Raad Nieuwe Niedorp Plaatselijk Nieuws. Gunstige cijfers op de begrooting voor den Vleeschkeuringedienst. Roode dakbedekkingen i.p.v* witte. De brug over de sluis wordt verlaagd. Weinig ani mo voor de spaarregeling. Het woonwagenkamp weer lor sprake. Gisterenmiddag kwam de Raad van Nieu we Niedorp te 2 uur onder voorzitterschap van burgemeester P. Fluister bijeen. Ingekomen zijn goedgekeurde suppletoir© begrootingen en een proces-verbaal van kas- yerificatie over het 3e kwartaal. De Voorzitter deelt mede, dat een vervolg cursus in de lagere school wordt gehouden, waaraan 20 jongeren zullen deelnemen. Pers. belasting auto's. Van de Kon. Ned. Automobielclub is een voorstel ingekomen om het tarief van de personeel© belasting naar den grondslag mo torrijtuigen te verlagen. B. en W. zien geen aanleiding hiertoe over te gaan. Bovendien moet voor elke verlaging van het tarief liet aantal opcenten voor alle aanslagen worden verhoogd, wat door College een overwegend bezwaar wordt ge acht. Conform prae-advies B. en W. Esperanto. Verzoek van de Centrale Esperanto Propa- ganda-Commissie om te willen onderzoeken of van gemeentewege de gelegenheid tot het deelnemen aan Esperantocursussen kan wor den opengesteld of dat althans van gemeen tewege hiertoe medewerking kan worden verleend. B. cn W. achten eeti dergelijk onderzoek niet op den weg van den Gemeenteraad te liggen. De heer Gaijaard vraagt of een lokaal be schikbaar kan worden gesteld, wanneer een dergelijke cursus wordt gehouden. Voorzitter antwoordt, dat de brief wat eigenaardig was gesteld, maar B. en W. zul len deze kwestie onder oogen zien, wanneer men een lokaal vraagt. Conform advies B. en \V. Vlceschkeuringsdienst. Komt fn behandeling liet verslag van de vergadering der commissie voor uitvoering van den Vlceschkeuringsdienst, gehouden op 22 September j.1. Tevens wordt ingediend de begrooting 1938, voor den betrokken dienst. Tiet verslag van den Vleeschkeuringsdierist heeft in ons blad gestaan, terwijl de begroo- gnit aan de Raadsleden ter Inzage is gezon den. Men zal gezien hebhen dat deze een gunstig aspect toont, zegt de Voorzitter, daar geen bijdrage van gemeente wordt gevraagd. Deze gunstige loop van zaken, ris mede te danken aan do onverwachte be tere prijzen, die in den laatsten tijd voor de producten konden worden gemaakt. Verslag en begrooting worden goedge keurd. Wijziging Ambtenarenreglement. Voorgesteld wordt het ambtenarenregle ment vaar wat betreft de wachtgeldbepaltu- gen te wijzigen. De betrokken Amhtenaren- verecniging heeft tegen deze wijziging geen bezwaren. Gelijk ook voor de arbeiders, die door het Alkmaarsch gasbedrijf worden overgeno men oon regel'ng gemaakt moest worden, is deze thans ook noodig voor de ambte naren moj. Korver cn den heer Meijer. Arbeidsovereenkomsten. Volgt vaststelling eener verordening, waar in de bepalingen zijn neergelegd hetreffendo de gevallen, waarin en de voorwaarden waarop door of vanwege de gemeente in dienstneming op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht kan plaats hebben. Deze verordening, zegt de Voorzitter, werd gemist, maar er is op aangedrongen, dat hierin zou worden voorzien. Aanvaarc\. Bouwverordening. Aanvulling der bouwverordening door een bepaling dat het verboden is grijze of witte platen voor dakbedekking te gebruiken en dat. indien zich tusscben den weg en het te bouwen perceel een waterloop bevindt, als voorgevelrooilijn geldt een lijn evenwijdig aan dien waterloop en gelogen op eon af stand van s meter van dien waterloop. Witte asbestplatep zijn uren in den om trek zichtbaar, zegt de Voorzitter, maar roode asbest platen staan frisschor. In de Wierinpormoer zijn deze dakbedekkingen ook rood en het staat heter. AUö leden voor» behalve de heer Borst. De maatregel betreffende de waterloop is voorgesteld om te voorkomen, dat de hulzen te dicht bij een sloot komen te staan, zegt de Voorzitter. Het geldt alleen voor do hui- ten wijken, waar een rooilijn wordt gemist. In het dorp zal men zich aan de rooilijn houden. Deze bepaling zal op voorstel van den heer Gaijaard worden opgenomen. De vergadering gaat met de aanvulling acocord. Vergoeding bijzondere sohool. Vastgesteld wordt do vergoeding ex art. 103 dor 1. O. Wet aan do bijzondere school in het Veld over 1P35. De nog uit te keeren scm bedraagt f '297.52. Aangenomen. Verbetering brug over de Sluis. Voorgesteld wordt oen voorloopige over eenkomst te sluiten met het Hoogheem raadschap NnordhoHands Noorderkwartier met betrekking tot de verbetering van de brug over de sluts In afwachting van het tot stand komen van den overgang in onderhoud van do sluis naar het Hoogheem raadschap. De overname duurt altijd nog al lang. voordat deze Gij God. Sinten Is gepasseerd, zegt Voorzitter. Er kan door deze overeen komst zoo spoedig mogelijk mol het ver lagen van de brug worden begonnen. Aangenomen. B. en W. stellen voor een kasgcldloening aan te gaan, groot ten hoogste (16.000 te gen een maximum rente van 2% ter voor loopige financiering van de aflossing van de voor de gasfabriek aangegane geldlee ningen. Het beldrag wordt aangevraagd om o.m. oen uitstaand© 4 pet. obligatieleening per December af to lossen. Rekening 1936. Uit do gemeen terökening 1086 blijkt, dat de balans van den gewonen dienst sluit met een nadcoüg saldo van f 3303,90; de kapi- taaldienst hoeft een voordeelig saldo van (3844.76. Het verlies op de gasfabriek bedraagt (5912.34 voor den gewonen dienst. De rekening wordt voorloopig vastgesteld. x Rekening Armbestuur 1936. Bij de vaststelling rekening armbestuur komt. de goedkeuring van de weezen-admi nistratie. De rekening armbestuur wijst een nadeelig saldo aan van f 319,18, terwijl de wcezen-administratie eon voordeelig kassal do laat, zien vam f 953.58. De lieer Olie brengt dankt, aan do arm voogden voor hun, hij wil niet zoggen zuinig, maar toch zorgvol beheer, bij welke dankbe tuiging de voorzitter zich gaarne aansluit, daarbij opmerkend dat inderdaad de arm voogd ij een zorgvol en weinig dankbaar werk is. De rekening wordt vastgesteld. Bij de vaststelling der rekening weezen- administratie stolt de hoer-Wil voor de wees meesters te vrajgen de smederij te Lutje winkel te verkocróen. De heer Olie \fndt, dat, men geen druk op de weesmeesters moet. uitoefenen. De heer Wit komt, hier tegen op, Spr. zegt: „De heer Olie spreekt, van druk uitoefenen, waarbij hij de nadruk legt op druk. Maar mijn voorstel geldt een beleefde vraag," De heer Olie vindt echter, dat met een beleefde vraag druk wordt uitgeoefend. De voorzitter rechtvaardigt het voorstel van den heer Wit, die dit in de vergadering brengt naar aanleiding van de rokening. Echter kan zijn voorstel geen punt van dis cussie uitmaken. De heer Wit gaat hiermee aceoord. De wee- zenadministratie wordt vastgesteld. De genieent ©begroot, ing 1937 ondergaat ver volgens een kleine wijziging. Volgt de aanbieding van do begrooting 1938. Deze vermeldt voor do gewone dienst eon bedrag van f 91267,40 met eon onvoor zien van f 400.— en voor den kapitaaldienst f 37084.76. Spaarregeling voor werkloozen. Het laatste bchandelingspunt der agenda vermeldt de niededeeling, dat ook in Nieu we Niedorp de door den Minister van So ciale Zaken aanbevolen spaarregeling, waarover wij in ons blad reeds uitvoerig berichtten, zal worden ingevoerd. In ver hand daarmede zal een collecte worden ge houden ten bate van het kleeding-, schoei sel- en dekkingsfonds. De voorzitter deelt mede dat aan de betrokkenen een circulaire is verzonden, om zich aan te sluiten hij de spaarregeling, maar geen der aangeschrevenen heeft nog ónder voorzitterschap van den Burge meester, vergaderde de Baad gistermiddag ten gemeentehuize. Aanwezig waren alle leden. Nadat door den Voorzitter was geopend, werden de notulen goedgekeurd. Ingekomen stukken. Verzoek van het Bestuur der vereeniging tot oprichting en instandhouding eener Openbare Leeszaal en Boekerij te Alkmaar om subsidie. B. en W. stellen voor op grond van de al- gemecne regel, dat geen nieuwe subsidies meer verat rekt worden, op dit verzoek af wijzend te beschikken. Aldus wordt besloten. Rocfucst van W. Groenland alhier, terzake beroep van een door B en W. geweigerde vergunning tot het exploiteeron van huur auto's. 15. en W. laten de beslissing terzake dit beroep aan den Baad over. De heer Tromp vraagt of do redenen waar op B. en VV. hun vroegere weigering grond- don, dan niet. zoo stevig waren. Hij zou aan raden de vrijheid niet te zeer aan banden te leggen en is er daarom voor de vergun ning alsnog te verleonen. Do heer Quant wijst er op, dat de heer Groenland de eerste auto-verhuurder in Noord was. I.afer zijn er verhuurders ge komen die wel vergunning kregen. Hij acht het daarom billük over dit roquest gunstig te beslissen. De hoor Dekkers heeft zich er over ver baasd, dat dit aan don Raad wordt over gelaten. De Burgemeester: Dat gebeurt niet vaak, wilt, u zeggen. De heer Dekkers vraagt 0f B. en W. geen vaste lijn volgen bij het verleenen van ver gunningen. Het belang van den mlddon- stand is, dat do zakenlieden dio van het verhuren hun beroep maken, gesteund wor den. Uit princlplcele overwegingen is hij er op tegen deze vergunning te verleenen. De heer van Elten wil als do Raad dan toch concessie moet verleenen, wel weten op welke gronden de heer Groenland in be roep komt. Do Voorzitter zet uiteen dat er twee argu menten naar voren zijn gebracht. In de eer ste plaats het folt. dat de heer Groenland geen beroepsvel-huurder is. Daartegenover staat echter dat hij in Noord de oudste rech ten heeft. Dit laatste was B, cn W. vroeger niet bekend. Zij willen rui den Raad uit la ten maken, welk argument het zwaarste weegt. Wat de opmerking van den heer Tromp betreft, deze kan spr. niet acceptco- ren. Hierna word besloten de vergunning als nog te verleenen. De hoer Dokkers verzocht aan te teekenen dat hij tegenstemde. Circulaire van de Centrale F.speranto Com missie, waarbij medewerking wordt verzocht voor het geven van esperanto-cursu9sen in de gemeente. R. en W. stellen voor dit stuk voor ken nisgeving aan te nomen, aangezien zy van oordeel zijn, dat initiatiefname nog niet op den weg der overheid ligt. Aldus besloten. Adres van do Kon. Nederl. Automobiel Club houdende het verzoek om verlaging der personeele belasting naar den grond- slag motorrijtuigen. Aatfgezien de finan cieel© toestand der gemeente verlaging der gemeentebelastingen, niet toelaat stellen B. iets van zidh laten hooren. Er zijn op het oogenblik 20 werkloozen. De heer Gaijaard stelt voor nog eens een circulaire te sturen, waarin op 't belang der regeling wordt gewezen. B, en W. zullen dit nader onder oogen zien. I>e heer Borst vraagt of het niet mogelijk is dat het voor de spaarregeling benoodigde kwartje op een andere manier wordt be schikbaar gesteld, daar het voor velen nog een bezwaar zal zijn dit over te houden. De Voorzitter antwoordt, dat alleen ker kelijke armbesturen in dit opzicht mogen helpen. Hot Burgerlijk armbestuur mag dit niet. Voorts zal eon collecte met de bus worden gehouden voor het kleeding-, schoeisel- en dekkingsfonds; 10 der opbrengst mag de gemeente zelf houden 90% gaaf naar Den ITaag en wordt ponda-pondsgewijz© over de gemeenten verdeeld. De mededecling wordt voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter doet hierop het voorstel om een aantal gemeenteleeningcn tot een totaal bedrag van f 95.555.waarvan het groot stee gedeelte nog uitstaat tegen 4% per 1 Januari 1938 te converteercn en hiervoor leeningen aan te gaan tegen ten hoogste 3% Voorstel aangenomen. Rondvraag. De heer Kooij zegt dat het besluit is ge nomen om het woonwagenkamp te verplaat sen en opnieuw in te richten. De Raad heeft destijds besloten het te zetten op een plaats welke zoowel hij als anderen niet geschikt achtten. Spr. vindt het 'n gemeentebelang om bij wijze van proef het terrein aan den Kop- pelweg in gebruik te nemen. De Voorzitter: Eigenlijk is de zaak al afge handeld, maar B. en W. hebben de zaak ook nog eens besproken en men zal er nog eens met den Raad over spreken, voordat men tot uitvoering van het destijds genomen besluit overgaat. De heer Kooij wil liet raadsbesluit op schorten. De Voorzitter acht het ongewenscht dit bij de rondvraag te doen. De heer Kooij gaat hiermee accoord. De heer Gaijaard vraagt, hoever B. en W. met de plannen voor uitbreiding van de be graafplaats zijn. Er zijn nu werkloozen, zoo dat men nu beter kan doorzetten. Hoe staat het met de grondaankoop? De Voorzitter antwoordt, dat er met den grondaankoop moeilijkheden zijn. Hij zal hierover in geheime vergadering nadere mededeelingen doen. De heer Olie vraagt of de ondersteuning van de kleine boeren naar aanleiding van een circulaire van den minister reeds be sproken is. Voorzitter wjl geen beslissing nemen, voor dat nadere gegevens bekend zijn. Ilierna sluiting. en W. voor op liet verzoek afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Verzoek van D. Timmer alhier om een. rijwielhelastingmerk voor het bezoeken van zijn kinderen van de Chr. school aan den Broekerweg. Aangezien voor twee kin deren van Timmer reeds een vergoeding is toegezegd van f 2.50 per kind, en gebleken is, dat hij drie schoolgaande kinderen heeft, stellen B. en W. voor het derde kind f 2.50 te vergoeden. Aldus wordt besloten. Schrijven van het Burg. Armbestuur al hier, waarbij het zijn bevreemding uit spreekt over do wijze van opheffing van het. B. A. B. cn W. stellen voor van dit schrijven akte te nemen. De heer Dekkers dacht dat het de bedoe ling was geweest een soort M. II. te stich ten. zooalfi dat nok in andere plaatsen be stond. Later bleek hem dat dit op bezwa ren stuitte. Hot B. A. is opgeheven omdat B. en W. en de Baad niet voldoende zeg genschap hadden. Hij stelt voor het B. A- weer te herstellen, desnoods fn een ande ren vorm en het uit te breiden met hit college van B. en W De Voorzitter acht liet niet gewenscht om on de vroegere discussies terug te komen. Het is niet. de bedoeling geweest, om een M. H. te maken, maar wol om een Com- mlssin van Advies voor B. en W. te stichten. Mot, hot oog op de tijdsomstandigheden die velerlei steun noodig maken, is het won- schelijk dat do secretarie do administratie kan voeren van alle vormen van steunuit- keering. De Raad kan zich hier verder moe voreeüigen. Verzoek van het RK Kerkbestuur van de parochie van het H. Hart te Heerhueo- waard-Noord, om subsidie voor het exploi teeron van een sportterrein in Heerhugo- waard-Noord. B. en W. stellen voor een exploitatiebij drage te geven van f 50 teneinde hierdoor mogelijk te maken, dat de voroenigingen in HoorhuROwanrd-Noord ongeveer tegen denzolfdon prijs van het sporttorein aldaar gebruik kunnen maken als de vereenigin- een ln Heerhugowaard-Zuid van het ge meentelijk spoitterein. Als voorwaarde zal worden cesteld, dat de Burgerwacht gra tis gebruik zal mogen maken van het sport terrein. De heer Commandeur zegt dat de voet- balvereeniging in Zuid f 100 huur betaalt, en die ln Noord f 200 Hij stelt daarom voor de bijdrage te verhoogon tot f 100. De Voorzitter zet uiteen, hoe door de exploitatie van het gemeentelijk sportterein luist f 50 kon worden vrijgemaakt. Ook de pastoor vond dit bedrag voldoende. De Raad neemt dan z. h. s. het voorstel van B. on W. aan. Mededeelingen. B. en W. doelen mede, dat. tot 4e. ambte naar ter secretarie (op arbeidscontract) is benoemd .T. H. van Rijn. tijdelijk ambtenaar ter secretaris ie Akersloot, met ingang van 11 October 1937. Keorloonen. Bij de toepassing in de practijk van de verordening op de heffing van keurloouen is gebleken, dat verzuimd is de kosten van het gebruik van de noodslachtplaats afzon- dolijk te regelen. De tarieven zijn gelijk aan de alhier tot heden gebruikte, behoudens, dat het tarief voor een geit verlaagd is tot f 0.50. Aldus wordt goedgekeurd. Instructies. B. en W. bieden een instructie voor den gemeente-arts en een instructie voor de ge meente-vroedvrouw ter vaststelling aan. De heer v. Elten vindt, dat er voor de ar- VERLENGING UITSTEL EERSTE OEFENING. Bij beschikking van den Minister van De fensic is aan den dienstplichtige G. C. L. J. J. Timmermans wonende te Schagen Hoog- zijde C 4, verlenging van uitstel van eerste oefening verleend voor den tijd van een jaar wegens studieredenen. SCHAKEN. Door den heer F. Naercbout uit Hilversum wordt Dinsdagavond a.s. voor leden van de Sohager Schaakclub een simultaanseance gegeven in het Noord Hol iandsch Koffiehuis. Ook niot-leden schakers kunnen hieraan gra tis deelnemen. PéDICURE HEEFT ZICH GEVESTIGD. Pijnlijke voeten, „stekende" voeten, „moeilijke" voeten., er zijn héél wat men- schen, die daarover kunnen meepraten! Het is met dit euvel echter als met zooveel andere kwaaltjes: men klaagt van tijd tot tijd, doch treft geen maatregelen om het leed te voorkomen! Een goede voetverzor ging is een onmisbaar iels en wij wijzen er in dit verband op, dat zich sinds kort aan de Stille Laan, alhier, mej. Nel Bakker als pédicure gevestigd heeft. Men zie overigens de advertentie in dit blad. VRIJZ. HERV. VROUWENCLUB. Evenals vorige jaren, houdt genoemde vereeniging ook dit jaar een bazar, in een der lokalen van de Ned. Herv. Kerk te Schagen. De bazar wordt gehouden op Woensdag 20 en Donderdag 21 October. Een mooie collectie van de meest uitcen- Ioopende fraaie zoowel als nuttige hand werken, zal de bezoekers ten verkoop worden aangeboden. Het clubgebouw zal wederom het aanzien van een goed voor ziene handwerkwinkel krijgen, met dat verschil, dat alles reeds is afgewerkt. Ook is aan de bazar weer een verloting ver honden, welke trekt Vrijdag 22 October, 's namiddags twee uur. Nog enkele loten zijn tijdens de bazar te-bekomen. Een groot aantal mooie prijzen biedt houders van lo ten een goede kans. Verschillende attracties, een lekker kopje koffie of thee, daarbij prettige muziek, zullen, de gezelligheid ver hoogon. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomende advertentie. KOEDIJK INGEBRUIKNEMING WITTE KRUIS- GEBOUW Donderdagmiddag had de ingebruikne ming plaats van het herstelde Witte Kruis- gebouw. Behalve het bestuur waren aanwe zig Burgemeester, Wcth. Hart, raadsleden, Dr. den Hartog, Zuster de Looper, de Ge meente opzichter Groot, onder wiens leiding het werk was verricht en de ambachtslie den. De voorzitter den heer M. Mulder, opende de bijeenkomst en gaf een overzicht van het tot stand komen van deze verbouwing en bracht dank aan B. cn W., gemeente raad cn Hoofdbestuur van het Witte Kruis voor de verleende medewerking. Hierna was het woord aan den Burge meester, voor het uitspreken van zijn rede voor de ingebruikstelling van het ge bouw. Het was spreker aangenaam bij (le ze opening te zijn daar dit iets is, dat niet vaak gebeurt. Spr. wees op het nut van het Witte Kruis werk en liet uitvoerig de re vue passecren de verbeteringen welke in den loop der jaren in menig opzicht zijn aangebracht, waarna spr. liet gebouw voor geopend verklaarde en hoopte dat het aan do verwachting zou beantwoorden (applaus) Weth. Hart bracht dank namens do lij dende menschheid, voor hetgeen hier is tot stand gebracht, daar elk onzer voor de mo gelijkheid kan komen te staan om er ge bruik van te maken. De Voorzitter dankte hierna den Burge meester en hoopte, dat zijn woorden be waarheid mochten worden. Het ligt in de bedoeling om de artikelen voor de burgerij ter bezichtiging te stellen. Onze gemeente is intusschen een mooie inrichting rijker geworden. BERGEN Zooals in de dagbladen is vermeld en in de radio-rede van Minister Romme uitvoerig uiteengezet is, zijn de gemeentebesturen over het. geheele land ultgenoodigd in de maand October een geldinzameling te hou den om diegenen, die tot heden van werk loosheid verschoond gebleven zijn, in de gelegenheid te stellen uit dankbaarheid een men nu geen vrije dokterskeuze bestaat. Er zijn drie artsen te Ilecrhugowaard. Zou er niet een tweede gemeente-arts kunnen wor den aangesteld? De burgemeester licht toe, dat het goed keuren van deze instructie, de mogelijkheid een tweede gemeente-arts to benoemen niet wordt uitgesloten. Deze opmerking is dan hier ook niet op zijn plaats. De Instructies worden onveranderd vast gesteld. Conversie geldleeningen. B. on W. stollen voor over te gaan tot con versie van een aantal geldleeningen door renteverlagingen en buitengewone aflossing. De heer Tromp merkt op dat volgens de vervroegde aflossingsclausule boete moet worden betaald. Weegt de winst tegen deze boete op? De secretaris deelt mede dat de boete f 1100.— ineens bedraagt, terwijl de voordeo- len f 1S0O.k i 1900.per jaar zullen bedra gen. De vooretellen worden vervolgens z.h.s. aangenomen. Na aanneming dezer voorstellen zullen bijna alle geldleeningen geconverteerd zijn tegen 3Vè pet. De voorzitter brengt dank aan de secre taris voor het werk in deze zaak in het voordeel der gemeente verricht, Destruotie van vleesch. Ten gevolge op liet ili de vergadering van 20 Augustus j.L genomen principe-be- geldelijk bedrag te offeren om daarmede de wenklooze gezinnen in de komende maan den Tiuip te bieden. Uit de opbrengst dezer geldinzameling zullen aan dio gezinnen van ondersteunde en tewerkgestelde werkloozen, welke voor het bekomen van kleeding, schoeisel on dekking zelve sparen, doch gedurende don eersten tijd, waarin nog niet voldoende ge spaard kon worden om uit de gespaarde kwartjes, aangevuld door Rijk en Gemeen te gezamenlijk met evenzoovelc kwartjes of f 0.10 al naar gelang het aantal gezins leden, de hoogst noodige goederen te koo- pen, een extra-uitdeeling van kleeding, schoeisel cn dekking worden gedaan voor zoover de opbrengst der collecte zulks toe laat en het aantal spaarders welke aan de spaarregeling deelnemen. Deze geldinzameling zal in deze gemeente worden gehouden door liet Plaatselijke Steuncomité B en wel op Woensdag 20 Oc tober a.s. en op volgende dagen en wordt door hot gemeentebestuur warm aanbevolen. Reeds hebhen zich ongeveer 50 werklooze spaarders op het Bureau voor Werkverschaf fing en Steunverleening aangemeld. LANGENDTJK NOORDSCHARWOUDE. Tuinbouwbelang» De tuinbonwvcreeniginig „Tuinbouwhelang" vergaderde Vrijdagavond in het lokaal van den heer J. de Bakker, alhier, o.l.v. den heer K. van Dijk. Na vaststelling der notulen van de vorige vergadering, deelde de voorzitter mede, dat het gebruik van de poterbcwaarplaats voor de bloembollen uitstekend is geslaagd. Verbod Zeeuwsche Blauwen? Van den hoer Mallekole was een brief in-» gekomen over de teelt van Zeeuwsche blau wen, Zeeuwsc.he bonten cn Westlander blau wen. Deze teelt is gevaarlijk voor de goed gekeurde pootaard appel cnDe heer Malle-» lcote wilde 't naar oen bouwverbod leiden. Verschillende personen voerden over dit onderwerp het woord, waarna men besloot, te trachten, regelend op te treden. Hierna werd de zetkoolrcgeling gewijzigd. Aankoop kunstmest. Voorz. deelde mede, dat verschillende kunstmeststoffen duurder worden, waarom spr. een voorkoop van deze stoffen zou willen doen. De leden gingen met dit voorstel accoord. De Voorzitter vroeg de meening van da vergadering over een uitbreiding van liet bestuur met 2 led-en; de bedoeling was', dat iemand van de standsorganisalies in hot bestuur word gekozen; anderen gevoelden hiervoor weer niet zoo veel. Na eonigc besprekingen besloot men eeni voorstel op de volgende vergadering te be handelen. De secretaris deelde mede. dat het par keerterrein zoo mogelijk zal worden uitga breid niet 800 M2., wanneer toestemming wordt verkregen. Voorz. vestigde de aandacht op de ver- hooging van de heffing op de aardappelort van f 30 tot f 50 per H A. Zou actie hier tegen niet op z'n plaats zijn? De secretaris vestigde de aandacht np sommige streken, waar men het op groote' aardappelen toelegt. Voorz. wilde dit op de Vierbonden vergade ring besproken zien. Hierna sluiting. KOEGRA3 JULIANADORP STROOKLAMPEN IN BRAND. Vrijdagmiddag te kwart voor twee nuif werd brand ontdekt in twee strooklampenf staande op een paar meters afstand van: de behuizing, bewoond door de gezinnen J. H. van den Berg IIz., tevens directeur van.' de N.V. „Volharding" aan wien een en an der toebehoorde en liet gezin van K. Bak ker. Door de wind wakkerde het vuur sj>oe- dig aan en was aan blusschen met eigen! middelen niet meer te (Jeuken. De brand weer werd gewaarschuwd en uit den Hel der verscheen de aufobrandspuit benevens liet motorspuitje en do handbrandspuit van Julianadorp. Daar het brandje geen groot gevaar ople verde kondon de autospuit van den Helder: en de handspuit van Julianadorp weer in rukken. I-Iet motorspuitje bleef voor na- blussching aanwezig. Het brandje trok niet veel belangstelling, daar de meeste men- schen geen aandacht aan de rookkolomf schonken, omdat men zooiets vele nialcn, ziet op de bloembollenvelden. Men was van meen ing, dat kinderen de oorzaak wa ren. Het stroo was verzekerd. GESLAAGD Onze plaatsgenoot C. Kant Cz. slaagde eetï paar dagen geleden te 's-Gravenhage voor: het machinisten-diploma A. sluit dient thans de regeling zelf bij raads besluit te worden vastgesteld. B. en W. bieden een ontwerp-regeling te? vaststelling aan. De Raad kan zich hiermede vereenigen. Aanvraag Landarbeiderswct. In verband met het verzoek van de Ver eeniging tot bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders te Heerhugowaard, stellen B. en W. voor aan genoemde Vereeniging een voorschot to verleenen voor een landarbeidersplaatsjo ten behoeve van P. Spaans. De voorzitter licht dit nader toe. Dq Raad besluit het voorschot te verleenen. Begrooting 1937, In verhand met verschillende opmerkin gen van Gedeputeerde Staten gemaakt naar aanleiding van hun onderzoek der begroot ing 1937 bieden B. en W. een aan vullende begrooting ter vaststelling aan. Wordt goedgekeurd. Gem. Electriciteitsbedrijf, B. en W. stellen voor vanaf 1 Januari 1938 aan het P.E.N. een toeslag van 50% op de bedragen verschuldigd wegens maxi- male belasting te voldoen. Na toelichting volgt aanneming van difi voorstel. De Raad gaat in comité en de voorzittel sluit de openbare vergadering.

Schager Courant | 1937 | | pagina 10