RAAD BERGEN Sloan's ABDIJSIROOP Liniment Raad Winkel - Kou gevat op de luchtpijpen? AKKER's verstèrkie Het uitbreidingsplan wordt aan genomen met 7 stemmen voor en 4 tegen. De Raad besluit tot den aan koop van elf woningen in het Tuindorp. Gistermiddag om half drie kwam de Raad |>ijeen. Voorzitter. Mr. H. D. A. van Reenen, bur gemeester. Aanwezig zijn alle leden. Notulen. 1. Vaststelling der notulen van 23 Sep tember en 12 October j.1. De heer Hemelrijk (S.D.A.P.) vraagt, of het adres inzake het vliegveld aan den Mi nister-President is gezonden en of op dit adres ook antwoord is gekomen. De Voorzitter antwoordt, dat het adres in derdaad gezonden is, doch dat er van de zijde van den Minister-President niet op is gereageerd. Ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken noemen wij de navolgende: a. Beschikking van Ged. Staten van Noordholland, houdende goedkeuring van het Raadsbesluit, strekkende tot het aan gaan van eep kasgeldleening, groot ten hoogste f50.000.Kennisgeving aangeno men. b. Schrijven van J. van Reenen, houdende aangifte ingevolge art. 30 der Bouwverorde ning voor den aanleg van een weg, gelegen tusschen den Meerweg en den Midden Geest- weg. In handen van B. en W. om advies. Als voren. c. Schrijven van het gemeentebestuur van Beusichem, houdende verzoek om adhaesie te betuigen aan een aan de Tweede Kamer der Stat en-Generaal gericht adres, waa rin aan de Kamer wordt verzocht te willen be vorderen, dat artikel 22 der Motor- en Rij- wielwet zoodanig wordt gewijzigd, of uitge legd, dat het leiden van paarden achter rij wielen buiten de bebouwde kom der gemeen te, niet verboden is. Voor kennisgeving aangenomen, behoort tot de taak der rechterlijke macht. d. Schrijven van A. Pascha, houdende me- dedeeling, dat wegens het gering aantal cur sisten voor den cursus Esperanto, van een lokaal der Openbare School voor U.L.O. dit jaar geen gebruik gemaakt zal worden. Het militair vliegveld. e. Schrijven van J. H. Elfring, inzake de vestiging van een militair vliegveld in Ber gen. De heer Hemelrijk (S.D.A.P.) wil met alle mogelijke stappen wachten, totdat de Twee de Kamer over den aanleg van het vliegveld definitief heeft beslist. Spr. legt de verklaring af, dat de pogingen gedaan door het gemeentebestuur en de V.V.V. om het vliegveld hier niet te krijgen, door eenigc particulieren is voortgezet. Deze verklaring legt spr. ook af namens den heer Voüte. De heer Dingerdis (R.K. Arb.) meent, dat het nu wel vaststaat, dat het vliegveld hier komt. I.aten wij nu trachten er zooveel mo gelijk voordeel voor Bergen en de Bcrgcna- ren uit te halen. De heer Hemelrijk is van oordeel, dat zoo lang mogelijk getracht moet worden het on heil te weren. Meestal komt de volle winst het laatst en kunnen wij dan de kaarten op tafel leggen. Spr. zegt, uat de tegenstand niet gebroken mag worden." Wenscht men dat wel te doen, dan kunnen we wel ophouden. De actie mag niet verzwakt worden, al wil spr. zich niet uitlaten over.de troeven welke hij nog in handen heeft. De begrooting is nog niet aangenomen en spr. bestrijdt daarom den heer Dingerdis, als zou het vliegveld er definitief komen. De heer Dingerdis zegt, dat de heer He meirijk dingen weet. welke niemand van den Raad schijnt te weten en waarover hij zich niet wil uitlaten. De heer Zwaag (B. Bel.) wijst er op, dat verleden week namens den minister een schrijven bij de landeigenaren is binnenge komen, dat de gronden gekocht zijn en spr. kan zich niet indenken, dat de Kamer in dit geval niet achter den Ministerraad zou staan. De heer Vrije (B. Bel.) wil uit do woorden van den lieer Hemelrijk concludeercn, dat Defensie zich anders tegenover het comité heeft uitgelaten dan tegenover de verte genwoordigers uit den Raad. Wanneer de heer Hemelrijk hierop niet wil ingaan, dan acht spr. dit tegenover den Raad zeer on juist en als de heer Hemelrijk het niet in openbare vergadering wil doen, dan ver zoekt spr. hem toch niededceling te doen in geheime zitting. Dat is de heer Hemel rijk verplicht tegenover den Raad, die zich toch unaniem tegen het vliegveld heeft .verklaard. De discussie wordt dan gesloten. De telefooncel aan de Koedij kervlotbrug. f.Schrijven van het Districtshoofd van het Tcleloondistrict Alkmaar, inzake het tele foonstalion bij de Koeüijkervlothrug. B. en W. stellen voor, de resultaten van de tegenwoordige telefooncel af te wachten, De lieer Brak (S.D.A.P.) zegt, dat er een lichtbak is geplaatst aan een lantaarnpaal, welke 's avonds zeer slecht voldoet. Spr. wil een duidelijke lichtbak met het woord „Telefoon" er op aangebracht zien. De Voorzitter antwoordt, dat een en an der weer meerdere kosten met zich brengt, Wethouder Macdonald merkt op, dat de inkomsten tot nu toe gelijk zijn aan die van het vorige paar, dus gelooft spr niet, dat er aanleiding voor bestaat een andere licht bak aan te brengen. Het is niet zoozeer het gewone telcfoneeren, doch wel het gebrui ken van de telefoon bij ongevallen en dan weet men wel waar men zijn moet. De boer Brak (S.D A.P.) vcreenigt er zich mee, dat eerst afgewacht wordt. Verzoek om eervol ontslag. 3. Schrijven van C. J. Peetoom, houden de verzoek om eervol ontslag als monteur van het Gemeentelijk Elcctriciteits Bedrijf, ingaande 20 November a.s. B. en W. stellen .den Raad voor het ge vraagde ontslag eervol te verleenen. Aldus besloten. Ontslag als gemeente-werkman. 4. Schrijven van S. Roozendaal, houden de verzoek om eervol ontslag als gemeente werkman, ingaande 10 December 1937, in verband met het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd. B. en W. stellen den Raad voor, het ge- raagde ontslag eervol te verleenen, onder dankzegging voor de aan de gemeente be wezen diensten. Als voren. Vaststelling Gemeenterekening 1936 en Bedrijfsrekeningen. 5. Voorloopige vaststelling der Gemeen- terekening over 1986 en voorloopige vast stelling der Bedrijfsrekeningen, alsmede van de Rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1930. Deze worden vastgesteld. Aanbieding Gemeentebegrooting dienstjaar 1938. 6. Aanbieding van de Gemeentebegroo ting, dienst 1938, met begrootingen van het Gemeentelijk Electriciteits Bedrijf, Gemeen telijk Woningbedrijf en Burgerlijk Armbe stuur voor dcnzelfden dienst. B. en W. stellen den Raad voor een Com missie uit den Raad te benoemen, bestaande uit alle Raadsleden, met uitzondering der Wethouders, tot het uitbrengen van rap port. Aldus wordt besloten. niet in het belang der gemeente. Het is' niet wenschelijk, dat een uitbreidingsplan wordt erknoeid. omdat enkele menschen worden gedupeerd. Spr. noomt de voortreffelijke kwaliteiten van dit plan. Dit uitbreidings plan brengt naast de nadeelen aan enkele grondeigenaren, ook voordeelen aan ande ren. Een vast principe moet er zijn en als we dat principe vasthouden, dan verrichten we een daad, waarvoor het nageslacht ons dankbaar zal zijn. Spr. wil daarom voor het uitbreidingsplan stemmen. De heer den Das, in tweede instantie het woord voerende, is van meening, dat aan gedupeerden niet kan worden tegemoet ge komen. liet gaat dus om een norm van 150 M. of 50 M.J een middenweg is er volgens spreker niet. De heer Vrije zegt, dat er menschen zijn, die reeds eerder een toezegging hebben ge had om op een frontbreedte van 50 M. te bouwen. Wordt daardoor zoo maar een streep gehaald? vraagt spr. Wethouder Macdonald: Als die mensdhen binnen redelijken tijd hadden gebouwd, zouden ze niet zijn gedupeerd. De heer Vrije: Dat gaat niet altijd; er zijn menschen die later gaan rentenieren en dan een huisje willen bouwen. De heer Brak: Welke toezegging klimt U doen ten opzichte van het „Oude Hof"? De Voorzitter: Geen enkele! Het uitbreidingsplan wordt in stemming gebracht en aangenomen met. 7 stemmen voor en 4 tegen. Tegen stemden de heeren de Koning en Ellis (R.K.), Zwaag en Vrije (B. Bel. Het uitbreidingsplan. 7a. Behandeling der ingekomen bezwaar schriften tegen het Ontwerp-Uitbreidings- plan, omvattende de geheele gemeente. De heer Zwaag (B. Bel.) wil den bouw- norm van 150 M. teruggebracht zien op 50 M. Dit lijkt spr. billijk om tegenover hen, die reeds eerder gekocht hebben. De voor gestelde norm van 150 M. is uitgegaan van den heer Roggeveen en niet van de Vaste Commissie en daarbij is geen rekening ge houden met de belangen der grondeigena ren. De toegangswegen naar Bergen komen volgens spr. niet in aanmerking voor lint bebouwing, omdat het geen primaire we gen zijn. Wethouder Macdonald antwoordt, dat B. en W. blijven bij bet ter visie gelegde uit breidingsplan. De heer Den Das (S.D.A.P.) zegt, dat bij de vaststelling van een uitbreidingsplan de grondeigenaren wel eens een deuk krij gen. Spr. wil hulde brengen aan de ontwer pers van dit plan, omdat alleen het belang van Bergen in het oog is gehouden. Er is wel eens beweerd, aat de groote grond eigenaren zijn ontzien, terwijl de kleine man is benadeeld. Spr. wil daartegen een woord van protest doen hooren. Spr. vindt het voorts mooi, dat in dit uitbreidingsplan rekening is gehouden met het natuur schoon, dat geheel behouden blijft. De heer Ellis (R.K.) vindt een norm van 150 M. niet juist en zeker niet in het be lang van verschillende eigenaren. In de Eeuwigelaan wordt een norm toegestaan van 30 M., a'och op den Zakendijk moet die norm 150 M. zijn. Zulks acht spr. onlogisch. De heer Dingerdis wil de menschen, die bezwaren hebben tegen den norm van 150 M., tegemoet komen. De Voorzitter antwoordt, dat zulks in som mige gevallen mogelijk zal zijn, doch in an dere gevallen weer niet. De heer Dingerdis: Doch wel in gevallen waar de menschen alreeds vroeger voor bouwterrein hebben gekocht. De heer Vrije (B. Bel.) wil vasthouden aan den norm van 50 M. Het college zegt nu, geen deugdelijke regeling te kunnen treffen welke een algeheele bevrediging zal geven. Maar zal een norm van 150 M. dan wel een algeheele bevrediging vinden? Kunnen we niet een norm vinden tusschen de 150 en 50 M. liggende? Voor de buitenwegen zou spr. voor loO M. zijn, doch niet voor de bestaande wegen, waarvoor zelfs schriftelijke toezeggingen zijn gedaan. En die toezeggingen anogenniet verwaarloosd worden; men moet het ver trouwen in B. en W. niet verliezen. Wethouder Macdonald antwoordt, dat ze ker velen, teleurgesteld zijn, maar we moe ten blij zijn, dat dit uitbreidingsplan komt. De heer Zwaag: Als ik geweten had, dat men vast zou houden aan dezen norm van 150 M.. dan zou ik nooit aan dit uitbrei dingsplan hebben medegewerkt. De heer Brak voelt de bezwaren van den menschen die vroeger gekocht hebben op een frontbreedte van 50 M. Spr. ziet echter de moeilijkheid om aan de wenschen an die eigenaren tegemoet te komen. Spr. meent, dat de Bergerweg grondig ls verknoeid. Als we daarmede willen voort gaan, dan moeten we vasthouden aan <1 -n norm van 50 M.; willen we er iets goeds van maken, dan zal een norm van 150 M. moeten worden vastgelegd. Spr. gelooft, dat de eigenaren die nu gedupeerd worden, later voordeel zullen treken uit dit plan. Spr hoopt dat het „Oude Hof eerlang in hezit van de gemeente zal komen en dat de Meerweg niet verder bebouwd zal worden. Wil de gemeente metterijd de bosschen rond het „Oude I-lof" koopen tot behoud van het natuurschoon, dan zou spr. wil len, dat de grond aan de Westzijde van den Meerweg ook gekocht werd. De heer Voüte (B.Bel.) gaat accoord met den theoretischen opzet van dit plan, n.1. dat hoe meer men naar buiten komt de kom steeds grooter wordt. Spr. betreurt het dat er een weg is geprojecteerd van den Bergerweg naar den Franscbman. Spreker vreest, dat de omlegging van het ver keer, schade zal doen aan do neringdoen in Bergen-binnen. De heer Ellis zegt, dat den Raad de be bouwingsvoorschriften niet voldoende be kend zijn. De Voorzitter: Alle stukken hebben toch ter visie gelegen en het is niet wenschelijk daarop nu nog weer terug te komen. De heer Hemelrijk zegt, dat gedupeerden zich als goede staatsburgers bij dit plan hebben neer te leggen. In den chaos van bebouwing dient orde gebradht te wor den; dat is in het belang van de geheele gemeenschap. Nu komen belangen van particulieren in het gedrang en dat vindt spr. geen argument. Als dat het eenige ar gument is, dan acht spr. dit wel zeer zwak. Als overal op de buitenwegen op een norm van 50 M. wordt gebouwd, dan acht spr. dat Verhuur van geme-entelanderijen dijken en wegen voor 1938. Voorstel van B. en W. tot onderhandsdhen erhuur van de gemeentelanderijen, dijken en wegen voor 1938. B. en W. hebben aan de betrekkelijke huurders gevraagd of zij er prijs op stelden de van de gemeente gehuurde perceelen voor 1938 wederom in te huren tegen de zelfde pachtsommen en onder dezelfde voorwaarden als voor 1937 hebben gegolden Met uitzondering voor na te noemen per ceelcn wenschten alle huurders hun per ceelen weder in te huren. In verband hiermede wordt den Raad voorgesteld, behoudens de vereischte goed keuring van Ged. Staten het College te machtigen, bedoelde perceelen wederom voor één jaar onderhands te verpachten op de thans geldende voorwaaden. en even t.ueel door het College noodzakelijk geachte nader te bepalen voorwaarden. En voorts tot publieke verpachting der onverhuurde perceelen. te weten: a. de bermen van den Kerkedijk (inclu sief Kapellaan), loopende vanaf het Russi sche monument tot den Baakmeerdijk (Natteweg) het Groene Hekslaantje, loopende van af de Schapcnlaan tot het einde (Oostelijke grens der perc., Sectie B No's 53 en 70); de Langezijdsakker met Kapelkrofje, gelegen op het Woud. Voorts ligt het in de bedoeling de bermen vand en Bergerweg in 3 perceelen te ver pachten en het weiland aan de Voert, ten Oosten van de brug, niet te verpachten en te bestemmen voor hooiwinning voor 't gemeentepaard. Conform wordt besloten. Conversie geldleening. Voorstel van B. en W. om, onder intrek king van het Raadsbesluit d.d. 12 Oct. j.1, te besluiten tot conversie der geldleening, op 1 Jan. 1938, groot f 146.8W.35, onder voorwaarde, dat de geldgever het recht heeft de rente na 10 jaar, derhalve m-et 1 Januari 1948, tot ten hoogste 4 pet. 'sjaars te verhoogen. Gedurende de eerste tien jaar de rente te bepalen op 3Vi pet. Als voren. Sluiting slagerswinkels. 10. Voorstel van B. en W., tot vaststel ling van een verordening, regelende de slui ting van slagerswinkels. Een adres behelst het verzoek van alle in de gemeente gevestigde slagerspatroons, om te bevorderen, dat voor de slagerswinkels 'n winkelsluiting wordt vastgesteld als volgt: Op Maandag tot en met Vrijdag op den middag tusschen 1 en 2 uur en des avonds om 7 uur; op Zaterdag des avonds om 9 uur. B. en W. overwegen, dat het publiek van de voorgestelde sluitingsregeling weinig of geen hinder zal ondervinden voor het koo- van vleesch en vleeschwaren en stelt den Raad voor, een verordening in dien geest vast te stellen. De heer Voüte meent, dat een en ander is uitgegaan van do Arbeidsinspectie en niet van de slagers. De voorzitter: Neen, het is uitgegaan van de slagers, juist om niet in conflict te komen met de arbeidswet. Die snijdende Noordenwind is oorzaak dat menschen met zwakke luchtpijpen dadelijk gaan hoesten. Past op, grijpt nog heden in, want Ge staat meer dan anderen bloot aan een chronische bronchitis, die lang duurt! Verzorg daarom dadelijk met het voor U aange wezen middel, de nieuwe versterkte Abdijsiroop. Dat is een natuurlijk kruiden-middel en werkt zacht en grondig op Uw aangedane slijmvliezen. Bovendien ls ln de nieuwe Abdijsiroop nu nog toegevoegd de krachtig hoest-bedwingende stof codeïne, welke uiterst snel en verrassend Uw hoest verdrijft en Uw bronchitis tot staan brengt. Terecht noemt men thans Akker" s Abdijsiroop om ziin bijzondere samenstelling ,,'s Werelds béste Hoest-siroop", want de werking bij Hoest. Griep. Bronchitis, Asthma ls werkelijk verbazlng-wek- kend, dat zult U bij de aanwending ondervinden. Flacon 90 ct.. f 1.50. f 2.40, f 4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. De heer Voüte zegt, dat een dergelijke ver ordening landelijk behoorde te zijn en niet plaatselijk. Het voorstel wordt dan aangenomen. Aankoop van woningen in Tuin dorp. 11. Voorstel van B. en W.: a. om ter voorziening in de behoefte aan arbeiderswoningen, te besluiten tot aankoop van elf woningen in het Tuindorp, plaatse lijk gemerkt Leo Gcstelweg nos. 13, 15, 18 en 20, Tuindorpweg nos. 17, 19 en 21 en Mat,- thieu Wiegmanwog nos. 13, 15, 18 en 20, voor den prijs van f 2100 per woning. b. voor den aankoop der evengenoemde woningen op 31 December a.s. een vast^ geldleening aan te gaan, groot f 24000.k pari, tegen een rente van 3V2 's jaars, ge durende de eerste 15 jaar, en daarna tegen 's jaars, indien geldgever zulks wenscht, met jaarlijksche aflossingen van f 600. De heer Ellis vraagt, of de huurprijs is overeengekomen met de eigenaren? De voorzitter: Daar hebben de eigenaren niets mee te maken. De heer Voüte vindt het niet gelukkig, dat de gemeente zich gaat bemoeien met woning exploitatie, maar acht bet wel gelukkig, dat door aanneming van dit voorstel misschien algeheele huurverlaging kan ontstaan. Daar om zal spr. er voor stemmen. De heer den Das juicht het toe, dat thans eindelijk een middel is gevonden, om tot 'n belangrijke huurverlaging voor de arbeiders te komen. Het lijkt spr. onjuist, dat voor alle woningen een huur van f 3.55 is vastgesteld. Voor een blok van twee wil spr. den huur prijs vastgesteld zien op f 3.55 en voor de andere woningen, naar rato iets minder. Wethouder Macdonald antwoordt, dat als men het oog gericht houdt op self-supporting voor de grootere woningen in ieder geval f 3.55 moet worden gevraagd. Echter wil spr. gaarne onder de oogen zien, of de kleinere woningen voor minder kunnen worden ver huurd. De heer den Das: Dan zijn we er! Het voorstel van B. en W. wordt dan z.h.s. aangenomen. Vergoedingen bijzondere scholen. B. en W. stellen den Raad voor de ver goeding, ingevolge art. 101, 8e lid der L.O. wet 1920 voor de R.K. school voor gewoon lager onderwijs „St. Adelbertus" over de jaren 1932. 1933 en 1934 vast te stellen op f 4804.12. De over genoemde jaren genoten voorschotten bedroegen f 188.52;, zoodat aan het Schoolbestuur is uit te betalen een bedrag van f 4992.64. Aan de school voor gewoon lager onder wijs der Vereeniging voor Chr. Nationaal Schoolonderwijs ware over dezelfde jaren uit te betalen f 1576.37. De vastgestelde ver goedingen bedragen f 1543.96, terwijl aan voorschotten werd genoten een bedrag van f 32.41. Conform wordt besloten. Verzoek uitkeering eener toelage. Adres van de Wed. C. IToogeboom- Brammer, houdende verzoek om, in verband met het overlijden van haar echtgenoot, in leven schoenmaker der gemeente, art. 23 v. het ambtenarenreglement van toepassing te verklaren en haar alsnog een geldsbedrag uit te kecren, een en ander ter tegemoetko ming in de kosten welke het plotseling ver scheiden van haar echtgenoot heeft veroor zaakt. B. en W. stellen den Raad voor op het verzoek afwijzend te beschikken in^ verband met het feit, dat o.m. de betrekking van schoenmaker bij Raadsbesluit van 22 Decem ber 1931 als nevenbetrekking is bepaald en hierop het Ambtenarenreglement mitsdien niet van toepassing is en dat. de weduwe een pensiopn geniet van ten minste f 12.per week, en een Ongevallenrente van f 7.20 per week, zoodat naar bun oordeel naast_ deze inkomsten geen bijzondere voorzieningen vereischt zijn. De heer El'lis kan zich meft dit voorstel niet verecnigen. Imimers; de man is geval len als slachtoffer van z'n plicht en de na bestaanden koïiKt dus wel degelijk een toe lage toe. De voorzitter antwoordt., dat de f 7.20 per week een bijzondere voorziening beteekent. welke verband houdt met het ongeval. De heer den Das noemt de redeneering van den heer Ellis niet logisoh. Men heeft nu eenmaal een rechtspositie voor ambtena ren. Voor oude functionnarissen is een toelage gegeven, maar ligt het geval an dors en is in de pensioenregeling behoor lijk voorzien. Spr. vereenigt zich dus nok volkomen met het standpunt van B. en W. Het voorstel -wordt daarna aangenomen. Schoollokaal voor cursussen, Voorstel van B. en W. om ten behoeve van een cursus in huiselijke ziekenverple ging (bestaande uit 12 lessen) aan de Afd. Bergen van „Het Witte Kruis" en ten be hoeve van een Rijkscursus in bijenteelt aan de Afd. ITeiloo en Omstr. der Ver. tot bevor dering der bijenteelt in Nederland gratis een lokaal der Openbare U.L.O. school beschik baar te stellen met vrij vuur en licht. Conform besloten. Ontheffing van verschuldigde huur. Voorstel van B. en W. om aan M. Kle verlaan geheele ontheffing te verleenen van de over 1936 en 1937 verschuldigde huur,, be dragende 2 maal f 16.voor een loswal en steiger aan de Schcrmersloot en gedeelte lijke ontheffing te verleenen van de over 1936- en 1937 verschuldigde huur voor een gedeelte van de gemeentelijkev losplaats te genover het haventje van de Schermcrsloot tot een bedrag van 2 maal f 7. In verband met het feit, dat huurder sinds twee jaren van het gehuurde geen gebruik meer beeft gemaakt, verzoekt hij om deze ontheffing. Huurder zou er echter prijs op stellen, het gedeelte van de gemeen telijke losplaats, waarop een hem in eigen domtoebehoorend pakhuis staat te mogen blijven huren. B. en W. stellen voor dit gedeelte tot we deropzegging toe, onderhands te verhuren voor den prijs van f 3.per jaar, met be paling, dat voor de duur van de huur het pakhuis mag blijven staan. Als voren. Wijziging gemeentebegrooting 1937. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegrooting voor den dienst 1937 als volgt: a. tot aanvulling van den kapitaaldienst met een nieuwen uitgaafpost: „kosten van aankoop van een nieuw .paard" ad. f 275.- L oei Sloon'. b. tot aanvulling van den kapitaaldienst met een nieuwen uitgaafpost: „kosten van aanleg van een bliksemafleider volgens Kooi systeem op de Openbare Lagere School" ad. f 500.— c. tot verhooging van den uitgaafpost on der volgnummer 160 der gemeentebegroo ting, dienst 1937 „Schrijfloonen" met f 140 Het wordt noodzakelijk geacht hulp ta nemen voor het verrichten van dringende werkzaamheden welke geen uitstel kunnen lijden en om achterstand in de loopende werkzaamheden in te halen. Heit ligt in de bedoeling mej. Peeok, die meermalen tijde lijk is werkzaam geweest tot 1 Januari a, aan te stellen, waarvoor een bedrag van f 140.noodig zal zijn. Conform besloten. Het omdoopen van een weg. Voorstel van B. en W. om het gedeelte van het Smallepad, loopende vanaf den Oude Prinsweg tot de trambaan „Oude Prinsweg" te noemen en de huizen langs bedoeld weggedeelte door te nummeren era de nummering te vervolgen aan het ge deelte aan de zijde van het Postkantoor. Door de bewoners aan het Smallepad is het verzoek hiertoe gedaan en B. en W. hebben tegen inwilliging van het verzoek geen enkel bezwaar. De heer Ellis vindt het niet juist, dat twee verschillende wegen eenzelfden naam dragen. De Voorzitter antwoordt, dat er geen nieuwe naam gemaakt wordt, maar de drie huizen aan het Smalle Pad worden genum merd aan den Ouden Prinsweg. Rondvraag De heer Zwaag vraagt, of de wijzigingen in het uitbreidingsplan aangebracht, niet ter visie worden gelegd, om de betrokke nen gelegenheid te geven, bezwaren in te dienen? De Voorzitter antwoordt, dat een en an der nader onder de oogen zal worden ge zien. Aan de hand van de wet blijkt, dat het wel degelijk mogelijk is, bezwaren in te dienen. De heer Vrije wil den heer Hemelrijk hulde brengen voor de wijze waarop hij de conunissievergaderingen betreffende het uit breidingsplan heeft geleid. Geroep: Waar is je krant Hemelrijk? De openbare vergadering wordt dan ge sloten, waarna de Raad in comité gaat, ter behandeling van eenige belastingaangele genheden. Vergadering van den Raad op Dinsdag 16 November 1937, 's avonds half acht. Voorzitter de heer J. H. Zwart, burge meester, tevens secretaris. De Raad is voltallig. De Voorzitter opent de vergadering; de no tulen worden aangehouden. Ingekomen stukken en mede- deelingen. We vermelden hiervan: De goedkeuring van diverse raadsbe sluiten. o.a. dat tot vaststelling van een verordening op de heffing van schoolgeld voor het 1. o. en u. 1. o. Voorts een schrijven van het Bestuur der afd. Winkel van den Ned. Tuindersbond, waarin wordt dank gebracht voor de kunst mest, welke de geancente heeft beschikbaar gesteld. Medegedeeld wordt, dat tot tijdelijk on derwijzer aan de o. 1. school te Winkel is benoemd de heer A. D, de Veer, wegens ziekte van den heer J. Slooten. Van G. Wcggemans te Winkel is een verzoek ingekomen om vergoeding ingevol ge art. 13 der L.O.-wet 1920. Door adressant wordt verzocht vergoeding te ontvangen voor het vervoeren van drie kinderen. Aangezien adressant meer dan 4 KAL van de door hem gewonschte school af woont en gelet op de finaneieele draag kracht van adressant stellen B. en W. voor hem 2/3 van de vervoerkosten te vergoeden, deze bedragen per kind f 54.—. De heer Dekker vraagt voorlezing van het adres, waaraan door den Voorzitter wordt voldaan. Conform het voorstel wordt hierna beslo ten. Extra subsidie Burg. Armbestuur. Het Alg. Burg. Armbestuur verzoekt voor 1937 een extra subsidie te mogen ontvangen van f 1500.—. B. en W. stellen voor deze subsidie te verleenen. Goedgevonden. Wonderlijke gang van zaken. Van Ged. Staten is het in de vorige ver gadering genomen raadsbesluit tot het aan gaan van een geldleening van f 500.— terug-

Schager Courant | 1937 | | pagina 6