Holt. Mij. van Landbouw Hol'. Mij. van Landbouw Afd. Heerhugowaard Alkmaarsch ronselaar maakt slachtoffer a Uit onze omgeving ANNA PAULOWNA Op de vergadering der afd. van de H. M. v. L., Zaterdagavond in Veerburg gehou den, gold liet welkom van den .voorzitter, den heer C. L>. Rezelmnn, in het bijzonder den heer L. Mallekotc van Noordscharwou- de, die een lezing zou houden over: bewa ring van kool en eenige ziekten van de kool. Voorzitter deed de volgende medcdcelin- *en: De landbouwwintercursus wordt, geleid door de heeren Schlaman en Schrocvera. De laatste zal een kleine tegemoetkoming in de reiskosten ontvangen. De Brouwgerstcommissie behaalde met een der monsters, ingezonden op de tentoon stelling te Wageningen, een eersten prijs, Voorzitter feliciteerde de commissie niet het behaalde succes en de vergadering ging accoord met z'n voorstel, den gewonnen be ker ten kantore van den heer P. Kooi man te laten. Er is een nieuwe landbouwfilm samenge steld. On voorstel van den heer J. C. Geer- Ügs zal het bestuur overwegen bii eon even tueel e vertooning hier, ook de afd. van den Pond v. Boerinnen en a. pl.vr. uit te noo- digen. De H. M. v. L. lieeft. de f10.000 deelname in de N.V. Werktuigenbureau terug ontvan gen en heeft dus geen relaties meer met dit bureau. Met. adhaesiebetuiging van de aMeelingen Waard en Groet. Srha«?en en Wier'nger- waard. is de beer p. Kistenmker uit den Waardpolder candidaat gesteld voor het hoofdbestuur. Ingekomen is een schrijven over de sa menstelling van Pacbtkamers. Op ve»*7.on,< van de vergadering zullen de heeren K. Brugman en K. Schenk, als huurders, en de hoeren D. Schenk en J. C. Gcerligs, nis verhuurders, solliciteeren voor een benoe ming tot lid of plaatsvervangend lid van een dezer Pachtkamers. In samenwerking met de afd. Waard en Groet zal er gelegenheid zijn tegen geredu- ceerden prijs grondonderzoek te doen'plaats hebben. Nadat de heer Wilms op het nut hiervan gewezen had. gaven zich al dadelijk 19 leden op om monsters te laten nemen van hun land, terwijl nog korten tijd gelegenheid gegeven werd zich hiervoor bij den secretaris op te geven. Eenige ingekomen stukken passeerden de revue, waarna de heer Raap het hijzonder goede doorlaten demonstreerde van betonnen draineerbuizen, een nieuw product, waarvan de heer A. Iluiberts de vertegenwoordiging heeft. De beschrijvingsbrief voor de Alg. Verga dering vroeg weinig tijd. De afgevaardigde kreeg vrij mandaat. De heer C. D. Rezclman werd tot afgevaardigde verkozen en de heer N. Raap tot. z'n plaatsvervanger. De vergadering besloot op voorstel van t bestuur een cursus in Staatsinrichting te houden. Burgemeester Loggers van Barsin- gerhorn is bereid gevonden den cursus, be slaande uit 10 lessen, te geven. Ilalf Novem ber zal de cursus aanvangen, op Dinsdag avond gehouden worden en liet cursusgeld ten hoogste 13.— bedragen. Het bewaren van kool. Na een aardige, korte inleiding, waarin spr. meedeelde, hoe hij er toe gekomen was een inleiding te houden in Anna Paulowna, waar een tamelijk uitgebreide koolteelt is en men dus ook wel belang zou stellen in wat er verder met het afgeleverde product ge beurt, sprak do heer Mallekotc eerst over den omvang van de koolteelt. Deze loopt, in de verschillende jaren nogal uiteen. In het, recordjaar 1929 laadde men 12000 wagens, n.L 7000 witte en gele en 5000 roode kool, ver tegenwoordigende een waarde van ffl1^ mill. In 1935 slechts 2000 wagens witte en gele en 1450 wagens roode kool. tot een bedrag van 1 iy2 mill. Spr. verwachtte voor dit jaar niet meer dan 5000 wagens in fataal. Met uitzon dering van België en Luxemburg, is naar alle landen de uitvoer verminderd. Bij het bespreken van de invloeden op de bewaarbaarheid van de kool merkte spr. allereerst op dat het thuis halen, meestal aanvangende half October, voor het. invallen van den vorst afgeloopen moet zijn. Ver dachte partijen dient men zoo laat mogelijk te snijden. Zware grond levert over het algemeen het beste l>ewaarproduct. Ook het ras is van invloed. Strenge selectie op bowaarbaariieid brengt echter gemakkelijk het vatbaarder worden voor ziekten mee en de taaiste soor ten leveren veelal in k.g. minder op. Tc sterke stikstof (nitraat) bemesting is nadec- lig voor de be waarbaarheid. Zachte tempo raturen en een flink vochtgehalte van do lucht doen, door de werking van bacteriën cn zwammen, de verliezen bij het bewaren sterk stijgen. Zoodra de winter invalt stijgen de prij zen en heeft men minder zorg voor het pro duct. De heer Mallekote schetste vervolgens ver schillende manieren van bewaren en de in richting van de schuren. Meer en meer gaat men er toe over stellingen in de schuren aan te brengen, waardoor de lagen kooien minder dik zijn. de lucht beter kan toetre den en het bederf minder groot is, terwijl in de praktijk ook het omzetten gemakkelijker blijkt te te zijn. Koelpakhuizen zijn wel het best maar als men de kool daarvoor naar elders moet sturen, dan worden do kosten: transport, huur en loon, hoog De koolziekten zijn groot in aantal. Spr. behandelde er een paar. Tegenover knolvoet stond men een jaar of zeven geleden vrijwel machteloos. Nu weet men, dat het optreden in nauw verband staat met het kalkgchalto van den grond en dat met flinke ka lk gift en de ziekte te bestrijden is (giften afhankelijk van den toestand van het land). Zoolang de grond nog niet voldoende kalk bevat, (en daar gaat soms een paar jaar mee heen) kan als tijdelijk middel, het aangieten van de planten met sublimaat, geschieden. Vallers heeft men tegenwoordig aan den Langendijk bijna niet meer, dank zij het ontsmetten van het zaad. Over draaihartigheid was nog niet veel nieuws te vertellen. Mén weet dat die ver oorzaakt wordt door een kleine mug. T.e venswijze van dit insect en onder welke omstandigheden het z'n schadelijken invloed kan doen gelden, worden thans bestudeerd Met nicotine, toegepast op den juisten tijd (maar wanneer dat is staat wetenschanpé- lijk nog niet vast) is misschien wel wat te bereiken. De luizenplaag is te bestrijden met ni cotine, zeep, spiritus, maar de behandeling moet meerdere malen geschieden en de bu ren moeten het ook doen, and'ers waaien ze toch over. Stip is niet toe te schrijven aan luis, maar aan een zwam. Nadat spr. naar aanleiding van een op merking van den heer Van Balen Blan ken. had beaamd, dat groote kaikgiften schadelijk kunnen zijn als men een ander gewas dan kool wil gaan telen, bood hij aan. belangstellenden op een excursie naar de koolbewaarplaatsen te geleiden en ver toonde vervolgens een paar series lan taarnplaatjes over koolteeltveiling en be handeling. Bij de rondvraag vestigde de heer Wilms nog de aandacht op het belang van het ontsmetten van graanzaden, waarna de lieer Rezelman de vergadering sloot met dank aan den heer Mallekote voor zijn duidelijke en leerzame inleiding en z'n vriendelijk aanbod, aangaande een excur sie naar dc koolstreek. W ARMENHUIZEN Floralia-tentoonstelling R.K. Scholen. J.l. Zaterdagmiddag werd in het Pafro- naatsgeboinv do eerste floralia-tentoonstel ling der R.K. Scholen geopend. Des middags verzamelde in de groote zaal een groot aan tal schoolkinderen met het Bestuur van de Floralia-vereeniging en de Eerw. Geeste lijken. Behalve deze waren er weinig of geen groot ere menschen aanwezig. Een gevolg van het uur der opening. Een zeer groot aantal inzendingen van kinderen en groote re leden, doch ook de vrije inzendingen l>esloe-- gen een groote oppervlakte van de tentoon stelling. Ook Zondag was dc belangstelling zeer groot. Een stukje muziek bracht er oen vroolijke stemming in. Zondagavond om 8 uur werd tot prijsuit reiking overgegaan. Dc voorzitter van het Floralia-bestuur, de lieer W. Koot opende niet een woord van welkom tot de aanwezigen, speciaal, tot den Pastoor en den Kapelaan. Spr. verheugde zich over liet groot aantal aanwezigen cn over de groote belangstelling in deze twee dagen ondervonden. Met genoegen heeft spr. kunnen constateeren, dat deze eerste ten toonstelling volop geslaagd is. Spontaan werd voor deze tentoonstelling het Patro naat beschikbaar gesteld. Voor deze daad van medewerking, alsmede voor -de ver fraaiing, werd aan den Pastoor een bijzon der woord van dank betuigd. Het groot aan tal vrije inzendingen heeft bewezen, dat men algemeen meeleeft met het streven van de vcrecniging. Spr. rekent er op, dat de kin deren voor 100 procent zullen meewerken. De voorzitter deed mededeeling, dat alle kinderen geheel kosteloos eenige bloembol len mee naar huis krijgen. De Zcereerw. heer Pastoor verkreeg hierna het woord voor het uitreiken van de prijzen. Met de. attracties hadden mej. A. Dekker Cd. en de lieer W. Buiter ©en eerste prijs behaald. Uitgereikt zijn de volgende prijzen: Voor dc kinder-inzendingen. Coleus: 1. Kees Koot, 20 punten; 2. Toos v. d. Burg 10 punten: 3. Gert Tesselaar Jnz., 15 punten: 4. Guurtje Ligthart, 13 punten; 5. Henk Dekker. 12 punten. Agaranfhus: 1. P. Beeinsterboer, 19 pun ten; 2. M. Bruin, 18 punten; 3. Kees de Moei, 17 punten; 4. Ali Tesselaar Jnd., 13 punten; 5. Hans Koot, 12 punten. Fuchisa: 1. K. Tesselaar, 17 punten; 2. Marie Zutt, 16 punten; 3. Alie Dekker Jnd., 15 punten. Begonia's: 1. M. Ligthart. 19 punten; 2. D. Zutt, 18 punten; 3. E. Rijs. 16 punten; 4, laq. Koot, 15 punten; 5. Jn. Dekker Jnz.; H punten: 6. N. Beemsterboer, 11 punten; 7. Annie Stevens, 8 punten; 8. Nic. Blok ker, 6 punten. Peiunia's: 1. Afra v. Diepen, 20 punten; 2. Guurt Pronk, 11 punten. Voor de inzzendingen van groote leden. Fuchsia's: 1. W. Koot. 18 punten: 2. Jn. de Nijs. 17 punten; 3. Mevr. Beemsterboer, 16 punten. Geranium's: 1. A. de Ruiter. 20 punten. Margarict: 1. A. de Ruiter. 19 punten. Massa: 1. II. C. Rasing, 20 punten. Ter opluistering- van deze tentoonstelling hadden vier personen een stand ingericht cn wel de lieer A. Spaansen met manden Zaterdagavond hield de afdeeling Heer- Hugowaard en omstreken v. d. Holl. Mij. van Landbouw een ledenvergadering in hot lokaal van den heer A. Rus. De Voorzitter, de heer P. Blauw Sr. open de dc vergadering met een kort woord van welkom, waarna de notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen, die onver anderd werden vastgestod. De secretaris, de heer C. Mantel, deelde mede, dat 1 nieuw lid was ingeschreven. Bij de ingekomen stukken waren de ver slagen van de onder leiding van ir. Lienesch aangelegde proefvelden. Aan den heer Lie nesch zal worden medegedeeld, dat de heer L. P. van Graft in principe bereid is een gedeelte van zijn landerijen beschik baar te stellen voor de aanleg van proef velden. Van de afd. Heerhugowaard Zuid van de L.T.B. was een verzoek binnengekomen om een subsidie te geven voor liet schieten van koolduiven, daar deze vereeniging voor elk gedood exemplaar 20 cent uitbetaalt. Daar hot helaivg van de verdelging dezer dieren werd ingezien werd besloten een sub sidie van f 5 te verleenen. Verder was binnengekomen een lijst van personen, die zich in het komende wintei halfjaar beschikbaar stellen voor het hou den van lezingen. Besloten werd om aan ir. Lienesch te verzoeken tegen half November een inlei ding te houden over het omweidingssysteem en tevens één on ander te zeggen over de afwatering van het land. Deze bijeenkomst zal zoo mogelijk in sa- MOND- EN KLAUWZEER EN VEEKEURINGEN. In verband met de uitbreiding van het mond- en klauwzeer, waardoor eenige vee keuringen niet door konden gaan, deelt men ons mede, dat de j aarlij ksch? veekeuring van bet. Friesch rundveestamboek te Leeuwarden op 6 October as. wel doorgaat. voor kool en bloembollen en bakken, de heer Beemsterboer met tuinbouwzaden en tuingereedschappen, de heer M. Goudsblom met fruit en de heer M. Slijkerman met veevoeder en kunstmestartikelen. WEDSTRIJD VISCHLUST. Zondagmiddag j.l. hield dc hengelsportver- eeniging „Vischlust" een vrije wedstrijd voor de leden. Aan dezen wedstrijd werd door 25 visschers deelgenomen. Er is gevischt in het water rond den Grebpolder. De uitslag hiervan luidt als volgt: 1c prijs C. de Boer, grootste baars 21.3 cM 2e (na loting) J. Rempt met 4 stuks; 3 J. Barsingcrhorn met 4 stuks; 4e Jac. Spcets met 4 st.; 5e W. de Vet met 4 stuks; 6e J. Zon met 4 stuks; 7e (na loting) J. Jonger- ling met 3 stuks; 8c P. Vergay met 3 stuks; 9e H. Slikker met 3 stuks; 10e K. Slot met 3 stuks; 11e G. Nieuwland met 3 stuks; 12e (na loting) P. Rempt met 2 stuks; 13e D. Pastoor met 2 stuks; 14e A. Nicolai met 2 stuks; 15e W. Sevenhuysen Wz., met 2 stuks 16e Jb. den Das, met 2 stuks; 17c (na loting) C. Jonker met 1 st.; 18e P. Rol met 1 st.; 19e P. de Heer met 1 st.; 20e A. den Das met 1 st.; 21e D. de Vries met 1 st. De heeren die niets hadden gevangen ont vingen een troostprijs. Ondanks de slechte vangst heerschte er onder de leden een aan gename stemming. Do prijsuitreiking had plaats in café P. de Heer te Schoorldam. Gezellig bleef de club hier nog een poos bij een. De stemming werd er in gehouden door een Tirolergezelschap dat speciaal door de club was uitgenoodigd. BARSINGERHORN Hengelsport. Zondag hield de Ilengelsportvereeniging „Vischlust" haar 5en en tevens sluitings wedstrijd in het seizoen 1937. De wed strijd, waaraan 52 leden deelnamen, werd in de Bleckmeer gehouden. Ondanks de slechte vangst (220 stuks) was de stemming onder de leden, zooals dit gewoonlijk het geval is, er niet minder om. De eerste prijs viel ditmaal ten deel aan J. Leijen, grootste baars (21.7 c.M.); 2e prijs D. Bloem, 16 stuks; 3e prijs A. Aalbers, i4 stuks; 4e prijs F. Blommaert, 11 st.; 5e en 6e prijs Jb. van der Heide on Joh. Schenk, ieder 9 st.; 7e t.m. 24o prijs J. van der Veer, E. IJzer, P. Blommaert, W. de Jong, H. Leijen. H. IJzer, J. Duursma, W. van Loo, II. Timmerman. J. dc Smit, D. War denaar, Jb. Nicrop, A. Bergman, J. Wilde man, P. Zwakman. A. Rentenaar, J. Bak ker Gz. cn Jb. Vogelenzang. Voorts waren verschillende extra-prijzen beschikbaar gesteld, welke werden gewon nen door: Grootste baars op een na: A. Ren tenaar. De groote wisselbeker voor de mees te visch: D. Bloem. Kleine wisselbeker voor de minste visch: C. Marees. 1c halfuur: Jb. van Stipriaan; 3e halfuur: H. IJzer; 5e halfuur: G. van der Klooster. 6 prijzen, beschikbaar gesteld door elk der contro leurs, voor het lid, dat in zijn groep de meeste visch ving: D Bloem, Joh. Schenk, H. IJzer, E. IJzer, II. Timmerman, A. Aal bers. Prijs voor de meeste visch gedurende het geheel© seizoen: D. Bloem met 130 stuks. Idem voor op een na de minste visch gedurende het seizoen: K. Dekker met zeg ge 10 stuks. Idem voor het verstafwonend lid: P. Blommaert. Controleursprijzen: 1. G. Koster; 2. M. Bosma 3. C. Smit; 4. A. Zwakman; 5. G. Schenk; 6. Joh. van der Klooster. De Voorzitter wees in zijn sluitingswoord op het prachtig geslaagde seizoen, dankte de leden voor den goeden geest en de uit stekende samenwerking cn riep hen ten slotte een tot weerziens toe tot het seizoen 1938. Mond- en klauwzeer breidt zich ook hier nit Ter secretarie werd door een veehouder aangifte gedaan van het voorkomen van mond- cn klauwzeer onder zijn vee. Dit is thans liet tweede geval in deze gemeente. menwerking met andere organisaties wor den gehouden. Vervolgens was aan de orde de bespre king van de agenda van de a.s. algemecne vergadering, Bij de verkiezing van leden van hot Hoofd bestuur zal de candidatuur van don heer P. Kistcmaker uit Kol hom worden gesteund daar de heer Kistemaker, evenals de heer Waiboer, die aftreedt., uit het akkerbouw bedrijf komt. Daar op de algemecne vergadering wel het één en ander over de rundveebeperking zal worden gezegd, vond de heer M. Spaan het noodzakelijk, dat hierover de meening van de afd. tot uiting moest komen. Rundveebeperking. De rundveebeperking is in het leven ge roepen, aldus de heer Spaan om de vleesch- markt te steunen en de melkproductie te be perken. Men weet dat het resultaat wat de melkproductie betreft precies tot het tegen overgestelde heeft geleid. Daar de boeren niet genoeg jong vee moch ten aanhouden hebben ze de oude koeien te lang gehouden en een oude geeft nu eenmaal meer melk, dan een vaars. De ambtenaren in Den Haag begrijpen blijkbaar nog steeds niet waarom bet gaat. Zij zeggen wacht maar af. Maar een boer kan veel, maar hij kan nog niet zijn gras opeten. Daar heeft hij nog steeds vee voor noodig. Als de hoeveel heid melk nu straks toch gaat afnemen, dan komt dat door de achteruitgang van de qualiteit van de veestapel. Dit heeft men bereik door de pogingen om de melkproduc tie te beperken. Wat de vleeschprijs betreft, deze is werke lijk gstogen. Maar nu zien we, dat deze zo mer een groote hoeveelheid Deensch vlccsch is ingevoerd, hebben we daarvoor beperkt? Nu zegt de minister wel, dat dit een ruiting is geweest, Nederland zou nu meer sierteelt producten naar Denemarken mogen uitvoe- ALKMAAR Geronselde reeds onderweg naar Spanje. In het afgeloopen weekend is het een ronselaar te Alkmaar gelukt, een slachtoffer te maken. Deze ron selaar, een bekend Alkmaarsch e communist, werkte in een volkslo gement, waar hij o.m. in aanraking kwam met den 32-jarigen werkloo- zen arbeider P. II. Deze had in het logement meermalen te kennen gegeven, dat hij voor den militairen dienst in Spanje, niet welks wettige regee- ring hij uit politieke overwegingen sympa thiseerde, wilde teekenen. Daarvan had de ronselaar lucht gekregen cn deze heeft hem dagenlang bewerkt Tenslotte gaf H. zich gewonnen en de maatregelen voor de verre reis werden genomen. H. kreeg een pas, terwijl hij voorgaf, te willen monste ren voor een schip, dat in de Rotterdam- sche haven zou liggen. De bedoeling was, dat H. eerst naar Parijs zou reizen en zich daar zou aansluiten bij een groep vrij willigers. Zondagmiddag was alles voor de reis ge reed, zonder dat H. dat wist Ze gingen samen uit visschen. Deze was naar een voetbalwedstrijd gaan kijken en toen de ronselaar in het logement verscheen, was H. niet aanwezig. Hij vond hem echter spoedig op het sportveld en nam hem mee naar de stad. In het logement werd door bedden voorgegeven, dat ze gin gen visschen en zoo vertrok H. die zich zelfs den tijd niet gegund had, om onder goed mede te nemen. Vermoedelijk is hij reeds met den trein van 17.46 uur naar Amsterdam vertrokken. De ronselaar, die bij de Alkinaarsche politie bekend is, schijnt nog meer slachtoffers te hebben willen ma ken, maar waarschijnlijk zal hij daartoe de kans niet meer -krijgen. SINT MAARTEN STROET. Zondagmorgen werd door onze club we derom een hengel wedstrijd gehouden, 's Morgens te 7 uur waren 16 deelnemers op 't appèl. De wedstrijd werd gehouden in de ring- sloot langs den Voorpolder, waar de leden 211 stuks baars wisten te bemachtigen. Als favorieten kwamen naar voren met 'n eersten prijs (grootste baars 18.02 c.M.) de heer C. Bregman en vervolgens voor het grootste aantal: 2e pr. de Wit (33), 3. A. Sijbrands (25) ,4c C. Blokker (17), 5. II. Prosper (16), 6. K. Wit (15), 7. II. de Pee (14), 8. D. Brak (14) en 9. J. Bakker (13). Er waren wederom 2 prijzen beschikbaar gesteld, voor hen die de minste visch had den gevangen en deze gelukkige heeren waren I). Brommer Jr. (3) en J. Winkel (4 stuks). KOEGRAS JULIANADORP. Zangavond van de OX. School. Donderdag 7 Oefohcr a.s. zal in de zaal van den heer A. Doorn te Julianadorp een zangavond gehouden worden door de kin deren der O.L. School alhier. Medewerking zal worden verleend door het bekende strijk orkest, dat onder leiding staat van don heer D. Makelaar. Omdat er allerwege animo bestaat om deze kinderzang te hooren zal ieder die dat wil, kunnen komen. De toe gang is vrij. De ervaring heeft ons geleerd dat er iets goed9 ten gehoore wordt gebracht. Laat daarom niemand thuis blijven, 't Pro gramma biedt voor elk wat wils en bevat twaalf nummers voor kinderzang en acht nummers voor het orkest Na afloop zal de verloting van de loten der Oudercommissie plaats hebben. OUDE NIEDORP MOND- EN KLAUWZEER Ook in deze gemeente heeft zich thans het eerste geval van mond- cn klauwzeer voorgedaan. ren. Spr. betwijfelt echter of dit elkaar wel opheft. Maar dan nog. Wij hebben toch niet beperkt om de invoer van Deensch vleesch mogelijk te maken. Deze feiten, met daarnaast nog het heer- schende mond- en klauwzeer maken zoo al niet de volledige opheffing van de beper king dan toch een behoorlijke verruiming noodzakelijk. Dc vergadering was het over het algemeen met den heer Spaan eens. Wat de biggenmerken betreft, over het algemeen was de stemming tegen de door sommige afdeelingcn gewenschtc opheffing van dc beperking, daar men hiervan eon groote terugslag op de prijzen van het rund- en schapenvlcesch vreesde. Men was het echter met de afd. Hoorn eens, die meende, dat de biggenmerken, die in Lim burg over zijn naar Noord-Holland worden gebracht. De richtprijs van de tarwe werd algemeen te laag gevonden. De heer Spaan wees op de tegenstrijdig heid. dat de regeering de detensiebegroo- ting'met millioencn verhoogt, terwijl door de regeeringsmaatregelcn de met tarwe beplante oppervlakte met een groot percen tage is achteruitgegaan. Hoe wil de regee ring een eventueele oorlog ingaan met een zoo groot tekort aan tarwe? Ook vond men het noodig, dat liet Hoofd bestuur al het mogelijke zal doen om de tweede postbestelling op het platteland weer ingevoerd te krijgen. Dit vond men noodzakelijker, dan de ingevoerde tariefs verlaging. Deze wordt op deze manier weer door het platteland betaald. Als afgevaardigden naar de algemecne vergadering werden benoemd de heeren C. Mantel en P. Molenaar. Hierop werd nog de rondvraag gehouden, die niet veel opleverde, waarna de verga dering werd gesloten. W1ERINGEN MOND- EN KLAUWZEER Na eerste kennisgeving van mond- en klauwzeer in deze gemeente, nu ruim 14" dagen geleden, heerschte er groote vrees dat dc ziekte zich spoedig over geheel Wie- ringen zou uitbreiden. Meerdere gevallen doden zich echten* niet voor. Thans is even wel een tweede geval geconstateerd en wel onder liet vee van den heer M. Bakker Szn. te t)osIerland in deze gemeente. VERBALISEERD. Door den Techn. Opzichter der Visscherijen is proces-verbaal opgemaakt tegen den vis- scher de B alhier, wegens het aanvoeren van 45 pond paling waaronder ziali 67 stuks ondeimaatsche bevond. Politie. Gevonden: een actetasch, inhoudende een wollen doek. Inlichtingen bij den gemeente bode. Dc esperanto-curusus schijnt goeden op gang te maken. Een 20-tal cursisten gaven zich op. De eerste cursus is gesteld op a.s. Vrijdag. LANGENDIJK Een dikkerd. Maandag werd bij de fa. G. Kramer en Zo nen te Zuidscharwoude bij het witte kool los sen in de partij van de Gebr. Bakker uit Sint Pancras een exemplaar aangetroffen van niet minder dan 32 pond. Dit was nog nooit voorgekomen. ZUIDSCHARWOUDE. Publieke verkooping. Bij de ten overstaan van Notaris Smit al hier gehouden publieke verkooping van een huis, boet en erf van de erven Reine, met een aantal perceelen land, werd kooper van het eerste met 47 snees land, dc heer J. J. Reine alhier voor f5578.Kooper van een akker van 20 snees werd de heer Jb. Schoen maker alhier voor f38.per snees en van een andere, idem 20 snees, de heer Jb. Twis- ker alhier voor f43.per snees. OUDKARSPEL. Politie. Gevonden: Portemonnaie met inhoud. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter. WINKEL Het gemengde koor West-Frisia alhier, dir. de heer Nico Snel, Alkmaar, behaalde op het nationaal zangconcours te Zeist een eersten prijs. SCHAGEN. 4 Oclobcr. Octoberpaardenmarkt. Aangevoerd 186 stuks. Veulens f 95165, IVfe-jarige paar den f 175260, 2%-jarige paarden f 165—270, rijtuigpaarden f 150—350, werkpaarden f 225475, slachtpaarden f 150325, hitte» f 125285. Handel goed. AMSTERDAM, 4 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd1: 2S1 vette koeten: lc kw. 7278 et., 2e kw. 6170 ct., 3e kw. 52—62 ct. per Kg. slaclil- gewicht; vette kalveren: 2e kw. 566*2 ct., 3e kw. 465-4 ct. per Kg. levend gewicht; 82 nuchtere kalveren f 712 per stuk, 23 schapen f 2530 per stuk, 418 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. G970 ct,, zware varkens 6768 ct., vette varkens 6667 ct. per Kg. slachtgewiclit; 7 paarden f 100170 per stuk. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Overzicht: Runderen zeer korte aan voer. handel stug met hoogere prijzen. Vet te kalveren ruime aanvoer, handel sleepend, constante prijzen, nuchtere kalveren gewo ne aanvoer, handel kalm, prijzen lager. Schapen weinig aanvoer, kalme handel, ruim prijshoudend. Varkens matige aan voer, handel kalm en prijshoudend. ROTTERDAM, 4 October. Vlasmarkt. Aanvoer: 800 Kg. blauw, schoon 70—80 ct p. Kg., 2000 Kg. Hollandsch geel 6875 ct. per Kg., 500 Kg. dauwroot 6065 ct per Kg. De aanvoer bleef klein, maar er is voldoende belangstelling. De prijzen voor het gele vlas zijn zwak, het blauwe vlas werd beter gevraagd. Tien- slotte werd alles verkocht. ROTTERDAM. 4 October. Veemarkt. Aanvoer: totaal 2161 stuks: 563 vette runderen, 239 vette kalveren, 16 nuchtere kalveren, 667 schapen on lamme ren. 676 varkens. Prijzen per Kg.: Vette koeien, le kw. 74 ct., 2e kw. 66 ct., 3e kw. 4856 ct., vette ossen 726550-56 ct., vette kalveren 958570-75 ct., varkens (levend gewicht) 605958 ct., schapen 50—4540 ct, lammeren 61—58—53 ct. Prijzen per stuk: schapen f 28—25—20, lammeren 18.50 1614. Overzicht: Vette koeten cn ossen, aanvoer flink, handel zeer kalm, prijzen iets hooger, prima koe 78 cent, pr. os 76 ct Vette kalveren, aanvoer ruimer, handel ma tig. prijzen als vorige weck, prima kalf 1.05. Schapen en lammeren, aanvoer kleiner, handel traag, iets lager. Varkens, aanvoer grooter, handel tamelijk, prijzen onveran derd. Eenige partijen schapen werden voor export verkocht. AMSTERDAM. 4 October. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Per 70 kilo: Z. Bonten 2.50—2.60, met ziek 1.251.75, Z. Blauwen zelfde prij zen. Z. Eigenheimers 2.10—2.30, Z. Bonten en blauwen poters 1.701.80, Z. Eigenheimer poters 1.601.80, Z. Bonken 1.80-1.90. Flak- keesche Eigenheimers 2.10—2.30, idem po ters 1.70—1.80, Spuische eigenheimers 220 2.40. Spuische poters 1.70—1.80. Verder per 100 kilo N.H. Ronten 3.20—3.40. N.H. Blau- pen 33.20. N.II. Blauwe eigenheimers 3 3.40. N.H. Blanke eigenheimers 2.80—3, N.H. Muizen, kleine sorteering 2.40—2.80, N.H. eigenheimers 2.80—3, N.H. bonton en blauwen poters 2.20—2.60, IJpolder bonten 3 203.60, IJpolder Bonten poters 2.40—2.80, IJpolder Bonten bonken 2.60—2.80, Hillegom met zandaardappelen 3.20—3.60, Anna Pau lowna zandaardappelen 3.20—3.60. Texel- sche zandaardappelen 3—360. Zand bonken 2.803. Zand drielingen 2.40—2.80, Westl. muizen 2.803. Westlandsche eigenheimers 2.S03, Westlandsche blauwe eigenhei mers 33.20. Drentsche en Overijsselsche zandeigenheimers per 50 kilo baal verpakt 2»403.20. Bonken 2.60-2.80.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6