Australische inboorlingen vragen Dinsdag 7 December 1937 Tweede blad DES TOOVENAARS LAATSTE WENSCH. In Engeland stierf één dezer dagen de Indische toovenaar Linga Singh. Hij nam zijn toovergeheimen mee in het graf, doch dat was hem blijkbaar niet genoeg, want vlak vóórdat hij den laatsten adem uitblies, gaf hij den wensch te kennen, dat ólle voorwerpen, die hij bij zijn tooverkunsten gebruikte, zouden worden verbrand. Hierboven ziet men de wonderlijke requisieten van Lingh Singh in vlammen opgaan. Een vrouwelijke notaris houdt toezioht op de „crematie". Het ging weer niet best dan wordt, gezien de lange crisis de toestand al ernstiger alle reden voor de tuinders hun nooden te uiten het wachten is op de re geering die moest begrijpen, dat er geholpen moest worden wei nig aanvoer aardappels ongeveer zelfde, lage prijzen meer aanvoer van koolsoorten geen vrees meer voor gemis aan steunuitkeering goede, zware roode kool brengt nog minst slechte prijzen op met gele bleef het slechts idem met Deen- sche witte voor de zouters geen hooge prijzen voor bloemkool slecht voor groene kool uien bleven weer duur peen redelijk minder aanvoer bieten lagere prijzen idem rammenas Andij vie veel draait door hoogere prijzen voor druiven aanvoer knolselderie boerenkool slecht. Het gin? de laatste week weer niet best aan de veilingen. Dat is, ook in normale en goede jaren, om dezen tijd wel eens meer voorgekomen. Het weerstandsvermogen van den patiënt, den tuinder, is in de lange cri sisjaren, gedurende het ziekteproces, zooda nig ondermijnd, dat iedere aanval als zeer pijnlijk wordt gevoeld, terwijl er in normale tijden niet eens acht op zou worden gesla gen. Nu echter heeft de slechte gang van «aken tot gevolg, dat de zieke bezwijkt, wat dus zeggen wil, dat de tuinder zijn bedrijf moet opgeven, of ook wel, dat hij door kunstmatige, onnatuurlijke middelen nog in het leven wordt gehouden, om, komt er niet spoedig een gunstige wending, het ook te begeven. Inderdaad, de toestand is précair, en daarom laat het zich begrijpen, dat de tuinders hun nooden naar buiten dragen om in een buitengewone bijeen komst. zooals het district Noord-Holland van den Ned. Tuindersbond heeft gedaan, iden nood der tuinders voor het forum van bet Nederlandsche volk en de regeering te bespreken. De tuinders zelf zijn dan aan het woord, en al moge het al eens een enkele maal voorkomen, dat over dingen wordt gesproken, die boven de pet van den spreker gaan en waarvan het dus beter ware ge weest, dat ze niet waren aangesne den, over 't geheel wordt op eenvou dige, onopgesmukte en der waar heid getrouwe wijze uiting gegeven aan de billijke' en gerechtvaardigde verlangens der in groote moeilijk heden verkeerende tuinders. Het resultaat van de besprekingen loopt dan uit op een dringend verzoek aan de regeering, om steun te bieden aan de tuin bouwers op een zoodanige wijze, dat weer eon stuk brood kan worden verdiend. We zijn ervan overtuigd, dat het niet moeilijk moet vallen, de regeering te bewijzen, hoe gerechtvaardigd de verlangens zijn en we gelooven'dan ook, dat men in Den Haag niet langer meer doof zal kunnen blijven, voor de klachten uit West-Friesland, waar onder de tuinders zwarte armoede heerscht. De meeste aardappelen kwamen in de afge- loopen week aan de Broeker veiling;_ te Noordscharwoude kwamen er zeer weinig. Eigenheimers brachten f2f2.10 op, blau we Eigenheimers f2.60f2.70, bij uitzonde ring f2.20. blauwe aardappelen fl.90. Be velanders f2.20—f2.40. bij uitzondering f2. Nog werd de soort Robijn aangevoerd. Ze bracht, ofschoon een lekkere aardappel, slechts f 1.90 op. Van de verschillende koolsoorten kwam er in de afgeloopen week meer dan de laat ste weken het geval was. Dit moet wel hieraan worden toegeschreven, dat men bij aanvoer vóór December geen steun ver wachtte. althans geruchten daaromtrent de den de ronde. Vóór 1 Dec. aangevoerde roode, gele of Deensche witte kool zou niet als bewaarkool worden beschouwd en uit die overweging zou ze eventueel ook niet gesteund worden. De eerste inventarisatie zal op dien datum ook wel hebben plaats gevonden, zoodat wel geen vrees meer zal behoeven te bestaan, dat nu aangevoerde kool buiten den steun zou vallen Aan roode kool werden ongeveer 27 spoorwagens aangevoerd. Voor eerste kwa liteit, en dan van de grootste sorteering, werden nog de minst slechte prijzen be steed. Er komt echter nog maar weinig eerste soort. Voor de sorteering van 4 pond en zwaarder werd f2.50f2.90. soms iets meer betaald; voor die van 2 tot 3 pond f 1.80—f2.40. Tweede kwaliteit gold van fl 11.80, soms tot f2 en f2.40 stijgend, naar gelang van de kwaliteit. Het bleef ook deze week met de gele kool misère. Naar dit product is bijzonder wei nig vraag, zoodat ze soms niet te verkoo- pen is. Eiken dag weer lagen de noteerin gen tusschen f 1 en f 1.40, een enkele maal tot f 1.50, maar soms ook maar tot f 1.20 en f 1.30. Herfstwitte kool werd weinig aangevoerd; ze. bracht 80 cent op. Groot was de aan voer van Deensche witte kool, die voor verreweg het grootste deel door de zouters werd afgenomen, Ook hiervan bleven de prijzen zeer laag. Dc hoogste prijs was 1.40, besteed voor de grootste sorteering van 'de eerste kwaliteit. De meeste hiervan bracht echter niet meer dan flf150 op. Voor tweede soort of kleinere werd 80 cent tot f 1.betaald. Een gedeelte draaide bo vendien nog door en werd voor veevoer bestemd. Slecht ging het ook met de groe ne kool. De prijs is niet veel beter dan voor de gele of Denen. Voor beste kwaliteit werd nog f 1.90 betaald. Dit zijn alle prij zen, die vrij ver beneden den productieprijs liggen. Bloemkool kwam er maar weinig; de voorraden zijn ook niet groot meer. De prijzen waren niet hoog. Voor de morvs'e en grootste eerste soort werd van f7.60— 19.10 betaald, een klein deel ging nog voor ruim f5.weg; kleinere of iets afwijkend bracht het maar tot f4f6. Voor tweede soort werd f 1.50—fl.90, 'bij uitzondering tot f2.30 betaald. Ook voor boerekool was maar weinig be- langsteling, en heel lage prijzen, n.1. f 1.50 f 1.70, bij hooge uitzondering f 2.60, wer den betaald. De aanvoer was gering. De aanvoer van uien was ongeveer de zelfde als de vorige week. De prijzen waren weer best, de eene dag iets beter dan de andere. Voor grove uien werd f7.S0f8 be taald, terwijl gewone gele uien f7.60—8.70 opbrachten. Voor drielingen werd f6.507 betaald; nep bracht f6.20—8.30 op, al naar gelang van kwaliteit. Breekpeen is nog al gewild. Voor grove werd f22.20, bij uitzondering f2.30 en f2.40 betaald. Kleine bracht 8090 cent op, soms f 1f 1.10, een enkele maal 60 tot 70 cent. De aanvoer van bieten was deze week ge ring. Toch liepen de prijzen die de vorige week goed waren, achteruit. Middelmaat werd voor f2.20f2.80 verkocht, naar ge lang van kwaliteit, grove f 1.80 tot f2. Verder werd nog rammenas aangevoerd. Ook hiervoor was de belangsteling zeer ma tig zoodat slechts prijzen van fl1.40 wer den besteed. De aangevoerde knolselderie werd voor f2—2.50 verkocht; het product verschijnt hier zelden aan de markt. Eiken dag werden aan beide veilingen belangrijke hoevelhedcn andijvie aange voerd. Veel ervan vond echter weer. geen kooper. Ze brengen dan niet eens den mi- aiimumorüs op. Wat afgenomen werd, werd voor 60 cent verkocht, bij uitzondering voor f 0.70 en nog zeldzamer voor f 1. Wat de druiven aangaat, Alicante werd voor f28.10 verkocht, terwijl witte druiven f34— opbrachten. VoMal Wicringerwaard I- Watervogels I 8-2 Schotvaardigheid en ausdauer be slisten. Een volledig Wieringerwaard slaagde er in, in een uitstekende en sportieve partij, Water vogels een zware ne derlaag toe te bren gen. De Vogels heb ben tot een kwartier na rust uitstekend partij gegeven, hoe wel ze hun spil Bosch nog steeds niet in de gelederen hadden. Freek Been speelde als altijd een keurige backpartij, hoewel na de rust de vermoeid heid hem parten speelde. Bij Wierin gerwaard stond Her mans een prima backpartij weg te geven, terwijl de ge- heele halflinie er uit stekend in was met Schenk als uit blinker. Van de voor hoede kunnen Schenk en Hazeloop in één adem genoemd wor den. Schenk als goe de doorzetter en Hazeloop de techni cus en tacticus. Het veld was, hoewel glibberig, toch goed bespeelbaar. Het be gin was al sensatio neel, er was nog maar pas afgetrapt, toen Van der Deen een afgemeten pass voor het doel gaf, welke Rob in een uitstekend doelpunt omzette. Nu kwamen de Vogelt los, doch de schoten belandden in Rezelman's vei lige handen. Uit een dezer aanvallen ontstond een corner, welke goed voor het doel kwam. In plaats van weg te werken, raakte een der backs den bal met de hand aan; penalty. En uit deze penalty werd de gelijkmaker geboren (1—1). Razend snel ging het spel op en neer. Plot seling schiet Hazeloop op een ver doorge schoten bal toe, hij is er iets eerder bij dan de back en onhoudbaar verdwynt de bal in het doel. 21. Op dit oogenblik heeft Wierin gerwaard het beste van het spel; uitstekend combineerend trekken de roodbroeken ten aanval. Doch weer maken de Watervogels gelijk en weer uit een corner. Het is een ge weldige scrimmage, doch ten slotte verdwijnt de bal in de touwen, 22. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust komt Wieringer- waarda athletenkracht een woordje meespre ken. Wij bedoelen hier niet lichaamskracht, maar wel de ausdauer. Het eerste kwartier ging de strijd nog eenigszins op en neer, maar steeds grooter werd de druk op het Water- vogelsdoel en toen Hazeloop voor nummer drie zorgde was het hek van den dam. Steeds weer kwam Wieringerwaard voor het vijan delijk doel terug en het was Hazeloop, die nummer vier in de touwen joeg. Nu was het heelemaal gedaan met de Helderschcn. Schenk zorgde na goed doorzetten voor num mer vijf. Na een keurige voorzet van Jan zen, kopt Rob op onnavolgbare wijze num mer zes in 't doel. Terwijl Schenk en Hazeloop het achttal volmaakten. DIRKSHORN. DIRKSHORN I—C.S.V. UI 3—L Dirkshorn heeft zichzelf een goed Sinter klaasgeschenk uitgezocht door een overwin ning op de Castricummers te behalen. Het was bij den aftrap verre van warm in bet „stadion", maar het veld was hoewel wat glad. heel behoorlijk te bespelen. En ondanks de koude hebben de vaste klanten toch wel een aardige partij voetbal gezien, die door de vaak spannende momen ten kou en nattigheid deed vergeten. C.S.V. pakte de zaken dadelijk flink aan en de eerste helft van den speeltijd voor rust was C.S.V. meestentijds in het Dirkshorngebied te vinden. Het was dan ook C.S.V. die het eerst scoorde, maar Dirkshorn gaf geen kamp en tenslotte wist Joop van der Molen, op de rechtsbuitenplaats staande, heel handig den keeper te „verlokken" en scoorde deze de gelijkmaker. Na rust, toen D. tegen wind moest spelen, vreesde men het ergste. Maar de partijen waren gelijkwaardig en in den laatsten speeltijd was Dirkshorn meermalen baas in het veld. De C.S.V.-ers schoten, wanneer het zoover was gekomen, niet bepaald best, terwijl Dirkshorn door toedoen van C. Schuit twee goede goals wist te maken. Zoodat de stand 31 werd. Weinig had het gescheeld of de stand was 41 geworden doordat D. van Teulingen in een ren op het doel af, met beide handen door den C.S.V. back werd vastgehouden. Wel plaatste hij den bal nog in het doel, maar scheidsrechter Klink die zeer correct leidt had reeds gefloten voor deze overtreding. De toegekende straf- aardige vlotte wedstrijd, die door Dirkshorn schop leverde echter niets op. Al met al een heel verdienstelijk van de nogal „imponee- rende C.S.V.-ers is gewonnen. Uit onze Omgeving LANGEND1JK DE MISERE MET DE POOTAARDAPPELEN Eindelijk dan is er gang geko men in de afname van de pootaard- appelen, doch niet op de wijze, waar op de betrokken kweekers zulks gaarne hadden gezien. Er was n.1. van de zijde der handelaars weinig animo; blijkbaar was er niet de ge- wenschte vraag uit het buitenland, waar door men hier niet voor een redelijken prijs van zijn goedgekeurde pootaardappelen kon afkomen. Dat was een geduchte tegenvaller. DE MEEST PRIMITIEVE WEZENS, DIS MEN ZICH D3NKEN KAN. NIEMAND V/EST, VAIJV7AAH ZIJ KWAMEN. De Australische regeering zal zich in de komende weken met de laat ste resten van de oorspronkelijke bevolking van het land bezig te hou den hebben, want eenige duizenden Australische inboorlingen hebben een open brief geschreven aan koning George VI, waarin zij hun aanspra ken op het Australische land geldend maken om een aanklacht richten tegen de blanken, die hun alles ont namen en hun langzamerhand uit roeiden. Deze vraag om hulp aan den Engelschen koning komt laat zeer laat. Want wat er van de oorspronkelijke Australische bevol king over gebleven is, zijn wezens zóó pri mitief, dat men moeite heeft nog iets men- schelijks aan deze schepselen te ontdekken. Vast staat, dat deze menschen zich van alle op het oogenblik nog bestaande menschelijke wezens meer onderscheiden dan een ander ras ter wereld. Het is niet mogelijk, een nauwkeurigen datum voor de aankomst van de eerste Australische inboorlingen in hun eigenaar dig werelddeel aan te geven of zelfs maar te zeggen, vanwaar zij naar Australië gekomen zijn. De steenen bijlen en de schedels van vroeger verschillen in niets van de steenen wapens en schedelvormen van de inheem- sche Australiërs van tegenwoordig. Men heeft eenigen tijd geleden op twee De Ned, Groenten- en Fruitcentrale had ook dit jaar weer de mogelijkheid opengesteld, om de op een tuinbouwteeltvergunning toe gestane oppervlakte voor vroege aardappe len te benutten voor het telen van poters. De teelt van consumptie-aardappelen onder vond daardoor verlichting, zoodat voor de goedgekeurde pootaardappels een zelfde garantie werd verleend als voor de vroege consumptie-aardappelen. Gezien de vrij goede resultaten met deze aardappelen de laatste jaren opgedaan, waren er dit jaar heel wat verbouwd, doch dit jaar kan niet worden ge roemd op een bevredigend resultaat. Groote hoeveelheden bleven onverkocht en met on geduld wachtten de tuinders op het oogen blik, dat die gegarandeerde aardappelen door de Ned. Gr. Fr. Centrale zouden worden afgenomen. De slechte gang van zaken met de andere tuinbouwproducten verklaart den spoed, dien de betrokken tuinders met die afname hebben. De tuinbouwveilingen hebben verleden week aangaande deze materie een circulaire ontvangen, waarin wordt aangegeven op welke wijze met deze aardappelen moet worden gehandeld. De pootaardappelen inoe fen op de veilingen worden aangevoerd en ten verkoop aapgeboden in kisten van 25 kg. netto, of in zakken van 50 kg. Zij moeten voldoen aan de eischen, door de N.A.K, vast gesteld. De minimumprijzen blijven vastge steld op f 4.20, f 4 en f 3.S0, resp. voor de A, B en C klasse. Worden de poters voor deze prijzen niet afgenomen, dan zullen ze worden opgeruimd voor veevoeder. De voor veevoe der af te leveren pootaardappelen mogen de veiling niet verlaten, tenzij behoorlijk ge prikt of door de bietenmolen vermalen, zoo dat een gebruik voor menschelijke consump tie of als pootgoed niet meer mogelijk is. Zoo heeft de handel nog de kans gekregen, eventueele behoeften te dekken. Het is daarvoor, in verband met het ingetreden winterseizoen, hoogst, tijd. Niettemin blijkt de laatste dagen wel, dat de handel zich, in verband met de vraag, al voldoende ge dekt had, zoodat er maar heel weinig van het aangebodene wordt opgenomen. De bie tenmolen heeft volop werk, het neusje van den zalm onder de pootaardappelen wordt dermate vernietigd, dat het niet meer kan dienen voor het doel. waarmee het was ge teeld. Een tegenstrijdige en onnatuurlijke toestand, waarvrfn de tuinders het slacht offer zijn geworden. plaatsen overblijfselen van reusachtige die ren tezamen met menschenbeenderen van Australiërs gevonden. Zij moeten dus reeds zeer lang in Australië gewoond hebben, maar doken daar toch eerst op, nadat het Austra lische contingent vele duizenden jaren lang in volkomen eenzaamheid in den Stillen Oceaan had gelegen. Sinds 20.000 jaren onveranderd. Nog slechts een dier stamt misschien uit denzelfden oertijd als de Australische inboor lingen en is evenals zij onveranderd gebleven namelijk de dingo, een diersoort, die geen voorlooper schijnt te bezitten en eenzaam en in primitieven vorm in de Australische woestijnen leeft. Maar geheel onverschillig, vanwaar deze Australiërs kwamen zij zijn door de aanraking met het blanke ras nóch geheel gedegenereerd nóch op de een of an dere wijze geciviliseerd. Weliswaar konden de invloeden van de civilisatie en vooral van den alcohol hun aantal verminderen, maar de tegenstand van de Australiërs tegen deze invloeden is nog altijd even taai, zoodat er van een aanpassing niet gesproken kan wor den. Op zekere plaatsen in Queensland leven de inboorlingen nog precies eender, als 20.000 jaren geleden het geval geweest moet zijn. In Queens land leven volgens schatting nog on geveer 10.000 inheemsche Australiërs, terwijl er waarschijnlijk nog eens 10.000 in de overige deelcn van het contingent zullen wonen. Dat is alles, wat er van deze menschen, die door de eerste blanken in Australië „chim pansees zonder staart" werden ge noemd, over gebleven is. W1ER1NGEN Verkooplng. J.1. Zaterdag werden ten overstaan van notaris Obreen in café Klein te Oosterland publiek verkocht voor de erven van wijlen J. Smid Gzn. de navolgende onroerende goe deren aan den Akkerweg. Perc. 1. Huis en land, varkensboet, ier plaat en kelder, boomgaard erf aan Akker- weg groot 60.90 A 21.315 snees. Hoogste bie der C. Jz. Tijsen f 2400. Kooper P. R. Smid W'meer f 2480. Perc. 2. Burgerwoonhuis met erf en tuin aan Akkerweg 10, groot 10 A, 3.535 snees. Hoogste bod N. Tijsen, P. R. Bakker f 1800. Kooper Gebr. Smit Jz. f 1980. Perc. 3. Bouwland. Achtertuin 72.80 A, 25.48 sn. Hoogste bod J. Rotgans P. Elbz. f 1470. Kooper M. Heyblok Mrgz. f 1720. Perc. Harntje 61.90 A, 21.665 sn. Hoogste bod J. Rotgans P. Elbz. I 1175. Kooper P. Kaleveld Bz. f 1177. Perc. 5. Hoorndijkven 1.04.00 H A. 36.40 sn. Hoogste bod P. Kaleveld Bz. f 1705. Kooper M. Heyblok Mz. Jr. f 1735. Perc. 6. Balken 46.10 A, 16.135 sn. Hoogste bod N. Tijsen en P. R. Bakker f 940. Kooper J. Zomerdijk Sz. f 942. Totale opbrengst f 10.034. HOOGWOUD St. Nicolaas verblijdt de school jeugd. Het St. Nicolaasfeest, het kinderfeest bij uitnemendheid, is voor de kinderen der scholen te Hoogwoud en Aartswoud op Vrij dag j.1. gehouden. Nadat de Sint eerst de school te Aartswoud bezocht had, kwam hij, gezeten op zijn schimmel en vergezeld van zijn zwarte knecht, de school aan de Kerke- laan met zijn bezoek vereeren. Hij werd welkom geheeten door het hoofd der school, den heer Oepkes, waarna de kinderen hem toezongen. Tot belooning strooide Zwarte Piet pepernooten. Des avonds werd het feest voortgezet in de zaal van café Modder. Sinterklaas vertelde van zijn reis van Spanje naar hier, waarna de kinderen uit zijn handen de diverse ca deautjes en lekkernijen mochten ontvangen. Nadat de heer Oepkes de aanwezigen nog eenigen tijd aangenaam had bezig gehouden met het laten raden van caricaturen, waar voor enkele prijzen waren uitgeloofd, en een film voor de kinderen vertoond werd, kwam het einde van dezen gezelligen avond. Vergunning. Aan den heer A. Zee aan de Zulderpade en den heer Jan Blauw aan de Noorderpade is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van een schuur op hun erf. Loop der bevolking over de maand November 1937. Ingekomen: Adriana Dievera Groot van Egmond-Binnen naar Zuideinde D 13, van beroep dienstbode; Dirk Landman, van be roep bakker, van Winkel naar Aartswoud F 27; Anna Maria van der Gracht, van be roep dienstbode, van Amsterdam naar Pade B 13; IJtje Pijper, zonder beroep, van Twisk naar Langereis A 43. Vertrokken: Cornelis Raa, van beroep sla ger, van Aartswoud F 20 naar Zuidschar- woude; Klaartje Woutersen, zonder beroep, van Noordeinde D 62 naar Ileiloo; Klaas Donker, van beroep landbouwkundig inge nieur, van Pade B 18 naar 's-Gravenhage; Pieter Joseph Ursem, van beroep landbou wer (o) van Gouw H 35 naar Hillegom. Burgerlijke Stand over de maand November 1937. Geboren: Martha Alïda, dochter van Pieter Karsten en van Alida Poland: Catharina Gurarda, dochter van Willem Molenaar en van Veronica Martha Punt. Overleden: Johanna Kuiper, eehtgenoote van Dirk de Ruiter, oud 50 jaren; Jan Pieter Blankman, van beroep volontair ter secre tarie, oud 20 jaren; Cornelis Coniin. oud 86 jaren, weduwnaar van Antje van Diepen. Ondertrouwd en getrouwd: geene. Gestalte en geestelijke eigen schappen. Het hoofd van deze inboorlingen is dik en zeer lang, de neus bij den wortel ingedrukt en aan het ondereinde zeer breed. De lip pen zijn dik en de haren zwart. Hun geeste lijke capaciteiten zijn slecht ontwikkeld. Zij kunnen niet verder dan tot 3 tellen en moe ten voor 4 reeds 2 plus 2 zeggen. Ook hun taal is primitief en aan geen andere taal verwant. Daarbij hebben zich tusschen de verschillende stammen zooveel dialecten ontwikkeld, dat zij zich onder elkaar dik wijls slechts door het geven van teekens verstaanbaar kunnen maken. Hun „huizen" zijn primitiever dan het hol van een in telligent roofdier. Kleeren dragen deze men schen niet; zij beschilderen en tatoueeren hun lichaam. Hoe loeft de Australische Inboorling? Vanzelfsprekend is het leven van deze in boorlingen zoo primitief mogelijk. De man nen gaan op de jacht., de vrouwen zoeken vruchten, wortelen wormen en larven. Des ondanks vindt_ m-en bij hen eenige sociale instellingen, die van groot belang voor de geleerden zijn. De vrouw zijner keuze rooft de Australiër zich. Om echter te veel strijd te ver mijden, komen meestal twee stam men met elkaar overeen, dat hun jonge mannen slechts de meisjes van den buurstam tot vrouw mogen nemen. Wanneer de knapen in den kring der mannen worden opgenomen, vinden er groo te feesten plaats, welke dikwijls zes weken duren. Deze feesten heetcn corrobories en bestaan uit wilde dansen en geheimzinnige ceremonies. Meestal mogen do vrouwen aan deze feesten niet deelnemen. Maar hoe lang zal men deze feesten nog kunnen vieren? Want langzaam maar zeker schijnt dit ras uit te sterven en het blijft de vraag of zelfs doortastende maatregelen van den koning, dien men thans om hulp gevraagd heeft, daaraan nor iets kunnen veranderen, SCHENK. Open brief aan Koning George VI

Schager Courant | 1937 | | pagina 5