BAL Regeeringsmoeilijk- heden in Frankrijk Dr. E. HOEKSTRA'S Stoomschip bij Egmond gestrand BEKENDMAKING WAARNEMER ZAAK Inplaats van Libyc naar Spanje Troepenbewegingen aan Egyptische grens Zuid-Afrikaansche minister r Tt verlof tot muiten Kanalenaanleg aanbesteed 8 In. HOOGSCHAGEN o II. HOOGSCHAGEN-Gutker tberichtenISJ Spoedige kabinetscrisis verwacht Minister Bonnet, die in den allerhoogsten nood geroepen werd om de monetaire en economische crisis in Frankrijk te bezweren, beleeft niet veel plezier van zijn socialisti sche collega's. Zij kunnen natuurlijk niet anders dan zich verzetten tegen alle regeeringsmaatregelen welke strekken tot een versobering van den levensstandaard der Fransche arbeiders. Dit zal echter noodzakelijk zijn, daar gaen enkele volksgemeenschap, ook de rijke Fran sche niet, zich zonder groote economische schokken een zoo snelle sociale evolutie kan veroorloven als onder het Kabinet-Blum is tot stand gebracht. De veel te haastige en ondoordachte invoe ring van, overigens veelal niet onbillijke, ar- beiderseischen, heeft een geldcrisis veroor zaakt, die in haar uitwerking verwoestend heeft gewerkt op het staatscrediet en de koers der franc met sprongen omlaag heeft geduwd. Thans wordt de rekening gepresenteerd. De staatsambtenaren en die der spoorwe gen, die hun inkomen door de sterke prijs stijgingen vrijwel zagen halveeren, eischen thans een belangrijke loonsverhooging. Minister Bonnet echter, die de touwtjes In de door Blum achtergelaten desolaten boedel, slechts met moeite aan elkaar kan knoopen, is niet bereid geheel aan deze eischen te voldoen. En zoo is er in den boezem van het Fransche Kabinet etc hevigen strijd ontstaan tusschen de radicale mi nisters eenerzijds en hun sociale col lega's anderzijds. Het ziet er naar uit dat nóch minister-pre sident Chautemps nóch minister Bonnet be reid zullen blijken voor den druk der so cialisten te wijken, nóch dat zij zullen buk ken voor het dreigen der ambtenaren, die een proteststaking willen uittoepen. Men verwacht algemeen een spoedig aftre den van het Fransche Kabinet, waardoor 't mogelijk zal zijn een aantal socialistische ministers te spuien en enkele meer rechts- radicalen op te nemen. Hierdoor zou een regeering kunnen worden gevormd, die krachtiger zou komen te staan tegenover de eischen dei arbeiders. Uniform van het Spaansche vreem delingenlegioen aangetrokken. Volgens het Spaansche persagent schap zijn de Italiaansche regimen ten 61, 62 en 63, die op 11 October Italië hadden verlaten met bestem ming naar Lybië, de afgeloopen week te Cadiz aan boord der Spaan sche koopvaardijschepen „Domine" en „Lajaro" aangekomen. De reis van Italië naar de Canarische eilanden vond plaats met Italiaansche transportschepen, aldus het Vsb. Daar vond overlading plaats op Spaansche schepen, die naar Cadiz vertrokken. In totaal zijn te Cadiz de afgeloopen week GOOO man aangekomen, waarin zijn begrepen 1000 man, die geen uniformen droegen, maar die onmiddellijk het Spaan sche uniform van het vreemdelingenlegioen aandeden. Zïj werden naar Sevilla gediri geerd. De bladen te Cairo melden nieuwe troe penverplaatsingen aan de Egyptische West grens. In officieele kringen verklaart men, dat er geen reden tot ongerustheid is en dat de oefeningen bij Mersa Matruch slechts een voorbereiding zijn voor de winterma- noeuvres. Een in Cairo liggend Britsch regiment zou, volgens berichten in do bladen, de in Mersa Matruch aanwezige troepen vervan gen, die naar verschillende grensposten zouden worden verplaatst. Op aandringen van de Engelsche militaire autoriteiten zal de aanleg van wegen in het gebied van den Nijl delta en in de grensge bieden nog meer worden bespoedigd. Wij behoeven niel met Engeland den oorlog in te gaan". Tijdens een campagne voor een tus- schentijdsche verkiezing heeft de mi nister van verdediging van Zuid- Afrika Pirow, de meening, dat do Zuid-Afrikaansche regeering erin toegestemd zou hebben, Groot-Brit- tannië in tijd van oorlog bij te staan, of de Britsche koloniën te verdedi gen, belachelijk genoemd. Hij zeide o.a.: „Tndien gij ooit wordt op- geroep tot werkelijken dienst of indien u gezegd wordt, de wapens op te nemen, om- •dat wij een verbintenis hebben met Enge land orn ten oorlog te gaan, zoo zeg ik u thans als minister van verdediging, dat ik u verlof geef te muiten en te weigeren in den oorlog te gaan. Onder zulke omstandig heden zou ik de eerste zijn om te muiten. Wij zullen niemand buiten de grenzen der unie op ons bevel laten strijden. Volgens te IJmuiden ontvangen bericht, is het Nederlandsche stoomschip „Schok land", hedenmorgen tijdens dichten mist ter hoogte van Egmond omhoog gevaren. Sleep- boot-assistentie is vertrokken. Het stoomschip behoort aan de Scheepvaart- en Steenkolen- maatschappij te Rotterdam en meet 1113 bru to register ton. Herdenking Slag aan den Ijzer Koning woont de plechtigheid niet bij. Vrees voor ongeregeldheden? Daar de Belgische oudstrijders op zettelijk hebben nagelaten de regee ring en de leden van het parlement uit te noodigen tot deelneming aan den optocht ter herdenking van den slag aan den Uzer op Zondag a.s., heeft de regeering besloten, dat de optocht zich niet mag begeven in de neutrale zone van het koninklijk paleis, het parlementsgebouw, en de departementen, en medegedeeld, dat de koning niet aanwezig zal zijn. De „Amicale Anciens de Yscr" deelt thans mede, dat van een optocht wordt afgezien. Slechts zal het vaandel zich voegen bij de vaandelgroep van den bond van oudstrijders, die bij het graf van den onbekenden soldaat zijn hulde zal brengen. Zondagochtend om 10 u. 45, zullen de fede-Me besturen zich, met de vaandels van de aangesloten oudstrijdersgroepeeringen, naar het graf van den Onbekenden Soldaat begeven en er een krans neerleggen. Een andere groep, de „Amicale des Anciens de 1'Yser", zal echter wel een optocht houden op de buitenboulevards en ongeveer 11 uur het Congresplein bereiken. Voorts zijn de socialistische oud-strijders van zins om 11 uur van de Hellepoort te vertrekken en zich, op hun beurt, naar het graf van den Onbekenden Soldaat te begeven. Waar de socialistische oudstrijders wel de amnestie wet hebben goedgekeurd en bovendien vaan dels bezitten waarop het symbool van het gebroken geweer voorkomt, zou dit weieens tot een tegendemonstratie van zekere groe pen der „Croix du feu" aanleiding kunnen geven. Van hoogerhand worden echter indien burgemeester Max alle optochten niet verbiedt zeer strenge maatregelen van orde voorbereid, teneinde iedere rust verstoring onmiddellijk te kunnen beteuge len. Onderhandelingen over den Moefti Verbod naar Egypte te vertrek ken? Tusschen Londen en Parijs vinden op het oogenblik gedachtenwisselingcn plaats over den Groot—Moefti van Jeruzalem, die in Syrië verblijf houdt. Zonder de persberichten, volgens welke Londen aan Parijs verzocht zou hebben het vertrek van den Moefti naar Egypte te ver bieden, te bevestigen, weigert men in Brit sche diplomatieke kringen hierop commen taar te leveren. Uitlevering van den Moefti is niet moge lijk, daar hij een politieke uitgewekene is. Onderwijs in goddeloosheid Op de Russische scholen. Ingevolge een overeenkomst tusschen het Russische volkscommissariaat voor onder wijs en kunst en den ccntraalraad der god- loozen zal in alle scholen in Sowjetland een anti-godsdienstuur ingevoerd worden. Dit zal tweemaal per week gehouden wor den. Kinderen die er niet aan deelnemen, zullen in het vervolg geen beurzen voor voortgezette studie meer kunnen krijgen. Ook op de scholen voor voortgezet onderwijs zullen deze uren ingevoerd worden. Dimitri zelf 7,al ze leiden aan de krijgsacademie. WIERINGEh Gisteren zijn de aanleg van het kanaal Alkmaar-Huijgendijk en de bouw van keer sluis en bascule-brug over het kanaal Alk- maar-Oudkarspel-Kolhorn, als onderdeel van het West-Friesche Kanalenplan, opge dragen aan de Fa. O. J. Bosker te Wierin- gen. OUDE N1EDORP 'T VELD. Lichtbeeldenavond. Dinsdagavond werd door den heer Vloot- aalmoezenier H. Bangert van Den Helder in café Brouwer voor een stampvolle zaal een schitterende serie lichtbeelden vertoond, door hem zelf gemaakt tijdens zijn reis met H.M. Hertog Hendrik naar de straat van Gibraltar en de Afrikaansche kust in de maanden November en December van het vorig jaar. Op duidelijke en soms humoristische wijze wist de spreker de belevenissen aan boord van het schip te schilderen. O.m. had men met een flinken storm te kampen gehad Duidelijk was het op de beelden waar te nemen, hoe het schip door de huizenhooge golven heen en weer werd geworpen. Ook dc beelden van het interieur van het schip en haar bemanning en hun dagelijksche be zigheden konden het publiek zeer interessee ren. Het marineleven aan boord van een oorlogsschip werd duidelijk geschetst en on getwijfeld zijn de aanwezigen geheel vol daan huiswaarts gekeerd. Jammer was het echter dat niet meer volwassenen op dezen avond aanwezig waren. Mond- en klauwzeer. Hoewel aanvankelijk werd gehoopt, dat de gevreesde ziekte mond- en klauwzeer in. Heden overleed in het St Elisabethszie- kenhuis, na een lang durig smartelijk lijden, mijn lieve Vrouw, ANNA DROOG, geb. Fijnheer, in den ouderdom van 58 jaar. W. DROOG. Heiloo, 20 Oct. 1937. VVesterweg C 47. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Za terdag op de Gemeente Begraafplaats te Alk maar. Vertrek vanaf huis nam. twee uur. CX)(X)COCX)CXDCX)CX) Den 25sten October §u hopen onze geliefde X Ouders, V hunne 12/4-jarige Echt- vereeniging te herden ken. Hun dankbare Kinderen. 8Kooltuinweg, 0 Slootdorp, Oct. 1937. 0 Receptie van 10—12 u. cjoojooooioaoojocfo Te koop: Ongeveer 10.000 pd. BEST GEWONNEN HOOI, tegen billijken prijs bij A. DE BEURS, Molenvaart 24, Anna Paulowna. Te huur: Een net BURGERWOONHUIS, met flinken tuin, a f2.50 p. w., bij A. GEEL, Oudcsluis. QOQOOOC(OOOC(OCiO X Den 25sten October X x hopen onze lieve Ou- z a ders' B g A. MEKKEN 8 G. MEKKEN-Put 8 hun 12M-jarige Echt- Q vereeniging te herden- X Q ken. Q 0 Hun liefhebbende 0 O Kinderen, Q 0 TRIEN en JAN. 0 Oudesluis, 21 Oct. '37. C000c<0c*00!0t>30f0 Dankbetuiging. P. SCHAATSENBERG N. RENS, die, mede namens wederzijd- sche Ouders, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling voor en bij hun Huwelijk ondervonden. Boschweg, 't Zand, 21 October 1937. Zondag 24 Oct. bij J. V. SCHOORL, VALK KOO G Aanvang 4 uur. Beleefd aanbevelend, J. van «Schoorl. Te koop: Een best mak WERKPAARD, gesch. voor alle werkzaamhe den bij HUB. LEEK, Molen vaart, Anna Paulowna. Ondcrgeteekende, Mr. JOH. G. C. ZIJNEN, Candidaat-Nota* ris, geeft hierbij kennis door den E.A. Heer Voorzitter van de Kamer van Toezicht op de Notarissen en Candidaat-nota- rissen te Haarlem, te zijn aangewezen als van het kantoor v. d. overleden Notaris J. W. J. SCHREU- DER te Den Helder. Het kantoor blijft gevestigd Helden der Zeeplcin 3, Den Helder. Mr. Joh. G. C. ZIJNEN Vraagt bij Uw Apolhekei ol Drogist naar Bloedzuiverende Gezondheidspillen welke een zacht-laxeerende versterkende kracht bezitten en het bloed zuiveren van alle on reinheden zonder het lichaam te schaden Prijs per doos van 250 pillen f 1.55. kl. doos van 125 stuks 90 ct Voor engros: MIJ. HOEKSTRA Heerengracht 33. A dam. Zendt U op aanvrage gratis brochure Wegens omstandigheden te koop een best beklante in Aardappelen, Groenten en Fruit, met groote venterswijk. Beste broodwinning. Direct te aan vaarden. J. RENSES, Bisschop Bottemanncplein 3, Alkmaar. Wcggeloopcn: Een tweejarige RAM, van M. W. JIMMINK. de Kooi, Koegras. Te koop: POTERS (Bevelanders), lc nabouw), goedgekeurd, van L.A. Te be vragen bij J. TI EL, Stroct, post Dirkshorn. EEN STEKBIETENROOIER gevraagd. Jb. BUNING, Twee wegen. Wieringerwaard. Gevraagd: WEIDE om schapen op te weiden voor de wintermaanden. Adres: A. C. BEETS, Belkmerweg 4, 't Zand. VOERBIETEN te koop bij D. SCHENK, Gras weg, Anna Paulowna. Te koop: Een in goeden staat zijnde HAARDKACHEL zonder gebreken. D 82 A, St. Maartensvlotbrug. Te koop: Ongeveer 25000 Kg. mooi droog HAVERSTROO. Firma K. KOSSEN, St. Maar tensbrug. Oude Niedorp zich niet zoo erg zou uitbrei den, werd de laatste dagen weer het vee van vele veehouders getroffen door deze ziekte. Op één dag werden 7 aangiften ge daan Intusschen is het vee van 2 boeren weer genezen. WIERINGERWAARD Een tweede geval van mond- en klauwzeer is geconstateerd bij den heer J. Kater nabij Oudesluis. ANNA PAULOWNA BREEZAND. Biljarten. Van de biljartvcreeniging „Anna Paulow na speelden groep 2 en groep 5 bij den heer Rozenbroek. Van groep 2, waarbij de heer N. Jonker inviel voor den heer W. Cornelissen: wonnen: P. Smicrs (34) van C Slikker 258, Jb. Dek ker 31, L. Elf ring 23, H. Ruijsenaars 18. N. Jonker (60) van L. Elfring 23, H. Ruijsenaars 4, Jb. Dekker 36 en C. Slikker 93. P. Covers (20) van C. Slikker 29 en H. Ruijsnaars 22. G. van andwijk (52) van C. Slikker 174 en L. Elfring 28. Van groep 5 wonnen: H. Ruijsenaars (30) van G. van Zandwijk 32. L. Elfring (30) van P. Covers 19. Jb. Dekker (40) van P. Covers 10 en G. van Zandwijk 51. Groep 2 won dus met 12 legen 4 van groep 5. BERGEN F ro;, uiid a-a vond NederL Roode Kruis. Gisteravond had in de groote zaal van de Rustende Jager, welke zeer goed bezet was een propaganda-avond plaats van het Ne- derl. Roode Kruis, georganiseerd door de pas opgeriohte afdeeling Bergen en Omstre ken. De Voorzitter, de heer G. van Terwisga heette de aanwezigen hartelijk welkom en richtte zich daarna speciaal tot den spreker van don avond, Z. Exc. Luit. Generaal F. J. van Munnickrede; den oud-Kring-Commis saris den heer Mr. A. M. Ledeboer; den te- genvvoordigen kringcommissaris, Jhr. Mr. F. J. van Kinschot; den burgemeester der ge meente Bergen, den heer Mr. H. D. A. van Reenen en het hoofd der gemeente Schoorl S. G. L. F. baron van Fridagh. Spr. stelde daarna voor, mr. Ledeboer als voorzitter der nieuwe afdeeling te benoe men, terwijl dan spr. zelf vice-voorzitter zou worden. Nog stelde spr. voor den burge meester tot eere-voorzitter te benoemen. Onder luid applaus werd aldus besloten. De heer mr. Ledeboer nam het voorzitter schap gaarne aan, waarna Z. Ex. Luit.-Ge- neraal F. J. van Munnickrede, Hoofdcom missaris van het Ned. Roode Kruis, het woord verkreeg voor het houden eener propaganda-rede. Spr. releveerde de geschiedenis van het Roode Kruis van de oprichting in 1864 door den Franschman Henri Dunant af en legde er den nadruk op, dat het Roode Kruis geen oorlogsinstituut was, doch dat het zich ten doel stelde, de rampen van den oorlog te verzachten. Over het werk van het R. Kruis in Ne derland sprekende, zeide de Hoofdcommis saris, dat hier twee ziekenhuizen werden geëxploiteerd, nl. in 'sGravenhage en Be verwijk: ten tweede was cr een uitgebreide bloedtransfusiedienst, waren er steeds 38 auto's voor het vervoer van gewonden be schikbaar: exploiteerde het R.K. twee Park herstellingsoorden voor T.b.c.-lijders; waren er 338 hulpposten langs de groote verkeers wegen; bevonden er zich op 36 stations der Ned. Spoorwegen ziekenwagentjes; belastte zich de vereeniging met de africhting van R. K.-honden en geleidehonden voor blin den en telde de vereeniging 70 transport- colonnes met niet minder dan 3000 man. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat hier in Bergen spoedig een transport- colonne zou worden opgericht en dat er ook helpsters zouden worden opgeleid. De film: „Het werk der ambulance van het Ned. Roode Kruis in Ethiopië" welke daarna vertoond zou worden, was helaas een mislukking. De avond werd verder gevuld met viool spel van den heer G. Hop uit Bergen; pia- nosoli van den heer Joh. O. Kramer te Alk maar, zang van mevr. van Eldik van Am sterdam en eenige soli op de violoncel van den heer E. Wettig Weissenborn, eveneens uit Amsterdam. Tot slot werd nog een film gegeven over gasbescherming. ZIJPE SCHAGERBRUG MIDDENSTANDS-FEESTAVOND Woensdagavond werd in de zaal van den heer Kuiper een feestvergadering gehouden van de Middenstandsvereeniging te Schager- brug. Hoewel het doel van deze bijeenkomst in hoofdzaak was de vertooning van de door de fa. Niestadt te Sohagen genomen film van de door den georganiseerden midden stand van de Zijpe georganiseerde reizen met de klanten in September j.1. had het actieve bestuur van de middenstandsvereeni- ging voor deze gelegenheid een programma samengesteld, dat den geheelen avond tot na middernacht vulde. Dat hiervoor animo bestond, blijkt wel uit het feit, dat de zaal stampvol was. De Voorzitter van de middenstandsver- eeniging, de heer C. Brugman, opende de vergadering en concludeerde, dat met den middenstand wordt meegeleefd. In het bij zonder werden verwelkomd de heeren Nie stadt uit Schagen die de film belangeloos hadden opgenomen en ook vertoonden, als mede de medewerkenden. Voorts de Bestu ren van do zuster-middenstandsvereenigin- gen te 't Zand en Oudesluis, die meeren- deels vergezeld van hun dames, tegenwoor dig waren, benevens de pers. Tevens richtte spr. een woord van dank tot den heer H. de Graaf, voor het gratis beschikbaar stellen van een luidspreker-installatie. Hieraan verbond spreker den wensch, dat het aantal reisgenooten, dat dit jaar 600 bedroeg, zal stijgen tot over de 10C0. (Ap plaus.) Met het programma werd daarna aange vangen door het jeugdorkest, dat door goe de, vlotte en enthousiast gespeelde mu ziek in een oogwenk de sympathie van alle aanwezigen had gewonnen. Na dit optreden had de vertooning plaats van dc film, genomen ter gelegenheid van de door den georganiseerden middenstand georganiseerde reis. De opnamen en het montagewerk dezer film is van de fa. W. D. Niestadt en Zoon te Schagen en deze firma heeft met haar werk buitengewoon veel eer ingelegd: de beelden waren scherp en dui delijk en de aard der diverse opnamen toon den aan, dat ze genomen zijn door vakmen- schen. De film illustreerde op schitterende wijze het succes, dat de 3 Middenstandsvereenigin- gen met hun reizen hebben gehad. Dat de vroolijke noot op dezen avond ook overigens niet ontbrak daarvoor zorgde de heer S. Kuiper, die als Oome Keesje, een boertje uit den Ruigewcg, zijn bevindingen van de middenstandsreis verhaalde. De voordracht was een groot succes. Na de pauze werd het tweede optreden van den jeugdbond een groot succes en moest zelfs een „toe-tje" worden gegeven. Het laatst trad op de humorist-goochelaar Prof. Johny Frans, die de aanwezigen gorui- men tijd heeft bezig gehouden. Hiermee was men aan het slot van den avond gekomen en het was wederom de heer Brugman, die het sluilingswoord sprak en den medewerkenden dank bracht. Rest ons nog te vermelden, dat Sicm Spruit en zijn band den geheelen avond cr op de bekende wijze de gezellige stemming inhielden. WARMENHUIZEN. 20 October. Roode kool, le kw. 2.50. gele kool, le kw. 1.10, witte kool 0.80—1, andijvie 0.60, slaboo- nen 11.10. Aanvoer: 1300 Kg. roode kool, 800 Kg. gele kool, 30800 Kg. witte kool, 750 st. andijvie, 60 Kg. slaboonen. SCHAGEN, 21 October. 10 paaiden 160—350, 124 gcldekocien (mag'' re) 130—170, 85 idem vette 200—280, 10 kalf- koeien 150—260, 4 Vaarzen 70—150, 29 gras kalveren 3060, 24 nuchtere kalveren 8— 1 i 30 schapen (magere) 20—24, 120 idem vette 25—32.50, 171 overhouders 18—23, 25 varkens (magere) 3034, 17 idem vette per kg. 0.56 —0.57, 71 biggen 14—22. 89 konijnen 0.50— 1.75, kippen 0 40—1.50, baantjes 0.30—0.90 AMSTERDAM, 20 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 241 vette kalveren 1e kw. 6? 70 et., 2e kw. 5060 ct., 3e kw. 4048 ct. per Kg. levend gewicht; 46 nuchtere kalveren f 7—13 per stuk, 178 varkens: vleeschvarkens, wegen de van 90—110 Kg. 69—70 ct., een enkele hooger, zware varkens 68—69 ct., vette var kens 6869 ct. per Kg. slachtgewicht. Aan gevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren be hoorlijken aanvoer, kalmen handel, eersto kwaliteit zeer prijshoudend, andere soorten lager dan Maandag J.1. Nuchtere kalveren gewonen aanvoer, handel vlug, prijzen iets hooger. Varkens matigen aanvoer, handel kalm, prijzen onveranderd. MEDEMBLIK. 19 October. Borgers f 1.301.40 per 50 Kg., gele kool f 1-—bloemkool f 5.105.50, 2c soort f 4.20 —4 30 per 100 stuks, uien 3.053.20, gele nep 3.403.50. drielingen 1.90—1.95 per 50 Kg., kroten 1.10—2.30. per 100 Kg. slaboonen 1.35—1.70 per 15 Kg. wortelen 1.201.30 per 100 Kg. ALKMAAR, 20 October. Aardappelen 2.30, andijvie 0.60—1.30, ap pelen 25, bloemkool I 68. idem II 24, boerenkool 2.60 bieten 2.10—2.80, druiven 915, gele kool 1.301.70, groene kool 2.20 370, kropsla 0.602.40, knolselderie 2 2.80. peren 3.5010.50. prei 1.502.60, pe terselie 1.50, postelein 0.130.26, raapstelen 0 60. radijs 1.30-2.40, roode kool 1—3.10, selderie 1.50—2.60. spinazie 0.180.46. sprui ten 3.506.50, snijboonen 9—10, dubbele spercieboonen 0.90—3.55, tomaten 2—4.10, uien 6 407.70, wortelen 0.80—1.50, boswor telen 2.50—4. witlof I 8—9, II 4.—. WINKEL. 20 October. Appelen f 2—6, peren 2—10. druiven 8— 10. slaboonen 5—6. aardappelen 1.201.30, spruitkool 2—3, alles per 100 pond. Meloe nen f 5—6 per 100 stuks. MIDDENMEER, 20 October. Graanbeurs. Paardebooncn 8.50—9, inlandsche rogge 7.25—7.50, wintergerst 7 7.50, zomergerst 7—7.75. haver (wit) 6 6.90, groene erwten 910.25, karwijzaad 23 —24, blauwmnnnzaad 28—31.50, duivehoonen 9.50—10.25. Wijker valen 13—14. Handel matig, aanvoer matig, prijzen stug. BROEK OP LANGEND IJK, 21 Oct. BI. eigenheimers 2.60—2.80. uien 7.20—8.20, drielingen 4.S0—5.20, grove 7.30—7.90, gele nep 7.50—8. peen 1.10—1.20. spericebooncn 12.4016.70. kroten 1.402.90. roode kool 2.402.80, witte kool 0.80—1, gele kool 1 120. Deensrhe witte kool 1.20—1.10, bloem kool 5.80—6.70, 2e soort 1.50—2.60. NOORDSCHARWOUDE, 21 October. BI. eigenh 2.40—2.50, bl aaardapelen 2.60, Bevel. 1.70—1.90, Schotsche muizen 1.50, uien 7.108.50. drielingen 4305.20, grove 6.90—7.60. gele nep 6.70—9.10. peen 1.10— 1.40, spercieboonen 9—22, kroten 1.60—2.70, roode kool 2.30—3, witte kool 0.80—1.10. gele kool 11.20, bloemkool 5.50, andijvie 60 ct. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit. 20 October. Berlijn: De aanvoer blijft rijkelijk, de handel is kalm en de prijzen toonen weinig verande ring. Genoteerd wordt: Buitenl. prod.: Holl. tomaten 23.50—26 per 50 Kg., Holl. bloem kool 4650 por 50 Kg.. Ital. boonon 15—17 per 50 Kg.. IIoll. meloenen 15—20 per 50 Kg. Holl. peren 12—15 per 50 Kg., Holl. druiven 30—44 per 50 Kg. Essen: stam- boonen 1.20—1.30 per 50 Kg. Holl. druiven 45—55 per 50 Kg. Breslau: Buitenl. bloem kool 2.90 per 50 Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 7