Gruwelpractijken Plaatselijk Nieuws. WEK DE GAL IN UW LEVER OP van Roemeensche roovers OMGEVINGNIEUWS Vit Bergen Zal Lupu Ursu zich ooit laten vangen 1 Radioprogramma Maandag 11 October 1937 Tweede blad KOMT ER EEN PLAATSELIJKE ORANJE- VEREENIGING? Plannen tot oprichting zijn in voorbereiding. Bij gelegenheid van de Verloving en het Huwelijk van H.K.II. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard, is in hooge mate het medeleven van onze burgerij met 't vorsten huis gebleken. Thans lijkt aan het toenmalige comité, Waarvan de burgemeester eere-voorzitter was en de heer J. W. Macdonald het voorzitter schap bekleedde, do tijd gekomen, deze plan nen te verwezenlijken. Dit Comité nu heeft, per circulaire belangstellenden uitgenoodigd op Vrijdag 15 October a.s., des namiddags 8 uur, aanwezig te willen zijn in het Oranje Hotel, tot het houden van een algemeene vergadering, ten einde over te gaan tot de op richting van een plaatselijke Oranje-Vereeni- ging"- Er wordt niet aan getwijfeld, of velen zul len aan dezen oproep gevolg geven. Ge tracht zal worden de contributie dusdanig te stellen, dat een ieder als lid zal kunnen toe treden. Reeds thans wordt men in de gelegenheid gesteld zich als lid der op te richten Vereeni- ging op te geven en wel bij de Iieeren: C. ten Bruggencate, Meerwijklaan 2 en J. C. Ketten- borg, Eikenlaan 12 of aan den voorzitter, den heer J. W. Macdonald, Zandhoeve. Duinweg. ESPERANTOVEREENIGING „L.E.E.N." Een zeer interessante tentoonstel ling en een gezellige propaganda- avond. De Espéranto-Vereeniging „L.E.E.N." open de Zaterdagmiddag in de voorzaal van het Oranje-hotel een zeer interessante tentoon stelling van al hetgeen deze wereldtaal den menschheid biedt, waaraan was verbonden een mooi en duidelijk overzicht van het -groote nut van Esperanto. Direct bij het binnentreden viel het oog op Iele kleurige vlaggenkaart, met het opschrift: Leden van onze afdecling spreken met men scheen uit... en dan kan men invullen oen groot aantal landen, waarvan de kaart de vlaggen toonde. Voois zagen wij er tal van werken op het gebied van godsdienst, kunsten en weten schappen. Bijzonder attractief was de stand, waar ge wezen werd op het internationale kalender- wezen; dén internationalen tijdmeter; het seinwezen, het muziekschrift enz. en waar men er op attent werd gemaakt, dat de op- lossing gereed lag voo& één internationale taal! Ook mogen niet onvermeld blijven de, uit- gaven van de Nederl. Posterijen. De tentoonstelling, welke bescheiden was van opze.t, toonde niettemin zéér duidelijk, wat Esperanto voor het verkeer der volkeren onderling beteekenen kan en welk een groote opvoedkundige waarde er van deze wereld taal kan uitgaan. Uit een oogpunt van propaganda een mooi geslaagde expositie. De Propaganda-avond. V Avonds om acht uur werd in de aehter- §aal een propaganda-avond gegeven, welke 0rij veel belangstelling trok. De voorzitter, de heer S. Graftdijk, opende met een hartelijk woord van welkom. De Egmondsche vrienden verrasten met hun pittige en goede Hawaian- en Kront- jongmuzick en zij zorgden er daardoor voor, dat er onmiddellijk een prettige, intieme sfeer hecrschtc. Na deze luid toegejuichte muzieknum- - mers kregen we een propagandistisch too- neelstukje te zien, getiteld: „Verbroedering door Esperanto". Na de pauze heeft de heer L. Pascha een propaganda-rede gehouden. Vóór alles heeft Esperanto practische waarde, zeide spr. o.m., omdat de menschen elkaar de hand kunnen reiken tot ver over de grenzen. Spr. eindigde met allen aan te iaden Esperanto te leeren, hetzij men be hoort tot de-idealisten of tot do practici. Wij gaan voorwaarts en zijn niet meer te Suiten Dus leert Esperanto! (Daverend ap plaus). De rest van het programma werd na de pauze gevuld met eenige zangnummers, uitgevoerd door leden der vereeniging; en kele muzieknummers der Kgmonders en tot slot een komische éénaeter, waarom hartelijk is gelachen. Het was een uit propagandistisch oogpunt buitengewoon goed geslaagde avond. LANGENDUK Mogelijkheid van uitvoer naar Duitschland gunstiger. Een voor den tuinbouw verblijdende om standigheid is, dat het tekort in de Nederl.- Duitsehe clearing thans is omgezet in een overschot. Üp 1 üct. 1936 was er in die clea ring nog een achterstand van f -40.658.000; op denzelfden datum van dit jaar was er een overschot van f931.000! Op 1 Oct. 1936 ,was er in Duitschland gestort een bedrag van f 163.3 millioen ter betaling van de in Duitschland ingevoerde productie uit Neder land en koloniën. In Nederland was toen echter slechts f 122.7 millioen beschikbaar voor betaling van de vorderingen der Ned. exporteurs. Alzoo een tekort van f40.6 mil lioen. Nu, op 10 üct. 1937, was er in Duitschland gestort f204.4 millioen en be schikbaar in Nederland f205.3 millioen. De oorzaak van dit moedgevend verschijnsel ligt in de gunstige ontwikkeling van den Duitscheh invoer in ons land. In de eerste 9 maanden van 1936 importeerden wij voor floS.6 millioen, in hetzelfde tijdvak van 1937 niet minder dan voor f223.7 millioen, een vooruitgang dus van 41 Onze regce- ring heeft daaruit de conclusie getrokken, dat de uitvoer naar Duitschland opnieuw aanmerkelijk kan worden verruimd. Jam mer dat dit niet reeds in Mei geschiedde, toen de stand der clearing daartoe reeds aanleiding gaf, dan toch begint het hoofd seizoen voor den tuinbouw. Voor het vierde kwartaal van 1937 zijn de betalingscontin genten, ook voor den tuinbouw, aanzienlijk verhoogd? Verwacht mag worden, dat de gunstige tendens zich ook het volgend jaar zal voort zetten, zoodat de mogelijkheid van uitvoer van tuinbouwproducten naar Duitschland gunstig is geworden. Voor Langendijk een bemoedigend teeken. HET GEVAAR VAN DEN COLORADO KEVER Dat het gevaar van den Colorado-kever niet denkbeeldig is en dat men niet te licht over deze zaak dient heen te stappen blijkt wel uit de mededeeling in De Tuinderij, dat de Duitsche Regeering thans den invoer van alle Belgische groenten heeft verboden om te voorkomen, dat van uit België de Co- lorado-kevor geimporteerd zou worden. GROOTE VRAAG NAAR UIEN Er is den l aats tem tijd een zeer geanimeer de vraag naar uien. Vooral uit Engeland is er groote belangstelling voor dit product. Reeds in Augustus bleef de gewone vraag naar Hollandsche uien bestaan, zoodat toen reeds prijzen konden worden gemaakt, die aanmerkelijk hooger lagen, dan de hoogste noteeringen gedurende het geheele vorige seizoen. De vorige maand liepen de prijzen met nog 30 tot 50% op, terwijl nu de prijs stijging de 70% is genaderd. Ofschoon het weer in de afgeloopen maand ongunstig was om dit product rijp en droog te verhandelen, zijn er toch nog 16.651.000 kg. geëxporteerd tegen 14-.4260.0Q0 kg. in dezelfde maand vn 1936. Uit Noordholland waren er 2.021.000 kg. bij, dus ongeveer het achtste deel. MAXIMUM PRIJZEN De maximum-factuurprijzen, met recht van betaling over de clearing, zijn voor Duitschland te exporteeren tuinbouwproduc ten vastgesteld voor roode, gele en witte kool op resp. f 5, f 5 en f 3. Voor bloem kool is deze prijs f 10, snijboonen f 21, voor druiven is die verhoogd van f 28 op f 32, tomaten f 10, gele nep f 10. FRANKRIJK WENSCHT GEEN BUITEN LAND SCHE GROENTEN Voor het vierde kwartaal is liet contin gent voor invoer van versclie groenten naar Frankrijk door de regeering van dit land op nihil gesteld. De hoop, dat, evenals in vroegere jaren, belangrijke hoeveelheden kool voor zuurkoolbereiding en uien naar Frankrijk zouden kunnen worden geëxpor teerd, is dus voor de Langendijker tuinders voor dit jaar vervlogen. Aansluiting Winkeliersvereen. bij den K.N.M.B. Bij het. Bestuursvoorstel, om de Langedijker. Winkeliers-, Nering-, en -Vakvereeniging aan te doen sluiten bij den K. N. M. B. worden deze eischen gesteld: 1. een over gangsbepaling voor de regeling van con tributie voor alle leden en 2. vrijstelling van contributie voor die leden, welke reeds in den Christelijken of R.K. Midden standsbond zijn opgenomen. Wie nu nog zou durven beweren, dat er aan Langendijk geen welwillende, soe pele menschen zijn, die kool en geit we ten te sparen, steke z'n vinger op. ZUIDSCHARWOUDE RAADSVERGADERING In de a.s. raadsvergadering zal een voor stel aan de orde komen om de daarvoor in aanmerking komende leeningen van de Gom Lichtbedrijven, die nog 4%, 4A, iV4 pu 4% rente te doen converteeren in een van 3 3/8 in totaal ongeveer f 270.900. Te vens zal nog een nieuwe leening moeten worden gesloten. Ongetwijfeld zal daarbij ook wel aan de orde komen de overdracht van het G.E.B. aan het P.E.N. Niet onmoge lijk lijkt het ons bovendien, dat ook do gas distributie wel een onderwerp van bespre king zal uitfnaken. NOORDSCHARWOUDE SCHAKEN Wit Zwart lste klas. W. KaanJ. I<Imkert AA I-I. Bouwens—D. Koom 10 II. HartH. Stins 10 N. KaanJ. Klinkert afgebr. 2e klas M. KuilmanTh. Bruin 0—1 G. MoraalJ. Deulekom 1—0 K. de Vries—L. E. Hulshof 0—1 G. MoraalP. Blom AA P. BlomK. de Vries AA 3e klas H. Kramer— A. de Vries 01 J. KoutG. Keppel 01 C. WitsmeerP. de Ruiter afgebr. M. RootjesR. Schriekèn afgebr. BARSINGERHORN ön U zult 's morgens .^kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal ln de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is. wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. Prijsuitreiking etalagewedstrijd. Zondagavond vond in de zaal van den heer F. Groet te Kolhorn de prijsuitreiking plaats van de gehouden etalagewedstrijd, georganiseerd door de Middenstandsver- ceniging. De zaal was geheel bezet, toen de Voor zitter, de lieer D. Gorter, de aanwezigen welkom heette, in het bijzonder de Jury, waarna de Edelachtb. heer Burgemeester Loggers het woord verkrijgt. Alvorens over te gaan tot de uitreiking van de prijzen, zet spreker uiteen de bedoeling van een etalagewedstrijd en de actie van de Mid- denstandsverecnigiing. Op duidelijke wijze laat spreker uitkomen het nut van een dergelijke campagne. Spreker brengt een woord van lof en be wondering voor de wijze waarop hot Be stuur haar Middenstandstaak opvat. Enke le algemeene aanmerking maakt spreker, betrekking hefbbende op den etalagewed strijd. gevolgd door eenige opbouwende critiek voor verschillende etalages. Spreker hoopt dat deze critiek ter harte zal worden genomen. Vervolgens werd de uitslag be kend gemaakt. De prijzen werden als volgt toegekend: Groep 1. Ie prijs C. Visser, Barsingerhorn (kleinste etalage); le prijs D. Gorter te Barsingerhorn (groote ramen); 2e prijs N. Keesman, Kolhorn; 3e prijs G. Zwaan, Barsingerhorn (gr. ramen); 3e prijs K. Bood, Barsingerhorn (kl. ramen); 3 eerv. vermeldingen voor G. v. d. Wulp, C. Kalf en A. Kossen, allen te Kolhorn. Groep 2 le pr. K. Keuris, Kolhorn, 2e pr. P. D. Kla.re, Kodhom en eveneens 2e pr. C. Spaans, Barsingerhorn, 3e pr C. Geel, Bar singerhorn. Eerv. vermelding M. Middel koop te Barsingerhorn en A. Blaauboer te Kolhorn Groep 3, geen eerste prijs, daar die prijswinnaar zich terug heeft getrokken. 2e prijzen A. van Zoonen te Kolhorn en A. Westerman te Barsingerhorn. De medaille beschikbaar gesteld door don Edelachtbaren heer Burgemeester voor degene, die het hoogste aantal punten verwierf, werd ge wonnen door D. Gorter te Barsingerhorn Burgemeester hoopte dat de op de medaille gegraveerde spreuk „Succes ïs resultaat van willen en doen", steeds ter harte zal worden genomen en in de praktijk zal worden ge bracht, Vervolgens worden de publieksprij zen uitgereikt, in totaal 39. Tenslotte wordt, aan G. van der Wulp een prijs, n.1. een taart, overhandigd, met hel opschrift „Voor de kleine man, die zooveel presteeren kan" en aan den heer D. Gorter een taart met het opschrift „Leidt ons nog vele jaren, het kan ons niets *lan voordeel baren". De heer D. Gorter dankt tenslotte den Burgemeesler voor zijn volle medewerking, alle medebe stuursleden voor de hulp en tenslotte alle ingezetenen voor de betoonde belangstelling HOOGWOUD Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer K. Donker is te Wageningen geslaagd voor Landbouwkundig ingenieur. Inschrijving dienstplicht. Voo de inschrijving van de dienstplicht hebben zich tot mi toe opgegeven 22 perso nen. Floralia. Donderdag j.1. liield Floralia een algemee ne vergadering in het café van den heer, Modder alhier. Een betrekkelijk flink aantal leden gaf van zijn belangstelling blijk.'Uit een voorloopig overzicht van de geldmidde len door den penningmeester bleek, dat Flo ralia het. laatste jaar vrij goed geboerd had. Verschillende huishoudelijke zaken werden besproken. Het voornaamste positieve resul taat, dat de geanimeede besprekingen op leverden, was het besluit tot. het. hou don van een z.g. „bollendag" in het voorjaar. Aan de leden, zal gratis ter opkweeking een zestal tulpenbollen verstrekt worden in twee soor ten terwijl de schoolkinderen in de gelegen heid gesteld worden hun lcweekkunsten 1e foonen met een aantal crocusknolletjcs. De tentoonstel li ngsdSg van de gewassen zal met bazarattracties gevuld worden. Een verzoek van een der leden zal onderzocht worden of de mogelijkheid bestaat uit de 4 bestaande rederij kerskamers in de gemeente de benoo- digde leden te distilleeren om met dit. „ge zelschap" voor Floralia op de eerste Floralia avond in de herfst een tooneelavond te ge ven. Een idee, dat zeker een grondige bestu deering waard is, immers het zal de saam- hoorigheid enz ongetwijfeld verhocgen en de belangstelling voor Floralia doen stijgen. Verkooping. Vrijdagavond jl. is ten overstaan van no taris II. de Boer publiek verkocht liet huis van mej. K. Woutersen aan het. Noord-und. Koopcr werd de heer D. Rocker, alhier voor de som van f 1520terwijl hij even eens kooper werd van de tuin nabij' de wo ning voor f 500. W1ER1NGERX1EER Gunstig analysecijfer der suiker bietenoogst 1937. Blijkens ontvangen analysecijfers der suikerbieten door den commissionair Do renbos alhier wordt geconstateerd dat het gehalte dU seizoen goed mag hceten. Van het d.d. 4 Oct. aan de Friesch-Gro- ningschc Suikerfabriek opgezonden mon ster bieten uit de Wieringermeer was het gehalte 19.3 pet. Inderdaad een gunstig cijfer! Z1JPE Aanbesteding verbouw Raadhuis. Uitslag van de op Zaterdag 9 October 1937 gehouden aanbesteding van den ver bouw van het Raadhuis dezer gemeente. Ingeschreven is als volgt: W. Bruin, An na Paulowna f 3925; C. Dekker, Wieringer- waard f 3800; W. Uitterdijk, Wieringer- waard f 3442; P. de Geus, St. Maarten f 3330; Gebr. Veeter, Schagerhrug f 3240; G. van der Wal. Den Helder f 3000; K. Kreijger, Oudesluis f 2933; J. Veuger, St Maartensbrug f 29G5; N.Y. Bouwbedrijf H. Doorn, Den Helder f 2940; K. Vencma, Den Helder f 2398: D. Eriks. Burgcrbrug f 2830; P. Ott, Schagerhrug f 2792; H. Toes, Stol pen f 2782; A. van Eekeren, Keinsmerbrue f 2650; M. Schipper, Schagerhrug f 2642; P. Tuin. 't Zand f 2595; G. Plevier, Schager hrug f 2357. Gunning volgt. Begroeting was f 2500. MOND- EN KLAUWZEER Het mond- en klauwzeer neemt in deze gemeente grooter afmetingen aan. Er. zijn reeds 34 gevallen aangegeven. DE SECRETARIE. Naar wij vernemen, zal tijdens den ver houw van het Raadhuis de Gemeente-secre- tarie tijdelijk worden gevestigd in de O. L. School te Schagerhrug. DE BENDE VERLOST HAAR LEIDER OP KLAARLICHTEN DAG UIT DE GEVANGENIS. „Waar is Lupu Ursu?" Deze vraag houdt op het oogen- blik het geheele Roemeensche volk in spanning. Duizenden gendarmes zijn op zoek naar dezen man, die den twijfelachtigen roem voor zich kan opeischen, de eerste „staatsvij and Nr. 1" van Roemenië te zijn, den man dien men neer mag schie ten, zonder bestraft te worden. Lupu Ursu heeft in het kleine Roemeen sche stadje Tulcea een bende georganiseerd welke de best uitgeruste en meest gedis ciplineerde rooversbende van den geheelcn Balkan geworden is. En dat wil heel wat zeggen.. Maar terwijl anders de platte landsbevolking van dien Balkan nogal sym pathiek tegenover roovers in het algemeen staat en hen zelfs ondersteunt in hun strijd tegen de autoriteiten, wijl deze broeders van het edele pricinpe uitgaan, dat men de goederen der rijken moet stelen om deze onder de armen te verdeelen, behoort de Ursu-bende tot een geheel andere actegorie. Dorpen worden omsingeld. Met revolvers, geweren en ma chinegeweren bewapend trekken de ze lieden naar kleine dorpen, om singelen de huizen, dooden mannen en kinderen, ontvoeren de vrouwen, rooven alles, wat er te rooven valt en steken daarna het dorp in brand. Eenige uren later verschijnen de gen darmen, die onmiddellijk tot achtervolging overgaan, maar dan tenslotte in een dicht woud het spoor verliezen. Na een langduri ge achtervolging v.ermoeid geraakt, keeren zij dan terug, om plotseling in dien flank machinegeweren op zich gericht te zien, welke tientallen slachtoffers maken. Op het hooren van dit bericht wordt een geheele comnagnie soldaten gemobiliseerd. Te laat de mannen van de Ursu-bende zijn spoorloos verdwenen. Reeds den volgenden dag gaat er weer een* dorp in de vlammen op, honderd en meer kilometers verwijderd van de plaats, waar de vorige misdaad plaats vond. Met wonderbaarlijke snelheid hebben de moor denaars en brandstichters hun verblijf plaats verlegd, worden weer achtervolgd verdwijnen opnieuw. Uit de gevangenis ontvlucht, Lupu Ursu en eenige van zijn onderaan voerders werden door verraad een paar weken geleden in hun toenmalig hoofd kwartier, het café „Bij de Schoone Catha- rina" te Tulcea verrast en gearresteerd. Zij werden daarna in de gevangenis opgesloten en wachtten daar het proces af. dat slechts met hun doodvonnis zou kunnen eindigen. Eenige dagen later verscheen er een pa trouille gendarben bij de gevangenisdirectie Zij was in het bezit van afgestempelde pa pieren, waarop te lezen stond, dat zij de misdadigers naar de hoofdstad moest transporteeren. De gevangenisdirectie lever de de gevangenen uit en voor de oogen van een groot aantal toeschouwers werden Lupu Ursu en zijn handlangers weggeleid. Waarheen? Geen mensch weet het. De bende had eenvoudig haar hoofdman be vrijd. Gendarmes als gijzelaars. Eenige dagen geleden heeft de rooversbende een geheele gendarme- riepost met een bezetting van tien man overvallen: onderweg had men nog een aantal huizen geplunderd en daarbij de hand kunnion leggen op aanzienlijke geldsommen. Thans schijnen de misdagers zich weer ver borgen te hebben in de ondoordringbare wouden, welke men aan de uitmonding van de Donau vindt. Bij hen bevinden zich eenige gendarmen, die men als gijzelaars vasthoudt en Lupu Ursu hoeft reeds laten weten, dat deze menschen een gruwclijken dood zullen sterven, indien men zijn bende aanvalt. En dergelijke bedreigingen plegen waar ge maakt te worden. Nog slechts kort geledon vond men het kind van een boer, die de bende gezien en verraden had, met ingesla gen schedel op den weg liggen. Ondanks de dreigementen van Lupu Ursu heeft men thans toch een geheel regiment uitgestuurd om Roemenië van zijn „staatsvijand nr. 1" te bevrijden. Den Haag,October 1937 Beste Mary, Je schryft my.flat je vindt, dat. myn kind^en er zoo flink uitzien en wil ik Je het geheim daarvan mededeelen.Ik geef ze n.1. Draisma van Valkenburg's levertraan, die ik in myn jeugd ook heb moeten ge bruiken. Ik raad je daar om aan, geef je kinderen diezelfde levertraan, het is een oud bekend merk.- Veel liefs van je liefh. OVERGEPULAATST. De heer v. d. Grient, arbeider-telegrafist bij cle Spoorwegen, standplaats Bergen a. Zee, werd 10 dezer in gelijke functie overge plaatst naar hier. 25 JAAR BIJ DE SPOORWEGEN. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer N. Raven, blokwacliter bij do Ned. Spoorwegen te Santpoort, herdenkt 14 dezer den dag waarop hij voor 25 'jaar werd aangesteld bij bovengenoemde Maatschappij. LUCHTBESCHERMINGSOEFENINGEN Bommenwerpers boven Schagen. Zaterdag zijn in onze provincie luchtbe- sc.hermingsoefeningen gehouden, waaraan een eskader van 5 militaire vliegtuigen deel nam. Ook onze plaatselijke afdeeling van de militaire luchtwacht kwam in actie én be trok haar nieuwe obsevatiepost op het dak van de verwerkingsinrichting, vanwaar hoogte en koers der vliegmachines werd gevolgd, waarna melding aan de centrale post volgde. Naar wij vernemen, had de oefening een vlot verloop. EEN JUBILEUM. 25 jaar brievenbesteller. Zaterdag 16 Oct. a.s. zal de heer K. Krap man, brievenbesteller P.T.T.,alhier, den dag herdenken, waarop hij voor 25 jaren als zoo danig werd aangesteld. Reeds in 1908 trad de heer Krapman in dienst bij de P.T.T., hij was toen hulpbestel ler te Anna Paulowna. Vier jaren later, op 16 October 1912, volgde zijn vaste aanstelling. Door plaatsing van een hulpkantoor te Bree- zand in 1914, werd de heer Krapman over geplaatst. De mobilisatie eischte hem echter eerst ecnigen tijd op. Per 5 Juni 1915 werd hij benoemd te Uitgeest waar hij echter pas' September 1916 in functie trad. Tot voorjaar 1919 bleef hij te Uitgeest: op 1 April van dat jaar kwam hij te Schagen. Ruim 18 jaar be stelt de heer Krapman hier dus de post, en hij doet dat tot volle tevredenheid zoowel van zijn superieuren als van de burgerij. In het openbare leven kennen wij den heer Krapman als bestuurslid van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging; hij is dat al sinds de oprichting, wel een bewijs dat hij de rechte man op de rechte plaats is. Zaterdag a.s. jubileert de heer Krapman. DINSDAG 12 OCTOBER 1937. Hilversum I. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist. 1.00 Gramofoonmuziek. I.20 KRO-Orkest. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Modecursus. 4.05 Gramofoonmuziek. 5.00 De KRO-Melodisten en solist. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 Gramofoonmuziek. d.15 De KRO-Melodisten. 6.40 Esperanto-cursus. 7.00 Berichten. 7.15 Middenstandspraatje. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Bericht ANP. Mededeelingen. 8.15 Reportage schaakmatch. 8.20 Stedelijk Orkest Maastricht en solist. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.10 Missiepraatje. 9.30 KRO-Orkest en -koor. 10.30 Berichten /.NP. 10.40 Reportage schaakmatch. 10.50 P. Godwin's orkest, II.3012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum n. AVRO-uitzending. 6.307.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10,15 Gewgde muziek. (Gr.pl.). 10.30 Omroeporkest (Opn.). 11.00 Voor de huisvrouw. 11.30 Lyra-Trio. 12.15 Orgelspel. 12.35 Gramofoonmuziek. 1.00 Omroeporkest. I.45 Gramofoonplaten. 2.00 Omroeporkest en solist. 2.45 Knipcursus. 3.454.00 Gramofoonmuziek. 4.05 Pianospel. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Psychologische causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein, 9.15 Luistervïnkenzang. 9.45 Vervolg bonte Dinsdagavondtrein. 10.35 Reportage schaakmatch. 10.45 Actualiteitsflitsen. II.00 Berichten ANP. Hierna AVRO-Dans- Orkest. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. dus en het laat zich aanzien, dat deze dag V0\°xr-hj"1 een- onverf?elclijke zal worden. Wij, dje nooit tevergeefs een beroep op zijn welwillendheid hebben gedaan, gunnen hem dat van harte! „DE GOUDEN ENGEL". Naar wij vernemen zal de eigenaressve van „De Gouden Engel", mevr. wed. J. K Boon tjes, zich per 1 Januari a.s. uit zaken terug trekken. Het bekende hotel zal dan geëxploi teerd worden door haar zoon, den heer G Boontjes. Mevr. Boontjes gaat zich vestigen boven de bij het pand behoorende stal aan de Laagzijde. De heer Ir. C. Keesman te Alk maar is opdracht gegeven een bouwontwerp te maken, dat inmiddels .gereed is gekomen.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5