De moeilijkheden in den Langendijker Groentenveilingen OMGEVINGNIEUWS ffy ötc syn gftelt unl sien uerstuyuen,öie coop taback en fcuyven. lOub-hoKanbsche Pijptabak Dinsdag 26 October 1937 Tweede blad Postbestelling Wieringermeer De stationhoudster der posterijen te Mid- 'denmeer verzoekt om opname van het vol gende: Beleefd roepen wij de medewerking van de Polderbewoners in, om te bevorderen, dat. de poststukken niet worden geadresseerd: Wie ringermeer. Dit heeft n.1. veel vertraging in de bestelling van de stukken ten gevolge. Laat Uw poststukken adresseeren: Midden- meer (N.-H.), Slootdorp (N.-H.), Wieringer- werf (N.H.) met vermelding van bestel kring, straatnaam en -nummer of weg. Bestelkrir.g van Middenmeer: Schager- weg, Ulkeweg, Nieuwesluizerweg vanaf Ulkeweg t.m. brug Nieuwesluis en Werk dorp, Waardweg, WestfrieSchesluis, Groet- -weg, Kolhornerweg, Hoornscheweg, Wester- imiddenmeerweg, Alkmaarscheweg, Kogger- randweg, Oudelanderweg, Nieuw-Almers- dorperweg, Hoornschebrug, Medemblikker- eluisweg, Medemblikkerweg t.m. Tusschen- weg, Wagenpad tot Medemblikkerweg ten Zuiden en Tusschenweg. Bestelkring Slootdorp: Nieuwesluizerweg tot Ulkeweg, Molenweg, Slootweg, Praam- weg, Dol fijn weg, Westerterp weg-" ten Oos ten Friescheweg, Wierweg, Schelpenbolweg, Klieverweg ten Oosten Friescheweg, Wie- ringerrandweg, Amstelmeerweg, Kooltuin- weg, Ulkeweg ten Oosten Nieuwesluizer weg, Waardweg ten Oosten Nieuwesluizer weg. Bestelkring Wieringerwerf: Wagendwars- pad. Medemblikkerweg tot Wagendwars- pad, Wagenpad tot Medemblikkerweg ten Noorden Oostermiddenmeerweg, Scherven- weg, Noorderkwelweg, Hippolytushoefweg, Friescheweg, Klieverweg v. d. Friescheweg ten Noorden Friescheweg tot Oosterterp- vveg, Oostcrterpweg en Oude Zeug. HEER-HU GOW AARD le NON STOP REVUE. Zondagavond 24 Oct. gaven de Tooneel- vereeniging „Harmonie" en het Muzieken- semble „Onder Ons" een gezamenlijke uit voering met medewerking van de Balletclub o.l.v. den heer Corn. Jonker (Alkmaar), Mevr. JonkerJonker solodanseres en Mej. T. Kistcmaker, fluisoliste, in de tooneelzaal van den heer A. Rus. De zaal was uitver kocht. De avond werd officieus geopend door O.O. met de potpourri „lm Weiszen Rössl, welke geheel in Beiersehe stijl werd uitgevoerd. We waanden ons werkelijk in een echt Bei- ersch café waar het Beiersch toeging en waarin de O.O.-singers en Mej. T. Kistemaker al dadelijk hun beste beentje voorzetten. Uit deze vroolijke stemming keeren we even naar de werkelijkheid terug. De voorzitter van „Harmonie" de heer J. de Groot heet alle aanwezigen hartelijk welkom en wijst op vele voorbereidingen welke deze Non- Stop Revue heeft geëischt. Nog nooit werd in Hugowaard een dergelijke opvoering ge geven en spr. vraagt dan ook eenige clemen tie voor event.ucele tekortkomingen. Spr. uitte den wensch, dat allen hier aan wezig, een recht gezellige avond mochten hebben. Hiermede was de avond officieel geopend en werd het programma met no. 3 voortge zet en wel .met een solodans van Mevr. Jon ker-Jonker, welke door allen onder doodsche stilte werd gevolgd en met een hartelijk ap plaus beloond. Nauwelijks is het gordijn ge vallen of de heer H. Kuiper staat er voor en zingt op de hem zoo eigen manier: Als het Zondag is (van F.dd.v Noordijk), waarna wederom 0.0. voor het voetlicht kwam met Choer des Dervches, trompetsolo gespeeld door den heer T. de Geus, die zeer zeker een pluimpje verdient. De heer Marinus Blauw zong mot zijn mooie stem de door Annie Kostelijk op muziek gezette tekst van Fran- cien Wit: „Zoek niet te ver". Mej. Annie Kostelijk heeft ons dezen avond van haar muzikaal talent doen genieten. Haar accordeon-soli werden op voortreffe lijke wijze vertolkt. Doch ook door haar pianospel heeft zij het. publiek veroverd. Merken wij hierbij op, dat de 2e Hongaarsche Rapsodie van Liszt, welke zij onvoorbereid als vulling moest geven, zoowel als de bege leiding der verschillende nummers en haar accordeon-soli allen door haar uit het hoofd werden gespeeld. De tooneelvereen. „Harmonie" vergastte ons op een viertal éénacters, n.1. De sigaar, (Drama in zakformaat, door Jan van Ees), „Onschuldig veroordeeld" (Revue-schets). Vooral „het praatje op de bank", waarin eenige plaatselijke toestanden op rake wijze werden besproken viel natuurlijk zeer in den smaak. Ook „Het Goede Voorbeeld" (Ruzie in één bedrijf, door Henk Bakker en Uiltje) en „Hermannetje is overspannen", (blijspel in één bedrijf door Jan van Ees) oogstten veel bijval. Leden van Harmonie, niemand uitgezonderd, allen lof voor Uw voortreffelijk spel. Zeer zeker vermeldenswaard is de decla matie door Mej. G. Schenk. Door haar werd op zeer verdienstelijke wijze voorgedragen „De pas van drie", welke onder ademlooze stilte werd aangehoord en met een daverend applaus beloond. Naast haar noemen wij Mej. T. Kistemaker de fluitsoliste van dezen avond. Hoe kalm staat zij daar en hoe onberispelijk fluit zij met haar mond de Frühlingsstimmen-wals van Strauss, begeleid door Mej. A. Kostelijk evenals het Vil ja-lied van Franz Léhar Ook haar optreden was in één woord een succes. De halletclub van den heer Corn. Jonker heeft ons doen genieten van haar mooie bal letten, n.1. „het Lenteballet" en „Matroosjes uit den Vreemde". Zang zoowel als dans, welke tegelijk werden uitgevoerd hebben zeer zeker medegewerkt om dezen avond te doen slagen. Ook aan hen roepen wij gaarne een tot weerziens toe. Het is ons niet mogelijk alle nummers welke 25 in getal zijn, afzonderlijk te noe men, doch we meenen niemand te kort te doen, als wij het Wiegenlied van Mozart noemen, gezongen door de O.O.-singers en Daddv (Vadertje van A. H. Behrend ge zongen in de Hollandsche vertaling door den heer L. Uipkes. Kortom O. en Harmonie met hun mede werkende dames en heeren kunnen op een zeer geslaagden avond terugzien. Een gezellig bal tot besluit. LANGENDIJK KOOPEN EN VERKOOPEN VAN KOOL Wat mag en wat niet mag! Aan Langendijk en omstreken komt het herhaaldelijk voor, dat tuinders, door an deren geteelde kool koopen, en ze dan in hun eigen schuur opslaan. Meermalen is de vraag geuit, of de tuinder, die deze kool uiteindelijk administratief over de veiling verkoopt ook in aanmerking komt v. eyen- tueele steunuitkeering. De Tuinderij wijst in dit verband o.m. op het volgende. Telers mogen hun te velde staande kool onder geen voorwaarde te velde verkoopen, aangezien ieder teler zijn kool bij verkoop ter veiling moet aanvoeren en dan veilen. Telers mogen evenmin kool koopen, noch op het veld, noch op de veiling, terwijl het koopen op de veilingen alleen dan is toege staan, wanneer ze tevens in het bezit zijn van een handelserkenning. Ook hande laars mogen geen kool koopen rechtstreeks van de telers, ook mogen zij met telers geen contracten afsluiten voor het telen en leve ren van kool, terwijl ook aan de telers het afsluiten van contracten met handelaars is verboden. Handelaars dienen hun behoefte aan kool dus uitsluitend en alleen te dekken door aankoop op de veiling. Op gekochte en na derhand bewaarde en weer geveilde kool mag door de veilingen nooit steun worden uitbetaald. Aanvoerders zijn gehouden. hiervan mededeeling te doen, terwijl het jn ontvangst nemen van steun op deze kool als oplichting kan worden aangemerkt Steun kan alleen worden uitgekeerd aan de telers van de geveilde kool, dus nooit aan den bewaarder of den handelaar. Contractteelt is verder alleen toegestaan tuschen telers en verwerkers (zouters), mits deze contracten vóór 15 Mei 1937 in het bezit waren van de Ncd. Gr. en Fr. Centrale VELAGING OPHOUDSPRIJZEN POOT- AARDAPPELEN. De 'Prov. Commissie uit de veilingen in Noord:Holland heeft aan de veilingen be richt, dat, met het oog op het feit, dat thans het tijdstip nadert, dat de onverkochte poot- aardappelen, waarvoor de Ned. Gr. en F. Centrale garantieprijzen heeft vastgesteld, door deze Centrale zullen worden afgeno men, zij zich genoodzaakt zich, de ophoud- prijzen voor de drielingen thans te verlagen tot de garantieprijzen, zoodat zij gewijzigd worden voor A op f 4.20, B op f 4 en C op f 3.80 per 100 kg. MAXIMUM FACTUUR PRIJZEN. De maximum-factuurprijzen ten aanzien van naar Duitschland te exporteeren groen ten met recht van betaling over de clearing zijn voor koude-kastomaten op f 20 en voor stoktomaten op f 30 gesteld. Voor snijbooncn is die prijs op f 21, kasbon nen op f 30, bloemkool op f 7.50 en voor druiven op f28 bepaald. Deze laatste was f 32.Voor roode, gele en witte kool is geen wijziging aangebracht. UITVOERPREMIE VOOR AARDAPPELEN. Dat de internationale toestand op econo misch gebied nog niet is, wat velen graatr zouden zien, blijkt wel hieruit, dat de Iersche regeering een uitvoerpremie heeft toegestaan op den uitvoer van alle aardap pelen uit den grooten oogst, die naar an dere landen dan de V.S. van N. Amerika worden uitgevoerd in de periode van 1 Sept. 1937 tot 1 April 193S tot een bedrag van f 7.88 per ton. ARGENTINIë STELT NIEUWE INVOER- BEPALINGEN O.A. VOOR AARD APPELEN VAST. In verband met den grooten export van aardappelen naar Argentinië, welke in het afgeloopcn seizoen uit deze streek naar Ar gentinië heeft plaats gehad, is het allicht van belang te vermelden, dat dit land nieu- wa invoerbepalingen voor aardappelen heeft vastgesteld. Elke partij welke in het land wordt ingevoerd, moet, vergezeld zijn van certificaten van gezondheid van oorsprong en van inscheping, waarbij uit het eerste moet blijken, dat de kweekplaatsen, waar van de aardappelen herkomstig zijn, vrij zijn van verschillende met name genoemde ziek ten. Dan moeten de consumptieaardappelen nog voldoen aan tal van voorwaarden ten opzichte van kwaliteit, grootte en zuiver heid. Afschaffing van omzetbelasting op fruit gevraagd. Het Centraal Bureau uit de Tuinbouwvei lingen heeft zich opnieuw met eën adres tot de Tweede Kamer gewend met het dringen de verzoek de omzetbelasting op fruit af te schaffen. De overwegingen, waarop dit ver zoek steunt, zijn in de eerste plaats een be tere financicelc opbrengst van 's lands mid delen, en tweedons dartegenover de nog zeer slechte toestand, waarin de tuinbouw nog steeds verkeert. Invoer van Nederl. versche groenten in Frankrijk. De Fransche Minister van Landbouw heeft bepaald, dat. in afwijking van een decreet van 18 April 1932, de invoer en doorvoer van vej-schc groenten, uit ons land afkomstig, zijn toegestaan van 15 Oct. '37 tot 15 Maart '38. Daarmee is het invoerver bod opgeheven. Maar verder wordt be paald: Voor de producten, bestemd voor binncnlandsch gebruik, zal de invoer niet kunnen plaats vinden dan binnen de gren zen van de vastgestelde contingenten. Voor het vierde kwartaal is dit echter reeds op... nihil gesteld. Wat een welwillendheid!? Zoo zeiden onze voorvaad'ren. Maar daar „sogen sij hun taback" met niet minder smaak om; geurige en milde tabak, met zorg gemêleerd en lang van sneê. Zoo kunt U ze tegenwoordig nog rooken. SCHOUT 15et. COOPVAERT 1;0ct.p.\aons W1ERINGEN Uitvoering O.K.K. De Mandolineverecniging O.K.K., directeur de heer P. Jongkind, gaf Zondag een uit voering in „Concordia" te Hippolytushoef, voor haar leden. De voorzitter-directeur sprak het ope ningswoord en heette in het bijzonder wel kom Burgemeester Kolff (eere-voorzitter) en mevr. Kolff. De avond werd ingezet met een viertal muzieknummers, welke onder doodsche stilte werden beluisterd. De muziek werd, zoo we dat gewend zijn, zuiver en be schaafd weergegeven. Het gebodene stond op hoog peil. Vermeld dient te worden, dat de dames allen weer in een nieuw elubcostuum waren gestoken. We zouden hét kunnen noemen „in smoking". Hét zag er als geheel goed uit. Na de muziek volgde het optreden van Tholen en Van Lier. doch niet als duo, maar als kwartet. Behalve de ons bekende Tholen en Van Lier, maakten we kennis met Kitty van Dongen cn Jeane Laforce. Met hun cabaretrevue „Extra Tijding", werd veel succes geoogst, evenzoo met de andere nummers. Vooral de heeren had den dezen avond veel succes. Het meest koddige nummer was wel „Hein de vis- scher", en buitengewoon veel succes had een der dames met „Hyper modern" We willen hiermede niet zeggen, dat de anderen minder succesvol waren, hoewel Tholen het. leeuwenaandeel had. Hij kon de aanwezigen weer zoo echt in de stem ming brengen. Ja, het was weer een echte, goed ge slaagde Mandoline-avond, waarvan zeer velen hebben genoten. De zaal was tot in alle hoeken bezet. Export verbeterde ook voor bloembollen beide van betee- kenis voor Langendijk hoop op gunstige uitvoermcgelijkhe den wordt die vervuld, dan vooruitzicht a.s. winter niet slecht de bewaarkooloogst zal echter niet groot zijn aardappelprijzen vrij stationnair - betere prijzen voor tomaten - iets betere aanvoer van roode kool iets betere prijs idem gele, maar toch zeer slecht met witte niet naar wensch iets beter dan verleden week bloemkool aanvoer weinig export lagere prijzen sterk oploopende prijzen voor uien voor gewone tot boven ƒ9 voor grove boven 8 hooge prijzen voor goede slaboonen worden nog heel wat aangevoerd weinig snijboonen, maar goe de prijs breékpeen station nair bieten iets beter aan voer druiven zeer slecht voor andijvie draait door aan voer rammenas en spinazie. Uit het overzicht, dat we verleden week gaven omtrent den export over de maand September, bleek, dat er vooruitgang is te constateeren. Met den uitvoer van bloembol len gaat het den goeden kant uit. Dit zijn twee omstandigheden, welke voor den Lan gendijk van beteekenis zijn. Als de factoren voor een beteren uitvoer gunstig blijven werken, dan is het niet te veel gezegd, dat het er voor den komenden winter niet zoo slecht voorstaat. We staan nu weer aan het begin van de winterkoolcampagne. Men is reeds druk bezig de roode en witte kool binnen te ha len. Het blijkt wel, dat de oogst beter had kunnen zijn. In het bijzonder valt de roode kool niet mee. Aan Langendijk is er maar weinig geteeld. De meeste komt van bui ten. Ook daar zal dooreengenomen het be schot maar matig zijn. De kool is ook niet groot geworden, wat echter door velen niet zoo érnstig wordt geacht, omdat mooie, klei ne kool aanmerkelijk hoogcre prijzen placht op te brengen dan groote. De witte kool aan Langendijk belooft ook een zeer mali gen oogst. Voor de gele kool zijn de ver wachtingen iets hooger gespannen, maar toch zal de opbrengst niet groot zijn. Ge acht kan dus worden, dat de voorraden win- terkool beneden het middelmatige zullen blijven, en er dus minder stapelproducten zullen zijn dan het vorige jaar. De tuinders zijn daar niet al te rouwig om, daar veel kool veel werk met zich brengt, 't is dan hij slechte uitvoermogclijkheden bijna zoo goed als zeker, dat het slecht uitpakt. Als Duitschland zijn gren zen wat wijder openzet, is het bij de vernachte voorraden niet uitgeslo ten, dat de bcwaarkool betere prij zen zal opbrengen dan dit al enkele jaren het geval is geweest. Afwachten blijft vanzelf de boodschap, vooral als men let op de nog dreigende in ternationale verhoudingen. Intusschen was de stemming op de vei lingen deze week niet ongunstig. Voor aard appelen bleven de prijzen echter vrijwel sta tionnair. Schotten werden zoo goed als niet meer aangevoerd. Ze brachten 1.50—2.20 op, groot 2.30 Blauwe aardappels werden voor f 2.30f 2.60 verkoht; een enkel par tijtje bracht minder op. Blauwe Eigenhei mers vormden den hoofdschotel van den aardappelaanvoer. Ze werden verkocht voor 2.202.S0, naar gelang van kwaliteit. Eigenheimers golden 2.10—2,20, soms 1.501.70 Ronde Dukcn deden 1.40. Be vel anders f 1.70f 2 uitzondering f 2.20 en 2.30 De aanvoer van tomaten was niet groot; de tijd ervan raakt voorbij. De prijs lag aanmerkelijk hooger. A bracht f 9.20, B f 11, C f 15 en CC f 4 óp. Er werd meer roode kool aangevoerd dan de vorige week. Ze ging vrij vlug van de hand. De prijzen kunnen wel niet hoog ge noemd worden, doch in vergelijking met wat ze zijn geweest, is er beduidende verbe tering te constateeren. Ze bracht f 2—f 2.30 op, verschillende partijen golden f 2.40 f 2.70, terwijl enkele hot nog een of nneer dubbeltjes, tot f 3 soms brachten. De aanvoer van gele kool was het grootst aan de,Broeker veiling. Met dit product blijft liet slecht gaan, ofschoon dc prijs nu iets beter was dan dc vorige week, toen de hoogste noteering tot slechts f 1.30 liep, ter wijl dit nu f 1.70 was. Het meeste werd ech ter voor prijzen tusschen f 1 en f 1.30 ver kocht. Zoowel in binnen- als buitenland blijkt men geen belangstelling voor onze gele kool te hebben. Nog was de aanvoer van witte kool groot. Met dit product, dat de grondstol voor onze zuurkool vormt, loopt het de laatste 3 we ken niet naar wensch. Deze week ging het iets beter, vergeleken met de vorige. Toen lagen noteeringen tusschen S0 cn 90 cent nu tusschen 80 cent en f 1, terwijl in de laatste helft der week nog meermalen f 1.10 werd besteed. Kleintjes durven nog wel doordraaien. Uit den aard der zaak werd weinig Decn- schc witte kool geveild. Zoolang deze kool niet uit de koolbcwaarplaatsen wordt aan gevoeld, dus niet tot de bewaarkool be- hoort, wordt er geen steun op verleend. On danks den geringen aavoer bracht ze f 1.20 f 1.50 op met uitzonderingsprijzen er boven en beneden. Groene kool werd er vrij veel aangevoerd aan d" veiling van dc L.G.C. Ook deze wordt niet gesteund. De "prijzen ervan liepen nogal wat uiteen. De kwaliteit speelde hierin de voornaamste rol. Dc laagste noteering was f 1, de hoogste f 2.40. Uitvoer v. Blocnik. was er de laatste week niet veel. Door dè zouters wordt intusschen nog heel wat afgenomen. De prijzen liepen terug, vooral op het eind der week. De mooie eerste soort bracht anvankelijk ge middeld nog f 6, later werd dit ruim f 5, Zaterdag was de noteering f 3.40. De prij zen van de tweede soort waren daarmee in overeenstemming: f 1.80—f 2.60 met uitzon deringen. Het was deze weck een gulden tijd voor de uien telers. Ze werden met den dag hooger in prijs, dank zij de groote vraag uit het buiten land. Er is voor gewone uien tot over dc f 9 besteed en grove uien monteerden tot over de f 8. Maan dag werd voor gewone uien f 5.70 f 6.40 bteaald, Zaterdag f 8.40 tot f 9.40! Grove uien deden bij het be gin der weck f 5.70f 6.60 op 't laatst f 7.60f S.40 Voor drielingen werd aanvankelijk f 3.50f 4 be taald, later f 5.20f 5.80 Nep gold Maandag aan dc Broeker veiling f 5.70f 6.40 Zaterdag f 7.50. Wie nu goed uien heeft geteeld, kan een reuzenslag slaan. De. slaboonen, die, dank zij het mooie weer, nog in vrij groote hoeveelheid worden aa-ngevoerd, brachten voor de goede kwali- leit hoste prijzen op n.1. f 12—f 22 afwijkend goed minder. Met de snijboonen was bet hetzelfde; zc golden van f 13.80—f 18.30. De aanvoer hiervan was niet zoo groot. Wortelen, breckpeen, werden voor f 1.10 f 1.30 verkocht, uitzondering tot f 1.40 en f 1.50; kleine 50 a 60 cent. Bieten wa ren hooger in prijs, grove f 1.30— f 1.70, kleine f 2.20—f 2.80, soms tot f 3.— Ramme nas werd verkocht v. f 1—f 1.20 Druiven srt. Frankenthaler, doed f 15.60, Alicante f 16.80 f 17.20, prima tot ruim f 22. Met de andijvie, die er blijkbaar in groote hoeveejheden is, ging het slecht:.ze bracht 60 of 70 cent op, of wat ook voorkwam, ze draaide door Spinazie deed i 2.— De te hooge productiekoeten. De zware schuldenlast van den tuinbouw. (Slot). De productiekosten, als hoedanig men de hedrijfsuitgaven kan opvatten, moeten, al dus het rapport, minstens in overeenstem ming zijn met de prijzen, welke de consu menten kunnen besteden en liefst lager dan die van de concurrenten. Aan de hand van velschillende gegevens heeft men een kostprijsberekening opge maakt voor de belangrijkste Noordiiolland- sche artikelen. De hierna te noemen cijfers kunnen natuurlijk niet als gemiddelden worden genomen voor een geheel centrum, terwijl ze evenmin alle gelden voor liet oogenblik. In een bijgevoegd staatje worden de pro ductiekosten van roode bewaarkool bij een opbrengst van 22000 Kg. per Il.A. berekend op f 361.— per 10000 Kg. De gemiddelde veilingprijs was in 1935 f 477. De productiekosten van Deensche witte kool waren bij een opbrengst van 27000 Kg. per H.A. f 2S4.— per 10 Ion, terwijl de opbrengst in 1935 gemiddeld f 136.was. Voor gele kool (leegveld) waren de pro- diekosten f 339.— per 10 ton bij een op brengst van 22000 Kg. per H.A. De nateelt kostte f 331.— bij een opbrengst van 15.000 Kg. De gemidd, veilingsprijs was f 149.— per 10 ton. Herfst witte kool, opbrengst per H.A. 53-000 Kg., productiekosten per 10 ton f 138.— en gemidd. veilingsopbrengst f211 per 10 ton. Bij vroege aardappelen vari eerden de kostprijzen in die vier perioden van f 675.—, 620.—, 498.— en 423.— per 10.000 Kg., terwijl de gemiddelde opbrengst in 1935 f 440.was. Reuzenbloemkool kost te volgens deze tabel 693 gulden per 10.000 stuks. De veilingprijs van dit product was f 550. De in de berekening opgenomen bedra gen werden echter lang niet door iedereen besteed. Er zijn maar twee middelen om de pro ductiekosten verlaagd te krijgen Door ver laging van den algemeenen levensstandaard en door de rationaliseering. De bedrijfsschulden zijn in Weslfricsland stellig buitengewoon hoog in verhouding tot het rendement der bedrijven. Het behoeft wel geen bcotog, dat de hoogo lasten heel moeilijk te dragen zijn en dat ze elke kans op veibetering tegenhouden. Niemand die geld voor belegging beschik baar heeft is er op belust het af te staan aan iemand, die van de schulden, die hij reeds heeft, niet eens rente en. aflossing kan betalen. Wielerclub. De uitslag van de Zondag j.1. gehouden rit is: A-klas: D. Klink, Lont, Deijkers, Jeroense, H. Meijer, Kreijger (pech). C-klas: A. Heijermans, J. de Haan, P. v. Dijk. Z1JPE De gemeenterekening van den dienst 1935 is door Gedeputeerden Staten van Noordhol land ongewijzigd vastgesteld. COLLECTE VOOR SCHOEISEL, KLEEDING EN DEKKINGFONDS. In de j.1. gehouden ve.rgadering van hef. crisiscomité B alhier is besloten ook in deze gemeente een openbare inzameling te hou den ten behoeve van het fonds voor ver strekking van meer schoeisel, kleeding en doking aan werkloozen. De collecte zal dezer dogen worden gehouden. De bedoe ling is met bussen langs de huizen te col lecteeren. SCHAGERBRUG „THE FUNXY BOYS". Naar wij vernemen bestaat de hand „The Funny Boys" alhier binnenkort 5 jaren. Dit eerste lustrum zal worden gevierd door het houden van een feestavond op Zon dag, 7 November a.s. in de zaal van den heer Kuiper. Nadere bijzonderheden volgen per adver tentie. Naar wij vernemen is het burgerwoonhuis aan de Dubbele Buurt alhier, dat onlangs werd gekocht door den heer E. Rentenaar, hij onderhandschen verkoop overgegaan in eigendom van den heer J. Vries, alhier. ST. M AARTEN SVLOTBRUG EERSTE KOE AAN MOND- EN KLAUW ZEER GESTORVEN. Bij den veehouder de G. alhier is een aan Mond- en Klauwzeer lijdende koe gestorven. Voor zoover bekend is dit het eerste slacht offer in de gemeente Zijpe. ZAND TOONEELSTUK IN STUDIE GENOMEN. We vernamen dat de gemengde tooneel vereen. E.M.M. alhier in studie heeft geno men het tooneelstuk in 3 bedrijven getiteld „Robbedoes" van Ch. van Kaul-Bcduni en Henk Bakker. Het ligt in de bedoeling hiermee op 22 Nov. a.s. voor het voetlicht te treden. SINT MAARTEN Mond- en klauwzeer. Bleef het rundvee in deze gemeente heel ang vrij van het zoo gevreesde mond- en klauwzeer, in de afgeloopen week is dit ver anderd en zijn verscheidene gevallen ter secretarie aangegeven. Brand. De heer L. Visser, die de onvoorzichtig heid had om in de nabijheid van huis en strooschclven liggende kaf en strooresten in brand te steken moest dit duur betalen daar hij het omslaan van den wind de stroo- schelven zijn verbrand en de vnrkensboet half verbrandde. De boerderij kon door de in middels gearriveerde brandspuit worden be houden.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5