niet doorgaat. Jan Simon Schuitemaker, SMIT 8 G. SMIT-Hoogvorst 8 De nieuwe vliegbooten voor Ned. Indië Het te Rotterdam vermiste meisje Duitsch-Italiaansch- Japansch overleg Japanners bestoken Europeanen Uit onze Omgeving ANNA PAULüWNA Auto botst tegten boom. In den nacht van Zondag op Maandag is éen auto, die de heer Schouten van de firma Naastepad gehuurd had, aan het eind van den Kerkweg tegen een boom ge reden. S. kwam met nog vier jongelui uit Wieringerwaard, maar had tijdelijk het •tuur aan een ander overgelaten Deze heeft waarschijnlijk met te groote snelheid de bocht genomen, met het gevolg, dat het ritje bij een boom eindigde. De vijf inzit tenden bekwamen allen lichte kwetsuren. De auto was echter erger gehavend; de carrosserie bekwam een flinke deuk, een •patbord sneuvelde en ook een ruit sprong in stukken. BREEZAND. Ouderavond. De heer Van Dijk, hoofd van school II, opende den Maandag gehouden ouderavond en sprak daarbij een bijzonder woord van welkom tot mcj. Hoveling en den heer Brinks de leerkrachten, die voor 't eerst een ouder avond zouden meemaken. Het verheugde hun enkele nieuwe gezichten onder de aan wezigen te zien. De notulen van den heer Davids werden na een enkele opmerking goedgekeurd. Van de mededeelingen notee- ren we: Het herhalingsonderwijs aan de school wordt door 12 leerlingen gevolgd. Wel gaan er jongelui, die er anders ook voor in aanmerking kwamen, naar cursussen voor handelsonderwijs, enz. in Den Helder, maai er kunnen er toch wel meer den cursus hier .volgen. Van de reizende bibliotheek maken 70 le zers en lezeressen gebruik. Het schoolfonds ter honoreering van de extra-leerkracht zal aan het eind van het jaar een tekort hebben. Men besloot daarom nog eens een aanspo ring tot enkelen te richten om ook een bij drage aan dit fonds te geven. De tandverzorging houdt ook in, dat bij spoedgevallen tusschentijds kostelooze be handeling kan plaats hebben, als de tandarts op dat tijdstip op een school in de buurt is. De Breezander school slaat een uitstekend figuur wat de deelname aan de tandverzor ging aangaat. Toch valt een enkele af, die waarschijnlijk het groote belang niet inziet; de vergadering kon zich althans niet voor stellen dat de kosten, 2 c. per week, een be zwaar zouden zijn. De oudercommissie heeft nog eens de mogelijkheid van melkverstrekking op school onder het oog gezien, maar kwam tot de conclusie, dat deze hier, hoe wen- schelijk ook, om de kosten niet is in te voeren. Nadat de heer Van Dijk nog het een en ander uit het laatste onderwijsverslag had voorgelezen, kwam de St. Nicolaasviering ter sprake. Als de financiën het toelaten, zal het feest op de gebruikelijke wijze gevierd worden en wel op Vrijdag 3 Dec. Van de gelegenheid om het werk hun ner kinderen eens te bezien en met de onderwijzeres of onderwijzer wat te pra ten, werd door de ouders weër flink ge bruik gemaakt. Intusschen was de tijd zoo ver gevor derd, dat een inleiding van den heer Van Dijk over: rapporten, maar voor een vol gende gelegenheid bewaard werd en volgde dus sluiting. SINT MAARTEN VALKOOG HENGELEN. Zondag ƒ.1. hield de vischclub „Sla 'm aan de haak" haar laatsten wedstrijd aan de Schagersloot. De vangst was niet groot, namelijk 19 stuks. Er waren weer prijzen ingekomen, waarvoor wij nog hartelijk dank zeggen. Er waren 17 leden die een prijs wisten te bemachtigen, hetzij met visschen of door lo ting. De uitslag was als volgt: lste prijs Arie Boontjes, 2de KI. Wit, 3de B. Schut, 4e L. Groot, 5de S. Kuiper, 6de B. Blok, 7de A. Veenstra, 8ste D. Kooi, 9de B. Bijpost Mz., 10de G. Appel, 11de C. Wit 12de G. Sloof, 13de P. Slot, 14de M. Kuiper, 15de C Boontjes Jnz., 16de A Kos, 17de P. Appel. OUDE NIEDORP RAADSVERGADERING In de Dinsdag 26 October te houden raads" vergadering zal o.m. worden behandeld een aanbieding van het Prov. Electriciteitsbe- drijf van N. Holland voor overname van het electriciteitsbedrijf. B. en W. stellen voor het bedrijf met in gang van 1 Januari 1938 overeenkomstig de aanbieding over te dragen. Voorts zullen vier nieuwe leden van het Burg. Armbestuur en van een secretaris penningmeester van het B.A. worden be noemd. WIERINGEN OPENBARE VERKOOPING Op jj. Zaterdag werd in Hotel de Haan ten verzoeke van mevr. de Wed. G. Tim mermande Vries te Hippolytushoef in het openbaar ten verkoop aangeboden een dub bel woonhuis, houten woonkeet, houten boet en pakhuis gelegen aan Hollebalgweg en Koningsweg, alhier. Alle perceelen zijn op gehouden HEER-HUGOW AARD Openbare aanbesteding. Gisteren heeft te Den Helder plaats gevon den een openbare aanbesteding door den ar chitect J. J. van dér Leek, namens het Ad ministratiekantoor voor onroerende zaken „Den Helder en Omstreken" N.V. en wel voor het bouwen van 5 landhuizen met bijkomen de werken op een terrein aan de Timorlaan. Voor de glas- en schilderwerken was de laagste inschrijver onze plaatsgenoot, de heer P. Kamp met f2244. Hoogste inschrijver: E. German, Huisdui nen, f2898. LANGENDIJK ZIJDEWIND. R.K. Fanfarecorps „St. Martinus'. Bovengenoemde vereenigïng vergaderde Zaterdag jl. ten lokale van den heer J. P. Pepping aan de Weel. De Voorzitter de heer De Boer opent de vergadering, waarna volgt lezing der notulen door den secretaris den heer H. Busker. Bij de bespreking van het punt „Winter- actie", licht, de voorzitter toe, dat deze actie voornamelijk moet worden gehouden om de leas die thans noodlijdend is, te spekken In het bestuur, zegt spr., is gesproken over een balavond, doch wanneer de baten niet meer dan f 20.zullen bedragen, levert dit niets op, daar de onkosten wel even hoog zullen zijn. De heer Plijter wil een en ander nog wat uitstellen Na ampele bespreking wordt beslo ten, dat het bestuur stappen zal doen om zoo mogelijk op November a.s. een fanfare avond te organiseeren, geassisteerd door an dere muzikale krachten. De entree wordt op 30 cent gesteld. Vervolgens komt in behandeling een be stuursvoorstel, om op een met een in de week, na Kerstmis te geven donateursavond, met eigen krachten een tooneelstuk op te voeren. Besloten werd om de mogelijkheid daarvan nog nader te onderzoeken. Ten slotte spoort de Voorzitter de leden aan om nieuwe leden aan te werven, daar o p het oogenblik 6 instrumenten stilliggen. Hierna sluiting. W.OJ^-Polder. Door de provinciale Waterstaat van Noord Holland is een verzoek ingedien bij 't be stuur van den W.O.L. Polder om den pol derdijk bij de Lcijerbrug tijdelijk te mogen verleggen en een nieuwe vaargeul te mogen maken in meer Noordelijke richting, ter be vordering van den bouw van een nieuwe brug ter plaatse. HOOGWOUD Horna 1—Aartswoud 1. 5—1. In een wedstrijd, welke weinig fraaie spel momenten opleverde, beeft A. het te Hoorn tegen Horna niet kunnen bolwerken. Wind en regfn r'o-'on veel afbreuk aan het spel. NOORDSCHARWOUDE. Sint Jos. Gez. Vereen. Zondagavond had, met een Ouderavond, de officieele opening plaats van het winterpro- gram der Sint Jos. Gez. Vereen. Vice Praeses opende de bijeenkomst met den Kolpingsgroct, waarna, staande, door allen het Vlaggelied werd gezongen. In zijn openingswoord drukte Kapelaan er er zijn spijt over uit dat zoo weinigen van hun medewerking met het vele werk door het bestuur in het belang der vereeniging gedaan, blijk gaven. De beroepsgedachte wordt gekweekt door de vele cursussen die het bestuur voor den a.s. winter heeft uitge schreven. Het grootste deel der gezellen be staat uit tuinders, voor hen is bij uitstek ge schikt de „Groep Jonge Tuinders'". Verschil lende personen uit de parochie zullen voor de gezellen verschillende onderwerpen be handelen uit de geschiedenis van het Post wezen. Hierna gaven een 3-tal leden eenige decla maties ten beste, welke met een applaus werden beloond. Het grootste gedeelte van den avond werd in beslag genomen door Pater de.Groot uit het Betraitenhuis van Bergen, die met zijn lichtbeelden en interessante lezing over het ontstaan van de afzondering, de bouw en de inrichting der retraitehuizen, voornamelijk over het Petrus Canisius Retraitenhuis, on getwijfeld heeft gemaakt dat velen van de aanwezigen het plan hebben opgevat deel te nemen aan een besloten retraite. De Praeses, de Z.E.H. Pastoor van Noord bracht in zijn sluitingswoord dank aan Pater de Groot voor het leerzame ons dezen avond gegeven. Na een kort woord van den Kapelaan, in aansluiting op de woorden van den Praeses, werd deze avond besloten met het zingen van het lied: „God van Arbeid". WIERINGERMEER Benoeming bestuursleden bij de Ned. Herv. Evang. Bij de j.1. Zaterdagavond onder leiding van den heer Hoogendoorn gehouden verga dering van leden der Ned. Herv. Evang. Ver eeniging, werd door bedanken van den heer E. B. Hersevoort en vertrek van den heer H. J. Smit, een bestuursverkiezing gehouden. Gekozen werden voor Middenineer J. Nieuwhof en voor Slootdorp J. Nauta. Diefstal? Bij de politie is aangifte gedaan door eeni ge kampbewoners van vermissing van een polshorloge, 1 gabardine regenjas en een bankbiljet van f 10.—. Een ernstig onderzoek is aan den gang. Van de daders ontbreekt ieder spoor. SCHAGEN NED. VEREEN. TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLHOUDENDE DRANKEN. In „Het Noordhollandsch Koffiehuis" al hier werd Zondag een kera vergadering ge houden door de N.H.P.C. van de N. V. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken De Voorzitter de heer A. Gerhard heette de aanwezigen hartelijk welkom, mededee- lendc dat afwezig waren de afdeelingen Anna Paulowna, Bergen en Wie ringen. De heer Aalderink, secr.-penningmeester hield vervolgens een inleiding, waarin hij er op wees, dat dergelijke bijeenkomsten den ouderlingen band versterken. Spr. deel de mede, dat het ledental van de acht uit- genoodigde afdeelingen was teruggeloopen van 292 tot 288, hetgeen aanleiding moet zijn er in de Blauwe Maand (November) „een schepje op te doen." om het ledental op te voeren. De verschillende propaganda middelen besprekende, vestigde spr. de aan dacht op de nieuwe uitgave der N.V. „De Wijde Kim" een prachtig boek, dat zeer zeker zal inslaan. In Schoorl is het leden tal in korten tijd gestegen van 30 tot 41. Wanneer ergens gelegenheid bestaat een afdeeling op te richten, zegde de N.H.P.C. medewerking toe. Besproken werden de moeilijkheden welke de afd. Den Helder heeft met de propagan- davoering. Van de zijde der marine wordt tegenwerking ondervonden, hoewel de Vice- admiraal geen bezwaren tegen de vereen, heeft. Nadat nog eenige intieme zaken waren besproken volgde sluiting der vergadering. Advertenties Heden overleed in het Binnengasthuis on ze lieve Man, Vader, Broeder en Zwager, in den ouderdom van ruim 56 jaar. Uit aller naam, J. SCHUITE.MAKER- Damiaans. Amsterdam, 25 Oct. *37. Jac. v. Lennepkade 82 II. Gevraagd: NET MEISJE voor de morgenuren. J. BALK, Laagzijde, Schagen. OOOiOCX)CX)(X)(X)aO 8 Den 30sten October 8 8 hopen onze lieve Opa en Opoe, v en U 8 hunne 40-jarige Echt- Q vereeniging te herden- 0 Q ken. Q Q Hunne. Klein- Q Skinderen. q Dirkshorn, Oct. 1937. Q 8 Receptie 30 Oct., 's av. q 8—10 uur. g ctootootootooooooo Te koop: Goed onderhouden CHEVROLET '30, f180. SMELIK, Burgerbrug. Te koop: EEN STUIT KOEMEST, J. DOORN, Schagerbrug. TE KOOP: 4 IJzeren Balken, 44.50 M. 6 Balken, 3.70 lang, 25 bij 30 cJW. dik. 10 Rioolbuizen voor dammen. 10 ijzeren Rijplaten, 50 Kg. p. stuk. 10 lange Palen, 6 tot 7 M. 160 ijzeren Hekpaaltjes, 1.90 lg. 700 korte Bielsjes, 130 lang, a 25 ct. 200 Spoorbielsen, 2.50 lang, 80 cent. 70 platte Bielsen, afwijkend, 70 cent. 100 M2. Vloerhout, 3 c.M. dik. 100 M2. Amerikaansch Grenen hout. 10 eiken Vloerbalken, 14 bij 10 c.M. dik. 7 Ajnerikaansch Grenen Bal ken, 5 en 6 M. lang. 20 ijzeren Spoorrails, 9 M. lang, 250 Kg. Voorts Brandkasten, Vaten, Pakkisten en Dekzeilen. H. SCHRIEKEN, SCHAGEN. TEL. 1. Notarissen K. AMKA te Amsterdam cn F. J. M. PÏNX- TER te Schoorldam berichten, dat de tegen 28 Oct. en 4 Nov. 1937 uitgeschreven veiling van de boerenplaats „De Schilder" te 't Zand, gcm. Zijpe, i.h. N.H. Koffiehuis te Schagen, wegens verkoop uit de hand, ADVERTEERT IN DIT BLAD Nog geen officieele order. De regeeringsopdracht aan „Aviolanda" te Papendrecht tot het bouwen van achttien vliegbooten voor de Ned.-Indische marine, waarvan wij gisteren melding maakten, is nog niet van officieele zijde bevestigd. Zulks is echter begrijpelijk, daar de gelden nog bij de Kamer moeten worden aangevraagd. Naar ons echter van andere zijde verze kerd wordt, staat de opdracht, zooals wij die gisteren meldden, vast. Men dacht den ontvoerder ge vonden te hebben. Het onderzoek in de zaak Lijntje Huiser, die sinds eenigen tijd uit de ouderlijke wo ning aan de Brielschelaan te Rotterdam is verdwenen, duurt nog voort, maar men heeft nog steeds geen houvast. Zooals bekend, is op den bewustcn Vrij dagavond op den Rijksweg naar Dordrecht onder IJsselmonde, de Dordtsche handels reiziger B. aangehouden, door een man, die hem gevraagd had, een ongeveer 8-jarig meisje mee te nemen naar Zwijndrecht, waar het kind zelf den weg wel verder zou vinden. Deze automobilist had, aldus de N.R.Crt., de politie éen vrij nauwkeurig signalement verstrekt van den betreffen- den man. Gistermorgen nu in de vroegte is de politie er in geslaagd in Zwijn drecht een man aan te houden, die voldeed aan het signalement. Hij is naar het politiebureau aan het San- delingenplein overgebracht, waar heen ook de handelsreiziger is ont boden. De heer B. heeft evenwel moeten verkla ren, dat deze man pertinent niet degene was, die hem verleden week heeft doen stoppen. Wel gaf hij zijn verwondering te kennen over liet feit, dat de kleeding van den aangehoudene zoo merkwaardig sterk overeenkwam met die van den man op den Rijksweg. De aangehouden man, de 19-jarige S. van R.t beschikte ook over een sluitend alibi en hoewel hij een zonderlinge man is, is hij toch nooit met de politie in aanraking ge weest. Aanvankelijk dacht men den juis- ten man gevonden te hebben, omdat van R.'s kleeding en signalement overeenkwa men, omdat hij inderdaad in Zwijndrecht woonde en omdat hij ook wel eens in de buurt kwam, waar het vermiste meisje had gespeeld. Het is evenwel komen vast te staan, dat Van R. niets met de zaak uit staande gehad heeft, waaom hij ook in den loop van den morgen weer op vrije voeten is gesteld. Arrestant springt uit trein En gaat op fiets van wegwerker er van door. Een 21-jarigo Duitscher, die wegens dief stal te Rotterdam was gearresteerd en door de politie naar Utrecht werd getranspor teerd, heeft kans gezien, op het traject GoudaUtrecht uit den trein te springen. Een wegwerker nabij blok II, waar de ontvluchting plaats had, snelde onmiddel lijk tc hulp, doch zag zich, tot zijn groote verbazing, plotseling zijn fiets door den trein-acrobaat ontrukt, waarop deze haas tig wegreed. De politie heeft den arrestant echter weer weten op te pikken, doch moest hem voorloopig aan een ziekenhuis in Gou da afstaan, daar de man eenige verwondin gen aar* hoofd en ledematen had opgc- loopen. Japan niet naar Brussel Mededeeling wachten. heden te ver- De Japansche regeering zal heden haar antwoord kenbaar maken op de uitnoodi- ging tot deelneming aan de conferentie der onderteekenaars van het verdrag der negen mogendheden. Zij zal tegelijkertijd een ver klaring publiceeren over haar politiek ten opzichte van China. Het agentschap Domei verneemt, dat het antwoord van Japan een weigering zal in houden. Wat von Ribbentrop te Rome behandelde. De correspondent te Gcnèvc van de „Manchester Guardian" weet vol gens Ilavas te melden, dat v. Rib bentrop te Rome vorige week vier kwesties heeft besproken, nl. het Verre Oosten, Palestina, Spanje en de Duitsche koloniale kwestie. Wat het eerste punt betreft, zou v. Rib bentrop volgens het blad Italië hebben ver zocht terstond toe te treden tot het Duitsch- Japansche anti-bolsjewistische pact, om so lidariteit met Japan vóór de conferentie te Brussel mogelijk te maken, cn om te Brus sel in niets toe te stemmen, wat de vrij heid van Italië om wapens en munitie aan de oorlogvoerenden te zenden zou kunnen beperken. Inzake Palestina zou v. Ribbentrop heb ben verklaard, dat Duitschland volkomen accoord gaat met de pro-Arabische politiek van Rome. Ten aanzien van Spanje stelde v. Ribben trop volgens de M. G. voor dat men, ingeval van een FranschBrilsche bezetting van Mi- norca, generaal Franco zou adviseeren, de verklaring af te leggen, dat hij elke bezet ting van Minorca of ccnig ander Spaansch gebied door een of meer vreemde mogend heden als een oorlogsdaad zou beschouwen. Ten slotte zou v. Ribbentrop aan Mussolini hebben medegedeeld, dat te Berlijn binnen kort een ministerie van koloniën zou worden ingesteld en dat Duitschland als minimum de teruggave zou vragen van Togo en Ka meroen, alsmede, dat een groot gedeelte van Afrika onder controle van een internationale autoriteit zou worden geplaatst, bestaande uit vertegenwoordigers van Groot-Brittannië, Duitschland en Italië. Hij zou den Duce heb ben verzocht deze eischen te steunen. Tal van incidenten te Sjanghai. Als gevolg van het feit, dat een Britsch soldaat bij een Japansche vliegeraanval op Sjanghai is gedood, hebben de Engelsche autoriteiten een protest hij Japan ingediend en tevens den Britschen strijdkrachten bevel gegeven zonder aarzelen uit zelfverdediging te vuren, wanneer dit noodzakelijk mocht zijn. De Britsche troepen, zijn niet voorzien van luchtafweergeschut, maar beschikken over Lewis-machinegeweren, die gemakke lijk voor luchtafweerdoeleinden kunnen wor den aangepast. Granaat ontploft in de Fransche concessie. Een door luchtafwcergschut afgeschoten granaat is tot ontploffing gekomen boven de Fransche concessie. Er vielen een doode en acht gewonden, allen van Chineesche nationaliteit. Nog een incident. Naar aanleiding van een bericht in de te Sjanghai verschijnende bladen, volgens het welk een Japansch vliegtuig op 22 dezer op den Soentsjau-weg, in het Amerikaansche gedeelte van de Internationale nederzetting, een brandbom zou hebben laten vallen, waar door drie Chineezen werden gedood en 40 Chincezcn en een Amerikaansche marinier gewond, wordt gemeld, dat blijkens een in middels ingesteld onderzoek het ongeluk niet is veroorzaakt door een Japansche bom, doch door een benzinetank, die van een Japahsch vliegtuig is losgeraakt. Het incident zou echter reeds langs minnelijken weg tusschen de plaatselijke Amerikaansche en Japansche autoriteiten geregeld zijn. ROTTERDAM, 25 October. Vlasmarkt. Aanvoer: 4800 Kg. blauw, schoon 7080 ct., 8600 Kg. Hollandsch geel 7075 ct. 400 kg. dauwroot 5560 ct. per Kg. De stemming blijft kalm. Er bestaat wel eenige kooplust maar de prijzen zijn zwak gestemd Alleen het beste vlas is in prijs te handhaven. Alles werd verkocht. ROTTERDAM, 25 October. Fijne zaden: Lijnzaad (zaai) witbloem 11 —11.50, idem (voer) 0—10, karwijzaad 21— 22, blauwmaanzaad 30—31. ROTTERDAM. 25 October. Veemarkt. Totaal-aanvoer 2005 stuks, t.w.: 593 vette runderen, 207 vette kalve ren, 20 nuchtere kalveren, 671 schapen en lammeren, 493 varkens, 21 bokken. Prij zen per Kg.: Vette koeien, le kw. 76 ct., 2e kw. 68 ct., 3e kw. 50—56 ct., vette ossen 74—67—50—56 ct., vette kalveren 100—00— 7580 ct., varkens (levend gewicht) Oi 62—61 ct., schapen 55—50—45 ct., lammeren 65—60—55 ct. Prijzen per stuk: schapen, le kw. f 31, 2e kw. f 28, 3c kw. f 24, lam meren f 211816. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer ruimer, handel traag, prijzen onveranderd, pr. koe 80, os 78. Vet te kalveren, aanvoer iets korter, handel lui, prijzen als vorige week, pr. kalf 1.10. Schapen lammeren, aanvoer iets grooter, handel matig, prijzen iets hooger. Varkens4 aanvoer aanmerkelijk korter, handel vlot, prijzen hooger. Een klein partijtje schapen voor export gekocht. AMSTERDAM, 25 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 412 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 68—76 ct., 2e kw. 58—66 ct., 3e kw. 5056 ct. per Kg. slarhtgcwicht 82 melk en kalfkoeien f 170—230 per stuk, 93 vette kalveren: 2e kw. 54—58 ct., 3e kw. 44—52 ct, per Kg. levend gewicht; 80 nuchtere kalve ren f 711 per stuk, 22 schapen f lr—30 per stuk, 500 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90—110 Kg. 70—71 ct., zware varkens 68—69 ct., vette varkens 6S—69 ct per Kg. slachtgcwicht; 11 paarden f 100^— 170 per stuk. Aangevoerd 2 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Slachtrunderen matige aan voer, handel zeer stug. Prijzen lager. Melk koeien gewone aanvoer, trage handel, vaste prijzen. Vette kalveren behoorlijke aanvoer, gedrukte handel, prijzen lager. Nuchtere kalveren korte aanvoer, zeer stugge han del, prijzen lager. Schapen geringe aanvoer en handel. Prijzen stationnair. Varkens behoorlijke aanvoer, willige handel, prijzen vast. Paarden aanvoer en handel onbetec- kenend. ALKMAAR,'25 October. Aardappelen 2.30. andijvie 0.601.50, bloemkool I 6.500, idem II 2.504, boe renkool 1.50, bieten 1.60—2.G0, druiven 7 15, gein kool 1.20, groene kool 1.10—3, krop sla 0.702.00. knolselderie 23, peren S—9, prei 1.50—2.60, peterselie 1.—, postelein 46 52 ct.. raapstelen 0.60, radijs 1.60. rood© kool 1.10—3. selderie 11.50, spinazie 16— 52 ct., spruiten 3.50—7, snijhoonen 10.50 12, dubbele spercieboonen 2.25—3.75. toma ten 3.50—8.50. uien 3.10—10, wortelen 1.10 1.50, boswortelen 2.504, witlof I 6—9, idem II 3—5. WINKEL. 25 October. Appelen 2—7. peren 2—7, druiven 7—11, slaboonen 6—7. aardappelen 1120, spruit- kool 2—3, uien 3504 per 100 pond. AMSTERDAM, 25 October. Aardappelen. (Bericht van don Mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten 2.402.00, idem blauwen 2.402.60, idem eigenheimers 2.10 —2.30, idem bonten en blauwen poteis l.eO-^lJO, Zeeuwsche bonken 1.80—1.90, Friesche bintjes 1.802, Flakkeesche eigen heimers 2.10—2.30, Flakk. poters 1.501.60, Spuischo eigenheimers 2.20—2.40, idem po ters 1.50—1.60. blauwe) eigenh. 22.20. Verder per 100 kilo: ien naar gelang do kwaliteit is 4.40—5.60, N.H. bonten 3.20— 3.40, idem blauwen 3320, idem blauwe eigenheimers 2.80—3, bl. eigenh. honken 2.80. N.H. blanke eigenlheimersl 2.80—41, idem bl. poters 1.802. idem bonten poters 2.20—2.40. IJpolder bonten 3.20—3.40, idem Bevelanders 2.402.S0, idem bonten poters 2.402.60, idem. bonken 2.40-2.80, Hiile- gommer-zandaardappelen 3.20—3.60. Anna Paulowna zandaardappelen 3.203.60, met ringvuur 2.Texelsche zandaardappelen 33.60. diverse zandbonken 2.402.80 West landsche blauwen eigenheimers 2.803, Drentsche en Overijsselsche zandeigenhei- mers in 50 kilo balen zwarte grond 2—2.40, blanke grond 3—3.20 bonken 2—2.60 PURMEREND, 26 Octdber. Veemarkt. Koeien totaal 4S0 stuks: 310 vette koeien 5666 ct. per Kg., gelde- koeien f 160—200, melkkoeien f 180—285, 14 paarden f 90—175, 80 vette kalveren 30 —60 ct. per Kg., 185 nuchtere kalveren f 7—17 per stuk. 174 vette varkens 60—62 ct. per Kg., 35 magere varkens f 24—32, 240 biggen f li—22. 800 schapen 116—35, 47 bokken f 313. NOORDSCHARWOUDE. 26 October. Schotsche muizen 1.40, bl. dito 2.402.50, bl. aardappelen 2.10, uien 8.20—8.70, drie lingen 5.506.20, grove 7.20—7.50, peen 1.30—1.70. Aanvoer: 3800 Kg. aardappelen, 28100 Kg. uien, 5700 Kg. peen. kleine peen 0.500,60 425 kg. spercieboonen 12,20—18,30; 8100 kg. roode kool 2,50—3,80 •16200 kg. witte kool 11,20, 2000 kg. d. witte kool 1,40 3400 stnks andijvie 60. BROEK OP LANGENDIJK, 26 October. Uien 8.309, drielingen 6.10—7, grove 7.207.70, gele nep 7.10—7.40. peen 1,50—1.80 Snijboonen 20,4022,30; kro ten 1.503,30 roode kool 1,903.30 witte kool 801.20 groene kool 2.30 gele kool 1,702,30 d. witte kpol 1—1,70 bloemkool 4.90—6.°0 dito 2 soort 1.502,20 andijvie 601 $mtfen Fmakent haler 15.70—226 nlicaaite 17.70—éojÊ

Schager Courant | 1937 | | pagina 3