ijk Nieuws. Arrondissements rechtbank te Alkmaar Is praten met 't P.E.N. ook al gevaarlijk? Schagen-nieuws MAGGI- BOUILLON Donderdag 18 November 1937 Tweede blad MEERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting van 16 Nov. 1937. Uitspraken 9 November. Hendr. Br., N. en Z. Schermer, boeren knecht, diefstal, meerv. gepleegd. Eisch 1 jaar gev. Vonnis 12 mnd gev., waarvan 7 voorw. en opzending naar de landkolonic De Batelaar. Hendr. S„ arb. Alkm., weigering tot het ge ven van inl. aan de bevoegde overheid. Eisch bevestiging van het vonnis kantongerecht Alkmaar, f 7.50 boete of 5 dagen. Straf ver zwaard tot f 15 boete of 10 dagen. Jacob V., visscher, Egm. aan zee. Hooger ber. vonnis t. z. padovertreding. Vonnis straf verzwaard tot f 10 boete of 5 dagen. Gerrit V., Egm. a. Zee. Vonnis alsvorcn. Jan Hendr. Z., beurtschipper Warmenhui- zen, aanrijding met wielrijder K. Rol op Hel- dersche weg nabij spoorwegovergang. Hoo ger beroep Kantongerecht Alkmaar. Eisch bevestiging vonnis, waarbij Zon was veroor deeld tot f 10 boete of 6 dagen, benevens f 39 schadevergoeding aan Rol. Vrijgesproken en vordering ontzegd. Tj. A., Leeuwarden, hooger beroep overtr. motor- en rijwiclwct of reglement. Eisch vrijgesproken. Jacob D., chauffeur, Den Helder. Vrijge sproken. Willem Gr., metselaar, Den Helder, diefstal electriciteit, voor onbep. tijd aangehouden. Herm. Bern. R., koopman, zwervend, dief stal van een rijwielplaatje te Abbckerk. Eisch 5 maanden gev. Vonnis conform. TEGEN ALKM. STEUNTREKKER 6 MAANDEN GEV. GEVORDERD. ZIJN BEKENTENIS KWAM TE LAAT. De steuntrekker Corn. Z.. die gedurende een lange periode valschelijk had opgegeven dat zijn dochter Grietje f 2.50 per week als dienstbode verdiende, terwijl zulks in waar heid f 4.50 was, waardoor hu den staat voor f 174.60 benadeeld had. terwiil hij bovendien een ambtenaar van Maats.-Hulpbetoon had toegevoegd: Als je het hart in je donder heb, zal je wat zien, werd 6 maanden ge vangenisstraf gerequireerd. De man, die tot het uiterste hardnekkig ontkend had, iets van die hoogere verdien sten te hebben geweten, viel na het stellen van den eisch door den mand en bekende volledig de valsche aangifte, maar toen was het te laat. VERSCHILLENDE APPELZAKEN. De zeer saaie zitting bestond hoofdzakelijk uit verlceersaangelegcnheden in hooger be roep. Een chauffeur uit Schoorl, Corn. B., veroordeeld ter zake het in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer en ver oordeeld tot f 20 boete, was in appel gekomen cn hoorde bevestiging vorderen. Beemster. Een dergelijk weinig bemoedigend resul taat bereikte den motorrijder Jb. V., uit Purmerend, die in den Beemster een wandelaar, 'n kantoorbediende uit Amster dam had aangereden en tot f 10 boete of 5 dagen werd veroordeeld. Het hooger beroep had voornamelijk ten doel de toowijzing van een eisch tot schadevergoeding ad. f 49 ter zake arbeidsverzuim. Dan was er nog een taxi-chauffeur uit Den Helder, Jan K„ die zonder nood zaak de kleine steentjes on hef Havenplein aldaar had bereden en tot f 20 boete of 10 dagen was veroordeeld door den Helderscben magistraat. Annellant beweerde het slacht offer te ziin van een wraakneming, wat de officier echter niet belette bevestiging van 't gewezen vonnis te requireeren. De lorrenbandelaar Abr. V., te Den Helder, etaleerde twee hooger beroepen betreffende bet evnloiteeren van 2 diverse lompenonslag- slagplaatsen, in de Langestraat en op den Dijkweg. Ter zake dezer overtreding van de hinderwet werd eveneens bevestiging in bc'de vonnissen v. h. Heldersche kantonger. ge^ischt. Ten slotte verscheen nog een boer uit de gemeente Modemblik. Jacob O., door den Hoornschen kantonrechter veroordeeld, in verband met een overtreding der jachtwet, en wel op grond van bet feit. dat. hii een onder ziin bocie staande hond, die wild of schadelijk gedierte onspoorde. niet bad te ruggeroepen. F.iscb: Bevestiging van het in lc instantie gewezen vonnis. Fini! Uit onze omgeving HEER HUGOWAARD E.H.B.O.-vergadering. Dinsdagavond hield de afdeeling Heer- hugowaard van de Nederlandsche Vereeni- ging voor Eerste Hulp bij Ongelukken een ledenvergadering in het lokaal van dén heer Rus. De voorzitter van het voorloopïg bestuur, Dr. Zwartevcen. opende de vergadering met een kort woord van welkom Spr. wees erop, dat deze vergadering tot taak heeft de Statuten en het Huishoudelijk Regle ment vast te stellen. Dit is noodzakelijk, daar de afdeeling zich anders niet kan aansluiten bij de landelijke vereeniging. Deze aansluiting is van groot belang, daar van de landelijke organisatie in het bijzon der wat de cursussen betreft, veel steun verwacht kan worden. Spr. betreurde het zeer, dat door een fout van de redactie van een plaatselijk blaad je misverstand over den datum van de ver gadering was ontstaan, waarvan verschil lende personen de dupe zijn geworden. Dat de vereeniging reeds werkt, aldus spr., blijkt uit het feit dat reeds op enkele plaatsen meldingspostcn, kenbaar aan de borden van de vereeniging, zijn gevestigd. Hierna werden de statuten en het huis houdelijk reglement overeenkomstig de voorstellen van het voorloopig bestuur vast gesteld. Vervolgens werd overgegaan tot een be spreking van de te houden cursussen. Het is de bedoeling twee cursussen te houden, B.1. een voor dames en een voor heeren. Uw was krijgt met overvette Rinso een ongekende helderheid, terwijl het sop veel sneller werkt dan van gewone zeeppoeders. Boven dien kan dit bijzonder werkzame sop meer malen worden gebruikt Prijs per pak 1-2# ct. met geschenkenbon. De cursisten moeten minstens 18 jaar zijn, of dezen leeftijd nog in het jaar waarin de cursus begint, bereiken. De kosten zijn voor ieder naast hun contributie van fl. f0.50. Voor niet leden zal het cursusgeld eventueel f 5.bedragen. De lessen zullen om de andere week gehouden worden, ver moedelijk op Donderdagavond. De cursus, die half April beëindigd zal worden, wordt dan in November 1938 weer voortgezet cn eerst daarna kan examen worden gedaan om het diploma van de vereeniging te krij gen. De eerste cursusdag is vastgesteld op Donderdag 25 November. Het voorloopig bestuur, bestaande uit de heeren Dr. Zwartevcen, voorzitter. Stapel, secretaris, Biersteker, penningmeester, Sülz- le en Brouwer commissarissen werd bij ac clamatie als definitief bestuur verkozen en aangevuld met nog 2 commissarissen n.1. Mei. den Hartog en den heer Ruiten. Bij de rondvraag vroeg de heer Geuse broek waar de borden van de meldings- posten zijn geplaatst. De voorzitter beantwoordde deze vraag aldus: één is geplaatst aan het Zuideinde van den Middenweg bij den heer Gouds blom, dit bord zal wanneer de nieuwe weg gereed zal zijn, verplaatst worden naar den heer Vader Vervolgens zijn borden geplaatst bii de zuivelfabriek Uithoorn aan den Bas- serweg, bij den heer Stapel aan het Noord einde van den Middenweg en bij den heer Rentenaar te Veen huizen. Er zullen nog borden worden geplaatst op het Verlaat bij den heer Duinker en bij den Molenweg, ter wijl tevens aan den heer Schut zal worden gevraagd of op zijn erf, gelegen aan het kruispunt van Rustenburgerweg en Jan- Glijnisweg een bord mag worden geplaatst. Hierna niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. LANGENDIJK Het hoofd heelemaal op bol Over de gestie van het Bestuur van de Lichtbedrijven ten aanzien van de conver sie van annmteitsleeningcn ten laste van het Gasbedrijf, is door ons in het nr. van 1.1. Donderdag het een en ander meegedeeld. Bewondering voor het beleid dier bestuurs leden, de burgemeesters van St. Pancras, Broek op Langendijk en Oudkarspel, adem de dat artikel niet, integendeel werd scher pe critiek op de door hen genomen beslis sing uitgeoefend. Men bedenke echter, dat aan alle menschenwerk fouten kleven en dat het straks weer een ander is, die ver gissingen begaat. Toch lijkt ons iets scheef te zitten in het Bestuur dor Lichtbedrijven. Reeds enkele maanden geleden werden aan de gemeen tebesturen van St. Pancras en de 4 Lan- gondijker gemeenten de richtlijnen meege deeld, volgens welke E1 ectriciteitsbedrijven aan het P.E.N. kunnen worden overgedaan. In de Commissie van Beheer is toen be sloten, dat alle gemeentebesturen aan het P.E.N. de nadere voorwaarden zonden vra gen, waaron het Langen dijker El.-bedrijf door het P.E.N. zou kunnen worden overge nomen. In het antwoord, dat daaron werd ontvangen, werden zeer in het bijzonder de voorwaarden vermeld, waarop reeds op 1 Jan. 1938 het Bedrijf zou kunnen worden overgedaan. Voor 15 December werd daar op antwoord verwacht. Wie prijs stelt op een royale en loyale wijze van zaken doen. werkt er vanzelf aan mee, dat de afwikke ling van een aangesneden transactie ook op regelmatige en gezonde wijze verloopt. De gemeentebesturen van Noordscharwoude en Zuidscharwoudc hebben dan ook in dien zin gehandeld en besloten tot het houden van een conferentie met dp Directie van het P.E.N., teneinde over het aanbod en zijn voorwaarden nader van gedachten te wisselen. Waar het hier de belangen gold ook van de andere 3 gemeenten, zijn, naar men ons meedeelde, haar Dagelijksche Be sturen op de hoogte gesteld van deze bij een komst met de uitnoodiging, daarbij ook te willen tegenwoordig zijn. De op deze wijze uitgenoodigde gemeentebesturen besloten echter daaraan geen gevolg te geven. Zelfs deelde men ons mee, dat nog pogin gen bij het P.E.N. zijn aangewend om de uitgeschreven conferentie met het P.E.N. niet te doen doorgaan. Een dergelijke wijze van handelen wekt toch bevreemding. Moet de Directie van het P.E.N., nu straks nog eens terugkomen, om ook voor de andere gemeentebesturen zijn voorwaarden toe te lichten? Is de animosi teit tegenover hen, die in principe voor overdracht van het G.E.B. aan het P.E.N. zijn, al zoo groot, dat men zelfs een uit noodiging, die tot niets bindt en geeft en kel precedent schept of op eenigc toezeg ging anticipeert, in botte weigering afwijst? Laat men zich nu niet verschui len achter het op komst zijnde rap port van den Directeur, dat de voorwaarden van het P.E.N. als onaannemelijk zal Verwerpen, daar een conferentie met zijn Directie slechts verhelderend kan werken. Bovendien, de directeur is de gene, die de technische leiding heeft van het Bedrijf, doch de onderhande lingen over den verkoop dienen toch te geschieden door het Bestuur en de geheele commissie, als bestaande uit personen, die toch ook balansen kunnen lezen en aan de hand van deze en de verschenen jaarversla gen kunnen bepalen, wat het Bedrijf waard is. Het bestuur heeft daarbij het voorberei dend werk te verrichten, ten einde de Com missie van alle kanten van voorlichting te kunnen dienen. Aangezien nu de burge meesters ambtshalve het Bestuur van de Lichtbedrijven vormen, zou het van wijs beleid hebben getuigd, als zij de gelegenheid hadden benut, die de gemeentebesturen van Noord- en Zuidscharwoudc hun aanbiedt, om van de uiteenzetting van het P.E.N. ken nis te nemen. Of achten zij zich, ook zonder die uiteen zetting, voldoende competent en bekwaam, om te beslissen? De aanteekening, welke zij voor hun bemoeiing inzake de conversie kregen, zou allerminst een dergelijke hau taine houding wettigen. DEN HERDER INRICHTING VOOR HEILGYMNASTIEK EN MASSAGE. Te Den Helder, ICanaalweg 86, is gevestigd de inrichting voor Heilgymnastiek cn Mas sage van den heer M. Nol, Leeraar M.O. in de gymnastiek en gediplomeerd lid van het Nederlandsche genootschap voor Heilgym nastiek en Massage. Dit genootschap is het eenige, dat door de Maatschappij ter bevor dering van de geneeskunde erkend wordt. De heer Nol is .bereid om patiënten aan huis te behandelen, mits van te voren aan-, gevraagd. Men raadplege de advertenties, welke dezer dagen in dit blad verschijnen. Z1JPE DE WERKLOOSHEID De vorige weck is de werkloosheid in de ze gemeente weer iets toegenomen. Het aantal werklooze arbeiders, dat in „zorg" is, bedroeg 89, tegen 85 in de voorafgaan de week, waarvan. 40 in de werkverschaf fing waren geplaatst en 49 onder de Rijks steunregeling vielen. MOND- EN KLAUWZEER Het mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente nog steeds uit. Dagelijks ko men er nieuwe gevallen bij. Het totaal aan tal aangegeven gevallen bedraagt reeds 322 Daartegenover staat, dat verscheidene vee houders thans weer aangifte doen dat hun vee van genoemde ziekte is genezen. HOOGWOUD VERKOOPING. Ten overstaan van notaris IL de Boer is in café Breed het huis, erf en landerijen van den heer J. Houtman aan de Pade pu bliek verkocht. De heer C. Vlaar, alhier, werd kooper voor den prijs van f 18022. De plaats was groot 9.07 H.A. EEft VECHTPARTIJ. Tijdons een bal in café Breed ontstond er een vechtpartij tusschcn enkele danslusti- gen, waarbij een hunner, een zekere B. uit Heerhugowaard, door een ruit werd ge gooid. Hij kreeg een bloedende hoofdwonde, terwijl ook zijn hand weid verwond. Dr. Pool heeft hem verbonden, waarna hij weer huiswaarts kon gaan. SCHOORL V.V.V. GroetCamperduin en om geving. De voorzitter, de heer P. Kos, opende de goed bezochte algemeene vergadering in 't café van den heer P. Huiberts te Groet met de gebruikelijke plichtplegingen. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: Met 't oog op een schrijven van den in specteur der posterijen wordt aangeraden steeds te adresseeren „Groet N. II." en niet Schoorl. Opheffing van kantoor Groet moet worden voorkomen. Voor inwilliging van 't verzoek van het Federatiebestuur om deel te nemen in het garantiefonds voor te houden terreinritten voor motorrijders, voelt de vergadering niets, ondanks 't warme pleidooi van den heer T. Meedcndorp. Van hét districtshoofd der Telefoon te Alkmaar was bericht ingekomen dat deze geen vrijheid kon vinden te voldoen aan het verzoek tot plaatsing van een paar te lefooncellen. Verslagen. De rekening van het Strand feest vertoonde aan ontvangsten een som van f 185, en aan uitgaven f 166.85V2» dus een voordeelig saldo van f 1S.14V&, terwijl er een bezit aan prijzen was van f 28.14. De verlotig had aan ontvangsten f 310.05 opgeleverd, waartegenover aan uitgaven stond f 151.85, zoodat er een batig saldo van f 158.20 was. De duinwandelingen hadden gekost f 33.58 en de ontvangsten bedroegen f 6.70, zoodat er een nadeelig saldo van f 26.88 bleqf. Hierbij werd opgemerkt, dat pl.m. 200 gasten aan de middagwandeling hadden deelgenomen, terwijl met de ochtendwan deling slechts 67 meegingen. De heer M. W. v. d. Garde meende, dat 8 uur 's morgens te vroeg was en gaf de commissie in overweging dat te veranderen De heer D. Duin Wzn. was van tegen overgestelde meening: 's middags achtte hij 't te warm voor een tocht door de duinen. De rekening reclameoptocht gaf aan in komsten f 206.43 en aan uitgaven f 206.21. Een batig saldo dus van f 0.22. In het verslag van den tuinwedstrijd sprak de commissie er haar teleurstelling over uit, dat er, ondanks het feit dat er prijzen waren uitgeloofd, zoo weinig werk gemaakt was van vele tuintjes. Benoeming commissies 1938. Verschillende commissies werden samen gesteld voor strandfeest, verloting, duinwan deling en reclametocht. Voor een weer te houden tuinwedstrijd was geen meerderheid in de vergadering te vinden. Bestuursverkiezing. De aan de beurt van aftreden zijnde se cretaris, de heer T. Mcedendorp, werd bij acclamatie herkozen. Uitgave folder 1938. Het bestuursvoorstel om een goedkoope folder te verspreiden, vond bestrijding door den heer D. Duin Wzn., die van een mooie gids meer succes verwachtte en door den heer II. R. J. Groothoff, die betoogde, dat reclame-werk niet te mooi kon zijn. Het be stuur zal in overleg met de commissie een reclame samenstellen. Bestuursvergoeding. Dit voorstel werd na vaak heftige en verwarde discussies teruggeno men. Duidelijk bleek echter, dat de vergadering het werk van het be stuur ten hoogste waardeerde. Begrooting '38. De begrooting sloot in ontvangsten en uit gaven met een som van f 1018,50. Het na deelig saldo van f 228 bleek bij nadere be schouwing niet zoo verontrustend te zijn: de uitgave van f 150 voor drukken van wan- delkaarten toch komt geleidelijk weer terug in de kas en zoo was er meer. Ofschoon vele leden uit bezuiniging wilden bedanken, sprak de meerderheid van de vergadering zich uit vóór het lidmaatschap van ANVB en Federatie. Na enkele wijzigingen werd de begrooting aangenomen. Rondvraag. De vergadering ging accoord met 't voorstel van den heer C. Hoogvorst. Azn., om bij het gemeentebestuur aan te dringen »pp verbe tering, verharding van het gedeelte Hargar- zeeweg, dat practisch volgebouwd is. De heer H. R. J. Groothoff betoogde nog, dat het bestuur zich niet dien de te bemoeien met het werk der commissies; ieder had zich tenslotte te onderwerpen aan de leiding van de betrokken commissie. Deze meening werd bestreden door den voorzitter: het bestuur heeft, steeds het recht cn de plicht in te grijpen, als dit in het be lang der vereeniging noodig geoordeeld wordt. De heer P. Huiberts wees er tenslotte nog op, dat indertijd was besloten de gewone vergaderingen te houden in de kom en drong op naleving van dit besluit aan. Hierna sluiting. Programma voor Zondag a.s.: SCHAGEN I—WIERINGERWAARD I 2 uur P. Schoorl H. Middelbeek M. de Haas A. Slikker, G. Boontjes, S. Grootes J. Steen, L. Schoorl, J. Peetoom, C. de Moor, J. Zonnenbcrg. Res.: J. Broersma. V.C.L. ISCHAGEN II. Vertrek 1 uur. D. Arnoldus, Joh. Bremer, A. de Wit. E. Rus M. Slikker, P. Boontjes, II. Vccnstra, G. Koch, P. de Vries, D. Ruig, J. Weeland Res.: F. Bosma. SCHAGEN III—CALLANTSOOG I. Aanv. 10 uur. J. J. Slikker G. Zwaan, P. Kistemaker T. Moransart, S. Breebaart, Jb. Molenaar J. Broer, J. Starreveld, Jb. Sieinons, J. v, d. Oord, J. Franzen. Res. W, van Goelcru Kijk, dat is mijn merk! Lef U er óók altijd op, wanneer U een fijne bouil lon wilt maken, dat U daar- voorMAGGI5 Bouillonblok jes gebruikt? Dat zijn de blokjes, die in kwaliteit aan de spits staan! Daórvan maakt U een bouillon, die een zuivere, natuurlijke, krachtige smaak heeft, die in alle opzichten „af" is. Let U dus óók op de geel-rode etiketten en de fabrieksmerken: de naam MAGGI en de Kruisster 1 GROOT-SCHERMER II—SCHAGEN IV. Vertrek 11.30 uur. W. Domper F. Nauts, C. Slikker H. Kistëniaker, D. Leeuwenkamp, P. Slik N. Raven, A. Willemsc, G. Lem, Chr. Necfkes, L. Koomen, Res.: J. Oostwouder, S. Visser. HELDER a—SCHAGEN a W. Gorter P. Dekker, R. v. Haren, G. Blaauboer, G. C. Annevcldt, Jb. Molenaar J. v. d. Ben, T. v. Rooy, J. Slikker, T. Schoorl, II. Volten Res.: P. Bakker. HELDER e—SCHAGEN b. H. Houtkooper W. Rezelman, J. Engelsman. P. de Kort, K. Molenaar, C. Damen S. Brak, K. de Boer, J. Kater, G. Anneveldt, R. Abbring. Res.: J. Molenaar. De adspiranten zorgen er wel voor tijdig aanwezig te zijn; wij vertrekken om 9 uur van de markt. De commissie en het Bestuur zijn nog steeds in onderhandeling met het Bondsbestuur aangaande de indccling van H.R.C. a en Helder a. Zorgen-\jul 1 ie--er voor je vereeniging niet op extra kosten te brengen, door allen Zon dag aanwezig te ziin. De belangstelling voor de training op Woensdagavond moet ook absoluut beter worden hoor jongens! De Adspiranten Comm, HET TRAININGSFONDS Zooals de bezoekers van den wedstrijd van' j.1. Zondag wel zullen hebben bemerkt, is op ons speelterrein een bus aan de kassa bevestigd. Hierbij staat een opwekking to lezen om het trainingsfonds te steunen. En velen zijn deze bus gepasseerd, die reeds een kleinere of grootere bijdrage hebben ge offerd. De penningmeester van de trainings fondscommissie kan echter veel geld gebrui ken en daarom willen we een ieder, van deze plaats opwekken de bus niet zonder meer voorbij te loopen. Guldens, kwartjes, dubbeltjes en centen, alles is welkom en we kunnen er niet genoeg op aandringen het trainingfonds te gedenken. Bedenk wel, dat het geld, waarmede dit. fonds wordt ge steund, uiterst goed is besteed. Ieder dio Sparta op een hooger plan wil zien, kenne zijn plicht! De Commissie, AUTOBOTSING. Gisterochtend om ongeveer half elf rijn do personenauto van den heer J. W. A. van Huit alhier en de vrachtwagen van de fa. G. Bras op de kruising Loet-Provinciale weg met elkaar in bótsing gekomen. De heer Huit, wiens cchtgenoote mede in den wagen zat, kwam vanaf de Loet en wilde den Provincialen weg richting Groo- tewal in slaan, toen van den Provincialen weg uit de richting Stolpen de vrachtauto, bestuurd door den heer Arie Pool, naderde. Beide wagens reden met matige vaart en kwamen gelijktijdig op het kruispunt aan. De heer Huit, die blijkbaar geen voorrang verleend had, trachtte nog uit te wijken, Pool haalde heelemaal naar rechts om, doch een botsing was onvermijdelijk. Zoowel vrachtwagen als personenauto werden aan de spatborden lcelijk bescha digd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, zoodat men nog van geluk mag spre- Majoor Ilolema heeft tegen beide bestuur ders proces-verbaal opgemaakt. THEATER ROYAL. De „dikke" en de „dunne" als tweelingbroers. Ze zijn er weer de beide bekende komie ken: Stan Laurel en Olivicr Hardv. Zater dag, Zondag, Dinsdag en met de veulenmarkt Si!- Zlji° zien zijn in "Dc Tweelingbroers". Ollie cn Stan zijn getrouwd en gelukkig tot op het moment, dat hun „ontaarde" twee lingbroers, die zeeman zijn geworden in het vaarwater komen. Dan is het. met de rust gedaan; een serie zotte persoonsverwis selingen doen den toeschouwer tot het einde toe krom liggen van de lach. Steeds sneller wordt het tempo naar het einde toe opge jaagd, totdat de film een climax bereikt als de vier snaken elkaar na eindeloos geharre war ontmoeten. Wie houdt van een avond zorgeloos lachen moet deze film gaan zien. Hij gaat er mis schien naar toe als pessimist, hij komt er vandaan als optimist. Het kan niet missen!

Schager Courant | 1937 | | pagina 5