RAAD ZIJPE Terlep's Drogisterij Woensdag 13 October 1937 Tweede blad De Burgemeester legt een verkla ring af t.a.v. het gezond verstand. De beslissing van Ged. Staten op bezwaarschriften. De voetbalvereenigingen in de knel. De onvoldoende straatverlichting. Moeten de armvoogden betaal bewijzen overleggen? De Voorzitter wil een pondje zont voor den heer Doedens koopen. B. en W. bij een fancy-fair en wat dat kostte! Ballen gooien, enz., enz. kost een heele duit. Vergadering van den Raad op Dinsdag 12 jDctober 1937, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart Kz„ burgemeester; secretaris de heer J. A. de Roer. Alle leden zijn aanwezig. Over het gezond verstand. De Voorzitter opent de vergade ring en zegt, alvorens met de af werking van de agenda te begin nen, een verklaring te willen afleg gen. Bij de sluiting van de vorige ver gadering is door spr. gezegd, als reactie op de wijze waarop door een der raadsleden tegen hem persoon lijk was opgetreden, dat het hem verheugde, dat het gezond verstancj had gezegevierd. Die woorden wa ren in algemeenen zin geuit, al werden ze niet in algemeene betee- kenis gebezigd. Spr. trekt daarom die woorden in, maar daaruit moet vanzelfsprekend niet de conclusie worden getrokken, dat deze verkla ring minder vleiend zou zijn voor de raadsleden die zich aan de zijde van B. en W. hebben geschaard. De notulen van de voor-vorige vergade ring worden goedgekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn diverse verslagen en uit treksels uit het register der besluiten van Ged. Staten en wel t.a.v.: lo. van een door A .Blokker te Keinsmer- Sïriig ingesteld beroep tegen het raadsbesluit waarbij afwijzend werd beschikt op een aanvrage om vergoeding van vervoerkos ten ingevolge art. 13 der L.O.-wet; 2o. idem betreffende een adres van A. £eeman, Keinsmerbrug; 3o. idem van een door A. Groen te *t Zand ingesteld beroep tegen het raads- jbesluit tot toekenning van een tegemoet koming ad f 15 per jaar in de vervoer- jkosten. bedoeld in art. 13 der L.O.-wet. Ten aanzien van de bezwaarschriften is Üe uitslag dat aan Blokker 50 pet. der kos ten moet worden vergoed aan Zeeman de ■volle 100 pet. en aan Groen de vergoeding ;dient te bedragen f 28 per jaar en daar mee wat het laatste geval betrof de raad in 't gelijk werd gesteld. Ged. Staten zonden bericht van goedkeu ring op diverse raadsbesluiten, idem goed keuring gemeentebcgrooting, dienst 1937. De K.N.A.C. zond een adres betreffende verlaging van de Personeele belasting naar Jden vijfden grondslag (motorrijtuigen).' B. en W. staan niet onsympathiek tegen over dit adres, maar de gemeente-finantiën laten inwilliging niet toe. Om die redenen wordt afwijzend op het .verzoek beschikt. De Centrale Esperanto Propaganda Com missie verzocht om beschikbaarstelling van [leslokalen en het verschaffen van enkele gegevens, alsmede de mogelijkheid van verder strekkende medewerking van de Zijde der gemeente. B. en W. willen medewerking verieenen 'door schoollokalen, verlicht en verwarmd, beschikbaar te stellen. Wordt goedgevonden. Vrijsielling van heidsbelasting. vermakelijk- De R.K. Voetbalvereeniging „Geel Zwart" 'te 't Zand zond een verzoek om vrijstel ling van vermakelijkheidsbelasting gedu rende de eerstvolgende 5 jaren en terug betaling der reeds betaalde gelden. B. en W. stellen voor afwijzend op liet Verzoek te beschikken, omdat inwilliging in strijd zou zijn met de grondwet en omdat de verordening op de vermakelijkheidsbelas ting deze ontheffing niet kent. Bovendien moeten B. en W. bcoordeelen of er reden is vrijstelling van belasting te geven. De heer Doedens wijst op de bezwaren Vóór dergelijke verecnigingen om belasting te betalen. Spr. zou daarom een weg willen Vinden, waardoor voetbalvereenigingen vrij gesteld worden van belasting betalen. De heer Veltman beaamt dat de voetbal lers door hun sport van veel kwaad worden afgehouden. Zij kloppen niet aan om sub sidie, met veel moeite houden de vereeni- gingeai zich staande, kortom spr. meent dat bet op den weg van de gemeente ligt meer aandacht te schonken aan de belangen tier lichamelijke opvoeding. Spr. zou willen dat B. en W. t.a.v. deze plaatselijke sportver- eenigingen een zoo ruim mogelijk standpunt aannamen. De vrijstelling voor deze clubs is zeer noodzakelijk. De Voorzitter is het in hoofdzaak met bet betoog van den heer Veltman eens, maar B. en W. hebben aan de hand van de verorde ning de plicht om deze belasting te heffen De eenige weg die hier bewandeld kan wor den is het verieenen van subsidie. De heer Bruin: Er is nu een mooie vinger wijzing. Op het verzoek wordt afwijend be schikt. Meer licht. Door de afdceling Oudesluis van den Ko ninklijken Nederlandschen Middenstands bond werd het doen plaatsen van een straatlantaarn verzocht. Zij wijst op de verbreeding voor het café Buisman en de onvoldoende verlichting daar op het plein. B. en W. zijn in principe ^oor inwilliging van het verzoek, maar er dient eerst overlege gepleegd te w_orden met het P.E.N. B. en W. vragen daarom of het col lege machtiging verleend kan worden dit verzoek af te handelen. De hoer Doedens wijst, nog eens op de on voldoende verlichting te 't Zand. De Voorzitter is er zich van bewust dat. er hier en daar wat mankeert aan de verlich ting, doch een voldoende verlichting is niet te betalen. De heer Doedens zegt dat de kosten per lantaarn f 26 bedragen. Als er 10 lantaarns bij geplaatst werden, zou de geheele ge meente ermee gehaat zijn. Er worden wel eens uitgaven gedaan, waarmee de menschen niet gebaat zijn, ja waarvan zij last onder vinden. Meerdere leden geven van hun wen- sdhen konnis en daarom geeft de heer Jans- ma in overweging dat B. en W. de verlich- ing van de geheele gemeente nog eens na gaan. De heer Nannis wil dan die rondgang door den geheelen raad. B. en W. zullen deze zaak nader overwe gen. Ophaaldienst van vuilnis en haardasch. Van den heer G. W. Melchers te Heiloo ('s zomers te Petten) was -een exemplaar van het „Weekblad van Heiloo" ingeko men, waarin met rood aangestreept een advertentie over een ophaaldienst van huisvuil en haardasch. Commentaar geeft de inzender er niet. op en het ingezondene wordt dan ook voor ken nisgeving aangenomen. Voorts kwam in proces-verbaal van op name van kas en boeken van den gemeen te-ontvanger. De Voorzitter doet mededeeling over de voorgenomen verbetering van den weg langs de Oostzijde van het N.H.- Kanaal te 't Zand. De zaak loopt nog niet vlot; het polder bestuur berichtte dat wijziging van hot bijzonder reglement noodig zal zijn, wil het waterschap het wegenonderhoud kunnen overnemen. Met. reglementswijziging is eenigen tijd ge moeid. Wel zou de polder het werk kun nen doen uitvoeren, doch de volle kosten zouden dan voor de gemeente komen. De gemeente heeft nu aan Ged. Staten verzocht medewerking te willen verieenen aan bedoelde reglementswijziging en goed te keuren dat voor genoemd doel een geld- leening wordt aangegaan. Op dit schrijven hebben B. en W. nog geen antwoord ge kregen, zij betreuren het dat deze zaak zoo lang loopt. De heer Doedens dankt voor de gedane moeite, hij wijst op den onhoudharen toe stand daar ter plaatse: als het nog langer duurt is een tijdelijke voorziening noodza kelijk. o De Voorzitter zal zich nog eens tot Ged- Staten wenden en anders zal voor een tijde- ijke voorziening worden gezorgd. Mej. J. M. C. Boekhoff zond bericht van aanneming harer benoeming als onderwij zeres aan de o. 1. school te Burgerbrug; de heer W. Breed als lid van de commissie van toezicht op de agentschappen der arbeids bemiddeling, terwijl ook de benoemde con ciërge voor het raadhuis te Schagerbrug, deze benoeming aanneemt. B. en W. hebben tot conciërge benoemd de heer P. Mosk en echtgenoote. De heer Doom dacht, dat deze benoeming aan den raad behoorde. De Voorzitter zegt, dat het hier secretarie- personeel betreft en die benoeming is aan B. en W. De hoer Bruin heeft van deze benoeming opgekeken. Spr. is een paar vergaderingen niet aanwezig geweest en daarom kan hij niet op de hoogte zijn, maar hij meende dat de bedoeling voorstond dat een agent van politie in het raadhuis zou komen. De Voorzitter zegt, dat dit inderdaad zoo is, maar later is meegedeeld, welke werk zaamheden verricht moesten worden en die werkzaamheden waren niet vereenigbaar met het ambt van gemeenteveldwachter. Eervol ontslag. Wegens zijn benoeming te IJsselmonde, wordt op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend aan den heer L. A. I. Smelik, als hoofd der O. L. school te Burgerbrug', ook wordt den heer Smelik eervol ontslag ver leend als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim te Burgerbrug. De Voorzitter drukt zijn spijt uit over dit vertrek, maar wij gunnen den heer Smelik van harte zijn promotie en gunnen hem die gaarne. Het vertrek van den heer Smelik is echter niet in 't belang van het onder wijs. Vastgesteld wordt de pensioensgrondslag van Mej. Boekhoff, als onderwijzeres aan de O. L. school te Burgerbrug. W. Pastoor te St. Maartensbrug en .T. Broersen te St. Maartensvlotbrug verkrij gen voor een half jaar ontheffing van hondenbelasting, terwijl de aanslag van J. Grootes te Burgerbrug oninbaar wordt verklaard. Een averechtsche uitwerking. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. tot herziening van verschillende te gemoetkomingen in de vervoerkosten van leerlingen der Bijzondere lagere school voor Christelijk Nationaal onderwijs te Schagcn. Van den heer G. de Graaf is een verzoek ingekomen tot verhooging van het hem toegekende bedrag ad f 50.per jaar p. kind tot f 63.48 per jaar per kind, zijnde de ver voerkosten per autobus. B. en W. zijn van oordeel, dat in het algemeen voor kinderen van 11 jaar en ou der kan worden volstaan met een vergoe ding in het vervoer per rijwiel en dan ten volle, zulks overeenkomstig het bij meer dere beslissingen door Ged. Staten van Noordholland gefiseeerde bedrag van f 0.005 per af te leggen kilometer, terwijl voor de overige gevallen met de tot dusver re gevolgde gedragslijn kan worden vol staan. Dienovereenkomstig wordt voorge steld tot herziening der uit te keeren be dragen aan De Graaf en anderen, waar door een besparing wordt verkregen van in totaal f 354.87 per jaar. De heer Doedens vraagt of hierdoor het rijden van de bus vervalt. De Voorzitter zegt van niet voor de jongere kinderen. De heer Doedens denkt dat de buskosten voor die kinderen dan zullen verhoogd wor den. De Voorzitter zegt dat dit niet 't geval zal zijn, want de kosten worden per kind betaald: ze hebben een bus vol, ook van kinderen die op korteren afstand dan 4 K.M. wonen. De heer Doorn noemt het een belangrijk verschil van kosten, hij is blij dat B. en W. zich met deze zaak hebben bezig gehou den. Zelf heeft hij reeds meerdere malen in die richting gedreven. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. De rekeningen over 1936. Volgt de voorloopige vaststelling der ge meenterekening 1936 en goedkeuring der rekeningen van het Algemeen Armbestuur en het Algemeen Weeshuis. De rekeningen zijn nagezien door de heeren Blom, Doorn en Doedens. De gemeenterekening sluit, wat den ge wonen dienst betreft niet een batig slot van f 16033.69, de kapitaaldienst met een batig slot van f 888.72. De subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur bedroeg f 28.000. De rekening van het B. A. sluit met een batig saldo van f218.56, die van het Wee- zenbestuur met een batig slot van f 251.37. Betaalbewijzen van Armvoogden. De commissie rapporteert dat alles in orde was bevonden. Wat de rekening van het B. A. betreft, merkt de commissie op, dat door de onder steunden niet voor ontvangst wordt getee- kend. Waar het hier een uitgaaf van f 1S000 betreft, acht de meerderheid van de commis sie het gewenscht, dat in den vervolge door de ondersteunden voor ontvangst wordt ge- teekend. De Voorzitter zegt, dat B. en W. voorstel len deze passage ter kennis te brengen van het Burgerlijk Armbestuur. De heer Van der Sluijs, voorzitter van het B. A„ wijst op de bezwaren om de onder steunden voor hun uitkcering te laten tee kenen. De rekening wordt door deskundigen nagezien, ook de jaarrekening en het gaat hier dus om de maandstaten van 6 armvoog den plus 2 leden van het R.K. Armbestuur. Sommige ondersteunden kunnen niet lezen, anderen weer niet schrijven, de moeilijkhe den zijn dus groot, ja soms behoort wat de commisie, wil tot de onfnogelijkhedcn Spr wijst er dan verder op dat de leden van het B. A. aan vacatiegeld ontvangen f50. alle werkzaamheden tusschen de vergaderin gen door, worden gratis gedaan. Het B. A. heeft de opmerking van de commissie reeds besproken, maar haar wensch stuit op on overkomelijke bezwaren. De raad heeft de armvoogden benoemd en zullen voldoende hun moeilijkheden hebben aangevoeld, doch zijn vertrouwen aan de leden van het B. A. gegeven. Spr. gelooft <ve! niet dat het de op zet van de meerderheid van de commissie is om 't vertrouwen te schokken, amar toch is de opmerking niet aangenaam. Spr. heeft gemerkt, dat de commissieleden alreeds steekproeven hebben gehouden en wij schu wen dat niet, maar het B. A. heeft toch be zwaar tegen steekproeven van uitkeeringen van een jaar terug. De heer Blom heeft reeds eerder in de ver gadering van het B. A. gewezen op het groo- te vertrouwen dat de raad in het B.A. stelt, maar wat de commissie wil, daar zitten te veel moeilijkheden aan vast. Beter zou het dan zijn een controleur te benoemen. De heer Doedens zegt. dat hij de Voor zitter heeft geraadpleegd over het houden van steekproeven en bij de steekproeven is wel gebleken dat de zaak uitstekend klopt. En spr. is gebleken dat de verstandhouding tusschen armvoogden en bedeelden prachtig was. Spr. wijst er dan voorts op, dat er armvoog den waren die meeningen om de stéekproe ven te nemen, enkelen wensch ten dat niet te doen. Over wantrouwen behoeven we niet te spreken. Maar het gaat om o§n uit gaaf van f 1S000.en op een kassier van 'een boerenleenbank, die een borgstelling en al heeft, wordt toch ook alle controle uitgeoefend. Spr. acht in het belang van de gemeente en in dat van de armvoogden zelf een controle gewenscht. De heer Nannis wijst op de zware taak van de armvoogden. Wel gaat het om f 18000, maar dat wordt verdeeld over 12 menschen en omgezet in giften van f2.50. en hooger, doch niet hooger dan f6 per week. Het mag dan geen wantrouwen van de pommsisicleden zijn, maar het is ver ge zocht om de armvoogden te controleeren of de menschen te verplichten handteekenin- gen van de bedeleden te verzamelen. Spr. ziet die noodzakelijkheid niet in, er is vol doende controle door de deskundigen. Het nemen van steekproeven noemt spr. tegen over de armvoogden pestend. (Aan de pers tafel was deze laatste opmerking niet goed verstaanbaar.) Den heer Doorn doet het genoegen dat de heer Van der Sluijs zich de gedachtengang van de commissieleden heeft kunnen indeu ken. Wij zaten er om controle uit te oefe nen en toen zagen we dat elk betalingsbe wijs van zulk belangrijk bedrag ontbrak. Spr. meent, dat de controle toch niet on uitvoerbaar is. Üe heer Nannis heeft het misschien zachter gezegd dan hij bedoelde, hij moet toch kunnen begrijpen, dat wij aan dacht aan deze zaak schonken. Ook spr. wijst op de steekproeven, die de raifeisen- bank houdt. Het allermeest heeft het spr. gespeten, dat een van de armvoogden, iemand nog wel die met de boekhouding heiast is, het spr. zoo kwalijk nam dat spr. een reprimande kreeg, zoo erg, dat hij de woorden maar niet zal herhalen. Ook spr. heeft hij de steekproeven alles in orde be vonden, de menschen konden zich de ont vangsten nog best herinneren; spr. heeft bij de controle nog het een en ander opgedaan. En nu wordt ons die opmerking zoo kwalijk genomen door de armvoogden! Waar het hier zulke bedragen betreft, moet men ge dekt zijn en moet de raad steekproeven mo gen nemen., bijv. van de uitkeering die de vorige maand plaats vond. De heer Blom: Dat is beter dan over het vorige jaar. De heer Veltman is voor de meest strenge controle van elke finantieele instelling, maar een B.A. is nu eenmaal heel anders. De bedeeling is een individueel persoonlijk contact, waarbij een groep menschen, die door de crisis zijn getroffen, met een groo- te dosis schaamte zich tot het Armbestuur wendt, wetende dat men tenminste tegen over een persoon staat, die uitbetaalt. Het betreft hier een zeer gevoelige zaak. Spr. weet wel, dat er kwijting behoort te zijn, maar in dit geval zit die opgesloten in het ambt van armvoogd. Spr. vraagt voorts, in welke kwaliteit de commissieleden steek proeven hebben genomen, als raadsleden hadden zij daartoe niet het recht, dan doet de raad zoo iets en de commissieleden had den niet de opdracht van den raad. De Voorzitter zegt, dat de commissiele den aan hem gevraagd hebben steekproe ven te mogen nemen en spr. toen gezegd heeft, daar zijnerzijds geen bezwaar tegen te hebben. Spr. had dat ook niet kunnen verbieden, een verbod zou trouwens ook niet juist zijn geweest, want dan zou het de schijn kunnen hebben dat er iets niet in orde was. Voor een steekproef moest men zich dus tot de armvoogden wenden. De heer Nannis vraagt welke motieven de heer Doorn had om nu een zaak, die al jaren zoo bestaat, aanhangig te maken. De heer Bruin wil zoo weinig mogelijk woorden over deze zaak vuil maken. Spr. weet hoe groot de moeilijkheden voor de armvoogden zijn, hoe onaangenaam hun bemoeiingen dikwijls zijn en daarom moet de raad die menschen zooveel mogelijk de handen boven 't hoofd houden. De heer Doorn vraagt of het nu van zoo ingrijpenden aard is, wat de armvoogden doen want al zijn er wel eens onaangenaam heden, anderzijds is het toch ook een dank bare taak. Spr. heeft zelf wel aan 70 a 80 personen betalingen moeten doen. betalin gen van enkele dubbeltjes en toch geen moeilijkheden gehad met handteekeningen. Dan is men gewaarborgd en men behoeft dan niet 't daglicht te schuwen. Is dat wel zoo, dan is men op elk gebied misplaatst. De heer Doedens zegt dat de heer Nan- nise toch blijkbaar niet goed op de hoogte is van de bedeeling, want er was zelfs een bcdeeling van f 7.50 per week bij. Waar de heer Nannis aan den heer Doorn vroeg hoe deze nu aan dit voorstel kwam, zegt spr. dat hij zoo vrij was met deze zaak aan te komen. Spr. kan er zich slecht mee verecnigingen dat er zooveel geld uitgegeven wordt, zonder betaalbewijzen. Ook de heer Dignum acht dit een zeer teere zaak. Hij gelooft niet dat wantrouwen heeft voorgezeten en bij het armwezen is absoluut vertrouwen van 't grootste belang Ook spr. heeft onoit gedacht aan 't nemen van steekproeven, maar spr. is blij om de armvoogden dat het wel gedaan is en daarbij gebleken dat alles in orde was. Nu is alles in 't reine, en goed. Do heer Van der Sluijs doet nog eens uitkomen dat hij niet vijandig staat tegen over hetgeen de commissie dééd, maar te gen het afteekenen door de bedeelden heeft spr. bezwaar van practischen aard. Laat de deskundige steekproeven houden. Do heer Jansma: Wie is de deskundige? De Voorzitter: De heer Correljé. De heer Jansma acht dit dan een goede oplossing, die amhtenaar moet dan de steekproef naar zijn goeddunken verrich ten. Algemeen blijkt de raad met deze oplos sing accoord te kunnen gaan. Nog meer betaalbewijzen breken. ont- De heer Doedens' wijst dan nog op het feit, dat meerdere betaalbewijzen ontbre ken. Spr. heeft geen bezwaar tegen de betalingen zelf, maar spr. zou willen dat betaalbewijzen waren overgelegd, toen B. en W. voor de proeflessen naar Utrecht en Zwolle waren geweest, en zij voor logie, diner, enz. uitgaven hadden gedaan. De Voorzitter is niet van plan voor der gelijke uitgaven nota te vragen; we moe ten niet te kinderachtig worden, vindt spr. Voor logie is wat anders, daarvoor wordt gewoonlijk een nota afgegeven, maar als een kopje koffie e.d. wordt gebruikt, vraagt spr. geon nota. De heer Doedens noemt het declareeren van f 1.0S voor reiskosten voor de opening van een fancy-fair te St. Maartensbrug. Is dat nu een gemeentebelang? De Voorzitter licht toe dat daar het heele college uitgenoodigd was. Het was een fancy fair ten behoeve van de Nutshibliot.heek en het heeft ons daar een aardige duit gekost. Men weet. wel hoe het gaat op een fancy- fair, het is hallengooien, enz., enz. Wanneer B. en W. oordoelen dat hun aanwcziglieid ergens gewenscht is dan worden de te ma ken reiskosten gedeclareerd. Het is hier een quacstie van opvatting, hoe men moet. mee leven met hetgeen in de gemeente gebeurt. Heeft de raad bezwaar tegen het. in reke ning brengen van deze reiskosten, dan gaan B. en W. er niet. meer heen. Bij de verdere besprekingen, zegt de beer Blom het kinderachtig te vinden dergelijke opmerkingen te maken. De heer Nannis noemt het klein gedoe, de heer Veltman vindt het misselijk. De Voorzitter zou er bijna toe over gaan een pondje zout voor den heer Doedens te koopen, opdat deze op alle slak ken zout zou kunnen leggen. De heer Doorn wil er niet veel over zeg gen, maar ook de raadsleden moeten wel eens voor onderzoek kleine uitgaven maken, zij declareeren dat ook niet en spr. zou het beter vinden, dat B. en W. die kleine be dragen ook maar niet declareerden. Dc rekeningen worden vervolgens voor- loopig vastgesteld. De raad hecht zijn goedkeuring aan een voorgestelde wijziging van de gemeentebe- grooting voor den dienst 1937. Niet rendabele uitbreiding. B. en W. stellen voor tot het beschikbaar stellen van gelden ingevolge de „Regeling N.R.U." voor een niet rendabele uitbreiding van het buizennet van het P.W.N. van Noordholland, ten behoeve van een aantal perceelen, gelegen aan den „Korteweg" te 't Zand, ten bedrage van f 26.53 per jaar. De heer Jansma vraagt of er niet meer ge deelten voor een dergelijke aansluiting zijn. Rheumatiek, Jicht, Zenuwpijn Verdwijnt snel en zeker door het bekende Terlep's Rheumatieksmeersel Prijs per 11. 65 cent. Alleen verkrijgbaar in: Apothekers-Ass., HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHADEN. Bij inzending van 65 ct. aan postzegels wordt het franco thuisgezonden. De Voorzitter merkt, op dat de belangheb benden dit dan moeten aanvragen. Conform het voorstel van Bi en W. wordt besloten. De heer Doedens vraagt of op spoed kan worden aangedrongen. De Voorzitter zegt dit toe. Verbouw raadhuis. Het twaalfde en laatste punt der agenda luidt; Gunning voor den verbouw van het Raadhuis. De Voorzitter doet mededeeling van den uitslag der aanbesteding, zie het nummer van Maandag j.1. B. en W. stellen voor het werk te gun nen aan den heer Plevier, den laagste in schrijver. Na een enkele opmerking door den heer Doorn, wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. De gemeentebegrooting 1938 wordt aan geboden. Bij de rondvraag geeft de heer Doorn de wenschelijkheid te kennen de woning van den directeur der begraafplaats telefonisch aan te sluiten. B. en W. zullen dit in overweging ne men. Mevr. Vriesman vraagt hoe, B. en W. staan tegenover de spaarregeling van de werkloozen. De Voorzitter zegt dat die spaarregeling zal worden uitgevoerd, het steuncomité-B. zal deze zaak ter hand nemen. Mevr. Vriesman acht. de regeling weer volstrekt onvoldoende, de menschen die er ,voor in aanmerking komen zijn niet in staat, om te sparen. De Voorzitter zegt dat de aanmerkingen die er over de regeling zijn te maken tot de regeering dienen te worden gemaakt. Wat het B. A. zal doen dient het steunco mité-B. onder de oogen te zien. De heer Van der Sluys merkt op, dat het B.A. niet in de regeling wordt genoemd, en in dezen niets zal kunnen doen. Mevr. Vriesman vreest dat de gemeente- naren er dan weinig aan zullen hebben. De Voorzitter zegt dat er al heel wat aan giften zijn ingekomen. Mevr. Vriesman vraagt hoe het met de werkloosheid staat. De Voorzitter deelt mede dat bij een werk- object van de Schager Kogge 50 werkloo zen geplaatst, kunnen worden: De weg Pet* tenSt. Maartenszee verkeert in een verge vorderd stadium van voorbereiding. De centrale werkverschaffing wordt nog niet opengesteld. Voorts zullen B. en W. zich weer wenden tot het polderbestuur. De heer Blom bepleit het schoonmaken van de goot in de Achterbuurt, te Petten. De Voorzitter zegt onderzoek toe, maar de bewoners konden zelf wol eens wat meewerken en de goot schoonhouden. De heer Veltman brengt nog eens de be taling der vermakelijkheidsbelasting door plaatselijke vereenigingen ter sprake en dringt er op aan dat B. en W. een zoo ruim mogelijk standpunt innemen. Voorts vraagt spr. naar de circulaire over den steun van kleine boeren. De Voorzitter deelt mede dat deze zaak nog in een staat van voorbereiding ver keert. De heer Veltman zegt dat te Anna Pau- lowna de zaak wel voor elkaar staat. Dc heer Jansma acht te Potten de verbe tering van 'n gedeelte rioleering noodzake lijk om het door den heer Blom genoemd© euvel te kunnen verhelpen. De Voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna volgt sluiting. DEN HELDER t ZAND OPTREDEN FAMILIE HOFMAN. Kermismaandagavond gaf het gezelschap van de fam. Hofman op de bovenzaal hij de heer Kreyger, alhier, een avond van einst en luim. Een goed gevuld en met zorg gekozen, beschaafd programma werd in de loop van den avond door de kleinkunste- f5ewerkt^Verd meest voorgedragen dooi Vader en Moeder, de twee dochters verzorgden de muzikale intermezzi alsmede poipouri van internationale dansen. Zelfs had men de xylophoon naar hier meegenomen, welke werd bespeeld met een verbazingwekkende handvlugheid Hoe wel in de aanvang het contact tusschen acteurs en publiek niet dat was, werd dit Spoedig beter totdat op het eind van den avond geen eind meer aan het applaus scheen te zullen komen. Jammer was dat de zaal niet geheel was gevuld; de wegblijvers hebben iets moois gemist. ONVERDIENDE BLAAM OP ONS GEMEENTEBESTUUR. Schagen en de fiscus. c?J™ndachtise ,'ez<!r van het artikel „Schagen en de fiscus in ons blad van gisteren, za bemerkt hebben, dat de onder- SL';?"^Moendf "'erking van het gemeen tebestuur moest worden gelezen als on voldoende werking van het gemeentefonds". Uit het artikel bleek overigens de onjuist- beid van het opschrift voldoende.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5