Plaatselijk Nieuws. Aanwezigheid Arrondissements rechtbank te Alkmaar •adverteeren is duur!!! VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 18 October. Warmenhuizcn. EN VERDACHTE MET EEN VERLEDEN MAAKT NIET VEEL KANS OP CLEMENTIE. Zekere Piet J., een arbeider te Wanmicn- huiaen, had kans gezien op de kermis ongeveer 30 glazen pils te verschalken, zoodat hij met recht een wandelend pilsvat genoemd kon worden en dat nota bene nog wel. terwijl hij op de „zwarte lijst" stond! Natte Piet werd door de veldwachters Visser en Kanzen ingerekend en had zich toen op zoo geweldige manier verzet, dat hij thans ter zake wederspannigheid ter verantwoor ding werd geroepen. Het bleek nu oen huis vader met 2 kinderen te zijn, die reeds meermalen een veroordeeling had onder gaan. Met een dergelijk onevenwichtig in dividu werd natuurlijk niet veel conside ratie gebruikt en Piot veroordeeld tot 1 maand staatspension. Texel. DE CONCURRENTIENÏJD KREEG HEM TE PAKKEN. De passagiers-expediteur van Texel op Wieringen, Corn. B., kon het op 13 Aug. vermoedelijk niet verknoersten dat zijn concurrent A. Eclman onder zijn duiven schoot en maakte den ouden Anton zulks kenbaar, door hem een paar stompen in 't gelaat toe te brengen. Dergelijke onbe houwen uitingen van misnoegdheid wor den echter niet getolereerd en derhalve werd heden de beurs van Kees met 20 gulden ontlast, indien hij althans geen lust heeft om 10 dagen te komen brommen. Den Helder. DE CAFÉHOUDER WON DE SWIKPARTIJ. Gcruimen tijd hadden de hecreri zich bezig gehouden met het feit, dat de caféhouder Tjalling B. te Den Helder op 2G Juli gelegen heid zou hebben gegeven tot het houden van oen hazardspel, het zoogenaamde zwik ken, een kaartspel, dat tegenwoordig erg populair schijnt te zijn. Kr waren echter dienaangaande hij de politie klachten geko men en do agent Geert de Haan, nog een ouwe zwikker uit den mobilisatietijd, had alsnu een onderzoek ingesteld, dat tot een strafvervolging leidde. Hot bleek echter na uitvoerige deliberatie betreffende de edele zwikkunst niet mogelijk om tot een veroor deeling te komen en werd op voorstel van den officier de kastelein vrijgesproken. Wieringen: II AVER Dl EVEN FLINK GESTRAFT. *t Lijkt wel dat de zwarte haver van Wierin gennoerpolder een groote attractie is voor de werklieden, die met de behandeling van dit landbouwproduct zijn heiast. althans stonden achtereenvolgens 2 arbeiders, R. D. en J. V. terecht, ter zake diefstal en werd R. opge knapt met maar even f 30 boete of 15 dagen voor een partijtje, dat f 4 nominaal kan op brengen, terwijl J., wiens strafblad niet blan co was, II dagen zal moeten brommen. Heerhugowaard. HIJ BEDACHT ZICH NOG TE RECHTER TIJD. Een tweetal jongelui uit den Blauwe Rci- gerpolder, de platina haarkleurige Jan Gr., en zijn vriend Simon R., bevonden zich in den nacht van 15 op 1G Augustus te Obdam in het weil>ekende café van Tambach op het kermisbal en permiteerde de heer Jan Gr. zich op een gegeven moment, toen hij naar het buffet opdrong om de noodige koelsme- ring te erlangen, de luxe een anderen kermis houder, Theo Borst, met een bierglas op zijn gezicht tc timmeren, met gevolg, dat Theo stevig bloedend aan zijn oor en achterhoofd werd verwond. Terzake deze laffe aanval, die Borst 10 gulden geneeskundige onkosten en ongeveer 18 gulden blocdschade aan zijn beste colbertje had gekost, stond de peen- harige Jan nu terecht en beweerde als nu dat Theodoor hem eerst in het gelaat had gemept. Zijn vriend Simon kon zulks ook ge tuigen en dat deed Simon dan ook trouw, maar hij zat al heel gauw als verdacht van meineed, zijn zonde in de rijksveldwachters- kamer te overwegen en kwam na afloop van de andere zaken weer terug om schuchter mee te deelen, dat hij eigenlijk niet had ge zien dat Borst eerst geslagen had, voor welk tijdig dementi hij den dans ontsprong en al het odium werd gelegd op het witte hoofd van Jan G., die tot 6 weken en 28 pop schadevergoeding aan Borst werd veroor deeld! Weer een goede les voor roekelooze vrien den om zich niet te laten verleiden den Rechter voor te liegen. Uit onze omgeving BERGEN HET N2DEHLANDFCTTE ROODE KRUIS Een afdeeling Bergen opgericht. Er zal een cursus worden ge geven in Eerste Hulp Bij Onge lukken. In liet Oranjehotel had gisteravond de oprichtingsvergadering plaats van een afd. Bergen van het Nederl. Roode Kruis. De Burgemeester, Mr. H. D. A. van Ree- ncn opende de vergadering mot een woord van welkom en bracht don heer G. van Tervvisga dank voor het vele voorbereidende werk, hetwelk hij had verricht. Spr. ver zocht den heer van Terwisga daarop de lei ding der vergadering over te willen nemen. De hoer van Terwisga dankte den burge meester voor zijn vriendelijke woorden en mam daarna den hamer over. Daarna ging spr. over tot de behandeling der agenda: Allereerst was aan de orde de vaststelling der Statuten. De vergadering verklaarde zich accoord met het ontwerp, waarin zijn neergelegd de gedachten van het Hoofdbestuur. Enkele veranderingen werden aangebracht. Hierna had de bestuui-sverkiezing plaats, waarvan het resultaat als volgt was: G. van Terwisga, Voorzitter; J. W. IIop, secretaris en G. J. Grin, penningmeester. De vergadering machtigde vervolgens het bestuur de Koninklijke Goedkeuring op de Statuten aan te vragen. Er zal een oproep geschieden om te komen tot een cursus te geven door dokter A. H. van Gelder, waarbij do leden zullen worden opgeleid voor eerste hulp bij ongelukken. De heer mr. A. W. Ledeboer sprak aan het slot der vergadering de hoop uit, dat Bergen spoedig Alkmaar zou overvleugelen, wat voor Alkmaar een-mooie aansporing zou zijn tot meerdere activiteit. De Voorzitter deelde nog mede, dat a.s. Woensdagavond in de Rustende Jager een groote propaganda-avond zou worden ge houden en hoopte op een goede opkomst. De nieuwe afdeeling begint met 84 leden. Hierna volgde sluiting. IIET WITTE KRUIS De heer .4. C. Winder als be stuurslid herkozen Er zal nog een cursus in huiselijke zieken verpleging worden gegeven. In het Oranjehotel had gisteravond een algemeene vergadering plaats van de afd. Bergen van de Noord-Hollandsche Vereeni- ging „Het Witte Kruis", onder voorzitter schap van den heer G. Taapkcn. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de secreta ris, de heer dokter J. A. Blok de notulen voorlas. De heer L. Monnier wees erop, dat niet in de notulen was vermeld, dat hij zich belast luid met de inzameling van postzegels. Spr. wekte op, om deze inzameling alsnog aan te bevelen. Daarna deelde de Voorzitter mede, dat de Emmabloemcollecte f 197.had opge bracht Bij de ingekomen stukken, welke daarna aan de orde waren, was een schrijven van den heer Monnier, waarin wordt voorgesteld om de contributie voor alle werkloozen te verlagen tot f 1. Dit voorstel werd aangehouden tot een volgende vergadering. Ingekomen was voorts een klacht over het slechte betalen der contributie. t De vraag kwam hierbij naar voren hoe gehandeld moest worden met menschen die bedankt hadden en bij ziekte weder lid werden. Het reglement toch bepaald, dat iemand 2 jaar betaald moest hebben om voor hulp in aanmerking te komen. De vergadering was van meening, dat aan dezen eisch moest worden voldaan; slechts in bijzondere gevallen zou hiervan worden afgeweken. Voorts was ingekomen een schrijven van de afd. Alkmaar van liet Witte Kruis, in zake districtsvorming. Het doel hiervan is de onderlinge band te versterken tusschen de diverse afdeelingen in den omtrek. De afd. Alkmaar wekte op deze districtsvor ming te bevorderen, daar er in de laatste jaren niets meer aan was gedaan. De ver gadering ging hiermede accoord. De heer Monnier stelde vervolgens voor, de salariskorting en vergoedingskorting on gedaan te maken en dit voorstel te brengen op de agenda van de op 26 October te hou den algemeene vergadering van het Witte Kruis. Getracht zal worden den vereiscliten steun van vier afdeelingen te krijgen. Hierna was aan de orde een bestuursver kiezing, wegens periodiek aftreden van den heer A. C. Winder. Deze werd bij acclama tie herkozen. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering werd daarna gekozen de heer L. Monnier. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief be handeld. In verband met de districtsvorming wenschte de voorzitter de candidaatstelling van den lieer Mr. G. A. de Lange tot lid van het Hoofdbestuur te steunen. Aldus werd besloten. In de commissie tot het nazien der reke ning werden gekozen de heeren: P. Lecring en Jongedijk. Bij de rondvraag zeide de heer Monnier propaganda te willen maken, door middel van een tentoonstelling op hygiënisch ge bied; een lezing, een film of iets dergelijks. De voorzitter antwoordde, dat steeds al getracht is, propaganda te maken. Het denk beeld van den heer Monnier zou door het bestuur onder de oogen worden gezien. De voorzitter deelde nog mede, dat bin nenkort een cursus in huiselijke ziekenver pleging zou worden gegeven, speciaal voor die dames die wegens plaatsgebrek hiervoor het vorige jaar niet in aanmerking konden komen. Hierna sluiting. WIERINGEN Uitvoering ten bate van de kleuterschool. Jl. Zondag werd ten bate van de kleuter school te Hippolytushoef een uitvoering gegeven in „Concordia". De zaal was flink bezet, toen de heer L. Noorden de aanwezigen welkom heette. Spr. deelde mede, dat onverwachts twee der nie- despelende heeren zich hadden terugge trokken en dat in hun plaats daarvoor nu zouden medespelen de heeren H. Ivooij en J. Weij van 't Zand. Spr. was deze heeren daar zeer dankbaar voor. Opgevoerd werd dan „De Privéverplccg- ster", blijspel in vier bedrijven, door A. den Hartog. Zonder uitzondering was het spel zeer goed, wat wel bleek door het applaus. De spelers hadden dan ook een dankbare taak vervuld. Het publiek leefde echt mee, er werd om gelachen, ja soms tijden om gegierd. Kostelijke momenten,, waarvan het stuk is doorspekt, brachten al dadelijk een echte gezellige stemming onder de aanwe zigen en aan het slot moest het doek tot viermaal worden gehaald. Het was een uit muntend geslaagde tooneelavond, en de medewerkenden werden dan ook alle bij namen genoemd aan het slot door den hoer Noorden bedankt. Een gezellig bal na be sloot dezen goed geslaagden avond. ZJJPE SCHAGERBRUG. Vrijz.-Dem. Kiesvereeniging. Op uitnoodiging van den Secretaris van den Vrijzinnig-Democratischen Bond was Maandagavond in de zaal van den heer Kuiper, alhier, een vergadering belegd, om te komen tot de oprichting van een afdee ling Zijpe van den Vrijz. Dom. Bond. Een 16-tal personen gaf door zijn tegen woordigheid blijk van belangstelling hier voor. Tevens waren aanwezig de heeren mr. L. G. van Dam, secretaris van den V. D. Bond, en Sietsma, secretaris van het Fe deratiebestuur. Na een inleidend woord van den heer G. van der Sluijs, besprak de heer mr. L. G. van Dam, secretaris van den Bond, de motieven, welke tot het plan, in Zijpe een afdeeling op te richten, hebben geleid. De candidaten van den Vrijz. Dem. Bond kregen bij de laatste Kamerverkiezing in Zijpe niet minder dan 904 stemmen, het aantal z.g. algemeene leden in Zijpe is groeiende, factoren, op grond waarvan spr. de oprichting van een afdeeling zeer wei> schlijk achtte. Er bestaat dan een contact met het Bondsbestuur, een contact dat tot heden ontbreekt en hetgeen noodzakelijk is te. achten voor een stelselmatig en duurzaam voeren van propaganda. Uit de vergadering werden vragen gesteld, omtrent het bedrag der contributie en af dracht aan het Hoofdbestuur, terwijl tevens werd aangedrongen op het tot stand brengen van een contact met de kiezers, door regel matig goede sprekers te laten komen. Bij de l>cantwoording bleek, dat 't de be doeling was, de contributie niet hooger te doen stellen, dan tegenwoordig jaarlijks aan de 4 plaatselijke vrijzinnige kiesvereenigin- gen moet worden betaald en voorts, dat een afdeeling rechten op goede sprekers kan doen geldon. Uitvoerig werd besproken de vraag, of men één kiesvereeniging over de geheele ge meente zou dienen op te richten, dan wel 4 vereenigingen en wel in de dorpen Burger- brug, St. Maartensbrug, Schagenbrug en Oudcsluis. De meeningen waren hieromtrent verdeeld. Tenslotte werd besloten de besturen der 4 bestaande niet-aangesloten V.-D. kiesvereeni- gingen in een vergadering bijeen te roepen om hun oordeel over oprichting van één of meer afdeelingen van den V.D. Bond te ver nemen en dan eventueel nadere plannen uit te werken. WARM EN HUIZEN Maandagavond hield de Mij. tot Nut van t' Algemeen, Dep. Warmenhuizen, een alge meene vergadering ten huize van den heer Slikker. Aanwezig 9 leden. De w.n. voorzitter, de heer P. Klant, heette de weinige bezoekers welkom en betreurde de geringe opkomst. Spreker verzocht den w.n. secretaris, den heer P. Rempt, de potuien te willen voorle zen. Zonder op- of aanmerking werden deze goedgekeurd, onder dankzegging aan samen steller. Ingekomen stukken. Een stapel corres pondentie, bijna allen van sprekers, was bin nengekomen. Naar aanleiding hiervan ging men over tot bespreking van het wintersei zoen. Met het oog op de financiën wordt in den breede besproken hoe 't winterseizoen uit te voeren. De heer P. Mink brengt naar voren een avond van de K.L.M. Hierover zullen infor maties worden gehaald omtrent de kosten. Verder is door de vergadering besloten om Dr. v. d. Sleen voor ons Departement uit te noodigen, met: Zwerftochten door Zuid-Afri- ka, een zeer actueel onderwerp. Ongetwijfeld zal dit veel volk trekken. Ook zal den heer Ten Bruggencate uit Heiloo worden uitgenoodigd en de laatste nutsavond met eigen krachten trachten te vullen. Besloten is om de Nutsbibliotheek open te stellen op Woensdag a.s. 20 October van half vijf tot half zes en vervolgens eiken Woens dag. De lcesgelden voor niet-leden is van 3 cent bepaald op 5 cent. De dames A. de Moor en P. Delver zullen worden verzocht om bij het boekenruilen de behulpzame hand te bieden. Besloten is om door middel van propa ganda nieuwe leden te werven. De rondvraag leverde besprekingen van liuishoudclijken aard en hierna volgde slui ting. Na deze algemeene vergadering werd nog een bestuursvergadering gehouden en is tot voorzitter benoemd de heer P. Klant en tot secretaris-penningmeester de heer P. Rempt. Beide heeren namen deze benoeming aan. DE WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 16 October 1937 waren in deze gemeente ingeschreven 25 werkloozen. waarvan 15 in de steunregeling, 5 in de cen trale werkverschaffing en 3 in de bagger- regeling. IJKEN In den loop der vorige week is in deze gemeente een controle uitgeoefend ingevol ge de ijkwet. 7 processen-verbaal moesten worden opgemaakt wegens overtredingen van deze wet KORT VERHAAL door L. A. R. Ulie. Zij schreef: Je zult er om lachen, maar je weet wel, dat ik niet bijgeloovig ben en wei nig last heb van zenuwen. Hoe verklaar je dan dit alles? Zoover gekomen keek ze op en staarde uit. bet geopende venster, met gefronste wenkbrouwon. De mooie tuin achter bet villartjo lag in na middagrust. Vanwaar zij zat. kon ze zien hoe in de moestuin de wind speelde mot de panden van de jas, die de vogelverschrikker droeg. Ze dacht eraan dat ze den eersten avond verschrok ken was van dien vogelverschrikker en be gon zelf te twijfelen, of ze toch niet wat nerveus was. Per slot van rekening had haar dokter absoluut gewild dat ze rust zou nemen. Nu zat zo hier, in de gemeubileerd gehuurde villa en kon geen rust vinden. Ze sliep ellendig, droomde vreemd en had een zonderlinge sensatie als van een vrcesclijkc aanwezigheid, een iets, dat nahij was en toch onzichtbaar. Dat alles had ze beschre ven in haar brief aan haar verloofde en ze hoopte heimelijk, dat hij uit zijn drukke werkzaam lieden zou breken en haar opzoe ken, eer de week voorbij was. Het leek nog zoo lang tot aan het eind van deze weck, nog vier dagen. Langzaam schreef ze verder: Misschien ben ik toch nerveuser dan ik zelf besef. Den eersten avond toen ik hier aankwam, ben ik vrcoselijk geschrokkon van een mallen vo- goverschrikker die in. den moestuin staat. Ik hol» zelfs van hot ding gedroomd. Dat is niet normaal! Ik zou zooveel liever droo- men van jou. Maar het zijn nog vier dagen, dan kom je hier met je moeder en daarna zal ik wel weer de oude zijn. Toen de jongeman dezen brief gelezen had, zat hij oen tijdje in gedachten en ging daarna naar zijn moeder. Als hot even kan, zou ik graag willen, dat U nu al naar Esther ging, zei hij. Ik kan onmogelijk voor Zaterdag wog, ik heb ver schillende conferenties, maar ik maak me ongerust. Deze brief is zoo heelenvaal niets voor haar. Ze moot wat overspannen zijn en dan is het niet goed dat ze er zoo al leen zit Zoo kwam 't dat dienzolfden avond de oude dame bij de aardige, kleine villa arriveerde. Het was prachtig zomerweer. De wat wilde tuin om het huis was vol rozen en andere bloemen. De oude vrouw dacht bij zichzelf, dat men beslist abnormaal moest zijn, om lugubere gevoelens te hebben in zoo'n aardi ge, idyllische omgeving. Esther begroette haar met groote blijd schap. Ze stemde toe, dat het huis alleraar digst was. Ei\ had een weduwnaar in ge woond, die plotseling vertrokken was en zijn huis gemeubileerd liet verhuren door een bureau. Het was een zonderling ge weest, maar hij had geld en smaak, zoodat de kamers gezellig en mooi waren inge richt. Terwijl ze met haar aanstaande schoonmoeder dineerde, begreep Esther zelf niet meer, dat ze hier zoo nerveus was ge weest. Maar toen ze daarna in den avond schemer wat wandelden door den mooien tuin, beving haar weer dat gejaagde angst gevoel. Zc trachtte krampachtig het te ver bergen. De oude dame staarde door haar lorgnet naar de vogelverschrikker en zei: Hemeltje wat een ding! Dat is werkelijk goed om van te droomen en dan voor zoo'n klein moestuintje. Waarom doe je het niet weg? Het ontsiert de heele omgeving. Ik heb er al over gedacht, maar ik wil niet graag iets veranderen in het huis van een ander. Misschien komt de eigenaar binnenkort terug en aJs zijn moestuin dan niet is zooals hij dien achterliet Den volgenden morgen telefoneerde Es- ther's verloofde. Hij sprak eerst met haar en toen met zijn moeder. Esther verzeker de hem dat alles nu in orde was. Zijn moeder zei: Het is hier alleraar digst. Werkelijk heel mooi en rustig. Als je kunt moest je Vrijdagavond al komen. Hij dacht aan die woorden nog, toen hij op zijn kantoor zat. Zijn moeder was een zeer bcheerschte vrouw, die zich zelden uitte. Iets in haar toon had hem verraden wat ze niet zei: dat ze ernaar verlangde dat hij kwam. Was het mogelijk dat ook zij bevangen was door het zonderlinge angst gevoel, dat Esther had gekweld. En was Esther's opgewektheid wel geheel en al oprecht geweest? Misschien speelden die beiden nu comedie tegen elkander. Hij slaagde erin Vrijdagavond nog weg te komen en vond beide vrouwen in sohijn op gewekt, doch beiden bleken nerveus. Terwijl Esther bezig was in de keuken, wendde hij zich vragend tot zijn moeder. Ze zei: Ik heb het voor Esther verbor gen, maar ik vind het hier vrocselijk. Ik weet niet waarom, Wat ze je schreef, voel ik ook: het is of er iets aanwezig is, ik weet niet wat, maar iets vreesolijks. Hij was verbaasd. Niemand was minder nerveus of bijgeloovig dan zijn moeder. Dien nacht, eer hij ging slapen, stond hij voor het venster nog een sigaret te rooken. Zijn moeder en verloofde waren al naar bed ge gaan. Hij keek peinzend den tuin in en luisterde naar het ruischen van den wind door het loover. Het was een heldere ster renacht en hij kon de groteske omtrekken zien van de vogelverschrikker, waarvan zijn moeder en ook Esther een afkoer had. Hij staarde er naar en vroeg zich af of het sug gestie was. dat ook hem een zonderling ge voel van afkeer bekroop, een huiverigheid, als voor iets gruwelijks dat hij voelde, zon der het werkelijk te zien. Hij verzette zich tegen zulke nerveuze gevoelens, die hem an ders vreemd waren en besloot nog even een wandeling te makén eer hij naar bed ging. Hij liep den tuin door, maar bij den vogel verschrikker bleef hij staan, met een schok, Opeens besefte hij, dat de vreemde gevoelens die hom en de beide vrouwen in de war hadden gebracht, zich concentreerden op dit gedrochtelijk voorwerp. Hij staarde er naar. Het ding droeg een pak, dat eens een jacquet was geweest. Onder de jas kwa men twee beenen van stroo te voorschijn, het „hoofd", blijkbaar iets stevigs, met stroo omwikkeld, droeg een groot en hoed. Hij nam een besluit. Als werkelijk dit zonder ling gedrocht. iets te maken had met de lu gubere atmosfeer van dit huis, dan moesten hun vreemde gevoelens verdwijnen mét den vogelverschrikker. Hij zou het ding in een naburigen vijver gooien en dan afwachten hoe hijzelf en do beide vrouwen zich daarna voelden. Vastbesloten naderde hij den vogelverschrik ker en greep hem beet, To.en verstijfde het bloed hem in de ade ren. Met geweld zich beheerschend, schoof hij hots froo onder den hoed terzijde. Het bedekte liet gelaat van een doodc met wijd open, starende oogen. De politie stelde naderhand vast, dat de eigenaar van het huis was vermoord door iemand, die een veete tegen hem koesterde. De moordenaar wetende dat de ander alles had voorbereid om te vertrekken en zijn be dienden al ontslagen had, verborg het lijk op deze originee.le wijze, het vastbindende aan een sterken staak en toen het stroo en een oud pak en ouden hoed een vogelver schrikker suggereerende. Hij deed het om tijd te winnen voor zijn vlucht en werd dan ook niet spoedig achterhaald. Wat de drie bewoners van het huis betreft die hadden nu alle drie behoefte aan een kleine rustkuur!! want de adverteerende bedrijven gaan met de orders strijken ROTTERDAM, 18 October. Veemarkt. Aanvoer: totaal 1993 stuks', t.w.: 431 vette runderen, 240 vette kalveren, 21 nuchtere kalv. 209 schapen en lamme ren, 682 varkens. Prijzen per Kg.: Vette koeien, le kw. 76 ct., 2e kw. 68 ct., 3e kw. 50—56 ct.. vette ossen 74r-67—56-56 ct., vette kalveren 100—9075-80 ct., varkens (levend gewicht) 616059 ct., schapen 53—48—43 ct., lammeren 645954 ct. Prijzen per stuk: schapen f 20—2622, lammeren f 20 1715. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen iets hooger, pr. koe 80, pr. os 78. Vette kal veren, aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen als vorige week Dinsdag, pr. kalf 1.10. Schapen en lammeren, aanvoer rui mer, handel matig, prijzen schapen onver anderd, lammeren ruim prijsh. Varkens, aanvoer aanmerkelijk grooter, handel tame lijk, terugloopende prijzen. Er werden wei nig schapen voor export gekocht. ROTTERDAM, 18 October. Vlasmarkt. Aanvoer: 3050 Kg. blauw, schoon 70—80 ct. per Kg., 5700 Kg. Hol- landsch geel 7078 ct. per Kg. De markt was kalm gestemd. Het beste en sterke vlas blijft gevraagd tegen onveranderde prijzen. Het lagere vlas is verlaten. Het nieuwe gewas valt niet mee noch wat af komst noch wat prijs betreft. Alles werd verkocht. ROTTERDAM, 18 October. Fijne zaden (Boerennoteering): Blauw- maanzaad 29—30, karwijzaad 21—22, voerlijnzaad 910, zaailijnzaad witbloem 1111.50, alles per 100 Kg. AMSTERDAM, 18 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 388 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 70—78 ct., 2e kw. 60-68 ct., 3e kw. 5458 ct. per Kg. slachtgewicht; 78 melk- en kalfkoeien f 170—230 per stuk, 63 vette kalveren: 2e kw. 54—60 et., 3e kw. 4452 ct. per Kg. levend gewicht; 75 nuch tere kalveren f 712 per stuk. 439 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 69 70 ct.., een enikele hooger, zware varkens en vette varkens 68—69 ct. per Kg. slacht gewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Run deren korten aanvoer, handel stug, prijzen hooger. Vette kalveren weinig aanvoer, handel slepend doch prijshoudend. Nuch tere kalveren normalen aanvoer, handel willig en prijzen onveranderd. Varkens be hoorlijken aanvoer, handel willig en prijs houdend, AMSTERDAM, 18 October. Aardappelen. Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Per 70 kilo: Z. Bonten 2.40—2.60, Z. Blauwen 2.402.60, Z. Eigenheimers 2.10 2.30, Z. Bonten en Blauwen poters 1.G0 1.70, Z. Eigenheimer poters 1.501.60, Z. Bonken 1.801.90, Flakk. Eigenheimers 210—2.30, Flakk. poters 1.601.70, Spuische Eigenheimers 2.20—2.40, Spuische poters 2.20—2.40, Spuische poters 1.60—1.70. Ver der per 100 kilo: uien 3.60—4.40, N.H. bon ten 2.303.40, idem blauwen 3—3.20, idem bl, eigenheimers 2.S0—3, idem blanke ei genheimers 2.80—3, idem blauwen en bon ten poters 2—2.20, IJpolder bonten 350— 3.40, idem bonten poters 2.402.80, IJpolder bonten 2.402.80, Hillegommer zandaardap- pel-en 3.203.60 Anna Paulowna zandaard- appelen 3.203.60 met ringvuur 2.30—2.40 Texelsche zandaardapnelen 3—3.60, diverse zandbonken 2.40—2.S0, Westl. bl. eigenh. 2.803, Drentsche en Overijssel- sche zandeigenh. in 50 kilo balen zwarte grond 2.20—2.40, blanke grond 3—3.20, bon ken 2.40—2.80. WARMENHUIZEN. IS October. Aanvoer: 17800 Kg. witte kool f 0.80. AMSTERDAM, 18 October. Binnenl. granen, (Boerennoteering). Rogge 7.50—7.85, chevalier gerst 7.758.25, wintergerst 7.50—8, haver 6.50—7, duive- boonen 910, paardeboonen 8.258.50, groe ne erwten 9—10, vale erwten 11—14.50, alles per 100 Kg., karwijzaad 11.25—11.50, hlauw- maanzaad 14.5015.50 alles per 50 Kg. ALKMAAR, 18 October. Aardappelen 250, aarbeicn 17—20, andijvie 0.60—1.40, appelen 2—6, bloemkool I 6—9, II 1.50—4, boerenkool 2.50, bieten 1.20—2.20, druiven 9—13, gele kool 1.20—1.80, groene kool 1.50-3.20, kropsla 0.60—3.80, knolsel- derie 2—2.80, komkommers 1.50—4, peren 3 —13.50, prei 1.50—2.80. peterselie 120—2.60, postelein 0.12—0.32. radijs 150-2.80, roode kool 1.203.80, selderie 12, spinazie 0.17 0.52, spruiten 3—7, snijboonen 4—9.50. dub bele spercieboonen 1.20—3.15, tomaten 2— 4, uien 6—7.10, wortelen 150—1.80, boswor telen 2.504, witlof I 6—9. II 4—5.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6