Hoe Defensie in nieuw kader voorziet Naar strenger gehandhaafde Zondagsrust De Iersche familie van Arische Hitier Half-doode vrouw die nog jaren kan leven Chaufemps en Delbos zouden gaan week-enden in Londen Nog meer moeilijkheden voor Janson Vijftien inbraken op zijn geweten Postvluchten op Indië Maximaal drie dienst plichtigen per gezin Tal van notarissen opgelicht Slippende auto raakt drie wielrijdsters Woensdag 24 November 1937 Vierde blad Neef van den Führer in Londen. William Patrick Hitier, een neef van den Führer is op het oogenblik in Londen. Een [verslaggever van de „Daily Express" heeft pen onderhoud met hem gehad. „Ik ben de eenige wettelijke afstammeling jvan de Hitlër-familie", zeide William, ter- ;wijl hij de armen kruiste op dezelfde manier als de Führer dat altijd doet. „Dat gebaar zit ons in het bloed", zeide hij meteen, „ik betrap mezelf erop, dat ik het steeds weer doe." jWilliam Patrick, de 26 jaar oude zoon van [Alois Hitier, een broer van den Führer, die een herberg heeft, is voor een korte vacantie in Engeland na vijf jaar onafgebroken in Duitschland te hebben gewoond. Hij praatte met mij, zegt de reporter van de „Daily Express" in de kleine achterkamer van een bescheiden huisje, dat zijn Iersche moeder in Highgate bewoont. „Ik kwam terug, omdat ik heimwee naar Engeland voelde." Hij struikelde over een woord. „Ik vind het moeilijk na zoo langen (tijd weer Engelsch te spreken, hoewel het natuurlijk mijn moedertaal is. Af en toe hoort men een Duitsch accent. "William Hitier lijkt sprekend op zijn oom, Üie zijn afgod is. Het bekende kneveltje is tot op een haar nauwkeurig nagebootst, dezelfde scheiding ligt in het sluike haar. Hij is van idezelfde grootte en bouw. „Mijn oom, de Führer, heeft opdracht ge geven, dat ik alle mogelijke medewerking lou krijgen, waar ik ook kwam," vertellde bij me. „Ik bestuurde het bankwezen en ik heb In de Opel-fabriek gewerkt en in andere industrieele concerns. In Duitschland zeg gen ze, dat niemand financieel zoo goed 'bij is, als de Engelsohman. Moeder een Iersche. In Duitsthland leef ik als partdcudier en ïn Engeland ook. Ik heb geen bevoegdheid eenige politieke [verklaring af te leggen, en ik wil geen Idingen zeggen, die mijn oom zouden kun nen ontstemmen. Duitschland is goed voor de Duitschers en Engelland voor de Engelschen. De Duit- schers bewonderen de Engelschen wegens hun vastheid van karakter. Mijn moeder is een Iersche en goed Ka tholiek. Ik vind het erg moeilijk haar tot het nationaal-socialisme te bekeeren. Er zijn een paar dingen, waar zij niet sym pathiek tegenover staat. Zij verloor haar Britsdie nationaliteit, toen zij. mijn vader trouwde en Oostcnrijksche werd. Onlangs weigerde het Oostenrijksche consulaat haar papiéren te vernieuwen, zoodat ze nu hee- ïemaal geen nationaliteit meer heeft. „Ik ben in Liverpool geboren. In 1914 wa- iren we in Londen. Mijn vader had een scheersalon. Hij verliet Engeland om bij 't Oöfctenrijks'che leger te gaan vechten en ik •werd naar Liverpool gezonden om bij mijn Iersche grootouders in te gaan wonen. Bedekte eerbied klinkt in zijn stem, wan neer hij spreekt over zijn oom. Sinds de Führer aan de macht is gekomen, is> Duitschland enorm vooruitgegaan", zeide hij. Onderbewustzijn reageert niet meer. Vreemde patiënt in En gelsch ziekenhuis. Midden Augustus viel de jonge mrs. Ioy Smith te Londen in Oxfordstreet van het dak van een pakhuis bovenop een zonne scherm. De doktoren van de Middlesex Hos pita!, waar zij is opgenomen, zijn van oor deel, dat zij nog jaren lang in half bewuste- loozen toestand kan blijven leven. Men vermoedt, dat, net zooals een inva lide die lang in bed ligt, vergeet hoe hij moet loopen, mrs. Smith heeft vergeten, hoe zij moet spreken. Zij heeft in de 105 dagen, die sinds haar val zijn verloopen, geen woord gesproken. Zij reageert op geen enkel geluid en geeft geen antwoord op de dage- Jijksche smeekbeden van haar man om te spreken. Men denkt, dat de val de zenuwverbinding tussohen haar stembanden en de hersens heeft verbroken. Het is ook twijfelachtig, of haar gehoor nog wel functionneerrt. Kort geleden waren er nog weer bewijzen, idat mrs. Smith's zenuwstelsel ernstig in de war is. Haar spieren zijn voortdurend in gespannen toestand, zoodat, als haar han den worden bewogen deze beginnen te tril len en den in de oorspronkelijke houding terugspringen. Slechts gedurende de eerste drie weken in het ziekenhuis was mrs. Smith geheel bewusteloos. Gedurende die periode lag zij stil als een doode; de pupillen van baar wijd-open oogen staarden doelloos in de ruimte. Zij reageerde op geen geluid of aan raking. Echtgenoot bezoekt haar eiken dag. Plotseling werd op een morgen ontdekt, dat zij het bewustzijn half had teruggekre gen. Een der verpleegsters hield haar een hand voor de oogen en zij knipte met haar oogleden. Dat was een dag van vreugde voor haar man, die haar eiken dag, sinds zij het ziekenhuis was binnengedragen, be zoekt. Dien eersten nacht geloofde niemand, dat mrs. Smith zou blijven leven, zóó zwak was haar ademhaling. Alles wat er gedaan kon worden was het hechten van de gapende wond in haar achterhoofd nu geheel ge nezen en bloed, zout en glucose in haar aderen te spuiten. Het zou buitengewoon moeilijk zijn ver betering in haar toestand te brengen door een operatie, werd een reporter van de „Daily Express" verteld. Elk van de duizen den cellen en vezeltjes in haar hersens kon de oorzaak zijn van baar half-bewusteloo- zen toestand. Zonuwspecialisten, die de slanke, zwart harige patiënt hebben bestudeerd hebben de mogelijkheid uitgesproken, dat, hoewel zij misschien bewust kan hooien, haar onder bewustzijn weigert te reageoren. Zij vesti gen er de aandacht op, dat een normaal mensch niet luistert als hij niet wil ant woorden. Mrs. Smith's voedsel bestaat uit zure melk die haar om de twee uur door een rietje wordt ingegoten. Conferentie met de Engelsche regeering over de internationale situatie. In politieke kringen te Londen heeft men gisteravond te verstaan gegeven, dat binnenkort een bespre king zou kunnen worden gehouden tusschen de eerste ministers en de ministers van buitenlandsche zaken van Frankrijk en Groot Brittannië. Men verzekert zelfs, dat de ambassadeur van Frankrijk gisteravond door Eden zou zijn gepolst, terwijl de ambassadeur van Groot Brittannië te Parijs zich bij Chau- temps van dezelfde missie heeft gekweten. De Britsche minister-presidenit zou, naar men, zegt, er verlangend naar zijn per soonlijk contact te hebben met zijn Fran- schen collega. Chautemps en Delbos zou den er aldus toe kunnen komen zich einde der week naar Londen te begeven. Indien deze ontmoeting tot stand zou komen, zouden de staatslieden tal van kwesties' moeten onderzoeken: 1. De Duitsche eischen, die Hitier aan Lord Halifax heeft uiteengezet ter gelegen heid van diens bezoek aan Duitschland; 2. Het Spaansche conflict. 3. De houding van Italië, en 4. de Chineesch-Japansche vijandelijkheden Het is' onmogelijk reeds nu een bevesti ging te verkrijgen van het initiatief dat aan het Britsche kabinet wordt toegeschreven. Belgische kabinetscrisis Gelijk werd gemeld, is aan Janson voor de tweede maal opdracht verstrekt om te trachten een kabinet te vormen. De afgevaardigden van het Belgische ka tholieke blok hebben gisteravond kennis genomep. van een yerslag, dat .du Bus de Warnaffe en Pierlot hebben uitgebracht met betrekking tot de hun gedane aanbie ding tot medewerking aan een regeering Janson. Na deze bijeenkomst heeft Bus de War naffe opnieuw met Janson geconfereerd. Gisteren is geen beslissing gevallen. Janson zal meer moeilijkheden ontmoeten dan hij dacht, toen hij zijn taak als forma teur begon. In politieke kringen loopt het gerucht, dat een regeering zou kunnen worden ge vormd met drie liberalen. Janson zou dan minister-president en minister zonder porte feuille worden, Lippens zou de portefeuille van minister van openbaar onderwijs ont vangen en Dierckx de functie van minister' van binnenlandsche zaken. Voorts zouden zes socialisten in deze re geering opgenomen worden, te weten: De Man (Financiën), Spaak (Buitenlandsche Zaken), Merlot (Openbare Werken), De-, lattre (Arbeid), Bouchery (P.T.T.), en Wau- ters (Volksgezondheid). De vijf katholieken zouden zijn Vanisac- ker (Oeconomische Zaken), Rubbens (Kolo- niën), Pierlot (Landbouw), Marck (Verkeers wezen), Bus de Warnaffe (Justitie), terwijl generaal Dcnis (partijloos) de portefeuille van Oorlog zou ontvangen. 346 officieren en 1586 onderofficieren meer noodig De oefentijd van 11 maanden gaat 1 Oct. 1938 in. 1 Maart 1938 160 beroepsofficieren en einde Maart 1939 1500 onder-of ficieren toegevoegd. Aan de Memorie van Antwoord inzake het wetsontwerp tot wijziging van cte Dienstplichtwet wordt het volgende ont leend. De regeering heeft zich eenigermate ver baasd over de opmerking van verscheidene leden, dat de onderhavige voorstellen tech nisch onuitvoerbaar zouden zijn met het oog op het bestaande zeer groote tekort aan kader. De minister van Defensie heeft er voor zorggedragen, dat de bij zondere maatregelen, welke voor de noodzakelijke aanvulling van het officieren- en onderofficierenkorps moeten worden getroffen, in wer king kunnen treden, zoodra over de daarvoor noodige gelden kan worden beschikt. Ook nadat het ontwerp tot wet zal zijn verheven, blijft de eerste oefentijd voor de lichting 1938 5^ maand bedragen, zoodat de October- ploeg ong. 15 Maart 1938 met groot verlof zal worden gezonden. Hoe wordt in de behoefte van of ficieren voorzien? Op de Kon. Militaire Academie zijn thans 29 cadetten, die in Aug. 1938 benoembaar zijn. Dit jaar zijn 50 cadetten toegelaten, wier oplei ding zoo zal worden geregeld, dat zij in October 1938 gereed zullen zijn als infanterie-officier, bestemd voor de tirailleuropleiding. Hun opleiding zal, na hun benoeming tot tweede lui tenant, door het volgen van speciale cursussen, voltooid worden. Op 1 October zullen dus 79 tweede-luite nants ter beschikking komen. De Minister stelt zich voor ongeveer 160 reserve-officieren, allen tegelijk ongeveer, 1 Maart 1938 in werkelijken dienst te doen ko men. Reeds dadelijk kunnen zij dan prac- tisch bekwaamd worden voor de hen wach tende taak. Er worden meer cadetten aan genomen. Eind 1938 zullen reeds 79 en 120 of 200 officieren beschikbaar zijn. Overigens zal in de behoefte worden voorzien door ver hooging gedurende eenige jaren van het aantal aan te nemen cadetten, terwijl zoo lang de aantallen van de vredesorganisatie niet zullen zijn bereikt, tijdelijk reserve- officieren vrijwillig in werkelijken dienst zullen kunnen worden gesteld. De onderofficieren. De aanvulling van de onderoffic-iersvaca- tures dient te geschieden door indiensttre ding van dienstplichtige onderofficieren als capitulant. Er is1 reeds een aanvang gemaakt met verhooging van het aantal capitulanten en zijn er thans bij het wapen der infanterie reeds 233 dienstplichtigen onderofficieren-capitulant overcompleet. Einde Maart 1939 kan alzoo, indien noo dig, op een aanvulling van ongeveer 1500 onderofficieren bij het wapen der infan terie gerekend worden. Overigens ligt het in het voornemen ten einde ook de oudere kern te versterken zooveel mogelijk beroepsonderofficieren, die op bureaux werkzaam zijn, wederom troe- pendienst te doen verrichten en voorts de nog geschikt zijnde onderofficieren-wacht gelders tot den actieven dienst terug te roepen, voor zoover zij althans niet te oud zijn. Geen vertrouwen meer in conferenties Spanje moet zich wenden tot de volkeren, maar niet tot de kan selarijen. Het onafhankelijke republikeinsche blad „Heraldo" te Madrid, verklaart in zijn com mentaar op Halifax' besprekingen te Ber lijn, geen vertrouwen meer te hebben in di plomatieke conferenties en bijeenkomsten. Het voegt hieraan toe: .„Wij stellen onze ver wachting in de eerste plaats in onze eigen kracht en, pas daarparin.buitenlandsche hulp. Maar als die bifitibnlandsche hulp be staat, kan zij niet in de kanselarijen, doch op straat en in het hart van het volk wor den gevonden. Wij moeten ons dus wenden tot het volk, het Britsche volk in Engeland, het Fransche volk in Frankrijk, maar altijd tot het volk. Slechts het volk kent den prijs van den oor log, omdat het die betaalt met zijn eigen bloed." Rubberpak voor „IJzeren long"- man Frederick B. Snite, zoon van een Atroeri- kaansch millionnair, die twee jaar in een „ijzeren long" heeft geleefd hoopt binnen een paar dagen overgezet te worden in een lichter „long" van spcmsruibber. Hierin zal hij in staat zijn om zijn armen, beenen en hals te bewegen, wat hij, se dert hij op een wereldreis in China werd getroffen door kinderverlamming niet heeft kunnen doen. Hij reisde in zijn ijzeren long de halve wereld over naar zijn huis in Florida. Fre derick behield een opgewekte belangstelling in alles, wat er om hem heen gebeurde. Re gelmatig werd hij bezocht door het meisje, waar hij mee hoopt te trouwen. Onlangs merkten de doktoren echter op, dat hij som ber gestemd werd, doordat hij zich met kon bewegen. Zij hopen, dat dit beter zal wor den, als hij zijn nieuwe rubber long aan- beeft. Belangrijke arrestaties te Enschede Te Enschede is dezer dagen een aantal personen aangehouden, dat wordt verdacht van het plegen van tal van inbraken gedu rende de laatste drie jaren. Alle aangehoudenen hebben bekend. Tevens is thans aan het licht gekomen, dart: de 50-jarige betonwerker H. V., die op het oogenblik een gevangenisstraf onder gaat, schuldig is aan verschillende inbra ken. Deze man is indertijd door de recht bank te Almelo veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf wegens diefstal door mid del van insluiping. Het eenige bewijsmateriaal bestond uit een duimafdruk, welke in de betreffende woning was gevonden en waarvan de po litiedeskundige te Enschede de overeenkomst met die van V. aantoonde. Uit het na de arrestaties van de verschil lende inbrekers ingestelde onderzoek is thans gebleken, dat V. inderdaad een be langrijk aandeel in de diverse inbraken heeft. In de gevangenis heeft hij thans een volledige bekentenis afgelegd. Hij is min stens bij vijftien inbraken betrokken ge weest. Tweede Kamer Minister Goseling geeselt de N.S.B. DEN HAAG, 23 Nov. 1037. Elf sprekers hebben zich heden over het budget van minister Goseling uitgelaten, dat maakt met de vijf van j.1. Vrijdag, zestien. 'tViel nog mee, wijl Binnenlandsche Zaken waaromtrent wij vanavond de verdere rede van Exc. Van Boeyen zullen gaan be luisteren immers op i na de vijf en twin tig haalde. Minister Goseling maakte heden in den namiddag een begin aan zijn antwoordrede en al dadelijk kan worden getuigd, dat Z.Exc. er bij dit eerste mondelinge contact met de Kamer wonderwel in slaagde, onmid dellijk niet alleen volledig liet oor der Ka mer te winnen, maar tevens levendige toejuichingen te wekken! Dat kwam vanwege de wijze, waarop hij „afrekende" met de nationaal-socialistische oppositie in de Kamer. Reeds eerder in den middag was dr. Kortenhorst (R.K.) gekomen met een verontwaardigd protest tegen de woorden van den heer Rost van Tonningen (N.S.B.) omtrent de R.K. Staatspartij. De af gevaardigde noemde een en ander „grove en op niets gebaseerde beschuldigingen", verze kerend, dat het door de „nieuwe anti-papis ten" opgeroepen „Roomsche spook" heusch niemand heeft verschrikt, dat iedereen kan weten, hoe de katholieken in het verleden steeds trouw het vaderland hebben gediend. Toen Z. Exc. Goseling vanmiddag maar even het woord verkreeg, werd de toch al eenigermate scherpe stem van den minister snijdend toen hij verklaarde even met een kort woord te moeten afrekenen met de vertegenwoordigers van de N.S.B. in de Kamer. Dat de N.S.B. tegen de begrooting zal stemmen dient de Kamer met gelaten heid te dragen, aldus verder met een droog gezicht de bewindsman. Nog 'n enkel woord wijdde de bewinds man aan de N.S.B. Hij wees namelijk op een artikel in het „Nat. Dagblad" van 5 dezer waarin, naar aanleiding van de zaak Vün 't Sant, wordt gevraagd: „Waar is het spoorloos verdwenen dossier?" Het bericht wilde slechts kwade sensatie wekken, aldus Z. Exc., want van den gang van zaken is een volledig proces verbaal opgemaakt, dat nog wel dateert van 16 Maart '36. Van de heden aangeroerde onderwerpen noemen wij: Het huwelijksrecht. Een der meest op den voorgrond tredende vraagstukken, in het debat. Heden was het verschil v?fn inzicht niet zoo sterk als j.1. Vrijdag, toen de V.D. en S.D.A.P. aan het woord whs. De liberale heer Wendelaar bleek heden voor een „strakke band", al bepleitte hij uitbreiding van de gronden voor echtscheiding. Jhr. de Geer (C.I-I.) wees er juist op, dat die uitbreiding practisch neerkomt op scheiding bij onder ling goedvinden, en in deze bestreed hij ook mr. Donker (S.D.), vragend, op welke gron den men, geheel loslatend de christelijke huwelijksmoraal, bezwaren kan maken tegen de z.g. veelwijverij? De laatste spreker van vanmiddag was ds. Zandt (S.G.), die eveneens tegen de moge lijkheid van echtscheiding bij onderling goedvinden van leer trok, van meening zijnde, dat de Regeering het kwaad bevor dert door subsidie te verleenen aan open bare bibliotheken. AVONDVERGADERING. Binnenlandsche Zaken. Wat de Regeering met de Zondagsrust be oogt Minister Van Boeijen kreeg dan heden avond gelegenheid, zijn rede van j.1. Don derdagavond voort te zetten. Z. Exc. gaf aan, welk doel de Regeering met de Zondagsrust beoogt en wat, zij pre cies wil. Voorop plaatste de minister, dat de eeredienst beschermd, de rust bevorderd moet worden. „Men steune in deze de Re geering!" riep de bewindsman uit, ter wil le van de heiliging van den dag des heeren. Z. Exc. noemde Zondagsarbeid ten bate van het persoonlijk genoegen egoistisch, doch de Regeering wil slechts wat redelijk bereikbaar is. De Regeering ziet geen kans deze kwestie op voor ieder bevredigende wijze op te los sen. Volgens Z. Exc. zal zonder twijfel de tijd eens komen, waarop die regeling wel mogelijk zal zijn en die groei wenscht de Regeering thans krachtig te bevorderen, totdat duidelijk en overzichtelijk is, wat bereikbaar moet worden geacht. En het behoeft stellig niet te verbazen, dat de minister verzekerde, dat de Regee ring momenteel zeker geen integrale toe passing der wet beoogt, doch zij is voorna melijk van plan ertegen te waken, dat op die gebieden, waar de wet wel toepassing vindt, ongewenschte toestanden ontstaan.. Voorloopig dient, dus te worden afgewacht in welke mate de Regcering erin slaagt, het practische leven naar een zooveel strenger gehandhaafde Zondagsrust om te buigen. Het verdere debat leverde zeer weinig overzichtelijks op en de begrooting haalde makkelijk dc eindstreep. Vertrek van Aankomst te fheenrêis) |Bap*- 23 Noï' |Sin23 N0V' aerugrois) lAthene 23 N°V-|A'dam 23 Nov. (heenreis) |Basra 23 Nov. |jodhp. 23 Nov. (terugreis) |J°dhp- 23 Nov' lBaKd' 23 Nov" (heenreis) |A'dam 23 Nov- |NapeIs 23 Noï- (terugreis) lBand- 23 Nov" |SinKap- 23 K°V (heenreis) lA'dam 25 Nov. Mm de vrijstellingen zal behal ve aan die wegens broederdienst niet worden getornd. De vrees is niet gewettigd, dart hert on derworpen nieuwe stelsel, ter voorziening in nieuw kader met het oog op de uitbrei ding der weermacht, zou leiden tot wille keur bij het aanwijzen van diegenen, die als gewoon dienstplichtige hun verplichtin gen bij de weermacht moeten volbrengen. Met uitzondering van de vrijstelling wegens broederdienst wordt aan de vrijstellingen niet getornd, aldus de Mem. van Antwoord, inzake het wetsontwerp tot wijziging van de Dienstplichtwet. Wat betreft de wijze, waarop het overschot aan personen, die voor be stemming tot gewoon dienstplichtige beschikbaar komen, wordrt wegge werkt, is het zeer goed mogelijk, dat de aanvankelijk gekozen richtlij nen bij voortgezette toepassing ver andering moeten ondergaan, waarbij nog komt, dat de meerdere of min dere geschiktheid wellicht ook nog naar andere maatstaven zal moeten beoordeeld worden dan den licha- melijken toestand. Hert verminderen van het getal van ge woon dienstplichtige beschikbare personen, tot het in de wet toegelaten getal zal ge schieden op zoodanige wijze, dat elke goed gekeurde, die hetzij wegens mindere ge schiktheid, hetzij als lid van een groot ge zin voor vrijdom van dienstvervulling in aanmerking zou kunnen komen, doch liever gaat dienen, hiertoe in de gelegenheid wordt gesteld. Het getal zonen, dat in een ge zin tot dienstvervulling in vredes tijd kan worden opgeroepen, be hoort volgens de meening der Re geering, aan een maximum te wor den gebonden. Voorhands lijkt het getal 3 hiervoor wel aanvaard baar. Een 44-jarige landbouwer C. J. v. d. P. te Zevenaar, die gedurende geruimen tijd tal- looze notarissen in het geheele land heeft opgelicht, heeft gistermiddag voor dc Arn- hemsche Rechtbank terecht gestaan, v. d. P. vertelde overal hetzelfde verhaal: een halfbroer van hem, een R.K. priester, zou in Amerika en in de Betuwe diverse gron den hebben bezeten, die v. d. P. nu deze broer was overleden, moest verkoopen als gemachtigde. Daarbij deed hij het dan voor komen, of de notaris, bij wien hij het ver haal opdischte, met den verkoop zou worden, belast, dat hij eerst in onderhandeling was geweest met een anderen notaris, die nog duizend gulden van hem kreeg, weshalve hij niet met hem kon breken en dat nog slechts een paar honderd gulden aan het bedrag, dat hem zou vrij maken, mankeerde. De notaris leende hem dat geld, om later te ervaren, dat hij was opgelicht. Op het laatst had hij zooveel notarissen aldus „bewerkt", dat zij elkander tegen v. d. P. gingen waar schuwen, doch door valsche namen te ge bruiken wist verd. ook nadien nog notaris sen op te lichten. De officier van justitie eischte twee en een half jaar gevangenisstraf De uitspraak is bepaald op 7 December. Gesmokkelde „pootjes' Drie maanden tegen chauffeur geëischt. De officier van justitie te Amsterdam re- quireerde tegen een chauffeur, die ongekeurd, vleesch van de Zwolsche boot had afge haald, en aan een slager te koop had aange boden, een hechtenisstraf van drie maanden en openbaarmaking van het vonnis. De chauffeur had met zijn vrachtauto drie manden „pootjes" van de boot gehaald, hij reed naar een slager, doch deze had weinig lust het vleesch te koopen, ofschoon het aan geboden werd als „versch Amsterdamscli vleesch". Enkele oogenblikken later werd de chauf feur aangehouden door ambtenaren van den keuringsdienst. Hij verklaarde toen, dat hij op weg was naar het abattoir, wat echter met den weg slecht klopte. ft Gisteravond omstreeks zes uur heeft zicK op den Postweg, nabij de Postbrug over het kanaal van Zuid-Beveland een ongeluk voorgedaan, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De bestuurder van een perso nenauto, de heer C. Meyer uit Kluiningen moest op genoemde plek remmen, tenein de een hem tegemoet komende auto te laten passeeren. Bij het remmen slipte de auto door, reed tegen een boom en kwam vervolgens omgekeerd op den weg te lig gen. Bij deze manoeuvre werden drie fiet sende dames door do auto meegenomen. De lieer Meyer bleef geheel ongedeerd, hetgeen zeer zeker een wonder mag worden genoemd. De drie dames, de gezusters van Stee en mej. Ekhardt, allen uit Ycrsekc, hadden schaaf- en snijwonden opgeloopen. Zij zijn ter plaatse door een geneesheer uit Ycrsekc verbonden.

Schager Courant | 1937 | | pagina 10