Plaatselijk Nieuws SPORT Terlep's Drogisterij K.N.V.B. N.H.V.B. We krijgen een nieuw Raadhuis 8 Ociober Uit Bergen Vleeschvergiftigings- gevaar WAAG UW LEVEN NIET! De Keuringsdienst Kring Barsingerhorn" te Schagen. heeft thans roods 15 jaar lang zijn zegenrijke taak vervuld als wachter te gen besmettelijke veeziekten, en daarnaast de consumenten zekerheid gegeven, dat het vleesch van uit nood geslachte dieren zon der gevaar voor de gezondheid kon worden gebruikt. Toch zijn er nog steeds menschcn, die de volksgezondheid niet rekenend en nog geen waarschuwing genoeg hebbend aan het ernstige vleeschvergiftigingsgeval uit onze onmiddellijke omgeving, nog steeds voortgaan in het geheim dieren te slachten en dit ongekeurde vleesch aan den man brengen. Zoo is deze week door een bekend frau duleus. slachter alhier een dood schaap en een zwaar zieke geit geslacht. Dit „frissche" vleesch is uit.geleurd en <lc koopers hebben aan hun billijk hapje heerlijk gepeuzeld. Wei bekome het hen! Ook veehouders maken zich nog dikwijls aan frauduleus slachten schuldig. F.on veehouder (e Schagerbrug heeft eenige dagen geleden nog een nuchter kalf geslacht en een in Burgcrhrug een schaap. Alles zonder verlof natuurlijk. Het is te hojxm, dat de controle-ambtena ren er in zullen slagen, dergelijk gevaarlijk gedoe in het vervolg te voorkomen. Z.ij dienen echter door het publick te worden geholpen. Wie, evenals wij, de slachtoffers in Ha- r en karspel heeft zien liggen krimpen van de pijn, wie hun door koorts en smart be zweet e gelaat heeft aanschouwd, is door drongen van de plicht om de opsporings ambtenaren in hun moeilijke taak te steu nen. door hen zonder mankeeren op het spoor van dergelijke overtredingen te bron gen. Maar voor alles: bescherm Uzelf en Uw gezin door slerhts vleesch te koopon van slagers, van wie mag worden aangenomen, dal ze zich aan de keuringseischen onder werpen. VAN HET GEELZWARTE FRONT. Zal er Zondag een traditie ge broken worden? Dc vierde competitie-wedstrijd van Scha pen I wordt Zondag aan de Loet gespeeld: liet is een ontmoeting legen B.K.C. Na dc onfortuinlijke nederlaag legen An- dijk, welke evenwel in zeker opzicht haar nul heeft gehad, herstelde de Schagcn- ploeg zich Zondag j.l. en klopte de kam pi- o.mscandictatc Alkmaar in eigen hol. Het Was geen overwinning op het nippertje, zooals dat uit de uitslag zou zijn op te. linken, neen, degenen, die don wedstrijd Lebben gezien, zullen dat beamen. Schagen was overwegend sterker en heeft overtui gend gewonnen. Kr werd een frisch, open spel geleverd, het tempo was zeer hoog. de Alkmaarders te machtig zelfs en het resultaat was een mcr dan verdiende 52 zege. B.K.C. daarentegen stelde haar aanhangers al zeer teleur door van Strandvogels te ver liezen, welk elftal algemeen tot de zwakkere zusies wordt gerekend. Het vorengaande in aanmerking nomen- de. zou men licht eencigd zijn Schagen een croote overwinning te voorspellen. Wij doen dat evenwel niet, omdat we weten, dat hij de match van komenden Zondag heel andere dan normale factoren een rol snelen. Kn dc voornaamste daarvan is wel de groote naijver, die cr tusschcn heide ver- eenigingen bestaat. Een overwinning op Schagen heeft voor B.K.C. moer waarde dan drie andere; en liet omgekeerde geldt al evenzeer. Deze naijver zet de spe lers aan tot groot enthousiasme. Ie groot soms en wedstrijden SchagenB.K.C. zijn dientengevolge altijd „hard". Kn ook de nerveuze spanning langs hel lijntje uit zich niet altijd op even convontioneelc wijze. Aan sensatie ontbreekt het nooit en ook morgen zullen de ongetwijfeld tnlrijke be zoekers daarvan weer een flinke dosis kriigen toegediend. Zoolang onre jongens in den K.N.V.B. snelen, zijn zij er nog nooit in geslaagd BKC. Ie kloppen. Zal deze traditie ein de'ijk worden gebroken? Daar zal strijd voor noodig zijn, maar... het kan! Meer willen wc cr niet van zeg gen. s'eehts nog de hoop uitspreken, dat de einduitslag op een sportieve manier zal woeden verkregen. Vooraf gaat B K.C. 3—Schagen 3. THEATER ROYAL luk van liet wederzien verzacht al hun leed. De commandant echter wil haar dwingen naar Tafoa terug te kceren. Taro wordt Opgesloten en Lilleo aan boord gebracht. Het schip kan echter niet uitzeilen, door een typhoon, die komt op zetten. Taro ontsnapt uit zijn gevangenis, en weet het schip te bereiken, waar hij Lil leo vindt. In een kleine boot weet hij met haar buiten gevaar te geraken. De storm is voorbij, dc zon gaat op over het kalm-geworden water en Taro en Lil leo zijn gereed voor een nieuw leven, op een nieuw en ver verwijderd eiland, waar niets meer hun geluk in den weg staat... De film draait heden en morgen; men zie ook de advertentie. EERVOL ONTSLAG. Naar wij vernemen, is aan onzen oud- plaalsgenoot, den heer M. J. Roggeveen, eervol ontslag verleend als leenaar aan de Rijks Hoogerc Burgerschool te Den Helder. OPENBARE VERKOOPING. Rectificatie. Ons bericht inzake de toewijzing van de boerderij „Mijn Lust" aan den Ruige weg te Zijpe, voorkomende in liet, nr. van gisteren, behoeft ccnige verbetering. Dcze boerderij was op Donderdag 30 Sep tember j.l. bij publieke veiling in bod ge bracht op f29777.70, hierbij inbegrepen huismanswoning niet schuur en erf, alsme de dubbele arbeiderswoning, verder weiland, bouwland en een paar perceelen bosch, al-, les tezamen groot 28.66.17 H.A. en niet 2.66.17 H.A., zooals de aandachtige lezer trouwens wel zal hebben begrepen. Zooals wij reeds meldden, werd tenslotte kooper de heer K. Biesboer te SU Maartens brug voor f 33.394.09. VLAAMSCHE KERMIS. Naar wij vernemen, zal, in samenwerking met het Klein-Kunst-Ensemble, Zondag 17 Oc- tober a.s. in de zalen van den heer Igesz een Vlaamsche kermis (fancy-fair) worden gehouden. Naast de vele atlracties, zullen er ook twee bal-masquépakjes op Amerikaan- sche wijze worden verloot. Deze pakjes zijn in dc étalage van de fa. Schmalz te bezichti gen. Voor nadere bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit 110. Rheumatiek, Jicht, Zenuwpijn Verdwijnt snel en zeker door het bekende Terlep's Rheumatieksmeersel Prijs per 11. 65 cent. Alleen verkrijgbaar in: Apothekers-Ass., HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN. Bij inzending van 65 ct. aan postzegels wordt het franco thuisgezonden. ZONEN VAN DE ZUIDZEE. Een filmopgenomen in Fransch Polynesië en gespeeld door in- boorlingen, gesproken in hun oorspronkelijke, taal. Op het Zuidzco-eiland Tafoa rooven de krijgers hun bruiden nog heden ten (Inge bij vijandige stammen op nabij gelegen eilanden Taro, een jong en moedig krijgsman, maakt zich meester van de schoone Lilleo en brengt haar, zeer tegen haar zin, naar Ta foa mee terug. Maar 't opperhoofd vnn dit eiland begeert het meisje voor zichzelf. Taro beroept zich op het inheemsch krijgsrecht, waarbij bepaald wordt, dat hij, die een bruid heeft veroverd, haar mag huwen. Keu vrcpnid schip loopt Tafoa binnen. De kapitein koopt hot gewetenlooze op perhoofd van het eiland om. zoodat deze iiem een troep sterke mannen levert, die van Tafoa naar het eiland Patoea zullen worden gevoerd, oin er als slaven te werken. Zonder er van bewust te zijn, teekenen Taro en de anderen door middel van een kruisje het „contract" om vijf jaar lang op Patoea te arbeiden. Lilleo. die Taro hartstochtelijk liefheeft, verschuilt zich op een schip en bereikt het eiland, waar haar geliefde werkt. Het ge Vierde klasse B. Nu Bergen zich blijkbaar „los" gespeeld heeft, twijfelen we cr niet aan of ze zal zich thuis de meerdere tooncn van Westzaan, dat. nog geen enkel punt wist te behalen. Verder wordt nog gespeeld Meer vogelsZil vermeeuwen, VerkadeZaanlandia, OSC Monnikendam en KWUitgeest. Eerste klasse A. Vrone is er Zondag tegen CSV toch dik ingegaan (15). Oudorp kon het tegen Zaan dijk 2 niet halen (0—3). Zondag: Oudorp Vronc! Een spannende burenstrijd. Eerste klasse C. Nieuwe Niedorp 2 is vrij. Andijk 2 staat l»ovenaan. Ze wist Sporters zelfs te kloppen. Voor Zondag: Andijk 2Twisk; Hoogk. Sporters; MFC 2— Berkhout; W.Frisia 3 liollandia 3. De leiding zal weinig verande ring ondergaan. Tweede klasse B. Men moet wel zeer optimistisch zijn, om Flevo, zelfs thuis, een kans te geven tegen And. Boys. Schagen 2 gaat naar VCL en zal het tegen dc Langereizers wel klaren. Voorts Hollandia 4—Strandvogels2, O.K.B.Hem en SijbekarspelOudendijk. Hem leidt met drie dikke overwinningen, gevolgd door Scha gen 2 en Sijbekarspel met 5 pnU uit 3 wed strijden. Derde klasse D. Aartswoud logenstrafte onze voorspelling en sjK«elde tegen Sporters 2 keurig gelijk. A. bezoekt nu Schellinkliout 1, wat misschien weer een gelijk spel kan opleveren. Rij Schoorl 2Bergen 2 (2 uur) hebben de bezoekers de beste papieren. Vrone 2 kan Koedijk 2 ook in eigen huis haas blij ven. C.S.V. 3 verliest van Ursem. Mevo 2— Egrn. Boys 2 zal geducht spannen. Dirks- horn is vrij. Vierde klasse D. Groot-Schermer 2 kraakte Graftdijk 2 even met 11—1! En dan to weten dat Gr.Scher- mor er reeds met 20—1 inging tegen D.T.S. 3. Alkm. Bovs 5 was sterker dan Alkmaar 4 f5—2). Schagen 4 moet naar Oudorp 2 (12 uur) wat geen zacht eitje is. D.T.S. 3 krijgt Spoorvogels op bezoek (12 uur) waarvan met klein verschil gewonnen kan worden. Akersloot 2 verliest van Alk. Boys 5. Alk maar 4 maakt Graftdijk 2 in. Vierde klasse G. Een gelijk spel tegen M.O.C. 2 uit, ligt wel in het bereik van V.C.L. 2, Gemarteld door hoofdpijnen Nu altijd even fit „Ik werd gemarteld door hoofdpijnen; dik wijls werd ik er zelfs duizelig van. Na een serieuze proef met Kruschcn Salts werd ik echter een ander menscli. De hoofdpijnen "en duizeligheid verdwenen. Ik ben nu 58 jaar en voel me altijd even fit, vervuld van energie, die me het leven tot een plezier maakt". G. F. te C. Hoofdpijnen beginnen meestal wanneer Uw afvoerorganen onvoldoende werken en zoodoende Uw organisme niet vrij houden van afvalstoffen. De zes zouten in Kruschen Salts zorgen voor een geregelde, gezonde werking Uwer inwendige organen, waar door U spoedig vrij zult zijn van hoofdpij nen, vermoeidheid en allerlei kwaaltjes ont staan door onzuiver bloed. Kruschen Salts is verkrij-gbaar bij alle apothekers en er kende drogisten a f0.40, f0.75 en fl.60 per flacon. Let op, dat op het étiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., A dam voorkomt. Junioren C. Bergen a is hier vrij. Adspiranten. Afd. K.: Alkmaar a—Bergen a (2 uur); Schoorl a—D.T.S. a (12.30). Afd. L.: Bergen c—Alcmaria d (12 uur); Vrone aMevo a (12.30). Afd. N: Nieuwe Niedorp a vrij. Uitslagen van Zondag waren o.a.f Afd. L.: Koedijk aVrone a 45. Uit onze omgeving ANNA PAULOWNA Officieel mogen we het zoo misschien niet zeggen. Een mededeeling aan den Raad luidde immers: Ged. Staten deelen mede, dat er geen bezwaar bestaat tegen het ver- li o uw e n van het raadhuis; volgens een plan, waarvan de kosten zijn geraamd op f 2G000. Maar, als het eenmaal klaar is, zal het inderdaad wel voor ons zijn: daar staat ons nieuwe raadhuis op de oude plaats. Het zal er dus thans van komen! Ieder, die wel eens Ier secretarie moest zijn, weet dat de toestand zoo langzamerhand onhoud baar werd, dat cr geen plaats meer was voor een kamer voor den Burgemeester, zoodat daarvoor de raadzaal moest wor den gebruikt, dat de ambtenaren elkaar in den weg zaten hij het werk en geen ruimte hadden om alle stukken een behoorlijk plaatsje te geven, de bezoekers in den gang struikelden over doozen vet en boter, enz. enz: Er hestonden dan ook al lang plannen voor een nieuw gemeentehuis. Maar, onze gemeente is gesaneerd, en wc kunnen hier wel plannen maken, maar in Haarlem of Den Haag wordt verteld, of we de dubbel tjes uit mogen geven ja of neen. Zoo was er oorspronkelijk een plan dat f 32000 zou kosten. Toen men daar goedkeuring op trachtte te krijgen, werd gezegd: de matcri- aalprijzen zijn 25% gestegen, het wordt dus f40.000 en dat zal niet gaan. In dat plan was opgenomen een woning voor den secretaris, begroot op f 6000 en de kosten van inrichting van het raadhuis waren op f 4000 geschat. Die f 4000 inrichtingskosten wilde hoogerhand gaarne wat meer gespeci ficeerd zien cn zijn dan ook thans niet in de bouwkosten begrepen en daar het plan van oen sccretariswoning boven het raad huis is losgelaten en waarschijnlijk die 25% prijsstijging van de materialen ook niet meer ten volle geldt, zal het thans uit te voeren plan wel op eenige punten afwijken van het oude, maar toch niet zoo heel veel. Waar het. nieuwe raadhuis komt? Men heeft gedacht aan den overkant, ook aan de plaats naast het tegenwoordige, maar dat zou een f 8000.meer moeten kosten. Het is im mers een „verbouwing" en het komt dus op dezelfde plaats, waar het thans is, zoodat ge bruik gemaakt kan worden van de bestaande fundamenten cn misschien nog van een en kele muur, terwijl er niet meer geheid be hoeft te worden. Op dezelfde plaats maar de woning van den Secretaris wordt er bij getrokken. Dc heer Keijzer zal daarom zoo spoedig mogelijk zijn huis ontruimen, want het plan der werkzaamheden is: de secretarie zoo lang te huisvesten in die woning, eerst het voorste deel te bouwen en dan het ge deelte onder handen te nemen waar thans de secretariswoning staat. Aan architect Saai is opgedragen zoo spoe dig mogelijk tot aanbesteding over te gaan, zoodat mede met het oog op werkverruiming, nog dezen winter met den bouw begonnen kan worden. Over de indeeltng. Wanneer het nieuwe gebouw straks gereed zal zijn, komt men door de hoofdingang in een hall, waarin zich rechts de burgemees terskamer en de kamer van de secretaris bevinden, terwijl links de bodekamer ligt. Deze kamer van den secretaris zal komen op de plaats, waar zioh nu de raadzaal be vindt. Aan de zijkant komt een tweede ingang, die toegang geeft tot de vertrekken, waarin de politie is ondergebracht met de heide ar- restantcnccllen Door deze ingang is ook te bereiken de arbeidsbemiddeling en de wacht kamer voor het publiek van de secretarie. Dc thans reeds bestaande kelder zal wor den ingericht voor de centrale verwarming. Op de bovenverdieping zal in het nieuwe gedeelte zich de raadzaal bevinden met 2 commissiekamers, terwijl boven het oude gedeelte komen de vertrekken bestemd voor bouw- en woningtoezicht. WIERINGEN ONGEVAL. De bejaarde heer A. Glim kwam, toen hij op zijn fiets vanuit de Kliefstraat, den Mek- kenstuinweg in wilde rijden, in botsing met een petroleunitankauto. Naar men zegt stond de auto reeds stil toen de botsing geschied de. De heer G. werd echter ernstig gewond aan het hoofd, en kreeg een kneuzing aan den rug. Door omstanders geholpen werd G. naar zijn woning gebracht. Notendop reportage uit Alkmaar. 8 October schoone dag eerepoorten en gevlag. Hooge hoeden, eerewijn, nauwe schoenen likdoornpijn. Koos de Lange victoriebeeld, lol, die ellek jaar verveelt. Volleksspelen veel publiek buurtcommissies zenuwziek. Vuu r werkvreu gde alles mag, Heidewitzka heele dag. Eéndagsliefde samen uit, houten bankje zoengeluid. Commissiefeestdiner bij Proot dertig sjampieflcsschen dood. Upper ten van Allekmaar doet op straat èrreg raar 9 October laat uit bed, zure haring stijf en net. Gr. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente is op Dinsdag a.s., des avonds om 8 uur in openbare vergadering bijeen geroepen, ter behande ling van de ondervolgende agenda: Voorstel van B. en W. om aan de Ge meente-Wijkzuster mej. A. IJ. Eggers, over eenkomstig haar verzoek met ingang van 1 December a.s. als zoodanig eervol ontslag te verleenen, onder dankzegging voor haar aan de gemeente bewezen diensten. Voorstel van B. en W. om do jaarwedde voor de nieuw te benoemen Gemeente-wijk zuster te bepalen op f 1600.—, met 6 één- jaarlijksche verhoogingen van f 50. Ziekte- en ongevallenverzekering voor re kening der gemeente te nemen en de rij wieltoelage vast te stellen op f 20.per jaar en overigens op de voorwaarden als in de instructie bepaald. Voorstel van B. en W. om voor het be lastingjaar 1 Mei 1938 tot en met 30 April 1939, ten behoeve der gemeente op de hoofd som der Gemeentefondsbelasting 75 opcen ten te heffen. Voorstel van B. en W. om, in afwachting van door de Regeering te verstrekken na dere gegevens betreffende de uitvoering der regeling, over te gaan tot invoering van de Regeling inzake steunverleening aan kleine boeren (tewerkstelling op eigen bedrijf). Voorstel van B. en W. om medewerking te verleenen aan de Spaarregeling voor B steun (voorziening in de behoefte aan klee ding. schoeisel en dekking in de gezinnen van ondersteunde en tewerkgestelde werk- loozen) als bedoeld in de circulaire van don Minister van Sociale Zaken d.d. 16 Septem ber 1937. Voorts staan op de agenda eenige voor stellen van B. cn W. tot conversie van geld- leeningen en aflossing van leeningen. SPAREN VOOR AANSCHAFFING KLEEDING, ENZ. De Minister van Sociale Zaken heeft om in de behoefte van kleeding, schoeisel en dekking in de gezinnen van de ondersteun de en de tewerkgestelde werkloozen te voor zien, het volgende bepaald: Indien een ondersteund of tewerkgesteld werkloos hoofd van een gezin met 2 of meer kinderen aan het orgaan van steunverlee ning ter plaatse per week een bedrag van 25 cent ter hand stelt, om te dienen voor de aanschaffing van kleeding, schoeisel en dek king, wordt door de overheid daaraan een bedrag toegevoegd en wel: 25 cent voor een gezin met 2, 3, of 4 kin deren; 40 cent voor een gezin met 5 en meer kin deren. Na verloop van een aantal weken kan voor het aldus gespaarde bedrag aan het comité voor B. steun een aanvraag om kleeding, schoeisel en dekking worden ge daan. Voor andere doeleinden mogen de gespaarde gelden niet gebruikt worden. De deelneming in de nieuwe spaarrege ling is geheel vrijwillig. Echter komen zij die niet deelnomen, niet in aanmerking voor deze extra hulp van overheidswege. HET VLIEGVELD EN HET ONDERWIJS Bij den Raad is ingekomen een schrijven van het Bestuur dei- St. Josephstichting houdende verzoek om te willen bevorderen dat ean eventueel te stichten militair vlieg veld zoover mogelijk van de onderwijs-in- richtingen der stichting verwijderd Wijve. Mede ligt ter visie een afschrift van een door het Gemeentebestuur van Schoorl aan den Minister van Defensie verzonden schrij ven houdende verzoek een eventueel te stichten militair vliegveld in een ander ge deelte buiten de duinstreek te vestigen. Boeken voor de St. Anlonius- school. Bij den Raad is ingekomen een aanvraag van het Bestuur der St Antoniusschool voor U.L.O., om ingevolge art. 72 der L. O. wet 1920 gelden uit de gemeentekas te mo gen ontvangen voor het aanschaffen van hoeken wegens toename van het aantal leerlingen B. en W. stellen voor deze aanvraag in hunne handen te stellen om advies^ HARENKARSPEL DIRKSHORN Schaken. Uitslag van partijen gespeeld voor de Coan- petitie: Wit Zwart D. NieropJ. Levendig 01 F. BerkhouwerP. Daan 01 P. TijsenJ.Krijgsman 01 L. MeinemaJn. Bakkura 01 A. v. DijkP. Veter 10 Jb. Bakkum—W. Bakkum 1—0 P. Veter—P. Burger 01 L MeinemaR. Meinema 10 A v. DijkP. Homan 10 A v. DijkW Bakkum 01 P. HoeveD. Nierop afgebroken, BARSINGERHORN Vrijstelling Dienstplicht, Aan den dienstplichtige der lichting 1938 uit deze gemeente J. Everts, is door den, Minister van Defensie met ingang van 11 October 1937 voor een jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwin nerschap. LANGEND IJK Kolven. Een groot aantal kolvers heeft zich aan gemeld voor de 4-daagsche Kolfwedstrijden van den Westfrieschen Kolfbond ter gele genheid van zijn 10-jarig bestaan, welke wedstrijden gehouden worden in de geheel nieuwe kolfbaan te Binnenwijzend. Er zal gekolfd worden met gummi en sa jet, voor korpsen en in klassen voor per- soncele kolvers. De Kolfsocieteit Op Maat te Zuidschar- woude, die het volgend jaar de gastvrouw zal zijn voor dc Nationale Kolfwedstrijden cn de Algemeene Vergadering van den Ncd. Kolfbond, heeft reeds eenige voorzieningen getroffen om die ontvangst weer hartelijk en grootsch te doen zijn, zooals zij dit reeds meermalen heeft getoond, OUDKARSPEL. Mond- en klauwzeer. In deze gemeente zijn thans' de eerste ge vallen van mond- en klauwzeer geconsta teerd en wel bij de veehouders P. Smit en, Jb .Kroon Jbz. Politie. Aan komen loopen: Jonge fox-hond (zwart en wit). Inlichtingen verstrekt de gemeente veldwachter. BROEK OP LANGENDIJK GEGUND. Hert bouwen van een woonhuis aan de Provinciale weg te Schagen voor rekening van de Wed. D. Stammes-Bakker is gegund aan den heer W. Giltjes alhier voor de som van f 6446. VERLENGING WERKVERSCHAFFING BAGGEREN Blijkens nagekomen schr. van den betrok ken minister, is de werkverschaffing bag geren verlengd tot 29 Januari 1938. BENOEMING HOOFDINGELAND. Bij de gehouden stemming is tot Hoofd ingeland van het Waterschap West-Fries land genaamd Geestmerambacht gekozen de heer C. de Groot, alhier. LEEUWARDEN, 7 October 1937. Veemarkt: Stieren: 54 Enter 110220; 102 Twen ter 220340; 405 vette koeien 120 245 (4465); 912 melk- en kalf koeien 110 250; 35 pinken 55150; 8 vette kalveren 22 58; 1156 graskalveren 20—85; 243 nuchtere kalveiwi 5—10; 594 vette schapen 1535; 380 weide schapen 1325; 444 lammeren 1019; 312 vette varkens 40145 (52—59) 38 magere varkens 2250; 189 kleine biggen 1018; 36 Bokken en geiten, geen nol. 41 paarden geen not. Totaal aanvoer 4949 st. Overzicht: De aanvoer neemt toe. Vooral groot vee had een ruimeren aanvoer. De handel in stieren was stug bij flauwere prijzen. Vette koeien aanvankelijk met re delijken handel voor goede soort, voor de overige soorten was de handel stug en eer der iets minder. Melk- en kalfvee goede soort beste soort vrij goeden handel, overi gens slepend. Pinken met tamelijken han del, graskalveren voor de slacht aanvan kelijk goed, later flauwer, voor bot leven tragen handel. Vette kalveren flauw, nuch tere kalveren ongeveer prijshoudend. Var kens met redelijke prijzen, handel eerder iets moeilijker. Wolvee stuggeil handel en iets lagere prijzen. De N.V.C. nam gisteren 278 varkens over. Zuivel: Sleutelkaas 30; Nagelkaas 16— 28; Goudakaas 1115; Edammerkaas 1510; Aanvoer 5009; Mijnboter 1.32 per kg.; Voi- lingboter 1.34—1,32 per kg. Aanvoer 0,3, 5/6 0/12 vaten; Commissie 93. E i e rh a n del: Kipeieren aangevoerd 10.500 kg. Prijs 4 tot b'/Z ct. per st.; Han- delsprijs 77.50 tot 85 per kg.; Eendeneierea aangevoerd 150 kg; prijs 3H tot 4 ct. por st.; Handelsprijs 47.50 tot 57.50 j>er kg. Pluimvee: 20 Slachthanen 35 tot 80; 200 slachtkippen 35—90; 125 Jonge Hanen 45110; 10 jonge duiven 15. Vereen iging van Zuivelmaafschanpijen: Edammer kaas 20 plus 14—14.50; idem 40 plus 22—22.50; Goudsche kaas 40 plus 22.50 —23; Goudsche volvet 27.50—28.50; Brood kaas 40 plus 22.5023; Loidschc kaas 20 plus 14.50—15. Stemming kalm. LEEUWARDEN, 8 October. Inlandsche granen: Gerst zomer puike 7.75—8.25, idem winter puike 7.50—8.15, haver witte puike 6.50—7.25, idem witte min dere 5.756.50, lijnzaad, goedgekeurd 11 13, booncn. platte 8.50—10.25. Buitenl. gra nen: Gele laplamatamais disp. 141 booivi- vrij Leeuwarden, idem 134 boordvrij Rotter dam. Russische gerst disp. 160 boordvrij. Leeuwarden, idem 158 boordvrij Rotterdam, Noord-Am. lijnkoeken disp. 9.25 boordvrij Leeuwarden, idem 8.70 boordvrij Rotterdam, idem merk S.K. disp. 8.75 boordvrij Rotter dam. ALKMAAR, 8 October. Kaasmarkt. Aangevoerd: 50 stapels, zijnde 110.000 Kg: Fabriekskaas. kleine f25. boerenkaas, kleine f23.50. idem com missie f26, per 50 Kg Handel goed. Boternoteering De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 03 cent per kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 10