TERLEPs Drogisterij Raad Koedijk Bril noodig? WRIGLEY DAHPO Getob! November! December! Hclderschc en Polderscbc visschers in conflict „MIJ N H ARDTJ ES" De gemeentebegrooting 1937 goedge keurd. Het 6.E.B. aan het P.E.N. overgedaan. Nieuwe armbestuur ders. Een onpleizierlg slot De raad dezer gemeente vergaderde Dins dag 26 Octcljer, 's avonds 8 uur ten raad- huize, onder voorzitterschap van burge meester Ninaber. Secretaris de heer Sloof. Ale leden waren aanwezig. Voorzitter opende de vergadering met woorden van welkom, waarna de notulen van de vorige vergadering werden vastge steld. Medegedeeld werd. dat de gemeentebe grooting 1937 door GecL Staten was goedge keurd. Ingekomen stukken. Over dracht Gem. ElectT. Bedrijf. Van het Provinciaal Electriciteitó- bedrijf van Noordholland een aan bieding voor de overname van het electriciteitsbedrijf. B. en W. stellen voor het bedrijf met ingang van 1 Januari 1938 overeenkomstig de aanbieding over te dragen. De heer Visser had niet veel aanmerkin gen, dodh zag gaarne het. gemiddeld stroom verbruik over de laatste 3 jaar berekend l.p.v. over 1936. Voorzitter: Wilt U het als cisch stellen of hel aan B. en W. overlaten? De heer Visser had gaarne dat rekening wend gehouden met zijn opmerking. De heer Boon dacht dat 1936 het voor- deeligste was. Daarom wilde hij het zoo la ten als 't was. Dc heer Visser zoide, zijn voorstel niet te doen om de goedkoopte, doch om het recht en de billijkheid. De heer Zut vond de grondslag van het voorstel van den heer Visser wel een rede lijke basis. De heer Hart zeide, dat men het kon bezien uit het oogpunt van billijkheid voor de gebruikers cn voor het P.E.N. Als het gaat om dc billijkheid te betrachten voor heide partijen is het voorstel van den heer Visser wel juist, doch als het gaat om voordecliger uit te komen, niet. De heer Visser vond het verdacht, dat het P.E.N. eerst de cijfers van 1935 en daarna van 193G nam. Daarom doet hij ziin voorstel over de drie jaar. De lieer Visser vond het niet juist, dat M P.E.N. alles overneemt behalve den admi nistrateur. De Voorzitter: Die komt op wachtgeld. De heer Visser: Dat moet de gemeente dan zeker betalen. Voorzitter bevestigt dit; als de ver koop tot stand komt. houdt de ge meente nog wel wat geld over. Ook bestaat de mogelijkheid van afkoop van het wachtgeld. Het is tweemaal gevraagd, ook den administrateur over te nemen, doch het werd ge weigerd. Verschillende vragen werden nog gesteld over de tarieven. Deze luiden voor krachtvorbruikers enkel tarief, met een motor, welke in de spertijd geen hinder veroorzaakt 12 ct. voor de eerste 500 KWU 9 ct. voor dc volgende 500 KWU 8 ct. voor de daarop volgende cn 7 ct. voor de rest. Krachtverbruikers dubbel tarief, met mo tor, welke in spertijd hinder veroorzaakt builen de spertijd resp. 10, 9 en 8 ct voor rie le 2e en 3e 500 KWU. Voor de rest 7 ct. In de spertijd f 2.— per KWU. Voor kasbcsproeiïng gelijk het laatstge noemde tarief. Weth. Hart merkte nog op, dat het stroom verbruik voor de kleine gebruikers duurder wordt Ook voor de middelgebruikers. Op een vraag van den heer Schuur werd geantwoord, dat liet minimum-vastrecht 9.60 per jaar was, hetgeen hoog werd ge vonden. Do raad besloot, het bedrijf over te dra gen. Van M. Mulder was een verzoek ingeko men om ontslag als lid van het Burg. Arm- bestuur. B. en W. stelden voor den heer Mulder eervol ontslag te verleenen onder dankbetuiging voor de in die functie aan de gemeente bewezen diensten. Voorz. sprak eenige hartelijke woorden van dank aan het adres van den heer Mul der, welke woorden door den heer Hart. werden onderschreven. Hetzelfde als spr. over de boide andere heeren heeft gezegd, is op den heer Mulder van toepassing. Benoeming leden stuur. Burg. Armbe- B. en W. stelden voor een nieuw reglement vast te stellen voor het Burg. Armbestuur en over te gaan tot de benoeming van vier nieuwe leden van het B.A. en een secretaris- pennnigmeester dier instelling. De voordracht luidde als volgt: Aftreding J. Bijpost: 1. J. Bijpost, 2. J. Commandeur. De heer Bijpost met algemeene stemmen herkozen. Vacature G. Slofemaker: 1. W. Slotemaker: 2. A. Molenaar. De heer G. Slotemaker werd met algemeene stemmen benoemd. Vacature M. Mulder: 1. P. Mulder Pz.; 2. Donkere dagen, OPTICIEN TERLEP VRAGEN. Gediplomeerd Vak-Optlclcn. Dagelijks kosteloos oogonderzoek, ook 's avonds. HOOGZIJDE 101 TELEF. M. SCHAGEN. jNA EIKEN MAALTIJDV 1 PER PAKJE 5 CT. F DE VOLMAAKTE KAUWGOM t Jb. Boon. De heer Mulder verwierf 6 stem men, de heer A. Molenaar 1 stem. Vacature F. Groot: 1. A. Jongsma; 2. W. Butter. De heer A. Jongsma verwierf alle stemmen. Ter benoeming van een secretaris-penning meester: 1. L. Visser, 2. P. Hart. De heer W. Visser had een Aproeping van sollicitanten gemist. Dat is toch gewoonte. Voorzitter antwoordde, dat men daarover ook had gesproken, doch om spoedig een op lossing te krijgen achtte men het voor dit geval de juiste manier. De heer Hart zeide, dat met het B. A. over leg is gepleegd. De heer Kramer was het met den heer Vis ser eens. De raad mag er toch ook iets over zeggen. Voorzitter zeide, dat men er aanstonds bij de stemming iets over kan zeggen. Weth. Hart wilde de raad de vrijheid ge ven. buiten dc voordracht om te stemmen. Voorzitter zeide, dat dit niet kon. Men zou het besluit desnoods kunnen aanhouden. Wil do raad, dat een oproeping wordt gedaan? De heer Visser gevoelde er niets voor. De voordracht is echter veel te klein. Voorz eil Weth. Hart hebben zeer veel moeite en teleurstelling ondervonden bij. hun arbeid voor deze zaak. Daarom ligt deze kleine voordracht hier. De heer L. Visser werd benoemd met 5 stemmen. Twee briefjes werden blanco inge leverd. Het reglement voor het B. A. werd vast gesteld met een kleine wijziging. Het bijeen komen van het B. A. is éénmaal per maand verplicht facultatief werd gesteld twee bij eenkomsten te houden. B. en W. stelden voor over te gaan tot vaststelling van den verordening op de hef fing van 75 opcenten op de gemeentefonds- belasting 1938—1939. Aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd de ge- meentebogrooting 1937 gewijzigd. Ontslag controleur werkverschaffing Hierna werd de brief voorgelezen, welke is ontvangen n.a.v. het verzoek om een au diëntie bij den Minister v. Sociale Zaken door de beide wethouders, over het ontslag van den controleur der werkverschaffing. In deze brief wordt medegedeeld, dat de audiëntie niet wordt toegestaan. Wijziging in de beslissing zal niet worden aangebracht De controle was niet in orde. Onjuiste opga ven zouden zijn gedaan, waardoor de gele genheid tot fraude werd opengesteld. Aan gezien burgemeester en secretaris reeds Kantongerecht Den Helder Oude Balgkanaal, Kromme Tocht en Zandtaart bevaar- en bevlot- bare wateren of niet? De mee ningen loopen hieromtrent uiteen. —23 November voortzetting van de zaak. Als eerste zaak, welke gistermid dag voor den Helderschen Kanton rechter ter sprake werd gebracht, was daar dc nog steeds niet geheel en al uitgevochten kwestie tusschen de Nicuwcdiepsche en Anna Pau- lownasche sport visschers. Zooals men zich herinneren zal kwam ge noemde affaire reeds tot tweemaal toe voor genoemd Kantongerecht, waarbij de# laatste maal bepaald werd, dat het Oude Balgka naal de Kromme Tocht endeZandvaartniet behoorden tot de bevaar- en bcvlotbare wa teren. De Heklorsche visschersveroeniging H.S.V. pachtte deze wateren, waarvan het gevolg was. dat de visschers te Anna Pau- lowna thans verplicht zijn lid van H.S.V. te worden, willen zij af en toe ook eens in deze wateren een vlschje verschalken. Evenwelde Anna Paulownaërs lieten het er niet bij en gistermiddag paradeerde het bestuur der vischclub, te weten de hee ren W. Kossen, J. ter Burg en W. Waiboer voor den rechter. Zij hadden zonder permis sie gcvischt in alle 3 wateren, waren verba- lisoerd (hetgeen juist de bedoeling was) en waren thans present om Mr. Dr. Buiskool hun belangen to laten bepleiten. Er is over deze zaak veel gesproken. Di versen getuigen kwamen aan het woord en tal van zienswijzen werden ten gehoore ge bracht Zoo was bijv. veldwachter Vroom van meening, dat alle 3 wateren niet bevaar en bevlotbaar te noemen zijn. De heer Talllie .opzichter van den Anna Paulowna Polder, was even eens aanwezig en dezen word door Mr. Buiskool gevraagd of de 3 wa teren bevaren werden. De hoer Tail le gaf het toe, evenwel, alleen met kleine vlotjes. Bootjes met mest en zoo. Door don ambtenaar van het O.M. worden diverse technische details gevraagd. Breed te en diepte der slooten, hoogte der brug gen, en 't noodige Betreffende de bevaar baarheid. Hierover worden inlichtingen ge geven, maar ook daarbij blijken de heeren het onderling niet eens te zijn. Het rapport van den heer Hart, den deskun dige, die reeds eerder gehoord werd, klopt niet met de beweringen der getuigen. Gehoord wordt de heer M. Zandwijk uit Breezand. Deze heeft een aantal eenden en haalt het bootje over. Hij moet dan door de Zandvaart en een deel van het Bnlgkannal. Vroeger ook nog door de Kromme Tocht. Volgens hem kan men uitstekend met oen bootje in het rond varen. Dat het water niet hijzonder diep is moet hij evenwel toe geveni eenigen tijd op de hoogte waren van dezen gang van zaken acht de minister het gem. bestuur niet competent de dagelijksche lei ding van de werkverschaffing uit te voeren; daarom wordt deze opgedragen aan de Ned. Heide Mij. Mulder kan daardoor geen con troleur meer zijn van de werkverschaffing. De hoer Zut vestigde er de aandacht op, dat hij nader onderzoek van fraude niet veel moer is overgebleven. Een paar tuin ders hebben te goeder trouw een abuis ge maakt, Slechts één feit kan Mulder ten laste worden gelogd. Spr. kan het niet best zet ten, dat B. W. dezen brief krijgen. Spr. vindt het niet juist dat Mul der op zoon oneervolle wijze zijn ontslag hoeft gekregen. Spr. verge leek de behandeling der werkloo- zen door Mulder met die van thans. Hij wil er maar niets over zoggen. De groote kosten aan de controle der Heide Mij. verbonden werden door spr. naar voren gebracht. Wij moesten niet f 10.- per week toe. Weth. Hart zeide, - dat de wethouders er niets van hebben geweten. Als wij den mi nister de juiste toedracht hadden kunnen toelichten, zou hij niet van fraude spreken. In werkelijkheid is het veel anders dan op papier staat. De wethouders hebben den minister later een brief gezonden en ho pen, dat Mulder in z'n eer wordt hersteld. Dit oneervol ontslag komt hem niet toe. De hoer Zut hoopte, dat de burgemeester, als er iets was, dit niet achter den rug der wethouders om zou doen. Het is spr. hard gevallen. We moeten elkander de waar heid zeggen. Voorz. zeide, dat de wethouders de reden wisten waarom B. en W. er geen werk van hadden gemaakt Daarna sluiting. iets nieuws! j iets hetersf „Mijnhardtjes" zijn makkelijk ln- neembare hartvormige ouwel tjes van een bijzondere pijn stillende samenstelling. Volgens recept. Apotheker Mijnhardt. Wonder snel verdrijven ze; Hoofdpijn, Kiespijn, Ze nuwpijnen. Spit, Spier pijn, Rheumatische pij nen, Migraine, Periodie ke pijnen, Kou en Griep. cachets 50ct. 2 st. 10 ct. Bij Apoth. en Drog. Hierna komt de Ambtenaar, Mr. H. B. de Brueys Tack aan het woord. Deze vestigde er dc aandacht op, dat twee voorgaande vonnissen niet op losse gronden zijn geno men en dat men wel degelijk de toestand nauwkeurig opgenomen heeft. Een jaar geleden werd al bepaald dat hier geen sprake is van bevaar- en bevlotbarc wateren, en met de arresten van den Hoogen Raad in de de hand blijkt dat dit een volkomen juiste beslissing was. Daarin kan men lezen dat dergelijke wa teren op behoorlijke wijze de verkeersbelan- gen moeten dienen. Het is duidelijk dat de Wet hier niet doelt op mestschuitjes. Deed zij dat wel, dan was ieder watertje in den polder bevaarbaar. Op elke sloot kan nog wel een vletje voortbewogen worden. Hij vordert tenslotte tegen elk der 3 verdachten f 6.of 6 dagen. Mr. Buiskool, hierna aan het woord ko mend, merkt op dat in dezelfde arresten ge zegd wordt dat, indien op deze wateren regelmatig gevaren wordt, deze inderdaad bevaar- en bevlotbaar zijn. De aanwezige polder-opzichter gaat heusch hier niet over één-nacht ijs. De Ambtenaar zegt dan, dat hier geen voroordceling kan volgen, daar dc men- schon in hun recht staan. Gaarne zag hij dan ook dat de Kantonrechter op de eerder genomen beslissing terugkwam, opdat hier het recht haar loop hebbe. Hij sprak voorts de hoop uit, dat vrij spraak zou volgen, dat de Ambtenaar in appél zou gaan en merkte op, dat dc des kundigheid van den opzichter buiten kijf is. Het blijkt dat het Kantongerecht in deze geen beslissing wil nemen zonder wederom de meening van den heer Hart te hooron 23 November voortzetting dezer kwestie. DAT WAS ZOO ZIJN GEWOONTE. Op 24 Juni van dit jaar vond te Anna Paulowna op de kruising bij de brug Zand vaart'—Molcnvaart, een aanrijding plaats tusschen den heer B. Ch. S. "it Hoorn cn K. uit Anna Paulowna. Get. K. vertelt dat hij de hrug opging en volkomen rechts aanhield. Dc ander echter zondigde tegen de verkeersregelen, gaf K. geen voorrang op dc brug en een botsing werd geboren. IIocwcl de schade betaald werd, achtte K. het toch noodzakelijk de politie in deze kwestie te moeien; dit is zoo zijn gewoonte, vertelde hij. Veldwachter Vroom wordt gehoord en vertelt dat het uitzicht ter plaatse inder daad niet ideaal is. Voorts was vend. er nooit eerder geweest. f 10.— boete subs. 2 dagen hechtenis. Uit onze omgeving HABENKABSPEL DTBKSHOBN. Zondag j.1. werd door de Hengelsportclub „De Dobber" de laatste wedstrijd van dit seizoen gehouden. Hoewel ©enigszins storm achtig, was het toch goed hengel weer want er werd door de deelnemers nog tamelijk veol gevangen. De uitslag luidde als volgt: lste prijs P. Stroet (grootste baars), 2de B. Yproa 30 stuks, 3<le L. Meincma 28, 4de A. v. d. Sluis 27, 5de P. de Vries 20. 6de Jb. Panrll>erg 19, 7de B Smit 18, 8ste C. Stroet 18, 9de C. Koster 17, 10de Jn. Rijs 16, 11de D. de Wit 14, 12de W. de Vet 8 stuks. LANGEND1JK Iepenziekte. Verscheidene iepen zijn aangetast door de iepziekte, is bij de gehouden controle gebre ken. Export van druiven naar Zweden. Naar wij vernemen, worden momenteel be langrijke hoeveelheden druiven naar Zwe den geëxporteerd. Dit is een belangrijke steun voor de afzet van de Hollandsche drui ven. De prijzen zijn te gering om loonend te kunnen zijn, doch wanneer Zweden eens niet aan de markt was. kon het nog wel eens slechter gaan op de veilingen. De verlaging van de pootaard- appelprijzen. De minimumprijzen van de goed gekeurde pootaardappelen (drielin gen) is in handelskringen en ook in tuinderskringen met eenige ontstem ming ontvangen. De Commissie, welke de prijzen in Noord holland heeft geregeld, onder welke geen aardappelen op de veilingen mochten wor den gekocht, heeft de drielingen tot heden gehouden op f5.30 voor de A-kwaliteit, tegen welke prijs verscheidene kooplieden, in de veronderstelling dat deze prijzen niet. meer verlaagd zouden worden, de benoodigde po ters hadden gekocht. Nu komt het bericht, dat de prijs wordt verlaagd tot f4.20 voor de A, waardoor men thans tegen veel min der kan inkoopen. Dat dit hun niet erg aan genaam is, is te begrijpen. Maar ook de tuinders zijn over den gang van zaken niet erg content. Zij, wier drie lingen nog niet waren afgenomen en nu nog ter veiling worden gepresenteerd, zullen te vreden moeten zijn met f 4,20 voor de A en voor de andere kwaliteiten met de daarvoor vastgestelde prijzen. Dit, terwijl zij verleden week, toen de prijs nog boven de f5.was vastgeseld door de Prov. Commissie, althans sommigen, nog een aanbod hadden gehad van iets minder dan f5.Toen mocht men niet verkoopen, vol gens de vastgestelde regeling van het ver plicht veilen. Er zal dus nog wel het een en ander aan deze nieuwe afzetregeling voor de pootaard appelen moeten worden geschaafd, alvorens zij alle partijen kan voldoen. BROEK OP LANGENDIJK. Auto-botsing. Even voorbij den spoorwegovergang aan het Zuideinde vond Dinsdagavond een bot sing plaats tusschen den te kort aan de rails gezette vrachtauto van den heer L. M. en de juist vertrekkende goederentrein. Waar de zoon van den heer M. juist uit de garage kwam en deze wilde sluiten, hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. De auto echter werd aan den zij kant geheel vernield. Na eenige minuten vertaging, kon de trein zijn weg vervol gen. Van een en ander werd door de po litie proces-verbaal opgemaakt. Opbrengst collecte B-steun. De gehouden B-steun-collecte heelt in deze gemeente opgebracht f 154.39. Vlet roode kool gezonken. Dinsdagmorgen kwam de vrachtvaarder A. B. tot de onaangename ontdekking, dat er een vlet met roode kool was gezonken. De vermoedelijke oorzaak is het springen van een nagel. Voor den betrokkene een schadepost, daar het product door het water minderwaardig in prijs is geworden. OngevaL Bij het schoonmaken der goot en om de woning, had de heer W. V. het ongeluk, door het uitglijden van den ladder naar beneden te vallen, waartiij hij een zijner armen brak. Dr. Verdonk achtte overbren ging naar het Ziekenhuis te Alkmaar nood zakelijk. De brandstoffenbijslag in natnra. De brandstoffenbijslag voor steuntrekken- den en zij die in werkverschaffing zijn ge plaatst, zal evenals vorige jaren, weer in natura verstrekt worden, ingaande over de week van 1—6 November 1937. Aansluiting bi] den ophaaldienst gewenscht. In verband met het in het leven roepen van een gemeentelijken 'ophaaldienst van huisvuil en de bestaande verordening betref fende het verbod om vuil enz. in het water te werpen op straffe van proces-verbaal, worden zij die zich voor deelname niet heb ben opgegeven, alsnog in de gelegenheid ge steld hieraan ten spoedigste te voldoen. Opbrengst bazar. De opbrengst van de gehouden bazar der Vrouwenclub van de Chr. Landarbeidersorga nisatie heeft pl.m.f90.opgebracht. DEN HELDER KOEDIJK Brand. Maandagavond werd de hulp der brand weer ingeroepen door de N.V. tot exploifce- ren van dorschmachines, daar door broeien de groote hoop afval in brand geraakte. De groote vuurzee leverde gevaar op voor het gebouw, waarin de machines geborgen wa ren. De directeur, de h. W.Visser was buiten de gemeente, zoodat door een ander hulp werd gevraagd. Opperbrandmeester Hart en de Burgemeester waren spoedig met materi aal aanwezig: het gebouw met de machines bleven behouden. Watermolenaar benoemd. In de Dinsdag gehouden vergadering van het bestuur van den Polder de Daalmeer is uit de 8 sollicitanten tot watermolenaar ge kozen de heer K. de Geus Kz. te Sint Pan- cras. HEEBHUGOWAABD EERE—MEDAILLE VERLEEND. Bij Koninklijk Besluit is de eeremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud, verleend aan den heer K. Blom te Alkmaar, Heemraad van den Polder Heer- Hugo waard. Verkonden kinderent Wrijf dan dadelijk rug en borstje in met Wonderlijk zooals dat helptl Pot 50 ct. Doos 30. Bij Apoth. en Drogisten MIJNHARDT ZIJPE Ds. Westmij se spreekt voor de afd. Zijpe van den Bond voor Boerinnen en Plattelandsvrou wen. A.s. Vrijdagavond zal Ds. Westmijsc in de zaal van den heer S. Kuiper te Schagerbrug spreken voor de afdeeling Zijpe van den Bond van Boerinnen en Plattelandsvrouwen. Waar Ds. Westmijse hier geen onbekende is we herinneren ons nog den buitenge woon geslaagden ontspanningsavond, dien hij ons enkele jaren geleden in Schagertbrug heeft bezorgd verwachten wij stellig een propvolle zaal. CALLANTSOOG Filmtournée N.V.V. Maandagavond is in de zaal van den heer De Haan alhier een filmavond georganiseerd, uitgaande van het N.V.V. Namens de Helder- sche Bestuurdersbond er de afdeelingen van de Algemeene Nederlandsche Bouwarbeiders- bond en de Nederlandsche Bond van Arbei ders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zui velbedrijf, werden alle aanwezigen welkom geheeten, waarna met de afwerking van het programma werd begonnen. Voor de pauze eerst een intellectueele film, n.1.: „Op het dak van de wereld,,, een reisfilm in het ge bied van de Noordpool, Groenland en IJs land. Vervolgens eenige teekenfilms en pro pagandafilms van de moderne arbeidersbe weging. Hierna krijgt de spreker, de heer Ebeling, hoofdbestuurslid van de Nederland sche Vereeniging 'van Fabrieksarbeiders te Amsterdam, gelegenheid tot het uitspreken van een korte propagandarede. Het doel van dezen avond is volgens spreker, het uiteen zetten van het plan van het N.V.V. tot het voeren van een groote propaganda-actie, waartoe hij aller medewerking inroept, ook speciaal van de arbeidersvrouwen. Er moet ordening komen in de productie en er dient actie te worden gevoerd tot werktijdverkor ting. Zeer duidelijk zet spr. de bedoeling hiervan uiteen, alsmede de dringende nood zaak voor de arbeiders om hiertoe te gera ken. Het N.V.V. moet versterkt worden op dat de noodige invloed verkregen zal wor den. Na de korte pauze wordt als hoofdfilm van dezen avond gedraaid: „Het leven van Louis Pasteur". Dit mooie filmwerk heeft allen zeer zeker geboeid. Niet zonder hinder palen heeft Pasteur de noodzaak van de in voering van de anti-septie hij de geneeskun de en in de ziekenhuizen kunnen bewijzen. Deze geleerde heeft een geweldigen strijd moeten voeren voor het zoover was. De film geeft een prachtig overzicht van den strijd. We twijfelen er niet aan of de aanwezigen hebben van het programma, en in zonder heid van de hoofdschotel, genoten. WABMENHUIZEN Benoeming tijdelijk directeur gasbedrijf. In de Vrijdag a.s. te houden vergadering van den Raad stellen B. en W. voor, in overleg met de gascommissie, tot tijdelijk directeur te benoemen den heer IJ. Meyer, directeur van het gasbedrijf te Nieuwe Nie- dorp. WINKEL Vergadering afd. Volksonder wijs. - Huldiging van den heer Bart. - Hartelijke toespraken. Maandagavond hield de Afdeeling Win kel van Volksonderwijs in het lokaal van den heer R. Laan een ledenvergadering, welke een bijzonder karakter droeg, in ver band met de voorgenomen huldiging van den heer P. Bart ter gelegenheid van diens 25-jarig penningmeesterschap van die af deeling. Nadat de gewone agenda was afgehan-' deld, had de huldiging plaats. Van de gewone agenda valt te vermel den, dat de heer Bart wederom als be stuurslid werd herkozen en inplaats van de heeren De Veer en Wil ken werden geko zen de heeren H. Over en A. van Splunter. De heer Bart werd tevens aangewezen als afgevaardigde naar de Algemeene Verga dering te Utrecht., terwijl verder werd be sloten de schoolspaarbanken in hun tegen- woordigen vorm op te heffen en over te gaan tot het sparen bij dc Nutsspaarbank door middel van spaarbusjes. De heer Bart en zijn echtgenoote werden van huis gehaald en in de keurig met bloemen versierde zaal binnengeleid, waar zeker het dubbele van het getal bezoekers aanwezig was, dat gewoonlijk de vergade ring bezoekt. In een hartelijke toespraak wees de voor zitter, de heer Van Leersum, op het vele werk, dat de heer Bart in de afgeloopen 25 jaren op zoo accurate wijze en met zoo groote toewijding voor de afdeeling had ver richt. Naast de woorden van dank had de afdeeling gemeend een tastbaar bewijs van waardeering te moeten aanbieden, welk bewijs thans in den vorm van een mooie ruststoel werd aangeboden, niet omdat de vergadering meende, dat de heer Bart thans wel van zijn arbeid kon gaan rusten, doch omdat nè, den arbeid een poosje aange name rust wel verdiend was. Daarna sprak de heer Span nog enkele woorden namens de Commissie van uit voering der jaarlijksche schoolfeesten, waarin de heer Bart ook 25 jaar onafge broken een zeer werkzaam aandeel bad genomen. Tijdens de feesten had de com missie van haar erkentelijkheid reeds doen blijken door aanbieding van een bloemen mand, thans werd de dank der commissie nogmaals uitgesproken, terwijl de vergade ring de heide toespraken met een harte lijk applaus onderstreepte. Hierna volgde nog een gezellig samen zijn, waarbij de aanwezigen door den heer en mevr. Bart werden onhaald op een kopje thee en een gebakje, waardoor aan het geheel het karakter werd gegeven van wat deze bescheiden huldiging had bedoe len te ziin: een in de eerste plaats intieme en hartelijke uiting van onderlinge waar dering en welgemeenden danken.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6