Harenkarspel sluit zich aan bij den Vleeschkeurinysdienst Barsingerhorn „REPELSTEELTJE" IS IN AANTOCHT! De heer De Vries: De zaak is op de spits gedreven. De Voorzitter: Veearts Wester verzuimde reeds eerder zijn plicht. Geen controleur voor de werk- loozen. Gistermiddag kwam de Raad dezer ge- meonte onder voorzitterschap van burge meester H. Nolet in openbare vergadering bijeen. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling van de no tulen. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn o.m. een adres van de K.N.A.C. met het verzoek om, indien moge lijk, over te willen gaan tot verlaging van de Personeele Belasting naar den grondslag motorrijtuigen. De heer De Vries acht de verlaging zeer gewenscht. De Voorzitter deelt deze meening, doch merkt op, dat het onmogelijk is aan het verzoek te voldoen. Voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van de Centrale Esperanto Propa ganda Commissie om medewerking voor het bevorderen van deelname aan Esperanto- cursusscn. Als voren. Adres van B. en W. van Beusichem, hou dende het verzoek om adhaesie te willen be tuigen van het besluit van den Raad dier gemeente, waarbij aan de Tweede Kamer der Statcn-Gencraal verzocht wordt te willen bevorderen, dat het leiden van paarden ach ter rijwielen buiten de bebouwde kom niet verboden is. De heer Francis acht het adres volkomen op zijn plaats, al sympathiseert hij niet met dergelijke adressen. De heer De Vries heeft er niets op tegen •adhaesie te betuigen. De heer Francis vindt het adres voor plat telandsgemeenten wel van belang; ook de heer Burger wil het adres steunen. Besloten wordt adhaesie te betuigen. Het jaarlijltsch adres van de landelijke arbeidersorganisatie i.z. tewerkstelling van werkloozo leden, alsmede verstrekking van bijslagen, met 'n adhasie-bctuiging aan dit adres van den Plaatselijken Raad uit de Moderne Arbeidersbeweging. B. en W. deelen mede, dat aan de gevraag de maatregelen uitvoering wordt gegeven, voor zoover dit door den Min. v. Sociale Za ken is toegestaan. Adres van den Plaatselijken Raad, voor noemd, houdende het verzoek om te trach ten alle valide werkloozen in de werkver schaffing te werk te stellen en zoo dit niet mogelijk is de rouleering zoo te wijzigen, dat in plaats van 8 weken werken en 4 weken stempelen dit gesteld wordt op resp. 4 weken en 2 weken. B. en W. deelen mede. dat 't eerste ver zoek niet voor inwilliging vatbaar is, omdat door den Minister het rouleeren als voor- vaarde is gesteld voor het verkrijgen van de onontbeerlijke subsidie in de kosten van werkloosheidsbestrijding. De heer Doekes vraagt, of in de rouleering geen verandering is te brengen? De Voorzitter antwoordt, dat zulks enorm werk geeft voor de administratie. In bijzon dere gevallen kan echter rekening gehouden worden met de wenschelijkheid van 4 om 2. De heer Molenaar zegt nog, dat de afwij kende regeling alleen van belang is voor kleine gezinnen. Men gaat met de toezegging van B. en W. aceoord. Schrijven van den Min. v. Sociale Za ken, waarbij goedgekeurd wordt, dat in werkverschaffing wordt uitgevoerd: zand graven en overbrengen ten behoeve van particulieren. Adres van den Ned. Tuindersbond betref fende het baggeren in werkverschaffing. Men zal met de geuite wenschcn rekening houden. Kon. Besluit, waarbij het beroep van Mej. C. Warner tegen haar ontslag verleening als onderwijzeres aan de Openb. School onge grond is verklaard. Verzoek van de R.K. Vereen, v. Kindoruit- zending te Tuitjenhom om subsidie. Voorgesteld wordt djt verzoek tegelijk met de begrooting te behandelen. Goedgevonden. Uitnoodiging van den Vlecschkeurings- dienst Barsingerhorn tot een bezoek aan de Verwerkingsinrichting. Aangenomen. Tenslotte is ingekomen de door Ged. Skaten goedgekeurde begrooting, dienst '37. Vaststelling gemeentebegrooting 1938. Aan de orde is dan de vaststelling van de gemeentebegrooting dienst 1938 en de be grooting Burgerlijk Armbestuur 193S. De bcgrootingscommissie, bestaande uit de heeren C. Bakker. S. Burger en C. Fran cis, heeft de begrooting onderzocht. De gemeentebegrooting sluit in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 125.525.55; de post onvoorzien bedraagt 1703.09. Do heer Francis brengt rapport uit en heeft enkele opmerkingen, o.a. t.a.v. het ba tig slot van den gewonen dienst, volgens de laatst vastgestelde rekening ad f2743.97. liet blijkt, dat dit bedrag door enkele meevallers is verkregen. De controle op de werkloozen, welke f 400 zal kosten, wordt door spr. zeer nuttig geacht. Ook met eenige andere pos ten ging men volkomen accoord, b.v. de sub sidie voor Katholieke kinderuitzending. De heer Molenaar acht het niet zoo ge wenscht een controleur voor de werkloozen te benoemen. In Heerhugowaard heeft men daarmede niet zoo'n goede ervaring. Spr. stelt voor deze post te schrappen. De heer De Vries gelooft ook niet, dat het zoo noodig is een controleur aan te stellen, z.i. is daarvoor nog geen aanleiding en spr. kan er zijn stem moeilijk aan geven. Verder vraagt spr. naar de verhooging van den post schrijf- en bureaubehoeften, f5.voor luchtaanvallen vindt spr. nog te veel. Spr. vraagt vervolgens, waarom de kosten van de t.b.c.-bestrijding zijn verdubbeld? On derhoud van boomen f200, daaromtrent wil spr. gaarne inlichtingen hebben, evenals omtrent de kosten van steun aan kleine boeren. De heer Doekes is het met den heer Mo lenaar eens, wat betreft de controle op werkloozen. De heer Beemsterbocr stelt voor de mu- ziekvereenigingen vrij te stellen van belas ting op uitvoeringen en zoo dit niet kan, een andere regeling te treffen. De Voorzitter, de sprekers beant woordend zegt, dat controle voor. de werkloozen een wensch is van boven af. En ook B. en VV. zijn van over tuiging, dat het nuttig is een con trole in te stellen.,, Voor de goedwil- lenden behoeft dit geenszins hinder lijk te zijn. Van hoogerhand is een subsidie in de uitgaven voor deze controle toegezegd. Wat betreft de boomen, deelt spr. mede dat er zoo goed als nooit iets aan de boomen is gedaan. Er is een groote massa dor en dood hout en het is gewenscht, dat een vakman deze boomen eens opknapt. Hier voor is f200 geraamd, waarboven men niet zal gaan. De kosten voor schrijf- en bureaubehoef ten zijn met eenige honderden guldens ver hoogd, omdat een nieuwe schrijfmachine moet worden aangeschaft. De tegenwoordi ge administratie maakt deze aanschaffing noodzakelijk. Voor de luchtaanvallen zijn we er met f 5 met een koopje af. Hiervoor wordt natuurlijk geen afweergeschut gekocht, maar b.v. worden brochures aangeschaft. Ten behoeve van een patiënt zijn de kosten voor t.b.c.-bestrijding verhoogd. De steun voor kleine boeren is berekend naar f8.— per week. Er waren 20 aanvra gen. maar er zullen er maar 2 of 3 onder de regeling vallen. In deze 8 gulden draagt het Rijk dan nog bij. Vrijstelling van vermakelijkheidsbelas ting voor de muziekverenigingen kan moeilijk gegeven worden. Het gaat niet om de uitvoering, maar om het bal. De heer Molenaar handhaaft zijn voorstel tot schrapping van don post van f 400.— (aanstelling huis- en straatcontroleur). De heer Bakker zegt, dat de commissie deze post heeft goedgekeurd, omdat van bovenaf maar steeds op deze controle is aangedrongen. De heer de Vries merkt op dat wanneer den Raad aannemelijk kan worden gemaakt dat de controle noodzakelijk is, niemand zich er tegen zal verzetten. Spr. uit den wensch. dat B. en W. nu zullen uitkijken bij de aanschaffing van een schrijfmachine zoodat deze voor langen tijd bruikbaar zal zijn. Anders wordt het een dure grappenmakerij. Snr. hoopt, dat men ook werkelijk een vakman in de boo men zal krijgen en geen harlekijn! De heer Beemsterboer wijst op het groote nut van de muziekverenigingen en wil ze vrijstellen van belasting. De Voorzitter antwoordt den heer de Vries, dat eerst kan bewezen worden, of controle noodig is, wanneer de controleur aan het werk is. Of hier de controle haar geld zal opbrengen, kan spr. natuurlijk ook niet van te voren zeggen. Het opknappen der boomen zal wel aan de Heide Mij. worden opgedragen. Aan den wensch van den* heer Beemster boer zal moeilijk tegemoet kunnen worden gekomen. En waarom een muziekvereeni- ging en geen tooncelvereeniging? Men moet zich de consequenties realiseeren. De heer Burger bepleit het geven van een subsidie aan de muziekverenigingen. De Voorzitter ziet daar geen mogelijk heid toe. De heer Doekes noemt het een gevaarlijk terrein, waarop men zich begeeft, ook een gymnastiekvereen. staat er slecht voor en- welke verenigingen al niet meer. Ten slotte doet de Voorzitter de toezegging dat men zal trachten voor de muziekverenigingen een re geling te treffen; de heer Beem sterboer kan zich hiermede vereeni gen. De heer de Jong geeft B. en W. in over weging het voorstel t.a.v. de controle voor de werkloozen terug te trekken. De heer Burger is eveneens van mee ning, dat een controleregeling zal voldoen. De heer Dekker zegt, dat als het door den heer. Molenaar gesprokene waarheid bevat (ervaringen in andere gemeenten) hij voor de controle niets gevoelt. De Voorzitter wijst er nog op, dat de sub sidie inzake werkloosheidsvoorziening wel eens in gevaar kon komen, wanneer niet tot aanstelling van een controleur zou worden besloten. Ten slotte wordt met 5 tegen 6 stemmen besloten de post te schrap pen. Tegen zijn de heeren De Jong, Beemsterboer, Doekes, Molenaar, Blokdijk en Burger. De begrooting wordt hierna vastgesteld. De begrooting van het B. A. sluit in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 14.757.50 de post onvoorzien bedraagt f 207.50; de subsidie van de gemeente f 13.500.Aan tuinders zal vermoedelijk uitgekeerd worden f 1800. Na een toelichting van den Voorzitter wordt de begrooting aldus vastgesteld. Opoenten gemeentefondsbelasting. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning op de heffing van 75 opcenten op de gemeentefondsbelasting. Aangezien de thans van kracht zijnde ver ordening is goedgekeurd tot 1 Mei 1938, is 't noodig voor het nieuwe belastingjaar de ver ordening opnieuw vast te stellen. Goedgevonden. Voorgesteld wordt vervolgens het bedrag, dat per leerling voor gewoon lager onderwijs beschikbaar wordt gesteld, te bepalen op 6.31. Aldus wordt besloten. B. en W. stellen voor de vergoeding aan de R.K. school te Kerkbuurt over het jaar 1935 vast te stellen op 1098.Als voor schot is genoten 984.62, zoodat nog ter be schikking van het schoolbestuur moet wor den gesteld 113.30. Als voren. Volgens de drie-jaarlijkscbe afrekening van de R.K. bijzondere school te Waarland hebben de kosten over de jaren 1933, 1934 en 1935 5464.77 bedragen; door de gemeente is uitbetaald 5630.48, zoodat door het school bestuur moet worden teruggestort 165.71. Accoord. In verband met de meerdere uitgaven voor ondersteuning 1937, hoofdzakelijk aan kleine tuinders, stellen B. en W. voor een suppie- toire begrooting dienst 1937 ter verhoo ging van de subsidie voor het Burgerlijk Armbestuur vast te stellen. Do verhooging wordt vastgesteld op 1000. Rekening-courant-overeenkomst. Voorgesteld wordt met-de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een rekening-courant-over- eenkomst aan te gaan ten bedrage van f 41.000.De thans loopende overeenkomst eindigt 31 Dec. a.s. Accoord. Vergoeding In vervoerkosten. Voorstel tot het verleenen van een ver goeding van f 15.per jaar en per kind aan G. Smit, Slootgaard, alhier, in de kos ten van vervoer van zijn twee kinderen naar de Openb. School te Heerhugowaard, met ingang van 1 Juli 1937. Bij de laatste wijziging van de Lager On derwijswet 1920 is de afstand waarvoor een tegemoetkoming in de vervoerkosten mag worden verleend, teruggebracht van 5 op 4 K.M. Op verzoek van G. Smit wordt voorgesteld hem bovenvermelde vergoeding te verleenen. Als voren. Ontheffing van huur. De heer P. Koorn heeft "een verzoek inge zonden om algeheele ontheffing van de per Kerstmis 1937 verschuldigde huur van het weiland, gelegen achter het kerkhof. Aangezien bovenbedoeld weiland over 1937 nagenoeg geheel gebruikt is voor het begra ven van kadavers van afgekeurd vleesoh, stellen B. en W. voor de gevraagde onthef fing te verleenen. Als voren. Bij het raadsbesluit van 29 Juni J.l. tot aankoop van grond enz.' voor den aanleg van een rijwielpad is verzuimd een aantal perceelen bij het bestaande voetpad door „De Post" in dat besluit op te nemen. Voorgesteld wordt een gedeelte aan het openbaar verkeer te onttrekken en een an der gedeelte tot openbare weg te verklaren. Als voren. Benoeming 2 leden B.A. Voordracht ter benoeming van twee leden van het Burgerlijk Armbestuur met ingang van 1 Januari 1938. Krachtens art. 2 van het opnieuw vast gestelde en goedgekeurde reglement bestaat het Burgerlijk Armbestuur uit vijf leden. Daar het bestuur tot op heden uit drie leden bestaat, is aanvulling van twee leden noo dig. Ter benoeming worden in overleg met het Burg. Armbestuur voorgedragen: 1. a. W. Dekker Hz.. Waarland; b. P. de Jong. Laanderweg. 2. a. C. Bleeker, Tuitjenhom; b. J. C. Mooij. 't Laantje. Benoemd worden de heeren Dekker (6 stemmen; 4 uitgebracht op den heer de Jong) en Bleeker (in stemmen; 1' uitgebracht op den heer Mooij). Aansluiting bij den Vleeschkeu- ringsdienst Barsingerhorn. Vervolgens is aan de orde een voorstel tot intrekking van het raadsbesluit dd. 25 Aug. 1922, waarbij een gemeenschappelijke regeling werd aangegaan met de gemeenten Oudkarspel, Zuid- en Noordschar- woude en Broek op Langendijk i.z. den Vleeschkeuringsdienst, en voor stel tot aansluiting bij den Vleesch keuringsdienst Barsingerhorn inet ingang van 1 Jan. 1938. Naar aanleiding van het bekende verzoek van de vijf leden van Uwen Raad is door Burgemeester en Wethouders een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid van de ver wezenlijking van dit verzoek. Nadat zij zich van de medewerking van hoogere instanties verzekerd hadden, henben zij onderhandelingen aangeknoopt met 'Je Commissie van Uitvoering van den Vleesch keuringsdienst Barsingerhorn. Bij die onderhandelingen is 't hun geble ken, dat aansluiting bij dien Kring onze gemeente de beste waarborgen biedt voor een juiste naleving van de Vleeschkeurings- wet. Daar Keuringsdienst, noodslachtplaats en destructor als één geheel worden beschouwd, treedt de gemeente bij aansluiting eveneens toe in het stichtingskamtaal van den des tructor met noodslachtplaats, Bij de huidige stand van zaken zijn B. en W. or echter van overtuigd, dat dit voor de gemeente geen financieele gevolgen zal kun nen hebben. De heer Blokdijk zegt. gelezen te hebben, dat de noorlslaehtplaatsen zullen blijven. De Voorzitter antwoordt, dat dit inderdaad zoo is; het is de bedoeling de noodslacht- plaatsen te lnten uitsterven. Noodzaak tot sluiting ziet snr. niet direct. De beer de Jong denkt, dat "het beter is de nog bestaande noodslachtnlants te sluiten. De Voorzitter wil rekening houden met de narticul'ere belangen van den betrokkene De heer Francis denkt er het zelfde over. Spr. vraagt, of er een regeling is om het noodslachtveevleesch. gekeurd en geslacht in Schagen, in onze gemeente goedkoop te kunnen verkrijgen. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer de Vries zegt, dat door den veearts een fout is begaan, maar spr. vindt het overdreven de zaak zoo op de spits te drijven. Het geldt hier geen gemeentebelang moer. maar een doordrijven van de wil van B. en W. van Harenkarspel. Eén keer is een fout begaan; er is ech Aan de kinderen van Nieuwe Niedorp, Oude- Niedorp, Winkel, Aartswoud en Hoogwoud Hallo, jongens en meisjes, hier zijn we weer om jullie nog iets te vertellen over den mooien kindermiddag, welke wij Zaterdagmid dag a.s. om half drie In „Prins Maurits" Ie Nieuwe Niedorp organi- seeren. In de krant van gisteren vertelden wij al, dat „Repelsteeltje" opgevoerd zal worden, Prof. Melorini en z'n sprekende pop Greetje stormen van plezier zullen ontketenen en de prijswinner of -winster van onzen wedstrijd een paar prachtige schaatsen krijgt. Allemaal hebben jullie natuurlijk al aan moeder gevraagd, of je naar „Repelsteeltje" toe mag en als moeder „ja" heeft gezegd, kunnen jullie vanaf vandaag 20 cent een kaart halen bij: C. DEKKER, Nieuwe Niedorp. S. G. WIT, Nieuwe Niedorp. C. WUIS, Oude Niedorp. Wed. JAC. KOOPMANS, O. Niedorp. D. KAAIJ Gzn., WinkcL J. KOETEN Jr., Aartswoud. W. TROMP, Aartswoud. W. KOEMAN, Hoogwoud. Wij hebben jullie ook verteld, dat we voor gratis vervoer naar Nieuwe Niedorp heen en terug zouden zorgen. De Habo-bussen, welke Jullie zullen brengen en halen, vertrekken: Te OUDE NIEDORP om 14 u. 10 van het Gemeentehuis. Te WINKEL om 13 u. 45 van de H.A.B.O.-garage. Te AARTSWOUD om 13 u. 30 van de Stompe Toren. Te HOOGWOUD om 14 uur van „de Lindeboom". En nu hebben wij nóg een verrassing, speciaal Voor de minderbe deelde kinderen. Gevolg gevend aan een lofwaardig verzoek van Bur gemeester Pluister van Nieuwe Niedorp, heeft de Directie van de Schager Courant besloten een aantal kaarten gratis beschikbaar te stellen voor die kinderen, voor wie een entrée-prijs van 20 cent een on overkomelijk bezwaar oplevert. De kinderen, die deze kaarten ontvan gen, mogen dus voor niets de voorstelling bijwonen en tevens gratis met de bussen meerijden. Wij hebben de hoofden der openbare lagere scholen in bovengenoemde plaatsen verzocht de daarvoor beschikbaar gestelde kaarten te willen verdeelen. Zoo, nu weten jullie alles; denk er dus om, neem papier en pot lood mee, want dan kun je misschien met een prachtig paar Hoek stra sehaatsen tnuis komen. En wie wil zoo'n buitenkansje missen? Voorzie je vandaag nog van een kaart en jè hebt Zaterdag een middag, die je nog maanden lang bij zal blijven! ter niet geknoeid, en dan deze straf; dat is overdi'even. Spr. vindt het streven onsympathiek en zal zijn stem niet aan het voorstel geven. De Voorzitter protesteert tegen de uitla ting van den heer de Vries, waarin hij het voorstelt alsof het hier een wraak van B. en W. treft. B. en W. hebben zich wel degelijk het gemeentebelang voor oogen gesteld. Zwaar genoeg is het hun gevallen te han delen, zooals zij deden. De heer die Vries zegt nu wel, dat de veearts gedurende 15 jaar zijn plicht heeft gedaan, maar spr. weet, dat de veearts meerdere malen zijn plicht heeft verzuimd. Verder wil spr. aan deze zaak geen woor den meer vuil maken. De heer de Vries merkt nog op, dat hem niets van vroegere fouten bekend is. N.a.v. een desbetreffende opmerking deelt de Voorzitter nog mede, dat de keurloon en in plaats van met 10, met 20 pet. zullen kunnen worden verlaagd. De heer Doekes zegt, dat het wel degelijk hekend was, dat het met de keuring niet al tijd in orde was. Spr. juicht het voorstel toe. De heer Blokdijk ziet gaarne de overblij vende noodslachtplaats verdwijnen, met het uitstervingsidee kan spr. evenwel accoord gaan. Ook de heer Francis zal het voorstel steu nen. Ten slotte wordt z.h.s. het voorstel aangenomen, met aanteekening, dat de heer de Vries geacht wil worden te hebben tegengestemd. Daar ook de keurloonen in den kring Barsingerhorn lager zijn dan die van Oud karspel (10 wordt voorgesteld de thans geldende keuroonen te verlagen en hiervoor eei verordening vast te stelen. Accoord. Ook is het gewenscht de verordening op den Keuringsdienst van Vee en Veesch in overeenstemming tc brengen met die. welke geldt voor Barsingerhorn. Als voren. Verhuur gemeentelanderijen. Voorstel' tot onderhandsche verhuur van de gemeentelanderijen voor den tijd van 4 jaren. Voorgesteld wordt de tegenwoordige huurders in de gelegenheid te stellen voor denzelfden prijs in te huren. Voor de huurders, die 4 jaren geleden bij openbare inschrijving hebben gepacht, wordt voorgesteld een huurprijs vast te stelen, overeenkomendg met die. welke door den Raad werd vastgesteld voor de oude huurders. De termijn van twee jaar is gekozen met het oog op de nieuwe pachtwet, de huurders zullen hierdoor niet worden benadeeld. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. De rondvraag. De .heer Doekes wil alle schoolpleinen gaarne belegd zien met tegels. De Voorzitter zegt, dat zoo'n maatregel r ineens te duur wordt. Langzamerhand zal naar den idealen toestand worden toege werkt. De heer Bakker zou een begin willen ma ken in het Waarland. De Voorzitter is van meening, dat het leggen van tegels te Kerkcbuurt meer ur gent is dan in het Waarland. Maar B. en W. zullen een en ander onder de oogen zien. Hierna sluiting van het openbare gedeelte; de Raad gaat in comité ter behandeling van eenige belasting-reclames. DEN HELDER BERGEN Melkventers opgepast. Terwijl de melkventer B. zich Zaterdag avond j.l. eenige minuten bij een zijner klan ten ophield, ontfermde zich een inbevoegde over de in zijn bakfiets aanwezige roomboter (circa 10 pond) Melkventers wees op uw hoede. De politie stelt een onderzoek in. Woningen Tuindorp. Ged. Staten hebben hunne goedkeuring ge hecht aan het Raadsbesluit tot aankoop van een elftal woningen in het Tuindorp. Benoemingen. Aan de Berger Sohoolvereeniging zijn be noemd: tot tijdelijk onderwijzeres aan de lagere school mej. C. H. den Adel; tot vakonderwijzeres aan de U.L.O. school mej. T. H. M. Winkel uit Amsterdam. WINKEL Sinterklaas op de kleuterschool. De Sint heeft dit jaar ook weer een bezoek gebracht aan Winkel en verscheen met zijn knecht bij de kinderen van de kleuterschool. Verschillende cadeautjes werden rondge deeld, terwijl de kinderen werden getracteerd op taai en speculaas, welke gratis versjrekt was door Bakker Zander. Voorts vermaakten de kinderen zich met verschillende spelletjes en maar al te vroeg kwam voor hun het einde aan dit mooi ge slaagde feest. Rest nog te vermelden dat het mooi ge haakte kleed, hetwelk te winnen was door het raden van het juiste aantal erwten, wel ke zich in een verzegelde flesch bevonden, werd gewonnen door Gootjes uit Nieuwe Nie dorp. BIJEENKOMST MIDDDENSTANDVEREEN. Maandagavond vond in hot lokaal van don heer R. Latan een openbare bijeenkomst plaats, welke uitging van de Middenstands- vereen iging te Winkel. De belangstelling was, evenals vorige jaren, wederom bui tengewoon groot De Voorzitter, do heer van Zoonen opende deze bijeenkomst en heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder Burgemeester Zwart. Hierna werd overge gaan tot de verloting van de prijzen, welke bestonden uit waardebonnen, welke bij de plaatselijke winkeliers ingewisseld kunnen worden. De gelukkige prijswinnaars waren: S. v. d. Oord f 7.50; Jb. Vink f 2.49; S. Vethnuan f 7.50; P. Rart f 5,—; K Bakker f 5,—; Jb. Vink f 5,—; J. Ham Sr. f 5,—; I. van Poenen f 2.50; R. Polsma f 2.50; A. Waiboer f 2,50; P. Krapman f 2.50; J. Leijen f 7.50; G. Dijk .f 2.50; C. v. Stipriaan f 2.50, D Molenaar f 7.50; P. Botman f 10.D. v. d. Hulst f 5,—; G. Claij f 5.—; Wed. Vel f 10.terwijl lot no 1316 geen naam bekend was. Voorts werden 100 troostprijzen oaider de aanwezigen verloot, welke met een toe passelijk woord door den voorzitter werden uitgereikt Een gezellig bal, waarvan de dansmuziek werd verzorgd door de fam. Kos, hield de aanwezigen tot ver na het middernachtelijk uur bijeen. De middenstandsvereeniging Winkel kan weer op een zeer goed geslaag de actie terugzien»

Schager Courant | 1937 | | pagina 6