Plaatselijk Nieuws fa.G. DE WAARD ZAKENNIEUWS TERLEP's N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis" Uit onze Omgeving Het militaire vliegveld Fa. G. de Waard, Schagen Vandaag vragen verschillende nieuwe za lven in Schagen, de aandacht van onze le zers. Aan de Loet opent de heer Kistemaker een banketbakkerij, in den voormaligcn si garenwinkel van den heer Roggeveen. In korten tijd is hier heel wat veranderd en verbouwd, en op practische wijze is een keurig geheel verkregen. De smaakvolle étalage en het vriendelijk interieur van den winkel trekken zeer de aandacht. En uit de bakkerij, waarin wij een onbeschei den blik wangden stijgen de heerlijkste geuren op! l)e moderne oven, alle verdere technische hulpmiddelen en last not least, de gedogen vakkennis van den banketbak ker zelf, garandeeren, dat wat hier ge wrocht wordt, er zijn mag! Wij wenschen den heer Kistemaker véél succes! Ook het winkelpand aan de Loet, voorheen bewoond door de fa. Klaas Middelbeek heeft een heele verandering ondergaan. De heer L. Schoehuis vanwege zijn rijdende visch handel en bakkerij reeds alom bekend, opent hedenmiddag zijn nieuwe zaak in visch, vischconscrven en al wat verder tot het vak behoort Zooals men dat van den visch wagen van den hoer Schoehuis gewend was, maakt ook dc nieuwe winkel een keurige, zindelijke en frissche indruk en heeft de Loet als winkelstraat ook door deze zaak ze ker aan belangrijkheid gewonnen. Over de waar van don heer Schoehuis hebben wij niet te praten, die is bekend genoeg! Op een heel ander punt van Schagen, in dc Molenstraat, vraagt de heer Does de aan dacht. Hij heeft de zaak van den heer Foppoma overgenomen en beveelt zich aan* voor de levering van alles wat tot de groen ten en fruit branche behoort. En dat is niet weinig! Wie de mooie collectie fruit en de overzichtelijk uitgestalde diverse soor ten groenten aanschouwt, zal zeker tot de conclusie komen, dat 't hier goed koopen is Ziet hij dan do prijzen nog, zal hij er bij voegen „Goed" en „goedkoop"! Tenslotte heeft do Bata, de bekende schoen fabriek te Best (N.B.) ten gerieve van haar clientèle een depót geopend bij den heer C. Kcyzer in de Lauriestraat. De advertentie in dit numancr geeft nadere inlichtingen en de depóthouder zal gaarne alle patiën ten voor schocncnhospitnal van de Bata in ontvangst nemen en na volledig herstel thuisbezorgen. Do „verpleegkosten" zijn gering.! AUTORIJLES IN EEN SPEELGOED AUTO! De bekende chauffcursschool van dc hoe ren Raven en Lingeman beschikt thans over een nieuw, practtech, en aardig leer middel. Het moderne verkeer stelt den ad- spirant-autorijdor héél wat problemen en o„0in hem met dc moeilijkheden op den weg van te voren volkomen vertrouwd te ma ken, vervaardigden de instructeurs oen plat te grond, waarop alle verkocrsobjccten zijn geprojecteerd. Men ziet onbewaakte overwogen, vluchtheuvels, bruggen, licht torens, voorrangswegen, kruisingen, en na tuurlijk alle verkeersborden, alles in minia tuur. Een verkeersdoolhof, waardoor de leerling zijn speelgoedauto t je leert bewegen om later in de „echte" auto geoefend te zijn. Het is een knap stukje werk, wat dc heeren Raven cn Lingeman vervaardigd hebben en de groote belangstelling, die ook de „volleerdeautorijders er voor hebben, zal de instructeurs zeker tot voldoening stemmen. IJMUÏEEN. SCHAGEN Overhemden Dassen Sjaals Sokken Pullovers SHpovers Hoeden Petten, enz. in groote keuze voorradig. PAARD OP HOL. Geen persoonlijke ongelukken of materieele schade. Gisteravond om half zeven ongeveer zou den de groentenhandelaren Broens cn Zoon met hun ket en wagen een lading groenten halen bij de fa. Deutekom aan het Noord, alhier. Toen het span een oogenblik onbe heert! stond, maakten eenige kwajongens Aan de gelegenheid gebruik, om de kot aan het schrikken te maken, met het gevolg dat deze op hol sloeg. In razende vaart ging het 't. Noord af, door het Rensgars, naar de Loet. En steeds minderde hel dier maar geen vaart. De heer Blnnuboer, die hij hot perceel Schager stond, zette op de fiets de achter volging in. Voorioopig kwam hij er echter niet aan te pas, want do ket was inmid dels do KruisingProvinciale weg reeds voorbij en zette, bij den Molenweg aange komen. koers in dc richting Sint Maarten. Ter hoogte van de Verwerkingsinrichting werd nog op onnavolgbare wijze de melk auto van den heer A. Dekker gepasseerd en iets later ging het dier op even meesterlijke wijze de bocht bij Leegwater om, den Ou dendijk op. Hier zou zijn wilde vlucht echter een einde nomen. De heer Blaauboer toonde zich een taaie achtervolger: ter hoogte van de woning van den heer Wijnjcterp wist hij achter op den wagen te springen; de leidsels heet te krijgen en het paard tot stilstand te bren gen. Hot bleek, dat de wagen geen schade bad bekomen cn dus liep dit incident, dat zich in den ^beginne ernstig liet aanzien, met een sisser af. HET OFFICIEELS! ONTSLAG VAN NOTARIS VAN DEN BERGH. Bij K. B. van 27 October 1937 is aan den heer C. L. van den Bcrgh alhier, op zijn verzoek niet ingang van 1 November 1937 eervol ontslag verleend als notaris in deze gemeente. BENOEMD. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken is, voor het tijdvak van 5 October 1937 tot 1 October 1938 be noemd tot 1 eeraar aan de Rijkslandbouw- wintcrschool alhier Ir. R. Smcdoma, alhier Vertrouw uw ogen alleen toe aan deskundigen PRIMA MATERIAAL DESKUNDIGE HULP IARENLANGE ERVARING MATIGE PR II ZEN DAT VINDT U IN DROGISTERIJ GEDIPLOMEERD VAKOPTICIEN HOOGZ. 103 SCHAGEN Dagelijks kosteloos oogonderzoek, ook 's avonds. Ziekenfondsleverancler Een talrijke opkomst. Tot af gevaardigden naar de algemee- ne vergadering der hoofdver- eeniging werden gekozen de hee ren L. Bolle en Mej. Leguit. De h.h. J. Schoorl, U. Nanninga en L. Bolte als bestuursleden herkozen. Gekozen werd de heer Koordes in de vacature Krijt. De heer Schoorl voor drie jaren weer voorzitter. In een der zalen hij mevr. de Wed. J. K. Boontjes op de Markt alhier, had gisteravond een ledenvergadering plaats van de afd. Schagen van dc N.-II. Vereeniging „Het Wit te Kruis", welke zeer druk was bezocht. De voorzitter, do heer J. Schoor! Pzn. be gon met alle aanwezigen welkom te heeten en verheugde zich over de groote opkomst. Spr. concludeerde daaruit, dat de belangstel ling voor het, Witte Kruis steeds groeiende was en als dat het geval was, dan deed dit spr. veel genoegen. Notulen. Dc Secretaris, dc heer H. de Nijs, las daar op dc notulen voor van de vergadering van 14 Juli 1937, welke zonder op- of aanmerkin gen onder dankzegging werden gearresteerd. De voorzitter deelde mede, dat de aankoop van het stuk grond, waarop de badinrichting staat, intusschen een feit is geworden. Wat de districtsvorming betreft, zoide de voorzitter, dat daarop volgend jaar zal wor den teruggekomen, aangezien oen en ander nog niet in orde was. Ingekomen stukken. Vervolgens deed de voorzitter mededeeling van de ingekomen stukken, waarvan wij de navolgende vermelden: a. Een rapport over den moedercursus, gegeven door Zuster Leegwater, welke door 27 deelneemsters werd bezocht en uitste kend verliep. b. Een opgave van den badmeester, waar in gemeld werd, dat er door 8999 jongens en meisjes een bad werd genomen. c. Een verzoek van do Vereeniging tot Malariabestrijding om wederom een subsi die te verleencn. Het bestuur stelde voor op de begrooting voor 1938 een post van f 10.uit te trekken. Aldus werd besloten. Beschrijvingsbrief Alg. Vergadering. Aan de orde was vervolgens de behande ling van den Beschrijvingsbrief voor de AI- gemeene Vergadering van do hoofdvereeni- ging, te houden op 9 November a.s. te Am sterdam. Allereerst moest oen candidaat voor het be stuur worden gesteld, wegens het bedanken van den heer Brcnkman De heer Loguit vroeg, of het bestuur geen candidaat had? Dc voorzitter antwoordde, dat het bestuur gemeend had de eandidatuur van den heei Karei F. Overhof te Amsterdam, te moeten steunen. Z.h.s. aangenomen. Het jaarverslag van de hoofdvereeniging werd zonder eenige discussie goedgekeurd. I)c afgevaardigde zal op de algemeene ver gadering zijn oor te luisteren leggen of er wellicht nog bemerkingen op bet verslag te maken zijn. Het voorstel van liet ÏI.B. om een jaarlijk- seho Witte Kruiscollecte in het levenje toe* pen, waarvan 5 zou moeien worden afge staan aan do Alg. Ned Vereeniging „Het Groene Kruis", lokte eenig debat uit. De heer Volkers vroeg, waarom 5 procent aan het Groene Kruis moest worden .afgo dragen? De Voorzitter antwoordde, dat het Groene Kruis in Utrecht een algemeen magazijn cn een propaganda-afdeeling had, welke dienst baar waren voor alle Ivruisvereenigingen. Daarom was dc afd. Schagen lid van het Groene Kruis en betaalde daarvoor een con tributie van f214.— per jaar. Spr. meende, dat togen het voorstel geen bezwaar kon wor den gemaakt, omdat vroeger 10 werd af gedragen. Mej. Leguit had het bezwaar, dat ieder jaar een verplichte collecte moest worden gehouden. Hier wordt een jaarlijksche col lecte gehouden voor de Tuberculose-bostrij ding en deze wilde spr. niet laten vervallen. Dus zouden bij aanneming van het voorstel twee collectes per jaar gehouden moeten worden. Spr. was daar tegen en meende, dat de afdeeling vrij diende te blijven. Mej. Leguit. verklaarde zich daarom tegen het voorstel van het H.B. ofschoon zij tegen de 5afdracht aan het Groene Kruis geen bezwaar had. De Voorzitter meende, dat de tijd waarop de collecte zou worden gehouden en het doel waarvoor de gelden bestemd waren, voor elke afdeeling vrij dienden te blijven. Mej. Leguit kan zich hiermede vereeni- gcn. Besloten werd de afgevaardigde naar de algemeene vergadering opdracht te geven, in dezen geest een voorstel te doen. Voor het overige kreeg de afgevaardigde vrij mandaat. Benoeming afgevaardigden. Als afgevaardigde naar deze vergadering stelde liet bestuur voor, den lieer Bolte cn als plaatsv.-afgevaardigde mej. Leguit. Bij acclamatie werden deze benoemd. Bestuursverkiezing. Dnnrna had er een bestuursverkiezing plaats van vier bestuursleden, wegens perio dieke aftreding van dc boeren U. Nanninga L. Bolte en J. Schoorl Pzn., die allen her kiesbaar zijn en wegens het bedanken door vertrek van den heer E. A. Krijt. De heer de Veer vroeg, of het bestuur een aanbeveling had voor d vacature Krijt, De Voorzitter zeidc, dat er een penning meester diende te zijn; onder de andere be stuursleden nu is een penningmeester niet te vinden en daarom stelde het bestuur voor den heer P. Koordes te benoemen. De ze toch is procuratiehouder van den heer Krijt en in den laatsten tijd heeft de lieer Koordes, door drukke bezigheden van den heer Krijt alreeds het penningmeesterschap waargenomen. Hierna werd overgegaan tot een vrije stemming. Uitgebracht waren 79 stemmen. Herkozen werden de heeren U. Nanninga (78), L. Bolte (55) en J. Schoorl (7S), ter wijl in de vacature Krijt gekozen werd de heer P. Koordes met 69 stemmen. Do Voorzitter hoopte van harte, dat de heer Koordes een waardig opvolger van den heer Krijt zou zijn. Spr. wenschle de herkozen leden gchik en dankte de verga- BERGEN Proefboringen geven reden tot tevredenheid. Bij een bezoek aan het toekomstige vlieg terrein, waar men volgens geruchten reeds begonnen zou zijn met de voorbereidende werkzaamheden, vernamen wij, dat er steeds proefboringen worden gedaan, waarvan de resultaten aanleiding geven tot bijzondere tevredenheid. Do hoer Schoen, een der voormalige grond eigenaren, deelde ons mede, dat hij zich met terwoon gaat vestigen in de gemeente Zijpc, waar hij reeds een plaats gekocht heeft. Een mooie promotie. Onze plaatsgenoot, de heer C. J. Peetoom, monteur bij liet Gem. Electr. Bedrijf alhier is benoemd bij de N.V. Algem. Nederl. In dische Electriciteitsmaatschappij cn heeft in verhand met zijn vertrek naar Indië met in gang van 15 November eervol ontslag aan gevraagd. De schoolvoeding. Voor dc gemeentelijke schoolvoeding, welke 2 November a s. aanvangt, bestaat groote be langstelling. 't Vorig jaar werd hieraan door ongeveer 125 kinderen deelgenomen. Thans zijn tot deze verstrekking van wanne maaltijden in het middaguur 185 leerlingen van verschil lende scholen toegelaten. Woningen Tuindorp. Het gemeentebestuur heeft van Ged. Sta ten van Noordholland bericht ontvangen, dat bij hen in beginsel geen bezwaar bestaat tegen het door de gemeente aankoopon van 10 11 woningen, gelegen in het Tuindorp. LANGEN DIJK Koolhalerstijd! We zitten -hier nu midden in den kool halerstijd. Van de akkers in het Geestmer- ambacht wordt de kool met schuiten, pra men of motorbootjes naar de schuren ge bracht. Dc tuinders, die kool buiten Lan- gendijk hebben verbouwd, halen die per motorboot of per vrachtauto. Dat geeft weer heel wat werk. Van sommige tuinders vernamen we, dat de oogst meeviel, van anderen het te gengestelde. Uit het feit, dat er vrij wat bergruimte ongebruikt zal worden gelaten, blijkt wel, dat er minder voorraad bewaar- kool is danwel eens placht. Vrij algemeen wordt de meening uitgesproken, dat de kool klein van stuk is gebleven. Het weer is tot nu toe prachtig geweest voor het binnenhalen der kool. Daardoor kan meer arbeid worden verricht dan bij slecht weer. Bovendien komt de kool mooi droog binnen. Als do export in den komenden winter wat mee wil loopen. dan wordt verwacht, dat. de prijzen wel van dien aard zullen zijn, dat er geen steun noodig is, althans voor roode kool. Het surplus van bloembollen. Dat het dit jaar aanmerkelijk beter gaat In dc bloembollenbranche, hebben wij reeds vroeger betoogd. Het gevolg van een en ander is in dc eerste plaats, dat er. veel minder tulpen onverkocht bleven, efi door het surplus- fonds werden overgenomen.-In 193G werden Dames Vele dames ondervinden moeilijkheden bij het dragen van een corset. A.s. Woensdag 3 November, van half elf tot half vier is CORSETIÈRE in onze zaak aanwezig om een vakkundig advies te geven. Alleenverkoop „KALASIRIS MAATWERK" Leverantie Ziekenfonds A.AZ.Ak. Voor BUIKBANDEN, ELASTIEKEN KOU SEN, enz. dering voor het opnieuw gestelde vertrou wen, in zijn persoon (applaus.) Tot voorzitter werd daarop fjikozen dc heer J. Schoorl Pzn. met 57 van de 68 uit gebrachte stemmen, die gaarne in de ko mende drie jaren weer den voorzittershamer zal zwaaien. Rondvraag. De heer L. van Rijswijk vroeg of, als een gezin lid is van het Witte Kruis, door dat gezin slechts één stem kan worden uitge bracht? De Voorzitter antwoordde hierop beves tigend. Als in één gezin twee menschen lid zijn, dan hebben.deze ook twee stemmen, maar dan betalen ook beide contributie. De lieer K. v. d. Ben zou de toegang tot de Badinrichting beter wenschen dan deze tot nu toe is. De toegang is zoo, dat de dames over brugjes cn hekjes moeten klim men om er te komen. Ook de fietsen die nen beter te worden gestald. Voorts wilde spr. een douche bij de Badinrichting heb ben. De Voorzitter antwoordde, dat het bestuur aan de wenschen van den heer v. d. Ben gaarne z'n aandacht zal schenken. Het is de vraag, of een douche-inrichting met het oog op de kosten kan worden aangelegd. Hierna volgde sluiting. MOND- EN KLAUWZEER Naar wij vernemen is een dor koeien van C. Tuinman Noord A 40, aan mond- cn klauwzeer gestorven. Het rund is naar de verwerkingsinrichting alhier overgebracht. Het is te hopen dat het hierbij blijft en de ziekte geen kwaadaardig karakter gaat aannemen, REKENING GEMEENTE SCHAGEN De rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1935 is door Gedeputeerde Staten vastgesteld. door dit fonds opgeslagen: 10.300,. mand hyacinthen. 40000 mand vroege tulpen, 17000 mand late en Darvvintulpën en 20800 mand narcissen. Voor dit jaar zijn deze getallen resp. 16.400, P/%, 228 en 2300. Hieruit, blijkt dus, .dat tot nu. in-1937 in totaal slechts 235% mand tulpen in opslag waren tegen 57000 in 1936. Er zijn' meer bollen naar het buitenland gegaan dan verleden jaar, wat het veel geringere sur plus verklaart. Ook met narcissen gaat het dit jaar heter: vorige ajar 20.800 mand cn' nu 2300, een" verschil alzoo van 18.500 mand! Uit een en ander moge" blijken, dat het voor de bloembollenkweekers begint te dagen. Heffing op tulpen minder dan 15 Men deelt ons mee, dat de heffing van 15 op tulpen niet beteekent, dat dit ook definitief op 15 gesteld zal worden. Dit kan worden afgeleid uit het zeer kleine surplus, dat er op wijst, dat een veel lager percentage zal worden vastgesteld. Het is noodig. dat de kweekers met een en ander op de hoogte zijn, daar aan sommigen van hen wordt voorgehouden, dat de heffing de finitief op 15 is bepaald en getracht wordt op deze basis een overeenkomst aan te gaan. Wc vernamen, dat het Comité voor het houden van een .jaarlijkschen Auto tocht voor Ouden van Dagen te Broek op Langend ijk en Zuidscharwoude voornemens is, nogmaals een filmavond te houden. NOORDSCHARWOUDE. Een nieuw Koelhnls. Jn de voormalige zuurkool fabriek nabij de veiling en eigendom van den heer C. Kee- man Jb.z. is thans een nieuw koelhuis inge richt. Hoewel het pand in zijn oorspronkelijke vorm gehandhaafd is, is dit van binnen ge heel verbouwd, waardoor een absolute iso- leering van buiten is verkregen. Betonnen binnenmuren en vloeren, terwijl het zol dergedeelte cn de binnen- en buitenmuren door toevoeging van turfstrooisel luchtdicht zijn gemaakt. Dit 50 m. lange gebouw biedt plaats aan pl.m. 40 wagons van 10.000 K.G. Aan de Westzijde bevindt zich de fraaie machinekamer, waarin een groote 32 P.K. groote Dieselmotor is geplaatst, de compres sor 14 P.K., de exhausers, de condensators, amoniak e.a.. buizen, leidingen, etc. benoem digd om het gebouw op temperatuur te brengen. Het metsel- en timmerwerk werd uitge voerd door Iienselman en Heidsma, terwijl de volledige installatie en opstelling der machines op keurige wijze werd verzorgd door do h.h. Gebr. Witte, allen te Noord- Sclmr wou de. Wij hopen, dat dc heer Koeman als initia- licfnème.r tot dezen bouw succes mag hebben hij zijn pogingen om zijn kool alhier in dit nieuwe koelhuis te bewaren. BROEK OP LAN GEN DIJK HET OPHALEN DER POTERS. Daar door enkele kooplieden de overeen komst wordt ontdoken met de transj>ort arbeiders te Broek op Langendijk. betreffen de het ophalen der poot-aaardappelen, is door dc transport-arbeidersorganisatie be sloten, in aansluiting op de reeds gedane toezegging door het bestuur der Langendij- ker Groenten Centrale, alsnog een schrijven te sturen aan de bij dezen bond aangesloten vereenigingen, met verzoek in hun ledenver gaderingen hekend te maken dat het opha len der pootaardappelen en het franco op de wagon leveren in de toekomst niet dooi de betrokken bouwers geschiedt maar dit over te laten aan de transportarbeiders, te meer daar de gemaakte prijzen hierdoor niet beïnvloed worden. WIERINGERMEER UITSPRAAK IN ARBEIDSGESCHIL. Prof. dr. G. Minderhoud te Wageningeu, arbiter in het arbeidsgeschil tussohen een 20-tal landbouwers in den Wieringermeer- polder en de landarbeidersbonden heeft, al dus de N. B. Ct., uitspraak doende bepaald, dat voor de bedrijven van voormelde land- bouwers zullen gelden dc loonen en verdere arbeidsvoorwaarden, welke de arbeidersor- ganisaties hebben afgesloten met de afdee- lingen in de Wieringermeer van den C.B. T.B. en van den L.T.B. Het uurloon voor vol waardige arbeiders zal 30 ct. bedragen met oen verhooging van 5 ct. voor het uit de hand strooien van enkele soorten kunstmest stoffen. De uitspraak geldt voor hét tijdvak 20 Oct, 1937 tot en met 31 Maart 1938. KOEGRAS JULIANADORP. Catechisatie. Naar men ons mededeelt, zijn de cate chisaties in de Herv. kerk weer aangevan gen (Woensdagavonds 6.45 uur voor oudere meisjes, 7.45 uur voor oudere jongens).- Aanmelding kan nog geschieden, units dit spoedig gebeurt. ZIJPE K.S.B.-collecte. De te St. Maartensbrug en St. Maartens- vlotbrug gehouden collecte voor extra kleo- ding, schoeisel en dekking voor werkloozen, heeft een bedrag van f20.53 opgebracht. Sterke uitbreiding mond- en klauwzeer. De laatste paar dagen zijn er niet minder dan ongeveer 40 nieuwe gevallen van mond en klauwzeer bijgekomen, waardoor het aan tal in deze gemeente is gestegen tot bijna 220. Opgedragen^ Het. in verbapd met den verbouw van het Raadhuis uit te voeren schilder- en behang- werk is opgedragen aan den heer P. J* Renooij te Schagerbrug. Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen. Voor de afdeeling Zijpc van hoven-ge noemden Bond trad Vrijdagavond in de zaal van den heer Kuiper te Schagerbrug als spreker op de heer Ds. Wcstmijse van Rotterdam. Ongeveer 80 dames en heeren waren aanwezig, toen de voorzitster, mevr. A. de Boer—van der Sluijs de bijeenkomst opeii* de en de aanwezigen welkom heette, in het bijzonder Ds. Westmijse, mevr. Bree- baart als vertegenwoordigster van de afcL Schagen van den Ned. Bond van Huis vrouwen, het Bestuur van de afd. Zijpe e. o. van de oHll. Mij van Landbouw en de pers. Vervolgons was het woord aan Ds. West mijse, die een causerie hield over de .Stil le genieting". Spreker schetste hierbij het verschil tusschcn stedeling en plattelander J. cn kwam daarbij tot de conclusie, dat de stad wereldwijsheid, het platteland levens- I wijsheid bezit. Het levenstempo is ten I plattelande rustiger: daardoor kan er meer levenswijsheid ontstaan en staat men er J meer in gezond conservatisme tegenover alles, wat zich als nieuw komt aandienen. Het oordeel is meer bezonken en daardoor vindt de stad vele malen voor groote be wegingen zijn voedingsbodem in het plat teland, waarvan talrijke bewijzen voorhand den zijn en waarvan spreker noemde de vrouwenbeweging en de actie voor het algemeen kiesrecht. Vervolgens wijdde spreker uit over het nut van het lezen van goede boeken, om dan te komen tot de quintessens van zijn cause rie een behandeling van het boek „Het Praatje" van Simon Gorter. Dit boek, ge- J schreven in 1S6S, dus 12 jaren voor het baan- j brekende werk van de modernere letterkun- digen in „De Nieuwe Gids", geeft een rake j teekening- van de wijze, waarop een onbe- teekenend voorval middels de „chronique I scandaleuse" wordt opgeblazen tot een ern stig feit, dat de betrokkenen het grootste I leed kan berokkenen. j Zoowel de inhoud van de causerie, als de I wijze van voordracht, was zoo buitengewoon mooi en boeiend, dat het krachtige applaus L maar matig in staat was de gevoelens van r dankbaarheid van het aanwezige publick voor het gehodene te vertolken. In de pauze werd door don Voorzitter de mededeeling gedaan, dat dezen avond het honderdste lid van de afdeeling was ge boekt, n.1. mevr. Wiering te Schagerbrug aan wie door de afdeeling een doos bon- t bc*ns werd aangeboden. Na de pauze werden door den heer West* mijse eenige gedichten voorgedragen en vervolgens een tweetal stukjes proza, n.1. dc uit het Duitsche vertaalde humoristische gymnasiasten schets „Een bezoek in den kerker", van Eckstein en de voordracht 1 „.Topics Poesje". De eerste voordracht is er op ingesteld de lachspieren in beweging te krijgen, iets wat ook volkomen gelukte, terwijl de tweede daarentegen dc gevoelige snaar raakte en het publiek in ademlooze stilte deed luiste ren: Jopic's Poesje (vraagstuk van het be grijpen van de kinderziel) was een waardig slot van dezen avond van waar kunstgenot, i Namens de afd. Schagen van den bond van Huisvrouwen dankte mevr. Breebaart— van der Horst voor de uitnoodiging, ter* wijl de heer mr. D. Breebaart zijn dank betuigde namens het Bestuur der afd. van de Holl. Mij. v. Landbouw voor de invitatie, waarbij spreker tevens wees op het nut van organisatie door de dames. Hierna sluiting. SCHAGERBRUG HARDDRAVERIJVEREEN. VOORWAARTS Naar wij vernemen hooft de heer J. de Moor bedankt als voorzitter van de Hard* draverijverecn. „Voorwaarts" alhier. Hoe kleiner u den hoek naar links maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past.('t Is veel minder tijdroovend om in alle bochten altijd rechts te houden).

Schager Courant | 1937 | | pagina 9