Plaatselijk Nieuws. Wolhandkr ab in het Noordhollandsch Kinaal Radioprogramma Zijn vijfjarig zusje doodgeschoten ESPERANTO-NIEUWS Aan de begincursussen van de afd. „Scha- gcn" v. d, Fed. v. Arbeiders Esperantisten nemen 58 personen deel. Aan de vervolg cursus zullen 15 personen deelnemen. Uit het groote aaiital cursisten blijkt, dat men in het algemeen het nut en voordeel van Esperanto, meer begint in te zi<?n. AANBESTEDING T>e geliouden aanbesteding van een woon huis aan de Provinciale Weg, door architect Chr. Dekker, voor mevr. Wed. D. Stammes had de volgende uitslag: Schelt v. d. Wou 7300 K. Ven erna, Helder. 7345 N.V. Bouwbedn H. Doorn, Helder. 6800 W. Bruins, Anna Paulovvna 6690 W. Giltjes, Br.op Langendijk (laagste) 6146 G. Boekei 6990 .T. v. Stipriaan, Schagen 7449 J. Faus N. 'Niedorp 6887 K. Kreijger, Oude Sluis 6970 P. de Geus, St. Maarten 6690 P. Doorn, St. Maartensbrug 6720 G. Koning. Schagen 6795 Jac. Bakker, Schagen 6799 P. Wardenaar, H. Huizen 7400 Gebr. Veter, Sohagerbrug 6760 T. Boekei, Schagen 6820 N. Hoongschagen, Spanbroek 7737 Rcier en Vlaming, Helder 7050 HENGELSPORTVEREEN. DE BAARS Vrije wedstrijd. Gisteren hield de Hengelsport vereen. De Baars alhier, een vrijen wedstrijd voor le den en niet-leden in het water van de RingsJoot achter Groenveld. Ongeveer half negen vertrokken de deel nemeis per fiets naar het water. Er werd vijf halve uren ge- yischt met veel animo. De uitslag was de volgende: 1ste prijs grootste baars 23 c.m. F. Wiechman, Wand- garnituur resp. 2 en 3 pr. Aantal J. Quax 12 st. en G. Buis 12 st. 2e pr. waterpijpen, 3e pr. polshorloge na loting 4e pr. P. Keuris 10 stuks hengelsnoe ren. 5 en 6 pr. Jb. Holtz en J. Kcrkmeer ieder 8 st. na loting 5e sigaren 6e rol Shag 7 en 8 pr. J. Noorman en Chr. Tjalleens ieder 6 st. loting 7e sigaren 8e snoek garni tuur; 9 en 10 H. Molenaar en P. Bramienaar ieder 5 st. na. loting 9e snoekamimer 12 ta bak en pijp. 11121314 Loting tusschen de heeren die ieder 4st. hadden gevangen. In totaal werden 11 st. baarsen gevangen. 11e C. Naber, wormenbak. Met een toepasse- lijk woord reikte voorzitter de prijzen uit niet dank aan de* heeren controleurs en al len die aan den wedstrijd hun beste mede werking hebben gegeven. Uaet&al SCHAGEN 2—SIJBEKARSPEL L 2—2. Nadat scheidsrechter Friedt de elftallen in het. veld gefloten heeft, is het spel nog geen minuut oud op Ruig heeft met een keu rig, onhoudbaar schot Schagen de leiding bezorgd. In vlot tempo wórdt verder ge speeld, heide elftallen geven zich geheel, maar liet nog eenigszins onbeheerschtc spel en een flinke dosis zenuwen hij het schie ten voor het doel, laten den stand voorloo- ]>ig zoo die is. De keepers, heiden maak ten ze een goeden indruk hebben het. niet al te moeilijk. De Schagen midvoor De Vries krijgt te weinig steun van zijn collega's in de voorhoede en raakt steeds beklemd tus schen de zware logge backs van de gasten. Ook deze kunnen niet verder komen en la ten zich verleiden tot een gevaarlijk spel letje, met den Schagen hack De Wit, waar voor zij zeer terecht een waarschuwing in ontvangst mogen nemen. Naarmate de eerste helft verstrijkt, begint ihet tempo te verslappen en voor de rust ge beuren er geen belangrijke dingen meer. Ook de eerste minuten na de thee zijn nog Iveinig attractief, drie corners kort na elkaar voor liet Sijbeoarspeldoel genomen loopon op niets uit, al kruipt de Sijbekarspel doel man hij de laatste door het. oog van een naald. Als Koch een oogenblik loslaat, maakt de linksbuiten van de bezoekers daar han dig* gebruik van, en het is 11. Dit is liet sein tot het offensief in beide kampen! Het laatste half uur geeft een fraaie partij voet bal te zien. Wel speelt Schagep technisch heter het fraaie tactische kopwerk valt op maar het vlugge enthousiaste spel van de gasten moet lot een doelpunt leiden. Het komt, als Arnoldus te ver uitloopt en de Sij bekarspel midvoor den hal voor het inschie ten heeft. (1—2.). Er is dan nog acht minu ten te spelen. Sijbekarspel trekt zich geheel terug in verdedigingspositie, en weet lot de laatste minuut de onophoudelijk verwoede aanvallen van Schagen te weerstaan. Dan echter, als de bezoekers reeds het veld ver laten, krijgt De Vries een kans, en met een buitengewoon knappen, onhoudbare kopbal, zorgt hij in de laatste vijf seconden nog voor den gelijkmaker. Direct daarop fluit scheids rechter Friedt die onberispelijk en prettig leidde voor den laatsten keer. SPOORVOGELS—SCHAGEN 4 2—3 In een rustigen wedstrijd, waarin de par tijen elkander weinig toegaven heeft Scha gen met één puntje voorsprong de zege mo gen behalen. Bij Spoorvogels speelden voor al de spil en de linksbuiten een goeden wedstrijd. Van de doelpunten voor Schagen nam Neef lees er twee cn Komen één voor zijn rekening. Met rust was de stand 11. SCHAGEN A-SUCCES A &-1 Een aardige wedstrijd, waarin de Schager- jongens getoond hebben niet voor een klein tje vervaard te zijn. Dikwijls zagen wij aar dig samenspel en de productieve voorhoede liet weinig kansen onbenut. Jan van dei- Bon nam twee doelpunten voor zijn reke ning, voor de overige zorgde, elk met één. Anneveldt, T. Schoorl, P. Dekker en... de back van de tegenpartij! SCHAGEN B—SUCCES B 4—2 'Als diverse „lieeren" van Schdgen eens wat minder sigaretjes rookten, zouden ze meer ausdauer hebben, en waren de cijfers vermoedelijk nog heel wat meer in het voordeel van Schagen geweest. Nicotine en sport gaat niet samen, en al is het Schagen- elftal nu gelukkig geweest, zal een sterker tegenstander weinig moeite hebben dit elf tal te kloppen! Dat moet anders jongens! BERGER SPORTVEREENIGING. Het eerste elftal stilt zijn doel- puntenhonger. De andere vier elftallen winnen ook alle maal. Zooals wij in ons blad van Vrijdag schre ven, hadden we een stille hoop, dat het eerste elftal met een kleine overwinning uit Monnikendam zou terugkeeren, maar dat het een 72 zege voor de Bergenaren zou worden, neen, dat hadden we aller minst. verwacht. Reeds' in de eerste helft verzekerde B.S.V. zich. van een 20 voorsprong. Het eerste doelpunt kwam van den voet van Jan Peetoom; het tweede uit een strafschop wegens een hands binnen de beruchte lij nen. welke op de hem bekende wijze werd in gekogeld. Direct na de hervatting na de pauze leek het er op, alsof Monnikendam den achter stand zou gaan inloopen. Met een geweldig élan wierpen do groenwitten zich in den strijd. Monnikendam trachtte het spel te forceeren, de backs drongen op tot het mid den van het veld. En deze taktiek werd den heeren noodlottig. De snelle Peetoom stond op z'n middenvoorplaats de kans af te wachten cn tot driemaal kreeg hij die kans, door snel door te loopen en dan na een solo-ren don bal zuiver in den hoek te plaatsen. Eenmaal werd hij daartoe op prachtige wijze door Ab v. d. Berg in de gelegenheid gesteld. De handige links buiten maakte zelf nog een fraai punt ter wijl Kees Koster ook een goaltje aan de reeks toevoegde. Langen tijd was het 60 voor B.S.V. toen eindelijk Monnikendam te gen scoorde. B.S.V. repliceerde met een zevende doelpunt en daarna maakten de gastheer.cn er 72 van. De twee eerste punten zijn op fraaie wijze binnengehaald, mogen zij door meer dere worden gevolgd. De reserves ontvingen Ursem 1 en wis ten met 20 te winnen. Ongetwijfeld waren de gasten technisch beter, doch hun schie ten was heel slecht. Het Junioren-elftal kwam met een mooie 51 overwinning op Alcm. Victrix c Jun. uit Alkmaar terug. De middenvoor Kuipers scoorde alle doelpunten. De a-adspiranfon moesten zonder hun goalzetter Jan Eriks den strijd aanbinden tegen D.T.S. a. Ze wonnen met slechts 2 1, maar deze stand gaf de verhouding geenszins weer. De score had veel grooter kunnen zijn als er in het doel der jeug dige Oudkarspel-spelers niet zoo'n uit muntend doel verdediger! je had gestaan. De jongste B.S.V.-ers hadden weinig par don met, D.T.S. b en verpletterden de jeug dige voetballers uit Oudkarspel met liefst 11-0. Vijf overwinningen op één Zondag, het is inderdaad een zeer fraai resultaat. DTS 2—AKERSLOOT 1 4—4. Na 2 verloren wedstrijden is in de match tegen Akersloot 1 het eerste punt behaald door gelijk spel. Beide ploegen kwam niet meer toe, want zij wogen vrijwel gelijk tegen elkaar op. Het was een spannende wedstrijd en de 8 doelpunten gaven wat kleur aan den strijd want een wedstrijd zonder doelpunten be vredigt toch niet. Mot cle rust was de helft gescoord cn de stand was toen 22. D. nam de leiding, waarna Akersloot gelijk maakte. Dit spelletje herhaalde zich nog eens. Na de thee was het weer de thuisclub die het eerst, scoorde en weer maakten de bezoekers gelijk. 5 min. voor het eind was de stand nog 43, doordat de rechtsbinnen een niet te missen kans kreeg. A zag echter nog kans de partijen op ge lijke voet te brengen. DTS 3 zet Ie haar zegetocht voort en nu moest Akersloot 2 er met 90 aan gelooven. Reeds met de rust was een 50 voorsprong veroverd. Het was een eontonigen wedstrijd tusschen-de aanval van DTS en de verdedi ging van Akersloot, want de aanvallen van laatstgenoemde club waren zeer gering. De andere uitslagen waren: N. Niedorp 1—DTS 1 2—3. ?ergen a—DTS a 2—1. Bergen b—DTS b 11—0. HOOGWOUD. V.C.L. I—OUDENDIJK 1. 1—1. Een beste wedstrijd speelde V.C.L. niet. Het spel zelf was vrij gelijk opgaand. De achterhoede was enorm en verrichtte schit terend werk. Het rammelde helaas in de voorhoede en daar was Wim Lak de eenige uitblinker, die ons trouwens ook het doel punt bezorgde. De halflinie deed haar plicht, zooals we dat van haar gewoon zijn, maar haar steun was niet van invloed op de voorhoede, zoo dat V.C.L. nogal eens een kans verloren zag gaan. V.C.L. 2—OUDENDIJK 2. 3—7. Nimmer had V.C.L.'s keeper Couvert een dag als gisteren. Hij wist de ballen, die hij nog stopte niet te houden en ze glipten dan ook via zijn handen in het net. In aanmerking genomen dat V.C.L. met 10 man in hot veld kwam, kunnen we vol staan met te melden, dat dit een slechte wed strijd was. V.C.L ADSP.—SPORT B. A. 3—2. Een pittige wedstrijd, waarin V.C.L. een goed spel ontplooide. Spoedig nam V.C.L. de leiding en kwam zelfs met 20 voor. De rust bracht 22. Daarna kon V.C.L. er nog 3—2 van maken. Piet Wardenaar nam alle drie doelpun ten voor zijn rekening. Na de rust nam V.C.L. meer een verdedi gende houding aan. waarbij de achterhoede bergen werk verzette. AARTSWOUD 1—SPORT 2 2—2. Ten derde male heeft A. weer gelijk ge speeld. S. kon zijn techniek welke heter is clan die van A. niet ontplooien. Voor de rust heeft A. het spel steeds in handen; ze leiden dan ook spoedig met 10. Als S. een corner krijgt te nemen, komt de bal door een mis verstand door de eigen spelers in het A-doel terecht. Zoo ging de rust in met 11. Nadien komt S. gevaarlijker opdringen. Het spel wordt nu groot endeels gespeeld op de A-helft. Maar A. zit er op en er is voor S. geen doorkomen aan. De achterhoede van A. met name Polsma was gewoon af. De halflinie kon voor de achterhoede meer werk gedaan hebben. Beiden scoorden elk nog eenmaal. WIER INGERWAARD 3—PETTEN 2 1—9 Het derde heeft het tegen het sterke Pet ten 2 niet kunnen bolwerken. De geheeile wedstrijd domineerde Pelten Na ptm. een kwartier kreeg Petten door een penalty de leiding en heel spoedig daarna lag nummer 2 in de touwen! De jeugdige Geertsema, die een uitste kende partij speelde wist de eer te redden. Tot de rust bood Wieringerwaard noch behoorlijk tegenstand doch kon niet verhin deren, dat Petten de stand opvoerde tot 41 Na de rust. was het echter gedaan en voerde Petten de score op tot 9-1 terwijl nog een penalty weid. overgeschoten. J.V.C. 2—WIERINGERWAARD 2 3—3 Wieringerwaard 2 moest de duinkanters een puntje laten, doch om een 3—0 achter stand met drie invallers toch nog om te zetten in een gelijk spel vind ik uitstekend gewerkt, PETTEN 1—HRC 4 2—1. In strijd met de verwachtingen is Petten er in geslaagd een 21 overwinning te be vechten op de Heldersche P.oodjakken. Te bevechten inderdaad, want het is een felle, sportieve strijd geweest van het begin tot 't eind Het spel van R. was wellicht technisch cn tactisch heter verzorgd, maar P. zwoeg de met een prettig aandoend enthousiasme en liet toch ook af en toe aardige trekjes voethal zien. Uit een daarvan ontstond P's eerste doel punt, nadat R. reeds geruimen tijd de toon had aangegeven. Jac. Vriesman raakte in 't bezit van het leer en met een fraaie pass stelde hij den r.-binnen in staat het eerste doelpunt te scoren. Kort daarna losle de zelfde speler een onverwacht schot, dat den keeper verraste en P. leidde met 20. Hoe zich beide ploegen ook inspanden, in dezen stand kwam geen verandering meer. Na de thee bleek ,R. de opstelling wat ge wijzigd te hebben; Schoenmakers speelde b. v. thans in de voorhoede, waar hy zeer ge- vaarlyk bleek. Het duurde echter nog tot een kwartier voor het einde eer deze speler wist te profiteeren van .een misverstand in de P.-achterhoede en de stand op 2—1 wist te brengen. Nog hield de druk van R. aan en en kele P.-uitvallen, die met wat meer geluk zeker tot siucces zouden hebben geleid, brachten slechts voor korten tijd eenige verademing Steeds weer kwamen de „Reds" terug en de achterhoede van P. kreeg ber gen werk ie verzetten, ze zwichtte echter niet en in de grootste spanning verstreken de laatste minuten. De leiding was bij den heer Lasoge in goede handen. Uit onze omgeving LANGENDIJK Op de e.k, vergadering van de Langendij- kcr Winkeliers-, Neringen Vakvereeni- ging zal een bestuursvoorstel worden behan deld tot aansluiting hij den Koninklijken Ned. Middenstandsbond. Deze zaak is al mermalen aan de oide geweest, doch een meerderheid heeft zich daar tegen verklaard Nu al meer en meer de noodzakelijkheid dringt' te beschikken over een krachtige Middenstandsorganisatie, zal nogmaals een poging in die richting worden gedaan. NOORDSCHARWOUDE OMZET NOORDERMARKTBOND De omzet van de veilingsveneeniging „De Noordermarktbondwas in de maand Aug. weer hooger dan in dezelfde maand van verleden jaar. In Aug. 1937 werd voor f 105.669 omgezet, terwijl in Aug. 1936 f 77.S77.9G werd geveild. De oorzaak van deze grootere omzet moet voor een deel worden gezocht in den groo- teren aanvoer van diverse producten, ter wijl ook de prijzen een weinig beter zijn geweest dan in 1936. Ten aanzien van den afzet van pootaard- appelen wordt medegedeeld, dat de prijzen niet hoog zijn, doch dat er geen reden tot ongerustheid behoeft te bestaan. Tot en met 25 September zijn veel meer poters verla den dan vorige jaren. DE INGEKUILDE VROEGE AARD APPELEN. De N, Hollandsche veilingsvereenigingen hebben van de Ned. Groenten- cn Fruitcen- trale een mededeel in g ontvangen over de bij sommige dezer nog in voorraad zijnde doorgedraaide vroege aardappelen. Teneinde een vluggeren afzet van de zich nog in voorraade bevindende ingekuil de aardappelen te bevorderen, kunnen de ze aardappelen verkocht worden m de maat 38 mm vierkant en op zoodat de kleinere sorteering uitvalt. Deze kleinere aardappelen worden tegelijk met de aflevering der verkochte partijen door de Centrale overgenomen en bestemd voor veevoeder. In den verkoopprijs der aardappelen komt geen verandering. Deze blijft bepaald op f 1.70 per 100 kg. Bij verkoop zullen derhalve de 'telers hun ingekuilde aardappelen in twee sortecrin- gen moeten opleveren, hetgeen zeker geen bezwaar zal ontmoeten, als hierdoor een vluggere afname wordt verkregen. Sjoelen. Door de sjoelclub „Richt Beter' is beslo ten dit seizoen wederom in competitiever band sjoel wedstrijden te houden. i. wn, wa zwan. Ie klas: G. Zwier— H. Hart 0—l; N. Kaan J. Kroon 01; K. Bierman.D. Koorn 1 0; J. Kroon—H. Stins 0— l; W. Kaan—J. Klinkcrt afgeb. 2e klas: J. Bouwens—Dr. J. de Wit 0—l; G. MoraalL. E. Hulshof 01; K. de Vries P. Blom afgebr.; M. KuilmanTh. Bruin afgebr.; Dr. J. de Wit—Dr. II. Wilmink 1—0. 3e klas: P. de RuiterH. Kuiper 01; G. Keppel—A. de Vries 0—1; H. Kramer—J. Kout 01; M, RootjesC. Witsmeer afgebr 4e klas:-P. Buur—J. IJff 0—1; J. Visser— G. van Loenen 1—0; Jb. BekkerJ. Kamper 0—1. OUDKARSPEL. Verloting Volharding. Zaterdagavond vond in Hotel de Brede- rode van den heer C. Vis de trekking •plaats van de verloting der Kolfclub „Vol- Men meldt ons uit Koedijk, 'dat de heer N. Har tl and» visscher van beroep in het Noord-Hollandsch Kanaal bij de Zijpersluis een kleine" Wol hand-krab van lVa ons heeft ge vangen, welke aan het hoofd der school, den heer Stuffers. ter hand is gesteld. harding'. De eerste tien prijzen vielen op de navolgende nummers: 1965, 492, 2526, 1912, 1983, 2912, 2022, 2155, 825 cn 179. Een première. Naar wij vernemen, heeft de kinderklasse van de Operetteclub Caecilia alhier in stu die „De Rattenvanger van Hamcln", een compositie van den heer I-I. J. Zaal te Bergen, directeur van Caecilia. Dé opvoe ring van deze operette zal het eerst in Oudkarspel geschieden, zoodot men hier de première zal kunnen meemaken. BA RSINGERHORN Middenstandscampagne. Zondag is de Middenstandsactie ingezet met een etalagewedstrijd waaraan niet min der dan 29 neringdoenden deelnamen, ver deeld over Barsingerhorn en Kolhorn. Daartoe door de Middenstandsvereeniging uitgenoodigd hebben wij tegelijk met de jury bestaande uit de dames Kistemaker-Vis en Broersma- de Boer en de heeren Loggers cn Hilverda, de verschillende étalages m oogenschouw kunnen nemen. Wat' daarbij in de allereerste plaats opvalt is, dat de Middenstanders in verhouding tot het vorig jaar, toen de wedstrijd toch ook uitermate geslaagd mocht heeten, veel meer werk van de étaleering hebben gemaakt. Zoowel in Kolhorn als Barsingerhorn viel veel te waardeeren cn de jury heeft dan ook een niet benijdenswaardige taak. Wij kun nen niet in finesses treden, anders zouden wij op het oordeel van hen, die daartoe zijn aangewezen, vooruitloopen. Laat het vol doende zijn, te zeggen, dat de tocht, welke 2'/2 uur in beslagn am, ons in geen enkel opzicht heeft verveeld. De Middenstanders hebben op eminente wijze hun artikelen ten toon gespreid. Dat ook het publiek dit wist te waardeeren, bewees de onverdeelde be langstelling, zoowel des middags als des avonds. Het was, mede dank zij het gunstige weer, een gezellige drukte op straat. De Mid- clenstandsvereeniging heeft haar actie op uitstekende wijze ingezet. Laat ons hopen, dat zij daadwerkelijk daarvan de voordoe len zal ondervinden, HARENKARSPEL Rekening Paardenfonds. Bij de* op Zaterdag 2 Oetob'cr"j.1. gehouden rekening van het Onderling Paardenfonds alhier, bleek dat over het 3c kwartaal, verze kerd waren 300 stuks paarden, afgekeurd wa ren 2 stuks. De omslag werd bepaald op f 0.50 per f 100.— verzekerde waarde. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer onder liet vee heeft in deze gemeente ook zijn intrede ge daan. Vrijdag zijn twee gevallen ten ge meentehuize aangegeven. ZIJPE Begrooting 1937 goedgekeurd. Gedeputeerde Staten hebben de begrooting deze gemeente, dienst 1937, ongewijzigd goed gekeurd. ST. MAARTENSBRUG. Ontheffing wegenreglement. Gedeputeerde Staten van Noordhollapd hebben aan 't bestuur d. harddraverijvereeni ging „Klein Begin" alhier toegestaan op 5 October a.s. een harddraverij te houden op den St. Maartenswcg van St. Maartensbrug af tot St. Maarten. Wegens kermisdrukte heeft het Districts hoofd van de Arbeidsinspectie aan den broodbakker L. Meijer alhier, een afwijking van de werktijdregeling toegestaan voor 2, 4 en 5 October 1937. WIERINGERWAARD JAARVERGADERING DER VOETBALVER. WIERINGERWAARD. Bij de opening heet de voorzitter, de heer Woestenburg, allen hartelijk welkom en spreekt hierbij tevens de wensch uit dat de besprekingen in het belang van de ver- eeniging zullen zijn. Hierna volgt voorlezing van notulen en jaarverslag, die onder dankzegging worden goedgekeurd. Hieruit willen we nog even memoreeren dat het Wieringerwaard na 16 jaar in den Westfricschen cn N.H.V.B. te zijn uitgeko men, eindelijk gelukt is haar intrede in den K.N.V.B. te doen. Verder werd de uitstekende samenwer king met de gemeente geroemd die het terrein, waaraan door den K.N.V.B. andere eischen werden gesteld, keurig heeft laten veranderen. De ingekomen stukken worden na eenige discussie terzijde gelegd. Punt 4 van de agenda geeft aan het fi nancieel overzicht. Hierbij bleek wel, dat het voor kleine vereenigingen heel moeilijk is, het hoofd hoven water te houden. Toch kan Wieringerwaard tevreden zijn, want de kas sloot met een, zij 't klein, voordeelig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende bestuursleden A. Bakker, C. van Zandwijk en A. Woestenburg herkozen. In de vacature van Ham, die had bedankt, werd de heer S. Grin gekozen. Ook de aftredende elftalcommissieleden werden herkozen, terwijl in de vacature Breed, de heer Rob Sr. werd verkozen. Als commissie tot nazien van de rekening werden de heeren Van Ham en Slikker be noemd. Als afgevaardigde, naar de K.N.V.B. vergadering wordt de heer Rob Jr." gekozen, terwijl Nederveen naar de N.H.V.B.-vcrgade- ring-wordt afgevaardigd. De-rondvraag levert weinig van belang op, waarna de voorzitter de vergadering met een woord van dajik voor de geanimeerde besprekingen en een opwekking om in cle competitie weer eed eervolle plaats te be zetten, de vergadering sluit. ALKMAAR BAKKERSVAKONDERWIJS. Door de Alkmaarsche Patroons- en Gezel- lenorganisaties (ACOBAVÖ) worden weer cursussen georganiseerd, welke opleiden voor de diploma's „vakbekwaamheid" en „algemeene handelskennis vestigingswet". Gezien dé groote waarde, die aan deze di ploma's woidt toegekend, is deelname aan deze cursussen bijzonder aan te bevelen. Be langhebbenden venvijzen we daarom naar een in dit nr. voorkomende advertentie hier omtrent. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Priester A. Huyg ingehaald. Ruiters, getooid'.met vlag en sjerp, fietsers en fietsters, eveneens met geelwitte sjerpen en vlaggetjes op de rijwielen, haalden Za terdagmiddag aan het Westeinde den, op den 18den September te Warmond tot pries ter gewijden A. Huyg in. In optocht ging het, de muziekvereeniging Concordia voor op, naar de met een wel komst poort ver sierde kerk, waar de incomste besloten werd met een Plechtig Lof. De aanwezigen zongen den jongen priester een welkomst lied toe cn Pastoor Verhoef richtte een welkomstwoord tot hem. Zondagmorgen droeg hij zelf zijn eerste plechtige H. Mis op en hield des middags receptie in het R.K. Vereenigingsgebouw. Hier werd hij toegesproken door Pastoor Van der Eem, die dit deed namens den Deken van Schagen en de andere geeste lijken uit de omgeving. Op deze druk bezochte receptie, o.a .was ook Burge meester Lovink aanwezig, liet zich ook het kerkkoor hooren. De feestelijkheden ter eere van den pries ter werden besloten met een Plechtig Lof. HOORN. LIEFHEBBERS GENOEGI Vacature Kamer van Koophandel. Naar wij vernemen hebben zich voor de betrekking van secretaris bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westfriesland ruim 300 sollicitanten aangemeld! DINSDAG 5 OCTOBER 1937. Hilversum I. KRO-ultzending. 8.009 15 .en 1.0.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-Melodisten en solist. (Om 1.00 Gramofoonmuziek) 2.00 Voor de vrouw. t3.0Q, Modepqrsus. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.05 KRO-Orkest en gramofconmuzxk. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.15 KRO-Qrkest. 6.40 Esperantocursus. 7.00 Berichten, 7.10 „Wanneer de Paus van Rome spreekt", causerie. 7.30 Causerie voor de winterhulp door Minis ter Romme. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.1Ö Schaakreportage. 10.50 De KRO-Boys, solist en gramofoonmuz. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. VVRO-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.00 Gramofonmuziek. 10.00 Morgenwgding. 10.15 Gewijde muziek (Gr.pl.). 10.30 Jetty Cantor's Ensemble. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Jetty Cantor's Ensemble. 12.30 Gramofoonmuziek. I.15 Omroeporkest. 2,00 Gramofoonmuziek. 2.15 Omroeporkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Zang en piano. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.15 Zang en piano. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Aeolian-orkest. 6.30 Pcychologische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Causerie voor de winterhulp doo ter Romme. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. IC.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Bridgecursus. II.00 Berichten ANP. 11.10 Voor schakers. 11.20 AVRO-Dansorkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. Revolver ging per ongeluk af. Gistermorgen tegen half elf heeft zich ten huize van den landbouwer P. te Bemelen l ij Maastrioht. een tragisch ongeval voorgedaan, dat. aan het jongste kind van P.. een vijf jarig meisje het leven heeft gekost. Een vijftienjarige zoon had op de slaapkamer van zijn ouders een revolver op een kast gevonden. Ter wijl hij daarmede speelde, kwam zijn zusje binnen. Toen zij vlak voor hem stond ging de revolver, die slechts met één kogel geladen was, af. Het kind kreeg den kogel boven in het hoofd en is kort daarna aan de gevolgen overleden. In den loop van den dag is de officier van <titic mr. Daut.zenbérg nog ter plaatse ge veest,- doch het is gebleken, dat het hier een. ongeluk betrof.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3