Voorwaarden van het P.E.N. zullen den doorslag geven Coöperatie en particulier bedrijf Jaarvergadering Ziekenzorg Begrooting Even een Milnhardtie... mijnhardtjest Hoogheemraad schap 1938 Economische beschouwing LANGEND1JK De eventueele overdracht van het Gemeenschappelijk Electr. Bedrijf Aanbod niet zoo gunstig als dat van enkele jaren geleden Binnenkort rullen de gemeentebesturen van de Langendijker gemeenten en St. Pan- cras een beslissing hebben te nemen op het aanbod van het Prov. Electriciteitsbedrijf Noord Holland. Dc Commissie van Beheer v. de Gemeenschappelijke Lichtbedrijvcn heeft dit aanbod nog niet grondig behandeld, om dat het eigenlijk niet tot haar competentie behoort: immers het behoort niet aan haar, daarover een beslissing te nemen, daar het aanbod aan de gemeentebesturen is gedaan en het Electrisch Bedrijf eigendom der 5 ge meenten is. Toch lijkt ons deze gang van zaken niet de juiste. De Commissie van Beheer n.1. is het orgaan, dat uit den aard der zaak het best op de hoogte is van den toe stand van het bedrijf, zoodat het alle overweging zou verdienen, als bij de gemeentebesturen een advies van die Commissie werd ingezonden. En hoe moest dat advies ontstaan? Een voudig door een bespreking met de Directie van het P.E.N. met de Commissie van Be heer, waarin ongetwijfeld zitting hebben vóór- en tegenstanders van overdracht. De voor- en nadoelen konden dan worden be sproken en misverstanden of verkeerde in zichten, welke er bij sommigen nog mochten bestaan, zoo mogelijk worden toegelicht en opgeschreven. Wildon de gemeentebesturen dit aanbod inderdaad serieus behandelen, dan zou ook door hen een bespreking met de genoemde Directie moeten worden gehou den, wat dan dus vijf maal zou moeten ge beuren, terwijl men dit, bij bespreking in de Commissie slechts eenmaal had moeten doen. Het heeft er nu allen schijn van, dat in het Bestuur van de Commissie van Be heer een meerderheid (of het Bestuur in zijn geheel?) is, die zich a priori tegen overdracht verklaart en dus maar liever niet dien wen bewandelt, die hier de koninklijke weg moet worden geacht. In St. Pancras is men blijkbaar van plan. den gemeenteraad een beslissing te laten nemen, zonder alzijdig omtrent dit onder werp te zijn ingelicht. Hoe de zaak echter ook wordt aangepakt, de gemeenten afzon derlijk zijn in geen geval gebonden aan het standpunt van de Commissie en zijn gerech tigd in dezen zelfstandig een beslissing te nemen. Mocht één van de 5 gemeenteraden besluiten, het Electrisch Bedrijf aan het PEN over te doen, dan heeft dit besluit nog dc goedkeuring van Ged. Staten noodïg, om er uitvoering aan te geven. We gelooven, niet ver van do waarheid af te zijn. als we als onze meenlng uitspreken, dat in een dergelijk geval Ged. Staten de be slissing van dien gemeenteraad zou sanctionneeren, als gevolg waarvan de andere gemeenten in een moei lijke positie zouden komen te ver- keeren. Afgescheiden edhter van deze mogelijk heid. rijst de vraag, of er aanleiding is, het gemeenschappelijk Electriciteitsbedrijf van do 5 gemeenten aan het Provinciaal bedrijf over te doen. Het antwoord op deze vraag wordt natuurlijk in de allereerste plaats bepaald door de voorwaarden, die het P.E.N. voor overname stelt, m.a.w. welken prijs het P.E.N. daarvoor biedt. Aangenomen, dat het Gem. Electriciteits bedrijf met Octobcr 1942 moet worden overgedragen (het contract van do ge meenten met het P.E.N. loopt op dat tijd stip af) dan is het de vraag, of de som, die het PF..N. biedt, vóór- of nadeel voor de gemeenten oplevert. Zou noch het een noch het ander het geval zijn, dan is het voor de gemeenten geen vraag meer, wat te doen. De omstandigheid, dat de ge meenten naast het El. Bedrijf ook nog een hef is zoo gemakkelijk in te nemen. Door de typische hartvorm zijn Mijnhardtjes, de nieuwe cachets van Mijnhardt, veel beter te slikken dan ronde cachets. Ze glijden als vanzelf naar binnen. Ken teer bUronder fcneetn.lddel Is zoo'n M(]n- hardtje; een wetenschappelijke combinatie van medicamenten die een directe, veelzijdige werking op het pijncentrum uitoefent, zonder hart, maag or andere organen te schaden. Onfeilbaar bij hoofdpijn, kiespijn, senuwpijnen, spit, spierpijn, rheumatische pijnen, migraine, periodieke pijnen, griep en influensa. DE SNELSTE P1JNVERDRIJVERS Koker 12 cachets 50 ct. 2 stuks verpakking 10 ct BIJ Apothekers en Drogisten. CACHETS MIJNHARDT Gasbedrijf exploiteeren, zal dan doorslag gevend zijn. daar het Gasbedrijf beter kan rendeeren bij het bezit van een El. Bedrijf dan er zonder. Van overdracht zal dan als vanzelfsprekend geen sprake kunnen zijn, daar men dan voordeeliger uit is door nog een 5-tal jaren die voordeelige positie te behouden. Toen enkele .jaren geleden, het P.E.N. eveneens een aanbod tot overname deed, kon een Goodwill worden bedongen van f 50.000 voor elke gemeente. Als het zelfde aanbod nu werd heriiaald, dan zijn we er van overtuigd, dat dit aanbod wel in meerderheid zou worden aanvaard. We meenen zeker te weten, dat het tegenwoordige aanbod daar verre beneden blijft, zoodat wel mag worden verondersteld, dat niet zoo grif ral worden toegehapt. Nog maar 3 jaar geleden ls een nieuwe ondergrondsche kabel aangelegd, en als het P.E.N. zijn voorwaarden van overname met betrekking b.v. van het onderhoud zou handhaven voor het Electrisch Bedrijf, van de Langendijker gemeenten en Sint Pancras, n.1. aan te nemen, dat er elk jaar minstens 2.7 pet. aan onderhoud moet zijn besteed en zoo dit niet het geval is, het. mindere bedrag aan onderhoud van de boekwaarde (gebaseerd ou de aanschaf fingswaarde, verminderd mrt een bepaal de afschrijving), af te trekken, dan zou dit voor het Langendijker Bedrijf onaanneme lijk moeten worden geacht. Uit de laatste jaarverslagen is ons name lijk gebleken, dat er aan den kabel en de aansluitingen bijna geen onderhoud is ge schied, wat begrijpelijk is. als men in aan merking neemt, dat aan nieuwe objecten geen vernieuwing behoeft plaats te hebben. De gevolgde politiek bij overname van G. E. B.'s door het P.E.N. zou hier dus al zeer ten nadeele van de 5 gemeenten uitvallen. Bij het tegenwoordige tarief, dat de ge bruikers van electrische energie betalen, blijft er nog een winst over van jaarlijks ongeveer f 10000. Mocht, na overname door het P.E.N. het tarief hetzelfde blijven, dan is het toch niet meer dan billijk, dat ook elk jaar, althans tot. October 1942, aan de gemeenten dat bedrag werd vergoed En op grond 'van dezelfde billijkheidsoverwegingen zou toch ook, na het beëindigen van het contract, nog een aantal jaren die winst moeten worden uitgekeerd. Nu is het waar, dat een bedrag van f 2000 per jaar voor elke ge meente, als winsituitkeering door het Elec. Bedrijf, niet van zoodanige beteekenis is, dat kan worden ge zegd, dat de gemeentehuishouding wordt beheei-scht door de winsten uit het Bedrijf, doch vergeten mag niet worden, dat in grootere ge meenten die winstuitkecringen van een zoodanige grootte zijn, dat in derdaad de gemeenten die winst niet kunnen missen, wil de gemeente- huishouding niet volslagen in de war worden gestuurd. Trouwens, de gemeenten hebben er kapi talen in geïnvesteerd, hebben het risico van verlies geloopen, kortom hebben relaties aangekweekt, die het P.E.N. nu zonder moeite krijgt. Dit alles zal vanzelf niet uit het oog mogen worden verloren bij het be palen van de som, die bij overdracht voor het Electriciteitsbedrijf zal moeten worden betaald. Tal van overwegingen zouden hierbij nog kunnen worden aangevoerd, die van be teekenis zijn, om den kostprijs te bepalen. We denken nog aan de straatverlichting. Op het oogenblik betaalt ieder gemeente ge middeld ruim f 600 per jaar voor de straat verlichting n.1. f 10 per lantaarn. Hoe zal dat gaan, als het P.E.N. eigenaar van het bedrijf zou worden.? We meenen hiermee bet voornaamste te hebben genoemd wat bij de onderhande lingen, die weldra ongetwijfeld zullen wor den gevoerd, in aanmerking moet worden genomen. Als inderdaad het PEN het opgesomde als redelijk beschouwt en daarnaar bij zijn aan bod handelt, dan gelooven we, dat er een meerderheid zich voor overdracht zaluitspre ken, Zoo zij zich echter op 'n schriel stand punt plaatst, dan is 't ongetwijfeld uitgeslo ten, dat met 1 Jan. 1938 het Gom, EL Be drijf aan het P.E.N zal overgaan. Verlaging van het heffingsper- oentage van den omslag met ruim 6 procent. De verlaging sedert de oprichting bedraagt thans ruim 60 procent Verschenen is de begrooting van ont vangsten en uitgaven van het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier, voor het dienstjaar 1938, waaraan het navolgende is ontleend: De ontworpen begrooting is gebaseerd op een verlaging van het heffingspercentage van den omslag met 0.2 of ruim 6 pro cent. Deze verlaging is een gevolg van de door het Hoogheemraadschap geconver teerde leeningen, waardoor over 1938 een rentebesparing van f 5.207.— is verkregen, alsmede van het resultaat van de verdere conversie van de loèningcn, welke door de Provincie met betrekking tot den waters nood 1936 werden gesloten. Bij de oprichting van het Hoogheemraad schap bedroeg dit percentage 7.8. De verla ging sedert de oprichting bedraagt dus ruim 60 procent. Conversie geldleeningen. Het totaal bedrag aan geldleeningen, tot de conversie waarvan besloten werd, be loopt f 848.900.Van dit bedrag was f385.000.— geleend tegen 434 procent en f 463.900.tegen 4 procent. Te rekenen van 1 Decemnber a.s. af zul len tot gemeld totaal bedrag nieuwe lee ningen zijn aangegaan of loopende leenin gen zijn gecontinueerd tegen een rente van 3V2 pet. en tot den parikoers Over 1938 geeft dit een rentebesparing van f5.207. Uitvoering werk in werkver schaffing. Het ligt in de bedoeling om ook in 1938, voor zoover de omstandigheden daartoe aanleiding geven, eenige werken in werk verschaffing uit te voeren. Daarvoor zou den dan in aanmerking komen: a. voortzetting van de uitvoering van de wegverbetering op den Katwouderzeedijk; de kosten hiervan worden geraamd op f25.100.waarin een bedrag aan arbeids loon is begrepen groot f8.900.—; b. verbetering van den weg op den Waterlandschen zeedijk; de kosten hiervan worden geraamd op f 10.900.waarin een bedrag aan arbeidsloon is begrepen groot f5.500.—; c. verbreeding op verschillende plaatsen van de kruin van den weg op den Zuider- dijk van Drechterland; de kosten hiervan worden geraamd op f12.600.waarin een bedrag aan arbeidsloon is begrepen groot f 6.000.-; d. verbetering van een bocht in weg tusschen Boerensluis en Kolhorn; de kos ten hiervan worden geraamd op f2.000. waarin een bedrag aan arbeidsloon is be grepen groot f 1.000.—; e. verbetering van den weg op den Zuid Schinkeldijk over een lengte van 1000 M.; de kosten hiervan worden geraamd op f 2300, waarin een bedrag aan arbeidsloon is be grepen groot f 600. f. verbetering van het profiel van den weg op den Onderdijk van de vier Noorderkoggen; de kosten hiervan worden geraamd op f 5000, waarin een bedrag aan arbeidsloon is be grepen groot f 1400. g. verbreeding van den weg op den Wcs- terdijk van Drechterland tot 5 M.; de kosten hiervan worden geraamd op f 5250, waarin een bedrag aan arbeidsloon is begre pen groot f 900, Daarnevens zal het verder uitvoeren in werkverschaffing van de werkzaamheden tot het egaliseeren en opnieuw onder profiel brengen van den Westerdijk van de Vier Noorderkoggen tusschen Aartswoud en Me- demblik voortgang vinden. Het beeld der begrooting. Het ontwerp-begrooting sluit met een to taal aan ontvangsten en uitgaven van f 951.440 voor den gewonen en een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f247.750 voor den buitengewonen dienst. Wat betreft den gewonen dienst der wegen en daarbij behoorende kunstwerken overge nomen van andere lichamen, wordt de ge wone dienst gesloten met een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f 201.300.— en wat de buitengewone dienst dezer objecten betreft in ontvangst en uitgaaf met f 253.000. De balans geeft een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f 1.152.740 voor den gewonen en f 500.750 voor den buitengewonen dienst. Het totaal aan salarissen dat in 1938 zal worden uitbetaald is begroot op f 47.982.37. In 1938 zal een bedrag van f 59.943.64 aan rente voor geldleeningen verschuldigd zijn. Aan pensioenen zal in het begrootingsjaar worden uitgekeerd f 4.712.en aan wacht geld f 2.527.—. Aan oude werklieden en hun ne nagelaten betrekkingen zal een bedrag van f 5.449.60 worden hetaald. De ontvangsten en uitgaven voor wegen en daarbij behoorende kunstwerken, over genomen van andere lichamen worden ge raamd op f 37.473.55. HET WERKTUIGENBUREAU ALS WAARSCHUWEND VOORBEELD. SAMENWERKING ONDER DE PLATTELANDSMIDDENSTAND. Het kan natuurlijk niet de bedoeling zijn in het kort bestek van dit artikeltje de voordeden van coöperatie en particulier be drijf uitvoerig tegenover elkaar te stellen. Een discussie, dezer dagen in de Gronin gor maatschappij van Landbouw over dit onderwen) gehouden en waarin, zooals te genwoordig bijna gebruikelijk is geworden, ook de middenstand ter sprake kwam, is voor ons aanleiding dit vraagstuk in het kort aan te snijden. Dat coöperatie, dat in wezen niets anders wil zeggen dan „samen werking", üjn zeer goede kanten kan heb ben, men zou dwaas zijn, dit te willen ont kennen. Zelfs de meest verstokte aanhanger van het particuliere bedrijf coöpereert wel eens. Hij kan samen met iemand anders een stuk land koopen, omdat zijn financiën alleen niet toereikend zijn. Er zijn tal van winkeliers, die vuur en vlam spuwen wan neer het begrip coöperatie ter sprake komt, maar die toch trouw iedere week de ver gadering van hun „inkoopcornbinatiê" be zoeken of die samen met anderen hun re clame verzorgen. En wanneer men een lichaam neemt als de Nederlandsche Krui- deniersbond, dan heeft men te doen met een oi-ganisatie, die in menig opzicht de ken merken van een coöperatie begint te dragen. Waarmee we maar willen zeggen, dat men zich nict^ te zeer moet blind staren op een woord. Er zijn massa's overgangsvormen en iets bij voorbaat verwerpen, niettegen staande men er profijten uit zou kunnen trekken is niet verstandig. Een van de merk wan rdigheden van dezen tijd is intusschen het feit, dat de toonaan gevende coöperatie van ons land, de coöpe ratie bij uitnemendheid, die n.1. van don boe renstand, geregeld in conflict raakt met een groep van menschcn, die de meest typi sche dragers zijn gebleven van de particu liere—bedrijfsgedach te, met den midden stand. Ton doele was dit er wellicht een uit vloeisel van, dat de landbouwcoöperatie hier en daar symptonen vertoonde van over organisatie. Men vindt coöperatoren a tort et k travers, aanbidders van de coöperatieve idee, die iets slechts goed vinden omdat het coöperatie is en die afkeuren omdat het dat niet is. Zoo iets is natuurlijk even dwaas als te willen ontkennen, dat coöpe ratie haar voordoe Ion heeft. Deze idealisten echter maken zich schuldig aan overdrijving en instellingen als het befaamde werktui genbureau, dat de boeren voorziet van fiets- lampen en strijkijzers en dat de levering van postpapier en kroontjespennen mis schien in het geheel niet verwerpelijk zou vinden, zijn daarvan het uitvloeisel. Een andere oorzaak er van lag misschien in den tijd, die het noodig maakte, dat be staande organisaties zich een andere taak moesten kiezen, omdat de omstandigheden zooveel anders waren geworden, b.v. door autarchie in het buitenland of door over heidsbemoeiing in het binnenland. Intusschen kan wel worden gezegd, dat deze aanval is mislukt. Ten doele js dit zeker het gevolg van het feit, dat de plattclandsmidden- standers, op wie men het in de eer ste plaats had gemunt, hun afne mers vonden onder de geheele plat telandsbevolking, waarvan dc bij de coöperatie aangeslotenen slechts een gering percentage vormden, terwijl deze laatsten voor verschillende artikelen alsmede voor reparaties op den middenstander aangewezen ble ven. Hun positie was vooralsnog te sterk en het ziet er naar uit, dat voorloopig het gevaar is afgewend. De omstandigheid, dat het den hoer den laatsten tijd weer meer naar den vleeze gaat, zal er verder wel toe bijdragen, dat hij coöneraties voor zijn verzorging met borstrokken of schoenveters voorhands wel als overbodig zal beschouwen. Echter, de aanval is er geweest en de middenstand ten platten lande zal er goed aan doen er leering uit te putten. Coöpe- ratievo doordrijvers zullen er blijven, zoo lang de Coöperatie bestaat. En het ziet er naar uit, dat dat nog geruimen tijd zal zijn. I)e tijden worden heter of slechter. Na iedere opleving komt een inzinking, zij het ook, dat deze niet zoo dien behoeft te zijn, als de laatste, die we helden doorge maakt. Echter het omgekeerde, is ook mo gelijk en de wijze, waarop den laatsten tijd schatten aan bewepening en werkloozen- zorg werden en nog worden uitgegeven, maakt dat we ons telkens ween afvragen, wanneer dit de draagkracht van de een of andere natie, zal te boven gaan? Wat daarvan de terugslag zou zijn op ons maatschappelijk leven, weten we niet, het zou echter onverantwoordelijk zijn zich te laten leiden door louter optimisme. In de vergadering, waarop we in don be ginne van dit artikeltje doelden en waarin blijkbaar over het algemeen buitennissighe- den als die van het werktuigenbureau wer den veroordeeld, Werd a.o. de meening ge uit, dat voor den kleinhandel de toekomst lag in coöperatie en dat alleen daardoor een gezonde middenstand zich op den duur zou kunnen handhaven.. Men kan dit in twijfel trekken en daarbij wijzen op den aanval, die is mislukt. Men kan echter ook wijzen op de toene mende neiging tot samenwerking, die men hier en daar onder de middenstanders, vooral in de steden aantreft of op het ver schijnsel, waarvan in dezelfde vergadering mededeeling werd gedaan, dat n.1. in en kele streken de smeden in het voorgevalle ne aanleiding hadden gezien om te komen tot een eigen coöperatieve aankoop. Men zou verder kunnen bedenken, dat een coöperatieve maalderij, die zich op de bakkerij werpt, misschien geen ondenkbaar heid is. En dat het inrichten van een coö peratieve slagerij door een aantal boeren, die de beschikking hebben over het henoo- digde vee, evenmin een onmogelijkheid be hoeft te zijn. We geven toe, dat wij soort gelijke ondernemingen zouden rangschik ken onder het begrip over-cooperatie. Maar het werktuigenbureau is er nu eenmaal ge- woest als waarschuwend voorbeeld. En we weten het: in den nood vreet de duivel vlie gen en doet een kat kromme sprongen. Wanneer een nviddenstand zich bij voorbaat tegen zulke aanvallen gaat verdedigen, doet hij tegenover zich zelf niet meer dan zijn plicht. Bo vendien is er het voordeel aan ver bonden, dat men ook tegen andere aanvallen sterker komt te staan. De woorden, welke in Groningen werden gesproken, lijken ons daarom zeker een ern stige overdenking waard. Samenwerking kan tot op zekere hoogte van nut zijn. Het wil ons voorkomen, dat te dien aanzien door den middenstand ten platten lande nog niet overmatig veel is ge beurd. Van overdrijving zal daarom, waar ales nog in de windselen ligt of mis>- schien niet eens geen sprake zijn. En voorloopig lijken ons daarom gun stige resultaten te dezen aanzien niet on mogelijk. Onderhoud Schagermiddenweg, Op de agenda van de algmeene vergade ring van het bestuur van het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier komt o.m. een voorstel voor, om ten laste van het Hoogheemraadschap te brengen het onder houd van den Schagermiddenweg en van 'n gedeelte van den Groenveldsdijk in de ge meente St. Maarten en tot verkrijging van dien weg en dat weggedeelte. Het betreft hier den Schagermiddenweg va!h den Groenveldsdijk tot de grens der ge meenten Sint Maarten en Harenkarspel en het gedeelte Groenveldsdijk van de sluis bij Groeneveld tot. de grens der gemeenten Sint Maarten en Schagen. De banne of polder Valkoog, die voordien het ondei'houd dezer wegen had, is wegens hare bevrijding van onderhoudskosten ver plicht tot betaling eener jaarlijksche uitkee- ring aan het Hoogheemraadschap, bedra gende over de jaren 1938 tot en met 1964 per jaar f 540.en over het jaar 1965 en daar opvolgende jaren per jaar f 315.— De kosten van eerste verbetering waren geraamd op f 3600.—, terwijl de kosten van gewoon onderhoud met inbegrip van het. ge regeld aanbrengen van een nieuwe slijtlaag, werden geschat op f 315.per jaar. ANNA PAULOWNA Woensdagavond hield het Abeideirs-Zie- kenfonds „Ziekenzorg" haar jaarvergade ring ten lokale van den heer Slikker. De voorzitter de heer K. Keuris, heet de aanwezigen welkom en deelt vervolgens mee, dat het onderling beheerd ziekenfonds- wezen zich in haar landelijk verband in het afgeloopen jaar belangrijk heeft verstevigd, De vroegere federatieve vorm is vei^laten en% de onderling beheerde fondsen zijn* thans vereenigd in een Centralen Bond van Ziekenfond sen, die in de dezen zomer aange nomen statuten den basis heeft ge legd voor een zoo groot mogelijke eenheid. Ofschoon de naam Lan delijke Federatie ter behartiging van het Ziekenfondswezen, zoolang op statuten de Koninklijke goedkeu ring nog nie is verkregen, nog wordt gevoerd, venvacht Spreker dat ook deze binnenkort zal kunnen worden gewijzigd. Inmiddels wordt de nieuw ingeslagen weg reeds betreden. De Bondsi'aad, waarvan spr. mede deel uitmaakt, heeft haar werkzaam heden reeds aangevangen. Ook de districts vorming, die bij de vorige jaarvergadering nog niet geheel was voltooid, heeft inmid dels haar beslag gekregen, waarbij spr. o.a. tot Voorzitter van het district Noord-IIol- land is gekozen. Als bewijs van groei kan spreker mededeelen, dat „Ziekenzorg", dat zooveel jaren in Noord-ITollands Noordpunt de uiterste grens der aangesloten fondsen vormde, dat thans niet meer is, omdat zich dezen zomer een fonds te Oosterend op Texel in de rijen van de georganiseerde on derling beheerde fondsen heeft gevoegd. Ook „Ziekenzorg" groeide in het afgeloo pen jaar. Hadden wij vorig jaar op 1 Oc tober 2343 leden, op 1 October van dit jaar telden wij er 2498, dus bijna 2500 welke in middels zijn bereikt. Wat betreft de financieele resultaten, hoe wel niet bepaald ongunstig, zijn deze in het afgeloopen boekjaar (1 Mei 1936—30 April 1937) toch ook niet gunstig geweest, zooals uit het verslag van den Penningmeester straks zal blijken. Reden van dit minder gunstig re sultaat is voornamelijk te zoeken in het groot aantal opnamen in Ziekenhuizen, dat belangrijke offers van ons heeft gevergd. Ofschoon tot het nieuwe, in Mei ingetre den boekjaar behoorende meent spr. er toch op te moeten wijzen, dat ook dit jaar de ziekenhuisverpleging weer belangrijke of fers vergt.-Dit is voor het bestuur dan ook '"éden geweest, nog niet verder in te gaan op het vorig jaar door den heer D. Dekker gedane voorstel, om ook eene tegemoetko ming bij verlossing te veiieencn. Uit het verslag van den penningmeester, de heer T. Jongejan, vernemen wij, dat de ontvangsten in het afgeloopen boekjaar hebben bodragen f 16.001.97, de uitgaven f 15.459.90K. Er is dus een voordeelig saldo gekweekt van f 542.06K, welk saldo aan de reserve is toegevoegd. De heer D. Dekker adviseert tot goedkeu ring der rekening en brengt den penning meester dank voor zijn goed beheer. De Voorzitter meent hieraan ook den dank van het geheele bestuur te moeten toevoegen. De rekening wordt daarop goed gekeurd. Bij de nu volgende bestuursverkiezin gen worden de aftredende bestuursleden, de heeren P. J. Crum, T. Jongejan en J. van Nuland allen met bijna algemeene stemmen herkozen. Tot lid van de commissie van Toezicht in de vacature D. Dekker, die niet herkiesbaar is, wordt gekozen de heer P. Kooiman. Een voorstel van het bestuur om van het bedrag der reserve f 1000 »e beleggen in de door het bestuur van „De Volharding" te Den Haag uitgoschreven obligatieleening ten behoeve van een door dat fonds te bouwen groot ziekenhuis vindt be strijding, daar enkelen van mee ning zijn, dat een zoodanig voorstel op de agenda had behooren te w-or- den geplaatst. Nadat hierover eenigen tijd van gedach ten is gewisseld, waarbij blijkt, dat de be strijders van het voorstel niet tegen deel- nanie m deze obligatieleening zijn, doch slechts tegen den vorm, waarin het voorstel in de vergadering aan de orde wordt ge steld, wordt met enkele stemmen tegen het bestuursvoorstel aangenomen. Nadat hij de rondvraag nog enkele opmer kingen zijn gemaakt, welke door het bestuur nog nader onder dc oogen zullen worden gezien, sluit de Vooizitter, onder het uit spreken van de hoop, dat de groei der ver oen iging zich zal voortzetten en met een woord van dank aan den heer D. Dekker, voor de ijver, waarmede deze als lid der Commissie van Toezicht steeds is opgetre den, de vergadering.

Schager Courant | 1937 | | pagina 5