PANTER Plaatselijk Nieuws. Jachtopziener van der Zee gaat vrijuit DAMPO Arrondissements rechtbank te Alkmaar Mond- en klauwzeer een straf des hemels Drinkwaterwinning in Noord-Holland 'n kleine surprise waar Sint altijd groot succes mee heeft, 'n doosje lO siulcs 30 cent mignon BESTUUR OUDERCOMMISSIE. Door de Oudercommissie van de U.L.O.- school alhier, zijn benoemd tot voorzitter en secretaris rcsp. de heeren W. .T. Bel en M, C. Tuinman, in plaats van do heeren S. P. Geerts en J. Helder, die niet herkiesbaar waren. TIJDELIJK ONDERWIJZER O. L. SCHOOL. Wegens ziekte van den heer Beunder, is als tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school alhier, aangesteld de heer Ouwerling, te Den Helder. BIJEENKOMST SOC. DEM. VROUWEN CLUB. Gisteravond vierde de Soc. Dem. Vrouwemclub alihier den jaarlijk- schen Vrouwendag der S.D.A.P. met een bijeenkomst in hotel „Vrede- lust". Mej. W. Krul, de voorzitster, opent de goed bezochte vergadering met een wel komstwoord, speciaal tot de afdeelingen Winkel, Wieringerwaard, Kolhorn en Cal- lantsoog. hier vertegenwoordigd, Mevr. A. C PloegPloeg, hoofdbestuurslid van den Bond van Soc. Dem. Vrouwcnclubs te Utrecht, de Gem. Arbeiderszangvereen„Her leving" die belangeloos medewerkt en de pers. „Socialisme brengt bevrijding". Nadat „Herleving" eenige strijdliederen gezongen heeft, treedt Mevr. Ploeg—Ploeg voor het voetlicht, met een toespraak over het onderwerp „Socialisme brengt bevrij ding". De vrouw is door de eeuwen heen aan de slavernij der mannen onderworpen geweest, aldus spr. on dit is nog, o.a. met de nege rinnen in Noord-Amerika en de Ghineesdhe vrouwen het geval. De Nederlandse,he vrouwen worden echter bedreigd door een ander soort slavernij, waarvan zij zich moeten bevrijden, n.1. de slavernij aan het kapitalisme, den oorlog en het fascisme. Wat het kapitalisme betreft, wijst spr. op de scherpe tegenstellingen van arm en rijk in onize maatschappij en merkt in dit verhand op, dat de tijd dreigt, waarin de werklooze geen recht meer heeft op steun. Dr. Colijn hoeft immers gezegd dat tal van arbeiders buiten het productie proces zullen blijven en voor deze men- sc'hen geen uitgebreide werkloozenzorg noodig is; zij moeten naar de kerkelijke en burgerlijke armbesturen! Fel hekelt Mevr. Ploeg de spaarregeling van minister Rom- me. In den kamp tegen het kapitalisme wordt volgens spr. meteen de oorzaak van den oorlog bestreden. Andere vrouwenvredes groepen missen in hun actie de kern: de strijd tegen het kapitalisme. Duitschland ten voorbeeld nemend, constateert de redenaarster voorts, dat het fascisme voor de vrouwen beteeik ent: genegeerd worden, alléén nog goed genoeg zijn om zooveel mogelijk kinderen ter wereld te brengen, terwijl van een principi- eele gelijkstelling met den man niets kofht. Vocdselschaarscbfe maakt bet. den Duit- sehen huismoeders' extra moeilijk. In dezen tijd, waarin van volk ere niveitbroe- dering geen sprake is, ziet spr. toclh mo gelijkheden, die leiden naar recht en vrede. Spr. wekt de vrouwen op, haar taak in dezen, welke bestaat in het bouwen aan een betere toekomst voor haar kinderen, waarbij het socialisme haar den weg wijst, te ver vullen. Met. het. spontaan zingen van de „Inter nationale" beantwoordt de vergadering de ze opwekking. „Maskerade". Na dé pauze voeren eenige leden van de vrouwenclub den éénacter „Maskerade" van Jasper en Meraike op. Dit tooneelstukje wijst op het onnoodige leed, dat, menschen elkaar door valsche schaamte over hun eigenlijke zorgen en in nerlijke gezindheid kunnen aandoen en toont aan, hoe een démasqué voorwaarde kan zijn voor nieuw levensgeluk. De dames brengen deze gedachten op verdienstelijke wijze en tot grooto voldoening van het pu- blik naar voren. Het zangkoor onder leiding van den heer J. Kos zingt nogmaals eenige nummers en dan sluit mej, Krul, met dankzegging aan de medewerkenden, in het bijzonder aan de spreekster, deze welgeslaagde bijeenkomst. HondEn en katten verdwijnen De Officier acht hem wel schul dig, maar kan geen veroordee- lend vonnis requireeren. Donderdag 12 Augustus had te Sint Maartensbrug een voorval plaats, dat groote beroering heeft teweeg ge bracht. Op dien dag werd het hondje van den wegwereker Brak de man hield zielsveel van het dier dat zich bevond op het terrein, waar vroeger de jachtopziener Nool woon de, vermoedelijk doodgeschoten. Er werden tenminste twee schoten ge hoord, terwijl men het beest nooit heeft teruggezien. Algemeen werd vermoed, dat, de nieuwe Friesche jachtopziener, de 27-jarige D. v. d. Zee, die zich op genoemd erf bezig hield met de fazanientcelt, het dier had doodge schoten. Sedert de in functic-tredlng van den jachtopziener waren trouwens reeds vele honden en katten op mysterieuihe wijze ver dwenen. De 19-jarige II. Delver had de schoten en het geiank gehoord; bovendien had hij ge zien, dat v. <1. Zee iets onder zijn jas of buis verborgen hield. Het vermoeden won veld, dat de jachtopziener liet beest had verdon keremaand. Voor deze zaak had zich Mr. Dr. Buiskool geinteresseerd, een zeer groot dierenvriend en een speciale konnis van den wegwerker, dien hij reeds in de ouderlijke woning heeft loeren kennen als een oppassend werkman. Uit een nauwkeurig onderzoek bleek Mr. Buiskool, dat de verdwijning van honden en katten wel degelijk verhand hield met de aanwezigheid van den jachtopziener en naar aanleiding hiervan plaatste hij eenige scher pe artikelen in onze courant. Intusschcn was Brak in conflict go- raakt met don vcrmoedelijken moor denaar van zijn hond; toen hij hem, op dcnzclfden dag, per lij wiel zag passceren, had hij v. d. Zee in zijn agitatie een duw gegeven en eenige minder vriendelijke woorden toege voegd, o.a.: „Je bent een schurk". De justitie kon niet meer buiten de zaak gehouden worden en zoo werd een vervol ging ingesteld tegen v. d. Zee, ter zake de tegen hem gerezen verdenking, n.m.1. het dooden en beschadigen van andermans die ren, terwijl de jachtopziener op zijn beurt een klacht indiende wegens eenvoudige be- leodiging. Beide zaken werden gisterenmorgen door de meerv. Kamer der Strafrechtbank behan deld; De jachtopziener maakte al direct een slechte beurt, door ongeveer een half uur te laat te arrivceren, waarvoor hij van den president, Mr. Ledeboer, èen vrij scherpe reprimande kreeg te incasseeren. De behandeling werd vervolgens aange vangen; de jachtopziener gaf toe, op den hond te hebben geschoten; of hij het dier had geraakt, wist hij evenwel niet. Na het verhoor van de getuigen Brak en Delver, kwam de Officier aan het woord, die verklaarde wel tot de overtuiging tc zijn gekomen, dat de verdachte zich aan het straf bare feit had schuldig gemaakt. Van dc hand van diverse arresten, alsme de de desbotreffendo artikelen in de Veewet en de politieverordening van Zijpe kon hij evenwel geen veroor- deelend vonnis requireeren, weshal ve de Officier zich zag genoodzaakt vrijspraak te vorderen. De verdediger van v. d. Zee, Mr. van Hat- tum, hield daarop een betoog van gelijke strekking. Het was hem echter een raadsel, hoe Mr. Buiskool zioh tot de schrijverij in de courant had kunnen laten verleiden. Het spreekt vanzelf, dat deze, die nu aan het woord kwam, zich niet onbetuigd liet en aan zijn verontwaardiging voor dit on collegiale gedoe lucht gaf. PI. lichtte voorts duidelijk toe, onder welke omstandigheden de wegwerker de minder vriendelijke woorden had gebezigd. De officier kon zich de stemming van den verdachte wel indenken en achtte het feit met f 10 boete subs. 5 dagen voldoende bestraft. Mr. Buiskool hield hierop nog een kort, maar krachtig pleidooi, waarbij hij op de uiterste clementie voor zijn cliënt aan drong. Onze verslaggever teekent hierbij aan, dat het een groot buitenkansje voor den jacht opziener is, dat hij vermoedelijk niet zal kunnen worden veroordeeld, want een ver oordeeling zou hem zijn ambtspenning als onbez. rijksveldwachter hebben gekost, wat dan zijn ontslag als jachtopziener weer ten gevolge zou hebben gehad. Maar de les zal wel voldoende zijnl Den Helder. JAAP WAS ER KAPOT VAN. De fruit-grossier Jacob Wittebrood te Den Helder, vroeger te Alkmaar woonachtig, had onlangs toon hij met zijn früïtkar on der Anna Paulowna reed al een zeer on- fortuinlijken dag. In zijn cabine zat z'n 67- jarigen buurman Dirk Pronk en deze oude heer was nieuwsgierig om te zien hoe hard een vooibij snellende luxe auto wel reed. Jaap wilde dit op zijn kilometercontroleur nazien, doch had toen het ongeluk om tegen een voor hom rijdenden tankwagen aan te botsen. De schok was niet zoo heel erg. maar de oude heer Pronk slingerde uit Jaap's vehikel, brak daarbij 2 ribben en kreeg een inwendige verbloeding. Tot over maat van ramp was hij bijna opgeknapt, toen hij plots aan een longaandoening over leed. Die ramp kreeg de arme Jaap ook nog op zijn boterham, toen hij wegens schuld- misdrijf terecht stond. De Officier was nog heel toegeeflijk om hem dien dood niet in rekening te brengen, doch_ eischte tegen Jaap, die reeds eenmaal 7un rijbewijs had moeten missen, op grond van zijn klungelig rijden, 200 pop boete of 60 dag plus 1 jaar ontzegging rijbevoegdheid. De arme kerel» die geen knecht meer kon betalen en nu zeLf chauffeert, zat wezenloos op de zon- daarsbanlc te snikken. Hij had niets te zeggen en schudde alleen maar het hoofd. Mr. Small pleitte, clementie, 'n geringe 'boete en behoud van het rijbewijs. Den Helder. JE MOET MAAR GESJOCHTEN WEZEN. Een Heldersche bieihottelaar, Dirk van Z., had om den draak der concurrentie te weerstaan, zijn limonade-gazeuses wat ver dund en deze lafenissen een vcreisoht kwantum sacharose onthouden, wat echter door den scheikundigen detective, dr. Moll, van den Alkm. Keuringsdienst voor Waren was nagestreund met het resultaat dat de arme likcurgoochelaar door den Hcldcr- schen kantonrechter was veroordeeld tot f 150 boete ter zake deze knoeierij. Thans in hooger beroep kreeg Dirk bij den offi cier ook al niet veel troost. Deze hoogere opsporingsamlbtenaar achtte zelfs 10 dagen kiekeboe in geen verhouding met 150 pop boete en requireerde nu 30 dagen. Het werd hoe langer hoe mooier! Mr. Af-nold Veltman, Djrk's advocaat, deedn iet minder zijn best, dan hij bv voor Dr. Deterding of minister Colijn zou heb ben gedaan en verzocht met het oog op de weinig weelderige levensomstandigheden van den bierbottelaar, den rechtbank zich met een kleine geldboete tevreden te stel len. Ze zullen er eens 'n week over na kaarten. Verkouden kinderen? Wrijf dan dadelijk rug en borstje in met Wonderlijk zooals dat helpt! Pot 50 ct Doos 30. Bij Apoth. en Drogisten mijnhardt» HEER-HUGOW AARD BURGERLIJKE STAND (22—29 Nov. 1937.) Geboren: Catharina, dochter van A. Blok ker en G. de Graaf; Hendrik, zoon van P. den Ha.rt.igh en A. de Graaf. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Theodorus Tesselaar en Afra Cornelisse. Overleden; geene. DE KOMENDE EN GAANDE MAN. Ingekomen: De Winter, Afra, dienstbode, van Obdam naar G. 133, Da non beng, Anna Catharina, dienstbode, van Harenkarspel, n. F. 26, Wakker, Pieter, chau f f epr-mon teu r van Heiloo, naar D 103. Vertrokken: Zwier, Klaas, tuinbouwer, van C 93 naar Noordscharwoudc. HARENKARSPEL Naar wij vernemen is het beroep van mej. C. Warner, 'eertijds onderwijzeres aan de openbare Lagere School te Dirkshorn, tegen het besluit van Ged. Staten van Noord-Hol land, waarbij het besluit van den Raad der Gemeente Harenkarspel tot haar eervol ont slag als onderwijzeres aan genoemde school werd gehandhaafd door de Kroon afgewe zen. Het ontslag blijft derhalve gehandhaafd. ANNA PAULOWNA DERDE GOOIAVOND. De uitslag van den derden gooiavond was: le prijs J. Koning, grasweg 9900 2e prijs B. Wigge i*s. Zand vaart 9869 3e prijs N. Looyestein, Kleiweg 9800 Prijzen van een gulden kregen de wor pen tusschen 9630 en 8620. W ARMENHUIZEN SCHOORLDAM UITSLAG VEILING Ten overstaan van den notaris F. J. M. Pinxter te Schoorldam werd heden geveild het woonhuis van wijlen mej. de Wed. V. Damiaans te Schoorldam. Het perceel stond in opbod op f 1275.en werd bij afslag gemijnd op f 505,— door den heer G. van der Wel te Schoorldam. NIEUWE N1EDORP 2 December, 's avonds om half acht, spreekt de voorzitter van de Revolutionnair Soc. Arb. Partij over „de komende oorlog", in de zaal van den heer Kossen. Zie adv. in dit nummer. „De massa-slachtinrj van ons vee moet zich wreken „Niet onduidelijk legde ds. Kersten bij het laatste algemeen begrootingsdebat in de Tweede Kamer een nauw verband tusschen het mond- en klauwzeer, thans in Neder land heerschend, en de afmaking van het vee in vroeger tijd, schrijft de Standaard. Blijkens de Handelingen liet hij zich aldus uit: „Het moedwillig naar voorbedacht en vastgesteld plan ingrijpen in wat God wassen deed, het in massa afslachten van ons kostbaar vee, en wat dies meer zij, moet zich wreken. Met vreeze vragen wij ons af. of het mond- en klauwzeer, dat zich zeer uitbreidt v. pov. t. prov. en waaraan, naar mij gezegd werd. vele beesten ster ven, niet is te bezien in verband met de gruwelijke veeafslachtingen in ons land.' Dat het mond- en klauwzeer in Neder land een straf des hemels is voor het af maken van het vee in vroeger tijd wordt hier te verstaan gegeven. En Duitschland dan? Maar nu bevatte het laatste nummer van De Vrijheid de mededeeling, dat in Ber lijn in één maand 80.000 kilo beenderen uit de vuilnisbakken zijn bijeengegaard om als grondstof voor vet en veevoeder te die nen. In Duitschland worden door de Over heid geen voedingsmiddelen vernietigd, maar 'met inspanning van alle kracht uit afval geproduceerd. Tocli heersoht in Duitschland het mond- en klauwzeer zeker niet minder ernstig dan in Nederland. Wel een sterke aanwijzing, dat soberheid vereischt is in het verband leggen tusschen Gods oordeelen en ongewenschte regeerings- maatregeleu!" China's open deur gaat dicht Het Amerikaansche staatsdeparte- ment heeft den cohsulairen verte genwoordigers der Vereenigde Staten in China nadere inlichtingen ge vraagd betreffende de berichten, vol gens welke de douanetarieven te Tientsin in grooten omvang ver laagd zouden zijn ten gunste van Japansche producten. Mocht deze verlaging bevestigd worden, dan zal dit naar men meent het einde betee- kenen van de opendeur politiek der commercieele gelijkheid. LUDENDORFF IETS BETER. De gezondheidstoestand van generaal Lu- dendorff is in de laatste 24 uur iets beter geworden. De afgeloopen nacht was zeer rustig, al doen zekere storingen in den bloedsomloop zijn toestand zeer ernstig voor komen. Ged. Staten kunnen nog geen uitslag geven over de proeven met het IJsselmeerwater. Ged. Staten van Noord-Holland deelen in de memorie van antwoord over de begroo ting voor 1938 mede dat met de proeven omtrent de mogelijkheid om het water uit het IJssclmeer tot bruikbaar drinkwater te maken, de meest mogelijke voortvarend heid wordt betracht. De vele vraagstukken, die zich hierbij telkenmale voordoen, ver band houdende o.m. met het vaak hppge en sterk uiteenloopende slib- gelialte van het water, maken het niet verantwoord om thans, nu de proeven betrekkelijk nog in een aan vangsstadium verkeeren, reeds na dere mededeelingcn te verschaffen omtrent verkregen resultaten. Ten aanzien van de wijze van waterwin ning in de provinciale duinterreinen kun nen Ged. Staten mededeelen, dat aan de winplaats onder Heemskerk zoowel hoven- duinwater, als zij het ook in mindere mate diepduinwater wordt onttrokken, tenvijl in de winplaatsen onder Castricum en Bergen alleen diepduinwater onttrok ken wordt. Plantengroei lijdt niet onder de bovenwaterwinning. In eerstvermelde winplaats noopt de ter- reingesteld'heid tot de gevolgde wijze van exploitatie. Dat de plantengroei in de dui nen onder de gevolgen der bovenwaterwin ning niet blijvend behoeft te lijden, blijkt uit den welstand der aanplantingen, die ook in de onmiddellijke nabijheid der winnings middelen zijn aangebracht. De diepwater- winning geeft echter in dit opzicht uiter aard meer waarborg en wordt dan ook, al waar de terrelnomstandigheden zulks toela ten, toegepast. De wijze van exploitatie. Voor de in uitvoering zijnde uitbreiding van het leidingnet in den Wieringermeerpold^r. welke op zichzelf een niet rendabele uit breiding is, wordt door het Rijk voor een belangrijk deel in de aanlegkosten bijge dragen en is in verband hiermede van Rijkswege de voorwaarde gesteld, dat het daarvoor in aanmerking komende gedeelte van de aanlegwerkzaamheden door de Wie- ringermeér-directie als werkverschaffing zou worden, uitgevoerd ten einde daardoor tevens de van de cultuurwerkzaa-mheden vrijkomende arbeidskrachten te werk te kunnen stellen. Te koop gevraagd: 9 BIGGENMERKEN, G. GROENVELD, St. Maartens brug. Te koop gevraagd een ge bruikte, in goeden staat zijnde BENZINEMOTOR van 3%5 P.K. Aanbieding met opgaaf van merk en prijs aan J. v. BAAREN Hz., te Ju- lianadorp. Te koop, voor billijken prijs; EEN HAARD. Pastorie, Nieuwe Niedorp. Te koop: Eenige flinke IEPENBOOMEN en Herdershond, bij A. SLEU TEL Dz., Hoep B 181, Schagen. Te koop: Pl.m. 180 balen KOOLZAADSTROO en goed gewonnen LandhooL J. SAAI., Kolhorn. WEI te koop bij F. A. F. GRONE- MAN, Wie ri n gerwaard Te huur gevraagd: BOUW- of GRASLAND, S. DOORN, Leijerdijk 105, Oude Niedorp. Gevraagd: FLINK DAGMEISJE of zelfst. hulp voor halve da- gen. Br. letter I-I33 Bur. van dit blad. Gevraagd, Jan.: Een flinke KRAAMVERZORGSTER, of Baker, omg. Slootdorp. Br. letter B22 Bur. van dit blad. Gevraagd, met Kerstmis, v. d. e. n.: flinke BOEREND IENSTBODE, bij C. BORST Kz., Blauwe brug, Barsingerhorn. Gelden voor wegenbouw in Noord-Holland Voor verbetering en aanleg van Rijkswe gen in de Provincie Noordholland zijn op den gewonen en op den kapitaaldienst van de Verkeersfondsbegrooting 1938 o.a. de navol gende posten uitgetrokken. f67.000.voor verbetering gedeelte Alk maarStolpen; f 110.000.voor grondaankoop, aanleg aar- debaan en kunstwerken van den nieuwen weg StolpenEwijcksluis;. weg StolpenDen Helder f56.000.voor verbetering; weg AmsterdamLamhertschaagDen Oe- veer, f300.000.voor grondaankoop (voltooi ing); f400.000.voor aardebaan en verharding LambertschaagDen Oever; en f 1000.000 voor tunnel te Velscn. ROTTERDAM. 30 Nov. Veemarkt. Totaal-aanvoer 3692 stuks, t.w. 125 paarden, 8 veulens. 12-69 magere runde ren, 36 vette runderen, 45 vette kalveren, 235 graskalveren. 863 nuchtere kalveren, 390 schapen en lammeren. 2 varkens. 19 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien: le kw. 76 ct., 2e kw. 68 ct., 3e kw. 5054 ct., vette ossen 72—65-60-54 ct., stie ren 67—6257 ct., vette kalveren 110100— 75-80 ct.. schapen 544944 ct, lammeren 62—5S—53 ct., graskalveren 60—47 ct., naidh- tere kalveren 524841 ct., slaohtpaarden oO4540 ct. Prijzen per stuk: schapen, f 2920-^-23, lammeren f 19.50—17—15, nuchtere slachtkalveron f 12—9—7, nuchtere fokkalveren f 20IS16, slaohtpaarden f225—185—120, werkpaarden f 340—2£H>- 200, hitten f 200—160—100, stieren f 309- J 260—180, kalfkoeien f 280—250—175, melk* koeien f 290255185. varekoeien f 205— 170—140. vaarzen f 195—150—115, pinikeni f 155—125—100, graskalveren f 61—51—26, bokken en geiten f 11.50—7.50—4. Over- zicht: Vette koeien en ossen, aanvoer min- der, handel kalm, prijzen iets duurder, pr, koe 80, pr. os 76. Stieren, aanvoer minder, handel gewoon, goed prijshoudend. Vette kalveren, aanvoer klein, handel traag, prij zen iets minder. Schapen en lammeren, aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen als1 gisteren. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer ruimer, handel vlot, prijzen als v. week. Paérden. aanvoer kor ter, handel vlug, prijzen iets duurder. Kalf- en melkkoeien, aanvoer als v. weck, handeli goed. prijzen als v. week. Varekoeicn, aan voer iets minder, handel iets beter, prijzen stabiel, Vaarzen en pinken, aanvoer min der, handel tamelijk, prijzen onveranderd. Graskalveren, aanvoer aanm. minder, han del goed, prijzen oploopend. Bokken en gein ten, aanvoer als v. week, handel vlug, prij zen constant. PURMEREND, 30 Nov. Gemeentel. Kaasibeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 36.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 23.6 stapels kleine boe renkaas f 23. 1 stapel volvette f 26. handel goed. 498 Kg. boter f 1.43—1.47, weiberter 1.421.4-3 per kilo. Runderen, totaal 503 stuks: 205 vette koeien 58—68 ct., per kilo, stug; 160 gel* dekoeien f 160215 per stuk, stug; 66 melk koeien f 175295 por stuk, stug; 12 stie ren 50—60 ct. per kilo. stug; 17 paarden f 100—140 per stuk, stug; 177 vette kal veren 3060 ct. 'per kilo, matig; 235 nuch tere kalveren: voor de slacht f S—16, voor de fok f 1017 per stuk. matig; 160 vette varkens voor de slacht 69—63 ct. per kilo, matig; 32 magere varkens f 28—54 per stuk,-matig; 260 biggen f 16 tot f 24 per stuk, matig; 191 schapen f 17—34 per st., matig; 48 bokken f 5—11 per stuk, matig; kipeieren 5.50. eendeieren 2.90 per 100 st., piepkuikens 65721/2 ct. per kilo, oude kippen en lianen 0ZV255 ct. per kilo, konijnen f 0.501.80 per stuk, een-den 30— 50 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar, jonge hanen 47%—55 ct. Coöp. Ccntr. Eierveiling. Aanvoer: 85.000 eendeieren 2,80—3.10. 50.000 kipeieren: 65—66 Kg. 5.30—5.40, 63—64 Kg, 5.10-5.30, 69-62 Kg. 4.90—5.20, 58—50 Kg. 4.65-4.90, 56-57 Kg. 4.35-4,60, 53—55 Kg. 3S04.40. 50-52 Kg 3.55—3.80. GRONINGEN, 30 Nov. Graambeurs. Roode tarwe f6—8. witte tarwe f 68.25. inl. rogge 7—7.35. win ter gerst 6.757.35. zomergerst 6.757.75, witte haver 4.75—6.25, zwarte haver 5.756.35, gioene erwten 7—10, paardeniboncn 810, wierdebonen 8—9.10, koolzaad 10—13.75, karvvijzaa-d f 1621.50, gele mosterdzaad f1016. kanariezaad f79, buitenlandse®! gerst f7.40—7.70, ronde mais f 7.19-7.30, platte mais f77.20. Overzicht: Aanvoer kleiner, stemming nauwelijks prijshoudend Middenprijs voor witte haver f6.05. Afwij kende partijen wintergerst, zeer moeilijk te plaatsen. NOORDSCHABWOUDE. 1 December. Aanvoer: 5400 Ksr. uien 8S.30. drielingen! 6.60—6.98. grove 7.70—8, gele nep 7.60, 3500 Kg. peen 1.70—2. kleine peen 60—70 ct. 3800 Kg. roode kool 2.80, 5200 Kg. gele kool 1— 1.30, 44000 Kg. D. witte kool 0.80—1.20, 7500 st. andijvie 60 ct, BROEK OP LANGENDÏJK, 1 Doe. 2000 kg. ard-appelen Kevel. 2.20; 10.000 kg. uien 7.808.30 drielingen 7.10 grove 7.60— 7.80 2000 kg peen 2 10—2.30; 10000 kg. roe de kool 1.302.50 6000 kg. groene kool 1— 1.40 gele kool 12.40 d. witte kool 0.80— 1.30; 100 stuks bloemkool 7.40 10.000 krop andijvie 60. WARMENHUIZEN, 30 Nov. 1937. Roode kool le 1.30—3.10; gele kool le kw. 1; d. witte kool O.SO1.10, drielingen 5.50; Uien 8—8.40 groe ve uien 7.90—8.10 blauwe aardappelen 2.60 scbotsche muizen A 35— 55 4.20; Bieten 1.302.60 andijvie 0.70; Aanr voer 60300 kg. roode kool 93Ö0 kg. gele kool 13100 kg. deensche wite kool 3650 kg. uien 5400 kg. aardappelen 1150 kg. bieten 6000 st andijvie.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6