QCoajt'g eCotrvöf. OMGEVINGNIEUWS Begrooting sluitend zonder belastingverhooging Raad Oudkarspel Subsidies blijven gehandhaafd Zaterdag 30 October 1937 Derde blad WARMENHUIZEN GASDIRECTEUR VAN NIEUWE NIEDORP TOT VOORLOOPIG DIRECTEUR BENOEMD. De Raad debatteert over „lek kages". Gisteravond vergaderde de Raad der ge meente Wamienhuizen onder voorzitter schap van Burgemeester Nolet. Eenig punt der agenda: voorstel van B. en W. om den directeur van het gasbedrijf te Nieuwe Nie- dorp, den heer IJ. Meijer tot tijdelijk direc teur van het gasbedrijf te Warmenhuizen te benoemen. In zijn toelichting brengt voor zitter nog even in herinnering, dat de tegen woordige directeur, de heer Rijpma, per 1 November den dienst gaat verlaten. Voorgesteld wordt den heer Meijer, direc teur van het N. Niedorper bedrijf, dat im mers per 1 Januari wordt stilgelegd en naar Alkmaar.overgaat., tijdelijk te benoemen, tot dat aan den tegenwoordigen toestand van onzekerheid een einde zal zijn gekomen. De voordracht is geschied na overleg met de commissie van bijstand voor het gasbe drijf. Wanneer de Voorzitter vraagt, wie van de heeren over de aangelegenheid het woord verlangt, verklaart de heer Slot, dat hij lie ver een nieuwe, jonge kracht had gezien. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. in de korte tijdsruimte, die beschikbaar was, geen andere oplossing konden vinden. Op een desbetreffende vraag van den heer De Groot antwoordt Voorzitter, dat de heer Meijer, wanneer hij wordt benoemd, gedu rende 2 maanden beide bedrijven zal leiden. Hierna wordt tot stemming overgegaan. Op den heer Meijer worden 6 van de 7 stem men uitgebracht; 1 stem blanco. Voorzitter verklaart hierop den heer Meijer per 1 November benoemd. Het is de bedoe ling, zegt voorzitter verder, dat, vermoedelijk volgende week een speciale vergadering be legd wordt, ten afscheid aan den tegenwoor digen directeur. Spr. wil zich dan ook thans van verder commentaar onthouden. Bij de hierop volgende rondvraag vraagt de heer Tessclaar, hoe het mogelijk is, dat er in de pers een uitvoerig verslag is ver schenen over de bèsprekingen van de ge heime vergadering, welke na de vorige open bare raadsvergadering werd gehouden en dat den raadsleden daarbij woorden in den mond zijn gelegd, welke zij nimmer hebben gebruikt. De Voorzitter antwoordt, dat deze zaak eigenlijk 'bij de vuile wasch thuis hoort, maar spr. wil er wel op ingaan. Spr. zegt aan deze wantoestanden een einde te willen maken. Het is spr.'s bedoeling om, wanneer er weer een geheime vergadering is, een uitdrukkelijk besluit tot geheimhouding uit te lokkpn, zoodat hij, die het geheim schendt, zich aan een strafbaar feit schul dig maakt. Of er zit een lek (gelach) in den Raad zegt Voorzitter, óf de heeren journalisten hebben een zeer productieve duim. Het eenige middel is een besluit tot geheim houding. De heer Slot meent, dat in de 'Alfcm. Crt. stond,- dat het van den burgemeester kwam. De heer Tesselaar zet dit recht en ver klaart, dat er in het verslag van genoemd blad gesproken werd over een verslag, dat Voorzitter in de geheime vergadering heeft gedaan. De Voorzitter merkt dan op, dat het hem ook heeft gefrappeerd, dat verschillende besprekingen in het verslag foutief wa ren weergegeven. De heer Mink merkt nog op, dat. een aanbod voor overname van het buizennet voor f 50.000, waarover in het bericht van de Sch. Crt. wordt gesproken, nooit is binnen gekomen. Voorzitter wil ook dit fabeltje rechtzet ten. Wel is er destijds een meneer bij hem geweest, die het gasbedrijf voor eigen re kening voort wilde zetten. Spr. heeft hem toen gezegd, dat hij zich tot den gemeente raad moest wenden, maar hierop is de aanvrager niet ingegaan. De discussies worden hierna gesloten en de Voorzitter sluit de vergadering. (Het fabeltje van het hoogere bod is geen fabeltje. Blijkbaar vond de gegadigde, na zonder verder onderzoek van zijn aanbod naar den Raad te zijn verwezen, het wen- sohelijker-niet verder op de zaak in te gaan, gedachtig aan de spreuk, dat het met kwade honden slecht hazen vangen is. Red.) CALLANTSOOG Ouderavond. Donderdagavond werd in de O.L. school alhier een ouderavond gehouden. Het aan tal bezoekers overtrof dat van het vorige jaar met meer dan 100 Na ingeleid te zijn door den Voorzitter der Oudercommissie, den heer Jb. van Scheyen, nam het nieuwe hoofd der school, de heer T. Koerts, de leiding van de verga dering over. Hij dankte voor de tot hem gerichte woorden en gaf van zijn kant de verzekering,, dat. hij al het mogelijke zou doen om de goede verstandhouding tusschen de ouders en de school te bevorderen, het geen hij in het belang van het kind en de school acht. Vervolgens las de secretaresse de notulen voor, die onder dank voor de duidelijke en nauwkeurige samenstelling werden goedge keurd. Aan de orde kwam verkiezing van een lid der oudercommissie, wegens aftreden van den heer van Scheyen. De heer Jb. Mooij Mzn. stelde voor den keer van Scheyen bij acclamatie te herbe noemen. De vergadering nam dit voorstel met ap plaus aan. De commissie voor het St. Nicolaasfeest Werd wegens bedanken en vertrek van vroe gere leden aangevuld met de dames Rehorst en Daalder en den heer Zwaan. Goedgekeurd Wérd het plan op het St. Nicolaasfeest een filmvoorstelling voor de jeugd te geven. Het. punt schoolreisjes bracht de tongen los. Als conclusie werd aangenomen, dat de commissie zal trachten andere plannen sa men te stellen. Men was bang dat voor een meerdaagsch reisje de financiën niet toerei kend zouden zijn. Hierna werd in de verschillende lokalen het werk der leerlingen bezichtigd, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. De ouders werden tevens in de gelegenheid ge steld inlichtingen aan het onderwijzend per soneel te vragen omtrent hun kinderen. Na een korte pauze hield het hoofd der school een lezing met lichtbeelden over de reis van Nansen naar de Noordpool. Duidelijk werd het onderwerp door den heer Koerts behandeld en het had dan ook aller belangstelling. Vermelden we nog dat het toestel, waarmede de plaatjes vertoond werden, door de ouders aan den heer Koerts gegeven is, bij diens afscheid te Zwolle we gens vertrek naar hier. Na de vrij langdurige rondvraag werd de vergadering te ongeveer half twaalf gesloten. Zanglust. Naar we vernemen is door de Zangver- eeniging „Zanglust", alhier voor de uitvoe ring in studie genomen de operette „De fee van de bron". Voeten verstijfd door rheuma- tische pijnen Nu vrij van pijn Kan weer gewoon loopen „Mijn voeten en enkels waren verstijfd door rheumatische pijnen en ik moest 8 weken in bed blijven, niet in staat mijn voeten op den grond te zetten. Ik dacht niet ooit weer te kunnen loopen. Toen haalde een kennis mij over een flacon Kru- schen Salts te koopen. Reeds na een week voelde ik mij beter en na 3 flacons kon ik weer zonder moeite loopen'. Dikwijls heb ik aan beterschap gewanhoopt, maar' ik voel me nu gezonder en gelukkiger dan ooit te voren". Mevr. F. A. H. te W. De werking van Kruschen Salts berust op het feit, dat de verschillende zouten, waaruit dit is samengesteld, de afvoeror- ganen aansporen tot een natuurlijke wer king. Alle schadelijke afvalstoffen, als urinezuur, wat in de meeste gevallen de oorzaak is van rheumatische pijnen, wor den regelmatig verwijderd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en er kende drogisten f 0.40, f 0.75 en f 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amster dam, voorkomt. ZIJPE HOOISCHELVEN IN BRAND.. M 4 li Kinderen waren vermoedelijk onvoorzichtig met vuur. Twee stuiten hooi én één stuit kaf zijn gistermorgen bij de boe renhofstede „Hoop en Vlijt" van den heer Brak aan den West-Frie- schen Dijk in brand gevlogen. Menschen, die in den omtrek op het land aan het werk waren, zagen ongeveer kwart voor twaalf vlammen en rook op stijgen bij de boerenplaats en waarschuw den onmiddellijk de bewoners en de Zij per brandweer, welke al spoedig met volledig materieel onder leiding van den heer N. Ligthart uit Schagerbrug ter plaat se was. De heer Brak en het werkvolk waren zelf niet thuis: alleen mevrouw Brak en haar kinderen, Marietje en Arie, waren aanwezig; mevr. Brak had niets van het vuur bemerkt voordat de buren haar kwa men waarschuwen. Een half uur na alarm was de brandweer, ter plaatse en kon het blusschen beginnen. Hoewel de spuit goed werkte, was er nog niet direct water, om dat de sloot, waaruit gepompt werd, stijf vol prut zat. Het was hoog tijd, dat werd ingegrepen, want de stuiten stonden reeds fel te branden. Een geluk mocht het hee- ten, dat de wind het vuur van het huis afjoeg", ware het anders geweest, dan was het huis vermoedelijk niet gespaard gebleven. Met het bluschwater had men al spoedig het ergste bedwongen. Daarop begonnen werkvolk en huren de smeulend'1 resten uit elkaar te halen en deze een eind ver het land op te brengen. Gistermiddag om vier uur was men nog niet met het blusschingswerk gereed. Zwaar stonden de smeulende hooi bootten op het land te rooken, alles in een dichten nevel hullend. Het gevaar is echter geweken. Omtrent de oorzaak valt nog niets met zekerheid te zeggen. Broei is vrijwel uit gesloten. Het vermoeden, dat de kleine kinderen van Brak meer van het ontstaan van het vuur zouden weten, bleek' niet geheel uit de lucht gegrepen, toen de 6-jari ge Marietje vertelde, dat zij en haar 4-jarig broertje Arie dien morgen wel met vuur op het erf hadden gespeeld. Zij hadden 'n paar lucifers bij het hooi afgestoken en de kleine Arie had nog gezegd: „Moet het huis nou in brand?" Toen het hooi begon te vlammen, waren beiden angstig wegge- loopen en hadden niets durven zeggen. Ze hadden een kleine stook willen maken zei Marietje, maar het was een groote stook geworden. Of dit kinderverhaal waar is, kon nog niet worden bewezen. De hooi- en kafstuiten waren verzekerd. BURGERBBUG O.L.-SC.HOOL B. en W. maakten voor de benoem in van een onderwijzer aan de O.L. School al hier de volgende voordracht op: 1. P. Kroonenburg, Schagerbrug, 2. W. J. Veen, I-Iooni 3 A. Horsten, Den Helder. Aan dezelfde school is met ingang van 1 November a.s. tot tijdelijk hoofd benoemd de heer P. Kroonenburg. Bij het baggeren in het Waardje snijdt het mes aan 2 kanten. Geen subsidie aan DTS. Sub sidie aan de Handelsavondschool van de „Hanze" aangehouden. Het r.k. Lyceum krijgt geen sub sidie. Vervolgonderwijs. Mooie geste van het onderwijzend per soneel. Geen voordeeltje. De raad dezer gemeente vergaderde Vrij dagavond te acht uur in het gemeentehuis. Voorzitter, de heer A. J. Wijnveldt, burge meester, tevens secretaris. Na opening der vergadering volgt vast stelling van de notulen van de vergadering van 17 Sept. 1937. Mededeelinqen. De voorzitter deelt mede, dat: Mej. T. Zwarts te Arnhem de benoeming tot onderwijzeres niet heeft aangenomen, we gens vaste benoeming als zoodanig te Arn hem. Tot op heden is nog altijd als tijdelijk onderwijzeres werkzaam Mej: T. Heuvel te Sint Pancras. De tuinbouwvereeniging „De Eendracht" en de IJsclub „Volharding", hebben op hun verzoek de beschikking gekregen over het gymnastieklokaal, verlicht en verwarmd; eerstgenoemde vereeniging voor een zestal avonden voor een cursus in aardappelen selectie en laatstgenoemde vereeniging voor de z.g. droge training van schaatsenrijders. Beide verzoeken zijn met den gemeenteraad bij wijze van rondzending, schriftelijk behan deld, maar uitdrukkelijk worden belangheb bende vereenigingen er op gewezen, dat dit de laatste maal is geweest., dat dergelijke zaken op deze wijze zullen worden behan. deld. De gemeenteraad heeft immers de zeggen schap over de gemeentegebouwen. Op 'n verzoek van de firma Pranger en Roele, aannemers van baggerwerken om ong. 10000 M3 bagger met onderlossers in het Waartje te mogen storten, is gunstig be schikt. Burgemeester en Wethouders.waren "echter van oordeel, dat'" daarvoor betaald moet worden en hebben zij een prijs bedon gen van 2 ct. per M3. Voormelde firma gaat daarmede accoord. De Minister van Sociale Zaken heeft goed gevonden, dat aan ondersteunde en bij werk verschaffing geplaatste werkloozen een brandstoffenbijslag mag worden verstrekt van ten hoogste f 1.per week, ingaande 31 October 1937 en eindigentle 2 April 1938. B. en W. stellen voor, deze brandstoffenbij slag weer te verstrekken. Aldus wordt goedgevonden. Ged. Staten dezer provincie hebben de re kening over 1935 gesloten, benevens de reke ningen van de lichtbedrijven over dat jaar. Een onderzoek naar de klachten van de IJsclub heeft uitgewezen, dat van de 100 M. breede baan niet meer dan 25 M. is uitge baggerd tot een diepte van 4Va tot 5 M. Vol gens Voorz. is er dus geen sprake van een vernielen van de haan. Als nog meer zand wordt weggehaald zal het uit de ijsbaan moeten komen. Doch dan zal men nog 100000 M3 grond krijgen te storten, wat dan in de ijsbaan zal worden gestort, zoodat het er misschien nog van komt, dat men gaat zeggen, dat het te ondiep wordt. De dam is. ook volgens bestuursleden van de IJslub, een verbetering voor de ijsbaan. De heer Kostelijk juichte de mededee- ling, dat er weer grond wordt gestort, toe. De heer Borst vroeg of het wel te beva ren zal zijn, met die modder. De heer Kostelijk antwoordde, dat die over 1 a l1/^ jaar bezakt is volgens des kundigen. Na eenige besprekingen stapte men van dit onderwerp af. De beer Borst stelde voor. te vragen het tijdvak voor de kolenbon-uit te breiden, in verband met de mogelijke koude in het voorjaar. Voorzitter wilde dit nog afwachten tot nader order, wanneer het noodig mocht blijken. Ingekomen stukken. Aanwezig was het proces-verbaal van kasopneming bij den gem.-ontvanper. B. en W. boden de gemeentebegrooting 193S aan. Ter gelegenheid van de aanbieding van de begrooting voor het dienst jaar 1938 kan worden medegedeeld, dat deze begrooting sluitend is ge maakt zonder dat den raad voorstel len behoeven te bereiken tot belas tingverhooging. Het aantal opcenten op de personeele be lasting kan dus gehandhaafd blijven op 50 —150, terwijl de opcenten op de gemeente fond sbel ast in g op het zelfde aantal als vo rig jaar, 55 kunnen worden geraamd. De gemeentebegrooting 'opent met het '.oordeelig saldo over 193G, zijnde f 5272,20 wat f 1800.— minder is dan over 1935. De post „onvoorziene uitgaven" vermeldt f 1208,24, terwijl de post „subsidie burger lijk armbestuur'", evenals in 1937 weder moet worden geraamd op f 10.000. Niettegenstaande geen voorstellen tot be lastingverhooging zullen worden gedaan, zijn alle, op de begrooting voorkomende sub sidies gehandhaafd kannen blijven, wat de raad niet anders dain met ingenomen heid zal vernemen. B. en W. geven echter ernstig in overwe ging, zoolang de toestand precair blijft, geen nieuwe subsidies op de begrooting uit te trekken. Niet dat een kleine subsidie nog wel zal kunnen worden gevonden, maar een dergelijk besluit brengt noodwendig consequenties met zich en daarmede dient rekening te worden gehouden. De verplichte uitgaven zulilen in 193S toenemen, daar in dit jaar de eer ste aflossingstermijn van de geld- leening ten behoeve van de rente- looze tuindersvoorschotten aanvangt zijnde f 1629.terwijl de laatste af- lossingstemiijn van de geldleening betreffende de toevoerlijn f 500. hooger is. Een meerdere uitgave al zoo van f 2129. Uit het vorenstaande zal dus blijken, dat,, evenals in 1937 voor 1938 ongetwijfeld niet het minste gevaar bestaat, da.t de gemeente onder staatsvoogdij zal komen. Subsidieaanvrage D.T.S. De voetbalvereeniging DTS verzocht, een subsidie te mogen ontvangen van f 100 per jaar. Voorz. herinnerde aan de besprekingen in de vergadering van April, toen afwijzend werd beschikt. B. en W. stelden voor nu weer afwijzend te beschikken. Als men de eene vereen, geeft kan men de andere niet weigeren. Als het moet doorgaan dat de gemeente de sluitpost wordt, vindt spr. er aan vast zitten, dat het gem. bestuur een vertegen woordiger in het bestuur van DTS krijgt. De heer Borst meende dat in bedoelde ver gadering, de vereen, „lekker" is gemaakt. De argumenten van DTS zijn wel steekhou dend, van een subsidie te rechtvaardigen. Spr. wees op de mogelijkheid van be lastingverhooging waardoor nog nuttige subsidies kunnen worden gegeven. Spr. vond sport vele goede eigenschappen hebben, ook moreele voor de jeugd. De heer De Boer was het mot den heer Borst eens. De f 1000.is wel verleend, doch met een zeker doel: terrein voor licha melijke oefening. Mevr. Paarlberg— Hartland is 't ook met den heer Borst eens. De heer Kostelijk is het gedeeltelijk met den heer Borst eens, maar spr. staat in tweestrijd, omdat men de belasting moet hef fen door middel van de personeele belas ting, van menschen die het eigenlijk niet kunnen betalen. Weth. Bakker was het ook wel gedeelte lijk eens met de vorige sprekers. Spr. wilde het afwachten tot bij de behandeling van de begrooting. Wie weet, moeten we wel belasting ver- hoogen van Ged. Staten. Bij de besprekingen in tweede instantie, drong de heer De Boer aan om de aanvra ge alleen voor 1938 toe te staan en elk jaar er opnieuw over te beslissen. De heer Rijper stelde zich op het stand punt van den heer Bakker. Om voor 1938 een subsidie te verleenen werd in stemming gebracht en met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Voor subsidié stem den mevr. Paarlberg en de heeren Borst en De Boer. Wethouder Bakker motiveerde zijn stem tegen. Hij had 't willen aanhouden omdat er nog verschillende wijzigingen kunnen worden aangebracht door de Ged. Staten, waardoor nog wel eens belastingverhooging zou kunnen komen. Overigens was spr. er wel voor. Nog een subsidieaanvrage. Van de afd. Langendijk van de R.K. Micf- denstandsvereeniging „De Hanze" was een verzoek ontvangen, om subsidie voor de Middenstandshandelsavondsch. Langendijk. B. en W. adviseerden afwijzend op de z.g. Teekenschool te Zuidschar- woude, waar dezelfde lessen kunnen worden gevolgd voor de verkrijging van het bedoelde diploma. De heer Rijper kon het zich niet voorstel- lfen, dat hetzelfde onderwijs wordt gegeven als op de 3-jarige cursus van de school. Spr. wees op het belang van het onderwijs voor den middenstand. Het subsidie wordt ge vraagd omdat de kosten hoog zijn. Voorzitter zeide, dat wel degelijk de vak ken voor de Vestigingswet in het leerplan van de Nijverheidsschool (Teekenschool) zijn opgenomen. De heer Kostelijk was tegenstander, te meer, daar het weer bijzonder onderwijs wordt en dus tweemaal komt. Wethouder Dommer zou het willen schei den. Die bij de Hanze komen, gaan niet naar de Teekenschool. De heer Rijper zeide, dat voor het nijver heidsonderwijs toch ook onderwijzers be noemd zullen worden; dat kost toch ook geld. Voor één school komen veel te veel leerlin gen. Wethouder Bakker wilde het aanhouden tot de begrooting. Spr. gevoelt er wel voor. Dit voorstel werd aangenomen, dus komt het nog eens bij de begrooting. De Kon. Ned. Automobiolclub verzocht de personeele belasting naar den gixmdslag automobielen te willen verlagen» B. en W. adviseeren afwijzend te beschik ken, gezien de toestand der begrooting. De opcenten zijn hier bovendien laag. Aangenomen. Het curatorium van het R.K. Lyceum te Alkmaar had een verzoek ingediend, over het jaar 1937 een subsidie te mogen ontvan gen van f 150. Voorzitter meende, dat dit verzoek bekend was. Het is meerdere malen afgewezen. De heer Rijper hoopte, dat de Raad van meening veranderd was. In stemming gebracht, werd het verzoek afgewezen met de heeren Bommer en Rijper voor. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad tot vaststelling van een verordening betref fende het beroep als bedoeld in het regle ment autovervoer personen. Tegen fraude. B. en W. stelden voor, zich aan te sluiten bij de fraude-onderlinge van de Vereen, van Ned. Gemeenten. Voorzitter lichtte dit voorstel toe. De kos ten zullen voor deze gemeente tusschen f20 en f30 per jaar bedragen. Dan is men ver zekerd tegen f 4000.—. De Raad besloot tot toetreding. Terugbetaling tuindersvoorschot. Hierna kwam aan de orde de terugbeta ling van het tuindersvoorschot van A. Appel man aan de Boerenleenbank alhier. Voorzitter deelde mede. dat men eerst had afgewacht hoe de verkooping zou loopen. De gemeente moet betalen f321.45. zijnde de 30 van het voorschot. Aldus besloten. Vervolgonderwijs. Voor de cursus 19371938 hebben zich 10 kinderen aangemeld, van wie verwacht wordt dat zij den cursus steeds zullen bezoe ken. B. en W. stelden voor, het onderwijs te ge ven van 1 November tot en met Februari. De vergoeding wilde het onderwijzend perso neel verlagen met VZy2 De vergoeding wordt dan voor het hoofd f 182.voor 5 uur per week en f56.voor de onderwijzeres voor 2 uur per week. Aangenomen. De annuiteitsleeningen van de lichtbedrij ven worden geconverteerd; de rente wordt teruggebracht tot 3% Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer Borst of nog gebruik werd gemaakt van de steun aan de kleine boeren. Voorzitter antwoordde ontkennend. De heer Borst: Zijn er nog arbeiders die voor de spaarregeling in aanmerking wil len komen? Voorz. antwoordde, geen opgave te heb ben. Ook wordt geen collecte gehouden, omdat er hier geen menschen „sparen", en het bedrag wordt verdeeld over dege nen, die sparen. Werkloozen zijn er zoo goed als niet. De heer Kostelijk: Hoe kunnen de werk loozen sparen? Ze kunnen niet eens van hun steun rond komen. In antwoord op de vraag van den heer Borst over schoolvoeding zeide Voorz., dat de oudercommissie zich n.a.v. de verga dering op Woensdagavond tot de ouders zal wenden of zij voor de melkverstrekking gevoelen. Daarna zal een verdere regeling worden ontworpen. De heer De Boer vroeg naar de reden waarom eenige avonden achter elkaar sommige lantaarns niet branden. Voorz. zeide, dat om den anderen dag de controle wordt uitgeoefend. Mededeelingen van klachten zullen gaarne woa*den ont vangen. De heer De Boer deelde mede, dat de tuinbouwcursus door 20 personen zal wor den gevolgd. Daarna sluiting LA V'?\P1JK Bloembollenveiling L.G.C. De eerste droge bloemLollenveiling van de L.G.C. mocht zich in een goede belang stelling verheugen; een flink aantal han delaren heeft op deze eerste veiling acte de presence gegeven. De aanvoer viel nog al mee, in aanmerking genomen, dat dit de allereerste veiling van gladiolen was, welke hier is gehouden. De prijzen waren als volgt: Pflitzers Triumph 14 en op 85—90; 12 en op 55—65, 12—14 5060, 10—12 37—45, Mevr. Konijnenburg 14 en op 1.10, 12 en op 75, 10—12 41—44, Maagd van Orleans 8—10 29, Poolijs 12 en op 55-65, 10—12 44, Yvonne 14 en op 1.—, 12—14 75, Truedel Grotz 14 en op 1.—, 12 en op 60. 10—12 41—43, Em ma 14 en op 85, 12—14 60. 10-12 45; Lady Boreel 14 en op 1.— 1*2—14 85, 10—12 57, Charles Dickens 12 en op 95, 10—12 48, Caesar 1214 85, Early Oranje 14 en op 0.90-1.05, 12—14 5570, 10—12 39-45, Hal- lcy 14 en op 1.05, 12 en op 65, 12—14 85, 10—12 4-4, Roi Sol ei 1 14 en op 0.95—1.05, 12— 14 5575, 1012 42; Oranje Prinses 14 en op 90. 12—14 50, 10—12 41—42, lTmma- cillee 1012 50, 12 en op 85, Carolus CIu- zius 12—14 40. 10—12 35, War 12 en op 75, 1012 37; Bleriot 14 en op 1.1214 80, 1012 45, Prof. van Slochteren 14 en op 1.— 12—14 65, 10—12 47. Leviathan 10— 12 41, Comm. Koeh] 12 en op 2.—., 10—12 1.19, Peleerina 10—12 51. Gay Husar 12 en op 1.50, Baron van Wijnbergen 10 en op 36. Crimson Glow 12 en op 70, 10—12 42, The Queen 12 en op 60. 10—12 41, Perfec- tion 14 en op 1.05, 12—14 65, Amor 14 en op 75. 12—14 55 ct. De aanvoer bedroeg 450.000 stuks. Medegedeeld werd, dat de volgende week Vrijdag weer veiling zal worden gehouden, om 10 uur 's morgens. De verwachting is, dat de aanvoer dien dag aanmerkelijk groot er zal zijn. BARS1NGERRORN KOLHORN. Bouw van malerij zoo goed als definitief. Gisteren zijn door de technische commissie van het Centraal Bureau te Rotterdam de eerste metingen verricht, voor den bouw van de groote malerij voor den Wicringermeer- polder. Ook andere voorbereidingen zullen binnenkort worden getroffen. Het staat, thans vrijwel definitief vast, dat de bouw doorgang vindt. 8 8 De malerij wordt dan gebouwd aan het groote pakhuis alhier.

Schager Courant | 1937 | | pagina 8