8 Hitier bereidt een verrassing voor Lindbergh's kind niet in België Brand in sigarenfabriekje Nieuwe daad van piraterij Socialistea geven Pierlot weinig kans Anti-Komintern verdrag Predikbeurten Jb. NANNIS x 1 8 D.NANNIS-Raven 8 KLAZINA TRIJNTJE, ZITTING Schager Roosjes INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 26 Oct.—2 Nov. 1937. Warmenhuizen: Th. Smit, Dorpsstraat 162, comestibleshandel. Wijzigingen: Bergen: G. Kortenschijl, Breelaan 1, hotel- eafé-restaurant, overgegaan aan W. C. F. Michels. Haren karspel: C. Tijm, Tuitjehorn, Dorps straat H 40, fourage- en brandstoffenhan.-. delaar, en schipper, overgegaan aan J. Tij^n. Uit onze omgeving BABSIN'GERHORN KOLHORN. Met het „Instituut" naar Amsterdam. Zondag maakte de Afd. Barsingerhorn Kolhorn van het Instituut voor Arbeidersont wikkeling een zeer geslaagd uitstapje naar Amsterdam. De tocht werd gemaakt per autobus der firma Naastepad. Het gezel schap, bestaande uit 23 personen, arriveer de na een'prachtiger tocht, begunstigd door schitterend najaarsAveer, om ongeveer half elf te Amsterdam. Hier wercFhet bedrijf der „Arbeiderspers" b/ezichtigd. De schitterende outillage met do nieuwste vindingen der techniek, dwong aller bewondering af. Hierna werd koffie gedronken in het IJ- paviljoen. De middag werd gevuld met een rondrit door Amsterdam. Treffend was de tegenstel ling tusschen oud-Amsterdam en de nieuwe woonwijken in West en Zuid. Om zeven uur zocht ieder de bus weer op en werd de terugtocht aanvaard. Het was jammer dat het slot van den dag wat verregende, maar toch kan het „In stituut" terugzien op een schitterend ge slaagden tocht. LANGEND1JK BROEK OP LANGEND1JK RUSLAND-AVOND. Vanwege het comité voor Winterlezin- gen word Maandagavond een Rusland-avond georganiseerd in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Donwer opende op de gebruikelijke wijze, waarna do in ballingschap verkee- rende Russische Prinses Lieven de moeilijk heden der geloovige. Christenen schetste, tijdens rot Czarisme in Rusland en daarna de vervolging om des geloofs wille tijdens liet bolschewisme. De red-c die in het Duitsch werd gehouden werd vertaald door mej. Bood te Sint Pan era s. Ter af wisseling zong de beroemde tenor Konstantin Sadko, eveneens een banneling die vroeger verbonden was aan de Russische S taats-opera. Begeleid op hot orgel door den heer K. Wagenaar wist deze zanger op ont roerende wijze Russische liederen te ver tolken Onder ademlooze stilte werd door de talrijke aanwezigen toegehoord. Dank zeggende voor de verleende mede werking, werd deze mooie avond door Ds. Donner met dankgebed gesloten. Burg. stand over de maand Oct. Getrouwd: Cornelis B'ak en Trijntje Vroegop. Geboren: Nelly, d. van A. de Bree en S. Kok. Maria, d. van J. Jonker en G. Timmer man. Koos, z. van J Bak en A. Maakal. Klaas, z. van K. I-Iuibers en T. Kruis. OverledenGeene. Ingekomen en vertrokken per sonen. Ingekomen: G. Bobeldijk van Abbekerk naar Wilh. str. 585. G. Vader en echtge- noote, van Anna Paulowna, naar Sluiskade 502. P. Mincnia, van Warffum naar Dorpstr. 257. A. Dekker van Sneek naar Dijk 619. Vertrokken: T. de Waard naar den Haag, Anenionestraat 11. Aagje Bak naar Zaan dam, Heerengracht 29. R. W. de Jong, naar Medemblik, Ged. Achterom 3. ANNA PAULOWNA BAZAR-VERLOTING De 3000 loten van den bazar, d'ie gehou den is ten bate van de Ned. Herv. Kerk, waren allen aan den man gebracht voor de trokking plaats had. Er waren 150 prijzen. De hoofdprijs viel op lotnummer 64. Bilj artenSportbond. Do biljartclub van den N. Arb. Sportbond had de Heldersche sportbonders op bezoek. Zaterdag werden 13 partijen gespeeld, waar van Anna Paulowna er 8 en Den Helder 5 won. Zondag speelde men 18 partijen, waar van de uitslag was 7-—11. Do totale uitslag was dus: Anna Paulowna won 15 en Den Helder 16 partijen. Het aantal caramboles van beiden was 1224 en 1244. De heer Tim mermans van Den Helder maakte de hoog ste serie, n.1. 16. De hoogste serie van Anna Paulowna was 13, gemaakt door den heer van Teulingen. Hoogste gemiddelde Den Hel der 3,1; van Anna Paulowna 3.5. Den Hel der nam dus revanche voor den nederlaag van 14 dagen geleden. Visch wedstrijd. D.V.S. hield een vischwedstrijd in de Mo len vaart. De uitslag was: prijs, grootste baars, 23,5 c.m.; B. Zwirs; 2e prijs, grootste aantal, 24 stuks, J. A. ter Mijtelen; 3e prijs, D. Haverkorn, 5 stuks, na loting; 4. C. Rozen broek, 3 stuks; J. Zwirs 3 stuks; 6. C. v. d. Klooster, 3 stuks; na loting; 7. S. Roets, 2 st.; 8. P. Nieuwenhuizen, 2 st.; 9. C. Raven, 2 st., 10. C. Munt.jewerf 2 st.; 11. P. v. d. Berg, 2 st..; 12. R. Oltmans, 2 st. Premieprijs C. Muntjewerf. Totaal gevangen 58 stuks. WIERINGERMEER De meeuw doet zich te goed aan pas gezaaid graan. Gelijk bekend, wordt de kokmeeuw on der de „niet beschermde" dieren gerang schikt. Hoewel veelal nog de meening be stond, dat de meeuw voor den landbouw on schuldig is, blijkt uit de feiten, dat deze meening niet. opgaat. In groepsverband strij ken cle vogels gaarne op pas geploegde en ingezaaide kavels neer. Afdoende is geble ken, dat het ingezaaide graan gretig wordt verorberd, De meeuw kan zeker bij de scha delijke vogelsoorten worden gerangschikt en wordt terecht bij de „niet beschermde vogel soorten geplaatst. Ook de tweede vrucht erwten in bloei. Door het bijzonder mooie herfstweer ver- toonen de gewassen allerlei merkwaardige verschijnselen. Bij een onzer landbouwers za gen we een voor de tweede maal opgeschoten vrucht erwten 1937 volledig in bloei.. SLOOTDORP. Rectificatie. In het verslag wedstrijd V.V. is een fout geslopen. Voor de zinsnede: „Amstei'dam kreeg daarop als 2e prijs de door V.V. be schikbaar gestelde beker", leze men voor „beker" medaille. Mond- en klauwzeer. Zooals reeds verwacht, breidt zich dc veeziekte in den polder regelmatig uit Van den veehouder M. Struik in de Kooltuinen bezweek Maandag een rund aan de ziekte. NIEUWE N1EDORP Filmvertooning. Zaterdagavond zal in de Prins Maurits de prachtige film „Singende Jugend" wor den vertoond. Hun, die de beroemde Wiener Sanger- knaben, die hierin optreden en onlangs in Alkmaar zulk een succes hebben gehad, nog nimmer hebben gehoord, kan een bezoek ten zeerste worden aanbevolen. Na afloop groot bal. Zie verder advei'tentie. Belangrijke stap inzake de ko loniale eischen te verwachten. Men verwacht te Berlijn, dat binnen kor ten tijd door Duitschland een nieuwe be langrijke stap gedaan zal worden inzake de kwestie van de teruggave der koloniën. Spoedig, zoo gelooft men, volgens Un. Press, zal van officieele zijde het mandaatsysteem worden ge wraakt en het herstel van het kolo niaal bezit, waaraan door het ver drag van Versailles een einde ge maakt was, geëischt worden. Omtrent den dag, waarop dit zal geschie den, wordt de grootste geheimhouding be waard, evenals over de wijze, waarop de aankondiging geschieden zal. De bedoeling is, dat deze verklaring als een verrassing komt, gelijk destijds de her bezetting van Rijnland. Wel wordt van officieele zijde niets open baar gemaakt, doch de overtuiging wint veld, dat Hitier zelf de eischen zal uitspre ken in een'buitengewone zitting van den rijksdag. Deze zou spoedig bijeengeroepen worden. De verwachting is, dat Hitier het stand punt zal verdedigen, dat de huidige toestand geen rechtsgeldigheid meer heeft. Men meent dat Italië dadelijk Duitsch- lands standpunt zal steunen. Het schijnt, dat deze belangrijke verande ring te wijten is aan aandrang van de zijde der partij, waar men over het tot nu toe be reikte resultaat niet tevreden is. Het geheim van Wavre opge helderd. Het geheim Van het z.g. kind van Lind bergh in het Belgische plaatsje Wavre is nagenoeg opgehelderd, daar thans blijkt, dat hier geen sprake is van kinderverwis seling. Het parket van Nyvel heeft zich naar Luik begeven en er de een en dertig-jarige moeder van het kind ondervraagd. Enkele dagen nadat zij het kind ter we reld had gebracht, werd zij opgenomen in het Katholieke ziekenhuis te St. Vith, dat zij na enkele dagen verliet, daar het kind ach terlatend. Zij heeft verder nooit meer naar het kind omgezien. In het bezit van deze verklaring begaf het parket zich naar Manderfeld aan die Duit- sche grens, waar de gemeente-secretaris werd ondervraagd, cn daarna naar St. Vith waar het onderzoek in het gasthuis werd voortgezet. De religieusen van het gasthuis hebben verklaard, dat het verlaten kind aldaar ge bleven was tot op het oogenblik, dat dc geestelijke Lambertz uit Ambléve het is ko men halen op verzoek van den vader, om het toe te vertrouwen aan het echtpaar Van den Bosch, dat toen te Maléves woonde en later naar Wavre is verhuisd. Het kindje was toen drie jaar. De vader heeft de onderhoudskosten te St. Vith gedurende drie jaar betaald. Eigenaar niet verzekerd. In den afgeloopen nacht te circa half vijf ontdekten omwonenden, dat brand was uit gebroken in een sigarenfabriekje, gevestigd in een bovenhuis aan de Fisherstraat te 's-Gravenhage. De brand liet zich in 't nach telijk donker aanvankelijk vrij ernstig aan zien, in verband waarmede twee motorspui ten uitrukten. Het bleek, dat het vuur in het reeds genoemde sigarenfabriekje was ont staan en wel in de onmiddellijke nabijheid van een kachel, welke dezen nacht had ge brand, omdat de in de fabriek aanwezige si garen moesten {irogen. Dank zij het door tastend optreden van de brandweer, die met twee stralen water gaf. was men het vuur, dat aan de achterzijde van het perceel reeds naar buiten was geslagen, vrij spoedig meester. Het sigarenfabriekje kreeg belang rijke brand- en waterschade. De aanwezige sigaren circa 1000 stuks cn een hoeveel heid tabak ging verloren. De eigenaar, de heer Th. A. Akkerman, was niet verzekerd. Engelsch vrachtschip in den grond geboord. Italiaansch vliegtuig de dader? In het afgeloopen weekend heeft bij de Spaansche Oostkust een nieu we daad van piraterij plaats ge vonden. Het Engelsche vrachtschip „Jean Weems" is bij Catalonië door een vliegtuig gebombardeerd en ge zonken, nadat de bemanning in de booten was gegaan. Een der opva renden verklaart zeer positief, dat het toestel beschilderd was met een doodskop met daaronder twee ge kruiste beenderen. Hij had den in druk dat het een Italiaansch vlieg tuig was. De kapitein heeft na aankomst op de Ca- talaansche kust verklaard, dat het schip geen smokkelwaar aan boord had. Het was geladen met graan, bestemd voor Barcelona. Het Britsche slagschip „Hood" heeft koers gezet naar Barcelona, teneinde een onder zoek in te stellen naar dc omstandigheden, waaronder het schip tot zinken werd ge bracht. In het Engelsche Lagerhuis heeft Eden medegedeeld, dat de Britsche ambassadeur te Hendaye reeds krachtig geprotesteerd heeft bij de rechtsche autoriteiten. De rechtsche autoriteiten hebben toegezegd, een grondig onderzoek te zullen instellen. Eden zeide verder, dat de Britsche regeering over leg zal plegen met de Fransche regeering over versterking van de afweermaatregelen tegen luchtaanvallen. DE BELGISCHE KABINETSCRISIS. Hedenmiddag de beslissing. De Belgische kabinetsformateur Pierlot heeft gisteren zijn besprekingen voortgezet. O. m. had hij een langdurig onderhoud met den vertegenwoordiger der liberalen. Na afloop van de bespreking deelde deze laatste mede, dat er van liberale zijde géén principieele bezwaren bestaan om eventueel mede te werken in een door Pierlot^ gepresi deerde regeering van nationale unie, aldus de Msb. De kabinetsformateur heeft verder in den loop van den dag nog met andere persoon lijkheden geconfereerd. Vandaag zal o.m. het Katholieke blok den toestand bespre ken en aan Pierlot zijn bevindingen miede- deelen. Inmiddels schrijft de socialistische „Peuple", dat de heer Pierlot maar weinig kans heeft om tot samenstel ling van een nieuwe regeering te ge raken. Tot dusver, aldus de heer Pierlot, die eenigszins minder optimistisch was dan Zondag, zie ik geen aanleiding om de be sprekingen stop te zotten, de onderhandelin gen gaan dus voort bericht de N.R.Crt. Van een andere zijde mogen wij evenwel verne men dat de socialisten zekere voorwaarden hebben gesteld welke moeilijk door den ka tholieken kabinetsformateur kunnen wor den aanvaard. Komt vanmiddag geen compromis tot stand dan zou mr. Pierlot op zijn beurt van de hem door den koning gegeven opdracht tot samen stelling van een kabinet van natio nale unie moeten afzien. Van Zeeland weer naar hef Zuiden. De afgetreden minister-president Paul van Zeeland, die in verband met den gespannen binnenlandschen politieken toestand, welke trouwens aanleiding gaf tot de huidige kabi netscrisis, uit Zuid-Frankrijk, waar hij drie weken had doorgebracht, te Brussel terugge keerd is, is thans weer naar het Zuiden ver trokken. Hij zal nog geruimen tijd op voor schrift van zijn dokter rust moeten nemen. In zekere kringen in de Belgische hoofdstad doet het gerucht de ronde, dat van Zeeland na zijn herstel in de directie van de clectri- citeitstrust Sofina zal worden opgenomen. TUSSCHEN JAPAN, ITALIË EN DUITSCHLAND. De Italiaansche pers verneemt uit Tokio, dat een overeenkomst tot stand zou zijn gekomen tusschen Ja pan, Italië en Duitschland tot het sluiten van een anti-communistisch verdrag. Te Rome ?s dienaangaande niets medegedeeld, ook geen ont kenning. De tekst van het verdrag zou reeds gereed zijn en het zou dezer dagen te Rome onder teekend worden door Ciano, den Itaüaan- schen minister van buitenlandsche zaken, den Japanschen ambassadeur te Rome, Hotta en von Ribbentrop, die speciaal door Hitier gezonden zou worden. Naar verluidt behelst het verdrag geen militaire clausules,, doch vol gens dezelfde Japansche bron zou de mogelijkheid niet uitgesloten zijn, dat besprekingen worden geopend tusschen de drie mogendheden om te komen tot een nauwe samenwerking tusschen de legers, vloten en lucht machten in geval van oorlog. Italië en Japan zouden tevens een handels verdrag sluiten, bestemd voor het verzeke ren van een nauwe samenwerking tusschen beide landen op economische cn industrieel gebiod, waarbij vooral de grondstoffen een belangrijke rol spelen-. Sneltrein door een brug gezakt Minstens 6 dooden en 22 gewon den. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat minstens zes personen zijp omgekomen en 22 gewond, toen Zondag een sneltrein van den Centr. Braziliaanschen Spoorweg door een brug zakte welke ten gevolge van de zware regenbuien was verzwakt en in een diepe ravijn stortte, in de nabijheid van Barra Mansa, op 70 mijl ten Westen van de hoofdstad. SCHAGEN INGEKOMEN PERSONEN GEDURENDE DE MAAND OCTOBER 1937. De Goede, Jamt je (Wed. J. v. Stralen), C. 14, van Hoogwoud; Hogcveen, Jacobus Pe trus, C 95c van. Den Heider; De Jong, Klaas en vrouw, D 118, van Winkel, Keppel, Arie E 152, van Anna paulowna. Krapman, Cor- nelia, C. 62, van Winkel Kroon, Otto Jo hannes M., B 6, van Purmerend; Van der Griend, Jieles A., C. 166, van Bergen (N.H.) Vree, Albert, F. 83, van Baarn, Rakhorst, Gerrit Anne Th., E 121, van Leeuwarden, De Boer, Aafje, D. 109, van Zeist, Van der Doure, Jacob, C 102, van Hoogkarspcl, Eriks Arie, F. 92, van Zijpe, Van Schaik, Theo- dorus A. D. 81 van Medemblik; Zeeman, Jacob en vrouw H 63 van Zijpe Schmidt Hendrik J. en gezin, C. 112, van Hoorn, Kunst, Johannes en gezin, C 52, van Melick en Herkenbosch, Way, Johannus, K. 33, van Heerhugowaard, Kossen, Jan en gezin, A 100 van Winkel, Bosma, Jasper en gezin, C 115g, van Woudenberg, Koning, Pieter en ge zin, C 109, van Heiloo (N.H.) Vertrokken personen gedurende de maand October 1937. De Graaf, Catharina W., naar Schoorl. Burgem. Peecklaan C 183a., Otfce, Christiaan naar Haarlemmermeer, Kruisweg 1070, Vijf huizen, Van der Molen, Niesje, naar Noord- Scharwoudo, Dorpsstraat A 25, Huiberts, Catharina A., naar Hoorn, Koepoortsweg 35, Roggeveen, Jan en vrouw naar Heiloo (N. H.) Kennemerstraatweg 44S A., Van Vliet, Hendrik Hermanus naar Alkmaar Lange- straat Dekker, Jacobus, naar Haarlem, Leid- schevaart 254, Potgieser, Alida, naar Oter- leek, Noordervaart D 30, Stompetoren, Vonk Johannes, naar Hoorn, Achter op 't Zand 23, Grin, Catharina, naar Barsingerhorn, Kreil C 71, Kcijzer, Maria Janny, naar Amsterdam, Hoen diepstraat 7hs., Sampiom, Frederikus Wilhelmus, naar Beverwijk, Pe perstraat 13, Pranger, Jan en gezin, .ïaar Harmeien, Kalvcrstraat B 91, Michels, Janna naar Amsterdam, Hoofdweg 440 I, Gootjes, Pieter, naar Nieuwe Niedorp, Padje, Bakker, Maria naar Bersingerhorn, Kolhom F 28, Mul, Cornelis Arie, naar Amsterdam, 2e Nassaustraat 9 III, Pat, Aaltje, naar Hil versum, Rembrandtlaan 51, Eder, Maria Theresia naar Den Helder, Spoorstr. 1. WOENSDAG 3 NOVEMBER. Geref. Kerk. Schapen Landbouwstraat, 's avonds 7.30 u., Cand. W. Loopstra van den Helder. Dankstond voor het gewas. ROTTERDAM, 1 November. Veemarkt. Aanvoer: totaal 1763 stuks, t.w. 343 vette runderen, 161 vette kalveren S nuchtere kalveren, 711 schapen en lammeren. 500 varkens. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 75 ct., 2e kw. 67 ct., 3e kvv. 50—54 ct., v.ette ossen 73—66-50-54 ct., vette kalveren 100-90—70-75 ct., varkens (levend gewicht) 63—62—61 ct.. schapen 54 —49—44 ct., lammeren 63—58—53 ct. Prijzen per c'nk: schapen f 30-27—23.- lammeren f 201715. Overzicht: Vette koeien en os sen, aanvoer korter, handel vlot, prijzen iets hooper dan voripe week Dinsdag, prima koe 79, os 77. Vette kalveren, aanvoer klei ner. handel redelijk, prijzen als vorige week Maandag, behalve 3e kw., die lager in prijs was. Schapen en lammeren, aanvoer iets ruimer, handel zeer kalm, door mindere kwaliteit waren prijzen lager. Varkens, aanvoer als vorige week, handel tamelijk, eenige prima exemplaren gingen nog tot 64 ct. per Kg. Een paar kleine partijen schapen werden voor export verkocht. ROTTERDAM, 1 November. Vlasmarkt. Aanvoer: 6325 Kg. blauw, schoon 6875 ct., 3000 Kg. Groningsch 65 70 ct., 9600 Kg, Hollandsch geel 66—75 ct., 70 Kg, dauwroot 5057 ct. per Kg. De han del was zeer stroef, waardoor weinig koop lust was. vooral de mindere soorten zijn weinig gevraagd. Een groot gedeelte bleef onverkocht. ROTTERDAM. 1 November. Fijne zaden. Lijnzaad witbloem 11- 11.50, idem (voer) 10—10.50, karwijzaad 21 ?2. blauw maanzaad 29—30. AMSTERDAM, 1 November. Veemarkt. Aangevoerd: 408 vette koei en: 1e kw. 70—76 ct.. 2e kw. 58—68 ct., 3e kw. 50—56 ct. per Kg. slachtgewicht; 58 melk. en kalfkoeien f 170—230 per stuk, 78 vette kalveren: 2e kw. 5460 ct.. 3e kw. 4152 ct.. per Kg. levend gewicht; 55 nuch tere kalveren f 7—12 per stuk, 29 schapen f 2032 per stuk, 429 varkens: vleesch- varkens. wegende van 90—110 Kg. 72—73 ct., enkele hooper; zware varkens 7172 ct., vette varkens 70—71 ct., per Kg. slachtge wicht; 9 paarden f 100—170 per stuk. Aangevoerd: 2 wagons sreslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen ma tigen aanvoer, handel traag en nauwelijks prijshoudend. Vette kalveren geen eerste kwaliteit, behoorlijke aanvoer, handel kalm en prijshoudend. Nuchtere kalveren gewonen aanvoer, handel vlug, prijzen on veranderd. Schanen weinig aanvoer, handel stug met iets hoogere prijzen. Varkens matigen aanvoer, handel willig, prijzen hoo- •ger. oooöoioaoaoaoao fi 9 Nov. a.s. hopen Q onze Ouders» 8 hun 25-jarige Echtver- J q eeniging te herdenken, q 0 Hun liefh. Kinderen, 0 Q JAN en Verloofde. Q 5 en CEES. X Q Oudesluis, 2 Nov. 1937. OtO OIO OiOOSOClOOfOQO IN PLAATS VAN KAARTEN, Dochter van J. P. RAVEN en N. RAVEN—Wit. Nieuwe Sluis, Wieringenvaard, 1 Nov. 1937, Barsingerhorn. Voorlopig ?al uitsluitend worden gehouden: 's Woensdags- en Zaterdags» morgens van 9Vi u. tot 11^ u, ten huize van Mevr. de Wed, P. ERIKS te BARSINGER- HORN. En Donderdagsmorgens van 9J4 u. tot 11 Vt u. bij IGESZ te SCHAGEN. HET BESTUUR. Te huur of te koop ge vraagd BROODBAKKERIJ, of gemengd, omzet ongev. 5 a 6 zak. Brieven no. 106 Bur. van dit blad. BAKKERIJ te koop of te huur gevraagd, niet al te groote omzet. Brie ven onder letter Y99 Bur. van dit blad. AMSTERDAM, 1 November. Aardappelen (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Per 70 kilo: Zeeuwsche bonten 2.40—2.60, idem blauwen 2.402.60, idem ei genheimers 1.90—2.10, idem bonten en bl. poters 1.60—1.70. bonten 1.80—1.90, Friesche Bintjes 1:80—2, Flakkeesche eigenheimers 1.90—2, poters 1.40—1.50, Spuische eigen heimers 2.102.20, dito poters 1.50—1.60, blauwe eigenh. 2—2.10. Verder per 100 kilo: uien naar gelang de kwaliteit 78.50, Nd.- Hollandsche bonten 3.20—3.40, idem blauwen 33.20, idem bl. eigenheimers 2.80—3, idem blauwe bonken 2.80, idem blanke eigenhei mers 2.803, idem bl. poters 1.802. idem bonten poters 2.20—2.40, IJpolder bonten 3.203.40, idem Bevelanders 2.40—2.80, id. bonten poters 2.402.60. idem bonken 2.40 —2.80, Hillegommer zandaardappelen 3.20 3.60, Anna Paulowna zandaardappelen 3.20 —3.60, met ringvuur 2—, Texelsche zand aardappelen 3-3.60 diiverse zandlxmken 2.40 2.80, Westlandsche bl. eigenheimers 2.80— 3, Drentsche en Ovcrijsselsche zandeigenh. in balen van 50 kilo, zwarte grond 2—2.40, blanke grond 3—3.20, bonken 2—2.60. ALKMAAR, 1 November. Andijvie 0.601.50, appelen 311.50, bloem kool I 68. idem II 2—4, boerenkool 2.10— 3.30, bieten 2.60. druiven 8—13, gele kool 1.70, groene kool 3.50—4.30, kropsla 1—3, knolselderie 2—3, peren 2—9, prei 4.50, peterselie 1.50—3.30, postelein 0.12, roode kool 1.50—3.80, selderie 1.80—3.30, spinazie 0.240.69, spruiten 36.50, snijboonen 9—13, tomaten 29.10, uien 5.209. wortelen 1.30,, boswortelen 2.504, witlof I 57, idem II 3-4. WINKEL, 1 November. Appelen f 15, peren f 1—6, druiven 9 11 aardappelen 1—1.20 bieten 11.20 per 100 pond. Andijvie 6070 ct. per 100 stuks. PURMEREND, 2 November. Veemarkt. Koeien, totaal 345 stuks: 240 vette koeien 58—68 ct. per Kg., gelde- koieen f 165—205. melkkoeien f 185—290 per stuk, 8 stieren 5062 ct. per Kg., 10 paar den f 90175 per stuk, 65 vette kalveren 3060 ct. per Kg., 175 nuchtere kalveren f 717 per stuk, 165 vette varkens 6164 Kg.. 60 magere varkens f 26—38, 280 biggen f 18—25, 800 schapen f 17—35, 40 bokken f 3—14 per stuk. NOORDSCHARWOUDE. 2 November. Aanvoer: 6100 Kg. aardappelen: Bevel. 1.90, eigenheimers 2.20, bl. dito 2.30, 7300 Kg. uien 6.60—6.80, drielingen 5.105.30, grove 5.80, gele nep 7.10, 700 Kg. peen 1.50, kleine peen 50 ct., 60 Kg. spericeboonon f 20.20, 8400 Kg. roode kool 1.60—310, 36600 Kg. witte kool, 10800 Kg. D. witte kool. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Nov. Bl. eigenheimers f2.30—2.80, uien f6.80— 7.30, drielingen f5.505.70, grove fo.405.70, peen f 1.30—1.50, snijboonen f24.30, ramme nas f 0.90. Kroten 1.90—2.50. roode kool 1.30—2.80, witte kool O.SO—1.10, gele kool 1—1.80, DJ witte kool 1.20—1.60. groene kool 1.30—1.60, bloemkool 3—4.20, 2e soort 1.50—1.70, an dijvie 0.60. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 31 October tot en met 6 November, behou dens tusschentijdsche wijziging, wederom vastgesteld op 40 cent per K.G.

Schager Courant | 1937 | | pagina 3