DANSEN WOENSDAGSCHE MIJMERIJ Arrondissenients rechtbank te Alkmaar Uit onze omgeving 8 In.EETEH 8 T. i EETEH-v. Twuijvsr 8 8 piet. HOTEL „VREDELUST" Sint Nicolaas L. Meinema Zijn de Poldersche vaarten bevaarbaar Pas qetrouwd klerk wegens fraude gearresteerd Opheffing van 150 spoor wegstations en haltes Paddestoelen dooden negen Polen Doode keerde terug ria 23 jaar Marktberichten f Studentikoze baldadigheid. Niet alleen in Nederland is de jeugd baldadig. Is het volgens de legende gewoon- te, dat Amsterdamsche boefjes op Woens- dag- en Zaterdagmiddag elkander animee- ren met de woorden: „Jó ga mee swoane peste", in Engeland zijn niet zoozeer de zwanen het mikpunt als wel G^orge Ber- nard Shaw. De eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat in het algemeen Shaw degeen is, die begint... Maar in dit geval zyn het de studenten van St. Andrew's University. Het is in Engeland gewoonte, dat univer- siteiten en „colleges" de eerefunctie van lord-rector aanbieden aan een of andere brillante figuur. Te oordeelen naar de plaatjes, die de Engelsche couranten ge- woonlijk geven van de hulde, die aan der- gelijke roemruchte personen wordt be- wezen, is de bekleeding van zulk een eere- functie geen onverdeeld genoegen. Wy herinneren ons tenminste van Bald- win, MacDonald en andere grooten ont- vangsten, die eindigen in een z.g. „rag", waarbij de brillante figuren onder zakken meel, balen confetti en meer prettigs wer- den bedolven en tenslotte bly mochten zijn, als ze er het leven af brachten. Van hun j toga bleef niet veel over. Is Bernard Shaw bevreesd geweest voor een figuur? Het is mogelijk. Menschen als Shaw, die graag anderen in hun hemd zet- ten, missen zelf niet graag... al was het 2 maar hun overjas. Hoe het zij, toen de studenten van St. Andrew's enkele jaren geleden Shaw het lord-rectorschap aanboden, bedankte hij voor de eer. Wanneer men de reputatie heeft geestig te zyn, heeft men zekere verplich- tingen. Hij voldeed daaraan door te telegra- j feeren: „Ik ben een onbenulligheid van niet voldoende grootte om de benoeming aan te jj nemen". Helaas hebben ook studenten een repu- tatie op te houden. Als zij eenmaal afgestu- deerd zijn, behooren ze zich als deftige bur- gers te gedragen. Willen ze nog genieten van de priveleges, die bij de jeugd behooren, dan moeten ze haast maken. Vandaar mis- schien de krampachtige uitingen van balda- digheid, die aan het studentendom inhaerent zyn en aan het studentenleven kleur en romantiek geven. Kortom, dit jaar herhaalden ze hun uit- noodiging, en, voortbordurend op het on gunstige brevet, dat de overmoedige oude heer zichzelf eens had uitgereikt, seinden ze ditmaal: „Wij vinden u de beste van een groep on benulligheden". Er was een formulier voor antwoord bijgevoegd: RP9. Het antwoord luidde: „Neen. Shaw". Maar dat was heelemaal de bedoeling niet. Ze wilden Shaw öf tenminste een van zijn beroemde boutades. Een poging om hem uit zijn tent te lokken: Zy protesteerden, omdat hij voor het antwoord maar 2 van de 9 betaalde woorden had gebruikt en vroegen hun geld terug. De brave Ier retourneerde p.o. het formulier in een envelop. Den volgenden dag ontving Shaw het vol gende telegram: „Denk er nog eens over na. Eindkeus gaat tusschen u en Shirley Temple". Hierop is hij het antwoord schuldig ge bleven, en dat is jammer. We hadden graag nog meer vonken zien spatten „Probeer het inderdaad met Shirley Tem ple. Ze is meer in jullie leeftyd en kan jullie misschien leeren, grappig te zijn". „Wy hebben juist last van overmaat aan grappigheid. Hoopten in uw aanwezigheid daarvan te genezen". „Ik blijf by mijn weigering. Heb niet den minsten aanleg voor de leiding van een crèche. Als Temple jullie te grappig is, pro beer dan Mae West". „Mae lijkt ons voor een crèche funest. Is bovendien te oud. Willen niet „terug naar Methusalem". Als u onze uitnoodiging aan vaardt, zullen wij een van uw boeken lezen". „Zelfs laatste bedreiging kan mij niet overreden. Freddie Bartholomew zoekt by- baan. Verdient slechts 5 millioen dollar per jaar". „Freddie te veel geest. Geven u niet op. Nemen eventueel genoegen met uw baard". „Wordt niet ongeduldig. Weldra zal ook jullie baard beginnen te groeien. Verdere antwoorden niet zonder voorafgaand hono rarium". En dit zou waarschijnlijk het einde van het vuurwerk zijn. De werkloosheid op het platte land in den kop van Nrd.-Holland Naar wij van bevoegde zijde ver nemen is op het platteland in den kop van Noord-Holland de geheele zomer de werkgelegenheid beter ge weest als in jaren het geval was. De oorzaak hiervan moet in hoofdzaak worden gevonden in een kleine ver- betering in het boerenbedrijf en de vele werkzaamheden door de Cul tuurmaatschappij in den Wieringer- meerpolder uitgevoerd. In dezen polder hebben zeer vele arbeiders afkomstig uit de grensgemeenten tot half October werk gevonden, het laatst met liet bietenrooien enz. Nu deze campagne geëin digd is, zijn er echter een aantal arbeiders ontslagen, die ten laste van de verschillende gemeenten komen. Ook is gebleken dat veel minder arbeiders uit andere streken door de werkgevers in den kop van Noordholland zijn aangenomen, het geen niet alleen een gelukkig verschijnsel js voor de arbeiders uit onze omtrek, maar ook van belang is te achten voor den Mid denstand. Om eenig idéé te geven van deze kleine vooruitgang op het platteland in den kop van Noordholland geven wij hieronder een overzicht van het aantal wcrklooze landar beiders uit. enkele gemeenten, zooals de toe stand begin October 1936 en begin October 1937 was. Gemeente: Anna Paulowna Barsingerhorn Callantsoog Nieuwe Niedorp Oude Niedorp Schagen Winkel Zijpe 1036 1937 37 6 18 6 14 5 31 16 13 9 27 15 8 1 54 48 Strafzitting Meerv. Kamer, 23 Nov. 1937. Uitspraken vorige zitting, 16 Nov. KI. Schr., chauffeur. Alkmaar Toebren gen van ernstig lich. letsel door schuld. Klsch f75 boete of 30 dagen, benevens ont zegging rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. Uitspr. 1 maand hechtenis en 1 jaar ontzegging (voonvaardclijk). Corn. Zw.. grondwerker te Alkmaar, val- sclie opgaaf ten behoeve van de steunver lening. Eisch 6 maanden gev., uitspraak 3 maanden gev. Corn. B., chauffeur, Schoorl, liooger beroep vonnis Kantonger. Alkmaar, ter zake over treding motor- en rijwielwet, het in gevaar brengen van de vrijheid en veiligheid van het verkeer, f20 boete, subs. 20 dagen hech tenis. Eisch bevestiging: vonnis bevestigd. Jb. V., Purmerend, hooger beroep vonnis Kantonger. Alkmaar, overtreding motor- en rijwielwet, f 10 boete of 5 dagen. Eisch be vestiging. Uitspraak vonnis bevestigd. Jan k.. chauffeur. Helder, hooger beroep vonnis Kantonger. Helder, ter zake rijden op de kleine steentjes van het Havcnplein aldaar, f20 boete of 10 dagen. F.isch beves tiging. Uitspraak vonnis bevestigd. Abram V., lompenhandelaar, Helder, hoo ger beroep in 2 zaken, veroordeeling we gens overtreding der Hinderwet. Eisch be vestiging vonnis Hcldcrschc Kantonrech ter, bevestigd. Jan O., landh. te Mcdomblik, hooger be roep Kantonrechter te Hoorn, ter z. over treding jachtwet. Vrijgesproken. St. P ancras. LODEWIJK KAN ZN ROLSCHAATSEN WEL AFBINDEN. De primeur kreeg heden onze welbe kende Lodewijk v. St., die voorheen het vak van slager beoefende, doch zich thans had toegelegd op het „uitbeenen" van oude afgedankte motorfietsen en auto's, te St. Pancras. Lodewijk, niet afkeerig van een stevig glaasje bier, werd in den nacht van 23 April aangehouden op den rijweg in den Schermer door de veldwachter WaterdrinT ker en Vlaming, op grond van het feit, dat de door Lodewijk bestuurde overjarige Whippet, zonderlinge slingeringen maakte, terwijl bij bet openen van het portier een verstikkende bierwalm naar buiten sloeg. Voorts was de redenaarskunst van Lo min min of meer „verwond" en naar aanleiding van al deze abnormaliteiten, die het straf bare feit, het experiment van een chauffeur om onder den invloed van alcoholische la- venis een motorrijtuig te willen besturen, vormde, moest Lo zijn oud vehikel aan den kant van den weg zetten, waar hij de cabine bezigde, om zijn tamelijk vertraagde nachtrust aan te vullen. Hij liep natuurlijk het onmisbare proces verbaal niet mis. Met een meelijdenwekkend gezicht verscheen hij voor den kantonrech ter, wiens hart hij stal, door zijn gevoelens van berouw en zijn beloften van beterschap en die hem daardoor tot slechts 4 dagen hechtenis en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 8 maanden, doch voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar veroordeelde Dit vonnis viel zeer in den smaak van den veroordeelde, doch niet in die van den amb tenaar, die tegen die uitspraak in hooger beroep ging. Dat appèl werd heden behan deld en het bleek dat meneer de officier, die Lodewijk van haver tot gort kent, volko men modeging met de geste van zijn ambt genoot hij het kantongerecht en thans wat betrof de straf, een wat meer gevoeliger maatstaf aanlegde en wel 7 dagen hechtenis en 1 jaar ontzegging van rijbevoegdheid, doch thans niet voorwaardelijk, floch ter be kwamen tijd executoir. Het schijnt echter dat Lodewijk hot onderste uit de kan wil likken en voornemens is. in casafie hij den Hoogen Raad te gaan... Hoewel het niet twijfelachtig zal zijn, dat hij ook daar het deksel wel on zijn neus zal krijgen. Want wee den wolf, die in een kwaad gerucht staat. PETTEN. Een groot aantal huisvrouwen had Maan dagavond gehoor gegeven aan de uitnoodi ging tot een samenkomst in café Vriesman, waar-de roem van de Persil-fabrieken ook in den letterlijken zin van het woord werd bezongen. Op onderhoudende wijze vertelde de ver tegenwoordiger van de firma over de voor treffelijkheden van de verschillende door haar geproduceerde wasch- en schuurmidde len, terwijl een tweetal dames het juiste ge bruik demonstreerde. SCHOOBL Toen de heer K Wicdijk Maandagmorgen op zijn motorrijwiel langs den Hoeren weg van Schoorl naar Groet reed, bemerkte hij, doordat, de boerderij van don heer de Wever het. uitzicht belemmert, niet tijdig genoeg, dat er langs den Voorweg een auto van een handelsreiziger naderde. Een hotsing volgde, waarhij de motorrijder ernstig aan het hoofd gewond werd. Nadat dr. Heringa van Schoorl de eerste hulp had verleend, kon de gewonde man naar zijn woning worden ver voerd. De materieele schade is gering, Ondertrouwd: Jb. VRIESMAN Petten, Achterweg M 55. Zaandam, Westzanerdijk 121. Huwelijksvoltrekking 10 Dec. te Schagerbrug. COJjOCOOOCXJOiO^O Op 30 November a.s. hopen onze geliefde Ouders, Q cn 5 r hun 25-jarige Echtver- W eeniging te herdenken. 0 Hun liefhebbende Q 0 Kinderen, Q n BETS en Verloofde q 0 St. Maartensbrug, 0 g 24 Nov. 1937. oooooo'xjfxjooao Te huur: 3 H.A. BOUWLAND, te Breezand, desgewenscht met huis en schuur. Br. no. 23 Boekh. Antonyscn, Beverwijk. MORGEN VEULENMARKT Versterkte band. Gezelligste dancing VANAF HEDEN TOT 4 DECEMBER EEN DAG GRATIS KOOPEN waarvan de datum in gesloten enveloppe berust ten kantore van „DE NOORDERPOST". DAMES HUIBERTS MOLENSTRAAT. SCHAGEN. Te koop: 40 zijden FUIKEN, 120 Ma. 2 gebruikte Gasstellen, 1 Gaslamp, 3 Kronen. d. POR- TEGIJS, Zeesluis, Kolhorn. Te koop: Een prima JACHTHOND, Spaniel, beste vanger, en een Racefiets, Te bevragen bij joh. SNEEKES, Roggeveenstraat D 104, Schagen. Te koop gevraagd: Een pqrtij ERWTEN- of OUD STROO om mest te maken. P. SWA- GER, Visscherspad, Noord- scharwoude. Te koop gevraagd: Een 2e handsch HAKSELMACHINE. Aanbiedingen met prijsopgaaf O. BLAAUBOER, Groetpolder, Winkel. Gevraagd: Een bekwaam SNOEIER voor vruchtboomen cn beplan tingen. COR ZEEMAN, Tuinier, Wieringenvaard. Biedt zich aan: NET MEISJE, leeftijd 18 jaar, voor d. of d. en n. Br. onder letter W, Poststa tion Burgerbrug. Voor leveren wij u heerlijke AMANDELSPECULAAS TAAI-TAAI BANKET MOSCOVISCHGEBAJK St. NICOLAAS KRENTENBROOD Alsmede: CHOCOLADELETTERS -FIGUREN, BORSTPLAAT, enz. Beleefd aanbevelend, Electr. Bakkerij, DIRKSHORN. Te koop: 1 H.L. ORIG. ZAAIT AR WE, Carstens V, ontsmet, H.L. orig. Zaaitarwe, Vilmorin 27, ontsmet en. een Werkpaard en Ivlaverhooi, in draadbalen ge perst, bij II. WILMS, Zwinweg 6, Tel. 23, Anna Paulowna. Te koop gevraagd: Een eerste klas LIJKWAGEN, op gummi, liefst met dekken. Br. met uitersten prijs, onder lett. RH Bur. van dit blad. WOON- en WINKELHUIS, met bergplaats te huur in de Heerenstraat. Te bevragen bij L. VAN RIJSWIJK, Schagen. ANNA PAULOWNA Opnieuw de vischkwestie voor den rechter. De maandolijksche zitting van het Hel- dersche Kantongerecht ving gistermiddag aan met de kwestie over de al of niet be vaar- en bevlotbaarheid van de drie Polder sche waters: Ba 1 gzandkanaal, Zandvaart en Kromme Tocht. De Helderschc Visschersvereeniging „Den Helder" ziet gaarne, dat deze wateren niet als „algemcene verkeersweg en te water" worden aangemerkt, aangezien zij ze van den pachter ondergehuurd heeft. Op hun beurt trachten de Poldersche visschers het recht om in deze wateren te visschen te behouden en hebben 3 hunner zich laten be keuren om een principieele beslissing uit te lokken. Nadat de heer 't Hart van de visscherij- inspectie een betoog gehouden had, dat er op neerkwam, dat z.i. bedoelde wateren niet bevaarbaar en bevlotbaar waren, kwam schipper Muntjewerf van Anna Paulowna verklaren, dat hij enkele dagen geleden nog met zijn 15-tons schuit door bedoelde vaar ten gevaren was! Niettemin persisteerde de ambtenaar van het O.M. Mr. de Brueys Tack bij zijn vo rige eisch, zich beroepende op een arrest van den Hoogen Raad, waarbij uitgemaakt werd, dat een kanaal dan bevaar- en be vlotbaar is. als het „door algemeene bruik baarheid als algemocne verkeersweg te water" aangemerkt kan worden. Spr. vroeg dan ook nu weer een boete van f 6.tegen elk der drie bekeurde personen. Mr. Dr. Buiskool verweet allereerst de TIol- dcrsche Visschersvereeniging, dat zij langs een omweg wilde bewerkstelligen, dat be doelde vaarwaters verboden zouden worden voor andere visschers dan haar leden en betoogde voorts, dat de begrippen „bevaar baar" en bevlotbaar" volgens de wet niet afhankelijk zijn van de vraag of de vaarten veel of weinig bevaren worden. Zij zijn in elk geval bevaarbaar, dat is door Muntjc- werf's recente „vaartocht" overduidelijk be wezen, aldus pleiter. Onder de gegeven omstandigheden durfde de kantonrechter, Mr. Sickenga, een posi tieve uitspraak nog niet aan en zal eerst nog een anderen getuige hooren om eerst dan oen oordeel te vellen. Als deze geschiedenis 28 December a.s. nu maar eindelijk afgedaan zal wordenl WlERtNGERMEE 7? SLOOTDORP. Definitieve oprichting der Werk- geversvereeniging in het land bouwbedrijf in de Wieringermeer. Onder leiding van den heer K. van Galen kwam de voorloopig opgerichte Werkgevers- vereeniging in Hotel Smit te Slootdorp in vergadering bijeen, teneinde te komen tot definitieve oprichting en benoeming van een bestuur. Aanwezig waren circa 30 personen. Na opening volgde vaststelling van de no tulen van den voorloopigen secretaris, den heer D. Pijper. Vaststelling der Statuten. Hierop las de voorzitter artikelsgewijs de ontwerp-statuten, welke na een kleine correctie werden vast gesteld. Op de aangeboden ledenlijst werd door pl.m. 30 personen geteekend, zoodat hiermede de vereeniging definitief was op gericht. Bestuursverkiezing. De daarop gehou den verkiezing van een definitief bestuur had tot resultaat, dat werden gekozen: tot voorzitter de heer K. van Galen, D. Pijper, secretaris-penningmeester, voorts de heeren Munter, Bruin en Hoogschagen. Vaststelling contributie. De contributie werd bepaald op een heffing per H.A. van f 0.10, terwijl voor blijvend grasland de helft van dit bedrag geldt. Na de rondvraag, waarin nog eenige in terne aangelegenheden ter tafel kwamen, volgde sluiting. Gestolen geld gebruikt om huis in te richten. Do Ilaarlemsche politie heeft den 29-jari- gen klerk de W. van den gemeentelijken ■Haarlemsehen ineassedienst gearresteerd, die zich schuldig heeft gemaakt aan ver duistering van oneveer f 2800,ten nadeele van deze instelling. De man, die bij zijn verhoor een volledi ge bekentenis heeft afgelegd, is in het huis van bewaring ingesloten. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de verduisteringen gedurende de laatste twee jaren gepleegd zijn. De W„ die o.m. belast was met het inboeken van de bij den dienst ontvangen gelden, vulde kleinere bedragen in, dan hij in werkelijkheid ontving. De ver schillen eigende hij zich toe. Hij was on langs getrouwd en het grootste deel van het verduisterde geld had hij voor de inrichting van zijn woning besteed. INGRIJPENDE WIJZIGINGEN IN DEN ZOMERDIENST 1938. In een dezer dagen gehouden bespreking onder leiding van den Inspecteur-Generaal van het verkeer, waarbij vertegenwoordigers van de Nederlandsche Spoorwegen, van de Nederlandsche Vereeniging voor Tramwegen en Autotransportdiensten, de Ned. Bond van Autobusondernemers en de Bond van Be drijfsautohouders in Nederland, aanwezig waren, hebben de Nederlandsche Spoorwegen medegedeeld, dat in de zomerdienst 1938, ter bevordering van het personenvervoer en ter besparing van kosten, ongeveer 150 stations en halteplaatsen zullen worden opgeheven. Tevens zal, aldus lezen wij in het orgaan „Spoor- en Tramwegen" voor het geheele land een dienst regeling worden ingevoerd, zooals thans bestaat op de electrische lijn Amsterdam—Dordrecht, d.w.z. de vertrektijdstippen zullen ten opzich te van het volle uur steeds de zelfde zijn. Een dergelijke dienstregeling is een unicum voor Europa. Autobus- en tramdiensten zullen de verbin dingen onderhonden met die sta tions, die zullen worden opgeheven. Een ander gevolg van deze maatregelen is, dat een vereenvoudigd spoorboekje zal worden vervaardigd, met aansluitingen van tram en autobus. Bekneld tusschen brandkast en muur Ongeluk in Tilburgsch klooster. Bij het overbrengen van een brandkast, waarin de archieven van de missie op Bor- neo en Sumatra waren ondergebracht, ge raakte in het Capucijner-klooster te Tilburg gistermiddag de vijftigjarige aannemer v. d. B. tusschen kast en muur bekneld. De man kreeg zeer ernstige verwondingen aan het hoofd, alsmede inwendige kneuzingen. Ter plaatse werd hij voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden en vervolgens in ernstigen toestand naar het St. Elizabeth ziekenhuis vervoerd. In het dorpje Cazarelos bij Braganza in Portugal zijn een boer, zijn vrouw en vier jonge kinderen overleden tengevolge van 't eten van vergiftigde paddestoelen, die de boer en zijn vader in de nabijheid van de boerderij hadden geplukt. De oue man, die ook aan het maal aanzat, heeft hiervan echter geen nadeelige gevolgen ondervon den, hoewel hij meer paddestoelen schijnt te hebben gegeten dan eenig ander lid van het gezin. Dienzelfden avond is in een naburig dorp nog een familie het slachtof fer geworden van vergiftigde j>addestoelen. waarhij het echtjwiar zoowel als de kinde ren zijn bezweken. De plaatselijke autoriteiten hel)l>en krach tige maatregelen getroffen om te voorko men, dat zonder voldoende kennis van za ken nog meer wilde paddestoelen gegeten worden. Biedt zich aan: NET MEISJE, no. 156 Bur. van dit blad. liefst 't Zand of omgeving. Br. In den wereldoorlog op het slagveld blijven liggen. Dood gravers bemerkten, dat hij nog leefde. Na een afwezigheid van 23 jaar is Alfons Bientz, een bewoner van den Elzas, bij zijn familie,die hem reeds dood gewaand had, teruggekeerd. Bientz, die ingelijfd was bij het Duitsche leger, werd bij het uitbreken van den we reldoorlog uit zijn woonplaats Riedesheiin naar het Russische front gezonden, waar hij heeft meegevochten totdat hij met een hoofdwonde als dood op het slagveld werd achtergelaten. Zijn papieren werden ingele verd bij den bevelvocrenden officier, en, toen ElzasLotharingen na den oorlog weer in liet bezit kwam van Frankrijk, werd Bientz officieel op de doodenlijst geplaatst en -ont ving zijn moeder een staatspensioen. Met uilzondering van een getro.uwde zuster zijn alle familieleden in den loop der jaren overleden. Door bemiddeling van den Franschen consul-generaal te Leipzig vernaim zijn zuster tot haar verbazing, dat haar broer nog in leven was. Nadat aan verschillende formaliteiten voldaan was, is Bientz nu weer „levend verklaard" en naar zijn woonplaats teruggekeerd. Bientz heeft zijn leven te damken aam doodgravers, die bemerkten, dat hij nog in; leven was en hem naar een hospitaal lieten vervoeren, waar hij een operatie onderging aan den schedel. Na hersteld te zijn trachtte hij tweemaal tevergeefs te ontvluchten en werd veroordeeld tot twintig jaar dwang arbeid. Na een hongerstaking in de gevan genis te Leipzig lichtte een hem behande lend geneesheer eindelijk den Franschen consul-generaal omtrent het geval in, en werd Bientz vrijgelaten. DONDERDAG 25 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Oudlkarspel, 's av. half acht, Ds. Bloemhoff. Onderwerp: Kijken waarnemen zien schouwen. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Nov. Uien 8.20—8.70, drielingen 7.107.20. gro ve S—8.10, peen 2,10—2.60, kleine peen 0.90 1, kroten 1.404, roode kool 1.70—3, groe ne kool 1—1.50, gele kool 1—1.60, D. witte kool 0.801.40, bloemkool 5.6010.10, dito 2e soort 1.50—2.70, andijvie 00 et. NOORDSCHARWOUDE. 24 Nov. 8000 kg Uien 8.10—8.40 drielingen 7.10; gro ve 88.20; 4700 kg. peen 2.30—2.40 kleine peen 0.60; 10400 kg. roode kool 2.303.50; 7200 kg. wite kool 80. 1300 kg. gele kool 1.—17200 kg. d. wite kool 1—1.20 15500 andijvie 0.601 GRONINGEN. 23 November. Roode tarwe 6—8.25, tarwe wit- 6.208.60 Inlandsohe rogge 7—7.35, wintergerst 6.75— 7.35 (middenprijs 7.25) Zomer gerst 6.757.65 bigotgerst 6.757 30, haver (wit) 4.75—6.30 (middenprijs f 6.10), zwarte haver 5.756.50, groene erwten 710, paardenboonen 89,10, wierdeboonen 89.10, waalschelxionen ver inten, koolzaad 1013.75, kanvijzaad 16— 21.75, gele mosterdzaad 1016, kanariezaad 79, blauwe maanzaad 2031,25, buiten- landsche gerst 7.407.70, ronde nvais 7.10— 7,30, platte mais 77.20. Aanvoer matig, stemming kalm. enkele partijen witte zaai- haver boven noteering. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. BERLIJN, 23 November '37. Groenten on fruit: Berlijn: De aanvoeren blijven voldoende. De handel wordt normaal genoemd. Bloemkool lien wat op, spruiten noteeren vaste prijzen. De overige groenten hieven onveranderd. Voor fruit geldt het zelfde. Genoteerd wordt: IIoll. sla 12—13, Hol!, bloemkool 4050 p. 100 stuks, Cana- risohe tomaten 6—7 p. kuip. Hamburg: Holl. druiven tot 41 p. 50 kg., Holl. bloemkool tot 50 p. 100 stuks.

Schager Courant | 1937 | | pagina 2