen op. Polder 't Hoekje. Bij een door den polder „'t Hoekje" op Woensdag 29 Sept. gehouden stemming werd in de plaats van don heer M. C. de Wit, als heemraad gekozen de heer A. Kos tc Gr. Keetcn. De heer Kos verkreeg 8, de heer Wit 1 stem. WIER1NGEN EIPPOLYTUSHOEF. Rijkspostspaarbank. Opgaaf September. Aan het kantoor alhier werd over de maand September ingelegd een bedrag van f4904.63, terugbetaald f4533.46, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f371.17. CALLANTSOOG Landverlaging en egalisatie bij landbouwers in werkverschaf fing. Door den Minister van Sociale Zaken is subsidie toegezegd in een gedeelte der kosten van landverlaging en egalisatie in werkver schaffing te verrichten. Van eenige landbou wers was daartoe bij het. gemeentebestuur een verzoek ingediend. Binnenkort zal met deze werkzaamheden een aanvang worden gemaakt. Dc kosten van deze soort van werkverschaffing zijn vanzelfsprekend niet zoo hoog als van de werkzaamheden welke geheel ten laste van de overheid komen. HOOGWOUD AARTSWOUD. In de Woensdagavond gehouden vergade ring van Notabelen werd in de vacature wijlen P. Hartog Jbz. als Kerkvoogd geko zen de heer A. Schagen. NIEUWE NIEDORP Het concours van den Noord Hol- landschen Zangersbond. Op het dezen zomer te N. Niedorp gehou den zangconcours van den N. IIoll. Zangers- bond werd door twee vereenigingen het hoogste aantal punten behaald, n.1. door Gemengd Koor van Zuidscharwoude en de Zangvcrecniging van Bergen. Deze beide vereenigingen konden dus rechten doen gelden op den wisselbeker. Het Hoofdbestuur van don Bond besloot, dat de beker onder zijn berusting zou blij ven, doch dat beide vereenigingen zouden worden geacht, den beker te hebben gewon nen, in verband met cvent. meerdere over winningen, waardoor de beker tenslotte de finitief aan een vereeniging komt. WIERINGERMEER Als kinderen bij het kanaal spelen Donderdagmiddag geraakte de jeugdige IJ. Sch„ alhier in het vrij diepe kanaal. Zijn vriendjes wisten hem gelukkig spoedig op hot droge te brengen, waardoor het ventje met den schrik en een nat pak vrij kwam. BENOEMING SECRETARIS MIDDENSTAND. In de j.1. Woensdagavond, onder voorzit- terscliap van tien heer A. C. van Oeveren gehouden Middenstandsvergadering te Sloot- dorp, werd tot Secr. benoemd, de heer Th. J. van Vegten. Dc lieer v. Vegten had voor geruimen tijd voor deze functie bedankt. In de bocht van open vrachtauto geslingerd. Een der slachtoffers in zorgwekkenden toestand naar Alkmaar vervoerd. Donderdagavond ca. 5.30 uur had op den' Hoornschen wég een ernstig ongeluk plaats. Een 5-tal personen (metselaars en staal-, bouwers) gaan regelmatig 's morgens en 's avonds naar en van hun werk op een open' vrachtauto, die ook rijdt voor den dienst bij den stallenbouw der nieuwe boerderijen. Na volbrachte dagtaak steeg het 5-tal op de open vrachtwagen aan het Wapenpad en juist door de bocht op 't kruispunt Hoorn- sche weg—Medemblikkersluizerweg slinger den 'n tweetal van de vlakke auto pardoes op straat. Het waren KI. Klein van Wesler- land, Wieringen en Sjoerd de Vries uit Leeuwarden. Dr. Doorn van Medemhlik ver leende de eerste hulp en achtte overbrenging naar een ziekenhuis dringend noodig. In al lerijl arriveerde een ziekenauto, welke het tweetal, één in zorgwekkenden en bewuste- loozen toestand, naar Alkmaar overbracht. Omtrent de oorzaak, sprak onze zegsman als zijn meening uit. dat dc auto uit de bocht geweest moet zijn, waarna later door tc scherp inhalen een schok ontstond met het tragische gevolg. De Rijkspolitie maak te proces-verbaal op. 24 September 1937. Mijnheer Kwcldam, Toen wij dezen zomer in Callantsoog lo geerden, kregen wij een heerlijke gekookte metworst cadeau, en hoorden wij, deze was van KWELDAM uit SCHAGEN. Zou U mij lier omgaande een paar worsten van ieder een pond kunnen sturen, meer zou ik niet goed kunnen houden. Misschien vindt U het prettig onder rembours. In afwachting, C. IIARBRINK NUMAN-v. d. Oord. Parkstraat 4, Baarn. Verschillende malen becreikt ons een der gelijk schrijven uit verschillende plaatsen. U begrijpt toch, DAT MOET IETS BIJZON DERS ZIJN. Gebr KWELDAM, Schagen. Telef. 64 BLAUW BAND VOL AROMA WIT BAND EXTRA LICHT Het is rytiè 'Stér Tab oré"! ZONDAG 3 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, Vrijdag 1 October, nam. 2.30 uur, Ds. Eikema. Huwelijksinzegening. Zon dag 3 October, voorin. 10 uur, Ds. Eike ma. Doop, Maand. coll. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Vesnhuizen, voorm. 10 uur. Ds. v. d. Kam. Onderwerp: „Kan Uw geloof tegen een, stootje?" Bergen, voorm. 10 uur, Ds. Van den Kie- boom. Doop. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop, Doop. Dirkshorn. voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Geslaagde en verbroddel de levens. Nieuwe Niedorp, 's av. 7 uur, Ds. Boeke. Winkel, geen samenkomst. Aartswoud, geen dienst. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Julianadorp, 's av. 7% uur, Ds. M. van Wichen. Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstman Oosterland, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Wcsterland, nam. 7Vk uur, Ds. Van Beek< Groet, zie Schoorl. Schoorl. voorm. 10 uur, Ds. A. J. P. Boeke, 11.15 uur Zondagsschool. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Mole naar. Oude Niedorp, geen dienst. Hoogwoud, 's av. 7 uur, Ds. Rijkx. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, vooral. 10 uur. de heer A. II. Bakker, proponent, te Amsterdam. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. de Wilde. Geref. Kerk. Schagen, Landbouwstraat, nam. 5.30 uur, Ds. S. Greving, van Dirkshorn. Kol hor n, voorm. 9.30 uur, Ds. S. Greving, van Dirkshorn. H. Avondmaal^ Nam. 2.30 uur, Ds. S. Greving. H. A< Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug. Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereeniging a.s. Woensdagavond om S uur in Êvangelisatiegebouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp. voorm. 10 uur cn 's av. 7 uur, de heer Th. Looij, van Eindhoven. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 uur, de. lieer A. G. Visser, van IJmuidcn. 's Av. 8 uur, Ds. Ru ijs. E. V. „Maranatha". Bergen, voorm, 10.30 uur, Ds. Gravemijer, van Amsterdam. EIERVEILING SCIIAGEN. 30 Sept. Aangevoerd: 30.000 kipeieren: 5S—60 Kg. f 4,704.90. 60—62 Kg. f 4.80—5.10. 62—65 Kg. f 5.05—5.30, klein 40—49 Kg. 3.05—4.10, eendeieren f 2.80 per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING. 30 Sept. Aanvoer: 12266 kipeieren: 52—54 Kg. 360 —3.80, 55—57 Kg. 4—4.S0, 58—60 Kg. 4.80— 5, 61-63 Kg. 4.80—5.30, 6470 Kg. 5—5.50, kleine eieren 2.903.60, 418 eendeieren 2.50 3.— per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 30 September. Gele kool. Ie kw. 11.10. witte kool 0.90 1, nep 690—7.40, drielingen 2.502.60. uien. 2.702.80, grove uien 2.402.70, peen 1.40 1.50, eigenheimers 2.202.70, slaboonen 5.60 —9.80, bieten 1.10—190. Aanvoer: 3800 Kg. gele kool, 43.300 Kg. wil te kool. 2575 Kg. nep, 11150 Kg. uien, 1175 Ke. peen, 16.400 Kg. aardappelen, 980 Kg. slaboonen, 575 Kg. bieten 1IOORN, 30 September. 1 stapel kleine Fabriekskaas f 25, 15 sta pels kleine Boerenkaas f 24, totaal 16 sta pels, wegende 4837 Kg. Handel goed. MEDEMBL1K, 30 September. Bonte aardappelen 1.35 per 50 Kg., witte kool 81—91 et. per 100 Kg., uien 1.401.45, gele nep 3.353.45, drielingen 1.051.10 p. 50 Kg., kleine kroten 2.20 pr 100 Kg., sla boonen 1.10—1.30, per 15 Kg., wortelen 1— 1.10 per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 1 October. BI. eigenh. 2.202.30, bevel. 2.10, uien 2.90 —3.10e drielingen 2.60—2.80. grove 2.502.90 gele nep 7.30—7.80. peen 1.10—1.30 spercie- boonen 420—7.50. kroten 0.902.30. roode kool 2.203.10, witte kool 11.20, gele kool 1—1.20. BROEK OP LANGP.NDÏJK. 1 October. BI. eigenheimers 2.50—2.70. uien 2.70—3.10, drielingen 2.302.70. grove 2.50—3, gele nep 7.50—8.10, peen 1.20—1.60, sperciehoonen 8.70—10.70. snijbonoen 6 60—21.30. komkom mers 1.60—2.60, kroten 1—2.60, roode kool 2.10—3.10. witte kool 0.80—1.10, gele kool 11.70, d. witte kool 1.40—1.60. bloemkool 5.70—8.00. 2e soort 1.003.10, Tohaten A 5.40 G, B 6.C 4.30. CC 4.Druiven: Frank, 18-22. Alicanthe 1S.G0-1S.S0.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2