io Nieuwe Niedorp OMGEVÏNGNIEUWS Kindermiddag Schager Courant PROFESSOR MELORINI en zijn pop komen ookl INGEZONDEN BERGEN KOLHORN. SINTERKLAAS WAS JARIG. Peest In d« scholen en in de Rustende Jager. Ons dorpje kleen. hier aan der duinen rand, moet we] een heel aantrekkelijk oord zijn, dat de grijze kindervriend uit het heer lijke zuiden naar Bergen komt om hier zijn wcck-end door te brengen en z'n verjaardag te vieren. Zaterdagmorgen bracht de Sint, vergezeld van z'n trouwen Pieterknecht o.a. een be zoek aan de jeugd in het schoolgebouw aan 't Spaansche pad. Dat het tweetal hier welkom was, laat zich denken, vooral toen de vroolijke Piet begon te strooien en na mens zijn meester heel wat cadeautjes uit reikte. Het hoogtepunt van den ochtend was wel het bezoek aan de Kleuterschool. Daar heerschte een echte Sinterklaassfeer: men kon de vol verwachting kloppende hartjes van de kleintjes hooron en de vrees van de moeders op het gezicht lezen, als haar schat voor den troon van den vorst moest verschijnen en 't kleine handje bedeesd en aarzelend in de zwarte handen van Piet legde. Maar. niemand was natuurlijk stout geweest en met gevulde handjes trappelde alles af. Zondagmiddag werd de verjaardag ge vierd in de Rustende Jager. Door de goede zorgen van de bekende commissie uit S.D. A.P., V.A.R.A. en Moderne Vakbeweging, was hier alles voor de ontvangst in gereed heid gebracht. Er heerschte groote belang stelling. Jan Klaassen met z'n popi>enkast zorgde van 't eerste oogenblik af voor de echte feeststemming. Het jonge volkje leefde mee. evenals later met de hoofdpersonen uit de film „Vrouw Holle" van Grimm. Ook de goochelaar Bartho Misticus wist met z'n toeren de belangstelling gaande te houden. Het glanspunt van het feest was do komst van den jarige. Het werd een ware triomftocht, toon de Heilige met mijter en staf en gehuld in zijn zwierige mantel, buigende naar links en rechts, door de zaal schreed, gevolgd door zijn trouwen knecht, en zich naar het podium begaf. Het juichen en zingen scheen geen einde te zul len nemen. De goede Sint wendde zich later tot zijn kleine vereerders met heel veel vriendelijke vermaningen en cadeautjes. Het was een nrachtmiddag, waarvoor den organisators allen lof toekomt. jammer alleen, dat niet nog meer kinde ren aan de huldiging deelnamen. Laten de ouders, zooals de heer L. Monnier verzocht, toch een volgend jaar zichzelf, hun kinde ren en de commissie veel teleurstelling be sparen, door niet op het laatste nippertje, maar minstens een paar weken vóór het feest, zich te wenden tot de commissie. Z1JPE Politie. Bij het Sinterklaasfeest in de school te Schagerbrug achtergelaten een paar kinder wantjes. Terug te bekomen bij het Hoofd der school. ST. MAARTENSBRUG. Sinterklaas op bezoek. Zaterdagmiddag heeft St. Nicolaas ook hier een bezoek gebracht, dat in 't bijzonder gold de schoolkinderen die met het onder wijzend personeel aanwezig waren in de zaal van den heer Kossen. Het was voor de eerste maal, dat wij het genoegen hadden een dergelijk feest bij te kunnen wonen. Toen wij de zaal binnen stapten werden wij al dadelijk getroffen door de overgroote belangstelling ook van oude ren. Er heerschte een echt prettige stem ming, die niet weinig verhoogd werd toen do grijze Bisschop met z'n knecht verscheen en op het tooneel plaats namen. De jongens zetten zich in postuur en toen werd hem uit volle borst een hartelijk welkom toegezon gen gevolgd door eenige ander liederen. Ver volgens stond de Sint op en deed een heel aardige vertelling, waarnaar met groote aandacht werd geluisterd. Enkele jongens cn meisjes hadden toen het voorrecht nog een extra versje voor Sinterklaas te mogen zin gen. Onderwijl maakte Zwarte Piet zich ver dienstelijk, door met volle hand pepernooten te strooien. Het was een gegrabbel van be lang. Een prettige afwisseling was de opvoe ring van Jnn Klaassen als fotograaf. Dat was een heel aardig, maar lang niet gemakkelijk te vertolken stukje. Toch, laten wij dit maar dadelijk zeggen jongens en meisjes: jullie hebben het er buitengewoon goed afgebracht. De baas, de knecht en alle anderen ons com pliment hoor, wij hebben er met groot ge noegen naar geluisterd. liet glanspunt van den avond was natuur lijk het oogenblik, waarop de geschenken werden uitgedeeld. Wij kennen de jongens in hun doen en laten zoo goed en daarom juist hebben wij ons zoo echt verkneukeld in de bedeesde gezichten van de rakkers, toen zij bij Sinterklaas en Zwarte Piet moes ten komen om hun geschenk in ontvangst te nemen. Toch was het te zien, dat ze echt dankbaar waren. Het hoofd der school, de heer Leeuwen, bracht na afloop nog een hartelijk woord van dank aan Sinterklaas voor z'n goede gaven en verder aan allen die tot het welsla gen hadden medegewerkt, 't Was een mooi feest, dat wij voor de eerste maal met groot genoegen hebben bijgewoond. BA RSÏNOERHORN HARINGHUIZEN. Uitvoering „Ons Genoegen". Zaterdagavond bracht de tooneelvereeniging „Ons Genoegen" het blijspel van J. v. d. Iïeijde en Henk Bakker „Haar laatste wil" voor het voetlicht. De rollen werden op verdienstelijke wijze vertolkt. Wij willen niet in bijzonderheden treden; ieder gaf wat van hem gevraagd werd. Als toegift werd door de nieuwelingen van de tooneelvereeniging opgevoerd „De oom uit Amerika", een klucht in één be drijf. Ook dit stuk werd verdienstelijk op gevoerd. Het geheel stond onder leiding van den heer J. Blom. De grime werd ver zorgd door den heer IJ. Veenis uit Scha pen. Na afloop bleven de aanwezigen nog ge ruimen tijd bijeen. Blijde intocht van St. Nicolaas. Onder groote belangstelling arriveerde Sint Nicolaas op zijn rondreis ook te Kol- horn. Bij de schoolbrug werd hij opgewacht door de schooljeugd, welke in twee lange rijen langs de Nieuwe Streek stond opge steld. Met luide toejuichingen en blij gezang werden de Goede Sint en zijn knecht ont vangen en aan het hoofd van den vroolijken stoet, gingen Sint cn Piet naar de school. Hier werd den hoogen gast een waardige ontvangst bereid. In de prachtig versierde hall der school werd het feest gevierd. Sint toonde groote belangstelling voor het zingen der kleintjes, de grappige oefeningen der jongens en de mooie dansjes der meisjes. Een heerlijke gezellig middag vloog voor bij. Na zijn bezoek aan de school maakte Sint nog een wandeling door het dorp, waarbij hij omstuwd werd, door een groot aantal kleuters, die vooral veel belangstelling toon den, voor den kwistig uitdeelendcn Zwarten Piet. WIER1NGERMEER Sinterklaas brengt een kort be zoek aan den polder. We leefden in onze dorpen nog tusschcn „hoop" en „vrees" over het lot van den al- ouden Bisschop. Gevreesd werd door velen, dat de oude kindervriend de Spaansche grens niet zou mogen passeeren en ook dat Sint en zijn knecht door de minder rooskleu rige tijdsomstandigheden zouden zijn gede gradeerd tot „stempelaar". Gisteravond ech ter arriveerde geheel onverwachts de goed hartige „Sint" inet zijn onafscheidelijken en trouwen „Piet" per auto te Middenmeer. Aan enkele gezinnen werd een kort bezoek ge bracht en met kwistige hand versnaperin gen uitgereikt aan de kleuters. Jammer ech ter dat de Sint de scholen niet heeft be zocht. Of de grillen van den Bisschop hier aan ten grondslag moeten worden gelegd of andere factoren in het spel zijn, is ons niet bekend. Wel echter staat vast, dat de kindervriend dit jaar onze dorpen nu wel niet vergeten heeft, doch we herinneren ons toch royaler buien van den grijzen Bisschop. WIERINGEN OOSTERLAND. Slnterkla asf eest. Ondanks z'n drukke bezigheden heeft de Sint toch ook nog gelegenheid gevonden Oosterland een bezoek te brengen. Gister middag maakte hij met zijn onafscheidelij ken knecht en gevolgd door een vroolijke kinderschaar, een rondrit door Oosterland. In de geheel gevulde zaal van den heer A. Klein aangekomen, onderhield de bisschop zich eenige oogenblikken met de kleuters, die daarna, gezamenlijk en als solisten, op vlotte wijze enkele liedjes zongen. Nadat de Sint verschillende kleinen de hand ge drukt had, moest hij weer vertrekken. Daar na kwamen de kinderen van de laagste drie klassen van de O.LS.. onder leiding van juffr. Veonstra op het tooneel met een leuk zangspelletje, dat heel aardig uitge voerd werd en erg in den smaak viel. Toen kwam de traditioneele poppenkastvertoo- ning van mr. Overeem, waar de kinderen, getuige ook de verschillende uitroepen, ais altijd van genoten. Tusschen de bedrijven door werden aan de kleinen allerlei versna peringen uitgedeeld. Vervolgens sprak het wnd. hoofd der school zijn voldoening uit over dezen goed geslaagden middag, waarna de cadeautjes vergezeld van een zak met lekkers werden uitgereikt, zoodat allen met blijde gezichten huistoe konden gaan. Daar het tijdens de vertooningen op het tooneel, mede door de volte af en toe nog al hin derlijk rumoerig was in de zaal. zou het misschien aanbeveling verdienen, dat de commissie voortaan buitenstaanders weerde. Door een samenloop van omstandigheden was het niet mogelijk 's avonds het feest mot de grooten te vieren. De hoogste klas sen kregen nu hun cadeautjes en lekkers in de school, zoodat ze evengoed voldaan huiswaarts konden gaan. Een woord van dank aan allen, die het feest hebben doen slagen, is zeker op z'n plaats. Den tooneelstukje. Naar we vernemen, ïs de heer Overeem met kinderen uit de hoogste klassen een tooneelstukje aan het instudeeren. dat nu inplaats van op 't Sinterklaasfeest op den eerst komenden ouderavond van de O.L.S. zal worden uitgevoerd. HOOGWOUD Konijnen bekroond. De heer H. Meyer behaalde op de tentoon stelling te Berkhout met zijn konijnen niet minder dan 4 eerste prijzen en een tweede prijs. Wegverbreeding. De verbreeding in werkverschaffing -van dc bermen van den Mienakker is deze week beëindigd, cn nu wordt een aanvang go- maakt met de verbreeding van de Zuider paden. HARENKARSPEL Burg. stand over de maand Nov. Geboren: Margaretha Maria, dochter van Theodorus Entes en Trijntje Veldman; Cor- nelis Maria, zoon van Gerardus Pola^id en Cornelia Maria Urscm; Adriaan, zoon van Cornelis Smit en Elisabcth Smitf Adrianus Theodorus, zoon van Johannes Tijm en Geertruida Maria Bonimcr. Maria Alberdi- na Theresia. dochter van Gerardus Maria Franeiscus Lantman en Klara Dekker. Ondertrouwd: Hendrik Rijs, oud 23 jaren, wonende te Ilarenkarspel en Wilhclmina van der Bel, oud 21 jaren, wonende te Schagcn. Getrouwd: Geone. Overleden: Willem Dekker, oud 45 jaren erhtgenoot van Maartje Burger (overl. te Alkmaar); Aaltina Gesina de Jonge, oud 56 jaren, echtgenoot van Jan van Veen; Wilhelmina Geertruida Boekei, oud 43 ja ren, echtgenoote van Gerrit Bos. Beste jongens en meisjes! De directie van de Schager Con- rant heeft groot nieuws voor jullie. Luister I Zaterdagmiddag a.s. om half drie zal in de zaal van de Prins Maurits de mooie kinderoperette „Repel steeltje" worden opge voerd, terwijl ook Pro fessor Melorini en zijn grappige sprekende pop Greetje van de partij zullen zijn. Wie van jul lie al de krant lezen, zullen wel gezien heb ben hoe de kinderen in Wieringen, Anna Pau- lowna, en Scha gen hebben genoten van een heerlijken middag en velen van jullie zullen toen wel hebben gez^jd: Hè, ik won dat „Re pelsteeltje" hier ook maar kwaml" En nu is het zoover. Natuurlijk ver geet de Schager Courant haar klei ne vriendjes en vriendinnetjes in Nieuwe Niedorp en omgeving niet! Wat dat kost? Nou, zoo goed als niets, hoor! Voor 2 dubbeltjes of 20 heele centen kunnen alle kinderen, die wonen in NIEUWE NIEDORP, OUDE NIEDORP, WINKEL, AARTSWOUD of HOOGWOUD e«n kaart krijgen bij één van de adressen, welke wij morgen in de krant zullen opnemen. Wie wil er een paar Schaatsen winnen?? Neem dan papier en potlood mee Maar de opvoering van „Repel steeltje" en het optreden van Prof. Melorini is nog niet alles. Er is méér! In de zaal zullen we een wed strijd honden en wie die wint, krijgt een paar nieuwe schaat sen, een paar blinkende schoonrijders van Hoek stra. Hoe lijkt jullie dat? Eik kind dat papier en potlood meeneemt, kan aan dezen leuken wed strijd meedoen. Dus denk er aan: steek pa pier en potlood in je zak! Vergeet het niet, want anders gaan de schaatsen je neus voor bij! De kinderen uit de omliggende plaatsen willen natuurlijk graag we ten, hoe zij naar Nieuwe Niedorp moeten komen. Ook daarvoor heeft de directie van de Schager Courant gezorgd. Zij krijgen allemaal gratis vervoer van hun woonplaats naar Nieuwe Niedorp. Plaats en uur van vertrek zullen wij morgen in de krant zetten. LET DUS OP ONZE COURANT VAN MORGEN! Ook voor de adressen, waar dt kaarten verkrijgbaar zijnl LANGENDIJK Poot aardappelen naar Palestina? Momenteel worden dagelijks aan de beide Langendijker veilingen groote hoeveelheden goedgekeurde pootaardappelcn door de bie tenmachine gedraaid om als veevoeder te worden aangewend. In totaal zijn in het ge- heele land pl.m. 600 spoorwagons van dit ge selecteerde product overcompleet gebleken. In een der vakbladen van den aardappelen- en groentenhandel komt een mededeeling voor van den Nederlandschen Bond van Handela ren in Aardappelen, waarin op de mogelijkheid van een uitbreiding van afzetgebied voor de Nederland- sche poters wordt gewezen. Men heeft heit oog gericht op Palestina. Met de tot nu toe in Palestina in zwang zijnden pootaardappel „Up tot date" is men daar in toenemende mate ontevreden. Proefnemingen met een Enpclschen poot- aardappel „Arran Banner", hebben aange toond, dat van deze soort de opbrengst aan goede, verhandelbare aardappelen belang rijk grootcr is. Men heeft van deze soort voor het komende seizoen daarom belang rijke hoeveelheden besteld, aldus deze me dedeeling. Inmiddels worden de proefnemingen voort gezet en wel worden daarbij de volgende gezichtspunten in aanmerking genomen: a. grootte der opbrengst; b. goed bewaarbaar; c. goede smaak; d. korte groeitijd en e. vroe ge uitzaai. In Palestina wordt de aardappel tweemaal gepoot; eenmaal in den winter en eenmaal omstreeks Augustus. Voor den eersten uit zaai gebruikt men geimporteerde pootaard- appelén, voor den tweeden zaai pootgoed, dat men zelf heeft gekweekt uit den eer sten oogst. Daar echter pootaardappelcn ge- ruimen tijd bewaard moeten worden, alvo rens zij goed zijn om te worden uitgepoot en dit in dit geval niet mogelijk is, zijn de op brengsten van den tweeden oogst hoewel geen degcneratieverschijnselen optreden belangrijk minder dan die van den vooraf- gaanden en de hoeveelheden niet voldoende voor export. In verband hiermede heeft men interesse voor een vroegrijpen aard appel van wit vleesch, kwaliteit over eenkomende met de „Kidney Shape". en zou men gaarne proefnemingen willen doen met aardappelen als de „Eersteling". Indien men verder ook aardappelen zou kunnen leveren, die reeds voor November gepoot zouden kunnen worden (hoe vroeger hoe lie ver), zonder dat zij dientengevolge een verminderde opbrengst leveren, zou men dit bijzonder op prijs stel len. De import van pootaardappelen wordt ge schat op 600 tot 800 ton per jaar en is, zoo als in de rapporten van de Palestijnsche consulaten vermeld, in de laatste jaren sterk toegenomen met den toenemenden verhouw van aardappelen. Hierin liggen dus twee kansen voor den Nederlandschen aardappelkweeker. Ten eer ste de kans om pootaardappelen aan Palesti na te leveren (Eersteling) cn ten tweede, de weer niet zoo gunstige kans, dat hierdoor Palestina in staat zal worden gesteld, de Nedorlandsche aardappelen op de Engelsche markt concurrentie aan te doen. Kool naar N.-Amerika. Naar men ons mededeelt, heeft een der Langendijker exporteursfirma's Maandag de eerste zending kool naar de Vereen. Staten van N.-Amerika verzonden. Dit is tebe schouwen als een proefzending. Het is te ho pen, dat deze proefneming een goed resul taat heeft, want het is met de grove tuin bouwproducten wel zoo gesteld, dat men een uitbreiding van het afzetgebied zeer zeker heel goed kan gebruiken. NOORDSCHARWOUDE. Vrouwen Vredesbond. Door de welbekende Vrouwen Vredesbond zal op Donderdagmiddag a.s. een openbare vergadering in „Concordia" alhier werden gehouden, waar als spr. zal optreden Mevr. Bamond Hirschman, die zal spreken over: „Doel en Werken van de Intern. Vrouwen Vredesbond". Zie voor bijzonderheden de advertentie in dit nummer. Woonhuis verkocht. Naar wij vernemen is het woonhuis be woond door den heer C. Konijn aan de Oosterstraat verkocht aan den heer M. Ooms. Diefstal van pootaardappelen. Naar wij vernemen fijn van den tuinder J. L. alhier, 10 zakken pootaardappelen ont vreemd, welke te Dirkshorn in een schuur waren opgeslagen. Voor den eigenaar een leelijk schadepostje. Bij de politie is. aangifte gedaan. SINT PANCRAS de heer A. Verduin uit het Zuideinde de* gemeente Koedijk tot den dokter en getuigt van de wanne toegenegenheid der inwo ners aldaar. Het is spr. een vreugde geweest, tot deze hulde te hebben mogen bijdragen^ In gelijke bewoordingen uit zich daarna mevr. Jongebloed van Oudorp. KÖGGRAg VroneBeemster 31. Ons eerste elftal bewees Zondag, dat de goede resultaten in de laatste weken geen vergissingen zijn geweest. Op regelmatige wijze werd het sterke Beemster geklopt. Het was voor bestuur en supporters een aangename St. Nicolaas-ver- rassing. Vóór dezen wedstrijd speelden onze adspiranten tegen Alkmaar 6 en wonnen met 112, Dr. Destré gehuldigd. Zaterdagavond werd door Dr. Destrée te zijnen huize ontvangen de commissie, opge richt tot huldiging van den dokter bij zijn 12 '/j-jarige vostiging in deze gemeente. De voorzitter, de heer Boskamp, zeide in zijn openingswoord, dat de commissie over het gebied, waarover de dokter zijn prac- tijk uitoefent, zijnde Sint Pancras, het Zuid einde van Koedijk en Oudorp, pogingen in het werk had gesteld, teneinde den dokter een blijk van waardeering te kunnen aan bieden. De Burgemeester van St. Pancras als eerc-voorzittcr richt zich hierop tot dokter en diens echtgenoote, en releveert, dat voor V2lA jaar de gemeente had af te wachten, of het hem zou gelukken, het vertrouwen der ingezetenen te winnen, en nu wij achter dit tijdperk staan, is het antwoord, dat de spontane drang der ingezetenen zelf tot het aanbieden van een huldeblijk voor zichzelf spreekt; immers de groote toegenegenheid, waardeering en liefde tot den dokter is al gemeen bekend, niet alleen door zijn bij dag en nacht altijd gereed zijn om hulp te bie den, maar ook door het groote medeleven met hen, wier verwanten door ziekten wer den getroffen. Met grooten dank aan den dokter over liandigt spreker hierop als blijk van waar- doering een hoogtezon naar het nieuwste model Philips, daarbij den wensch voegen de, dat het hem gegeven moge zijn, nog lange jaren in gezondheid met zijn gezin in de gemeente te verblijven. De dokter dankt geroerd voor dit blijk van toegenegenheid en verzoekt dien dank aan dc gemcentcnaren te willen overbren gen. Nadat de hoogtezon is bezichtigd, spreekt JULIANADORP. Lezing door Dr. Ir. M. D. Dijt, De Holl. Mij. van Landbouw, afd. Den Het» der, houdt hedenavond oen vergadering waar als spreker zal optreden de heer Dtë, Ir. M. D. Dijt, met het onderwerp: „De ptf- volgen der productiebeperking op het van veeteelt enz." CALLANTSOGCf Burgerlijke Stand over 4e November 1#97. Geboren: Dieuwertje, dochter van A. Kep» pel en M. C. Vries. Overleden: M. N. Geel, oud 27 jaar, echt» genoote van D. Renooij. Gehuwd: G. van der Werff, oud 26 jaan chauffeur en A. A. van Soheijen, oud 2x jaar. J. C. J. Storm van 's Gravesande, oudj 26 jaar, gouvernementsambt., wonende tQ N.O.I. en M. Dijkman, oud 23 jaar. Loop dor bevolking^ Ingekomen: A. Weij, B 59 van Bergen J M. M. de Wit B 32 van Anna Paulowna? M. S. Wienjus, C 16 van Nieuwer Amstel; G. Biersteker V 40 van Den Helder (Juli* anadorp); W. J. van der Heijden, C 18 vani Woensdrecht; J. Kossen, B 51, van Amster-» dam; J. Wienjus C 16 van Den Helder. Vertrokken: A. Hollander naar Anna Pain lowna; A. Bakker naar Zijpe ('t Zand); G, J. de Wit naar Ned-Oost-Indië (Batavia)A, A. van Scheijen van B 55 naar Harenkar- spel (Dirkshorn); S. Schapen van B naar Barsingerhirn (Kolhorn); J. Holkuif der van B 44 naar Den Helder (KoegrasH D. H. ROODHUYZEN Co. MAKELAARS SUIKER RUBBER KOFFIE - CACAO per contract Amsterdamsche LiqukJatiekas N.v DAM 2* Te Wow» Mo. 30012-31012 AMSTEWPAM»Q| Beun Nb l TtM. 30012 Telegrwnedre* CARLOS-AMSTERDAM DRIE MAAL IS SCHEEPSRECHT. (Vervalsing). Daar een rectificatie doorgaans van de betrokken persoon uitgaat en de geachte Red. er weinig of geen belang bij heeft, zal iedere aandachtige lezer, die in Uw blad; van 3 Dec. onder het opschrift: Vervalsing maand'belastingkaart, heeft gelezen, zich; hebben afgevraagd: wat voor nut heeft de ze terechtzetting (zoo mooi is het niet)« Hier zijn dus andere machten, om welk© reden ook, die zich er over verheerlijken. Doch even moet ik dan op een abuis wij zen, dat het hier geen maand'belastingkaart; betreft, doch een kaart waarop men 60 da gen in een jaar mag rijden (waarvoor menl 90 dagen belasting moet betalen), welke datums onderling zijn vervalst, om meerde» re dagen te kunnen rijden. En daar de inzender zoo vrij is' geweest om de r achter de D. te plaatsen, om toch. vooral duidelijk te zijn, had hij gevoeglijk unen, dus Drunen, er ook hij kunnen voe gen, hetgeen'ik bij deze doe, want laat hij bedenken: Hij die geen zondaar spaart voor smaad En in eens anders zonden zich verlustigt, Met macht en kracht zich daaraan laaft, Is een diep beklagenswaardig wezen. Daar deze zonde hem nimmer meer verlaat, Deez' duivelsch geest komt steeds naar voren, Is sterker dan des Godes macht. Arm geestelijk lot, hem aangeboren. Heeft tot bekering nooit de kracht. U, geachte Red., mijn zeer gewaardeerde dank voor plaatsing dezer, Hoogachtend. S. VAN DRUNEN. Naschrift Redactie. De heer Van Dru nen vergist zich. Wie in aanmerking komt met het Gerecht, stelt zich aan openbaar heid bloot. Hij moet de schuld daarvan dus bij zichzelf en niet bij anderen zoeken. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van den alhier gehouden Avro-avond, kunnen we volkomen het oor deel hierover van uw verslaggever deelen. Hoe vaak is het al niet voorgekomen, dat den landelijken bewoners een programma van minder kunstgehalte is voorgezet dan in de steden? Bij een vergelijking van het alhier gebo- dene met dat van grootere plaatsen, bijv. Schagen, valt het verschil op. Op solistisch gebied vooral wordt het publiek ten ach ter gesteld. En was dit nu het voltallige Avro-gezel- schap, waarvan de bladen melding maak ten? Is de bezetting niet grooter? En kon alhier, evenals op grootere plaatsen waar een gelijke entrée geheven wordt niet meerdere leden van het gezelschap zijn op getreden? Wordt door de stad nog steeds de landelijke bevolking geacht geen kunst zin te bezitten en op dit gebied geringschat? De Avro-avond is geweest en heeft ons dus niet geheel voldaan. Wanneer de Avro haar programma niet voor stad en land op het zelfde peil brengt, voorspellen we haar een verminderend succes. Bij voorbaat dankend voor de plaats ruimte, EENIGE BEZOEKERS. Noordscharwoude, Deo. 1937.

Schager Courant | 1937 | | pagina 6