iik Nieuws. fier mannen plunderen de Bank van Engeland Ingezonden Mijnheer de Redacteur, Gaarne plaatsing voor het volgende naar aanleiding van een berichtje, waarin mel ding gemaakt wordt van het voorkomen van tongblaar bij personen in de Heerhu- go waard. In genoemd berichtje wordt geadviseerd om naast, de melk, ook de karnemelk te koken. Dit echter is beslist onnoodig, wan neer men deze betrekt van een fabriek, welke de room pasteuriseert, doordat dan ook automatisch de daarvan komende karnemelk reeds gepasteuriseerd is. Ook de room van dergelijke fabrieken betrokken, is onschadelijk. Wanneer men zijn karnemelk betrekt van een zelfkazenden boer, moet die wel op de een of andere manier verhit worden. Wel wil ik er evdn op wijzen, dat vooral op het platteland vele menschen de ge woonte hebben de ongekookte melk te roo- men te zetten om een „roompje" te hebben voor koffie of thee. Het is dan wel de ge woonte de overblijvende melk te koken, maar het roompje (het is immers zoo wei nig) wordt ongekookt gebruikt. Door het echter vooral in tijden van tongblaar in de koffie te doen, kan men ieelijk op de koffie komen. VAN DER MEER, Dir. „Excelsior". Heerhugowaard, 23 Oct. 1937. Een geval, dat men geheim hield De ontdekking van John Har- vard, Jacht over den Oceaan. Uit de achtergelaten papieren van oen zekeren John Harvard hoort de wereld voor de eerste maal van een geval van oplichting, waarvan de Bank van Engeland het slachtoffer werd. Het betreft hier een gebeurte nis, welke men tot nog toe streng geheim gehouden had, wat ook geen wonder is, als men weet, dat de Bank van Engeland er prat op gaat, „de veiligste bank van de wereld" te zijn. Vier mannen waren uit Amerika overge komen, om Euro|»eesche banken met behulp an valsche credietbrieven op te lichten. John Harvard was eerst 29 jaren oud, had papieren op den naam van George Macdo- nald en was zoojuist uit een Amcrikaansche gevangenis ontslagen. Zijn handlangers wa- en George Bidwcll en Austin Bidwell, twee broeders, die reeds Brazilië hadden onvei lig gemaakt En als factotum hadden zij een zekeren Jack Noyes medegebracht, die, naief en geslepen tegelijk, de gevaarlijke EEN MEEVALLERTJE DAT GOED TE PAS KWAM. Zo:als wij in ons blad van gisteren meld- don ontvingen de gemeentebesturen een mededeoling van den Minister van Finan ciën, dat de uitkeering uit het Gemeente fonds voor het uitkeeringsjaar 1933—'39, ongeveer 10 procent hooger zal zijn dan de uitkeering over het vorige belastingjaar. Informcerende, in hoeverre onze gemeente hiervan voordeel zou hebben, deelde men ons mede, dat er van voordeel voor de ge- meentenaren geen sprake kon zijn. Aan eenige belastingverlaging kon niet worden gedacht. Althans nu nog niet. De 10 pro cent hoogcre uitkeering zal voor de ge meentekas een voordeeltje opleveren van ongeveer f 2000, een bedrag, dat juist van pas kwam om het gat te stoppen dat nog was in het Ontwerp Gemeentcbegrooting voor het dienstjaar 1938, dat B. en W. be zig zijn op te maken. In zooverre aldus zeidc men ons kwam dit meevallertje goed van pas. STAND DER WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozcn in deze gemeente bedroeg op Zaterdag 23 October 1937 20, waarvan opgenomen in de steunverleening 10, in de centrale werkverschaffing 7 en in de gemeentelijke werkverschaffing, bagger- regeiing 3. Aantal ingeschrevenen werkzoekenden 42, waarvan: 10 grondwerkers, 8 timmer lieden. 1 afschrijver, 2 arb. chauffeurs, 1 machinist, 11 landarbeiders, 4 losse arbei ders, 1 kantoorbediende, 1 typograaf, 1 stoffeerder, 1 magazijnbediende, 1 lijnwer- ker-monteur. 8 arbeiders werden deze week in het vrije bedrijf geplaatst, OVERGANG VAN ZAKEN. Naar wij vernemen zal de heer M. Wisse- kerke, die de zoo bekende zaak in landbouw werktuigen aan het Noord drijft, zich uit za ken terugtrekken. Zijn zaak wordt dan een magazijn van de landbouwwerktuigen firma Boeke en Huidekooper te Haarlem. De heer I\. van Straten, die reeds gedurende vele jaren als monteur bij den heer Wissekerke is werkzaam geweest, zal als chef van dit nieuwe magazijn fungeeren. Gelukkig kunnen we dus de geruchten te genspreken, welke verkondigden, dat deze zaak zou worden opgeheven, wat voor Scha- gen ongetwijfeld een gevoelig verlies zou zijn geweest. Naar wij vernemen zal de heer Wissekerke in Schagen blijven wonen. SPARTA II IN DE COMPETITIE. Neemt Schagen I momenteel in de vierde klas A K.N.V.B. de eerste plaats in, de re serves doen niet veel voor dit elftal onder. (Tusschen twee haakjes: ook het derde schijnt met kampioensplannen rond te loo- pcn.) Zondag J.l. wonnen De Vries c.s. met 5—0 van de Andijker Boys, wat nog niet eens een overweldigend resultaat is te noemen. Want er zijn al grootere overwinningen be haald. Intusschen komt ook Sijbekarspe.1 dit jnar goed uit den hoek-, haar overwinningen zijn echter niet zoo overtuigend als die van Scha gen 2. Niettemin worden de puntjes binnen gehaald en we zien dan ook een nek aan nek race tusschen de twee kampiocnscandidaten, welke niet minder spannend belooft te wor den, dan den strijd om de bovenste plaats in het vorige seizoen tusschen Sporters en Schagen 2. De andere uitslagen van Zondag waren: Hem 1Strandvogels 2 82 Flevo tHollandia 4 15 V.C.L. 1—Sijbekarspel 1 1—2 Schagen 2 Hem 1 O.K.B. 1 Strandvogels Hollandia 4 Oudendijk 1 Flevo 1 V.C.L. 1 And. Boys 1 Donderdag a.s. wordt te Schagen wederom de jaarlijksche najaai skeuring gehouden, welke in feite oen markt is van geregistreer de stierkalveren. In de omgeving van Scha gen heeft de Prov. Bond van Rundveefokver. alsmede de N.R.S. vele leden, w.o. onderschei dene kundige en ambitieus© fokkers. Alle jaren wordt hier dan ook een behoor lijk aantal stierkalveren van goede kwaliteit aangevoerd. Ook dit jaar is ondanks het 6 5 1 0 28—8 11 5 4 1 0 30-2 9 6 4 0 2 26-7 8 5 3 0 2 12—20 6 6 3 0 3 21—20 6 6 3 0 3 19-15 6 4 1 1 2 4—17 3 5 1 0 4 4—29 2 4 0 1 3 5—10 1 5 0 0 5 7—19 0 RING OP A.S. DONDERDAG zaken, welke de anderen uitdachten, moest opknappen. Zij werkten gescheiden, de een in Londen, de ander in Parijs en de overigen in Brussel of Amsterdam. Op zekeren dag kregen de drie anderen echter een telegram van John Harvard. Zij. moesten onmiddellijk naar Londen komen. Hij had een interessante ontdekking gedaan. Koopman F. A. Warren... De ontdekking van Harvard was, dat de meeste Londensche banken, waaronder ook de Bank van Engeland, de wissels van goe de en bekende cliënten niet verder onder zochten en deze eenvoudig in betaling na men. Op dit feit baseerden nu de vier ban dieten hun plan. HarVard veranderde zich in een zeer rijk koopman, F. A. Warren ge naamd, die schijnbaar met zeer veel bui- tenlandschc firma's in werkelijkheid wa ren het steeds handlangers van hem groote zaken deed. Wissels kwamen en wer den gehonoreerd. Spoedig verkreeg Warren het. crediet, dat hij wenschte. De wissels, welke hij beleende, nam men aan, zonder zich van de echtheid van de handteekenin- gen te overtuigen. - Drie maanden lang werkte de koopman F. A. Warren zoo met hetzelfde geld. Daar na besloot het klaverblad van vier zijn groo- ten slag te slaan. Een fout maakt iedere misdadiger. Onmiddellijk na afloop van de derde maand begon men met valsche papieren te werken. Alles liep glad van stapel. De over handigde wissels werden op de rekening van F. A. Warren bijgeschreven. Harvard alias Warren schreef cheques uit en incasseerde het geld voor de door hem overhandigde valsche papieren. Dat ging zoo verder, tot men de bank voor de enorme som v. 102.000 pond opgelicht had. Men wilde nog een paar chèques incasseeren en dan den volgenden dag verdwijnen. Doch nu maakte Harvard een fout. Hij had vergeten, op twee vervalschte wissels de vervaldata in te vullen. De kassier dacht nog aan niets kwaads en wendde zich tot de firma's, die de wissels uitgeschreven zou den hebben. Maar nu barstte de bom. Toen Harvard van zijn observatiepost uit den kleinen Jack Noyes tusschen twee recher cheurs zag loopen, wist *hij, dat de zaak verloren was. Dubbele bodem leidt tot verraad. George Bidwell verdween eerst naar Pa rijs en nam van daaruit de wijk naar Ame rika. Toen hij in New-York aankwam, wachtte er reeds een rechercheur op hem. Twee dagen later sprong Bidwell van de tweede verdieping van het politiebureau naar beneden en ontkwam. Vier weken daarna werd hij tezamen met zijn broer te Havannah gearresteerd. Harvard had zijn vlucht op de „Thu- ringia" goed overdacht Om niet te New York gearresteerd tc worden, liet hij zich door handlangers, die zich voor recher cheurs uitgaven reeds op zee door een snel le boot van boord van de Thuringa afha len. In een koffer had hij 20.000 pond ster ling verborgen. Een derde van deze som gaf hij aan zijn handlangers. Maar korten tijd later werd hij toch door hen verraden, wijl zij hoorden dat hij in een anderen koffer nog eens 25.000 pond sterling had verbor gen. Eenige maanden na de arrestatie van Harvard stonden de vier misdadigers voor een Engelsche rechtbank terecht. Zij werden tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld, maar na 20 jaren vrijgelaten. D. H. ROODHUYZEN Co. n.v. MAKELAARS suiker - rubber - koffie - cacao per contract Amsterdamsche Liquidatiekas N.V. SUIKER. RUBBER. KOFFIE, CACAO. KATOEN. ALLE GRANEN ENZ. TER BEURZI VAN LONDEN, LIVERPOOU NEW YORK. CHICAGO. WINNIPEG. ENZ DAM 2a Telefoon No. 30012-31012 AMSTERDAM-C Beurs N» 2. Telef. 30012 Telegramadres: CARLOS-AMSTERDAM M wij het niet extra- vermeldden. Heeren strij kers en blazers ons compliment. De „Bonte Avond Club" kan met genoegen op dezen avond terugzien. Het goed opgekomen publiek dankte har telijk door een krachtig applaus. Tot slot een vroolijk bal. WAARLAND. Con-Zelo-nieuws. Con-Zclo 1 speelde thuis tegen Voorwaarts en won met 51. Con-Zelo 2 speelde eveneens thuis, maar verloor van Hollandia 2 met 4—1. Con-Zclo Jun. speelde uit tegen A.F.C., 00. LAN GEN DIJK mond- en klauwzeer de aangifte behoorlijk. De catalogus bevat pl.m. 140 nummers stier- kalveren. Vaderdicrcn die hier op den voor grond treden met een behoorlijk aantal zijn Athleet 2 N.R.13199S met 24 stuks, Plcsman NR14942S met 19 stuks, Roosevclt NR13180S met 15 stuks, Frans li NR14138S met pl.m. 5, Frans 104 NR7859S met 4 stuks, Antje's Frans (v. Frans lOi) NR14918S met 7 stuks. In de catalogus staat wat de productiecij fers betreft, één melklijst van de moeder of moeders vermeld en bij het doorloopen van deze lijsten valt. het op, dat zoowel dc op brengst in Kg. als het vetgehalte over het al gemeen zeer goed te noemen zijn. Wij von den in dc catalogus bij één lijst een gemid deld gehalte van 5.0S voorwaar een uit zonderlijk hoog vetgehalte. Zij die nog een stierkalf willen aanschaffen raden wij aan in Schagen eens te gaan zien. BAZAR VRIJZ. HERV. VROUWENCLUB. De resultaten van de bazar der Vrijz. Herv. Vrouwenclub, vorige weck gehouden, zijn do verwachtingen te boven gegaan. De op brengst bedroeg zelfs ruim negentig gulden meer dan vorig jnar. Mede in verband met het gunstige weer is er dan ook een zeer druk bezoek geweest. Van deze plaats zegt het bestuur der verecniging allen die ertoe bijgedragen hebben om deze bazar op zoo schitterende wijze te doen slagen, gaarne hartelijk dank voor hun medewerking. Uit onze omgeving HOOGWOUD WIEFINGEN Coöp. Aankoop vereen. „Ons Belang" Algemeene vergadering van de Coöpera tieve aankoopvereeniging „Ons Belang' te Hoogwoud, gehouden ten lokale van inej. Wed. K. Renooij aan de Gouw; Voorzitter K. Braak, die hij dc opening zegt dat van som mige zijde vele artikelen goedkooper worden aangeboden, doch spr. stelt de vraag: Zijn deze werkelijk goedkooper? Een goede kwa liteit, alsmede een juiste samenstelling is van het grootste belang. Denk aan do meng voeders. Wij garandeeren voor onze meng voeders niet alleen de samenstelling, zooals die op de label moet staan, doch ook de procentische samenstelling, zoodat een elk kan berekenen of hij voor het artikel ook tc veel betaalt. Bovendien staan de mengvoe ders onder de bckendo C.L.O.-controlo (Dr. Grashuis). Secr. Veerman leest dc notulen, welke on veranderd worden vastgesteld. Onder de in gekomen stukken bevindt zich de beschrij vingsbrief van de Algemeene Vergadering van het Centraal Bureau, waarop als voor naamste punt wordt genoemd, het bestuurs voorstel, tot het rescrvccren van f 100.000 voor het verbeteren van eigen organisatie, Uit het jaarverslag van den administrateur het volgende. Het ledental bedroeg G8, door overlijden, vertrek enz., vielen er 3 af, terwijl 10 nieuwe leden toetraden, zoodat er nu 75 leden zijn. De totale omzet bedroeg 259S09G K.G., wat ruim 160000 K.G. meer is dan vo rig jaar. Deze verhooging is hoofdzakelijk toe te schrijven aan de meerdere omzet van kunstmest. 100.000 K.G. mengvoeders werden meer verkocht dan vorig jaar. Do balans vermeldt een netto winst van f 3818.79. Aan de creditzijde het ledenkapitaal f GG37 en het reservefonds f 5255.38. De rekening boek jaar 1930-1937 wordt met algemeene stem men goedgekeurd. De Voorzitter brengt don administrateur namens bestuur en leden, hartelijk dank voor de vele werkzaamheden, door hem op accurate wijze verricht. Met bijna algemeene stemmen wordt de heer K. Heldor tot. bestuurslid herkozen en do heer G. Vijn tot commissaris gekozen in de plaats van don heer L. Korvcr (niet. her kiesbaar). Het Bestuur stelt aan de Alge meene Vergadering voor, dc winst als volgt to bestemmen: 3% van de omzet op leden- rekening en de rest hij de reserve to voegen. Uit de vergadering wordt voorgesteld bij schrijving on de ledenrekenfng, doch bij stemming blijkt de meerderheid voor het bestuursvoorstel. De rente, welke hij hPt lodcnkapitaal wordt bijgeschreven, zal ook dit iaar weer gelijk zijn aan de rente, welke dc Boerenleenbank te Hoogwoud vergoed. Bij de rondvraag dankt de heer J. Glas Gz. het Bestuur voor de mooie excursie, welke men ook dit jaar voor de leden heeft geor ganiseerd. Men zal trachten om dezen winter een spr. over het een of andere actueele onderwerp, uit te noodigen. Mot dahk aan de afgetreden Commissaris L. Korvcr voor diens moeite en bolnncstolling, sluit de voorzitter deze ver gadering. MOND- EN KLAUWZEER Het aantal gevallen is in deze gemeente de 60 ïeeds gepasseerd, door nieuwe geval len, onder het vee van de heeren M. Lont, Zandburen, Jn. Tijsen Noordcnveg, S. Snooij Stroeërweg, B. Zuidema Molenweg, Wie- ringermeer, C. Koorn Vzn. Havenstr., en P. Mulder Jzn., Wcsterlanderweg. Het vee van de heeren C. Ruiter, Bierdijk, Jh. Lont Elft en L. Mulder Stmeerweg en Mw. Wed. de Maesschalck Polderweg, is weer hersteld. ZUIDERZEESTEUNWET. Do aandacht wordt er op gevestigd, dat personen, die vallen onder de tooslagrege- ling art. 6 Zuiderzeesteunwet, boven dezen toeslag nimmer een uitkeering uit een of andere werkloozenkas zullen mogen ontvan gen. Strikt genomen kan men niet eens lid van een kas zijn. VERVOER WERKVERSCHAFFING Op 15 November a.s. treedt voor het ver voer van arbeiders van en naar de werkver schaffing weer de z.g. winterregeling in; zij geldt tot en met 26 Mrt. 1938. Zij luidt als volgt: De arbeiders die dagelijks meer dan 2X15 k.m. hebben af te leggen, dienen in den regel geheel voor rekening van de Overheid te worden vervoerd per autobus, tram of trein. De arbeider, die dagelijks tweemaal een afstand van 10 tot 15 km. hebben af te leggen ontvangen een vergoeding van Vijf tig cent per man per week. Voor afstanden die minder dan twee maal 10 km. bedragen wordt geen vergoeding gegeven. OPENBARE INZAMELING VOOR DE WERKLOOZEN. Ook in deze gemeente zal in de loop van deze en de volgende week een huis aan huis collecte worden gehouden ten behoeve van de verstrekking van kleeding, schoeisel en dekking voor de werkloozen. Deze inzameling is een onderdeel van een groote nationale inzameling, op voorstel van Z. Ex. den Minister v. Sociale Zaken, om voorloopig kunnen voorzien in de drin gende behoeften van de werkloozcn, die deel nemen aan de nieuwe spaarregeling, doch die daarvan eerst over eenigen tijd de vruchten zullen kunnen genieten. De Minister wekt ieder op door een ruime gave uitdrukking te geven van de dank baarheid dat men voor den geesel dor werk loosheid is gespaard gebleven. SINT PAN CF AS Bestuursverkiezing. Hierna was aan dc orde de bestuursverkiezing. Aftredend de heeren K. Roos en G. Booij Az. De aftrc- denden werden herkozen. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd gekozen de heer J. Bos kamp; tot plaatsvervanger de heer Jb. de Vries. De heer Westra zeide, dat in een vorige vergadering is besloten, geen subsidie te vragen aan de gemeente, terwijl in de den volgenden dag gehouden raadsvergadering wel een verzoek om subsidie werd behan deld. Geantwoord werd, dat dit van de Hoofdvereen. uitging voor de ontsmettings inrichtingen. De Zuster vroeg hoe het stond met de zweminrichting. Voorz. gaf een uiteenzetting van den gang van zaken. Men is tot de conclusie gekomen, dat een* belangrijk bedrag noodig zal zijn om een goede zweminrichting te stichten. Het exploiteeren van een derge lijke inrichting zal niet meevallen. Het plan is op de lange baan gekomen. Wan neer er een terrein gevonden zou worden, dat met weinig kosten in orde kan worden gebracht, zou de commissie er wel toe over willen gaan, doch wanneer er een flink bedrag aan rente en aflossing noodig 4s, kan het niet. Daarvoor is de gemeente te klein. Besloten werd een Moedercursus te hou den. Men zal trachten een dergelijke cur sus te organiseeren. Voorts werd aan een bespreking onder worpen, of de protestanten uit Oudorp lid van deze vereen, kunnen worden. Na een korte bespreking bleek de verga dering er wel voor te gevoelen. Men zal zich eerst tot Alkmaar wenden. Medegedeeld werd. dat de opgerichte af- deeling van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellin.es- en Vacantiekolonies 93 leden heeft. Een mooi succes! Daarna sluiting. WAFMENHU1ZF.N UITBREIDING MOND- EN KLAUWZEER Gisteren heeft zich alhier een tweede geval van inond- en klauwzeer voorgedaan, thans bij een koe en een geit van A. Wognum. Door den Burgemeester is een puplicatic uitgevaardigd in de gemeente om voorai de melk te koken. COLLECTE KSD.FONDS' De te houden collecte voor extra B-steun is door B. en W. vastgesteld op Donderdag a.s. Behalve de gewone bekendmaking zijn een aantal ingezetenen per circulaire van een en ander in kennis gesteld. Een ieder wordt hierin opgewekt, in de collecte naar veimogca bij te dragen. Het Witte Kruis. Maandagavond vergaderde de afdeeling St. 1'ancras van „Het Witte Kruis" in het lokaal van den heer Bouwstra. Een 25-tal persqnen was aanwezig. Voorzitter, de heer A. Schuur, opende de vergadering, waarna de secretaris, de heer Booij. de notulen voorlas. De heer De Vries deelde mede, dat de controle hij den beheerder van het Witte Kruis in de beste orde is bevonden. Hierna word de beschrijvingsbrief van de alg. vergadering van het Witte Kruis be handeld. Het bestuur stelde voor de can- didatnur van den heer H. G. Bult te Hoofddorp te steunen. De vergadering ging met dit voorstel accoord. Naar aanleiding van het voorstel tot de vorming van een commissie van overleg met bet Wit-Gele Kruis, zeide de heer Boskamp, hier niet voor te gevoelen. De heer Hart vond samenwerking zeer goed. Den afgevaardigde werd vrij mandaat ge geven, evenals voor het voorstel t.a.v. de Witte Kruis-loten. OPBRENGST COLLECTE DEKKING, SCHOEISEL EN KLEEDING De op Donderdag j.l- in deze gemeente gehouden collecte voor dekking, klocding en schoeisel-actie bracht de sonuma op van f 12G. V.LO.S.-NIEUWS. Geel-Zwart—V.LO.S. L 1—2. Het is V.I.O.S. mogen gelukken den zwaren uil wedstrijd tegen Geel-Zwart in een overwinning om te zetten. K. Pronk gaf met een fraai schot V.Ï.O.S. de lei ding. Voor de rust wisten de geel-zwarten echter nog gelijk te maken. De thee had onze jongens blijkbaar goed gedaan, want na rust werd uit een ander vaatje getapt en de Geel-Zwarte verdedi ging moest alle zeilen bijzetten om doel punten te voorkomen. Tenslotte moest de G.Z.-keeper zwichten voor een schot van K. Pronk (2—1). Nog stelde Geel-Zwart ver scheidene pogingen in het werk d<en gelijk maker te scoren, zonder resultaat even-wel, Het eindsignaal bracht ons de verdiende ovorwinnin g. De wedstrijd werd in de beste verstand houding gespeeld. De junioren a verloren met 3—0 van A.F.C. a, terwijl 6 met 70 verloor van A.F.C. c. Het tweede elftal was vrij. HAFENKAFSPEL DIRKSHORN. Uitvoering „Bonte Avond Club". Zondagavond heeft dè „Bonte Avond Club' te St. Maarten een uitvoering gegeven bij den heer Pijper. Hot orkest begon met een marsch: „The Sint Boys" en al dadelijk zat de stemming er in. Hierna werd het scherm opgehaald. De heer H. v. d. Struik begon als eerste con ferencier met een inleidend praatje. De me dowerkers zongen ervolgens het entréelied. Niet minder dan 22 nummers zijn uitge voerd, en dat allemaal door dilettanten. Het is voor don leider den heer S. Schut cn zijn wakkere troep een avond van succes gewor den. Mooie rhythmische dansen, keurige toiletten en een vlugge afwerking. De heer C. Schut droeg als tweede conferencier niet wenig bij tot 't welslagen van den avond. Namen noemen wij verder niet; allen hebben mee gewerkt tot het welstlagen van deze uitvoe ring. Wij zouden het orkest te kort doen, als ZUIDSCHAFWOUDE. FILM AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Maandagavond een volle toon-eelzaal bij den heer P. Kramer. De film van den Auto tocht voor Ouden van Dagen van Zuidschar- woude en Broek op Langendijk, den afgeloo- pen zomer onder zoo gunstige omstandighe den gehouden, werd vertoond. Dr. Wilmink alhier, die tal van momentopnamen had ge daan, had voor 'n filmpje gezorgd, die gister avond werd afgedraaid. Alle Ouden van Da gen, die den tocht hadden meegemaakt, wa ren uitgenoodigd. En ze waren present ook. De chauffeurs die met hun luxe wagens de tocht mogelijk hadden gemaakt, behoorden met hun vrouwen ook tot de genoodigden evenals liet comité, dat in Noordscharwoude met hetzelfde doel werkzaam is. Bovendien waren nog enkele autoriteiten geïnviteerd. Allen hebben van de leuke opnamen genoten opnamen, die zoowel bij 't begin, als gedu rende cn op het eind van den tocht weiden genomen. De Voorzitter van het comité, de heer J. Kramer, heeft de bijeenkomst ingeleid en allen, die op een of andere wijze hun mee werken aan het welslagen hebben gegeven, hartelijk dank gezegd. De Oudjes werden onthaald. DE SPAARREGELING. In deze gemeente hebben zich eenige werk loozen aangegeven voor de z.g.n. spaarrege ling, doch een collecte voor het schoeisel-, kleeding- en dekkingfonds zal niet worden gehouden. KOOLHALEN. Verschillende tuinbouwers zijn begonnen met het binnenhalen der kool uit de polders Ze is over 't algemeen klein van stuk. WINKEL Zondagavond had het concert plaats van Winkels Harmonie, waarvan wij al dade lijk kunnen getuigen, dat deze uitvoering op een hoog peil stond. Geopend werd met „Officer of the Day", een pittige marsch, waarna wij o.m. be luisterden „Entr'acte en Balletmuziek uit Rosamünde" van Fr. Schubert. Intens mu zikaal werd dit nummer uitgevoerd, een compliment aan dirigent en leden! De 2e Arlésiennc suite van Bizet, op bet Nat. concours tc Amsterdam op gramofoon- platen vastgelegd, kregen we nu door tus- schenkomst van den heer Lcguit te hoo- ren. De bijgeluiden, veroorzaakt door het motorgeronk der vele vliegtuigen, die van en naar Schiphol vlogen, deden wel eenige afbreuk aan het geheel, doch toen 't corps daarna dit nummer herhaalde, ja, toen ge noten we toch oneindig veel meer, en luis terden we met genoegen naar dc mooie fluitsolo van den heer Cor Honingh. Ter afwisseling werd door den heer C. Kostelijk van Zuidscharwoude op niet on verdienstelijke wijze ccn drietal liederen gezongen, terwijl de pianobegeleiding bij Mej. N. Kramer is goede handen was. Dc voordracht „Naar de Opera Faust ge weest", werd door de heeren Kostelijk en Oudendijk op zeer verdienstelijke wijze voorgedragen, waarmede zij dan ook veel bijval verwierven. Winkels Harmonie kan op een zeer goed geslaagde uitvoering terugzien en wij stem men dan ook volkomen met de woorden van den Voorzitter in, toen hij sprak: „Ik hoop, dat u met u zult uitdragen en in wijden kring bekend maken, hetgeen u hedenavond door Winkels Hanmonie is geboden, opdat een volgenden keer de zaal te klein zal blijken te zijn om alle belang stellenden te bevatten. OUDE N1EDOFP Mond- en klauwzeer. Ook bij het vee van de veehouders v. d. V., J. W., J. R„ en J.B. werd mond- en klauw zeer geconstateerd, waardoor het aantal ge vallen in deze gemeente is vermeerderd tot 26. Vrijgesteld. Door den Minister van Defensie is aan den heer Hcndricus de Horde voor één jaar vrij stelling verleend van den dienstplicht we gens opleiding tot een geestelijk ambt. Brandstoffentoeslag. Ingaande 1 November a.s. zal aan werkloo zen in deze gemeente wederom brandstoffen- toeslag worden verleend. Voetbal. Rood-Wit I speelde uit tegen S.O.S. I (Heer Ilugowaard) doch wegens het slechte weer werd deze wedstrijd afgelast door den scheidsrechter. Rood-Wit Jun. A. speelden thuis tegen Hollandia jun. De R.W. Jun. wonnen met 70. Rood Wit Jun B. speelden tbuis tegen Ber- dos en verloren met 50. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 21 tm. 30 October. behoudens tusschcn- tijdsche wijziging, weer vastgesteld op f 0.40 per Kg.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6