Stenografie ..Groote" wint 2 étalage kasten Het vermiste meisje nog niet terecht Middenstand Schagerbrug 20 October P. WAIBOER Schager Roosjes Sloeg de motor van de T1 af? Sterk Fransch elftal tegen Holland Vliegtuig verpletterd tegen berghelling Uit onze Omgeving KOEGRAS julianadorp. Ver. van Ondleerlingen der L.W.C. te Jalianadorp. Bovengenoemde verecniging vergaderde gisterenavond met 21 leden in het café „Prins Hendrik", van den lieer A. Doorn. Mede aan wezig was de heer I. J. Schroevers als advi- seerend lid dezer verecniging. De voorzitter de heer J. Vries Dz., opende met een woord van welkom tot de leden en den adviseur te richten deze bijeenkomst. De secretaris, de heer N. Hoornsman Dz., las de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van den secretaris van den Bond van Oudleerlingen, dat onze afdeeling als lid van den Bond was toegelaten. Daarna volgt een mcdcdeeling over de werkzaamheden verricht op het proefveld. De gerstproeven zijn mislukt, omdat de vogels de aren reeds hadden leeggeplunderd voor deze rijp waren. Beier was het met de veld jes voederbieten die op een paar soorten na, alle een goede opbrengst gaven. Een vol ledige uitslag hiervan volgt op de eerstvol gende vergadering, daar de opbrengsten der veldjes nog gewogen moesten worden. Vervolgens worden mede deelingen gedaan over de plaats gehad hebbende excursies naar de proefboerderij „Achtergeest" te Sint Pancras en de proefboerderij in dc Wicrin- germeor. De heer Blom, eigenaar van het bedrijf „Achtergcest", zal uitgenoodigd worden om in de tweede week van November alhier een spreekbeurt te komen vervullen. Door de heeren G. Bijvoet Gz. en den heer I. J. Schroevers wordt verslag uitgebracht van de door hen bijgewoonde Landbouwdag, gehouden te Alkmaar. De contributieregeling welke ook een punt van bespreking uitmaakte, had tot resultaat dat gedurende de wintermaanden een kwar tje per lid en per maand zal worden bij- gedegen. Tot commissie voor het nazien van de kas werden benoemd dc heeren G. Bijvoet Gz. en G. Baken. Besloten werd dat in dezen winter een paar inleidingen zullen worden gehouden over „Voet- en Bictenzickfen". De rondvraag leverde nihil, en de voorzit ter sloot met een opwekkend wooord deze vergadering. ANNA PAULOWNA Biljarten. De biljartclub, onderafdeeling van den N.A.S.B., speelde tegen de Heldersche club van dien bond. Anna Paulowna won 13 par tijen, Den Helder 11. Een aardig resultaat van de Poldersche club, die nog pus een lialf jaar bestaat. W1ERINGEN Het Witte Kruis- Afdeelingsvergadering van „Het Witte Kruis" in Hotel Centraal van den heer S. Kaan te Hippolytushocl' op Maandagavond 18 October. Aanwezig 52 leden. Voorzitter de heer D. Minnes opende de bijeenkomst en beloofde zijn beste krachten aan de vereen, te zullen geven en wees erop, welk een nuttig werk door de afdeeling wordt verricht. Voor wij verder gaan, aldus spr., ver zoek ik nog Uwe aandacht, om te herden ken, dat sinds wij onze laatste algemeene vergadering hebben gehouden, 2 van onze beste burgers, en bestuursleden, het tijdelijke met 't eeuwige hebben verwisseld. De heer Kaan was een van de oprichters van onze afd. Het Witte Kruis. Nu 39 jaren geleden ongeveer is deze opgericht. Vanaf dien tijd is de heer Kaan steeds bestuurslid geweest, waarvan de laatste 19 jaren Voorzitter. Altijd stond hij voor de afd. gereed, en ijverde waar liet noodig was voor de belangen van het Witte Kruis. Voor onze afd.* was zijn heengaan werke lijk een groot verlies. Voor de fam. Kaan en vooral voor mevr. Kaan een zware slag, doch moge het een 1 roost voor hun zijn, te welen, dat de nagedachtenis van hun dierbaren overledene, in dankbare herinnering hij onze afd. zal voortleven. Ook het heengaan van den lieer Bosker was een verlies voor onze afd. 25 jaren lang is den heer Bosker bestuurslid geweest. Al tijd was Bosker ook op onze bestuursverga deringen aanwezig, niettegenstaande de ver re reizen welke hij in de beginne vanuit den polder moest maken. Altijd was de heer Bosker dezelfde. En aangenaam is het. dat de heer Bosker een gezegende leeftijd heeft bereikt cn toch, 't beengaan van dergelijke mannen treft ons. Dat zij beiden nisten in vrede. De notulen. Deze worden door den secretaris-pen ningmeester. Ds. J. van Beek. gelezen, en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Voor het nazien der rekening worden benoemd de heeren A. H. J. van 't Hof. L. Noorden en J. C. de Haan. Allen nemen hunne benoeming aan. Rondvraag. Dc heer v. Boven, vraagt over verbetering materiaal. Spr. ontvangt bevredigend ant woord. De heer J. C. de Haan informeert over het incasseeren der contributie in tweeën. Dit is al reeds mogelijk. De heer R. Post wil trachten reserve te kweeken, door het houden van een fancy- fair. Het bestuur zal zich hier mede bezig houden. Dc heer M. Bosker zou een verbandikist te Oosterland geplaatst willen zien. Uit de be sprekingen blijkt dat er te Oosterland nog één moet zijn. Het heeft thans de aandacht van het bestuur. Verder niets meer aan de orde zijnde volgt sluiting. HEER-HU GOW AARD Bestuursverkiezing. Volgt benoeming van een bestuurslid in de plaats van wijlen den heer J. Bosker. Gekozen wordt de heer A. II. J. van 't Hof. die zijn benoeming aanneemt. Voorstel van het Bestuur tot verhooging der contributie met 25 cent. Uitvoerige discussie. Volgens voorzitter zijn do uitgaven f600 hooger als voorheen, n.1. f 450 pensioen voor Zuster v. d. Togt, f r>0 minder ont vangsten huis wiikgebomv en f 100 pensioen bijdrage der nieuw aangestelde wijkver pleegster. Met 25 cent contrihutieverhooging rekent het bestuur de helft der meerdere uitgaven te ontvangen. Penningmeester doet nog medcdeeling over event. aansluiting bij do Commissie voor Gezinsverpleging. Bij stemming over het contributie-voor- stel blijkt de meerderheid vóór verhooging te ziin. Alzon wprd dus besloten. Volgt besnrpking van den beschrijvings brief der a.s. algemeene vergadering. De afgevaardigden krijgen vrij mandaat. Als afgevanrdigden worden benoemd de heeren D. Minnes en J. C. de Haan. Plaats vervangers zijn dc heeren A. Buma cn N Kaan Het gevonden geraamte. Onlangs maakten we melding van het vinden van een menschelijk geraamte tij dens de ontgravingswerkzaamheden van het kanaalvak bij het Verlaat, en omtrent in omloop zijnde geruchten, als zou het vinden van dit geraamte in verband kun nen worden gebracht niet een vermoede lijke doodslag, gepleegd tijdens de aanwe zigheid van een troep zigeuners, die om streeks 1918 nabij het Verlaat zouden heb ben gebivakkeerd. Wij maakten er toen tevens melding van dat de gevonden dcelen van het skelet wa ren opgezonden aan Prof. van den Broek, hoogleeraar in de ontleedkunde aan de Rijks-Universiteit te Utrecht. We vernemen thans, dat het onderzoek door prof. v. d. Broek ingesteld, heeft uit gewezen. dat. voor zoover dit aan het onvol ledig materiaal nog is na te gaan, de gevon den skelet-deelen afkomstig zijn van een niet-ouden man en dat het skelet niet heel lang, zeker niet eenige eeuwen, in de aarde heeft gelegen. De waarschijnlijkheid wordt nu grooter, dat inderdaad een twintigtal jaren geleden, de zigeuners, die een hooggaande inzie zouden hebben gehad, den man in stilte hebben begraven, die bij deze ruzie het le ven liet. De resten van het stoffelijk overschot zijn thans te Utrecht begraven. Burgerl. Stand van 1118 Oct. 1937. Geboren, Getrouwd, Overleden: Geene. De komende en gaande man. Ingekomen: Willems, Harmpje, zonder be roep, van Assendelft naar C 81. Kuhle- meier, Cornelia Wilhelmina, zonder ber., van Amsterdam naar G 147. Vertrokken: Way, Johannes, zonder be roep, van C 88 naar Schagen. Danenberg, Nicolaas, boerenknecht, van T 26 naar Beem- ster. I1ET PRAALGRAF IN DE NED. HER VORMDE KERK TE VEENHUIZEN Wanneer men te Heerhugowaard de men- schen zou vragen naar het praalgraf van den heer Reynout van Brederode, tien tegen een, dat men u met open mond zou aansta ren en u zou zeggen: „Praalgraf? Nooit van hoort!" De Veenhuizers weten natuur lijk van het bestaan van dit praalgraf in hun kerk wel af, maar in Heerhugowaard zullen er meer zijn, die er niets van weten, dan die er wel van gehoord hebben, laat staan het hebben gezien. En toch loont het de moeite het praalgraf eens te bezichtigen. We waren daartoe on langs in de gelegenheid en troffen achter in de kerk het monument aan, dat gevormd wordt door een laag basement van toets steen, aan de boven- en onderzijde geprofi leerd en versierd niet acht wapenschilden, die thans alle hetzelfde zijn en ten deele in gips vernieuwd werden, doch die vroe ger alle acht stellig verschillend zullen zijn geweest en vermoedelijk de wapenschilden waren van de heerlijkheden waarvan Heer Reynout van Brederode ambachtsheer was. Op het basement van toetssteen ligt de figuur van den heer van Brederode, in rood geaderd manner gebeiteld. Over het costuum van zijn tijd heeft de beeldhouwer een ruime draperie gespreid. De rechterhand rust op den Bijbel, de hals wordt door een pijpkraag bedekt, het gelaat heeft een puntbaard. Op het basement bevindt zich een in la- tijn opgesteld opschrift dat vertaald onge veer luidt als volgt: „Ter nagedachtenis van den zeer edelen, zeer edel moedigen, zeer beroemden, zeer verstandigen en zeer bedachtzamen lieer Reynout van Brederode, Vrijheer van We- senberg. Ambachtsheer van Veenhuizen, Spanbroek, Oosthuizen, Ittersum, Kwadijk, Hobredae (in de Beemster), enz., Voorzitter van de Ridderschap en den Hoogen Raad van Holland, Zeeland en West-Friesland, die in het gezegende jaar 1633, op 7 Ja nuari, in den leeftijd van 67 jaar is overle den en die in deze tombe rust. hebben de Zeer Edele Domicella, Petronclla D' Ui- noiessa zijne weduwe en met haar zijn diepbedroefde kinderen, dit monument van genegenheid en dankbaarheid doen. oprich ten in het gezegende jaar 1633'. Vermelden we tenslotte nog, dat in den toren van de vrij nieuwe kerk (ook dc toren is vrij nieuw) een klok van 0.76 M. middel lijn hangt met het randschift: „Qionysius is myn nacm, myn ghcluyt is Gode bcquam". Deze klok zal stellig af komstig zijn van de vroegere kerk, welke toegewijd was aan den H. Dionysius, thans de patroonheilige van de R.K. kerk bij den liondcnweg te Hccrhugowaard-Zuid. WIERINGERMEER Eenige solo-nummertjes zang door Mej. Boekei oogstten eveneens veel succes.. Hoewol ruimschoots verdiend, kon op de gegeven nummers, uit den aard van het ge brachte en de sfeer waarin, niet worden geapplaudiseerd. Aan het. eind wekte de heer v. Twillert op tot aansluiting bij deze jonge vereeniging, die, gezien 't succes van den avond, veel belooft. MIDDENMEER KERKCONCERT DOOR CHR. GEMENGD KOOR „BEL CANTO". Do eenigst overgebleven zangvereenlging in onzen polder beeft Maandagavond na een korten bestaanstijd een openbaar concert gegeven in de Ger. Kerk alhier. De leiding van den avond berustte bij den Eerw. heer H. van Twillert, Hulppr. te W. Werf. Na opening met samenzang en een kort wel komstwoord, werd het mooie progrnmma vlot uitgevoerd onder dir. van den heer Boe kei te Andijk. En het viel ons op dat in den slechts korten studietijd deze jeugdige diri gent met zijn koor een concert gaf, dat er wezen mocht. De uitspraak alsmede de klank waren heel goed. Ook eenige klassieke nummers door een trio, (klavier, cello en viool) ge geven werden eveneens schoon vertolkt. Club- en Privaatlessen. J. W. MEIBOOM Hoogz.El07 - Schagen (gediplomeerd leeraar). Te Koop: met glasplaten, leggers enz., beide rollend, op rails, spoed gewenscht. Te bezichtigen bij Fa. J. BEEMSTERBOER, Kei zerstraat 15, Den Helder. Vanaf heden plaatsbespre king. S. KUIPER. Schagerbrug. Tel. 11, levert uit voorraad JULIANA- en WILHELMINA- ZAAITAJRWE, Andere soorten op bestelling. Desgevvenscht ontsmet. Voor het oprichten van een BOKSCLUB kan men zich aanmelden bij M. DE HAAS, Laanplein, Scha gen. Te koop aangeboden uit de hand ruim 8 H.A. BEST WEILAND en 100 snees Bouwland. Te be vragen bij JAC. BREGMAN, B'urgerbrug, Zijpe. Tc koop: Een klein plat RIJ. en WERKPAARD, Een Belgisch lijnpaard en een 5-jarige Ket. Allen merrie. Bij D. VAN DUIN, Oostcrklief, Wielingen. Te koop: T.b.c.-vrije GELDE KOEIEN, bij S. v. cl. WAL, Wcerc, Win kel. Te koop, tegen elk aann. bod een halftons FORD, in goede conditie, met zoo goed als nieuwe banden, bij B. C. KOS, Belkmenveg, St. Maartcnsvlot- brug. Gevraagd: JONGENS om bloembollen te leggen. KLAAS GOOTJES, Schager- waard. Beschikbaar: een bok, dekgeld k 50 ct., bij A. KIEZE- LING, Noord A 70, Schagen. Verloren: Een DUBBELLOOPS JACHT GEWEER, gaande van Lotweg, Anna Paulowna naar Wieringer- waard. Tegen belooning terug te bezorgen bij K. SCHENK, Lotweg, Anna Paulowna. Te koop: Een hoop EIKENHOUT, goed voor palen, bij P. HENXE- MAN, Aagtdorp. Schoort, D 8t. Billijk te koop: 5 volbloed STIERKALVEREN, waarvan 2 in Dec. geboren, bij P. SAAL, Wieringcrwaard. Te koop: Pl.m. 100 M. draag baar SPOOR, met lorrie. Twee Tandems. J. WOLDHUIS, Zuid- scharwoude. Te koop: Een gebruikte KACHEL, in prima staat. S. PIJPER, Aartswoud. Te koop: EEN GELDE KOE, geeft 17 liter melk. D. DE JONG, b.d. Wiel, Schagen. Loonzakje met inhoud in water laten vallen. het De werkman J. J. L. te W.werf heeft Vrij dag, terwijl hij bezig was een schip te laden zijn pas gevangen loonzakje met inhoud, ruim f25.in een der kanalen laten val len. Na den geheelen Vrijdagavond totdat de duisternis inviel te hebben gedregd, zon der eenig resultaat, zag hij Zaterdagochtend kans het voorwerp niet de kostbare inhoud weer op te visschen. Aan den inhoud bleek niets te ontbreken of beschadigd. Hoe het vliegtuig verongelukte. Naar de Tel. verneemt, zijn de omstandig heden, waaronder de T. 1 verongelukt is. als volgt geweest: Dc ramp heeft zich Zaterdagmorgen in de vroegte voltrokken. Het eskader, dat onder leiding van den vlootvoogd bij Banda ge oefend had, zou dien ochtend vertrekken met Soerabaja als uiteindelijke bestemming doch op weg daarheen zouden de oefenin gen worden voortgezet. De schepen waren voor dat doel reeds uitgevaren: de vliegtui gen verlieten de recde van Banda liet laatst. Het zal ongeveer halfzeven in den morgen zijn geweest, toen het de beurt van de T 1 was om op te stij gen. De vliegboot lag even buiten Neira, in de nabijheid van don be kenden vulkaan Goenoeng Api, welks werking geregeld trillingen op Banda veroorzaakt. Onmiddellijk na den start is het toestel afgegleden. Aan welke oorzaak dit is toe te schrijven is op het oogenblik nog niet bekend: de mo tor kan zijn afgeslagen en het is ook mo gelijk, dat men de machine te snel heeft willen optrekken. Met ccn geweldigen slag stortte de T 1 in zee. Er bevonden zich verscheiden vliegtuigen in dc omgeving er werden onmiddellijk noodseinen uitgezonden aan de reeds ver trokken oorlogsschepen en ook het bestuur van Neira werd van het gebeurde op de hoogte gebracht, ten einde maatregelen te kunnen nemen. Com.mandant nog niet gevonden Toen hulp arriveerde stak nog slechts de staart van het vliegtuig boven water. De bemanning van de „Zuyderkruvs" stelde ijlings pogingen in het werk de machine te bergen, in de hoop, wellicht opvarenden nog in leven te vinden. Zij slaagde er in het staartstuk ecnigszins op te lichten, waarna eenige mannen zich onder water begaven om in het wrak te zoeken naar de opvaren den. Zij troffen echter geen leven meer aan. In het geheel vernielde toestel bevon den zich vier lijken. De commandant van do T 1 is vermoe delijk uit hetf toestel gevallen; in elk geval heeft men tot dusver zijn stoffelijk over schot nog niet kunnen bergen. De geneesheer heeft geconstateerd, dat de vier mannen door den slag op het water vrijwel op slag moeten zijn gedood. Nadat men de lijken had geborgen moest het wrak van de T 1 worden losgelaten; de machine is daarop gezonken. Ruzie fusschen Duifschland en Tsjecho-Slowakije Ilenlein, de leider van de groote groep Duitschers in de Tsjecho-Slowaaksche repu bliek, heeft Zondag j.J. op een bijeenkomst van Sudeten-Duitschers een rede gehouden, waarin hij Tsjecho-Slowakije een natie noem de van nationaliteiten en ontkende dat er een Tsjechische eenheid bestaat. Toen Henlein na afloop reeds in zijn auto was gezeten om zich naar elders te begeven ontstonden er wanordelijkheden, waarbij naar van Duitschc zijde wordt beweerd, de Tsjechische politie zonder noodzaak enkele Sudeten-Duitsche Kamerleden mishandelde. Het behoeft geen betoog, dat dc Duitschc pers dit incident met graagte aangrijpt om opnieuw baar gif over de gehate Tsjcchi schc republiek uit te spuwen-. Vx>Mal Het team, dat van Zwitserland won, zoo goed als ongewijzigd gebleven. Gisteravond is, naar de Tel. verneemt, het Fransche voetbalelftal samengesteld, dat. op 31 October a.s. te Amsterdam tegen het Oranje-team zal uitkomen. De opstel ling luidt als volgt: Doel: Di Lorto (Sochaux). Achter: 'Cazenave (Sochaux), Mattier (Sochaux). Midden: Bourbotte (Fives), Tosset (Metz), Delfour (Roubaix). Voor: Nicolas (Rouen), Hcisserer (Straats burg). Courtois (Sochaux), Veinante (Ra- cing Club de Paris) en Langiller (C.A.P.). Reserves: Gonzalez (Red Star), Bordier (Reims), Lietar (Roubaix). Pradel (Reims). Dit is dus ongeveer hetzelfde elftal, dat de Zwitsers zoo verrassend goed partij heeft gegeven. 19 DOODEN. Een Amerikaansch verkeersvlieg tuig, waarover uit Salt Lakc City werd gemeld, dat het met 19 inzit tenden reeds 12 uur over tijd was, is op 32 K.M. ten Oosten van Salt Lake City gevonden, helaas totaal verpletterd tegen een berghelling. Reeds hadden op onderzoek uitgegane vliegtuigen het toestel eerder gezien, maar konden er niet bij landen, zoodat het eenige uren duurde, voor men zekerheid had, dat alle inzittenden gedood waren. De boven de onheilsplek kruisende vlieg tuigen seinden draadloos, dat bij het totaal vernielde toestel geen enkel levensteeken te zien was. Zestien passagiers, w.o. vier vrouwen en de drie leden der bemanning zijn dus om het leven gekomen. Een expeditie is op weg naar de plaats van het ongeluk. Het toestel kwam van New York. Men vermoedt, dat mist de oorzaak van de ramp is geweest. Deze automobilist is gisteren in zijn woonplaats Dordrecht opnieuw door een re chercheur verhoord. Men ging daartoe naar de plaats waar Vrijdagavond de jongeman de auto heeft aangehouden, n.1. op den nieu wen Rijksstraatweg onder de gemeente I.Ts- sclmonde. De politie stelde een uitgebreid onderzoek in. dat evenwel tot geen enkel resultaat leidde. De automobilist gaf nog eenige nadere aanwijzingen en in deze rich ting wordt het onderzoek mede voortgezet. De jongeman, die den automobilist aanhield, zag er onguur uit. Volgens deze automobilist heeft iemand op genoemden weg hem een teeken tot stop pen gegeven, waaraan hij voldeed. Daar het reeds donker was, stak hij het plafond lamp je in zijn wagen aan zoodat het licht viel op den jongeman, die hem bovengenoemd verzoek deed. Het meisje zelf heeft hij niet vol doende kunnen opnemen om met, zekerheid te kunnen verklaren dat het inderdaad het. thans vermiste meisje was. Van den jongeman kon hij zich herinneren, dat deze onge veer twintig jaar was, een vrij on gunstig uiterlijk vertoonde en dat hij een pilobroek en zware schoenen droeg en een jockeypet op had. Hij deed het verzoek om het kind mede te nemen naar Zwijndrecht, waar zij ver der den weg wel kon vinden. Zooals ge- zegt, heeft de automobilist dit verzoek ge weigerd en is doorgereden. De politie onderzoekt thans of mogelijk een andere automobilist dit meisje kan hebben medegenomen en of dit dan het vermiste meisje is geweest. De steeds weer opduikende geruchten belemmeren het on derzoek echter in ernstige mate. Weer kinderkleertjes gevonden. Nader verneemt de Msb., dat gistermorgen in een waterplas aan het Vrcdenoordplein door een burger enkele kinderkleertjes zijn gevonden. De man heeft hiervan onmiddel lijk aangifte gedaan bij de politie, die de kleertjes in beslag heeft genomen. De vondst, die terstond in verband werd gebracht met het vermiste meisje, heeft begrijpelijk in do omgeving van 't Vrcdenoordplein een grooten volksoploop veroorzaakt en al heel spoedig deden de wildste geruchten de ronde. De politie van 't bureau Sandelingenplein heeft terstond de diepgetroffen moeder van het vermiste meisje aan het bureau ontboden teneinde eventueel de gevonden kleertjes te herkennen. Dc moeder zegt echter, dat deze kleertjes niet van haar dochtertje zijn. Ouders nog steeds door onzeker heid gemarteld. Onguur uitziend man hield een automobilist aan en vroeg of hij een meisje wilde meenemen De vreeselijke onzekerheid omtrent het lot van de zevenjarige Lijntje Huiscr, die sedert Vrijdagmiddag uit de ouderlijke woning aan de Bricl- schelaan te Rotterdam wordt vermist, duurt nog steeds voort. Hierbij komt nog, dat «Ie verdwijning van het kind op de verbeelding werkt van een groot deel van bet publick, zoodat allerlei geruchten hardnekkig de ronde blijven doen en men steeds weer weet te vertellen, dat het kind, of wel het lijkje ergens zou zijn gevonden. Steeds echter loopt het onderzoek op niets uit. Ouders lastig gevallen. Ook schijnen velen er behagen in te schep pen om naar de woning van de zoo zwaar beproefde ouders te gaan om aldaar allerlei hypotheses te bespreken, mede om te trach ten liet een of ander van de oudere of een ander lid van het gezin op te vangen. Som migen ontzien zich zelfs niet om het de familie H. op allerlei manieren lastig te maken. Zoo hebben somnabules. kaartleg sters, waarzegsters en anderen zich reeds herhaaldelijk bij de familie aangemeld, om tegen vergoeding uitkomst in deze duistere zaak te brengen. Het verhaal van den automobilist, ïntusschen zet de politie de naspo ringen naar het meisje met kracht voort. Bij haar meldde zich een au tomobilist. die mededeelde, dat een jongeman hem op een der buitenwe gen van Rotterdam had gevraagd of hij een jong meisje wilde meenemen, hetgeen hij echter had geweigerd. Dit nu heeft hij in verband met de ver missing van het meisje Iluiscr gc- 1 bracht, MARKTBERICHTEN NOORDSCHARWOITDE, 19 October. Schotschc muizen 2.20, grooten 2.30, r. du- kon 1.40, eigenheimers 2.20, bl. dito 2.50— 2.60, Bevelanders 1.802, uien 6.10—6.80, drielingen 3.704.20. grove 6—6.90. gele nep 6.807.30. peen 0.901.20, spercieboonen 8.1017.70, kroten 1.SO—2.50, roodc kool 2.30 —3, witte kool 0.80—1, gele kool 1—1.40, alles per 100 Kg., bloemkool f 3.50 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDTJK, 19 October. Bl. eigenheimers 2.50—2.60, Bevelanders 2.202.30, uien 6.507, drielingen 3.60i.20, grove 6.206.50, peen 1.101.40. kleine peen 60 ct., spercieboonen 11.30—12.90, snijboo- nen f 13—16.30. koten 13 roode kool 1.902.80; groene kool 1.30—1.70, witte kool 80—90; gele kool 1—1.60 d. witte kool 1—1.50, bloemkool 6.10—6.60, dito tweede soort 1.80—2.30, Spinazie 2, Andijvie 0.60—0.90, druiven 15.60—22.10 WINKEL. 18 October. Appelen f 2—7, peren f 2—13, druiven 7—9, slaboonen 34. kool 0.50—0.80, uien 2—2.40, alles per 100 pond. Bloemkool 6—7, andijvie 60—70 ct. per 100 stuks. PURMF.REND, 19 October. Veemarkt. Koeien, totaal 480 stuks: 290 vette koeien 56—66 ct. per Kg., gelrle- koeion f 160200 per stuk, melkkoeien f 180—280 per stuk. 28 stieren 50—60 ct. per Kg., 16 paarden f 120—200, per stuk 85 vette kalveren 30—60 ct. per Kg., 220 nuch tere kalveren f 7—17 per stuk, 258 vette varkens 56—58 ct. per Ke., 40 magere var kens f 22—34 per stuk, 350 biggen f 15—22 per stuk, 1000 schapen f 16—34 per stuk, 70 bokken f 413 per stuk. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten cn Fruit. 16 October. Berlijn: Er is geen verandering te vermelden. Af en toe had de markt een levendig karakter. De prijzen waren weinig veranderd. Geno teerd wordt: Holl. tomaten 2136 per 50 Ke.. Holl. meloenen 20—22 per 50 Ke.. Holl. druiven niet genoteerd. Hamburg: Ruitcnl. prod.* Alicante tot 35 per 50 Kg.. Holl. to maten tot 24 per 50 Kg. Munchen: Holl. peren 13—15 per 50 Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3