ERRES RADIO Joe Brown THEATER als Kampioen De Mail=Expresse BAL NA A. V. R. O.s Een juweel van een toes ïen f tel Erres Stofzuigers en Erres Naaimachines N. S N A A S, Molenstraat C 29, Schagen, Telefoon 143 BHTE DIHSOAGlVOHDTRtlN I» SCHIM Adverteert in dit Blad Winkel Nieuwe Niedorp Viijdag 5 November 1931, Bouwland Weiland Weiland M. C. TUINMAN Arrondisseoients rechtbank te Alkmaar Schagen-nieuws Theater Royal Wanneer U alle eisen, die U slelt aan een radiotoestel op een lijstje zoudl schrijven en U zouat met dal lijstje naar den Erres agent stappen, dan zoudt U bemerken, dat Erres juist het toestel is, dal U zich wenst. En dat het bovendien nog over' talrijke voordelen beschikt, waaraan U niet had gedacht, doch die U dankbaar aanvaardt. Hoe U het ook bekijkt, Erres is een juweel van een toestel. De geluidsweergave is zó na tuurlijk, helder en vol als U nog nooit hoorde en hel uiterlijk doet daar niet voor onder: royale notenhouten kasten, die zich in elk interieur aanpassen. Er zijn Erres toestellen in verschillende prijzen, doch elk is in zijn prijsklasse ongeëvenaard. Erres radiotoestellen zijn een Nederlands product van R. S. Stokvis en Zonen. Prijzen, geheel compleet met ingebouw de luidspreker, van f 127.- af. Afgebeeld is Erres K.Y. 166, a f 165.-. In elke plaats is een Erres-agent geves tigd. Met hem kunt U de betalingswijze bespreken en aan serieuze reflectanten zal hij gaarne een toestel op proef leveren. komen uit dezelide iabriek en liggen op hun gebied eveneens aan de kop. Uit voorraad leverbaar bij Ook verkrijgbaar bij G. HART Jacz. te Oudkarspel en P. C. LU1JT Nz., Radiohandel, Poelweg 1, Wieringen, Tel. Haukes 4 vertoont ZATERDAGAVOND, ZONDAG 3 en 8 uur, een buitengewone komische Warner Bros Film, ge dragen door Amerika's beste komiek!'. U zult zich tranen lachen Joc Brown is en blijft een attractie! Vooraf als 2e hoofdnummer een spannende cowboy film: mot Dick Foran en zijn wonderpaard „Smoke". Zaterdagavond en Zondagmiddag 3 uur entrée zaal 40 cent. Kinderen 25 cent. Toegang voor eiken leeftijd. MAANDAG na afloop „AVRO AVOND": MAANDAG 8 NOVEMBER komt AVRO's BONTE DINSDAGAVONDTREIN in Theater ROYAL te SCHAGEN. Medewerkenden; Kovacs Lajos en zijn orkst; Nina Dolce, vioolsoliste; Minna Reverelly; Koos Koen en Han Hollander. Kaartverkoop vanaf Zaterdag 6 November, 's mor gens 8 uur aan het Noord-IIollandsch Koffiehuis. Aanvang uitvoering 8 uur. Prijs der plaatsen f 1.—, belasting inbegrepen. Plaatsbespreking f0.10 per plaats. Notaris G. J. VAN LEERSUM to Winkel, zal op des avonds 7 uur, in het caé van den heer 11. LAAN te WIN K KL, publiek verkoopen: tc Nieuwe Niedorp, groot 2.12.70 II.A. to Lutjcwinkel, groot 1.20.50 II.A. Na betaling terstond te aanvaarden. aan den Winkelerweg te Nieu we Niedorp. groot 1.93.10 H.A. Te aanvaarden Kerstmis 1938. Totaal 5.20.30 Il.A. Behoo- rendc tot de nalatenschap, van wijlen Mw. BeunikosSmit. Te koop: CHEVROLET 1929, 4 dcurs. Sedan, in keurigen staat. Br. lett. W, llAAN's Bockh., Bergen, N.1I. Film met de Wiener Sangerknaben. Zaterdag 6 Nov. a.s. draait deze film te Nieuwe Niedorp. in de Prins Maurits. Aanvang S uur. Entrée 50 ct. GROOT BALNA SCHAGEN - TEL. 82. GED1PL. MAKELAAR EN TAXATEUR. ASSURANTIËN. HYPOTHEKEN. Te koop gevraagd: Goed ren- deerende ZAAK IN ROOKARTIKELEN. Br. met volledige beschrijving en omzet, onder letter A33 Bur. van dit blad. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 2 November. Uitspraken vorige zitting. Joh. H., aannemer te Alkmaar, hooger beroep overtreding Motor- en Rijwielwet (aanrijding bij de Stolpervlotbrug, gem. Zijpe). Vonnis f 12 boete of 6 dagen. Uit spraak vonnis bevestigd. Joh. Petr. D., schoenmaker, Alkmaar (in voorarrest) zedenmisdrijf art. 248 bis; ter beschikking. Teun de V. schippersknecht, Urk en Pièter K., Amsterdam (gcd.), diefstal onder ver zwarende omstandigheden. Eisch voor ieder 7 maanden gev. Uitspraak: le 4 mnd., gev., 2e 6 maanden met 2 maanden aftrek. Wilti. Leonardus Du M., vertegenwoordi ger te Leeuwarden, hooger beroep overtr. Af.- en R.-wet, gepleegd te Schoorl. f 25 boete of 10 dagen. Sietse Meindert P.. Den Helder, gedeti neerd, ^zedendelict. Uitspraak 6 maanden gev. met aftrek 4 maanden. Hendr. B., caféhouder. Den Helder, toe brengen van ernstig lïch. letsel door schuld, aanrijding van een 16-jaripe winkeljuffr. in de Koningstraat aldaar. Eisch f 100 boe te of 50 dagen hechtenis. Uitspraak f 60 boete of .30 dagen hecht. Fr. v. d. Kr., los-arbeider, Wieringen, niet voldoen aan een ambtelijke vordering tot stoppen in den Wieringermeerpolder. Eisch 4 maanden gev. Uitspraak 1 maand. N. Th. K., voorw. straf, opgelegd in 1934, 4 maanden gev. ten uitvoer gelegd. Den He 1 d e r. laAtste bedrijf met verrassend SLOT. Opnieuw kwam ter groene tafel de aan rijding op den Helderschen weg onder de gemeente Bergen, waarbij de melkrijder Piet v. Tw. uit Schoorl als de oorzaak werd beschouwd, dat de extra bus, bestuurd door den chauffeur W. Sch., die van Den Hel der kwam met een gezelschap tooneel- spelers, waaronder ook nu wijlen mevrouw E&ther de Boervan Rijk, een aanrijding had met gezegde melkauto. De wind was nu echter gedraaid ten voordeele van den verdachte v. Tw. en requireerde de officier vrijspraak, zoodat het pleidooi van mr. de Groot per saldo een zacht kostje werd. Den Helder. ONTACTISCHE WEGENBELASTING CONTROLE? Op 30 Augustus werd op den Rijksweg onder Den Helder wegenbelastingcontrole gehouden en onderscheidene auto's midden op den rijweg gecontroleerd, waardoor het moeilijk werd op behoorlijke wijze te pas- seeren. Een en ander had tot noodlottig gevolg, dat de kantoorbediende J. v. D., die met zijn vrouw op de duo, aan don kant van don weg wachtte, door een auto, bestuurd door den chauffeur K. over den voet werd gereden, waardoor hij geduren de 14 dagen niet in staat was zijn woning te verlaten. De chauffeur stond heden te recht ter zake het toebrengen van lich. letsel door schuld. Tegen hem werd ge vorderd f 75 boete of 30 dagen hechtenis, plus 6 maanden ontzegging rijbevoegdheid. Algemeen werd echter aangenomen, dat de onpractische wegenbelastingcontrole door den ambtenaar de indirecte oorzaak was van het ongeval. Broek op Langend ij k. BOTSING TUSSCHEN MELK- EN VRACHTAUTO. Te Beemster kwam op 21 April op den Rijperweg de door Arie D. uit Broek op Langendijk gechauffeerde vrachtauto in minder lieflijke aanraking met de door den 60-jarigen Dirk van Leeuwen bestuurden melkauto, waardoor een niet onbelangrijke materieele schade ontstond. De schuldvraag word ten nadeele beant woord voor Arie D. en deze bestuurder doot den Alkm. kantonrechter veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen. Arie nam echter dit vonnis niet en kwam in appèl met eon paar getuigen a décharge, die echter wei nig indruk maakten, zoodat bevestiging van het vonnis werd gerequireerd. Zwaag: ZIJ GAF HAAR SCHOONZOON BROOD MET RODENT TE ETEN. De 74-jarige Antje E., wed. van Jan N, uit Zwaag en thans in hechtenis, werd door de rijksveldwachters binnen geleid orn terecht te staan, als verdacht van poging tot moord op haar schoonzoon, den heer Piet L., thans koopman, vroeger verlofhouder te Alkmaar in een klein hotel-café aan de Nieuwesloot, welke heer L. nadat zijn rol ais hotelier was uitgespeeld, daarna tot een flinke gevange nisstraf was veroordeeld, ter zake verduis tering van een luxe auto, met vrouw en 5 kinderen zijn intrek nam bij zijn verarm de schoonouders, die zijn komst met leede oogen aanzagen. Nadat de oude vader was overleden, werd de antipathie van moeder Antje er niet minder op. Het oude mensch laboreerde bovendien nog aan een abnor maal hooge bloeddruk, wat ook al zeer on gunstig werkte op haar geest en gestel, zij werd heftig en haatdragend, eindelijk liep de maat over, toen schoonzoon naar haar mcc- ning consumptie-sla aan de kippen had ge voerd, welk huiselijk incident plaats had op Vrijdag 23 Juli. Moeder Antje had dien dag rodent. 'n gevaarlijk goedje, bestaande uit phosphor, etc., dienende om ratten en mui zen om zeen te brengen, gebruikt en er zat nog een smeer op een broodmes, dat ze voor dat doel had gebezigd. Dit mes gebruikte zij nu om dö voor Piet bestemde snee krente- mik te smeren, nog wat boter er overheen en de versnapering was voor Piet consumpta- hel. Maar Piet liep niet in de hem gespan nen krentenmik-strik! Het doodelijke meng sel had een afschuwelijke stank en smaak en Pjpt merkte direct dat het met dat kren tenbrood niet O. Kee was. Hij spuwde nog bijtiids de hap uit, braakte een heet je en alle doodsgevaar was verdwenen. Maar liet ge beurde bereikte het oor der justitie, een onderzoek werd ingesteld en er werden ter men gevonden om het oude mensch in arrest te stellen! Poging tot moord of toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, het was toch al te bar! De oude vrouw die daar Dinsdag bij het licht der zaallampen terecht stond, mocht, dan volgens Dr. Barnhom sou ff ree- ren aan verminderde toerekeningsvatbaar heid ten gevolge van haar leeftijd en hooge bloeddruk, ons leek zij nog tamelijk bij den tijd. Zij gaf toe dat, haar schoonzoon, die 7000 gulden had zoek gebracht, haar een doorn in 't oog was. Ilij was sarderig, plagerig en onplezierig, maar zij ontkende de be doeling tc hcllien gehad hem door middel van het toegediende vergif om het leven te brongen, liet was meer eon zucht om hem hetgeen hij haar en haar gezin had aangedaan, ook eens betaald te zetten. Als voornaamste getuige was aanwezig de model schoonzoon. Dokter Barnhom bracht verslag uit van, de geestes- en lichamelijke gesteldheid van de oude vrouw en Dr. Moll, de scheikundi ge, over den aard en de capaciteit van het gebruikte vergift! De officier, na een uitvoerig requisitoir, requireerde ter zake poging tot doodslag, maximum 10 jaar gev., 1 dag gevangenis straf met 1 dag hechtenisaftrek en ter beschikking stelling van de regeering, wat heteekent, dat zij in eon passende inrich ting zal worden ondergebracht. Het zou ook onmenschelijk zijn, deze oude, ziekelijke vrouw en moeder, die al zooveel heeft geleden en ondervonden, ook wat betreft het verwoeste huwelijksgeluk van haar dochter, in de gevangenis te wer pen. De verdeel., mr. Smal, hield een uitstekend en goed gedocumenteerd pleidooi, waar in hij vrijspraak verzocht met onmiddellijke invrijheidstelling, die echter geweigerd werd. A.s. weck uitspraak. Programma voor a.s. Zondag. Schagen I—Watervogels I 2 uur. P. Schoorl H. Middelbeek M. de Haas A. Slikker, S. Grootes L. Schoorl D. Schoorl, C. de Moor, J. Peetoom, G. Boontjes, J. Zonnenberg Res.: G. Koch. Flevo I—Schagen 2. 2 uur. Vertrek 1 uur. D. Arnoldus J. Bremcr A. de Wit J. Weeland, M. Slikker, E. Rus H. Veenstra, P. de Vries, J. Steen, D. Ruig, J. Broersma Res. D. Leeuwenkamp. Schagen 3Wieringerwaard 3, 11.15 uur, J. J. Slikker P Kistemaker, G. Zwaan T. Moransart, S. Breebaart, P. Boontjes J. Broer, J. Starreveld, Jb. Siamons. J. v. d. Oord, J. Franzen Res.: Jb. Molenaar Graftdijk 2Schagen 4, 1 uur. Vertrek 11.30 uur. J. Oost wou de r F. Nauts, C. Slikker H. Kistemaker, W. v. Geelen, P. Slik. W. Domper, F. Bosma, G. Lom, Chr. Neefkes L. Komen. Res.: N. Raven, S. Visser Schagen B—J.V.C. A, 10 uur. A. Houtkooper. J. Blaauboer J. Engelsman T. v. Rooy, J. Molenaar, K. de Boer S. Brak, K. Molenaar, G. Anneveldt, J. Kater, R. Abbring. Res.: W. Rezelman, P. Kort, C. Dametu Afberichten hoogere elftallen uitsluitend bij J. Broer, Hoep 140. Secretariaat. Zooals ieder wel zal weten, werd op de algemeen© vergadering van vorige week Donderdag Joh. Bremer tot secretaris be noemd. We twijfelen er niet aan of deze keus is 'n goede geweest en we feliciteeren daarom èn de vereeniging èn Jo met deze benoeming. Do aanvoerders willen er wel om denkon, dat ze nu voortaan Zondiag- midd. of avond hun elftalformulieren bren gen in de Regentenstraat 35, liet 'adres van onzen nieuwen secretaris. Is hij niet thuis, dan scliuive men de formulieren onder de deur door. Laten we hopen, dat Jo vele gunstige uit slagen in ontvangst zal kunnen nemen- Joe Broivn als kampioen. Wanneer een wat schuchtere boekwinkel- bediende, die zijn vrije uren besteedt aan het kweeken van de meest uiteenloopende soorten cactecën zich uitgeeft voor een groot sportheld om het hart van zijn uit verkorene Ie winnen, dan kunnen er rare dingen gebeuren. En wanneer het Joo Brown is, de man met de mondvan -oor tot-oor, die zich aan een dergelijk goed aardig bedrog schuldig maakt, dan is het zéker, dat er de zotste situaties ontstaan. Jou Brown wordt kampioen! En hoe! Hij daast, lacht, kust, flirt cn doet gek in de ze film als nooit tevoren. Dat is het ge heim van zijn succes. Wie houdt van een dol verhaal in dollen stijl, ga Joe Brown kamipioen zien worden. Tweede hoofdnummer is de „Mail Express" een Wild-West-film met vaart en spanning. De held, Bill Harkins, ligt voortdurend overhoop met zijn vijand Rov Banton, want beiden dingen naar een postcontract en naar de hand van de aardige Mary Tolli- ver. Een woeste postwagen race brengt een voorloopige beslissing. Achtereenvolgens moet Bill echter nog van moord verdacht, worden, moet hij de gevangenis in, de cipier onschadelijk maken, roovors beletten een postkoets te berooven, en de schurk zijn „welverdiende loon" geven, voordat hij het postcontract in zijn zak heeft en de bemin de Mary in zijn armen kan sluiten. De films draaien Zaterdag en Zondag as.

Schager Courant | 1937 | | pagina 8